Bouřňák

Michal Dohnal

okres Olomouc
tvrdě pracující "vůl"

• 21.4.2007  21:20
    Slepá svědkyně (TV film) (1989)

Velice originalni a perfektne zahrane :-)

• 4.3.2007  17:17
    Babel (2006)

70% - naprosto souhlasím s komentářem od POMO - a to i s poznámkou P.S. Japonská povídka je velice silná a podle mě s největším potenciálem, nicméně v tomto filmu vůbec nemusela být - nemá se zbylým dějem nic společného.

• 1.3.2007  20:39

No to mě teda ... Nevím jak se k tomu filmu mám postavit, protože posledních 15 minut filmu mi zkazilo dojem z celého filmu. Rozuzlení milostného trojúhelníku bylo víc než nechutné a odhalení, téměř celý film hledaného vraha, je jaksi nezvládnuté a navíc bez překvapení. Přitom těch úvodních 100 minut nebylo špatných, prostě většině diváků to asi sedne celý.

• 28.2.2007  22:11

90% Jednoznačně dost crazy záležitost. Věřím, že někomu to nemusí sednout, ale u mě nastal pravý opak. Velmi jsem se bavil a 2 hodiny utekly jako voda. Opravdu velké, vtipné a příjemné překvapení. Vřele doporučuju jako "oddychovku" vhodnou za zamyšlení.

• 28.2.2007  22:05

Velmi působivé, tento typ dokumentu mám rád. Hodina a půl hudby a obrazů bez jediného slova. Z počátku přírodní úkazy a relativně poklidné melodie časem vystřídaly hutnější a težkotonážní hudba se záběry z industrialního a městského prostředí. Jde o ne příliš pozitivní pohled na lidstvo 20. století.

• 28.2.2007  19:39

85% Bezpochyby jde o výborný western, Sergio Leone rozhodně nezklamal. O hudbě Ennio Morriconeho je téměř zbytečné se zmiňovat, k filmu a jeho atmosféře sedne dokonale. Clint Eastwood je ve své roli přesvědčivý a děj by se dal označit na western relativně originální. Takže vlastně ani nevím, proč mu nechci dát plné hodnocení - holt mi přijde, že už jsem viděl lepší :-)

• 27.12.2006  20:52

Jediná česká pohádka za posledních cca 15 let, která mě pobavila a nepřišla mi přehnaně "uměle kouzelná". Velmi příjemný humor a Trojan je naprosto skvělý.

• 6.11.2006  00:02
    Terminátor (1984)

Dobrý začátek pro naprosto skvělý druhý díl, nicméně po letech, alespoň u mě, ztrácí tento díl na kvalitě. Některé scény lze určitě považovat za tzv. kultovní, nicméně film jako celek občas nudí a hudební podtext je tady přímo tragický.

• 5.11.2006  23:49

Pro Johna Hustona vydařený režijní debut, pro Humphreye Bogarta skvělý výkon (a rozjezd před následujícím filmem Casablanca). Nicméně pro mě osobně byla celý film velmi nepříjemná herečka Mary Astor - nebýt jí,určitě bych měl z filmu mnohem lepší pocit.

• 23.10.2006  23:09
    Total Recall (1990)

Mám tento film velmi rád. Na plné hodnocení asi nemá, ale v rámci Arnieho filmů je to špička.

• 23.10.2006  22:44
    Flákači (1995)

Přidávám se k těm, kteří nechápou relativně vysoké hodnocení tohoto filmu. Zápletka = velké klišé, většina filmu i dialogů nudí, herci se snaží, ale ty blbečky, které ztvárňují, jsem jim nežral. Na obhajobu dvou hvězdiček - občas jsem se opravdu zasmál a některé štěky (chápej jako krátké momentky spousty dialogů) byly opravdu trefné. P.S: Možná bych hodnotil mírně lépe, kdybych viděl dabovanou verzi. Ve spleti rychlých dialogů jsem se občas ztrácel.

• 23.10.2006  22:32
    Magnolia (1999)

Bohužel nemůžu dát plný počet, ale film je to opravdu velmi dobrý. Byly chvíle, kdy mě film zcela pohltil (zejména druhá hodina má až děsivý spád a hodně působivá je v té době taky hudba). Bohužel pak jsem z tohoto opojení nějak vystřízlivěl a konec filmu už jsem jen dokoukal. A ty žáby na závěr mě spíš rozesmály - což počítám nebyl primární záměr autorů. Nicméně doporučuji všem - není proč litovat tří hodin u tohoto filmu!!!

• 23.10.2006  21:53

Je to tak 90%, ale herecké výkony jsou vynikající a zejména Jeff Bridges byl naprosto úžasný.

• 16.10.2006  07:20
    Ring (1998)

Jednoduše zklamání. Nečekal bych, že to řeknu, ale americký remake je, co se atmosféry týče, mnohem povedenější a napínavější. Problém je určitě i v tom, že tento film jsem viděl až jako druhý, ale jde o velmi nepodařené zpracování - trestuhodné nevyužití obrovského potenciálu scénáře.

• 25.9.2006  13:13

Tak to mě po... Tak tragický dabing jsem opravdu nečekal. Některé hlášky byly až úsměvně trapné. Dějově taky žádná sláva. Celkem zbytečný film, maximálně na jedno podívání (což už mám naštěstí za sebou).

• 17.9.2006  17:16

Asi své hodnocení mírně přeženu (70%), ale opravdu to není špatný film. I přes některé mouchy je celkově docela koukatelný - a do jisté míry s originálním scénářem. Z počátku mi nesedělo rozdělení rolí (Keaton zloduch a Garcia policista, který je nucen mu pomáhat), ale zvykl jsem si celkem rychle. Nečekejte nic mimořádného, ale příjemnou nenáročnou podívanou.

• 17.9.2006  17:05

Koukatelný, ale velice naivní film. Mnohokrát jsem si v duchu řekl: tak takhle se to může stát jenom ve filmu. Opravdu až příliš idealisticky nalajnovaný děj.

• 25.8.2006  19:33

Zřejmě i na mě tento film zapůsobil podobně jako na většinu diváků bez podrobnějších informací o námětu. Zpočátku jsem byl zmatený, ale celkově velmi spokojený. I já mám filmy tohoto typu rád a i přes některé chybičky dávám téměř plné hodnocení (90%). P.S: Doporučuji sledovat ve dvou, film má příjemně romantický nádech.

• 25.8.2006  19:20

Opravdový filmový koncert s příjemným romantickým nádechem!!!

• 13.8.2006  01:28

Sledoval jsem to tak půlkou jednoho oka (při práci na počítači) a víc bych nikomu nedoporučoval - maximálně při některých soft-erotických scénách. Ovšem jak píše i Deimos, tento "film" nejde nikam zařadit - na erotický film příliš slabé, na thriller ještě slabší. Prostě snad film "na dobrou noc", kdy posluchač/divák při zaznění první vzdechů lehce pootevře ospalé oči, aby zahlédl nečekaně rychle vzrušenou prsatou dívčinu očekávajíc nestoudně silný orgasmus :-) Ovšem vy, ať už posluchač či divák, takto vzrušeni rozhodně nebudete!!!

• 4.8.2006  09:32

Tak to ani náhodou!!! Na téma americké rasové nesnášenlivosti už byly natočeny mnohem vydařenější a přesvědčivější filmy než zrovna tento. Prakticky žádný z herců mě nepřesvědčil, spousta věcí mi přišla samoúčelných a klišovitých - trochu umělá romantická splácanina. Koukatelné to je, ale nezapomenutelné rozhodně ne. Ani závěrečná řeč Jakea Brigance (Matthew McConaughey) mě nikterak nedojala a nepřesvědčila - nepřišla mi upřímná. Nebo si snad někdo myslí, že by porota ve skutečnosti mohla rozhodnout jak ta filmová? P.S: nejsem právník

• 25.7.2006  21:05

První půle filmu je cynická až "na půdu", ale rozhodně to není na škodu. Poté už jde o eroticko-romantické rozuzlení dost spletitého děje. Je to velmi koukatelné (až napínavé), žádná situace není zbytečně rozpitvávána a film má vynikající spád. Po shlédnutí zřejmě nikomu nebude do smíchu, ale nebude těch dvou hodin litovat. P.S:Billy Bob Thornton byl minimálně stejně přesvědčivý jako Halle Berry, řekl bych i lepší.

• 2.7.2006  18:34
    Krutá Aljaška (TV film) (1996)

Vůbec v ničem tento film nepřekvapí, tuctová nuda. Ani pěkná krajina to nezachránila. Není to koukatelné.

• 23.5.2006  09:06
    Mys hrůzy (1991)

Drsné, napínavé, stupňované zlo. Krásně jsem se nechal unášet celým filmem, ale těsně před koncem se najednou něco zlomilo. V průběhu posledních vyhrocených scén na lodi se mi najednou zdálo, jakoby De Niro už mírně přehrával svou agresi. Úplně mě to "probudilo" z filmového opojení a zbytek jsem jen dokoukal. Napětí bylo nenávratně pryč - bohužel jsem si zbytečně brzy uvědomil, že je to pořád jenom film. Škoda, protože jde o velmi zdařilý thriller.

• 19.5.2006  21:16
    Uvolněte se, prosím (TV pořad) (2004)

První rok super, mám to nahrané a jsem rád, ale s upadající úrovní jsem to pomalu přestal úplně sledovat. Dalo se to ale zřejmě čekat.

• 8.5.2006  16:26
    Katedrála (2002)

Rozhodně zajímavé a tajuplné, ale trochu laciné - zejména hudba mi přišla nevhodně primitivní (nejsem hudební skladatel).

• 5.5.2006  17:01

Velice dobře natočený a dosti mrazivý thriller. Říkal jsem si, že na plné hodnocení to není, ale marně hledám, co vytknout. Je samozřejmě nutné si uvědomit, že je tomuto filmu téměř 30 let - občas to bylo znát, ale dojem z filmu to nekazí.

• 17.4.2006  20:06

Škoda hloupého konce. Jinak jsem se skvěle bavil - a to se mi u dabovaných filmů zas tak často nestává.

• 15.4.2006  10:24

Můj první pokus seznámit se s Perry Masonem dopadl přímo tragicky. Nedalo se to ani dokoukat. Je to velmi ubohé, nudné a trapné, atmosféra je zoufalá. Po 20 minutach jsem to vypnul a myslím, že jsem udělal moc dobře. Vždyť je to tak plytké.

• 12.4.2006  13:41
    Jsem do tebe blázen (TV seriál) (1992)

Tak vysoké hodnocení dávám jen kvůli Helen Hunt, je prostě kouzelná !!!