Davies182

Davies182

Jan Šíma

okres Beroun
Full of scorpions is my mind

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 29 57 85 113
    • 15.11.2018  21:59

Uf! Jdu se najíst.

• 12.11.2018  23:27
    The Haunting of Hill House (TV seriál) (2018)

Nejkomplexnější seriálové drama o slastech i strastech (těch hlavně!) rodinného života, které se kdy prohnalo televizními obrazovkami. Výchova dětí není horor! P.S. Od komorněji sevřené - až melancholické - knihy se to liší fakt hodně! Základní psychologický sub-teror ale naštěstí zůstává zachován, přičemž v otázce atmosféry strachu jde dokonce hraná adaptace díky neustálé potřebě hledání duchů v obraze ještě mnohem dál.

• 11.11.2018  20:08

Ghost Rider 3 - The Prequel: Hate in Heart. Děcka! Něco novýho! Něco divnýho! Nechutnýho! Pitomýho! Sprostýho! Hnusnýho! Halucinogenního! Zhulenej, vysmátej a zkrvavenej Nicolas Cage ve filmu, jehož dvě třetiny jsem profacebookoval na mobilu, a vůbec sem to kvůli těm šíleně dlouhejm záběrům nepoznal (vlastně to nedokážu procentuelně ohodnotit, ale můj hvězdičkovej fetišismus mi zabraňuje připíchnout tomu jenom koment, takže dávám tři).

• 10.11.2018  09:15
    Outlaw King (2018)

Budu spíše škarohlídsky držet basu s těmi ne úplně spokojenými, a ano, může za to zejména ve střední části hodně dobře viditelné vystřihávání dvaceti minut stopáže... Zkratkovité a citelně okleštěné scény totiž opravdu lehce kazí dojem jinak bravurnímu Statečnému srdci pro nové generace, a já jsem si jist, že s původní verzí bych byl bezvýhradně spokojen. Snad ji někdy uvidíme! Do té doby tak budu doporučovat s o něco menším nadšením, a pět chválu na velikášské, zatraceně krvavé historické drama.

• 5.11.2018  01:01

Dokud se servíruje rodinný psychologický teror, je vše v naprostém pořádku. Dokonce bych i klidně napsal výborné! Jakmile se ale v posledních dvaceti minutách začnou konečně vykládat karty na stůl, jde uvěřitelnost stranou. Přehnaná hororová škatulka si začne vybírat svou daň, OMG střídá WTF a padá to celé do tupého žánrového průměru. 5/10. P. S. Jinak jsem ale nadšen režisérovým atmosférickým průletem v posledním záběru, a jen za tuhle ani ne minutu bych mu někdy v budoucnu klidně svěřil filmovou adaptaci The Evil Within. Modří vědí.

• 4.11.2018  22:27
    Galveston (2018)

Nefanoušci Fostera a Fanning nebrat! Přečtěte si raději o tisíc procent melancholičtější knihu. Je až s podivem, nakolik tvůrci filmu divákům nečtenářům věří, že si bez problémů domyslí plno věcí: hlavně ze začátku, kdy neosobní vhození do děje a trablů hlavního (ne)hrdiny působí tak neadekvátně, až se z toho chce brečet. Má to svý chvilky, tíživá atmosféra originálu ale zůstala nevyužita. Spíchnuto zatraceně horkou jehlou.

• 4.11.2018  18:00
    Psí ostrov (2018)

Nějak nepobírám, proč do legrační putovní hříčky montovat celkem drsné politické průpovídky. Zpracování na jedničku, japonské příběhové vsuvky na pěst.

• 4.11.2018  17:22
    Equalizer 2 (2018)

Nevim, proč mi to strašně připomíná Rain Mana s černým páskem v karate, ale baví mě to úplně stejně. Fandil jsem od začátku do originálního konce.

• 4.11.2018  01:29

Zajímavý mix poklidného a stresujícího filmového žánru, který v hororových okamžicích mrazí až do morku kostí, v těch dramatických ale rezignovaně nejde zcela na dřeň. Finišovou páskou se navíc probíhá ve zcela odlišném... ehm... duchu, než jaký slibuje dosavadní stopáž. I tak ale rozhodně stojí za hodinku a čtvrt života.

• 3.11.2018  15:34
    Mile 22 (2018)

Nádherný propastný rozdíl mezi mnou zde naposledy hodnoceným asijským filmem s parádní akční choreografií ale mizerným příběhem. Proč? Berg to má přesně naopak: v bitkách kvůli střihu skoro nejde poznat, kdo koho řeže, ale zato se tu parádně vyjímá ona hollywoodská patina a vypilovanější scénář. A ďábelsky přísnej Mark Wahlberg. Takže... si holt vyberte, no.

• 28.10.2018  21:10

Zátah 2.5 s jednodušším scénářem, ale zato o dost brutálnější; občas fakt nechuťárna. Choreografie bitek super. Oblíbený film Deadpoola.

• 26.10.2018  23:15
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Ostré předměty se ve všech svých částech pyšní až tak moc osobitou atmosférou a vizionářskou režií, že skoro nezbyde prostor pro jakýkoliv drsnější thriller. Vyšetřování (které se klidně dalo trochu pojmout stylem ala Temný případ) se tím pádem kvůli sklonům spíše k hutnému dramatu odsouvá do pozadí, a pracuje se hlavně s psychologií charakterů na úkor mrazivého napětí (jak tomu bylo v knize). Vallée mi tím akorát dokazuje, že je mistrem spíš krutých dramat než strhujících příběhů, ale nevadí mi to. Všechny ty hravé flashbacky, houbičkový vizuál a cit pro (ne)nápadné osvětlující detaily jsou totiž super.

• 25.10.2018  22:26

Ó kolik třpytivých slz se jen asi leskne na lících muže, jenž skrývá svou tvář za zlatavou helmicí? Teď už víme, že Neil Armstrong při výstupu na měsíc plakal. A já s ním.

• 23.10.2018  20:16
    Halloween (2018)

Když se nad tím zamyslíme, tak je vlastně doktorovo tvrzení o vztahu mezi Laurie a Michaelem aka o kořisti a jejím neúnavném lovci/dravci (což funguje i vice versa) dokonale výstižné. Svým způsobem vážně jsou jako drsnější Tom a Jerry v lidských podobách, tisíckrát urputnější, a s hektolitry neředěné krve jako další přidanou hodnotou navíc. A tentokrát je to trochu jinak. Ona je připravená jako nikdy předtím, těžce vyzbrojená a zavile odhodlaná dostat Strašidlo jejího života s konečnou platností na lopatky. Jenže ten chlap je jako lavina. Čeho se dotkne, to rozmašíruje na milion kousků a nezastaví se, ani když mu v šedesáti projde kulka tělem. Je to monstrum. Chladnokrevná zrůda, které není skoro nic (scéna se získáním nože výborná) svaté. Takže jo, bavil jsem se víc než u IT, probudilo to ve mě znovu to malý děcko, co trnulo hrůzou u prvních sezón Akt X, a těším se na nášup. Nášup všech těch hororů, které po úspěchu téhle slasherové pecky co nevidět dorazí do kin po celém světě.

• 18.10.2018  20:05

V nepříjemném slova smyslu mě překvapilo, jak moc to tíhlo spíše k (až festivalovému!) dramatu než směrem ku svižnější hudební romanci. Subjektivně a dle očekávání tedy o fous jinde, než bych si býval přál, všechno ostatní ale šlape na výbornou. "Oscarově" paf z Coopera sice nejsem, ale nenudil jsem se a konec splnil účel...

• 15.10.2018  19:44

Saul už měl několikrát na víc (zejm. co se kadence vsuvek jednotlivých postranních podfuků týče), a letos se jelo spíš na ucelenější storyline než několik právních případů, ale budiž. Když tvůrci chtějí, umí furt šlápnout do dramatických pedálů, a ta nostalgie k Breaking Bad pořád taky rozhodně dělá svý.

• 12.10.2018  15:50
    Apostle (2018)

Jack Ketchum a S. Craig Zahler by měli z Garetha Evanse velikou radost, Stephen King by už ale tolik do stropu neskákal. Režisér parádních Zátahů se totiž dál hrozně rád drží úsměvných absurdit typu nesmrtelní hrdinové (umřeš až přijde tvůj čas, ne dřív!), a navíc si sem tam nově pomáhá i zvláštní teleportací postav na místa, kde je zrovna chce dle scénáře mít. Jako béčkový mysteriózní thriller to funguje parádně, jako hororové drama ale bohužel o dost hůř. Bizár, krev a různé nechuťárny však naštěstí spolehlivě upoutají k bedně kohokoliv, kdo se poslední dobou rád mazlí s Netflixem. Jen tak dál.

• 11.10.2018  23:28
    Beze stop (2018)

Tohle nastartuje hereckou kariéru Thomasin McKenzie úplně stejně, jako Do morku kostí Jennifer Lawrence před dekádou. A hádám, že se s tak osobitým snímkem dokonce opět setkáme i u předávání Oscarů. Moc milá dramatická meditace v příjemném prostředí!

• 11.10.2018  11:56
    22 July (2018)

Odvážný tvůrčí tah, začít snímek opovrženíhodným masakrem samotným, a až pak se skrze post-traumatické osudy postav v působivém dramatu propracovat ke katarznímu finále. Dvě a půl hodiny pak nejen díky tomu utečou jako subjektivní půlhodinka. První opravdu top Netflix film.

• 6.10.2018  20:40
    Vyléčení (2017)

To už i posledni trapný sezóny ukecaných Živých mrtvých jsou stokrát "filmovější" než tohle nudný festivalový dílko o napravených zombících. Studený jak psí čumák. Kdepak drama - utrpení to je.

• 6.10.2018  16:43

Krása bez přidané hodnoty. Tuším, co chtěl film asi říci, ale měl k tomu častěji využívat i dialogy a nosnější příběh, ne jen nádherný vizuál.

• 6.10.2018  12:50
    Ozark - Série 2 (série) (2018)

Už to není takovej šlágr jako před rokem, a v první půlce se vlastně jenom co může podělá, aby pak Byrdovci museli všecko zdlouhavě napravovat, ale furt to má svý nepopiratelý "breaking bad momenty". Tvůrci navíc ukazují, že Ozark zdaleka není o jediné hlavní postavě, ale že tu skoro všichni hrají stejně důležitou (tragickou) roli, a to se rozhodně počítá. Jestli bude mít další sezóna zase drsnější a napínavější finále a bude celá méně předvídatelná, půjdu s hodnocením opět výš.

• 4.10.2018  22:47
    Máš ji! (2018)

Nejlepší na tom bohužel je, jak elegantně se tvůrcům daří vykrádát bojová kombíčka ze Sherlocků s Downeym. Rennerovi by měli zakázat hrát cokoliv jiného než drsného špiónského asasína s atletickými vlohami. Průměr, zasmál jsem se dvakrát.

• 30.9.2018  15:30

Šedivá předvídatelná Nuda. Jeden z nejtrapnějších cílených útoků na Oscary, jaké jsem kdy viděl, a to mi nikdo nerozmluví. Úplně slyším ty telefonní hovory agentů všem zdejším hollywoodským star... k pláči!

• 30.9.2018  13:13

Na pohled studenější, ale v jádru střídmější německá verze Volného pádu o skrytých prvotních pudech v každém z nás. Zvlášť pokud člověk celé dny dělá excelové tabulky v kanclu, že... Moc sympatický dramatický thriller.

• 30.9.2018  01:12

Koukám, že už s předchozím režisérovým filmem jsem měl malý problém s několika ad absurdum (čti neuvěřitelně podanými) scénami, a i tentokrát se jedná o kaz na kráse. Všechno ostatní je ale od minula naštěstí lepší: atmoška, herci, odvážný mix žánrů... Hrozně snadno to pohltí a nutí skřípat zuby nad nejasným osudem všech zúčastněných postav.

• 19.9.2018  00:55

Fajn pointa, ale vedou k ní stokrát viděná hororová klišé narvaná blbými lekačkami. Čekal jsem víc po těch ohlasech.

• 9.9.2018  23:33

Ač s dobře viditelnou snahou býti citelněji hororovějším než kdy dříve, vytrácí se z Jurského universa napětí. Živočišný, nervydrásající strach o postavy ustupuje velkolepým akčním scénám, drahé výpravě a opulentním trikům. Nestěžuji si. Líbí se mi to. Ale víc se kupodivu bavím u komorní jedničky než rozmáchlé pětky.

• 29.8.2018  23:03

Zásadní problém? Asi v tom, že nevěřím příkladům tak extrémního alkoholismu. Kdyby se to natočilo s pivsonama a pár panákama, rozumim tomu. Ale takhle... Kromě absence nosného příběhu jinak ovšem na české poměry hodně fajn komediální drama. Jen holt prostě počítat s tim, že je to spíš takovej nesourodej sled legračních klipovitejch scének.

• 29.8.2018  22:59

Shlédnuta komplet epizoda "Okupace Prahy, den 6." při příležitosti výročí obsazení v r. 1968 před filmem Úsměvy smutných mužů v kině OKO. Větší dokumentární depku sem v životě neviděl a asi už ani neuvidim. Češi sobě.

<< předchozí 1 2 3 4 29 57 85 113