gouryella

gouryella

Radek Kazda

okres Jihlava
Chemik

1343 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 28.4.2009
  Manželská tonutí - Nejsem líná, jsem chudokrevná (E03) (epizoda) (1996)

  Příběhy ze života, obohacené odbornou znalostí našeho předního psychiatra MUDr. M. Plzáka, v cyklu komedií "Manželská tonutí" chtějí pobavit, ale také varovat. Divák v postavách poznává sebe nebo svého partnera a již to může mít očistnou funkci. Smích provokuje k zamyšlení - když o ničem jiném, tak o tom, že ani moderní manželství v sobě neobsahuje dostatek obranných látek proti vlastnímu rozpadu. Jde o to rozpoznat určitý projev chování a umět odlišit přehnaný citový projev od jednání chorobného. Hrdinka příběhu "Nejsem líná, jsem chudokrevná" Barbora Kotíková (Zlata Adamovská) si vždycky zařizovala život, jak bylo pro ni v danou chvíli nejvýhodnější. V okamžiku, kdy vycítí šanci provdat se za muže, jemuž patří krásná vila, je schopna cynicky přetrhat všechny vztahy, které naplňovaly její život. Postupně se ale odhalí pečlivě maskovaná a těžko rozpoznatelná vlastnost hrdinky...

  • 28.4.2009
  Pohádky ovčí babičky (TV seriál) (1966)

  Názvy jednotlivých dílů jsou:
  1, O chytrém beránkovi
  2, Beránek a strašidla
  3, Beránek a piráti
  4, O tom, proč se usmívá měsíček
  5, Beránek a loupežníci
  6, O vlčím kolotoči
  7, Jak vlci vykopali sami sobě jámu
  8, O tom vlčím zápolení
  9, Beránek a beránci
  10, O vlčích nástrahách
  11, Kterak padla na beránka vlčí mha
  12, O vlcké válce
  13, O vlčích vánocích

  • 28.4.2009
  Navštivte Prahu (studentský film) (1983)

  Mezinárodně proslavená šestiminutovka. Absolventský film Pavla Koutského, našeho předního velmistra totální kreslené animace, kdy dynamické oživení linky nahrazuje pohyby kamery a střih.

  • 28.4.2009
  O ševci Matějovi (TV film) (1973)

  Princezna Radka se chce vdát. Aby vypadala jako bohatá a silná nevěsta, nařídí všem mužům v okolí vstoupit do armády. Jenom Švec Matěj před verbířem uteče. V lese potká vílu a jiné bytosti a ušije jim zdarma botičky. Ty se mu odmění kouzelnými fousy. Když vlásek vloží do boty komukoliv, ten musí okamžitě k němu doběhnout. Stane se tak na prosbu prince Mariana a společně vytrestají pyšnou princeznu.

  • 28.4.2009
  Učedník kouzelníka Čáryfuka (TV film) (1969)

  Na motivy knížky Antonína Zhoře vznikla dvoudílná televizní hříčka o tom, je se Honzík učil čarodějnickému řemeslu. Měl štěstí na učitele, a tak s pomocí kouzelníka Čáryfuka udělal brzy tovaryšskou zkoušku. O tom, jak se pak Honzík vydal do světa na zaučenou a svého kouzelnického vzdělání dovedl dobře využít, i tom, jak se vrátil zpět za Čáryfukem a společně si zařídili velkočarodějnictví, je podívaná plná kouzel a legrace.