Bouřňák

tvrdě pracující "vůl"

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 10.10.2005  15:59
    1984 (1984)

Jelikož jsem knižní předlohu nečetl, můžu skutečně potvrdit, že jsem byl celý film dost zmatený. Film přece jen nemůže vykreslit celý tak bizarní svět, ve kterém hlavní hrdinové žijí. I tak ale musím říct, že jsem se "bavil". Některé scény byly drsně pesimistické a kruté. A to každodenní nekonečné televizní propagandistické vysílání v každé místnosti - co na to říct - asi bych to moc dlouho nevydržel. Velmi těžký film na strávení.

• 16.6.2005  21:18

Jsem zmaten!!! Nevím jak tento film chápat, především pak jeho závěr. Chvílemi jsem se nudil, chvílemi jsem byl pohlcen atmosférou - leč bohužel častěji jsem byl v marném očekávání něčeho, co nepřišlo :-(( Musím uznat a obdivovat skvělý styl, kterým pan Kubrick natočil tento opus, leč naše myšlení se asi rozchází. Jsem z tohoto filmu zmatený - občas se mi to zdálo úžasné, občas zase nuda nuda - šeď šeď. Uvidíme za pár let, až se k tomuto filmu vrátím, ale dnes hodnotím pouze jako lehký nadprůměr. To ale neznamená, že lituji toho, že jsem to viděl - filmový Bože chraň :-))

• 26.11.2012  15:06
    2012 (2009)

Slušnej výplach mozku. Ale pořád jsem měl štěstí, že jsem na ten film nešel kdysi do kina (asi proto ta jedna *). Představa, že bych ten film viděl v jednom kuse (bez reklam a možnosti přepínat na jiné TV kanály), mi přímo nahání hrůzu. Existuje vyšší stupeň týrání filmového diváka?

• 22.7.2009  20:31
    96 hodin (2008)

Tak výbornou akci už jsem dlouho neviděl. Film má perfektní spád, škoda že už jsem ho viděl :-)

• 23.3.2005  11:52
    Absolvent (1967)

První polovina je skvělá (Hoffman je výborný), druhá půlka trošku ztrácí. Ale výborně jsem se bavil, takže plné hodnocení je zasloužené.

• 27.12.2006  20:52

Jediná česká pohádka za posledních cca 15 let, která mě pobavila a nepřišla mi přehnaně "uměle kouzelná". Velmi příjemný humor a Trojan je naprosto skvělý.

• 4.12.2005  17:51
    Angel Heart (1987)

Naprostá absolutoria všem stránkám tohoto filmu. Málokdy mi film tak sedne na notu jako právě tento. Skvělá atmosféra, vynikající hudba, výborný (velké překvapení) Mickey Rourke doplněný skvělým, i když méně vytíženým, De Nirem. Jedinou "kaňkou" je, že onu dobrou pointu jsem už asi od poloviny filmu tušil, ale i tak nádhera. Mrzí mě pouze to, že na tento typ filmu se nedá podívat podruhé :-(((((

• 29.8.2005  20:17
    Azumi (2003)

Pěkná, i když krvavá, pohádka pro mladší generaci. Vizuální provedení je velmi vydařené, ale chybí silnější dějová línie a více propracovaný scénář. Plus je, že představitelka hlavní role je velmi sexy :-)

• 4.3.2007  17:17
    Babel (2006)

70% - naprosto souhlasím s komentářem od POMO - a to i s poznámkou P.S. Japonská povídka je velice silná a podle mě s největším potenciálem, nicméně v tomto filmu vůbec nemusela být - nemá se zbylým dějem nic společného.

• 4.8.2005  23:28

Ach můj bože, tak to jsem zase po delší době sáhl tzv. do hoven. Opravdu netuším, co na tom někoho baví. Je to šílená, ale opravdu šílená nuda. Problém je možná v tom, že jsem jako první viděl Braindead. V něm už se Peter Jackson alespoň téměř vyhnul dlouhým nudným pasážím. Takže jasné doporučení - stačí vidět Braindead - je mnohem promyšlenější a zábavnější. A kdo už Braindead viděl, tak na Bad Taste rozhodně zapomeňte - budete zbytečně zklamaní a naštvaní.

• 21.10.2005  18:18
    Barry Lyndon (1975)

70% To byl teda nášup - krásně a zajímavě vyprávěný příběh - ovšem hrozně hrozně dlouhý. Tentokrát ale samotná délka nic neubírá na kvalitě filmu. Určitě bych tento film nikterak neořezával, jen možná doporučuji podívat se na něj na dvakrát.

• 30.8.2005  10:10

Další z "kultovních filmů", který mě nějak neoslovil. Je to prostě film o ničem, který jsem dokoukal jen díky krásným exteriérům, Jacku Nicholsonovi a dobré hudbě.

• 23.12.2005  00:05

Překvapivě koukatelné - nebo spíš slyšitelné. Měl jsem to puštěné v TV při práci na PC a nepřepnul jsem to, takže není to asi úplný brak. Ale koukat bych na to nechtěl :-)

• 7.8.2007  23:04
    Blind Heat (2002)

Krásna Adriana je vdaná za bohatého a úspěšného majitele velké počítačové společnosti, Jeffreya Scotta. Po přestěhovaní do Mexika ji jednoho dne unesou a únosci žádají od manžela vyplatit vysokou částku. Jeffreymu na ambasádě doporučí, aby spolupracoval s profesionálním vyjednávačem Paulem. Ten chce dosáhnout kompromisu mezi policií a únosci, ale unesená Adriana má pocit, že manžel nechce zaplatit, protože má pletky se svou sekretářkou. Únoscové začínají být nervózní. Adriana upoutá pozornost jednoho z únosců, který se do ní zamiluje. Díky němu přežije a sama se vrátí domů. S manželem se rozvede a Paul mu prozradí, že za vším stála jeho sekretářka

• 27.1.2005  08:28

Viděl jsem tento film kdysi bez toho, abych viděl první díl trilogie a byl jsem celkem znechucený - psal jsem (Tak nevím, asi jsem sledoval jinou verzi filmu, ale já se nudil celý film. Vůbec ničím mě ten film nepřekvapil. Primitivní už alespoň stopadesátšestkrát použitá zápletka, děsná kamera a střih. Kdo si váží svého času, tak od tohoto filmu ruce pryč. Dávám pouze jednu *) Teď jsem tento film viděl po letech znovu (hned po shlédnutí jedničky) a můj názor se příliš nezměnil. Oproti prvnímu dílu opravdu celkem nuda, zvláštní styl kamery mě tady už moc nebavil, děj celkem nezajímavý. Dávám jen o * víc než napoprvé.

• 21.12.2004  11:16

Tak na toto dílko pozor!!! Nemohu upřít Michaelu Moorovi velice zdařilé zpracování zajímavého a důležitého tématu. Přiznávám také,že jsem byl fascinován četnými údaji a názory. Ale právě to je kámen úrazu. Pan Moore pouze vyjadřuje svůj vlastní názor a prezentuje ho jako pravdu. To je prostě čistá demagogie. Mám strach, že spousta lidí tento dokument shlédne a udělá si jasno. Ale to je katastrofa. Pan Moore by se měl stydět za takovou neobjektivnost! Nebo by se měli stydět diváci,kteří mu to „sežrali“?

• 8.9.2005  21:26

Zdánlivě jde o banální zápletku, ale velmi krásně a citlivě zpracovanou. Opravdu mi ta hoďka a půl utekla krásně rychle - všem doporučuju. Tady jasně platí, že v jednoduchosti je krása.

• 25.6.2005  17:36

Páni :-) Tak to bylo maso. Těžko hodnotit, těžko rozdýchat - evidentně jsem tušil velmi málo, co tento snímek přinese za masakr. Musím ale přiznat, že až na pár hluchých míst jsem se bavil a nebýt trochu nepovedeného konce, tak možná přemýšlím o plném hodnocení. P.S: Sekačka byla opravdu hodně drsná a skvělá, ale našly by se jiné ještě lepší momentky v tomto crazymovie.

• 30.4.2005  10:47
    Brazil (1985)

Extrémně náročný snímek (zmatek + dlouhá stopáž), temná atmosféra, grotesknost, černý absurdní humor, byrokratický šiml v celé své kráse. Nemůžu dát plné hodnocení, protože se z toho nejprve musím vzpamatovat - velmi rád se na to ale po letech opět podívám. Dávám ****1/2. Štěstí přeje připraveným, já jsem na tento film úplně připraven nebyl.

• 3.3.2005  12:04

Možná kdybych ten film neviděl v TV s českým dabingem, tak dám vyšší hodnocení. V naprosté většině ztrácí film dabingem na kvalitě - alespoň u mě.

• 22.1.2013  13:23
    Bůh masakru (2011)

Více jak jedna hodina ze života dvou manželských párů. Vše de facto v jedné místnosti jednoho bytu. Skvělé napsané, silné. Nevěděl jsem předem, o co půjde, ale bavilo mě to. Doporučuji, fajn konverzačka.

• 1.11.2005  10:53

Klaním se všem, kteří se na tomto thrilleru podíleli a zároveň děkuji za perfektní filmový zážitek. Takhle si představuju ideální thriller. A Al Pacino tu opět dokazuje, že je PAN herec. Jeho charizma na vás skrz obrazovku přímo útočí. Rok 1993 byl evidentně vemi dobrý ročník (např. Uprchlík od Andrewa Davise). Pokud máte víc jak 2 hodiny volno, chcete se odreagovat a zároveň bavit a nenudit, pak nemáte jinou možnost, je mi líto. Musíte si pustit Carlitovu cestu - Don't worry be happy!!!

• 2.12.2005  11:09
    Casino (1995)

Dobře koukatelný pohled do zákulisí hazardu v Las Vegas. Skvělí De Niro, Sharon i Joe Pesci. Ani ta delší stopáž nebyla nějak nepříjemná. Jen jsem si celou dobu říkal, že jsem to už někde viděl.

• 7.9.2007  15:57

Tak rozhodně věřím, že to není film pro širokou diváckou veřejnost! Tím se nepasuju mezi jakési filmové znalce a fajnšmekry, jen tomuto filmu prostě chybí mnoho vlastností pro masově úspěšný film potřebných. O to více ale nabízí. Musím přiznat, že i přes nepříliš rychlý spád jsem se výtečně bavil (nenudil se), smál se povedeným hláškám a komickým situacím. Herecké výkony pro mě osobně neměly chybu a i hudební stránka mi kupodivu velice sedla na notu. Doporučuju všem, aby nečekali žádný "spektakulár", ale nechali se pomalu unášet celým filmem.

• 4.1.2006  17:23

Už to není ono. Je to moc cítit novotou a Peter Falk už má rozhodně nejlepší roky za sebou.

• 11.6.2005  17:02

Nestydím se dát plné hodnocení. Na (TV) filmy příliš nekoukám, ale tento mě víceméně přesvědčil, že i taty se dá natočit něco kvalitního. Opravdu dobrý nápad - velmi příjemné a koukatelné.

• 18.9.2005  10:41

Tentokrát nuda nuda šeď šeď - a to je Columbo bystřejší než samotné FBI.

• 13.1.2006  20:19

Tento díl je skutečně zcela odlišný od klasicky zaběhaného a známého stylu. Ale musím přiznat, že je to jenom dobře. I když nejde o příliš vydařený scénář, právě ta změna, kdy vraha od samého začátku diváci neznají, je alespoň pro mě důvodem k tomu sledovat celý díl. Dávám hvězdičku navíc za pokus o změnu, která je vždy velmi riskantní a tady rozhodně nedopadla propadákem.

• 27.1.2006  09:39

Výborný díl, pokus o změnu a s ním spojený risk se tentokrát vyplatil. Bohužel na plné hodnocení to nestačí. I když závěr byl tentokrát nečekaný, originální a divácky atraktivní, průběh celého dílu byl chvílemi až příliš nudný, povrchní a nezáživný. Proto pouze 4 hvězdičky.

• 26.1.2006  09:45

Není to jistě nejlepší díl Columba, ale můj oblíbený. Lindsay Crouse si hraje na svůdnou kurtizánu a Columbo je krásně nesvůj při otázkách na jeho sexuální život. Ovšem jako vždy udělá vrah pár chyb, kterých se Columbo chytne a všechno vyřeší.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11