• Thriller

Tři dny Kondora (1975)

Tech pet davam tak trochu i z nostalgie,neboť jsem snimek sledoval jako malej kluk a uz tehdy se mi neskutecne libil. A oceňuji i sebe,neb jsem si ve svem utlem věku dal tak nějak děj dohromady i s pointou.....mozna s malou dopomoci sveho otce,přiznávám.

Strach nad městem (1975)

Pres veskera, ve filmu obsažená klišé musim dat za pět, neboť jako malej kluk jsem se za onoho sobotniho večera bál jednookého ničemy no....jako malej kluk.

Prázdniny v Římě (1953)

Tak tady snad není co řešit. Vynikající Hepburn, v jeste lepsi klasice.

Love Story (1970)

Takhle nejak by vlastne mela vypadat romantická klasika. Bez pardonu. Jen mne kupodivu nastval oscar za jinak vynikajici hudbu....přal jsem ho totiž Henrymu Mancinimu za soundtrack k filmu Slunečnice. Safriš, ale co už.

Slunečnice (1970)

Mozna trochu prvoplánové,trochu kýčovité,po dlouhých letech od prvniho sledování i ne az tak dobré,jenže.....Hudba Henryho Manciniho byla po dlouha léta mezi mými top soundtracky. A i kvůli ní a kapesníkové zaverecné scéně rozhodne čtyři z pěti.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Nekomu uz to muze pripadat jako absolutne proflaknutý "gýč", ovsem......Ja tenhle film povazuju i diky skvelé Audrey za takovou základní povinnou četbu. Vlastne opravdu výborný film. A cim je clovek starsi a vyzralejsi, tim vice vzdy potesi a to klidne i podesáté.

Vetřelec: Covenant (2017)

Tak se mi pod kůži vetřel trochu jiný Vetrelec. Paralela v podobnosti s Jamesem Bondem, tedy pred Craigem a po Craigovi (co se moderního pojeti zanru týče). Solidní podívaná hlavne v kine s famoznim zvukem. Neco mi tam sice chybí, ale na solidni ctyri to bylo. Nicmene ruku na srdce, prekonat Ripleyovou v jedničce, to asi nebude možné.

Fargo (1996)

V originále skvěle slangově (vzhledem k místu děje) namluvené dialogy, predevsim od statecne policistky McDormand. Krásně "neprijemné" úsporné postavy, výborný scénář a dechberoucí "strašidelná" Burwellova hudba. Jasná pětihvězda.

Dům z písku a mlhy (2003)

Mam rad "divne" filmy, po jejichž shlednuti zustava jeste dlouhou dobu v ustech neprijemna pachuť. Divné, zvlastni, depresivni a nepříjemné......takze vsech pet hvězd. Ta poslední za jednu z nejlepsich srdcervoucích filmových melodií.