Davies182

Davies182

Jan Šíma

okres Beroun
Full of scorpions is my mind

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 29 56 84 111
    • 12.7.2018  20:21
    Deadpool 2 (2018)

Já taky doufám, že se Akademie dívá... A trojka už pak toho Oscara za kanonádu gagů a cirkusové a(tra)kce fakticky dostane!

• 12.7.2018  15:29

Takže takhle to celé vzniklo: nejdřív ho chtěl sežrat, ale pak si dali společnou sprchu a rázem se stali kámoši na celý život! Pochopitelně si stojím za tím, že většina negativně laděných (nejen zdejších) kritik nedokáže filmu odpustit onu nálepku Star Wars, která k němu sice patří, navzájem se ale spíš moc nepotřebují. SOLO je bez okolků samostatně fungujícím heist sci-fi blockbusterem, jehož postavy mi přirostly k srdci a akce mi kouzlila úsměvy ve tváři. Za sebe bych tak s podobnými štěky jednou do roka neměl vůbec žádný problém.

• 11.7.2018  21:32

Justice served v příliš, příliš, příliš pomalém redneck dramatu. To sice zaujme tíživou atmoškou amerického zapadákova a solidním napětím, ale nedaří se mu šponovat medově táhlý a hlavně předvídatelný děj.

• 11.7.2018  17:23
    Práskač (2013)

The Rock hraje celkem dobře v dramatu (připomínajícím light verzi Breaking Bad) a nikoho tu za celou dobu nezmlátí. Ne, asi jsem ještě fakt neviděl všechno.

• 8.7.2018  20:41

Cejtim to. Začínám na tom bejt fakt závislej, třikrát do roka mi to nějak přestává stačit! Zas mi v kině bylo na dvě hodiny patnáct let, zase mi naposledy od Avengers svítily očička nadšením a vrněl jsem blahem nad pestrostí a dynamikou akčních scén... Co ve mně probouzí comicsové blockbustery od Marvelu, to se nedaří žádným jiným - ať už hraným či animovaným - filmům anebo seriálům. Tohle je holt jinej level zábavy, kterej z fanoušků dělá malý děcka a vstřikává jim do žil ono magické něco, pro co stojí za to žít. Jakkoli banálně to může znít.

• 4.7.2018  00:59
    Calibre (2018)

S bobtnající stopáží bohužel roste i tvůrčí touha šponovat jinak mrazivý a uvěřitelný thriller do nereálných patvarů, aneb jak z hutného dramatu udělat přepísknutou pohádku pro otrlé. Herci a prostředí výborné.

• 3.7.2018  19:58
    Vrána (1994)

Fear the Night. Na devadesátky vážně skvělý akční scény, a chápu i dobový nadšení z atmosféry a říznýho soundtracku, jinak mě ale tento kultovní, za sebe poslepovaný sled stále stejných čtvrthodinových scének (najdi, znič, zmasakruj, zabij) za srdíčko moc nechytil. Pobavila ohromná spousta odkazů na Daredevila. P.S. Až to nějakej chytrák natočí znova ve 3D, neuvidíme z toho filmu vůbec nic.

• 1.7.2018  16:37

O level slabší výplach než mnohem víc cheesy Pacific Rim 2. 6/10

• 28.6.2018  23:24
    Rick a Morty - Série 3 (série) (2017)

PICKLE RIIICK aneb víc animovanej seriálů od geeků na houbičkách!

• 28.6.2018  23:22

Monstr digitální mlátička co mi hodně sedla, a dokázal sem u ní vypnout jak po dlouhý době u ničeho podobnýho. Když se spolu hodinu a půl mydlej obří roboti s ještě většíma příšerama a blbě se u toho hláškuje, je Daviesovo vnitřní dítě happy. Mám chuť jít s hodnocením vejš. 7/10

• 17.6.2018  23:09
    Odnikud (2017)

V jiný dimenzi už z kinosálů dávno tříská prachy crossover s Liamem Neesonem z 96 hodin, a tahle dvojka tam dala jako pátej film historie dvě miliardy. Jak prd!

• 6.6.2018  22:42
    Noční hra (2018)

Hranice komediálního žánru se možná lehce zachvěly, rozhodně jimi ale nic neotřásá v základech, jak by se mohlo dle zámořských kritik zdát... Sranda na jednu noc je to skvělá, ale jedna z nejlepších komedií za x let určitě ne.

• 3.6.2018  22:22

Dvě a půl hodiny s tuctem krutopřísnejch drsňáků na obou stranách barikády, který po sobě jdou jak kohouti na zaplivaným městským smetišti. Ač by tu jeden pravýho hrdinu pohledal (vlastně se mnohem snadnějc fandí zlodějům!), jsou všechny postavy tak dobře napsaný, že s nima člověk chce trávit co nejvíc času a klidně by skousnul delší stopáž. Až na trochu přehnaný provedení samotný loupeže výbornej "tak trochu jinej" policejní thriller.

• 2.6.2018  22:41

Nudnější béčková verze Kick-Ass pro čtyřicátníky.

• 2.6.2018  20:44

O tři chlupy stravitelnější než do nebes vychvalovaná Markétka, ale stejně na můj vkus pořád moc statické. Poezie se možná ke kříži a meči hodí, mnohem více bych ale uvítal dobrodružnější pojetí na úkor dramatu. Nudil jsem se ale minimálně, spousta těch obrázků je úctyhodně vtahujících.

• 28.5.2018  23:41

Já prostě nedokážu akceptovat tolik papírem šustících elementů v jednom filmu, tolik dějových náhod, tu přemíru vypravěčské extravagantnosti (našlapávání hoven apod.). Což mě mrzí o to víc, že mě jinak Branagh dokonale uzemnil zmáknutou koordinací všech herců, svěžím vizuálem a pohlcujícím divadelním finále.

• 27.5.2018  23:12
    Velká hra (2017)

Prsa (resp. výstřih) Jessicy Chastain jsou ve filmových kuloárech 21. století novým fenoménem, který rozhodně není radno podceňovat! Měl jsem velikej problém, dívat se herečce do obličeje a nestíhal kvůli tomu dokonce ani číst titulky, takže vím o čem píšu. Což je zároveň odpověď na otázku, proč měla výše zmíněná ve všech vážných, dramatických scénách ve filmu svetr. Sorkin nemohl líp ukázat, že umí pracovat nejen se slovy, ale i s divákovýma očima.

• 21.5.2018  23:40
    Bosch - Série 4 (série) (2018)

Na tuhle poutavou kriminálku se prostě dívá samo, stejně snadno jako se dozajista otáčejí stránky bezpochyby podobně napínavé knižní předlohy... Člověk by neřekl, kolik stěžejních případů lze umně natěsnat do jedné sezóny tak, aby celek nepůsobil zmatečným dojmem. Smekám. Bosch je úžasně napsaná postava.

• 7.5.2018  21:36

Nález: pohmožděniny, oděrky a škrábance na horní části těla, zejm. v oblasti předloktí, loketních kloubů a rukou. Diagnóza: noční kino s přítelkyní, promítaný film Tiché místo. EDIT: Ta hvězda dolů je čistě subjektivní deformace, indikace očekávání totiž směřovala spíše k putovnímu snímku namísto alieního Sám doma. Takže pokud to někdo odvážnej dočetl až sem, tak teď zhruba ví, co čekat, a snad si to užije víc!

• 4.5.2018  23:36

Jaká kritéria by měl podle mě film splňovat, abych jej mohl s klidem označit za dokonalý? Především by měl být fungujícím slepencem strhujícího napětí, hutného dramatu, humorných (netrapných) scén, velkolepé akce, a měl by dokázat probudit alespoň nějaké emoce. Jo, a sem tam šmakózní cheesy momenty. To vše navíc okořeněné poutavým nosným příběhem se zajímavými postavami, které divákovi nejsou úplně volné a soucití s nimi. Všechno tohle z mého pohledu noví Avengers mají. Plus se vytáhli s vážně skvěle napsaným záporákem, kterému jsem ke konci SKORO až zahanbeně fandil - deset let po boku oblíbených comicsových postav navzdory. Nedokážu Russoovým vyjádřit dostatečnou pochvalu, ani vypsat odpovídající slova díků za to, jak pečlivě nakonec tohle marvelovské soukolí promazali, tj. aby po dekádě 18-ti filmů vše v Infinity War šlapalo tak hladce, jak jsem toho právě byl svědkem. Ukočírovat tak monstrózní množství postav a dějových linií, to se vážně jen tak nevidí. P.S. Pořád se rozhoduju, jestli je dobře anebo špatně, že teď může dvojka pokračovat cca tak na 69 000 084 způsobů. P.P.S. I deset dní po premiéře jsem se (úff!) vyhnul plno spoilerům, překvapení v sále neznala mezí. Nekompromisní finále uzemnilo jakbysmet. Chci jít na pivo a kecat o tom do rána.

• 3.5.2018  23:02
    Nepřátelé (2017)

Poetickej western plnej krve a špinavý melancholie, neskutečnej nátěr. Tohle já fakt můžu. Jeden z nejsilnějších filmů o jednotě a přátelství, co se kdy prohnal po plátnech kin, a zároveň asi nejlíp rozvrstvenej vývoj hlavní postavy od seriálovýho Breaking Bad. Start a finiš omračující.

• 3.5.2018  15:11

Chybí tomu jiskra. Je to dobrý film, pěkně natočený, zajímavý, s fajn postavami, občas i napínavý či znepokojivý, ale prostě nedokáže udržet mou konstantní pozornost, plno scén je tam příliš vyprávěčsky rutinních na to, abych se nenudil. Podruhé bych se na to nepodíval ani za celý Gettyho muzejní majetek.

• 3.5.2018  12:38

Šmakózní animovaná přisprostlá brutalitka, ve který desetiletý žáby hulej trávu ve feťáckejch doupětech, anti-hrdinky si dopřávaj lesbickej sex ve výřivce (kreslený bradavky!!), a Harley Quinn je ještě debilnější a nahláškovanější než obvykle. Jo, a taky tu umře cca sto lidí včetně hlavních postav, většinou dost nepěkně a se spoustou krve a mozkomíšního moku. Proč má DC odnož koule jenom v jejich animovaný sekci? Tohle jako celovečerák nenatočíš!

• 2.5.2018  23:29

O fous slabší sezóna Homelandu rovná se furt strašně hrozně moc dobrá sezóna Homelandu. Tentokrát se jde mnohem víc pod kůži Carrie, trable s potomkem dostávají ty správné grády a Mathison si bude muset utřídit pracovní a rodinné priority, no a pochopitelně to nebude vůbec hezký pohled a neobejde se to bez emocí. Do toho se kdosi v pozadí snaží dělat bordel na americké půdě, a je fascinující sledovat, jak se to, s čím se Saulův tým donedávna potýkal jen ve východní Evropě, dostává i na jejich vlastní dvorek. Mrazivé obrázky. Předchozí rok jsem se nicméně bavil o level více a každá jedna epizoda mi přišla napínavá jak kšandy - v té letošní aspirují na zástavu srdce spíš jen ty dvě ke konci. Ale jak říkám, posunulo se to zase o velikej kus dál a furt to je ten stejně parádní Homeland, na kterej je vždycky horší čekačka než na Hry o trůny. Mrk, mrk.

• 1.5.2018  14:14

Severskej Pán prstenů pro puberťáky s Tobeym Maguirem, co se naučil norsky. Ta podoba tam fakt je. Nádherná příroda a solidní triky.

• 30.4.2018  22:04

Chvílemi legrační a pak zase mrazivé břitké konverzační sci-fi, které bohužel musí v samém závěru chtě nechtě poukázat na svou nevěrohodnost, a tím elegantně smáznout veškeré předchozí drama. Dojem kvalitní zábavy naštěstí přetrvá.

• 30.4.2018  19:24
    Superman 75 (TV film) (2013)

Představte si, kdyby se tohle vyslalo jako vzkaz do vesmíru. Emzáci by se nám vyhejbali širokým obloukem. Moc dobrá shrnovací koláž!

• 30.4.2018  00:40

Přemýšlející zombíci půlka svěží zábavy. Konečně i temná strana nemrtvé síly má svého naštvaného bosse, který má navíc k ruce sexy prohnilé roztleskávačky! Jinak je nabíledni, že to zombies zrovna začne myslet ve filmu, kde hraje Mentalista. Vtipe, vylez.

• 29.4.2018  19:30
    Páni kluci (1975)

Nestůj a pojď mě teď bude strašit v nočních můrách, víckrát tam ta úchvatná vypalovačka snad už ani napasovat nešla. Jinak díky 3x15-ti minutovému bloku reklam na debilní Nově se jednalo o subjektivně nejdelší dětský dobrodružný film, jaký jsem kdy viděl, ale ono už taky po Stranger Things nikdy nebude nic jako dřív, žejo.

• 29.4.2018  17:36

"To radši vyhořet!" No jo, jenže to by nebyla taková sranda!

<< předchozí 1 2 3 4 29 56 84 111