MaxQ69

Nenapravitelný idealista a snílek

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 21.11.2018  22:34
    The Fall (TV seriál) (2013)

Seriál na jednu stranu brilalntní svými detaily, postavami a surovostí. Ale obzvláště třetí série tak neuvěřitelně zdlouhavá a natahující nikam nespějící děj, že jsem poslední díly dokoukával s notnou dávkou sebezapření a znuděneného výrazu.

• 24.3.2018  19:05
    Tvoje, moje a naše (2005)

Tento typ "humoru" mi skutečně nic neříká. Ztráta času, která byla po většinu spíš utrpením než nudou.

• 12.5.2017  12:15

Tak jsem minulý týden zavítal do kina na FF8 a musím dát za pravdu těm, co tvrdily, že je hodnocení tohohle filmu na ČSFD přepálený. Je, a to sakra hodně! Prostě čeho je moc, toho je příliš. Patrná snaha vracet se v některých bodech k první dílům se spíš vymstila. Kombinace klasiky a hi-tec megalomasntký testosteronový akční nálože prostě dohromady nefunguje. Neužil jsem si jedinou akční scénu. Po technické stránce je to špičkově odvedená práce (ještě aby ne, když na to mají čtvrt miliardy dolarů). Dějová konstrukce je totiž natolik tupá a vymykající se logice, že to potopí celý film. Nejde jen o prakticky absolutně nemožný momenty, jde o momenty zcela absurdní, jejichž vznik a existenci lze pochopit jedině pod vlivem LSD. Člověk už se ani neptá "jak", jen nechápavě křičí "proč". Co touhle scénou a situací chtěl básník vůbec říct??... A co jako fanda F&F (filmů, né tý módy z Tesca) opravu nezkousnu, je přeměna zabijáka - vraha jedný z hlavních a nejsympatičtějších postav - v parťáka, co se tváří jako roztomilá Stratfordská chůvička. Ne-e! Ten jeho humor fungoval v první scéně, ale když už ho opakují pošestý, ztrácí to vtip. Stejně tak verbální kohoutí zápasy dvou černých aktérů o srdce IT nováčka v sukni. Dom má rád silný americký káry, Brian měl slabost pro natuněný Japonce, Hobbs se nevejde do ničeho menšího než do obrněnýho monster trucku. Bez Briana tomu něco chybí. Je to pořád o autech, jenže v hlavních rolích dvacetilrový Charger a třicetitunový bunkroidní Wrangler! A to nějak není ono. Prostě všechno špatně. 40%

• 16.4.2017  14:53
    Příchozí (2016)

Aktiální hodnocení 80% podle mě odpovídá a i bych skoro řekl, že je to málo, protože je to ukázka toho, jak je film vlastně nedoceněný. Sám jsem dával 5*. Ona to ani nemá být nějaká akční emzácká scifárna, ale drama, kde je stále stěžejním tématem schopnost se dorozumívat. Pro mě třeba představují heptapodi nejoriginálnější a nejpromyšlenější filmovou mimozemskou rasu. Neustálý odkazy nejen na lingvistiku, ale na konkrétní teorie, modely a uvedení všeho do srozumitelný a především smyslupný praxe, to je samo o sobě hodno obdivu. A jako třešnička na už tak velmi chutným dortu ten závěr (nebo začátek?), zkrátka pointa, o který nám neustále podsouvaly indicie, a přesto ji nikdo neviděl.

• 6.3.2017  22:48

Je to zkrátka 'one of a kind'. Nejnaturalističtější, nejotevřenější, nejupřímnější, nejoriginálnější, nejvyzrálejší. Důstojné rozloučení ve wolverinovském stylu jak ho neznáme s formáty jedné velké kultovky. Mimořádně vydařený byl výběr Dafne Keen do role Laury. Skutečná filmová delikatesa! 90%.

• 24.2.2017  16:27
    Mistři zastavárny (TV pořad) (2009)

Zajímavý pořad, i když za Chumleeho bych nejradši dal ODPAD! Retard každým coulem.

• 23.1.2017  18:42
    Česko Slovensko má talent 6 (TV pořad) (2016)

A tak to já zase talentovky mám rád. Vždycky sleduju tu originální, britskou, verzi. Ta je nejen nejlepší, ale i nejprestižnější, proto je vždy na co se dívat. A jak porota, tak moderátoři, jsou super. Bohužel ty české soutěže (nebo jak bývá poslední dobou zvykem z naprosto nepochopitelných důvodů stupidně "česko-slovenské") mají katastrofální úroveň. Ani nejde o výkony některých kašparů, kteří si to přišli "zkusit" nebo zoufalců, co si o sobě doopravdy myslí, že něco umí. Člověk zkousne i to, že těch opravdových talentů, co vyrazí dech, je jak šafránu. Celá show působí, slušně řečeno, komicky a postrádá vážnost. Už jen ta výhra - ceny v hodnotě 50.000€. Čekám, kdy v dalších ročnících budou hlavní výhry stravenky. Stávající moderátorská dvojice je zatím asi ta nejméně trapná, ale i tak to nestačí. Společně s porotou tvoří tedy 6 celebrit, kde 4 z nich jsou Slováci - moc vyrovnané to tedy není. Ale to by mi ani nevadilo, protože ta slovenská část je lepší. Co mi doopravdu vadí asi nejvíc, je totálně neprofesionální porota. Slávik uměl být někdy zbytečně arogantní a opravdu zlý, jenom protože mohl, ale stále má jeho slovo a názor nevětší hodnotu. S příchodem Diany a zmizením Krause, Dejdara a Mareše se to trochu ustálilo, ale pořád je to bída. Prachař je sice méně ubohý než jeho předchůdci, ale pořád je to na porotce málo. Vhodnějších adeptů na jeho místo by přitom bylo dost. Koho doopravdy nemůžu vystát, je Lucie Bílá. Hloupoučké pokrytecké sluníčko, jehož jediným, za to velkým, kladem je pěvecký talent. Člověk by si řekl, že někdo jako ona, kdo má tak velké zkušenosti se zpěvem a hudbou obecně, bude pro porotu nepostradatelným článkem a především významným přínosem. Opak je pravdou. Když už zrovna při vystoupeních neječí jako kráva, zmůže se maximálně na hodnocení typu "jsi neuvěřitelná", "ty máš tak čistou duši" nebo "jste milý, ale ne". Toto nikdo od několikanásobné slavice slyšet nechce. Je tam kvůli svému odbornému názoru, kterého jsem se za x ročníků této show zatím nedočkal. Zajímavé je, že když jsem sledoval zatím poslední ročník X-Factoru, velmi mile mě překvapila mlaďoučká Celeste Buckingham, jak věcně, zkušeně a vyspěle mluvila a honodtila. Ta by celou Bílou v ČSMT strčila do kapsy několikrát... Teď z tochu jiného soudku - také vám připadá, že je ČSMT zatím pouhou reklamou na Renault?

• 21.1.2017  11:41

Pět hvězdiček! Jako velký milovník psů ani nemůžu jinak. A v hlavní roli zlatý retrívr? To už jsem tuplem nemohl hodnotit horší známkou. Slabý scénář, slabí herci? No a co! Shadow společně s nezapomenutelnou hudbou musí v závěru filmu rozplakat snad každého. Jinak palec nahoru za český dabing zvířat, ten je skvělý.

• 13.1.2017  13:08
    The Grand Tour (TV pořad) (2016)

Ten pravý nefalšovaný, nekompromisní, infantilní akční Top Gear je zpět! Jenomže se už nejmenuje Top Gear, nýbrž Grand Tour. Co si budeme povídat - Matt LeBlanc stojí za prd! Ten je dobrý jenom jako Joey v Přátelích, ale ve všem ostatním za nic nestál a v Top Gearu je opravdu k smíchu. Hlavně se non stop tvářit drsně a nezapomenout na začátku kadého dílu zmínit, že má rád auta a taky Top Gear. To je trapárna největšího kalibru. I když do jisté míry tomu konkuruje tím svým "my tady v Top Gearu říkáme..." :-D a také tím, jak mluví o Jeremym, Jamesovi a Richardovi jako kdyby byl čtvrtým mušketýrem a ty momenty s nimi prožil. Když jsem viděl první trailer na Grand Tour, byl jsem nadšený. Ještě větší nářez než Top Gear, říkal jsem si. Tak trochu jsem i to myslel (nebo jsem si to spíš přál) i po prvním pompézním comeback dílu. Druhý díl z Johanesburgu už byl ale značně přes čáru a díl, ve kterém stříleli z letadlové lodi, už byla taková konina, že mě to spíš naštavalo než potěšilo. Jak se ukázalo, po několika epizodách se vrátili v něčem do starých kolejí a v něčem by bylo lepší, kdyby ta kolej neexistovala vůbec. Takže to zas takový nářez není. Fajn je, jak jezdí po celém světě. Fajn je i to, jak řeší vše kolem aut v té dané zemi. Co se mi ale vůbec nelíbí, je to, že se absolutně vybodli na celebrity, nechat je pokaždé "zemřít" bylo vtipné tak možná první tři díly. Mizerná je i znělka, animace a názvy kapitol. Kdo mi ovšem chybí nejvíc, je Stig, the Stig. Ta jeho tajemnost, to jeho podivínství a brilantní řízení. To svoření bylo modlou! Místo toho je tam neuvěřitelně protivný, arogantní a nudný americký šovinista, který mě každým pokusem o vtip jenom víc naštve. Mike (the American) se tam absolutně nehodí, ani ty vtipy o něm, že je vše komunistické už nepobaví. Zajímavé je, že produkce chtěla Grand Tour více "odbričtit", přitom se tam stále mluví o všem britském, rychlost je v mílích a volant patří na pravou stranu. Zkušební okruh je mdlý, mdlejší jsou snad už jen názvy jeho úseků. Abych to shrnul. Grand Tour vůbec není lepší než byl starý Top Gear. Hraje si na něco víc, předstírá inovaci a megalomasnkou agresivitu, ale ve skutečnosti toho doopravdy hodně postrádá. Pravda je ale taková, že je to v současné době nejlepší pořad o autech, který se točí.

• 19.12.2016  12:51
    Parťáci (TV pořad) (2016)

Nelítostný zabiják času o debilech, co žvaní o ničem a dělají hovno. Je k nevíře, co za pořady jsou některé televize ochotné zveřejnit.

• 12.12.2016  16:52

Je obdivuhodné, jak se Rowling(-ové) podařilo vnést do své nové knihy ten nádech Ameriky a průmyslového velkoměsta 20. let, který z příběhu intenzivně všudypřítomě sálá. Yates udělal prakticky to nejlepší, co mohl. Výborně pracoval s dynamikou v napínavých scénách. Námět je sice velmi zajímavý, samotná zápletka ani hlavní postavy však nikoli. Už spojitost s Bradavicemi a Brumbálem je známkou neustálé snahy, byť ne viditelné, stáčet se k fenoménu Harryho Pottera a trochu z toho základu vytěžit. A přitom je to zbytečné a hlavně škoda. Mlok je sice originální hlavní hrdina, ale (zatím) není nijak zajímavý. Ostatní tomu také dvakrát nepřidali. Doslova nesympatická je mi postava Porpentiny, a hlavně zvolená herečka Katherine Waterston. Mně osobně by tam mnohem více seděla Nazanin Boniadi (známá třeba jako Nora, první Barneyho přítelkyně v seriálu HIMYM). Překvapivě pasoval Colin Farrell i Alison Sudol. Jinak jsou to charismatické osobnosti třetí cenové kategorie. Vize Harryho Pottera a cílová skupina je evidetní. I já patřím mezi ty, kteří s touto knihou a filmy dospívali. Cílová skupina Fantastických zvířat pro však zůstává nadále nejasná. Místy se to tváří jako cílené na devítileté děti, ale občas vygraduje v tak hororovou atmosféru, že se divím přístupnosti již od 12ti let. Zvířata jsou kouzelná, některá až příliš infantilně roztomilá (podobně jako všechny mláďata z Doby ledové), ale přiznávám, že jsem si chvíli připadal jako na pokračování Avatara (a to myslím jako kompliment). Doteď mi ale není jasné, jakou roli a úlohu ona fantastickáý zvířata vůbec sehrávají. Ono jsme se toho celkově moc nedozvěděli. Seznámení s prostředím, ústředními postavami, ale ty nejzajímavější zápletky jsou jakoby v mlze. Nová čarodejnická sága mě sice zaujala, ale musím říct, že jsem se většinu času nudil. Už jen kvůli nemyslně natáhnuté stopáži. I když jsem neměl pocit, že by nutně chtěli rýžovat z prostředí kolem Harryho Pottera, pořád na mě působila Fantastická zvířata dojmem amerického okleštěného recyklačního remakeu čajových dýchánků z Bradavic. Jsem zvědavý na další pokračování, i když ne tak natěšený, jako jsem býval na dalšího Pottera. 70%.

• 2.12.2016  18:52

Fascinován a znechucen zároveň. Konečně někdo dokázal převést počítačovou akční střílečku v ochotně koukatelnou pasivní 2D podobu, i když po tom všem to ve finále celé způsobuje nauseu. Je to paradox, protože to mozek nějak neumí a nechce přijmout, i přesto že je vše zpracované výtečně. Práce kamery, detaily, herní autentïcita a především obrovská dynamika dělají z výsledku rusko-americké koprodukce něco nekonvečního. Občas jsem se trochu nudil a cítil jsem se, jako, kdybych sledoval kamaráda, co dvě hodiny paří Counter-Strike. Naspeedovaný Henry by se občas měl alespoň na malou vteřinu zastavit, aby si divák uvědomil situační hybnost. Zastávka se konala jenom jedna, ale naštěsí si tím jediným oddychový módem zpomalíme adrenalové šílenství v luxusním moskevském night clubu, kde si odfrkne nejen Henry, ale i většina pánů přijde na jiné myšlenky. Logickou a epickou stránku nemá ani smysl rozpitvávat, o tom to není, ani to být nemá. Pro mě jeden z nejrozporuplnějších filmů, které jsem viděl. 65%.

• 28.11.2016  13:44

Singer válí! Už nějakou dobu předvádí, že jedoduše umí. Chytře natočený prequel sytě a štědře obohacuje retrospektivu, která má evidetně stále co nabídnout, a nakonec kvůli butterfly effectu šikovně připravuje půdu pro další budoucí minulosti. Obsazení je mimořádně kvalitní a zdařilé a z postupného odhalování minulosti a odkrývání identit jednotlivých postav občas dokonce i mrazí. Úžasná hra se speciálními efekty, která byla precizně dotažená do konce, a práce, kterou odvedl Singer je prostě balada! Vzhledem k tomu, že už nějakou dobu pracuje pouze s rozšířenou verzí recyklátu z předchozích X-Menů, je výsledek skutečně pozoruhodný. Provázání postav i samotné začleňování nových posil funguje skvěle a nenuceně. A záporák s velkým "Z" jim všem dal náležitě zabrat. I když Jane po premiéře Star Wars tvrdí, že "trojky bývají vždy nejslabší", v rámci této prequelové minitrilogie je trojka nesilnější. Jinak bych si samozřejmě neodpustil nepochválit Jennifer Lawrence, která sice nepřesahovala ostatní, ale moc jí to slušelo - toť vrchol mé recenze! :) 90%

• 28.11.2016  13:21

Pro někoho uspokojivý akčňák, pro mě nejhorší superhero movie za poslední roky! Možná jsem staromódní, možná se mnou mává sentiment, ale největší zrůdy světa jako kladné postavy pro mě představuje naprosto nestravitelný materiál. To je jak fandit Usamu bin Ladinovi, který pošle Boeing plný cestujících proti Kim Čong-ilovi. Můj oblíbenec Will Smith se totálně minul s rolí a ani on, ani ostatní členové oddílu nejsou dost uvěřitelní těžcí zložinci. Totálně zpackaný příběh, záporné postavy a podstata hrozby. To je takový bezduchý chaos, že ani divák dobře nepochopí, kdo komu čím vlastně hrozí. Nevím, co je to za nový trend, ale divná tlama natřená nazeleno nebo fialově svítící obr fakt není dost bad-ass! Velitelka teamu pobrala tak málo charismatu, že už teď nevím, jak vlastně vypadala. Ale abych jenom nehanil... Povedla se postava Jokera, avšak kdo se doopravdy vydařil, je Harley Quinn. Že je Margot Robbie kočka, se ví už od doby, kdy se nahá svůdně postavila mezi futra a zamrkala na Leonarda Vlka DiCapria z Wallstreet. Ale, že totálně převálcuje i velkého Willa Smithe, to by nikdo nečekal ani po jejich spolupráci ve filmu Focus. Margot jsem opravdu nepoznával a začínám ji podezírat, že s postavou pošahané sexy Harley má víc společného než ve skutečnosti přizná. Je prakticky jediným trumfem, který komiskové akční béčko má. Za pochvalu stojí i s citem vybrané evergreenové hudební fláky napříč žánry a samotný soundtrack. Ale jinak bída - 40%.

• 28.11.2016  12:55
    Hanna (2011)

Pro někoho nedovařené špionské béčko, pro mě progresivní a anti-mainstreamové al dente! Wright se postaral o to, aby recept byl připravený podle jeho představ, a tak nechal vzniknout surový filmový pokrm s artovým přesahem. Hravost s podmanivým hudebním doprovodem mě prostě baví. Dobře zvolená hlavní hrdinka, výrazná záporná postava a příbeh bez zbytečné vaty a prázdných dialogů. Tady by se mohli učit i při dalších bondovkách bourneovkách. 85%

• 8.11.2016  13:07

Po vizuální stránce je tahle marvelovka orgasmickým zážitkem. Ten smysl pro detail, pohrávání si s prostorem, promítání vlastní představivosti do materiální podoby, to je prostě skvost. Vynikající práci odvedl i Giacchino, který svou hudební tvorbou úžasné podívané ještě krapet přidá. Potěšení pro oči je jedna věc, avšak potěšení pro mysl je věc druhá. Bohužel, toho se mi tu zas tolik nedostává. Chápu, že se filmová projekce musí opírat o literární komiksový originál, ale celá zápletka je taková bez nápadu. V první řadě se mi potvrdil můj skeptický předsudek, že Benedict Cumberbatch není zrovna nejšťastnější volbou pro roli doktora Strangee. Tak nějak neumím přejít fakt, že génius a pragmatik a la Sheldon Cooper dokáže bez problému přijmout existenci nevysvětlitelného nadpřirozena, kde nic nedává smysl, stát se je hosoučástí, a opustit svůj svět pro jeho život tolik nezbytného poznání a racionality. Nota bene, že o roli superhrdiny ani trochu nestojí a je to na něm vidět. Celý příběh je postavený na chatrných základech a ještě chatrnější záporné bytosti. Ze všech marvelovek vnímám tohoto záporáka jako toho nejnudnějšího a, nebojím se přiznat, nejtrapnějšího. Nejvíce však postrádám jedno - pevně vytyčené hranice mezi fyzicky akceptovatelným a zcela nemožným. Překonávat (astro)fyzikální zákony a vysvětlit to tak, že je to jen v mysli, prostě nestačí. To by Strange mohl záporáka zničit pouhou myšlenkou, pokud se to zrovna bude hodit. Upřímně řečeno, mám obavy, aby doctor Strange neskončil v dalším pokračování Avengers, protože by to najednou bylo stejně tak úsměvné, jako když po boku boha Thora bojuje agentka Shieldu. Co by asi zmohl Captain America v bojišti, kde dochází k ohybání prostoru pouhou myšlenkou?... Na to, že to nebyl zrovna můj šálek marvelovské kávy, jsem se relativně bavil. Téhle jinak podařené audiovziuální lahůdce dávám 75%.

• 8.11.2016  08:44
    Nákaza (2011)

Akce "jak z nezajímavého udělat zajímavé" se bohužel nekonala. Pandemie je sice tématem, po kterém jde většině mráz po zádech, ale převést jej na filmové plátno, aby zaujalo, zůstává zatím nepokořeným milníkem. Nepomohlo ani skutečně hvězdné obsazení, které, přiznávám, bylo lákadlem i pro mě. Za pochovalu stojí rovnovměrné rozložení děje a příběhu jednotlivých postav. Je pro mě celkem příjemná změna, zhlédnout drama s katastrofickým dějem, které se nekoncentruje pouze na jednu rodinu nebo dvě hlavní postavy. Do lehkého nadprůměru se dostává i díky vynikající minimalistické Martinezově hudbě. 65%

• 7.11.2016  20:45
    Modrá laguna: Procitnutí (TV film) (2012)

Pamatuju na starou Modrou lagunu z roku 1980, kterou jsem jako kluk viděl několikrát. A musím říct, že jsem v šoku, co z remakeu vzešlo. Hnus, nuda a odporný prázdný holčičí kýč. Totálně o ničem, přičemž pobyt na pustém ostrově se nezměnil v boj o holý život, ale v idylickou tříměsíční dovolenou s něžným milováním na pláži při západu slunce. Třetina filmu doprovázená hudbou a zpomalovačkama jako v Pobřežní hlídce a nejspíš se nenašel prostor pro jediný napínavý nebo trýznivý moment na ostrově. Něco tak neuvěřitelně laciného jsem neviděl od fekálního majstrštiku Babovřesky. Dva dospělí lidé mají po třech měsících v bydlení ve špíně a vedru stále oblečení jako nové, bílé zuby, stejně dlouhé vlasy a dvacetiletému mužnému Deanovi nevyrostl jediný vous. I Survivor (realityshow Jak přežít) je daleko napínavější a víc ve stylu Trosečník. Být to z mexické produkce, mohlo se to jmenovat "Zelená Laguna: Esmeralda vyrazila na dovču". 10%, a to jen kvůli Indianě. Kdyby se pod těmi vodopády otočila ke kameře čelem, mohlo to být 15...

• 10.10.2016  11:59

Ovliněn vlnou negativních recenzí jsem skepticky očekával to nejhorší. A světe div se, pokračování Emmerichovy sci-fi klasiky považuji za celkem zdařilé. V čem Nový útok rozhodně exceluje, je grafické zpracování a speciální efekty. To klobouk dolů! Na to by se dalo koukat i bez zvuku. Takto zdařilou a atraktivní počítačovou animaci nám Emmerich ještě nenabídl. První polovina filmu mě vysloveně nadchla, zatímco druhá už se začala trochu ztrácet a utápět v příkopu vaty, kterou museli zaplnit posledních 45 minut. Vypadá to, jako kdyby první polovinu dělali dva roky a pak zjistili, že na zbytek jim zbývají už jen dva měsíce. Škoda, že si tu tvůrci nedali trochu víc práce a nezapojili své mozkové závity. Viz. otec Jeffa Goldbluma (nevím, jak se ta postava jmenuje) - proč tam proboha je?? Zbytečná postava, která je tam jenom proto, aby mohla cestou nabrat dalších x zbytečných postav a jezdit po poušti autobusem, zatímco nad nimi dva světy svádí válku o naši planetu. Btw nebyla náhodou manželka Willa Smithe v prvním díle tanečnice v baru? Docela šok, když z ní ve dvojce najednou udělají lékařku... Co mi opravdu vadí, je ta předpotopní hudba a la 101 dalmatinů a zbytečné dětinské dialogy a la...... no taky 101 dalmatinů. Ještě víc než první díl (ještě víc než kterýkoli Emmerichův film) je Nový útok narvaný americkým kýčem ve všech možných skupenstvích. Opravdu by tomu neškodilo trochu nadhledu a zamyslet se nad tím, jestli je skutečně důležité v závěru vyzdvihovat jako největší vítězství takovou slaboduchou banalitu jako naplněnou lásku dvou amerických pilotů, když globální výsledky ukazují zachráněnou lidskou civilizaci, zničené kontinenty a miliardy mrtvých a nakonec porážku mimozemské civilizace a rozpoutání nové války s dosud neznámým druhem na opačné straně galaxie. Chtělo by to trochu víc vážnosti a uvědomit si, že v takovém příběhu nejde o osud jednotlivce, ani jedné země, ale celého světa a všech lidí naší planety - a že v tomto měřítku zachráněný pejsek opravdu ztrácí hodnotu. Nestačí. aby se hrdinové jen tupě usmívali a drželi se za srdce, když zahlédnou vlát zbytky americké vlajky. Ve finále nový Den nezávislosti takový debakl uričtě nebyl a za prvním dílem zase tolik nepokulhává, i když Willa Smithe jsem postrádal. A musím přiznat, že na další pokračování se už docela těším.

• 5.5.2016  11:47

Celé video na https://www.youtube.com/watch?v=wYhKUYO-yz0 Enjoy! ;)

• 15.4.2016  11:52
    Pátá vlna (2016)

Pro mě zatím zaručeně největším zklamáním tohoto roku. Trailer je vysloveně podvod! Naláká diváka na destruktivní, napínavé sci-fi, ale skutečnost je pak úplně jiná. Veškerá akce se odehrává v prvních pěti minutách filmu. Pak je to jen o zdlouhavé a šíleně nudné pouti puberťačky za svým bráchou. Snímek je doslova přecpaný prvky vymykající se logice a zdravému rozumu (nepodstatný spoiler ukázaný i v traileru - např. letadlu za letu vypadne veškerá elektronika a letadlo najednou padá kolmo k zemi, jako kdyby se celou dobu jen vznášelo na místě), strategie páté vlny vůbec nedává smysl a ve finále tomu zcela chybí závěr. Tohle slabé sci-fi vypadalo slibně a i přes svůj tuctový námět mohlo mít poteniál. Plamen naděje ovšem mocně uhasl rukopis destiletého dítěte. 40%

• 23.2.2016  13:57

Vůbec bych se nezlobil, kdyby tomu půl hodinku ubrali. DiCaprio samozřejmě i zde ukazuje, že je Pan Herec. Sošku už mu přeju dlouho, tentokrát to snad vyjde. Ne, že by to byl jeho nejlepší výkon, zkrátka byla loni jen silnější konkurence. Tak Leo, držím pěsti!

• 23.2.2016  13:52
    Deadpool (2016)

Osobně jsem si musel návštěvu kina zopakovat a klidně bych šel na kapitána Deadpoola, tedy JEN Deadpoola, i potřetí. Po stránce efektů je to taková typická marveloidní klasika, i když na super'hero' movie bylo akce poskromnu. Co asi oslovilo každého, byla překvapivá velmi štědrá nadílka svérázného, ležérního, infantilního, mnohdy černého nebo absurdního humoru, která většinu diváků baví asi nejvíc. Nezapomentelné hlášky a momenty, které se již dnes stávají legendárními. Hodnotím jako suveréně nejvtipnější Marvelovku a jsem zvědavý, jestli se Deadpool v dalším dílu setká s ostatními mutanty - to by mohlo koncept celých X-Men posunout úplně někam jinam. Obecně nemám rád, když postava ve filmu hovoří cíleně k divákům a kouká přitom do kamery a musím říct, že i tady mi to vadilo. Na kráse téhle podivuhodné hříčce myšlenkových pochodů to ale nijak neubírá.

• 25.1.2016  09:32

Pro mě osobně nejzajímavější díl série. Samozřejmě už to není paranormal, ale spíš lysohlávkoidně abnormal, avšak myšlenka propojení současnosti s historií byla skvostná a neohraná. Z velké části je pětka vykrádačka snad všech slušných hororů s kouzelnými domečky a nakonec i ostatních dílů samotného Paranormalu, a to tak, že každou lekačku lze velmi přesně dopředu předvídat. Na můj vkus temnota získala možná až zbytečně moc jasnou a konkrétní formu, nadruhou stranu je prezentace oné formy právě hlavním důvodem, proč mě nejnovější pokračování zaujalo víc než ta předchozí. Horůrek by snesl o čtvrtinu kratší stopáž a hlavně nějakou gradaci. Díky aktivitám objevujícím se již v prvních minutách se děj mnohdy držel dlouho ve stejném patře. Chválím výběr herců. Za co bych tvůrcům opravdu nafackoval je imbecilita postav - tak sakra, když mi doma straší, tak si hergot rozsvítím, ne?! Jinak celkově good - lepší průměr.

• 18.12.2015  13:32

Díky absenci rukopisu Jamesa Wana se z prekvelu stala odbytá rutina, která jede sebejistě jenom díky výrazně silnějším prvním dílům stávaící trilogie. Na první pohled pevné mantinely však ztrácejí na stabilitě nepřesvědčivým námětem, ale i špatně vykontruovanou zápletkou, která vůbec nevygradovala, jak by si díl Insidiousu zasloužil. Poloviční vykrádačka prvních dílů je sic koukatelná, lekatelná, avšak dějově je o poznání slabší. 50%.

• 17.12.2015  09:15

Originální námět pod taktovkou neznámého Gruzínce dal vzniknout solidnímu koukatelnému a neohranému projektu. Nízkorozpočťák fungoval dobře, i když by si zasloužil trochu víc péče. Velké mezery v mysterióznosti (i v jejím samotném vysvětlení), jež měly ve finále za výsledek silně ochuzený a odbytý příběh. Což je škoda, protože potenciál je slušný. I tak 55%.

• 9.12.2015  12:20

Pravděpodobně nejlépe zfilmovaný ultrashit, který jsem kdy viděl. Totálně o ničem jako asi máloco. Cesta z A do B je k ničemu, tak se jede zpět do A. Tradááá - dvouhodinová postapokalyptická srajda je na světě. Millerovi se pravděposobně podařilo dát tvář svým nejšílenějším haluškám při masivní konzumaci houbiček. Fantastická kamera, střih a bez zaváhání skvěle zvolená herecká sestava. Drive, který nářez nakopnul hned v prvních pár minutách, v půlce sice rapidně ubírá na agresivitě, ale na to, jak jsem byl skeptický, jsem si Maxíka nakonec dost užil.

• 15.11.2015  20:49

Tak hloupou postapokalyptickou srajdu už jsem dlouho neviděl! Škoda slov, všechno špatně.

• 15.11.2015  20:48
    San Andreas (2015)

Mně se na San Andreasu líbila snad jen Alexandra Daddario. Slušné efekty, solidní americká katastrofická vizuální rutina, která nijak nenadchne ani neurazí. Škoda, že film diváka chaoticky neustále navnazuje na větší a větší otřes a když konečně čeká monstrultratektoorgasmus, zjistí, že největší šupa už byla a film vlastně končí. Škoda, že vygradoval, tak jak vygradoval, a především tím, čím vygradoval. Díky tomu se z pointy stala další katastrofická tuctovka a la Roland Emmerich.

• 15.11.2015  18:33
    Co mám na tobě ráda (TV seriál) (2002)

Hodnotím jen tak vysoko, jak mě dokáže tenhle seroš "pro náctileté" pobavit. Prostě to nefunguje. Žel bohu...

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10