Davies182

Davies182

Jan Šíma

okres Beroun
Full of scorpions is my mind

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 27 53 79 105
    • 17.8.2017  20:50

Na pohodu. Stačí trocha umu, a okupace najednou není braná jen jako něco hrozného... Jaká je válka očima malého Pražáka, "uklizeného" na neprobádaný venkov? Malý Eda se ve své mysli rázem vyrovnává se dvěma úplně novými světy, a Svěrák se tuto skutečnost rozhodl podat jako komedii, nikoli drama. Fungovalo to na mě znamenitě, tahle druhá světová v melancholických klipech!

• 17.8.2017  01:36
    The Dark Tapes (2017)

Extrémně nízký rozpočet dal v kombinaci s repetém tisíckrát viděného vzniknout hodině a půl ultra nudných keců o paranormálnu ve stereotypně nezáživných kulisách s tragickými neherci. Nefalšovaná horůrkovitá sračka.

• 16.8.2017  18:00
    Požáry (2010)

Hořká ironie osudu v pomalém filmu o odkrývání vlastního rodokmenu a uhýbání před kostlivci, padajícími ze skříní. Zlo má krutou tvář rámovanou šklebem od ucha k uchu.

• 13.8.2017  21:24

Dívat se na tohle s kýmkoliv dalším, propadnu se nejspíš studem do pekla. Pro zoufalý nerdy s nehynoucí láskou ke sword&sorcery se ale jedná o zajímavou jednohubku. Strašný takovým tím roztomile kreténským způsobem.

• 13.8.2017  21:17
    Pilgrimage (2017)

Ale jo, palec nahoru. Podobných filmů přeci jen nevzniká miliarda ročně, tak proč si tenhle špinavý skoro-středověký fantasy thriller pořádně neužít! P.S. Bejt buchta, už kvůli Bernthalovi dávno bydlim v USA a snažím se naivně navázat kontakt.

• 13.8.2017  21:12

Nevim kdo nálepkuje žánry ke zdejším profilovkám, ale "romantický" mě fakt pobavilo - tady má někdo hodně zvrácenej smysl pro humor :)! Příjemná artovka, která smrdí po new-age australských post-apo flácích a je říznutá něčím jako "4. sezóna The Leftovers" (po potopě?), natočená v alternativní dimenzi roku 2020. Tápal jsem i se bavil zároveň.

• 29.7.2017  23:09
    Baby Driver (2017)

Švihlej hudební filmik, kterej ste dycky chtěli vidět, ale neměli ste o tom ani ponětí aneb osobitá festivalová rozcvička před zilionkrát dražší stylovou geekovinou Ready Player One.

• 22.7.2017  16:37
    Dunkerk (2017)

I share Your frustration. Nejnapínavější a nejlíp ozvučenej film v IMAXu, co jsem kdy ZAŽIL.

• 16.7.2017  19:17

Filmová epopej o odvaze. Takové perly se už dnes netočí, a pomalu vlastně docházejí i muži, o nichž by podobné příběhy vyprávěly. Jako číst knihu. Nádhera.

• 16.7.2017  19:12

Fajnovka. Ze třetiny si takhle představuju chystanýho Tomb Raidera, ze druhý Uncharted, no a ta poslední pak na mě fungovala jako příjemná pop-cornovka se zajímavými monstry (a nevýraznými postavami). Ani zklamání, ani nadšení. Duel s Godzillou bude strašnej nátěr!

• 16.7.2017  14:28

To je ale strašná tvůrčí smůla, přijít tak brzo po nový seriálový verzi původního Westworldu s hranou filmovou verzí původního GitS. Měl jsem pocit, jako bych podobnou pohádku znal nazpaměť a neměla mě čím překvapit, ba dokonce i jen trochu bavit. Prázdná skořápka a vizuálně atraktivní nuda, přitom jsem ale paradoxně viděl x televizních pilotů zámořských veřejnoprávních stanic, který vypadaly mnohem líp. Zatím nejpromarněnější dvě filmový hodiny roku 2017.

• 13.7.2017  22:45

Čekal jsem víc. Scénáristických berliček je tu víc než v domově důchodců, akce je díl od dílu méně, napětí vzalo pro jistotu roha úplně, no a snaha o novodobého skoro Jar-Jara taky zrovna nepotěšila. Ale jinak dost fajn, protože atmosféra prostě pořád jede a ape-apo LotRovskej začátek nemá chybu. 7/10

• 9.7.2017  23:05
    Wind River (2017)

Pátou hvězdu za to, že jsem měl v hlavě nápad, jak to skončí, ale Sheridan se na mě (a zažitý klišoidní hollywoodský pohádky) vybodnul a dojel do finiše zcela podle sebe. Film, ve kterým divákovi konečně nikdo nepatlá příběhovej med kolem huby. Efektivita hadr.

• 5.7.2017  22:40

To, jak Feige v roli producenta pracuje s jednotlivými comicsovými trivii, známými z originálních sešitů, a dělá z nich ve filmu pokaždé něco svěžího, co ani fanda nečekal, že přijde (kudrnatá holka, Vultureova bunda, novátorství v přistupování k zodpovědnosti)... to mě prostě nikdy nepřestane udivovat. Zase skvělá práce. Holland bezvadnej a hlavně parádně nahláškovanej, akce dostatek a je celkem přehledná (i když na bedně něco oproti IMAXu určitě vynikne líp), a taky konečně seriózní záporák. Trpělivost se holt vyplatila, sranda až po finální titulky (mrk, mrk)!

• 2.7.2017  23:17
    Snowden (2016)

What would YOU do? Až na začátek, kdy se to poměrně dlouho dramaturgicky hledá, je vlastně nejnovější Stone skoro stejně fajn jako Boyleův Jobs (kašly kašly), akorát mu chybí uširvoucí Pembertonův soundtrack a úderné finále.

• 2.7.2017  23:14

James Gunn je magor na svém místě! Nejsrandovnější hollywoodské vraždění za hodně dlouhou dobu a bezodkladná nutnost pro všechny filmové maniaky, kteří mají tu smůlu, že se mohou nazývat kancelářskými krysami.

• 2.7.2017  23:10

V životě mě tolik neštvaly pistole s nekonečnýma zásobníkama a taky nesmrtelní hrdinové, vyhýbající se směšnými chvaty střelbě z nepřátelských stran. Ale jinak celkem dobrý. Krásně animovaný akční béčko, od kterýho když člověk nečeká nový Final Fantasy (přijde mi, že stylem to má k Esenci života hodně blízko!), tak prostě nemůže urazit; minimálně první neakční polovina tolik nebije do očí svou přehnaností.

• 27.6.2017  21:35
    Mamon (TV seriál) (2015)

MINISÉRIE: Kdyby se v Mamonovi neřešily mocenské pletichy, politika, a občas se v něm nevystřelilo, nerozpoznal bych jej ve mnoha faktorech od podprůměrné seriálové tvorby Primy či Novy. Absurdní finále bolelo nejvíc, skoro nedokoukáno. Nepochopitelně nadhodnocená exhibice legračních hereckých výkonů, šestákové zápletky a uširvoucích dialogů v kolosálním failu HBO Europe, které už dnes bez Hulíka (Pustina, Hořící keř) neudělá doufejme ani krok. Držte si toho kluka!

• 22.6.2017  23:01

V Thesauru je už dávno pod heslem "epic" napsáno "delivered by Michael Bay", no fakt. Víc kontaktních soubojů jeden bot na jednoho a méně mytologických keců v Hopkinsově sídle před finále, a omotal by si mě rejža kolem prstu úplně. Hate smrdí, čelist sem v IMAXu zvedal z podlahy v podstatě furt.

• 16.6.2017  14:09

Solidní teenagerská pohádka o důležitosti sociální interakce, která chce být zlatou střední cestou mezi 13 Reasons Why a Transformers, jenže jí k tomu chybí knižní předloha na jedné, a prachy na triky na druhé straně. Vznikl tak jakýsi nekoherentní hybrid plný špatných (ale kupodivu i dobrých!) scének ze života pomatených středoškoláků s velikou zodpovědností, kteří hledají záchranné existenciální lano mimo zažitou realitu. Wow. Je až s podivem, kolik přesahu se do pitomého béčkového výplachu podařilo narvat. Bavil jsem se stejně často, jako nevěřícně kroutil hlavou.

• 16.6.2017  13:59
    Aftermath (2017)

To nejhorší z americké kinematografie? Jednoznačně přehnaně sebelítostiví hrdinové, bloudící v ufňukaném a ubíjejícím dramatu, podaném navíc v rádoby oscarovém balení. Odpornost, ale... má to Arnolda.

• 16.6.2017  13:55
    John Wick 2 (2017)

Je to, jako kdyby někdo vzal kameru, a natočil s ní dokument o bojové kinetice a choreografii v akčních filmech od osmdesátých až po devadesátá léta minulého století. Člověk si jen posteskne, jak moc tu něco podobného od dob prvního Matrixu anebo Equilibria chybělo. Bitka na schodech TOP.

• 7.6.2017  22:51
    Mumie (2017)

Nuda nehrozí, B-čkový mlácení a utíkání před strašidelnejma zombíkama totiž Tomu Cruiseovi překvapivě sluší. Jenom teda zase někdo zapomněl dát pořádnou akci na konec. Člověk furt čeká, co jako bude, a vony najednou titulky... bych zabíjel, fakt. Takže nakonec celkem slušnej všehožánrovej (napětí, vtip, akce i horor) výplach, čekal sem to mnohem horší. A Mumie už nikdy nebude tak zatraceně hot, chtěl jsem s ní spíš hupsnout do postele než jí vrazit kudlu mezi oči!

• 7.6.2017  19:29
    Wonder Woman (2017)

Zázračná žena chce bojovat za lásku a šířit ji do světa, fajn. Se svobodou si ale očividně zrovna netyká, páč ke svým účelům používá laso, který lidem zakazuje říkat, co mají doopravdy na jazyku... ehm. A stejný je to i s celým filmem. Ten má srdce jak vrata do dvora, ale tvůrčí volnosti je v něm opět minimum. Produkční z DC totiž jedou po stopadesáté podle stejnýho snyderovskýho mustru, což donekonečna prostě nemůže bavit. Jako dušínovská pohádka pěkný, jako zásadní comicsovej origin ale vlastně bída. Silný tři a za jednu další akční scénu navíc bych se nezlobil.

• 5.6.2017  23:52

Vizuální slast ověnčená vypravěčskými finesami, za které by se nestyděl držitel Oscara, to vše hýřící stylovou dark fantasy atmosférou s herci, kteří si příběh evidentně užívají a dokáží jej prodat. Verbinskiho odloučení od podmořského Rapture bolí zase jednou víc, Bioshock by totiž podle mého nenatočil líp snad ani Villeneuve.

• 31.5.2017  23:27
    Konference ve Wannsee (TV film) (2001)

Jako prequel Saulova syna ještě o level hrůznější! Muži s mindráky mění svět.

• 26.5.2017  00:33
    Raw (2016)

Tak po tomhle brutálu se už asi v životě nepoškrábu, a ani si odteď nikdy tak nepochutnám na kuřecích stehýnkách. Tolik jiných rádoby hnusných horůrků se strašně snaží šokovat svou syrovostí, a pak přijde Raw a mě bude blbě ještě aspoň měsíc. Hodně dobrá práce a ano, vážně to je spíše než cokoliv jiného psychologické drama. Ale krutý!

• 25.5.2017  22:19

Banda naprostejch trotlů s devíti životama se hodinu rasí v nechutný továrně za pomoci bouchaček s nekonečnejma zásobníkama. Je to přesně tak zábavný/debilní, jak to zní!

• 24.5.2017  22:51
    Mlčení (2016)

Jeden z nejsilnějších filmů o velikosti lidského ducha, který kdy prolétnul plátny kin.

• 21.5.2017  17:48

Drahá vesmírná vyvražďovačka ve starých známých scottovských kulisách, s povědomou hudbou a nejoblíbenější sci-fi potvorou všech dob. Shut up and take my money. P.S. Všichni hateři tady by se s Alienem jistě vypořádali bez stresu, chytřeji a lépe :).

<< předchozí 1 2 3 4 27 53 79 105