Davies182

Davies182

Jan Šíma

okres Beroun
Full of scorpions is my mind

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 29 57 84 112
    • 19.9.2018  00:55

Fajn pointa, ale vedou k ní stokrát viděná hororová klišé narvaná blbými lekačkami. Čekal jsem víc po těch ohlasech.

• 9.9.2018  23:33

Ač s dobře viditelnou snahou býti citelněji hororovějším než kdy dříve, vytrácí se z Jurského universa napětí. Živočišný, nervydrásající strach o postavy ustupuje velkolepým akčním scénám, drahé výpravě a opulentním trikům. Nestěžuji si. Líbí se mi to. Ale víc se kupodivu bavím u komorní jedničky než rozmáchlé pětky.

• 29.8.2018  23:03

Zásadní problém? Asi v tom, že nevěřím příkladům tak extrémního alkoholismu. Kdyby se to natočilo s pivsonama a pár panákama, rozumim tomu. Ale takhle... Kromě absence nosného příběhu jinak ovšem na české poměry hodně fajn komediální drama. Jen holt prostě počítat s tim, že je to spíš takovej nesourodej sled legračních klipovitejch scének.

• 29.8.2018  22:59

Shlédnuta komplet epizoda "Okupace Prahy, den 6." při příležitosti výročí obsazení v r. 1968 před filmem Úsměvy smutných mužů v kině OKO. Větší dokumentární depku sem v životě neviděl a asi už ani neuvidim. Češi sobě.

• 28.8.2018  23:27
    Yellowstone - Série 1 (série) (2018)

První a poslední epizody jsou spíš jakousi nesheridanovskou telenovelou z Montany o žabomyších svárech několika rodin, jinak je ale co díl, to ryzí dramatická perla. Tahle "řada nešťastnejch příhod z Duttonovic statku a okolí" prostě umí držet diváka v napětí. Plus je to v podstatě celý nahláškovaný ulítlejma životníma moudrama a kýčovitýma metaforama, který prostě nejde nemilovat.

• 21.8.2018  22:34
    Ghostland (2018)

Horor roku. A to nejen proto, že je to spíš ukrutný psychologický peklo než lacinej lekačkovej festival, ale hlavně protože tam funguje i milión dalších důležitejch věcí. Herečkám bezvýhradně žeru každou scénu, jejich výrazy v obličejích totiž skutečně reflektují hrůzu. Nemá to jedinou zbytečnou dialogovou linku navíc, na pedál se šlape i v zdánlivě odpočinkových momentech. Je to celý zdravě mysteriózní a překvapuje to - zas a znova. Hudba je výrazná, ale neruší... Fakt bych mohl superlativy psát do aleluja. Nadšení jako kráva. P.S. Nečtěte si o čem to je, žádný trailery ani galerii.

• 21.8.2018  19:31
    Pomsta (2017)

Tomb Raider 0.5 v notně krvavém filmu, který naprosto ignoruje všechno, co jste se kdy naučili o složení lidského těla. Taneček u bazénu vyhraje na MovieZone už za pár měsíců nejerektivnější scénu v (českém) kině za rok 2018. Vsadím se o ikonku.

• 20.8.2018  23:03
    Aféra - Série 4 (série) (2018)

Ano, musím zase maximum. Čtvrtá řada si už sice vyloženě dělá dobrý den z enormního množství dalších nových vztahů (milenci, manželky, přítelkyně apod.) mezi jednotlivými postavami, a kvůli tomu se ze seriálu vytrácí ona unikátní divokost, jiskra a vlastně i uvěřitelnost z předchozích řad, ale čert to vem. Ruth Wilson je pořád děsně sexy, smršť bolístkových životních lží a upřímných, do srdce bodajících pravd zase uzemňuje, a navíc... navíc jsme se letos dočkali jednoho obzvláště vypečeného a sakra drsného twistu. Takže prostě jo. Pořád to žeru. Tuhle šáhlou čtyřku budu holt milovat navždy.

• 19.8.2018  23:38

Proč na solidní napínavej survival s fajn dramatickejma flashbackama nenabalit několimaminutovej emo závěr, a nezabít tak devadesátiminutovou atmosféru, že? Už se na ty oslavný dodatky k příběhům podle skutečnejch událostí fakt vykašlete, film přece tenhle účel plní sám o sobě!

• 19.8.2018  16:11
    Upgrade (2018)

Ó, jak fajn občas je, nic si nečíst, nevidět trailer, neznat ani základní synopsi, a vlastně si ani nebýt jistý žánrem, a holt jen tak naslepo jít do filmu, kterej se pyšní dobrým buzzem, a jehož hodnocení na ČSFD roste den ode dne... No prostě zážitek!

• 19.8.2018  13:57
    Hráči - Série 3 (série) (2017)

Tak tentokrát je v sázce opravdu hodně, tady už se zdaleka nehraje jen o kariéry, ale nově také o stav bankovního účtu, přátelství a čest dobrého obchodníka. The Rock je borec a drama mu v seriálu sluší čím dál více, těch pět hodin prostě nemá šanci nudit. P.S. Na 5 hvězd by to možná někdy Ballers mohli vytáhnout, ale to by se na ně musel dívat sportovní fanoušek a ještě lépe nejspíš i rodilý Američan, což - překvapivě - rozhodně není můj případ. Ale jestli mě další řada na konci dojme zase o ždibec víc, a třeba i nadobro vyškrtne některou z oblíbených postav, možná se nechám obměkčit.

• 18.8.2018  16:53

Absence srozumitelného jazyka a vlastně i nadbytečných dialogů/monologů dodává téhle minimalistické revenge story punc silného příběhu o muži, který musel přijít (téměř) o vše, aby naplnil svůj osud. Osud plný vyčerpávajícího cestování, nádherných krajin a touhy po spravedlnosti.

• 6.8.2018  22:58

Zkuste si vybavit všechny ty desítky hororů o démonech, přízracích anebo různých monstrech, co jste kdy viděli, a ač je to nemyslitelné, pokuste se alespoň zlomek z nich převést do skutečných událostí. A pak podle toho natočit dokument. Trpký příběh o tom, co se vlastně může stát, když všechny příšery světa obživnou. Nic děsivějšího a zároveň smutnějšího asi hodně dlouho neuvidím... Bonus: dočkáme se za pár let toho, že budou mít k internetu přístup pouze mladiství a dospělí? A jak lze něco takového vůbec zrealizovat?

• 5.8.2018  01:14
    Mallory (2015)

Nahlížení za životní oponu osudem takhle strašně moc mlácenejch lidí mi pochopitelně dělá sobecky dobře, protože si pak uvědomim pravej význam slova starosti... Člověk potřebuje komedie, aby se zasmál, ale depresivní dramata/dokumenty aby mu bylo líp. Pani si prošla peklem. Fandim.

• 4.8.2018  15:35

Líná snaha o lehce mysteriózní válečné drama bez jakýchkoliv silných scén, jehož banální finále navíc celý snímek degraduje na naprostou ztrátu času.

• 2.8.2018  23:08

"I'll figure it out!!"... a počítačové akční scény Avengers (a všech dalších nejen letošních blockbusterů) se smutně krčí v koutě. EDIT: napodruhé ještě lepší a neméně intenzivní, musím šestku korunovat na dosavadního IMF krále - i kdyby jen proto, že dvakrát jsem zatím na žádné Huntově předchozí misi v kině nebyl.

• 31.7.2018  22:15
    Auta 3 (2017)

Creed pro děcka aneb i animovaní hrdinové stárnou!

• 27.7.2018  00:17

Komediální balíček těch nejkultovnějších hlášek a scének ze všech vašich oblíbených filmů, doplněný navíc o ucházející dobrodružnou storku. Režisér je magor v tom nejlepším slova smyslu.

• 26.7.2018  00:18
    V domě (2016)

Plusové body za hlavní sexinu, mrazivej nápad a překvapivej konec. Minusové pak za televizní provedení, poměrně brzký odhalení hrůzy a pár přestřelenejch nelogičností. Spokojenost naštěstí převládá.

• 21.7.2018  20:02

Divím se, že to není podle povídky, protože takhle parádně napsaná story s fajn zvraty se v kině jako originál zrovna moc nevidí. K pravidelnému zvyšování frekvence srdečního tepu stačí jedna místnost a polda s telefonem. A je to Dánsko, takže o depku divák taky nepřijde.

• 21.7.2018  17:04

Chápu, že úvodní hodina bez hektičtějších momentů, sázející spíše na rodinné drama než na napínavý horror, má lépe vtáhnout do děje a hlavně seznámit diváka s postavami, mě ale expozičně uspávala. Po scéně se sklenicí se nicméně šlápne na ten správný atmosférický pedál a finále je vyloženě psychedelické. Konec světa nepřijde se srážkou s asteroidem, výbuchem supervulkánu ani po erupcích na Slunci, ale přesně po tomhle. Fakt strašidelný, pokud věříte.

• 21.7.2018  02:23

Odmítal jsem se do toho ponořit; zbaštit zobrazované události i s navijákem. Jakožto pozadí k epizodě Akt X by to na mě fungovalo mnohem lépe než jako plnohodnotný, rádoby amatérský POV plný uřvaných nehereček a přehrávajících FBI dědulů.

• 20.7.2018  19:57

Je snadný Soderberghovi uvěřit, a právě to dělá z tohohle filmu jeden z nejstrašidelnějších zážitků ever. Bacha na to, co podepisujete!!

• 12.7.2018  20:21
    Deadpool 2 (2018)

Já taky doufám, že se Akademie dívá... A trojka už pak toho Oscara za kanonádu gagů a cirkusové a(tra)kce fakticky dostane!

• 12.7.2018  15:29

Takže takhle to celé vzniklo: nejdřív ho chtěl sežrat, ale pak si dali společnou sprchu a rázem se stali kámoši na celý život! Pochopitelně si stojím za tím, že většina negativně laděných (nejen zdejších) kritik nedokáže filmu odpustit onu nálepku Star Wars, která k němu sice patří, navzájem se ale spíš moc nepotřebují. SOLO je bez okolků samostatně fungujícím heist sci-fi blockbusterem, jehož postavy mi přirostly k srdci a akce mi kouzlila úsměvy ve tváři. Za sebe bych tak s podobnými štěky jednou do roka neměl vůbec žádný problém.

• 11.7.2018  21:32

Justice served v příliš, příliš, příliš pomalém redneck dramatu. To sice zaujme tíživou atmoškou amerického zapadákova a solidním napětím, ale nedaří se mu šponovat medově táhlý a hlavně předvídatelný děj.

• 11.7.2018  17:23
    Práskač (2013)

The Rock hraje celkem dobře v dramatu (připomínajícím light verzi Breaking Bad) a nikoho tu za celou dobu nezmlátí. Ne, asi jsem ještě fakt neviděl všechno.

• 8.7.2018  20:41

Cejtim to. Začínám na tom bejt fakt závislej, třikrát do roka mi to nějak přestává stačit! Zas mi v kině bylo na dvě hodiny patnáct let, zase mi naposledy od Avengers svítily očička nadšením a vrněl jsem blahem nad pestrostí a dynamikou akčních scén... Co ve mně probouzí comicsové blockbustery od Marvelu, to se nedaří žádným jiným - ať už hraným či animovaným - filmům anebo seriálům. Tohle je holt jinej level zábavy, kterej z fanoušků dělá malý děcka a vstřikává jim do žil ono magické něco, pro co stojí za to žít. Jakkoli banálně to může znít.

• 4.7.2018  00:59
    Calibre (2018)

S bobtnající stopáží bohužel roste i tvůrčí touha šponovat jinak mrazivý a uvěřitelný thriller do nereálných patvarů, aneb jak z hutného dramatu udělat přepísknutou pohádku pro otrlé. Herci a prostředí výborné.

• 3.7.2018  19:58
    Vrána (1994)

Fear the Night. Na devadesátky vážně skvělý akční scény, a chápu i dobový nadšení z atmosféry a říznýho soundtracku, jinak mě ale tento kultovní, za sebe poslepovaný sled stále stejných čtvrthodinových scének (najdi, znič, zmasakruj, zabij) za srdíčko moc nechytil. Pobavila ohromná spousta odkazů na Daredevila. P.S. Až to nějakej chytrák natočí znova ve 3D, neuvidíme z toho filmu vůbec nic.

<< předchozí 1 2 3 4 29 57 84 112