Davies182

Davies182

Jan Šíma

okres Beroun
Full of scorpions is my mind

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 28 55 81 108
    • 21.1.2018  03:18

Ubylo svěžích nápadů, ale kvalitních hlášek je naštěstí pořád tři zádele a příběh to má taky legrační. Stejně se však nedokážu ubránit pocitu nudy, když se toho na obrazovce děje prostě už tolik a navíc s takovým kvantem postav, že to můj unavenej mozeček filtruje jako prachsprostej bordel. Síla LEGO Batmana je překvapivě v charakteru té postavičky a vtipných dialozích, nikoli v akci.

• 19.1.2018  23:34
    Bába z ledu (2017)

Tak to sem teda vůbec nečekal, že s těma nominacema na Lva nakonec budu souhlasit! Poctivá dramedy jako řemen! Nuff said.

• 15.1.2018  21:24

Film, po kterým se půjde jeden z deseti lidí na férovku oběsit (to je asi zhruba poměr diváků ve středním věku), a těch zbylých devět si s unaveným úsměvem povzdychne. A zapomene na veškeré komediální skeče Bena Stillera. Sumarizace životních krizí se vším sladkým i hořkým, které k němu neodmyslitelně patří.

• 15.1.2018  21:16

O to víc vyšponovanej zážitek pro všechny, kdo se dobrovolně nechají oblbnout názvem a plakátem. Pána za kamerou jednou čekají veliké, převeliké věci, pokud dokáže takto jemnou dramatickou zápletku překlenout do podobně "teenagerovské cesty samuraje", navíc ve značně slušivém retro hábitu minulého století. Za ty postavy jsem dýchal.

• 15.1.2018  06:40

Účel splněn, přihazuju hvězdu. Zajímavé, napínavé, sexy, a s cool hlavní postavou. Proč jen nemůžou být všechny teen horory stejně zábavné?

• 14.1.2018  11:34
    Silnější (2017)

Byl to panečku ale vykutálený nápad, obsadit do vedlejší role tu nejburanštější americkou famílii pod sluncem! Sympatie nula nula prd. Jake ale skvělý, ždímání slz zrovna bohužel fungovalo (až sem se styděl) a subjektivně to má rozhodně méně než ty dvě hoďky. Průměr. A hrozně mi vadí to tlačení do oscarových nominací.

• 1.1.2018  15:43

Netflix všechny předběhl, když už v polovině července 2016 dokázal přijít s vlastní našláplou a bezchybně fungující virtuální realitou. Oculus Rift my ass, víc než šest hodin mi znovu bylo dvanáct let.

• 1.1.2018  00:23
    Ozark - Série 1 (série) (2017)

Konečně se to Netflixu povedlo na jedničku, konečně do toho zbytečně nerve třináct poloprázdných epizod, nýbrž deset dílů narvaných výborným buranským dramatem okořeněným svižným thrillerem s hořkou pachutí mexických kartelů. Co se seriálů z roku 2017 týče, tak mi v žádném z nich postavy zdaleka tolik nepřirostly k srdci, jako právě v Ozark. Učebnicová gradace zprvu triviální zápletky se prolíná s chvályhodným vývojem všech zúčastněných charakterů, je hodně těžký odbíhat od telky a neudělat si z toho všeho (zase) spíš jeden dlouhej film než TV show. Prostě nadšení. A velký - chcete to vidět i kvůli tomu, že má většina lidí Batemana zafixovaného hlavně jako komediálního herce, přičemž tady předvedl přerod na úrovni Vaughna z druhé sezóny True Detective.

• 31.12.2017  16:31
    Happiness (2017)

Špatná pilulka z Matrixu v animované podobě, po které se vám nebude chtít do práce.

• 29.12.2017  22:39
    Bright (2017)

Ale jo, povedlo se. Ani minuta nudy, odsejpá to jedna báseň, svět i mytologii se podařilo načtrtnout velmi obstojně, a celkem to je prostě takový blboučký guilty pleasure. Jenom mě holt furt přepadá smutek, když si vzpomenu, že má za sebou tenhle člověk Drsný časy, Street Kings a Patrolu... a teď točí "tohle".

• 25.12.2017  23:53

Liman a Cruise posílají vyšperkovaný loveletter Scorsesemu s DiCapriem, a diváci se baví skoro úplně stejně jako ten samý rok, kdy měl Leo dostat Oscara mnohem oprávněněji než za Revenanta (kterého mu ale také přeji!).

• 25.12.2017  18:37

Kolik hvězdiček se dává filmu, kterej je o tom, že ne všechno může v životě bejt perfektní, a přitom sám není dokonalej? Ale. Cooper fajn a jídla ještě lepší... zabavilo.

• 23.12.2017  16:47
    Toni Erdmann (2016)

Tak určitě. Skvělej ČSFD fór na můj účet. Za kategorie největší filmové zklamání, největší nuda a film, co už nikdy nechci vidět, mám asi letos splněno.

• 19.12.2017  23:36
    Rick a Morty - Série 2 (série) (2015)

Haleluja. Nejvtipnější moderní seriál pod sluncem. Narvaný hláškami a popkulturními odkazy, inteligentní, prudce originální, šíleně návykový a zatraceně napínavý! Před Rickem a Mortym jsem žil jenom napůl.

• 17.12.2017  21:07
    Detroit (2017)

Až se za desítky let začnou vybraný filmy převádět do virtuální reality (nevěříte??), vzniknou hned z několika provařených fláků nefalšovaný hororový orgie a trenažéry strachu... Po celou dobu v motelu sem byl napnutej jako struna, nic takhle znepokojivýho jsem letos v rámci žánrů drama/thriller neviděl. Nad případnejma oscarovejma nominacema se rozhodně podivovat nebudu.

• 16.12.2017  23:38

Buď se celej svět nezadržitelně stává rájem pro pesimisty, a tudíž se už i v Hollywoodu musí všude začít roubovat kopec srandovních scén a gagů, i když se to v kontextu narace zrovna nehodí (poprvé mi komediální vsuvky hodně vadily už v Dr. Strangeovi), anebo je to prostě celý sprostej kalkul za účelem dostat na filmy pro chlapy (čti nerdy) i jejich přítelkyně, manželky a děti. Takže holt z jindy vážnějších Star Wars uděláme komédii. Protože můžem. Ale co naplat, stejně jsem furt veskrze nadšenej spíš než zklamanej... světelný meče, drahý vesmírný fajty a TIE fightery holt nikde jinde nenajdeš.

• 11.12.2017  22:17
    matka! (2017)

Aronofsky ženám rozumí! Pohlcující. Mrazivé. Pravdivé.

• 9.12.2017  19:54
    Spectral (2016)

Pěkně vypadající válečné sci-fi s několika hodně povedenými CGI scénami, zdravou dávkou patosu a ucházejícími hrdiny.

• 9.12.2017  08:54

Pachuť z odfláklého finále naštěstí nepřetrvá až do titulků: na konci si spíše nežli na slabou katarzi vzpomenete na prvních šedesát minut téhle filtry přeplácané krasojízdy. A také si pravděpodobně naplno uvědomíte skutečnost, že už Grissoma v bedně nikdy více neuvidíte. Určitě ne po boku Sary, Catherine nebo Grega. Dokonce ani ten roztomilý stařík z pitevny to tady po neuvěřitelných 336. epizodách stále nezabalil a maká, až se z něj kouří. Užijte si naposledy break-beatový soundtrack při práci s důkazními materiály, nechutné záběry na znetvořené mrtvoly, zamlklého Gila a věčně podmračenou Saru. Ti, co to se seriálem vydrželi až do konce, si k hodnocení bez ostychu přidají +2.

• 9.12.2017  01:40
    Mindhunter - Série 1 (série) (2017)

Každého něco hryže. Trápí, krade mu příčetnost. Kus po kusu sžírá. Pomalu a tiše drásá zevnitř a nedá mu dlouhé noci spát, otravuje duši... Všichni máme problémy. Ujistěte se, že máte ve svém okolí někoho, komu se s těmi svými můžete svěřit! Začal jsem před devíti hodinami a teď mě to vyfluslo zpátky na gauč. Přemýšlení dlouho nebylo tak smrtelně zábavné!

• 5.12.2017  23:16
    Rick a Morty - Série 1 (série) (2013)

Devět z deseti zednářů věří, že za seriálem Rick a Morty stojí intergalaktický spiklenecký spolek vedený hollywoodskou odnoží Menzy. Něco tak strašně sympaticky chytrýho a zároveň vtipnýho aby dneska člověk v televizi pohledal. Klenot!

• 4.12.2017  01:09

Poctivá akční oddychovka, která se nebojí kombinovat válečný, thrillerový a sci-fi žánr do jednoho jakžtakž fungujícího slepence. Navíc se tu pracuje s trochu jinými hrdiny, než jaké jsme zvyklí vídat v podobných filmech, a Hawke znovu hraje jako o život... tentokrát doslova! Skoro to začíná vypadat, jako by se nám tu spolu s letošním Wheelerem a Brawlem 99 pomalu ale jistě vracely devadesátky!

• 3.12.2017  20:52

Po úvodní půlhodině jsem začal být přesvědčen o tom, že název filmu indikuje inteligenční kvocient ústřední postavy, sorry jako... Dokoukal jsem to s mobilem v pazourech, skoro unuděn xmrti a znechucen srceryvným soundtrackem. Už se z tý Fakulty musim asi fakt probrat.

• 3.12.2017  14:07

U všech ďasů, vážně to je napínavý mix hororu a komedie, co doopravdy funguje! Smích u krváků spíše nepreferuji, tohle se ale šíleně povedlo. Pouštím letos rodině na Vánoce!

• 25.11.2017  21:44
    Godless (TV seriál) (2017)

Zmaratonováno bez dechu. A taky bez jediné výtky od herců přes jasnou režijní ruku, úchvatnou kameru (ty scenérie!!) a melancholickou hudbu. Drsný příběh je možná jednoduchý, ale o to razantněji vtáhne do obrazu (už úvodní scéna svým knockoutem složí nejednoho diváka) a nedává prostor k sebekratšímu oddychu. Godless není seriál na sedm týdnů, nýbrž spanilý sedmihodinový film, díky němuž se bude ke konci roku po dlouhé době znovu zaslouženě mluvit o westernovém žánru. Jakože hodně. Kdo potřebuje listopadový výprodej na Steamu, když se po letech konečně hecnul k předplatnému Netflixu? Nechápu, jak jsem mohl tak dlouho odolávat, teď už mě od televize nic nedostane!

• 25.11.2017  17:40
    The OA (TV seriál) (2016)

Myšlenka rozhodně ucházející (ni novátorská), ale bohužel s tím končím PO 4. DÍLE, protože ve mně The OA nedokáže vzbudit permanentní zájem. Spousta scén působí nechtěně směšně až parodicky, a nemůžu si pomoct nevidět v tom nic lepšího než jakési "The Leftovers pro slabomyslné". Snaze navzdory existují poutavější seriály.

• 24.11.2017  14:04
    The Punisher (TV seriál) (2017)

1. SEZÓNA: Franku, já ti nějak nevim... Začal jsi poměrně sympaticky, narouboval na smysluplnej thrillerovej děj uvěřitelný špionážní kličky, a celý to doplnil spoustou věrohodně působících postav. Dokonce ani napětí, střídmá brutalita, fajn akce a hektolitry krve nechyběly. Potud fajn. Jenom trochu nerozumim tomu komornějšímu (a tak trochu na city brnkajícímu) finále. To mi k řemeslu Kata zase tak úplně nesedlo... Ale jako homelandovská alternativa ke comicsovějšímu Daredevilovi ti to rozhodně šlape, to zas ne že ne. Zkus prosím příště přijít s vyvrcholením o něco později, naplácej producentům za (netflixovsky opět) přemrštěnou stopáž, a bude to suprcool. Ne jenom hodně dobrý.

• 23.11.2017  17:06
    Mudbound (2017)

Kdykoliv se tady na někoho byť jen na moment usměje štěstí, či si snad na letmý okamžik užívá radosti života, nemohl jsem v těchto scénách ani na chvíli přestat myslet na to, čím zlým bude na konci všechno dobré nespravedlivě vyváženo... Silná káva, která spolehlivě zacvičí s emocemi!

• 22.11.2017  15:34

Jeden si za celej život nenechal udělat tetanovku, druhý se klidně nechá dobrovolně zabásnout, a třetí doma jako koníčka pěstuje šváby. Dokáže tohle trhlé sourozenecké trio ve svém zlodějském snažení aspirovat na novodobou "Loganovic jedenáctku"? Neprozradím. Ale bavil jsem se královsky!

• 22.11.2017  13:08
    Temná věž (2017)

Nenávidím filmy, který se celou dobu tvářej, jako že se v nich děje něco až nepředstavitelně důležitýho, a přitom dokážou nudit od začátku do konce. A taky už mě začínají nehorázně štvát všechny akční scény, který se kvůli malýmu rozpočtu odehrávají výhradně v černočerný tmě. První půlhodinu jsem se bavil, zbytek protrpěl.

<< předchozí 1 2 3 4 28 55 81 108