• Thriller

Drž hubu! (2003)

Vysoké hodnocení je mi tak trochu záhadou, pro mě určitě zklamání. První polovina celkem slušná, závěr až extrémně diletantský, skoro, jako by ty dvě půlky ani nebyly z jednoho filmu. Dalo by se říci, že poslední třetina filmu kvalitou neodpovídá ani braku z let osmdesátých a že tam se nesmyslů urodilo. Tři hvězdy za hlášku " Tak už mi ho konečně přivedete, nebo si budete jenom vyměňovat auta."

Desatero hříchů - Kořeny (2019) (epizoda)

Ministryně financí Alena Schillerová a její homosexuální ministerský asistent se prohánějí ve služební "oktávce" hokejovou krajinou místního klubu Kärpät Oulu. Místo zavádění kurzarbeitu zde kupodivu vyšetřují seriove vrazdy místních členů náboženské sekty. A jelikož je to poslání velice nudné, zahání Alenka dlouhou chvíli sexualnimi radovankami pouze s těmi muži, kteří si řeknou, takže o ženštinu povětrnou se rozhodně nejedná. Asistent se zatím potuluje po své rodné obci s nezbytnou cigaretou v ruce a hlavou se mu honí zmeškané sezení v homomanželské poradně a vzpomínky na temnou minulost v kruhu svých nejbližších. Tak uvidíme, kerá tady vlastně bije.

Zúčtování (2016)

Za ten přepálený závěr jsem chtěl jednu hvězdu sundat, ale co už, solidně rychlý a napínavý děj, skvěle natočené "fight" scény a neotřelý scénař = za 4.

Přání smrti (2018) odpad!

Tenhle film vysilali na jednom komercnim kanale o sobotnim veceru. Proti nemu šel zase na jinem kanale další akčňák a to "Zúčtovaní" s Benem Affleckem. Tady se projevil velmi vyrazny rozdil mezi, řekněme, kategorií A a B. Tedy ne, ze by Zuctovani nemelo svoje mouchy, docela mu to navic zkazil prehnany závěr, ovsem to, co se dělo v přiblblem remaku ze sedmdesatych let "Přání smrti", to už byl vrchol. Totální brak to byl už v těch sedmdesátkách, ale což, taková už byla doba. Jenže co tak asi vedlo k natočení tohoto sajrajtu tvůrce současné? Absolutně nechápu, že nějaký producent s klidným srdcem podpoří takovouto bezduchou ostudu. Skutečně snímek pro inteligencí neobdařené jedince. Fujtajksl!!!

Endeavour - Země nezemě (2014) (epizoda)

Celý Endeavour je vynikající, ovšem tento díl seriálu, nesoucí se v duchu neměně brilantních "Spáčů", mne přímo nadchl. Dva hlavní hrdinové zažívají ty nejhorší možné časy. Jeden bojuje o život v nemocnici, druhý skončí ve vězení jako obviněný z vraždy. Taktéž se nemohu třetí série dočkat.

Sama v čase normálnosti (2010) (TV film)

Ctyri hvezdy nedavam z duvodu nejak extra vyvedeneho dila, filmařsky dokonce fakt nic moc, jenže....... Jak uz tady bylo uvedeno, snimek je opravdu velmi relaxační, odpocinkovy, nenasilny a celkově na organismus vlastne příjemně působící. Navíc dvojka Boudová, Ševčíková předvedla ženské půvaby ve vrcholné formě. Jedny z nejkrásnějších filmových dolních končetin, co jsem tak kdy viděl a to se taky počítá.

Superšéf 24 hodin do pekla a zpět (2020) (pořad) odpad!

Na puvodni verzi se dalo mnohdy nejen koukat, ale docela slušně se i pobavit. Jak zde jiz zaznelo, toto pokračování je opravdu milovy krok zpet, kašírované, přehrávané....zkrátka "výměna manželek" kombinovaná s "jak se staví sen". Nejvíce mne irituje deklarovaný špízluňk skrytými kamerami, které jsou ve skutečnosti běžnými záběry, aktéři mají porty s dráty za uchem, coz je viditelné i pro děcko, natož pro pingly. Celý pořad se prostě tváří jako objevný formát, ale je to skutečně žalostná katastrofa. Průměrné pořady a jejich neustále umělé nastavování novymi a novymi díly je prostě znakem doby a jde o obrovský nevkus.

Endeavour - Pilotní díl (2012) (epizoda)

Slusne, chytre, zamotane, zatim zajimave. Sherlock, dopoustejici se i mylneho usudku.

Čistka (1981)

Tak....uplne marny film to neni, neotrele tema v neotrelem prostredi, sice bez jakehosi logickeho vyvoje pri odhalovani domnelych pachatelu, ale co uz. Zvlastni, ze se jeste obcas dostanu k filmum (nejen francouzskym), ktere jsem nemel tu cest shlednout i pres jejich starsi datum vzniku a rozhodne slusnou kvalitu. Jen mi malinko vadil ten prekotny zlom v charakteru hlavniho hrdiny. Ze by snad nahly progres dusevni choroby?

Obžalovaný (1964)

Vlastne se nic za ta leta nezmenilo, ze? Podavej vykony, spln vsechny ukoly na 100%, treba nespi, zarid si to jak chces, hlavne at je zakazka pod strechou. Jestli za to dostane všimné ten ci onen, nikoho nezajima. A ze berou.....rukama nohama.