Bouřňák

okres Olomouc
tvrdě pracující "vůl"

1 4 6 8 9 10 11 následující >>
    • 27.1.2005  11:32

Konečně trochu "neamericky" (čili realisticky) natočený film o dobývání vesmíru. Ale pořád tomu ještě kapka upřímnosti chybí. Ale i tak klobouk dolů. Je vidět, že když se ubere trochu nacionalismu a neustálého dokazování "americké dokonalosti", je film mnohem příjemnějším diváckým zážitkem. Jen tak dál.

• 27.1.2005  08:28

Viděl jsem tento film kdysi bez toho, abych viděl první díl trilogie a byl jsem celkem znechucený - psal jsem (Tak nevím, asi jsem sledoval jinou verzi filmu, ale já se nudil celý film. Vůbec ničím mě ten film nepřekvapil. Primitivní už alespoň stopadesátšestkrát použitá zápletka, děsná kamera a střih. Kdo si váží svého času, tak od tohoto filmu ruce pryč. Dávám pouze jednu *) Teď jsem tento film viděl po letech znovu (hned po shlédnutí jedničky) a můj názor se příliš nezměnil. Oproti prvnímu dílu opravdu celkem nuda, zvláštní styl kamery mě tady už moc nebavil, děj celkem nezajímavý. Dávám jen o * víc než napoprvé.

• 22.1.2005  22:16

Vše pozitivní tohoto zbytečného pokračování stojí na hlavní myšlence použité v prvním (výborném) dílu !!!

• 19.1.2005  17:25

Nečekal jsem tady tak rozporuplné názory,ale co už. Nechci tento film vychválit do nebes,určitě není bezchybný.Ale Bjork si me proste získala. Navíc na konci se mi stalo to,co jestě u žádného jiného filmu. Nebyl jsem schopen se pohnout, prostě vstát a odejít z kina. Nehybně jsem seděl zařezaný v křesle a ... nevím nad čím jsem přemýšlel či co,byl jsem v šoku. Až uvaděčka mě musela upozornit,že už je na čase odejít. A pane Lima a jiní - o slzách to nebylo!!!

• 19.1.2005  17:05
    Dogville (2003)

Děkuji vám pane Trier!!! Chvíli mi trvalo,než jsem si zvyknul na zvláštní dějové ztvárnění tohoto filmu (ostatně i jako u jiných Trierových filmů),ale pak jsem se totálně nechal unést dějem. Jen jsem hltal slovo za slovem. Ten film (pokud se toto označení vůbec dá použít) nemá jedinou slabší pasáž. A jestli ji má,pak je tak nezřetelná,že vlastně není. A výkon moji oblíbené Nicole Kidman ani nebudu komentovat. Jednak by to bylo hodně subjektivní a jednak byla prostě fantastická. Ale upřímně,ostatní herci taky dobrý. Vřele doporučuju

• 18.1.2005  10:08

Pro mě první setkání s Woody Allenem,proto nemůžu tento film objektivně přirovnat k jeho jiným filmům. Ale musím upřímně říct,že jsem se skvěle bavil. Výborná atmosféra, i kdyz dějově žádná sláva. Velké množství trefných a vtipných hlášek, ve kterých jsem se chvílema až trochu ztrácel. A velice sexy Helen Hunt, kterou prostě můžu. Rozhodně mě Woody Allen potěšil a nebudu se bránit jeho dalším dílkům - spíš naopak.

• 18.1.2005  09:42
    Igby (2002)

Mám podobný názor jako duffi. Herci byli výborní a zaslouží si pořádnou pochvalu,ale ten film mě nějak většinu času neoslovoval - to se občas stává. Nechci vás ale odradit od shlédnutí tohoto filmu.

• 13.1.2005  23:35

Ani náhodou. Druhá hvězdička jen za to,že jsem hokejový fanoušek. Spousta chyb a nedomyšlených věcí. Navíc věřím,že nejsem jediný,komu se při sledování tohoto filmu často udělá špatně z té neustálé propagace nejlepšího státu na světě. Skandování a vůbec časté používání onoho libozvučně znějícího USA mi přišlo velmi "dojemné" :-))

• 13.1.2005  00:17

No na ***** to není,ale i tak paráda. Velice dobrý film - nic víc, nic míň. Clooneyho rád nemám,ale tady mě teda dostal - něco v něm asi bude. A duo Coen´s? Nemůžeme čekat,že budou pořád skvělý. Není to jejich nejlepší dílko, ale pár momentek bylo absolutních (hlavně již jinými zmiňovaný sípák). Chceš si u filmu oddechnout? Pak vřele doporučuju

• 11.1.2005  10:31

Raději bych dal **1/2,ale to nejde. Je to pouze průměrný film.Dobrý úvod zanedlouho vystřídá celkem fadní a často nudný děj. Pár forků,pár dobrých momentů,ale to kvalitní film nedělá.Jednou vidět a nikdy více,byla by to ztráta času.

• 8.1.2005  22:50

Vyborně natočené! Skvělý herecký výkon mladých a pro nás neznámých herců. Nejde sice o kdovíjak novátorský a originální děj,ale celý film šlape jako hodinky. 2 hodiny uběhnou jako voda - a nebudete litovat. Vřele doporučuji.

• 6.1.2005  22:07
    Terminál (2004)

Nechápu vaše vysoká hodnocení. Je pravda,že úvod tohoto filmu přináší příjemnou a občas i humornou podívanou,ale postupem času pan Spielberg naplno ukazuje svou režisérskou tragičnost posledních let. Šílená a nereálná romantická sračka. A Tom Hanks mě svým ruským žvatláním taky moc nepřesvědčil - i tak je ale to nejpozitivnější na tomto snímku. Rád bych věděl o co panu Spielbergovi jde. Zřejmě už zcela vyměnil kvalitní filmařinu za kasovní jistotu. Jedna * za průměrného Toma Hankse a druhá za některé vtipné momentky v první části filmu.

• 21.12.2004  11:16

Tak na toto dílko pozor!!! Nemohu upřít Michaelu Moorovi velice zdařilé zpracování zajímavého a důležitého tématu. Přiznávám také,že jsem byl fascinován četnými údaji a názory. Ale právě to je kámen úrazu. Pan Moore pouze vyjadřuje svůj vlastní názor a prezentuje ho jako pravdu. To je prostě čistá demagogie. Mám strach, že spousta lidí tento dokument shlédne a udělá si jasno. Ale to je katastrofa. Pan Moore by se měl stydět za takovou neobjektivnost! Nebo by se měli stydět diváci,kteří mu to „sežrali“?

• 21.12.2004  11:11
    Země nikoho (2001)

Výborný scénář !!! Oscar za cizojazyčný film? Rozhodně souhlasím. Na mnoha místech vtipný příběh a stejně se v kině moc lidí nesmálo. Myslím si,že zrovna nám, Čechům, tento film hodně řekne.

• 21.12.2004  11:02

Jak maličkosti rozhodují o dění kolem nás. K tomuto filmu jsem se dostal úplně náhodou a jsem za to vděčný. Jen málo který film mě tak zmrazil. Na konci filmu by se ve mně krve nedořezal, jen jsem tak seděl a nevěděl co dál. Strhující drama o drogách, které se v závěru vystupňuje do jiné dimenze. Skvěle vykreslená atmosféra podpořená zničující a psychiku drásající hudbou. Pokud bychom chtěli zavést povinný výchovný film pro mládež, měl bych jeden horký tip! Po shlédnutí tohoto snímku snad nemůže nikoho napadnout brát drogy.

• 21.12.2004  10:57
    Uprchlík (1993)

V jednoduchosti je krása. Při tvorbě tohoto skvostu 90. let měl snad každý, kdo se byť jen nepatrně podílel na tvorbě filmu, svoji šťastnou chvilku (od Forda a Davise až po svačináře a řidiče).

• 21.12.2004  10:46

Tak tohle by zasloužilo trest! Jako velkého fanouška a příznivce jednotlivých filmů o vetřelcích i filmu Predátor, mě nápad konfrontace obou stvoření opravdu nadchl. Nicméně realizace nápadu je tristní. Jediné,co ten film má,je potenciál nápadu. Nedám hvězdičku ani za triky,protože to už je dnes snad samozřejmostí u filmů tohoto typu. Největší zklamání roku.

• 21.12.2004  08:40

Další z mnoha případů,kdy ukázky v kině nadchnou a film zklame. Souhlasím s KevSpa. Neubírám filmu zjevnou originalitu ztvárnění,ale ani to nemůže přehlušit primitivní děj. Pro mě velké zklamání. Ale možná jsem od tohoto filmu čekal až moc.

• 21.12.2004  00:22
    Lost Highway (1997)

Podle mě jeden z nejlepších filmů všech dob a pro mě vrchol Lynchovi tvorby. Viděl jsem ho minimálně 5 krát a pokaždé jsem měl jiné pocity.Je to film,kde nemáte nalajnovaný příběh od začátku až do konce a jen tupě sedíte a prožíváte dobrodružství hlavního hrdiny.Během tohoto filmu vás napadne spousta myšlenek a na konci stejně nevíte která bije :-). Herecké výkony Billa Pullmana, Patricie Arquette a dalších skvělé a přesvědčivé. Co se hudby týče, absolutorium – nepamatuji si film, kde by hudba tak skvěle dotvářela atmosféru samotného děje. Některé scény se prostě vryjí divákovi do paměti navždy (a že jich tu je požehnaně). Prostě skvělý schizofrenický film, při kterém nikdy nevíte,co tím přesně chtěl autor říct. P.S: sežeňte si soundtrack!

• 21.12.2004  00:18

Rozhodně nesouhlasím,že herecké výkony jsou pouze průměrné. Celý film jsem si vychutnával skvělý výkon především Seana Penna, který opět dokázal, že je Pan herec. Navíc velice zdařile natočená krimi,výborná atmosféra,žádné větší hluché místo. Vidět tento film doma,dal bych 4 hvězdičky. Ale v kině to bylo doslova skvělé = 5. hvězdička.

• 21.12.2004  00:13

Není to film roku,ale příjemně mě překvapil. Dobré nápady velmi dobře realizované,skvělá kamera. Film nemá hluchá místa,rychlý spád.Dokonce se divák často zasměje. A dost dost dost dobrý soundtrack!

1 4 6 8 9 10 11 následující >>