Bouřňák

tvrdě pracující "vůl"

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 20.12.2016  14:55
    Učitelka (2016)

Hvězda navíc za velké překvapení (což je u mě a čekého filmu o to větší šok). Skvěle budovaná atmosféra, neokoukaní herci, parádní divácký zážitek. Konec mě sice lehce zklamal, ale zážitek mi to nezkazilo.

• 10.6.2014  12:25

Animovaná komedie s naprosto originálním nápadem? To přece není možné. Tento film není jen o pár dobrých hláškách, ten je užasnej úplně celej.

• 9.11.2013  20:13
    Gravitace (2013)

Jediný film za posledních 10 let, který mě donutil vrátit se do kina ještě jednou. A kdo ví, jestli dvě shlédnutí budou na konec stačit. Jak už uvádějí jiní diváci, tady prakticky nejde o příběh jako takový (což skvěle umožňuje opakovaní zážitku z tohoto filmu). Jde o plnohodnotnou stominutovou audiovizuální hostinu, dobře okořeněnou emocemi. Navíc neuvěřitelně se tu ukazuje, jak důležitou složkou filmu může být hudba. Nádherným momentem pro mě byl i fakt, kdy v jedné části filmu, kdy je několik desítek sekund úplné ticho, by bylo v sále slyšet spadnout špendlík na podlahu/koberec (jakoby diváci ani nedýchali). Skláním se před hlavní protagonistkou, její ztvárnění pocitu samoty v nekonečném temném prostoru je naprosto uvěřitelné. Konec filmu je neskutečně silným a obrovským vyvrcholením s nádhernou vizuální a hudební složkou. Kontrastem pak bylo, když po takové masáži a náhledu do samoty ve vesmíru, se musíte při odchodu z kina prodírat prosvětleným nákupním centrem plným lidí. Cítil jsem se jak v úlu :-)

• 6.2.2013  11:13

To je stylovka, jak má být. Naprosto úžasný Ch. Waltz, některé nezapomenutelné scény, výborná hudba. Ten konec se sice nepovedl, ale kupodivu jsem to tentokrát zkousnul. Možná proto, že už jsem byl po těch třech hodinách dost unavenej a byl jsem rád, že je konec :-) Sportovní výkon shlédnout takový film.

• 22.1.2013  13:28

Vůbec jsem předem nevěděl, co že to bude za filmek. A výsledkem byla velmi příjemná hoďka a půl. Moc příjemné a vtipné. Doporučuji.

• 2.11.2012  08:23
    Skyfall (2012)

Tak čelist mi nespadla, nejlepší Bond to pro mě určitě není, ale trojice Craig, Dench a Bardem jsou i tak skvělí. Ani při lehce delší metráži jsem se nenudil. Rukopis režiséra Mendese je vidět a jeho pokus o uzavření jedné éry lze považovat za velice zdařilé. Už ať je tu další pokračování, doufejme ještě několikrát i s Danielem Craigem - je totiž výborný.

• 22.2.2011  15:37

Wau, dlouho se mnou nějaký film tak nezatočil. Skvělá Natalie, hudba, gradace příběhu. Seděl jsem v křesle jak přikovaný a nechal se úplně pohltit atmosférou. Kéž bych to mohl vidět ještě alespoň jednou poprvé.

• 22.3.2010  11:03

Parádní dvě hodiny!!! Byla to jízda, která proběhla jako jeden okamžik. Možná (asi určitě) trochu jednoduché až primitivní, ale velmi vtipné, skvělá akce a hudba. Divák se ani nestihne pořádně nadechnout, natož se nudit. Prostě zábava od začátku až do konce (a to je u konverzačky občas velký problém). Robert Downey Jr. je skvostný komik, jeho grimasy jsou totálně coooooooool.

• 22.3.2010  10:55

Nedokážu přesně definovat to malé "něco", které mi na tom filmu nesedělo, ale nebylo nijak významné. Scorsese a DiCaprio stvořili luxusní dílko vymykající se svou atmosférou i celkovým zpracováním. Věřím, že se některým po zhlédnutí těžko usínalo. 95%

• 15.10.2009  22:48

Tohle je prostě nádhera - jen kéž bych to mohl vidět naživo ;-(

• 22.7.2009  21:27

Od jisté doby se vyhýbám filmům Woodyho Allena, ale teď jsem se odvážil ke shlédnutí tohoto. A přiznám se hned a bez mučení, že jsem byl uchvácen. Sice opět silně konverzančí "komedie", ale úchvatné. Výborní herci, skvělá španělská kytara vyplňující předěly v příběhu. Woody mě opět přinutil zkusit i jiný jeho film, dokud zase nenarazím na něco neskousnutelného.

• 22.7.2009  20:31
    96 hodin (2008)

Tak výbornou akci už jsem dlouho neviděl. Film má perfektní spád, škoda že už jsem ho viděl :-)

• 3.1.2009  20:19

No pro mě opravdu velmi příjemné překvapení. Jeffa Bridgese mám velmi rád, z Barbarou to mám obráceně - nicméně dohromady to zvládli parádně. Navíc velmi inteligentní scénář. Takže moc fajn romantika.

• 11.3.2008  21:43
    Tajnosti (2007)

90%: Nemůžu jinak než s potěšením říct, krása. Velice něžný a příjemný film o už ne tolik příjemné realitě dnešního života. Nic jsem o filmu nevěděl, téměř nic jsem od něj nečekal a možná to ještě podpořilo můj dojem z filmu. Iva Bittová byla skvělá, i Karel Roden, který mě v poslední době příliš nezaujal, byl výtečný - a ani ostatní mladší herci se nemají za co stydět (spíš naopak). Všem doporučuji, věřím že spoustu z vás film potěší a zbytek přinejmenším neurazí.

• 7.9.2007  15:57

Tak rozhodně věřím, že to není film pro širokou diváckou veřejnost! Tím se nepasuju mezi jakési filmové znalce a fajnšmekry, jen tomuto filmu prostě chybí mnoho vlastností pro masově úspěšný film potřebných. O to více ale nabízí. Musím přiznat, že i přes nepříliš rychlý spád jsem se výtečně bavil (nenudil se), smál se povedeným hláškám a komickým situacím. Herecké výkony pro mě osobně neměly chybu a i hudební stránka mi kupodivu velice sedla na notu. Doporučuju všem, aby nečekali žádný "spektakulár", ale nechali se pomalu unášet celým filmem.

• 1.5.2007  17:20

Tak tomuto skvostu není co vytknout. Jde o naprosto dokonalý koncert, který mě pokaždé okamžitě nabije obrovským množstvím energie. Navíc pro nás všechny, kteří jsme to zažili live, jde jistě o úžasnou vzpomínku. Doporučuju každému - dlouho u toho nevydržíte klidně sedět, slibuju :-)

• 21.4.2007  21:20
    Slepá svědkyně (TV film) (1989)

Velice originalni a perfektne zahrane :-)

• 28.2.2007  22:11

90% Jednoznačně dost crazy záležitost. Věřím, že někomu to nemusí sednout, ale u mě nastal pravý opak. Velmi jsem se bavil a 2 hodiny utekly jako voda. Opravdu velké, vtipné a příjemné překvapení. Vřele doporučuju jako "oddychovku" vhodnou za zamyšlení.

• 27.12.2006  20:52

Jediná česká pohádka za posledních cca 15 let, která mě pobavila a nepřišla mi přehnaně "uměle kouzelná". Velmi příjemný humor a Trojan je naprosto skvělý.

• 23.10.2006  23:09
    Total Recall (1990)

Mám tento film velmi rád. Na plné hodnocení asi nemá, ale v rámci Arnieho filmů je to špička.

• 23.10.2006  21:53

Je to tak 90%, ale herecké výkony jsou vynikající a zejména Jeff Bridges byl naprosto úžasný.

• 25.8.2006  19:33

Zřejmě i na mě tento film zapůsobil podobně jako na většinu diváků bez podrobnějších informací o námětu. Zpočátku jsem byl zmatený, ale celkově velmi spokojený. I já mám filmy tohoto typu rád a i přes některé chybičky dávám téměř plné hodnocení (90%). P.S: Doporučuji sledovat ve dvou, film má příjemně romantický nádech.

• 25.8.2006  19:20

Opravdový filmový koncert s příjemným romantickým nádechem!!!

• 25.7.2006  21:05

První půle filmu je cynická až "na půdu", ale rozhodně to není na škodu. Poté už jde o eroticko-romantické rozuzlení dost spletitého děje. Je to velmi koukatelné (až napínavé), žádná situace není zbytečně rozpitvávána a film má vynikající spád. Po shlédnutí zřejmě nikomu nebude do smíchu, ale nebude těch dvou hodin litovat. P.S:Billy Bob Thornton byl minimálně stejně přesvědčivý jako Halle Berry, řekl bych i lepší.

• 5.5.2006  17:01

Velice dobře natočený a dosti mrazivý thriller. Říkal jsem si, že na plné hodnocení to není, ale marně hledám, co vytknout. Je samozřejmě nutné si uvědomit, že je tomuto filmu téměř 30 let - občas to bylo znát, ale dojem z filmu to nekazí.

• 24.3.2006  18:01

Tak to jsem zase po delší době 100%-ně spokojený. Prostě kombinace Robert De Niro a prostředí italské mafie mě snad nikdy nezklamala. Velice příjemný a skvěle natočený film, nevím co bych mu vytknul.

• 26.1.2006  09:45

Není to jistě nejlepší díl Columba, ale můj oblíbený. Lindsay Crouse si hraje na svůdnou kurtizánu a Columbo je krásně nesvůj při otázkách na jeho sexuální život. Ovšem jako vždy udělá vrah pár chyb, kterých se Columbo chytne a všechno vyřeší.

• 10.1.2006  20:37
    Večírek (1968)

Bravo maestro. Budu upřímný, najde se pár momentů, kdy jsem se nesmál, ale celkově jsem se skvěle odreagoval a výtečně pobavil. Doporučuji všem, kteří si chtějí zlepšit náladu. Peter Sellers je (bohužel byl) výborný komik a jeho ztvárnění nešikobného ne-herce Hrundi V. Baksi je k popukání už od prvních scén filmu.

• 27.12.2005  23:33

Nedivím se, že komentáře k tomuto filmu jsou velmi stručné. Opravdu není příliš co říkat. Jsem rád, že jsem tento film právě viděl.

• 25.12.2005  20:39

Jak úžasně vtipná pohádka - můžu ji vidět kdykoliv a kdekoliv.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11