Davies182

Davies182

Jan Šíma

okres Beroun
Full of scorpions is my mind

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 28 56 83 110
    • 23.4.2018  22:23

Nevím, proč jsem nakonec tak hodný. Možná díky závěru, který dokázal vybočit z rutiny (i když mně vyloženě s*alo, že si tolik bere z Alienů), možná kvůli ústřednímu herci, pro kterého mám prostě slabost... Akorát tedy musím uvést na pravou míru, že mě snad nic nerozhodí víc, než když mají kulisy (libovolné) trilogie sestupnou tendenci co se týče atraktivity prostředí. Aneb kterýho ňoumu napadlo (zdravím knižní předlohu), že to celý začne v super rádoby fantasy labyrintském hávu, pak se přesune do "furt ještě cool" rozvalin starého světa, a potom skončí v tuctovém neonovém velkoměstě aka 22. století?? Jsem vážně jedinej, koho tahle vyčpělá městská pozadí podobných příběhů neskutečně, ale fakt neskutečně nudí? Jo, a je to strašně dlouhý. Hodně slabej průměr.

• 23.4.2018  16:13
    Gypsy (TV seriál) (2017)

Pokaždé mě překvapí, když mají pomalé, neuspěchané dramatické seriály, tíhnoucí pomalu až k festivalovým artovkám, mnohem více co říci než naprostá většina zbylé televizní tvorby, která většinou sází spíše na rychlokvaškové thrillery, nedomrlé sci-fi anebo céčkové akční výplachy. A tohle intenzivní drama, fungující jako sezónní výplň před další řadou The Affair, se vážně povedlo. Protože common, pojďme udělat drsnou zápletku se zakomplexovanou cvokařkou, která všem ulevuje od jejich problémů, ale sama si během svých nejen lesbických eskapád nemá s kým popovídat... Veliký doporučení a zároveň vám garantuju, že jste v bedně větší šťabajznu než rusovlasou Sidney jaktěživ neviděli.

• 17.4.2018  17:21
    Vaginator: Dawn of the Bitches (amatérský film) (2017)

Ta správná kun*ovina na dlouhé pivní odpoledne s partou podobně naladěných kamarádů! Úplně by mi stačilo, kdyby tvůrci bez skrupulí blili brutálně povedený hlášky každejch pět minut, tady toho ale je mnohem víc. Prostě takovým tím šikovným způsobem každým coulem tak debilní film, až je to vlastně strašně vtipný lomeno zdravě trapný. Jestli si myslíte, že jste na to připraveni, tak jste se v životě nepletli víc.

• 17.4.2018  00:11
    Creep (2014)

Za (strašně) málo peněz hodně muziky, klidně se ale dalo strašit ještě o něco víc. Chápu, že je to spíš znepokojivý drama s prvky tíživého humoru, ale i tak... Nicméně! Duplasse je radost sledovat, ten chlap mi fakt sedí.

• 16.4.2018  17:08

Hoodně podvyživený klon Homelandu a bondovek. V hlavních rolích hloupé charaktery (extrémně důvěřiví teroristé fakt pobavili), minimum napětí a žádná akce - která jinak k žánru sedí jak zásobník do kalašnikova. Pronudil jsem se tím v podstatě od začátku do konce až na poslední jakž takž zábavný díl. 5/10

• 9.4.2018  19:55

Přesně ten typ poutavého seriálu, který k lákání před obrazovky nepoužívá nijak závratně napínavé scény, drsnou akci či padesát šokujících twistů na epizodu, nýbrž pomalé, pečlivě budované vyprávění a postavy promakané do těch nejmenších charakterových detailů. Srovnání s The Wire kupodivu vůbec není mimo mísu - nalaďte se na špinavý rozkvět pornoprůmyslu za mořem v sedmdesátých letech, a nechte se unášet skvělým dramatickým příběhem. P.S. Kdo je sakra Margarita Levijeva a Maggie má fakt nepěkný prsa. Sorry.

• 6.4.2018  22:58

To snad ani neni možný, ten výkon. Proč netočí (oba i s PTA!) víc filmů?? Mno, aspoň jsou pak tyhle magický chvíle o to krásnější... Prostě poezie.

• 2.4.2018  19:28

Slibuju, že si celej tento tejden nebudu stěžovat na svoji práci.

• 2.4.2018  19:00

Po Nočním běžci a NON-STOPu se tomu klidně vyhněte, ceníte-li si dvou drahocenných hodin svého života. Zprvu milovaný režisér už zde totiž nemá co nabídnout, a je nanejvýš nutno, změnit konečně nejen žánr akčních thrillerů (Mělčiny byly fajn, tak proč nejít například touto cestou), ale bohužel i hlavního představitele. Ve scénách, kdy se Neeson nechával fackovat, mně ho bylo jako herce líto. Co ale zabolelo nejvíce, že se vlastně jedná o šíleně tupoučký film plný za vlasy přitažených náhod a nelogických scén, kdy se postavy neřídí zdravým rozumem, nýbrž špatně napsaným a z prstu vycucaným scénářem. Jediní Farmiga, Neil, Wilson a hudba to drží nad vodou.

• 2.4.2018  01:53
    GANTZ: O (2016)

Pěkně animovaná svižná hororová akce plná krutopřísných monster a cool zbraní, kterejma se všecky ty hnusný potvory většinou daj i krájet. Vážně pecka! Japonci sou blázni: díky za to. A taky za fakt, že nemusim číst úplně všecko. I koukání je príma.

• 1.4.2018  21:29
    Veronika (2017)

Až na krátkou scénku s živými obrazy (natočte někdo Layers of Fear!) vlastně vůůůbec nic nového. Po REC jedničce a dvojce tudíž opět spíše průměr. Sváteční diváky hororů možná zabaví, pravidelné nenadchne.

• 31.3.2018  23:29
    Sněhulák (2017)

Nejnudnější kriminálka široko daleko plná chaotických flashbackových meziher, rušících už tak dějově nevyváženou hlavní příběhovou linii. Navíc je to celý prošpikovaný vyloženě blbýma scénama (fotka v magazínu, dva chlapíci v dětském koutku, prsatice na gala akci a další), až jsem se za Fassbendera kolikrát dokonce i styděl. Mrazí mě tak maximálně při pomyšlení, co by s tím udělal třeba... Fincher.

• 28.3.2018  23:48

Úvod (intenzivní akce bez hudby aka první LotR!!) a finále bomba, střed s ikonickým filmem jedné nejmenované režisérské legendy taky fajn, ale jinak... jinak vlastně co? Slabej odvar naspeedovaný knižní předlohy, kterej si stoprocentně užijou hlavně nečtenáři, fakt je asi lepší jít na to knihou nepolíben. Nicméně jak říkám, dát průměr filmu, kterej má půltřetí hodiny a uteče jak voda, to se prostě nedělá. Dost mi to evokovalo jakýhosi křížence Final Fantasy: Esence života a Minority Report, což osobně taky beru jako obří pochvalu.

• 25.3.2018  21:11

Byl jsem šťastný.

• 25.3.2018  18:28
    Akta X - Série 11 (série) (2018)

Nikdá bych nevěřil, že to napíšu, ale když píše a režíruje Chris Carter, je to peklo a nová Akta X v tu chvíli vypadají jako výtvor dítěte z mateřské školky. Naštěstí je v 11. sérii dost prostoru i pro ostatní tvůrce, a právě v těchto okamžicích se na televizní obrazovky vrací to nejlepší z devadesátých let minulého století (tři epizody dokonce bez problémů dosahují ranku sta procent). A tak tedy oběma agentům držím palce i dál, jen ať na ně co nejméně sahá jejich duchovní otec. Hořkosladké zadostiučinění.

• 18.3.2018  20:29
    Tomb Raider (2018)

"Indiana Jones s kozama" je asi ta nejlepší adekvátní pochvala, jakou tomu tady můžu vyseknout. V momentě ručkování na lodi mi geekmetr vystřelil na 1000 procent. Chci víc a těším se na třetí hru jak nikdy!

• 17.3.2018  23:35

Poctivý fucked up redneck family drama, kterýmu se dařilo opíjet mě pocitem, že se v něm pořád něco děje. Ani jednou jsem v očekávání strašné tragédie nezívnul. Pěkně to brnkalo na nervy!

• 17.3.2018  20:49

Výborný. Nemůžu se zbavit značně vlhkých představ, co by s tím aka s hranou verzí s živými herci udělal Christopher Nolan. Temná je dobrá! P.S. Kurňa, ať už Marvel konečně pořádně rozjede svoji animovanou odnož (povede se to s Moralesovým Spideym v zimě?) a natočí jako odpověď 1602!

• 17.3.2018  16:05
    Waco (TV seriál) (2018)

Viděno komplet, poslední dvě epizody ale dokoukány jen s velikým přemáháním po více než třech týdnech od rozkoukaného začátku... Ten je totiž tak strašlivě nudný, ukecaný a nezáživný, že je pak dechberoucí finále skoro až zázrakem biblických rozměrů (sic!). Herci až na výjimky skvělí. Mrkněte se na to a udělejte si názor sami, jako edukativní historie to celkem funguje.

• 12.3.2018  18:02
    Annihilation (2018)

Hard sci-fi hypnóza v přímém přenosu; jestli tohle někdy převedou do virtuální reality, bude pro smrtelníky zatraceně těžký odcházet z Oblasti X po pouhých dvou hodinách... Je to jako ponořit se svébytného, zcela neprozkoumaného vesmíru plného křišťálových stromů, éterických srnců a svatebních kapradin, a nechat se unášet magickým průzkumem za ruku se sexy vykulenou Natálkou. Jenom nezapomenout tu M-16ku. Dlouho mě tak z kombinace úchvatných obrazů, hudby a těžkého příběhu nemrazilo. Co se provázanosti s knižní trilogií (Anihilace, Autorita, Adaptace) týče, tak jsem sice zatím pouze v její polovině (u Šéfa ze začátku), už teď ale mohu říci, že film je jen nesmělým škrábnutím po jinak nesmírně rozvětveném povrchu a hlavně košaté a dechberoucí psychologii postav. Myšlenkové pochody prostě na kameru jen tak nenatočíte... Hraný snímek pak pochopitelně nelze vystavět na setrvávání a prozkoumávání v podstatě jednoho místa, a tak zde přirozeně dochází k okleštění explorativního děje na úkor akce, což ale zručně oddirigované filmové Adaptaci vůbec nevadí, a ani nemusí. Jiný formát si holt žádá odlišný tvůrčí přístup, a za sebe nyní prohlašuji, že se tenhle kříženec Stalkera, Fontány a Vetřelce povedl na výbornou.

• 12.3.2018  08:49

Kdyby tam tu Margot Robbie dali, myslim že by to úspěch klidně mít mohlo :P.

• 12.3.2018  00:03
    Já, Tonya (2017)

Když čekáte vážnější ženskou verzi Orla Eddieho, a místo toho dostanete komedii o buranech, říznutou gangsterkou.

• 10.3.2018  22:20

Tomuhle "důležitému filmu" vládne jedno slovo, a tím je rozporuplnost. První hodina mě přikovala k ději, ale asi jsem čekal mnohem napínavější, a možná i strašidelnější zápletku (těch možností, co se k tomu všude nabízelo!), nikoli jen neotřelou variaci na další oscarovou romanci... Nepředvídatelný konec sice trochu napravuje reputaci, a celkově divák nemá šanci uhodnout, kam se narace posune v následujících minutách, zklamání z nenaplněného potenciálu ale bohužel jako nejsilnější pocit přetrvává i dlouho po titulcích. 7/10 a jak říkám: udělat z toho drsnější (thriller, horor) verzi Co je malý, to je hezký, slintal bych blahem.

• 10.3.2018  12:09

Who the fuck is Karen Gillan?!?

• 10.3.2018  02:49
    Hladoví (2017)

Pomalá (což se nevylučuje s "atmosférická" a "strašidelná"!) artovka dle mého gusta a zároveň všechno, co už několik sezón marně hledám u The Walking Dead (skončil jsem na začátku aktuální sezóny).

• 9.3.2018  23:32
    Sidney Hall (2017)

Žničehonic se objevivší perfektně natočený mix Návratu do divočiny, Zápisníku jedné lásky, Donnieho Darka, 13 Reasons Why a Pozůstalých. Stále čtete tento komentář??

• 7.3.2018  23:42
    Tvář vody (2017)

FILM aneb dílo jako ze zlaté éry biografu. Dá se v něm tzv. "číst" a každý si v něm najde (pokud hledá) to svoje opodstatněné vysvětlení, proč se zrovna ta která scéna odehrává, a těm kterým zlým/dobrým postavám se právě dějí ty které věci... Popisuje se to těžko, ale kouká se na to v takovým tom melancholicko-zamilovaným oblouznění - teda aspoň na mě to bezvýhradně platilo. Moc tvůrců tohle neumí, vyvolat skrze svá díla ryzí esenci starodávné, neposkvrněné romance. Bude to ve mně růst, musím za plnej počet... Jen škoda, že tyhle oscarovky často neumí být drastičtějští s víc fatálním tahem na branku. Stejně bych tu sošku dal nejvíc Loganovi (z toho, co jsem zatím viděl).

• 2.3.2018  22:37
    Coco (2017)

Hrozně moc pěkné a (povzdech) prvoplánovitě dojemné stokrát viděné animované pohlazení po duši, které mi sice učarovalo provedením a zápletkou, ale už vůbec neoslovilo lacinou gradací a předvídatelným finišem. Pixar protentokrát promine, ale po dokumentárním Naganu mi prostě došly všecky slzy.

• 2.3.2018  18:39

Emoce jako kráva a takovej ten nepopsatelnej pocit, kdy se během celýho filmu usmíváte od ucha k uchu a spotřebujete karton papírovejch kapesníků. Našincům to ze zjevnejch důvodů dá mnohem víc, no a zahraniční diváci aspoň konečně pochopí, proč Češi vyslovujou hokej s velkým H. "Každej si pamatuje, kde v tý době zrovna byl." Nádhera.

• 27.2.2018  23:34

Zdaleka nejvíc hot ženská (dívčí!) postava v animáku ever. A to mi nikdo nerozmluví: až jsem se za svý myšlenky během sledování styděl. Snad mě nezavřou. No, a on by ten teenagerský sex appeal vlastně klidně mohl stačit, i kdyby to nakrásně mělo chudej příběh, špatnou animaci, málo vtipu anebo třeba chabý písničky. Jenže vono nemá. Nic z toho. Je to super.

<< předchozí 1 2 3 4 28 56 83 110