Davies182

Davies182

Jan Šíma

okres Beroun
Full of scorpions is my mind

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 27 53 79 105
    • 22.6.2017  23:01

V Thesauru je už dávno pod heslem "epic" napsáno "delivered by Michael Bay", no fakt. Víc kontaktních soubojů jeden bot na jednoho a méně mytologických keců v Hopkinsově sídle před finále, a omotal by si mě rejža kolem prstu úplně. Hate smrdí, čelist sem v IMAXu zvedal z podlahy v podstatě furt.

• 16.6.2017  14:09

Solidní teenagerská pohádka o důležitosti sociální interakce, která chce být zlatou střední cestou mezi 13 Reasons Why a Transformers, jenže jí k tomu chybí knižní předloha na jedné, a prachy na triky na druhé straně. Vznikl tak jakýsi nekoherentní hybrid plný špatných (ale kupodivu i dobrých!) scének ze života pomatených středoškoláků s velikou zodpovědností, kteří hledají záchranné existenciální lano mimo zažitou realitu. Wow. Je až s podivem, kolik přesahu se do pitomého béčkového výplachu podařilo narvat. Bavil jsem se stejně často, jako nevěřícně kroutil hlavou.

• 16.6.2017  13:59
    Aftermath (2017)

To nejhorší z americké kinematografie? Jednoznačně přehnaně sebelítostiví hrdinové, bloudící v ufňukaném a ubíjejícím dramatu, podaném navíc v rádoby oscarovém balení. Odpornost, ale... má to Arnolda.

• 16.6.2017  13:55
    John Wick 2 (2017)

Je to, jako kdyby někdo vzal kameru, a natočil s ní dokument o bojové kinetice a choreografii v akčních filmech od osmdesátých až po devadesátá léta minulého století. Člověk si jen posteskne, jak moc tu něco podobného od dob prvního Matrixu anebo Equilibria chybělo. Bitka na schodech TOP.

• 7.6.2017  22:51
    Mumie (2017)

Nuda nehrozí, B-čkový mlácení a utíkání před strašidelnejma zombíkama totiž Tomu Cruiseovi překvapivě sluší. Jenom teda zase někdo zapomněl dát pořádnou akci na konec. Člověk furt čeká, co jako bude, a vony najednou titulky... bych zabíjel, fakt. Takže nakonec celkem slušnej všehožánrovej (napětí, vtip, akce i horor) výplach, čekal sem to mnohem horší. A Mumie už nikdy nebude tak zatraceně hot, chtěl jsem s ní spíš hupsnout do postele než jí vrazit kudlu mezi oči!

• 7.6.2017  19:29
    Wonder Woman (2017)

Zázračná žena chce bojovat za lásku a šířit ji do světa, fajn. Se svobodou si ale očividně zrovna netyká, páč ke svým účelům používá laso, který lidem zakazuje říkat, co mají doopravdy na jazyku... ehm. A stejný je to i s celým filmem. Ten má srdce jak vrata do dvora, ale tvůrčí volnosti je v něm opět minimum. Produkční z DC totiž jedou po stopadesáté podle stejnýho snyderovskýho mustru, což donekonečna prostě nemůže bavit. Jako dušínovská pohádka pěkný, jako zásadní comicsovej origin ale vlastně bída. Silný tři a za jednu další akční scénu navíc bych se nezlobil.

• 5.6.2017  23:52

Vizuální slast ověnčená vypravěčskými finesami, za které by se nestyděl držitel Oscara, to vše hýřící stylovou dark fantasy atmosférou s herci, kteří si příběh evidentně užívají a dokáží jej prodat. Verbinskiho odloučení od podmořského Rapture bolí zase jednou víc, Bioshock by totiž podle mého nenatočil líp snad ani Villeneuve.

• 31.5.2017  23:27
    Konference ve Wannsee (TV film) (2001)

Jako prequel Saulova syna ještě o level hrůznější! Muži s mindráky mění svět.

• 26.5.2017  00:33
    Raw (2016)

Tak po tomhle brutálu se už asi v životě nepoškrábu, a ani si odteď nikdy tak nepochutnám na kuřecích stehýnkách. Tolik jiných rádoby hnusných horůrků se strašně snaží šokovat svou syrovostí, a pak přijde Raw a mě bude blbě ještě aspoň měsíc. Hodně dobrá práce a ano, vážně to je spíše než cokoliv jiného psychologické drama. Ale krutý!

• 25.5.2017  22:19

Banda naprostejch trotlů s devíti životama se hodinu rasí v nechutný továrně za pomoci bouchaček s nekonečnejma zásobníkama. Je to přesně tak zábavný/debilní, jak to zní!

• 24.5.2017  22:51
    Mlčení (2016)

Jeden z nejsilnějších filmů o velikosti lidského ducha, který kdy prolétnul plátny kin.

• 21.5.2017  17:48

Drahá vesmírná vyvražďovačka ve starých známých scottovských kulisách, s povědomou hudbou a nejoblíbenější sci-fi potvorou všech dob. Shut up and take my money. P.S. Všichni hateři tady by se s Alienem jistě vypořádali bez stresu, chytřeji a lépe :).

• 20.5.2017  22:48
    Učitelka (2016)

Hořící keř před slovenskou základní školou. A dokonce i z Mlhy tam něco málo je. Tak strašidelný to tenkrát bylo.

• 20.5.2017  20:21
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

To, co se v 13 Reasons Why propírá, není zdaleka problémem jenom na školních pozemcích. Sebedestruktivní pocit méněcennosti neovlivňuje jen mladé lidi, a nelze jej ani škatulkovat v souvislosti k určitému prostředí. Tohle je mnohem plošnější a o to závažnější problém, možnosti k několika mnohým dalším sezónám jsou tudíž nekonečné. Seriál, který by nikdy neměl skončit, a kterým vlastně Netflix dělá světu ohromnou sociální službu.

• 20.5.2017  20:15
    Uteč (2017)

Srandovně napínací thriller, ve kterým přituhuje v podstatě po celou dobu před finále. Nekompromisním finále, který je pak ale na můj vkus až příliš drasticky a tak trochu uspěchaně spláchnutý do katarzního hajzlíku. Za to rasistický špičkování v nervydrásajících dialozích tomu ale nejde dát míň. Spokojenost.

• 18.5.2017  13:12
    Nemesis (2016)

Polovičatý lynchovský thriller koketující s horůrkem, který sice nebaví, ale krásně se u něj za přítomnosti mladšího bráchy Aarona Eckharta medituje. Prošlo to hipsterskou schvalovací komorou a doporučuje to devět obrýlených vousáčů z deseti!

• 16.5.2017  23:55

"What the hell is all the fuss about??" Notykrávo, tak Ritchie se s tím vážně nesere, to prostě nejde napsat jinak. Ohromný vizionářský fuck off všem, kteří se za posledních x let snaží o jakékoliv "moderní pojetí" libovolný historicky nedotknutelný látky. Sice je v tom víc CGI než ve všech marvelovkách dohromady, takovejhle parádní klipovitej drajv ale nemá žádná. Flashbacky jsou zpátky v kurzu. Přesně takhle si představuju zábavnej blockbuster 21. století pro nastupující generaci youtubepošuků.

• 8.5.2017  11:57
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

1. SEZÓNA: Hype žije aneb když od seriálové karty se štítky drama/krimi čekáte soft verzi True Detective, a namísto toho dostanete komediální až parodickou kriminálku od mistra dějových halušek, Lynche. Jasně, chyba je ve mně, já to beru. Nelíbilo, ale zaujalo. Nenaštvalo, ale zklamalo.

• 8.5.2017  00:28

V americký verzi už jsem tohle viděl asi stokrát, v český ale zatím takhle stylově natočený moc často ne. Takže palec nahoru. Opatrnej, ale je tam.

• 7.5.2017  19:53

Celkem zábavná blbůstka, ale dejte tam víc aut a nepoznám rozdíl mezi Rychle a zběsile. To není pochvala.

• 4.5.2017  23:26

Jak sou takový ty strašně trapný monstr televizní hnoje typu Žralokovosa vs. pavoukohad, anebo třeba ještě filmy o obřích rojích sršňů, který chtěj zničit svět či o apokalyptickým zemětřesení, no tak tohle mi přišlo jako úplně to samý, akorát milionkrát dražší, s mnohem lepšíma hercema a uvedomělým scénářem. Neskutečná nálož parádních fórů na hranici trapnosti a epický vesmírný akce. Očekávání naplněna, bát jsem se vůbec nemusel. Škoda teda akorát několikanásobnýho family friendly konce, to se v koutě krčil i takovej Návrat Krále. P.S. V IMAXu ultimátní náhul a výborný 3D (pokud si zvyknete na přeostřování na titulky), na podobný megalomanský blockbustery chodím už řadu let jedině sem.

• 1.5.2017  17:11

Studená vizuální onanie nad nezfilmovatelnou a po atmosférické stránce snad až meditativní knihou. Román se vyznačuje silnými mikropříběhy s nadmíru poutavými filosofickými pointami, které hrají prim nad bezduchým mlácením vypravěčské slámy a dosebezahleděností. V pilotu je to zatím přesně naopak. Gaiman je architektem barvitého městečka plného spletitých uliček, v němž Fuller se Sladem zatím jen opatrně našlapují ze strachu o poškození vzácných historických budov.

• 30.4.2017  15:31

Naprosto rozumím všem nízkým hodnocením. A stejně tak jsem si vědom toho, že ne pokaždé musí být (mysteriozní dramatický) film kompletně pochopen, aby se divákovi na několik dnů pevně nezakousl do mozkovny. Budu nad tím dlouho přemýšlet!

• 29.4.2017  13:06

Casinovský downgrade Zběsilého útěku, ve kterým je špatně tolik věcí, že fakt nemám nervy na to, je tu postupně všecky vyjmenovávat. Nechápu, jak jsem se u toho mohl nenudit, což je asi jediný výraznější plus: odsejpá to pěkně. Pro fandy Monaghan a Foxe dobrý, ostatní ruce pryč. O nic nepřijdete.

• 26.4.2017  21:11

Totální žánrovej bordel, ve kterým je radost se přehrabovat a tahat z něj užitečný a zábavný věci. Síla lásky očima chronických choleriků.

• 26.4.2017  19:32

Čekal jsem mnohem pestřejší monstra, jinak ale v rámci výplachového žánru naprostá spokojenost. Prachy na tom vidět jsou a akce se povedla, tak proč ne.

• 22.4.2017  22:32

Několik hodin po projekci a hnije to ve mně. Jako jo, akce sice je nefalšovaná blockusterová špica, ale jako k čemu mi to je, když jsou všechny dialogy jak z pomocný školy, hlášky předvídám na věty dopředu a prostě u toho přepálenýho klišé nedokážu jen tak vypnout a ryze se bavit. Nato je tu holt příliš dementního scénáře, sorry. Guilty pleasure my ass, na tuhle nezranitelnou macho partu sou krátký i Avengers. Takže ne, Diesel mě zas nemá. Nemůžu dát víc jak průměr filmu, ve kterým si ruský separatistický skupiny tisknou vlastní terroristický loga na karosérie terénních vozů, a taky jehož každej díl končí pokaždý naprosto stejně (rodina!!), to fakt nejde. Chci to mít rád, ale místo toho mi to jen "nevadí".

• 17.4.2017  22:07
    Rozpolcený (2016)

Něco hrozně podobnýho časem natočí Peter Jackson, bude to R-ko, bude se to odehrávat 20 let před Pánem Prstenů, a bude se to jmenovat... GLUM. /// EDIT: všechny ty souvislosti mi začaly tak nějak docvakávat až druhej den, a furt na tím přemejšlím a hádám se se ženou o správným vysvětlení konce. Hodně chytrej mindfuck.

• 15.4.2017  00:33
    Nicota (2016)

Nejspoileroidnější plakát na světě, a asi sem před tím přečetl hodně Lovecrafta s Derlethem. Monstra sexy.

• 14.4.2017  23:10
    Malý princ (2015)

Zbytečně okecávané, příliš dlouhé, a na animák vlastně i docela divné. Pro koho ten film je, když ho děti nepochopí, a dospělí jej každý den prožívají znovu a znovu a skoro nic jim nedá? Radši jsem si měl opět přečíst knihu, jako vzpomínka to ale fungovalo.

<< předchozí 1 2 3 4 27 53 79 105