Davies182

Davies182

Jan Šíma

okres Beroun
Full of scorpions is my mind

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 29 58 86 114
    • 16.1.2019  21:01

Strašný :D. Ať žijou fandové Star Wars a jejich amatérská filmová tvorba!

• 16.1.2019  20:26

Tu zdejší kanonádu tří hvězdiček mi hlava nebere: ano, je to trošku neuspěchaný a pozvolný, ale jinak taky naprosto parádně vypointovaný westernový drama s cool hercema, o jehož postavy jsem se skutečně bál a cítil s nima! Dokonce i pro vtip se občas místo najde, a vůbec nepůsobí rušivě. Kvalitka.

• 14.1.2019  19:02
    Ray Donovan - Série 6 (série) (2018)

Jedna z nejlepších sérií, i když na tu třetí pořád těsně nemá. Donovanovic famílie ví, co je třeba, když dojde na lámání chleba (a kostí a vazů), a já se marně snažím najít někoho, kdo by měl momentálně v bedně větší koule než Ray a jeho pokrevní kumpanie. Bitva o starostování New Yorku má na Showtime (díky, HBO GO!) pořádný grády, a cena pytlů na mrtvoly se po šesté sezóně vyšplhá na jedno z historických maxim. Kupujte, dokud jsou!!

• 14.1.2019  17:43
    Úspěch (TV seriál) (2019)

Doporučuji sjet jen první epizodu. Ta je skvělá a bez potíží funguje jako takový malý samostatný film. Pak už to ale jede jenom z kopce... bohužel. Chorvati mají velmi dobré herce, promakaný vizuál v malíku (ještěže máme např. Hořící keř, jinak by se zdejší produkce mohla jen zahanbeně plácat do čela), a taky cit pro silné melancholicko-industriální scény. Ale to je naneštěstí všechno. Prostřední cca dvouhodinová část seriálu tone v nezáživné šedi, spousta linek a postav se nepříliš elegantně odporoučí do pryč, a narychlo spíchnuté, násilím roubované rádoby akční finále už je jen scénáristickým hřebíkem do bohatě zdobené rakve. Od druhého dílu se to holt táhne jako nudle, a jeden se nezbaví myšlenek, jak parádní by to mohlo být pouze jako jeden dlouhý film.

• 13.1.2019  22:39

Občas se prostě odnikud zjeví film, kterej stačí vidět klidně jenom jednou, ale člověk ví, že se do něj bezmezně zamiloval, a že je to láska na celej život. A protože největším a nejspolehlivějším divákovým motorem je zvědavost, tak nezapomínejte mít po celou dobu tohohle roztomilýho mindfucku oči doširoka zavřený, aby vám náhodou neunikla nějaká sladká haluz. Mrazí mě ještě dlouho po skončení titulků a věřim tomu, že láskyplnější pomník Hitchcockovi, X-files a Donniemu Darkovi už po Silver Lake nikdy nikdo nepostaví. Rozhodně ne v dohlednejch éonech.

• 13.1.2019  19:31

Shit happens... Všechny druhy zla v lehce mysteriózním, ale hlavně napínavém thrilleru, v němž dává režisér hold tolika hollywoodským peckám, až jsem to po půl hodině přestal počítat.

• 13.1.2019  15:09

O dvacet minut úplně zbytečně delší film, kterej se kvůli tomu hloupě mění ze sympatického klonu 127 hodin na nepěkné romantické stokrát viděné cosi. Oba herci ale naštěstí parádní.

• 10.1.2019  21:17
    Velký dar (2017)

Čekal jsem kýčovitou vztahovku a dostal slušné drama s poměrně dost dobrými soudními přestřelkami. Čistá duše pro děcka. P.S. Je fakt těžký, nevidět skoro ve všech záběrech s Chrisem Captaina Ameriku, a bude nejspíš dlouhá léta trvat, než bude xicht Prvního Avengera z hercova projevu nadobro odpárán.

• 9.1.2019  23:55

Pozor, tohle není obyčejná city vydírající báchorka! Konečně jednou není nejvyčnívající osoba z davu prvoplánovitě slzopudným středobodem celého filmu, a děj se překvapivě (a sympaticky) točí i kolem ostatních zúčastněných! Rozradostňující šleha.

• 8.1.2019  23:05

Nenarazí-li zrovna na krásnou a tajuplnou Češku, se kterou by strávili milískový víkend na hudebním festivalu, lidé se zpravidla nemění... I když mě často rozčilovalo nepřirozeně srdíčkové chování hlavní ženské role, nemůžu jinak, a tu hvězdu navrch slabošsky přihodím. Za Edytin kukuč a za úžasný soundtrack, dávající vzpomenout na melancholické Life is Strange.

• 6.1.2019  22:02

Love's a bitch and then you sing.

• 6.1.2019  18:05

Nemám v úmyslu, srážet škarohlídsky edukační význam a celkové hodiny práce, které se za projektem Petera Jacksona táhnou. Co už vám ale nikdo nepoví, je, že se mnohé remasterované záběry opakují vícekrát, než je zdrávo, a taky že celá jedna část dokumentu stojí na ubíjejících černobílých skicách a frustrujícím válečném audiu (chápu, účel splněn). Kanonáda vypravěčských příběhů mohla taky občas spočinout, tichá výmluvnost obrazů samotných tak ve filmu v podstatě neexistuje. A to je trochu škoda.

• 6.1.2019  17:59
    Pátrání (2018)

Hrozně dlouho jsem čekal na nějakej audiovizuální twist, kterej by změnil feeling celýho toho "notebookovýho filmu", a... a tak já teda nakonec nevykecám, jestli tu něco podobnýho je. Jen si myslím, že se mohlo jít víc na dřeň co se thrillerový části týče, a naopak ubrat na klavíru a srdceryvným soundtracku. Celková forma pak zabaví, ale nenadchne.

• 5.1.2019  22:51
    Když utichly trumpety (TV film) (1998)

Krátké nahlédnutí do historie HBO aneb jak to vypadalo před nejznámějším válečným seriálem všech dob. Poloviční Bratrstvo neohrožených.

• 5.1.2019  19:16
    Bumblebee (2018)

Hořkých sedmnáct 2: Akčních osmnáct. I transky můžou bejt komorní!

• 5.1.2019  16:38
    Aquaman (2018)

Po x letech DCčko, za který se nestydim - sem na něj hrdej! Od poslední neskutečné mise s Tomíkem mě v kinech nic tak nepohltilo. Film klidně může bejt přeplácaná akční blbůstka s pitomě naivníma cheesy scénkama, ale když mě dokáže na subjektivních 20 minut pobavit podobně jako Aquaman, s maximálním hodnocením neváhám. Za mě prostě esence blockbusterové zábavy.

• 1.1.2019  23:37
    Shimmer Lake (2017)

Svérázný debut. Naposledy se ve mně takhle elegantně mlátil vtip s napětím asi u Tří billboardů, a to je myslím přesně ta správná poklona, kterou tady můžu Netflixu vyseknout. Podobné filmy jsou poslední dobou nedostatkovým zbožím.

• 26.12.2018  21:10

Tři uřvaný scény s dvěma skvělýma herečkama teda rozhodně nepovažuju za vrchol napětí, a ke svižnýmu thrilleru to má taky na míle daleko. U mnoha žánrově spřízněných filmů s horším hodnocením jsem se bavil mnohem více...

• 23.12.2018  14:55

Málo (naprosto výborné!) akce, moc keců a přestřelená stopáž. Čekal jsem teda mnohem víc než jen filmový výklad slovního spojení "generické pokračování".

• 23.12.2018  01:12

Omezování lidské svobody vede ke ztrátě duševního rozvoje. A v nejhorších případech dokonce i k nenávratnému rozbití fyzické schránky... To vše a ještě mnohem víc v křehkém slepenci několika pohnutých lidských osudů, zabaleném do neokoukaného animovaného hávu.

• 22.12.2018  17:03
    Kazišuci (2018)

Americká teen-agerovská komedie bez chlupatejch koulí je už dneska koukám jak drahej akční blockbuster bez tuny digifestu. Smutnej příběh. Ale párkrát jsem se zasmál...

• 22.12.2018  11:58
    Miliardy - Série 3 (série) (2018)

Parádní vyústění třetí řady je vlastně naprosto logickým krokem, vzhledem k tomu, jak nejdřív skončila sezóna první a následně druhá. Kdyby se za rok drsně uzavřely všechny liniie těch, kteří si teď zaslouží odplatu, byl by to pro Billions epesní finiš. Dream team je na scéně, připravte pytle na mrtvoly!

• 21.12.2018  16:53
    Bird Box (2018)

Více prostoru dostává spíše komornější, na můj vkus až příliš televizní část, ve které se vlastně skoro nic neděje, a když už ano, tak jsou to předvídatelné události, viděné již tolikrát předtím v jiných filmech. Hororovější napětí a zábavné putování jsou prostě natolik upozaděny, že jsem tím víceméně jen tak v klidu proplul. Bez peřejí, v suchu, bez překvapení.

• 17.12.2018  23:25
    Roma (2018)

Pečlivost. Hravost. Elegance.

• 16.12.2018  15:16
    Venom (2018)

Dávám za pravdu oběma stranám tábora: chudou stylizací a odbytou atmosférou to opravdu připomíná první low cost marvelovky (zdravíme Affleckova Daredevila), na druhou stranu ale Venom není zdaleka tak nudný a ubíjející, jak o něm tvrdí mnohé záporné recenze. P.S. Dnes jsem hned za sebou viděl filmy, které oba měly 107 minut a začínaly identickou nehodou vesmírného korábu. Dèja vu jak blázen.

• 16.12.2018  15:09

Nechápu smysl toho, točit po skoro třiceti letech další predátoří kapitolu nikoli pro odrostlé fandy původního filmu s Arniem, nýbrž pro aktuální omladinu. Tahle akční sci-fi konina totiž rozhodně nevypadá jako něco, čím bych chlubil nové generaci s tím, že jsem zažil zrod jejího originálu. Ale jako je fakt možný, že z toho tenhle slaďák vážně udělalo ono seškrtání R-kovejch scén... Bavil jsem se jen proto, že jsem Evoluci bral jako úplně jiný film, který nemá s legendou skoro nic společného.

• 12.12.2018  23:56

V jednoduchým součtu dvou slabších wtf kousků, dvou ucházejících, a dvou vyloženě výborných, mi to jasně vychází na tři šerifský hvězdy. Celovečerák bych klidně udělal z povídky o zlatě.

• 10.12.2018  23:10
    Arytmie (2017)

Hezká slovní metafora. Kdyby měl někdo spočítat, kolik takových vztahových a pracovních arytmií člověk během svého života protrpí, asi by to tam ten chudák počítal navěky. Aneb další z oblíbené řady "film blbec", které zákonitě spravují náladu všem potenciálním divákům, kteří jsou v podobných sračkách jen po kotníky anebo si myslí že jsou, a rádi vyčítavě střízliví u těžkotonážních dramat.

• 9.12.2018  22:06

Po skoro třiceti letech už to kupodivu nejni stejný jako v oněch legendárních dobách, kdy sem shazoval vánoční stromky na děcka ve školce, ale tak holt nemládnem, no. Tohle si prostě stokrát víc užijou hlavně malí caparti, i když svoji nezaměnitelnou magii to furt má.

• 9.12.2018  20:40

Tak tohle mě chytlo mnohem víc než Favreau, u kterého jsem kdysi v kině usínal. Konečně pořádná Kniha džunglí pro notně odrostlejší diváky! Zábavné, poutavé, a kupodivu nikoli ke škodě, ale naopak spíš sympatická avatar-like filmařina.

<< předchozí 1 2 3 4 29 58 86 114