Bouřňák

Michal Dohnal

okres Olomouc
tvrdě pracující "vůl"

• 18.6.2005  17:23

Toto je romantický film mého mládí s velice půvabnou Jodie Foster. Nemohu jinak než hlasovat za ****. Opravdu si ale myslím, že je to výborně zvládnutý romantický doják. Nic víc od toho nečekejte.

• 18.6.2005  11:25
    Komando (1985)

Nemůžu dát jiné hodnocení - tentokrát nehodnotím kvalitu filmu jako takového (to bych asi nešel výš jak ***), ale beru v potaz, že tento snímek se stal oblíbeným filmem mého mladí.

• 16.6.2005  21:18

Jsem zmaten!!! Nevím jak tento film chápat, především pak jeho závěr. Chvílemi jsem se nudil, chvílemi jsem byl pohlcen atmosférou - leč bohužel častěji jsem byl v marném očekávání něčeho, co nepřišlo :-(( Musím uznat a obdivovat skvělý styl, kterým pan Kubrick natočil tento opus, leč naše myšlení se asi rozchází. Jsem z tohoto filmu zmatený - občas se mi to zdálo úžasné, občas zase nuda nuda - šeď šeď. Uvidíme za pár let, až se k tomuto filmu vrátím, ale dnes hodnotím pouze jako lehký nadprůměr. To ale neznamená, že lituji toho, že jsem to viděl - filmový Bože chraň :-))

• 11.6.2005  17:10
    Mizerové (1995)

Sám se divím, ale tento film se mi opravdu celkem líbil. A i po mnoha letech jsem se u něj nenudil. Není to nic převratného, ale velmi dobře zvládnuté a i mírně zábavné.

• 11.6.2005  17:02

Nestydím se dát plné hodnocení. Na (TV) filmy příliš nekoukám, ale tento mě víceméně přesvědčil, že i taty se dá natočit něco kvalitního. Opravdu dobrý nápad - velmi příjemné a koukatelné.

• 11.6.2005  16:57
    Twister (1996)

A stejně nevím, jestli bych neměl hodnotit o hvězdičku méně. Kdysi se tento film možná mohl tvářit hodně povedeně a kvalitně, ale to zejména díky počítačovým trikům. Z hlediska děje jde ale o naprostou pakárnu, kterou ani létající kráva nezachrání :-) Typický příklad filmu, který v době natočení diváka zaujme, ale časem po něm neštěkne ani pes. Už mu prostě odzvonilo !!!

• 5.6.2005  18:28
    Znamení (2002)

Zase jsem jednou překvapený, jak se z filmu, který mě příšerně nudil (nuceně jsem vydržel až do konce), spousta lidí raduje. NUDA DĚS.

• 1.6.2005  17:59

Johny Depp je v tomto filmečku naprosto ÚŽASNÝ!!!

• 8.5.2005  18:11

Můj velice oblíbený film. Skvělý psychothriller s výborně se stupňujícím napětím, výborný a přesvědčivý výkon obou herců v hlavních rolích.

• 30.4.2005  11:04
    Nájemník (1976)

Hodnotím ****1/2. Velmi velmi povedené depresivně laděné dílko. Roman Polanski mě zde překvapil opravdu kvalitním zpracováním celého děsivého příběhu a hlavně vlastní hereckou invencí v hlavní roli - moc moc dobrý film, vlastně ani nevím, co mi vadilo - snad délka.

• 30.4.2005  10:47
    Brazil (1985)

Extrémně náročný snímek (zmatek + dlouhá stopáž), temná atmosféra, grotesknost, černý absurdní humor, byrokratický šiml v celé své kráse. Nemůžu dát plné hodnocení, protože se z toho nejprve musím vzpamatovat - velmi rád se na to ale po letech opět podívám. Dávám ****1/2. Štěstí přeje připraveným, já jsem na tento film úplně připraven nebyl.

• 25.4.2005  16:17
    Old Boy (2003)

No jak bych to jen řekl: Škoda některých chybiček, které tomuto filmu ubírají z potenciálního absolutoria. Technicky, filmařsky a herecky vzato jsem byl velmi potěšen (zejména zpracování se mi moc moc líbilo), ale přece jenom mi něco vadilo, proto nutně hvězdička dolů. Jednak jsem se chvílemi trošičku "nudil" (trošku zkrátit by neublížilo-zejména putování městem + ukecanost) a konec filmu, i když nepopírám jeho emocionálnost a kontroverznost, mi přišel moc uměle vygradovaný a hlavně očekávatelný - alespoň já jsem tušil. Ale dost popisu, škoda někomu prozradit něco dopředu - rozhodně jde o velice kvalitní dílko.

• 25.4.2005  15:52

Dávám ***1/2. Příjemný film, ovšem nevím proč, ale chvílemi jsem se cítil trochu zmatený (prostě jsem občas přestal rozumnět ději a hlavně dialogům - mírná dezorientace) - trochu přeplácaný scénář. Ale celkově jsem se příjemně pobavil.

• 23.4.2005  09:08
    Noc na Zemi (1991)

Příjemně strávené 2 hodiny "v taxiku". 5 různých postaviček, které mají společný job vs. různí lidé, kteří se stali jejich pasažéry. Opravdu vydařený nápad, chvílemi vskutku kouzelně napsané dialogy. Pro mě osobně ale výrazně slabší první a poslední povídka, proto nižší hodnocení. Ale Jim Jarmusch mě opět potěšil.

• 22.4.2005  16:47
    Sunset Blvd. (1950)

Trochu mě z těch oslavných komentářů mrazí v zádech, ale pravdou je, že jde skutečně o vyjímečný film. Osobně mi tam ale jistá věc trochu neseděla, proto nemohu hodnotit lépe než za ****.

• 19.4.2005  09:10

Škoda přeškoda, že ten konec není trochu jiný - "lepší". Prostě jsem na konci čekal trochu víc :-( Ale celkově vzato mě tento film nadchl. Krásně pomalu se stupňující napětí a paranoia - krásná a přesvědčivá Mia Farrow, prostě velmi zdařilý film (neznám literární předlohu, nemohu porovnat). Zřejmě, kdyby to šlo, bych dal ****1/2.

• 19.4.2005  08:54

I já se přidávám k těm, kteří jsou tímto filmem nadšeni. Bál jsem se, že opakované zhlédnutí po pár letech už nebude tak příjemným zážitkem, ale opak je pravdou. Zřejmě jediným problémem tohoto filmu tedy je, alespoň podle jiných komentářů, nakolik Annaud čerpal z literární předlohy a kolik věcí s knihou nesouvisí: 1. Knihu jsem prozatím nečetl (i když se těším, až si na to najdu čas), takže tady nemohu nic namítat. 2. Nevidím žádný problém v tom, že se film pevně nedrží literární předlohy - navíc většinou to ani není možné. Takže absolutní hodnocení je zde z mého pohledu diváka naprosto v pořádku.

• 17.4.2005  22:45

Dávám spíše ***1/2. Přiznám se, že po zhlédnutí jsem do jisté (značné) míry zmaten. Jde o nepochybně náročný snímek. Zejména v úvodu filmu pro mě byl problém přijmout náladu a stilizaci tohoto snímku. Ale celkově jsem nadšen - zejména naprosto nádherným vizualním pojetím a velmi působivou (jako vždy) hudbou Angela Badalamentiho. Dost možná bude moje hodnocení po dalším shlédnutí vyšší. DOPORUČUJI - ale ve vhodný čas!!!

• 17.4.2005  19:04
    Sex ve městě (TV seriál) (1998)

Bylo by zbytečné zmiňovat nějaké hluboké polemiky na téma žena vs. muž. Tento seriál není nic světaborného, ale je to trefně napsané - určitě příjemná zábava. A mě jako muže to v žádném případě neuráží.

• 13.4.2005  17:06

No nevím, čekal jsem asi moc - je to příjemný film, ale žádná absolutoria bych tady neviděl.

• 10.4.2005  10:51
    Tetsuo (1989)

Prvních 10 minut jsem to dokázal bez problémů sledovat (dokonce mi to přišlo zajímavé), ale brzy můj zájem a nadšení opadlo - má naivní očekávání byla totálně zničena a začal jsem tento snímek brát s velkým nadhledem (chvílemi jsem se musel smát). No těžko hodnotit i komentovat - není to v žádném případě horor, ale spíš rádoby šokující uchylný zmatek, neomezený nějakou režijní nebo dějovou koncepcí. Pan Tsukamoto musí být jistě velice příjemný "člověk" :-)) Ale některé momentky se mi moc líbily (proto ta hvězdička): Švankmajerovské animace a jízda městem doprovázena velmi dobrou sirovou industriální hudbou.

• 9.4.2005  10:19

Ach bože, tak takhle hloupě zabít zdařilý film!!! Celý film mě bavil a byl jsem z něj celkem nadšený, ale ten trapný konec si mohli fakt odpustit - takovou blbost ještě svět neviděl. Proč?

• 9.4.2005  10:12

Velmi příjemný thriller, který má tu velkou smůlu, že původní film od Alfreda Hitchcocka je prostě lepší a tajemnější. Ale jinak velmi příjemné překvapení, tento film snad nikoho neurazí a některé diváky určitě i nadchne (těm bych doporučil sehnat si Hitchcockovu verzi z roku 1954).

• 8.4.2005  10:57

Nevím proč, ale na mě tento film působil až moc zmateně (pelmel spousty dobrých nápadů, které dohromady dávají velmi nestravitelný guláš). Uvidíme, jestli se na to podívám někdy podruhé.

• 8.4.2005  10:33
    Marnie (1964)

Opět situace, kdy bych dal 3 a 1/2, ale bohužel to nejde. Jinak film mě nezklamal, ale ani výrazně nepřekvapil. Rozhodně jsem se nenudil, spousta stránek tohoto filmu je velmi dobrá, ale scénář tady podle mě lehce pokulhává (a v některých situacích trochu skřípe). Ale rozhodně není třeba litovat dvou hodin, které divák u tohoto filmu stráví. Co se herců týče, výraznější a přesvědčivější mi přišel Connery - Tippi Hedren trošku zklamání.

• 7.4.2005  09:32
    Uzumaki (2000)

No pardon, ale velké zklamání (nechal jsem se navnadit vysokým hodnocením). Vždyť jde o totálně debilní scénář. Srovnání s Twin Peaks Davida Lynche mi po zhlédnutí této blbosti přijde jako veliká urážka geniálního díla - jde o naprosto neporovnatelné věci. Chápu častou "ulítlost" japonských filmů, ale tady je to založené na totální hovadině. Člověk se několikrát lekne, ale to nedělá dobrý horor. Jsem zvědavý, jestli budu jediný s takovým názorem.

• 7.4.2005  09:06
    Truman Show (1998)

Sice si myslím, že by se našly některé nedořešené otázky, které jsou s reality show spjaty, ale musím ocenit originální a velmi velmi dobře napsaný scénář - a hlavně jeho vydařené zpracování. Tento film šlape skvěle jako hodinky, velmi mě potěšila hudební složka filmu a ačkoli nemám rád Jima Carreyho, tady mě příjemně překvapil. Rozhodně tento film představuje jehlu v kupce hollywoodského filmového sena, kterou se čas od času podaří najít.

• 7.4.2005  08:37

Hodnotit film, který hraje na divákovi city, je alespoň pro mě značně obtížné. Už jsem viděl filmy, u kterých nějaká ta slzička ukápla, ale tady se to tedy rozhodně nestalo. Velmi příjemný snímek s dobrými (málo okoukanými) herci, ale na mě příliš viditelná tuctovost a předvídatelnost hlavní dějové linie. Celkově tedy lehce nadprůměrný film, který neurazí, ale ani nenadchne.

• 1.4.2005  19:10
    Ptáci (1963)

Mám tento film hodně rád. Zejména pro to, že zde Hitchcock skvěle postupně vytváří atmosféru filmu (divák se nezačne bát díky nečekanému leknutí, ale pomalu se dějová idylka mění v "ptačí teror"). Mám ale strach, jestli tomuto filmu až moc neubližuje jeho stáří :-((

• 31.3.2005  15:24

Tak nevím, podle mě jasně "béčkový" film - průměrné provedení, průměrní herci. Možná škoda, že jsem to viděl s českým dabingem, ale nevěřím, že bych přidal víc jak jednu * (navíc stejně nemám rád němčinu).