• Krátkometrážní

Bob Marley: One Love (2024)

Milujem životopisné, hudobné filmy, Boba Marleyho a jeho hudbu a odkaz a trá.. tak prečo toto nevyšlo? Pochyby som mal keď som zbadal režiséra Kinga Richarda . To bol film ktorý mal veľa silných stránok no na konci som cítil, že to niečo podstatné chýba. A rovnako to je aj tu. Záverečné titulky a ja prekvapený že toto má byť záver. Možno dobrý námet, ale konečnému prevedeniu chýba kostra okolo ktorej by sa točil dej. Takto to vyzerá ako takmer náhodné scény z jeho života, ktoré môžu mať pekné dialógy hercov kameru bla bla bla ale to nezaplní to prázdne miesto. Škoda, aspoň tie 4* som si prial. Ale mimo to, keby som si cez leto chcel pustiť niečo iné ako komédiu ale nič vážne a relaxovať pri dobrej hudbe... jasná voľba.

Veronika (2017)

Tiež som počul o reči o jednom z "najstrašidelnejších?!" filmov, alebo také dačo. Až na finále a scény, kde sa buduje to hlavné zlo to je skôr najviac nudný generický horor.

The Covenant (2023)

Po dlhej dobe som videl film, ktorý by som nazval akčný film. Ten zápal v každej akcií dosiahnutý pomocou dobrého strihu záberov a zvuku je zážitok ktorý by som si prial vidieť v kine. Akcie tu nie je toľko ako v ostatných filmoch ale keď už je, tak bola napínavá hlavne aj vďaka osobným príbehom postáv, ktoré ste napäto sledovali ako sa horko-ťažko dostavajú z prestreliek v nepriateľskom prostredí. Najväčší mínus tu je tempo, ktoré je všelijaké ale v závere to klapne. Gyllenhaala som si užil výnimočne viac než zvyčajne.

Tím tvrdší je pád (2021)

Scenár ktorý je hlavne poskladaný z cool scén, ktoré tam sú hlavne na to aby to vyzeralo cool. Režisér akoby sa snažil napodobiť svoje vzory ale nepridal do toho svoju dušu. Aj tak to je v pohode western ktorý má ponúknuť volake zaujímavé elementy (hudba, kamera).

Stop Making Sense (1984)

Nie je to moja obľúbená kapela, v playliste mám niektoré pesničky, ktoré si užívam rovnako ako som si užil toto legendárne vystúpenie. Posledné hodnotenie roku 2023

Ghosted (2023)

Očakávania som mal, že to bude na úrovni Gray Man, ale nakoniec som bol milo prekvapený, že aj taký béčkový romantický akčňák ma dokázal pobaviť. Fajn dynamika hlavných hercov a niektoré vtipy úprimne zabavili. Akčná oddychovka, ktorú si pozriete keď nechcete nič extra vážne a len relaxovať.

Pistol (2022) (seriál)

Pamätám si ako som s ocom pozeral Sid a Nancy. Vtedy ma ta kapela nezajímala, avšak God Save The Queen a Anarchy in UK sa mi pridali do playlistu. Nečakal som, že sa časom dostanú do mojich TOPiek a kapela ako taká tiež. Po tomto seriáli si musím pustiť aspoň jednu pesničku za deň a ich album mi zdobí policu. Nedokážem to hodnotiť objektívne keďže celkový štýl seriálu (a hudba) sa mi trafil presne do vkusu podobne ako Clark. Môžem napísať ako sa mi každý element filmografie ľúbil, ale neviem načo keď hodnotenie hovorí samo za seba. Niektorí herci mi predali ich role viac uveriteľne a zapamätateľne než ich skutočne predlohy. Je mi jedno ako verné to je realite, toto je kxrva dobrý seriál!

Marvels (2023)

Najväčšie ťaháky sú Jackson a Vellani. Larson je pre mňa stále len tvrdohlavá otrava a ta tretia nestojí ani za reč. Digi-mačkovité finále si ma absolútne nechytilo. Ale pre mainstream to je v pohode prijateľná oddychová komédia.

Limbo (2023)

Čiernobiely vizuál s peknými zábermi nestačí na to, aby človeka bavila 108minutová nuda v púšti.

Brutální vedro (2023)

Slnečný deň kedy to slnko hreje do neznesiteľných teplôt, všade pot a teplo, hlava je omámená, chuť na to niečo robiť je vzdialená a nezostáva nič iné len čakať kým ten otrasný deň skončí. To keby sa podarilo poriadne znázorniť v tomto filme. Miesto toho ten film pôsobí ako ten deň, ale v tom zlom. Čakáte kedy to dianie o ničom skončí.  Pritom ma obsah deja dosť zaujal. Ale tie scény sú proste random. Keby to ma do tej polhodiny. Nevyužitý potenciál celkom dobrého námetu.