Bouřňák

Michal Dohnal

okres Olomouc
tvrdě pracující "vůl"

• 3.1.2009  20:19

No pro mě opravdu velmi příjemné překvapení. Jeffa Bridgese mám velmi rád, z Barbarou to mám obráceně - nicméně dohromady to zvládli parádně. Navíc velmi inteligentní scénář. Takže moc fajn romantika.

• 3.1.2009  20:12

Velmi velmi velmi příjemný a oddechový filmeček pro nenáročně strávený čas, třeba i v posteli.

• 19.12.2008  16:45

Asi mě to až zas tak moc nezaujalo, ale ty herecké výkony jsou tak skvělé, že musím dát 80%.

• 22.11.2008  14:47

Některé záběry jsou fantastické - nicméně celý dokument je celkem dost nudný :-(

• 20.10.2008  20:53
    VALL-I (2008)

Pokud se dokážete oprostit od celkem výrázného ekologického podtextu a budete mít xuť na trochu romantiky mezi roztomilými roboty, tak se nemáte čeho bát. Moc se ve filmu nemluví, ale to tentokrát vůbec není na škodu.

• 22.9.2008  12:47

Film by šel ohodnotit známkou pouze lehce průměrnou, ale velkým pozitivem je naprostá změna prostředí, ve kterém se děj odehrává. Pokusy dvojice Hill & Spencer o "zábavné" westerny už diváky musely nudit.

• 21.9.2008  12:51

Byl jsem "příjemně" překvapen, čekal jsem něco horšího :-) Ale i tak jde o lehce podprůmněrný filmek (pro filmy Jean-Claude Van Damma tedy celkem pozitivní hodnocení). Nejzajímavější složkou tohoto filmu je jednoznačně velké množství vězňů - "mániček" všech možných i nemožných typů. Rád bych se jako porodce účastnil konkurzu na tento filmek :-)

• 21.9.2008  12:43

Ideální pohodový a vtipný filmek nejen na podzimní večer!!!

• 15.9.2008  17:48

Příliš překombinované, často jsem se v ději ztrácel :-(

• 15.9.2008  11:23
    Old Firehand (1966)

Žádné překvapení! Film bez jediného zajímavého momentu, bez dobrého nápadu a humoru. Proč někdo investuje čas a peníze pro takové zbytečné vaření z vody?

• 14.5.2008  20:29
    Ostrov (2005)

Rozhodně zajímavý, divácky atraktivní, svižný sci-fi film na velmi citlivé téma, dobře herecky zvládnutý. Nicméně postupem času se ve filmu objevovalo čím dál víc "klišé"prvků a o závěru škoda mluvit. Takto náročné téma by si zasloužilo spíše stopáž seriálu než filmu, nemusely by se některé situace ve filmu zbytečně urychlovat.

• 12.5.2008  10:46

Strašná blbost. Nezáživná věc, jejíž jediný účel je zaplácnout v TV programu volný prostor. Rozhodně se na to nekoukejte s očekáváním napínavého filmu o zuřící přírodní katastrofě - o sopku tady zas tak moc nejde.

• 1.5.2008  23:44
    Okovy moci (1994)

VÝBORNÉ :-)

• 27.3.2008  00:46
    Madagaskar (2005)

Čekání na plnohodnotný vtip se neskutečně táhne, pro mě je tento film jen nudnou kopií mnoha vydařenějších animovaných komedií.

• 25.3.2008  23:13
    Já, legenda (2007)

50% a ani o chlup víc. Vůbec mě ten film nezaujal a nepřekvapil, nevylekal a nepobavil. Dobrá řemeslná práce pro lidi za počítači, průměrná fuška pro filmové tvůrce. Celkově zklamání

• 25.3.2008  22:55

Přiznám se, že jsem z tohoto filmu dost zmaten a v rozpacích. Na jedné straně obrazově nesmírně scénicky zajímavé, na druhé straně jistý pocit nedotaženosti celého příběhu. Nicméně za místy příjemně mrazivou náladu a výborný výkon Vigga Mortensena (vivat za ucénu v sauně) dávám 4* - uvidíme po příštím shlédnutí.

• 11.3.2008  21:43
    Tajnosti (2007)

90%: Nemůžu jinak než s potěšením říct, krása. Velice něžný a příjemný film o už ne tolik příjemné realitě dnešního života. Nic jsem o filmu nevěděl, téměř nic jsem od něj nečekal a možná to ještě podpořilo můj dojem z filmu. Iva Bittová byla skvělá, i Karel Roden, který mě v poslední době příliš nezaujal, byl výtečný - a ani ostatní mladší herci se nemají za co stydět (spíš naopak). Všem doporučuji, věřím že spoustu z vás film potěší a zbytek přinejmenším neurazí.

• 4.11.2007  13:37

Nemá smysl polemizovat nad kvalitou tohoto filmu, jde skutečně o "stupidní" komedii. Samotného mě to ale překvapilo, já se prostě celkem dobře bavil.

• 19.10.2007  10:41

Ne že by to bylo nekoukatelné, ale originálních nápadů se divák určitě nedočká!

• 7.9.2007  15:57

Tak rozhodně věřím, že to není film pro širokou diváckou veřejnost! Tím se nepasuju mezi jakési filmové znalce a fajnšmekry, jen tomuto filmu prostě chybí mnoho vlastností pro masově úspěšný film potřebných. O to více ale nabízí. Musím přiznat, že i přes nepříliš rychlý spád jsem se výtečně bavil (nenudil se), smál se povedeným hláškám a komickým situacím. Herecké výkony pro mě osobně neměly chybu a i hudební stránka mi kupodivu velice sedla na notu. Doporučuju všem, aby nečekali žádný "spektakulár", ale nechali se pomalu unášet celým filmem.

• 4.9.2007  13:38

Několik velice vydařených a vtipných scén nepřevýšilo moje zklamání z celého filmu. Oba hlavní dvojníky jsem ještě zkousnul, ale ten kýbl nudy kolem a zejména trapný pokus o ztvárnění Louise de Funes (včetně českého dabingu) mi přišel hodně tragický.

• 3.9.2007  15:29

Nelze než souhlasit s většinou - není to špatný film, herci i atmosféra velmi dobrý - ale ten závěr to prostě kazí a háže do koše s mnoha dalšími filmy. Čili jen lehký nadprůměr - 60%

• 7.8.2007  23:10

V tomto erotickém thrilleru bude mladý anglický pár na dovolené v Benátkách podléhat svádění záhadného, staršího páru. Mary a Colin přijeli do Itálie, aby si vyjasnili budoucnost jejich vztahu, který se potýká s problémy. Brzy se seznámí s Robertem, záhadným majitelem pitoreskního baru. Ten je velkoryse rozmazluje spoustou vína a baví barvitými historkami ze svého dětství, které strávil s brutálním, dominantním otcem. O něco později, opilí a ztracení v labyrintu starobylého města, se pár znovu setkává s Robertem, který je ubytuje ve své velkolepé vile. Seznámí se také s jeho ženou Caroline , která trpí strašlivými bolestmi zad a zjevnou emocionální nestabilitou. Colina a Mary tento okouzlující starší pár fascinuje, a i když je zneklidňují jejich zjevné problémy, postupně se zapojují do jejich emocionálních a sexuálních her, které však náhle vyústí v násilí. Paul Schrader natočil tento snímek podle scénáře Harolda Pintera, jenž je adaptací románu Iana McEwana. Natasha Richardson si do té doby zahrála například ve Schraderově filmu Patty Hearst, jenž je portrétem dědičky novinového deníku, z níž se stala teroristka

• 7.8.2007  23:04
    Blind Heat (2002)

Krásna Adriana je vdaná za bohatého a úspěšného majitele velké počítačové společnosti, Jeffreya Scotta. Po přestěhovaní do Mexika ji jednoho dne unesou a únosci žádají od manžela vyplatit vysokou částku. Jeffreymu na ambasádě doporučí, aby spolupracoval s profesionálním vyjednávačem Paulem. Ten chce dosáhnout kompromisu mezi policií a únosci, ale unesená Adriana má pocit, že manžel nechce zaplatit, protože má pletky se svou sekretářkou. Únoscové začínají být nervózní. Adriana upoutá pozornost jednoho z únosců, který se do ní zamiluje. Díky němu přežije a sama se vrátí domů. S manželem se rozvede a Paul mu prozradí, že za vším stála jeho sekretářka

• 2.8.2007  21:23

Pro mě osobně je ten film mírným zklamáním. Momentů, kdy mi film přišel zbytečně natahován, bylo víc než opravdu dobrých fórků. Bohužel film navázal na trend seriálu a už výrazně ztrácí na kvalitě (což je samozřejmě po tolika letech a sériích pochopitelné, ale zároveň smutné). Jinak doporučuju koukněte se na to spíš doma než v kině, protože alespoň mě rušili diváci mladší generace (12-), kteří se smáli každé blbosti a těch pár trefných fórků moc nepochopili.

• 2.8.2007  21:10

Buďme upřímní, není to příliš podařený film, celé mi to přišlo až okatě odfláknuté a naivní, ale úplný propadák to není - koukatelné to rozhodně je.

• 31.7.2007  12:17
    Perfektní skóre (2004)

Marně jsem první polovinu filmu čekal na nějaký moment, který by mi prišel alespoň mírně úsměvný (o vtipném ani nemluvím). Když se žádný takový nenašel, netrpělivě jsem celou druhou půli čekal jak ta blbost dopadne. Výsledek: Kruté pokoukání - ztráta hodiny a půl, které budete litovat. Opravdu nevím za co dát byť jen jedinou hvězdičku. Všem radím ruce a oči pryč. Film je proložen spoustou těch nejblbějších klišé.

• 24.6.2007  12:31
    Žár mládí (TV film) (2002)

Přiznám se, že jsem ten film cca od poloviny začal brát spíš jako napínavou komedii. Dlouho jsem čekal na nějaké rozuzlení a pak to najednou skončilo. Jak to vlastně dopadlo? :-)

• 13.6.2007  15:12
    Matkou za každou cenu (TV film) (1992)

Překvapivě slušné a celkem jedním okem koukatelné béčko. Nejde sice o film s originální zápletkou, ale celkově je to slušně zvládnuté (na jistě nevelký rozpočet). Nicméně konec byl trapně zjednodušený a rychlý, čímž byla postupně budovaná atmosféra uplně zničena.

• 1.5.2007  17:20

Tak tomuto skvostu není co vytknout. Jde o naprosto dokonalý koncert, který mě pokaždé okamžitě nabije obrovským množstvím energie. Navíc pro nás všechny, kteří jsme to zažili live, jde jistě o úžasnou vzpomínku. Doporučuju každému - dlouho u toho nevydržíte klidně sedět, slibuju :-)