• Krátkometrážní

Sebevražedný oddíl (2021)

Tento film to mal u mňa vyhraté už keď sa režisérom stal James Gunn a vyšla prvá ukážka kde sa ukazovali všetky hlavné postavy. Milujem ten scenár, tu dynamiku celého príbehu, akciu, humor, vizuál, hudba, postavy... Proste mi to padlo do vkusu najviac ako sa len dá. Toto je to čo som očakával od Sebevraždného oddielu! Bláznov ktorý umierajú na nebezpečnej misií. Možno len keby tie postavy sú v tímoch kde si už vôbec neviem povedať kto prežije a kto nie. Lebo takto som to vedel aj trochu predpovedať. Áno má to klasickú zápletku a vyvrcholenie a veľa ľudí to nazve len ako podarená komiksovka, ale už vôbec nie ako film roku. Ale niekedy nemusíte mať najgeniálnejší scenár s originálnym príbehom a vážnou tematikou aby ste si užili film ktorému potom dáte plný počet. Niekedy stačí aj niečo primitívnejšie čo vás zabaví a je to presne váš vkus. Pre mňa to je tento film. Viem že to nie je klenot kinematografie ale určite patrí k mojím najobľúbenejším. A okrem spin-offov chcem aj regulerne pokračovanie!!

Metallica: Whiskey in the Jar (1999) (hudební videoklip)

Toto je tiež jedna z tých pesničiek ktoré som najprv nemusel no nutkanie si ju pustiť znova a znova ma prinútilo si ju zaľúbiť. A to dokonca až tak, že niekoľko mesiacov bola u mňa na 1. mieste najpočúvanejších pesničiek z môjho playlistu. Zo "slabej Metallici" sa to u mňa dostalo na "jedna z najlepších od Metallici"

Red Hot Chili Peppers: Snow (Hey Oh) (2006) (hudební videoklip)

To bol prvý ročník na strednej škole. Všetko nové pre mňa. A tiež aj nové cestovanie busom na intrák každú nedeľu. Preto bolo pre mňa veľmi príjemné keď som objavil RHCP a zistil, že ich pesničky už poznám ale nikdy som nevedel ako sa volajú a tak som na ne zabudol. A tak moc som ich obľúbil že to bolo jedine čo som počúval každú cestu na intrák. Malo to svoje čaro ktoré sa potom o rok neskôr znova na jeseň vrátilo a ešte silnejšie. Skvelá pesnička ktorá má svoje miesto u mňa a vždy ma neuveriteľne ukľudní.

Queen: Killer Queen (1974) (hudební videoklip)

Queen má veľa hitov a každý si vie vybrať ten svoj obľúbený. Samozrejme mám rád Bohemian Rhapsody, We will Rock You či Radio GaGa a aj všetky ostatné megahity. Ale mojim bude asi Killer Queen. Jedno z mojich najobľúbenejších gitarových sól.

The Cure: The Lovecats (2022) (hudební videoklip)

The Cure nepočúvam (zatiaľ) ale táto pesnička, vďaka ktorej som aj The Cure vôbec objavil, sa mi zaľúbila najviac. Aj videoklip je dosť zaujímavý. Pesnička má celkom jedinečný vibe.

Kid Rock - All Summer Long (2008) (hudební videoklip)

Sweet home Alabama mi nikdy nijak extra nesadla, ale zato táto pesnička, ktorá využíva časti aj z Sweet Home Alabama mi padla lepšie do vkusu a do playlistu. Videoklip o ničom, pesnička fajn, ale len cez leto.

Lenny Kravitz: Fly Away (1998) (hudební videoklip)

Ďalšia moja veľmi obľúbená pesnička. A o to viac ju mám rád keď si ju viem aj sám zahrať. Jednoduchý ale zato aj skvelý text, videoklip je síce len klasické hranie pred tancujúcimi ľuďmi ale tie farby ten strih tie "efekty" vyzerajú fakt dobre. Niekedy každý človek chce odletieť preč

Red Hot Chili Peppers - By the Way (2002) (hudební videoklip)

Najprv som túto pesničku nemusel kvôli strednej zbesilej časti s "hip-hopovím"(?) spevom a bassou. Ale zvyšok pesničky sa mi celkom pozdával. A za posledný mesiac som si ju obľúbil už celú. Vtipný videoklip a dobré tempo RHCP

Inner Circle: Sweat (A La La La La Long) (1992) (hudební videoklip)

Letný júnový víkend 2022 kedy som sa dostal na hodnotenie s číslom 9000. Mal to byť Obchod na korze ale vzhľadom ku stavu v ako som bol kvôli oslave (miešane nápoje sú tichý zabijaci) som si povedal, že si to pozriem inokedy. Tak som začal rýchlo hľadať niečo čo by bolo hodné tohto čísla. A akurát v ten večer mi CSFD schválilo tento videoklip. Takže hodnotenie v poradí 9000 patrí k videoklipu pesničky ktorú si až moc často púšťam cez leto na ešte lepšiu náladu. Videoklip je slabý ale má rovnakú esenciu dobrej letnej nálady ako má aj samotná pesnička

Tublatanka - Dnes (1987) (hudební videoklip)

Tublatanku som nikdy nijak extra nepočúval, až kým som nebol 14.4.23 na ich koncerte v Topoľčanoch. Jeden z dôvodov prečo som tam išiel bol aj ten, že sa s bubeníkom trochu poznám a v TO ma obchod s hudobninami kde som si kúpil gitaru :) Teraz som si ich už viac obľúbil a mám ich už aj v playliste. Ale túto pesničku som mal veľmi rád aj predtým. Keď som cez zimu chodieval večer z autoškoly tak som si buď pustil túto pesničku alebo zavolal svojej vtedajšej frajerke. Milujem tu pesničku, škoda že ten videoklip je slabý.