Davies182

Davies182

Jan Šíma

okres Beroun
Full of scorpions is my mind

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 32 64 95 126
    • 20.5.2020  02:04

Jen co se po pár minutách vyplejtvá celkem dobrý prostředí podzemních mořských ruin, stane se bohužel i z druhýho dílu nezáživná - a hlavně až rušivě uječená! - ptákovina. Vtipně přestřelenej konec to trochu tahá z bahna.

• 20.5.2020  01:58

Nepřestává mě udivovat, s jakou parádou se do hlavních rolí laciných horůrků vždycky podaří vybrat další roztomilej kukuč neznámý slečny, do který se okamžitě zaláskuju. A jinak fajn směska Final Destination a Wanova démonickýho universa. Dvojku jo.

• 15.5.2020  07:09
    Narušitel (2019)

Odškrtávání povinných scén ze seznamu nebylo nikdy nudnější, a to mám věci s podobnou zápletkou rád jako sympatické guilty pleasure fláky... Jenže tady nic. Nejznepokojivější na tom filmu bylo tělo Meagan Good. Trochu sem Charlieho chápal.

• 12.5.2020  23:39
    Pyewacket (2017)

Celkem solidně budovanou atmosféru plnou okultní černé magie zabíjí nestrašidelné hororové dno v samotném finále, které sice šokuje úsměvnou pointou, ale servíruje ji tak nudným a nezadostiučiňujícím způsobem, až fanouškovi žánru zbydou jen oči pro pláč.

• 12.5.2020  21:46

Hodinu se to tváří jako strašně divnej, nevtipnej odvar Projectu X, za kterej není vůbec těžký se v plno scénách stydět. Jenže to je celý účel, kterej diváka dostává pod kůži hlavních postav a všech jejich kámošek a kámošů. Pak odstartuje posledních třicet minut, který považuju za absolutně nejlepší feel-good/dramedy/kaličskou komedii v tomhle století. Ke konci už sem bulel smíchy, radostí i dojetím. Strašně se těšim, až to s někym nepřipraveným uvidim podruhý. Olivia Wilde ví jak zapařit!

• 10.5.2020  01:21
    Awoken (2019)

Kéž by zbylo více z rozpočtu, a dal by se vyšponovat jinak tuctový závěr! Takhle se celý film jen listuje knihou plnou slibů, aby se nakonec zůstalo u stokrát viděného žánrového klišé... škoda! Ale béčko to je fajnový. P.S. Nevěděl jsem, že nespavost se léčí v permanentně osvětleném pokoji za plné síly hned několika zářivek. Dobrou noc!

• 9.5.2020  23:24

Tak tohle už jsem Kurzelovi úplně nebaštil. Asi by občas bylo dobrý, kdyby se v tom filmu i něco stalo, protože i když to je poměrně svěží (a šílenej!!) pohled na Kellyho gang, prostě tomu chybí šťáva. Melodramatické záběry, hypnotická kamera ani vytříbená irská angličtina už holt tentokrát nestačej. Tři * z lásky k režisérově předchozí tvorbě. Chtěl bych od něj vidět horor.

• 4.5.2020  23:15
    The Wretched (2019)

Plakát je temnější než celý film. Jedná se o teenage hororovku v duchu např. dávné The Hole, a já si uvědomuji, jak moc mi tu podobné celovečeráky chybí. Nová řada Stranger Things jednou za dva roky nestačí!

• 4.5.2020  20:11
    Time Share (2018)

Jako podklad pro polemizování nad vnějšími a vnitřními podněty, stojícími za rozkladem rodinných hodnot, to celkem ujde. Jako mystery drama s prvky hororu to ale už skřípe víc. No a když se na to podívám z hlediska filmového média, které má bavit, je Time Share ryzím odpadem. Silný dvě.

• 2.5.2020  23:36
    Chata (2019)

Výborná atmosférická věc, ve který si nemůže bejt nikdo ničím jistej, a která rotuje v hlavě až do finální čtvrthodiny, ve který nabídne uderný rozuzlení, šok, úžas a napětí.

• 27.4.2020  15:11

Made me cry like hell. Pokud si osobně nedokáži představit lepší zakončení, tzn. ani víc hořké, ani sladší, ale jsem naprosto spokojen s tímto, znamená to, že lepší vizitku si tvůrci po téměř deseti letech natáčení seriálu prostě nemohli zasloužit. Homeland pro mě byl špičkou špionážních seriálů, a mám seriózní obavy, že se mu na televizním poli už nikdy nic nevyrovná. Po herecké stránce, ve stupňování napětí, ani v nekompromisním reflektování světové politické situace. Ale ono to je možná dobře. Nač se přeci jen pořád dokola snažit, sesazovat krále z trůnu? Prostě si za dekádu dám opáčko, a bude. Takže: ať žije král! Navždy v nás.

• 25.4.2020  22:35

Z urputné snahy o neotřelý příspěvek do žánru akčních špionážních filmů se nakonec vyklubala jen unavená parodie toho samého, překvapivě okleštěná o prvky komedie. Zbývá tak tuna prostoru na pomalé drama z prostředí tajných služeb, kterému sice nevěřím první poslední, ale baví mě sledovat proměny (psychické i fyzické) hlavní postavy a kreace herečky, která ji ztvárňuje. Mohlo být hůř.

• 25.4.2020  00:22
    Motýlek (2017)

Dozvídám se, že "pravidelné" remakeování některých příběhů rozhodně není ku škodě věci, jedná-li se o umně zfilmovaný důležitý kus historie, který je dobré si čas od času znovu připomenout. Tohle se dokonce povedlo tak výborně, že nejspíš vynechám originál s Hoffmanem a McQueenem. Meditační film.

• 24.4.2020  21:28

Danny Boyle's Slumdog Millionaire: John Wick multiverse edition.

• 24.4.2020  14:12

Nečekanej a dost šokující přerod jedné z hlavních postav, to je asi hlavní nezapomenutelná deviza letošní sezóny, která je zase dokonalá. Navíc obsahuje zdaleka nejlepší epizodu ze seriálu ever, a v té příští dorazí tolik nasranejch mexikánců z drogovýho kartelu, až se obávám, že s kecama jsme protentokrát nadobro skončili. Příští Saulův rok by totiž mohl být nämlich tím samým, čím bylo pro Waltera jeho posledních 6 hodin v televizním světě Breaking Bad. Tady už na vykecávání a táhlý kamerový záběry moc prostoru nebude.

• 22.4.2020  22:15
    Chalífát (TV seriál) (2020)

Donebevolající (sic!) naivita a hlavně hloupost některých postav v seriálu, stejně jako několik do očí bijících náhod vyloženě na efekt, aby se docílilo šokujícího zvratu v ději či napínavé scény, mi brání dát plnou palbu. A upřímně, herecky to teda taky není žádná, ehm, bomba. Závěr si pak možná s divákem nebere servítky a prdí na žánrové archetypy, ale kvůli tomu, že nejde stoprocentně na dřeň, je jeho údernost jen poloviční. Homeland furt na piedestalu.

• 21.4.2020  17:44
    El bar (2017)

Španělská divnota, kterou sem dokoukal jenom díky poslední polonahý půlhodině. Já prostě nepobírám, když se do podobnejch filmů cpe černej humor: rozhodně ne v tak přestřeleným množství jako tady. Lepší dvě.

• 21.4.2020  10:47
    Contratiempo (2016)

Když se v závěru začnou rozplétat všechny ty zašmodrchané uzly, a přidá se k tomu gradující hudba, šponující divácký zážitek za hranice uspokojivé katarze, jsem schopný filmu odpustit těch několik úsměvných momentů (hlavně v legračním chování postav, a taky co se reakcí na rádoby šokující dílčí odhalení týče). Ta pointa totiž fakt bere dech, i když si člověk kolikrát myslí, jak ji celou už na deset různých způsobů prokouknul.

• 20.4.2020  00:39
    LA Originals (2020)

Hvězdičkuju spíš překvapivě výživnou informační hodnotu, páč ke konci už dokumentu celkem dochází dech. Jinak bych ale nikdy neřekl, kolik celosvětově známejch jmen se objeví ve filmu o tatérovi a jeho kámošovi fotografovi z LA, ta plejáda celebrit zde účinkujících je vážně úctyhodná. Zdaleka nejen na blink-182 a Eminema se odteď budu dívat trochu jinou optikou.

• 19.4.2020  01:20
    Bosch - Série 6 (série) (2020)

Zázrak, jak rychle každej rok těch 8 hodin s novým Boschem uteče! Pořád se to drží na špici kriminálních seriálů, práce s postavami a jejich mini-příběhy nepřestávají brát dech, a prostě jsem do toho zamilovanej až po uši. A trvalo mi dlouho, než jsem si uvědomil, jak blízko má tahle pecka od Amazonu k noiru, a že to je nejspíš nejoblíbenější televizní show Eda Brubakera (jo, musel jsem se k tomuhle zjištění dobrat přes nedávný přečtení kompletního Gotham Central; Criminal padl už před rokem). Tak zase za rok!!

• 17.4.2020  00:43
    Ozark - Série 3 (série) (2020)

Ozark zmutoval do ultimátně napínavýho seriálu (díl od dílu lepší). Bere si dobrý věci z pecek jako Breaking Bad, Homeland nebo Ray Donovan, a přitom se nebojí ukázat svůj vlastní ksicht ve scénách, kdy se o slovo hlásí hutný drama s prvky černého humoru. Pět hvězd je skoro málo, oproti minulý sezóně je to velkej krok kupředu.

• 16.4.2020  22:14
    Devs (TV seriál) (2020)

Všechno. Uvnitř je všechno. Od jeskyních maleb až po nejmodernější superpočítač na světě. Devs je seriálem, který by si jako dostačující komentář zasloužil spíš něco jako obsáhlou disertační práci, a možná i to by bylo málo. Je to jiný než obyčejná televizní tvorba, hodně jiný. Nebojí se to bejt svým, kašle to na předpoklady, a háže na diváka jednu poetickou scénu za druhou. Režisér vyžaduje, aby s ním obecenstvo spolupracovalo, kromě toho, že se bude bavit mrazivým wtf dějem. Novej zážitek, FX má koule.

• 10.4.2020  20:41
    Ďábel od vedle (TV seriál) (2019)

Měl jsem připravenou svoji neuvěřitelně chytrou teorii (a určitě bych za ni dostal scénáristickýho Oscara, kdyby se jí jednou někdo rozhodl použít!!), ale ani tentokrát to nevyšlo. Všechny tyhle šokující dokumenty od Netflixu jsou totiž úplně záměrně z "to nevymyslíš" ranku, a já si pomalu začínám zvykat, že hádat snad kolikrát ani nemá smysl. A teď už mě omluvte, jdu konečně zmaratonovat Making a Murderer.

• 10.4.2020  14:46

Frenetické sci-fi o hladu po osvobození, korunované skvělou pointou. Sice je to natočené jako krátký výňatek z prostředku děje, a divák se musí v hodně věcech sám zorientovat, ale stojí to za to. Jen škoda, že si to těžko hledá cestu k postavám, které tu jsou v podstatě jen zdánlivě nezajímavými pěšáky na odstřel.

• 9.4.2020  22:58

Yuggoth žije!!!

• 8.4.2020  22:58
    Na nože (2019)

Povodil si mě rejža pěkně za nos. Byl jsem na něj v půlce dokonce hodně naštvanej, ale on prostě celou dobu věděl, jak se budou diváci v tu kterou chvíli u jeho filmu cítit, a nenechal je ve štychu! Detektivní hříčka, ba že jo.

• 2.4.2020  09:41

Prosimvás slečno, já sem filmovej kritik, já vo tomhle něco vím." Jako, a Rimsy se ani nepochlubí, že hraje ve filmu s takovejma pěknejma babama!

• 2.4.2020  09:26
    Good Catch (2019)

... aneb po dvou dětech už je člověk pro oživení vztahu ochotnej udělat asi cokoliv. Hvězda navíc za to, že to vypadá vážně profesionálně zpracované!

• 1.4.2020  23:33

Pro všechny táty dcer, s láskou, Casey Affleck. V době COVID-19 o to víc sugestivnější film, který navíc doceňuji s pocitem, jako by byl dělaný přímo mně na objednávku, fakt se to trefilo do tolika věcí..! It's a love adventure.

• 31.3.2020  12:47
    Figurant (2019)

Žonglování s divákovým mozkem v (ne)příjemných kulisách. Záleží na každého úhlu pohledu, kolik si z jednotlivých scén odnese vážnosti nebo komedie. Nadhled nutný.

<< předchozí 1 2 3 4 32 64 95 126