Suzana

Na cestě

homepage

<< předchozí 1 2 3 4
    • 18.9.2011  02:29
    Carnivale (TV seriál) (2003)

3 a půl za první sérii -obvzláště se líbil mi finálový díl, tématika a prostředí ... ale.. zalichotím tvrzením, že je to směska Lynche (mystery), Gaimana (postavičky) a Barkera (sex, leckdy perverzní nádech a trošku brutalita). Někdy ovšem tajemno vyzní dost dementně, seriál nedá moc šancí přilnout k nějaké postavě. Jako plus - nic zde není vyloženě černobílé.

• 5.9.2010  12:12

Kolikrát měla jsem chuť se z ničeho nic sebrat a utéct od všeho pryč. Kamkoliv. Jakkoliv. Vlakem transsibiřskou magistrálou napříč Ruskem, odjet se poflakovat na thajský ostrov či japonský ostrov, vydat se napříč Amerikou z východu na západ, pak na sever do Kanady... Utéct od problému je snadné - na chvíli zapomenout na srdce bol a nelámat si hlavu s tím co bude. Vždyť ono je nějak vždy. Stejně jako hlavní hrdinka chtěla bych nasednout do auta/vlaku/letadla a při té příležitosti narazit na lidi cizí, jiné, zajímavé a vidět skrze nich sebe. Ony jsou tyhle výlety osvěžující, ale v hloubi duši víme, že utéct sám od sebe nelze. Stejně to řešení nakonec tkví v nás samotných. K filmu samotnému jen dodám, že vše dle mého názoru ubíjí rušivá kamera. A dostala jsem chuť na borůvkový koláč.

• 5.9.2010  11:59
    Ondine (2009)

Režisér dotkne se fantazie pouze lehce bříšky prstů, sem tam polechtá mi chuťové pohárky, avšak vše ubíjí právě onen fantazie nedostatek. Pro mořské panny má člověk slabost, žijí si tam dole ve svém tichém modrém světě, nechápavě pozorujíce nás suchozemce. Smrtelníky. Slabá kamera má své světlé (rozuměj krásné) momenty, to samé bych mohla vytknout scénáři. Ale jako závan chladného mořského vánku z irského pobřeží na nedělní odpoledne mohu doporučit. P.S. A Collin měl být odjakživa rybář.

• 14.6.2010  21:22

Před Bohem jsme si rovni, i když jsme nemocní. Jsme andělé. Andělé všehomíra______________Drásající dotek se zaryje tak hluboko, až jsem překvapena. Nečekaně silný zážitek, který ve mne rezonuje...každý z nás si jistě prožil chmurné chvíle, kdy je člověku těžko. Deprese na islandský způsob.Podivně tísnivá nálada navozená ihned zpočátku postupně během celého filmu graduje až do nevyhnutelného konce. Autentické herecké výkony. Obdivuji, do jaké míry se režisér dokázal vcítit do rozhárané duše. Andělé všehomíra je těžký film. Můžeme díky němu spatřit střepy smutku, zející hluboko v duši jednoho člověka a vidět v jejich odrazu i ten smutek vlastní. Tklivé momenty sem tam nenásilně přecházejí v momenty úsměvné, které jsem vítala tak trochu s úlevou...působily na mne jako maličké odlehčení P.S. Filmu dominuje úžasná hudba, která celý zážitek násobí. Hilmar Örn Hilmarsson dokázal složit hudbu, která s filmem doslova srůstá a dohromady tak vzniká obdivuhodná souhra obrazu a zvuku.

• 4.6.2010  08:51

Je to jako když vyběhnete z šedi všedního a stresem zahlceného dne na pláž, kde vás mezi prsty polechtá horký písek, po tvářích pohladí mořský vánek a vrhnete se vstříc příboji. Má to až očistnou moc – znenadání se celý ten upachtěný den smyje a vy plavete naproti vší té retro imaginaci. Skočila jsem po hlavě do modré hlubiny té režisérovy neodolatelné fantazie a nechala se odnášet jejím proudem hlouběji a dále. Cestou jsem narazila na roztodivné rybky, pastelové mořské koníky a sem tam míjela podobně zvědavé potápěče. Ti méně odvážní se na mě udiveně koukali skrz malá okénka žlutého batyskafu… nechala jsem je žasnou. Já jsem si pobyt v tom slaném lucidním užila. Jen velmi neochotně jsem se nohama odrazila ode dna a pomalu zamířila zpět k hladině. Ihned po vynoření jsem si nasadila červenou čepičku s bambulkou a ruce vrazila ležérně do kapes, zpívajíce píseň Life on Mars vyrazila v ústrety světu. Díky pane Andersone, za tohle si Vás pověsím nad akvárko

• 4.6.2010  08:50

Sugestivní snímek zobrazující asi jednu z nejhorších nočních můr každého z nás. Být upoután na lůžko, nemoci se nijak pohnout či dát najevo svou myšlenku, absolutní odkázanost na pomoc a empatii druhých. Pro nás, kteří takovou zkušenost nemáme, jde ve velké míře o nepředstavitelnou životní situaci. Díky vnitřní síle a odhodlání Jeana-Dominique Bauby, nádherné výpravné kameře a citlivé režii je divákovi umožněno se na okamžik do takto postiženého člověka vcítit. První trýznivé momenty uvědomění si vlastní bezmoci a následná chuť bojovat, doprovázená maličkými a přesto obrovskými pokroky mě dokázaly do sebe vtáhnout. Tísnivé momenty čas od času přeruší Jeanovy výlety do fantazie, a celkový dojem podtrhává jeho vnitřní monolog, kterým komentuje (a divákovi tak přibližuje) dění kolem sebe. Nemohla jsem si nevzpomenout na film s podobného ražení Hlas moře, kde hlavní hrdina využívá svou fantazii podobným způsobem. Lidská mysl je bezbřehá… navzdory omezení v podobě nemohoucího lidského těla.________ (…) Skafandr je méně tísnivý a duch se může volně toulat jako motýl. Je toho tolik. Dá se létat v prostoru a čase, odletět do Ohňové země nebo na dvůr krále Midase. Může navštívit milovanou ženu, vklouznout vedle ní a hladit její spící obličej. Může stavět zámky ve Španělsku, získat zlaté rouno, objevit Atlantidu, uskutečnit své dětské sny i dospělé představy (…)

• 22.5.2010  16:14
    Blade Runner (1982)

My mother? I will tell you about my mother____________Jeden z nejstylovějších, nejkrásnějších a zároveň nejsmutnějších filmů, jaké jsem kdy měla možnost vidět.Už od prvního momentu jsem strhávána do deštivě ponurého L.A. (dnes již blízké) budoucnosti. Melancholické tóny Vangelise, první setkání s Deckardem... procházka temnými a špinavými ulicemi, všudypřítomné bilboardy lákající k lepšímu životu v mimozemských koloniích, smutné oči Rachael... noir s asijskou příchutí .Questions? Tyrell Corporation? Zoufalí replikanti upínající se k touze žít...Roy Batty, nebezpečně charismatický replikant poeta...křehce působící zabiják Pris, exotická Zhora, J.F.Sebastian...soucitný stvořitel. Jednoduchý detektivní sci-fi příběh se nezadržitelně blíží ke konci a já se opět přistihnu jak cituji celé věty s mými hrdiny. I am hungry J.F... každý záběr - dokonale zkomponován, žádná zbytečná scéna, žádné hluché místo. Sci-fi poezie, kterou mě Scott dostává...stejně jako Roy, odříkávající nejkrásnější filmový verš vůbec. Film se v mnoha ohledech odlišuje od knižní předlohy, což však filmu vůbec neškodí. Ba právě naopak. Výborná adaptace Dicka vůbec, kterého jsem díky filmu objevila... a díky kterému mám nakonec sci-fi jako takové v oblibě. Say kiss me...

• 14.11.2009  21:32

Na některé problémy pytlík na sprosťárny nestačí...

• 14.11.2009  13:30
    Aftermath (1994)

Snímek Aftermath se mi velice těžko hodnotí. Výpovědní hodnota vysoká, pojetí tématu a estetická stránka filmu šokující. Přesto všechno, jde o horor, který asi má v prvé řadě děsit. Aftermath však dělá i něco víc – nutí přemýšlet. Osobně jsem byla svědkem pitvy a doteď si pamatuji ty zvláštní pocity, které ve mně vyvolala. Lidské tělo bylo v tu chvíli předmětem zvědavosti medicíny a tak přede mnou ležel někdo, kdo kdysi býval něčí manžel, otec dědeček. Podobně jako Marta, tělo, která má smůlu, že se dostane na stůl zrovna tohoto výkvětu patologie. Tady se nám dimenze rozšiřují, protože Marta znamenala pro patologa navíc známost na jednu noc/pitvu. Zajímavý zážitek

• 14.11.2009  12:25

Zlatá padesátá. Krásná auta, nablýskané hospodyně a jejich ještě nablýskanější domácnosti. Pod tím vším maloměšťácká omezenost, rasismus a předsudky. Bohužel, film jaksi plně nevyužívá možností, které daná doma a dané téma nabízí a chvílemi mám pocit, že jde o jakési povrchní nakouknutí na problém. Ale to díky přesvědčivé Julianne ani tak nevadí, pokud si pouze chcete užít smutný film o nenaplněné lásce v podzimních barvách.

• 19.3.2009  21:34
    Wanted (2008)

Beckmambetovův styl a pojetí akčních filmů se mi líbí, stejně jako oddychový a přímočarý Wanted. Od začátku do konce jízda. Líbilo se vám to? Tak určitě (!!) nepřehlédněte jeho Noční a ještě povedenější Denní hlídku, která podle mě oplývá ještě větší osobitostí a originalitou, než Wanted. Takže ve výslekdu velmi slušné a pěkné 3*.

• 23.2.2009  18:42
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Zhlédnuta druhá série, díky které seriál nabírá obrátky. Hodnocení zvýšeno, stejně jako očekávání nad další zápletkou, či snad finále?

• 2.2.2009  12:35
    Byl jednou jeden... život (TV seriál) (1987)

Výborná učební pomůcka. Věřte nebo ne, když se nám učitelé všemožně snažili na střední škole vtlouci do hlavy somatologii, pouštěli nám s vítězoslavným výrazem na tváři Byl jednou jeden život.

• 2.2.2009  01:36

Dle mého názoru značně přeceněný film. Loving Anabelle je jednoduše řečeno o „zakázané lásce“, osudovém setkání svobodomyslné a drzé studentky, nešťastné a až nepochopitelně pasivní učitelky, ve špatný čas a na špatném místě. Obyčejný příběh s poselstvím, líbivě, ale nevtíravě zpracován, s něžnou atmosférou začátku léta, s hořkým pocitem na konci.

• 25.1.2009  16:02

Nepodceňujte balónky! Vždycky se tváří tak nevinně... Evil Balloon :-)

• 25.1.2009  15:53
    Genre (1996)

Silné ****. Vtipné a nápadité.

• 21.1.2009  19:43
    Azumanga daió: The Animation (TV seriál) (2002)

Roztomile ujeté, vtipné... dlouho jsem se tak upřímně nezasmála u animovaného seriálu. Díky skvělým vysvětlujícím titulkům jsem byla schopná si celý seriál vychutnat i s jeho "podivnými" vtípky, které bych jinak jako (zatím!!!) neznalec japonské kultury a souvislotí úplně nepobrala.

• 19.1.2009  22:50
    Elfen Lied (TV seriál) (2004)

?!

• 11.1.2009  14:49

"Tenhle svět...myslím, že ho milujeme."

• 10.1.2009  17:08
    Sugar Rush (TV seriál) (2005)

I. série – komediální seriál plný břitkého, místy až krutého britského humoru…hlavní hrdinka Kim prožívá své první lásky a problémy s rodiči stejně jako každý teenager. Situace je pro ní o to složitější, že je lesba, zamilovaná do své kamarádky Sugar, která žije značně divoký, nespoutaný život. Nic si neodpírá – sex, sex, alkohol, spousty alkoholu, drogy, muži…hlavně muži, což Kim trápí asi nejvíce, ale znáte to…láska má slepé oči. Mimo to, Kim všechny své eskapády komentuje s notnou dávkou sebeironie a sarkasmu…sympatická první řada.

• 7.1.2009  21:50
    Muži na stromech (TV seriál) (2006)

Obvláště poslední díly příšerné - postupný úpadek kvality, už na začátku 2. série nemá seriál téměř co nabídnout. A nezachrání to ani mudrující Anne a její parťáci mudrlanti z Aljašky - no jen si představte tu situaci, kdy dva chlapáci hrají hokej a přitom řeší, proč ženy dělají to, co dělají a jak jim vlastně nerozumí. No tak!

• 5.1.2009  23:01

Ekologická moralita – raději sáhněte po Wall-E, který alespoň nenudí. Odbytý film – spoustu nevyužitých momentů, které zamrzí. Banální příběh – protagonisté kvákají samá klišé. Film, který przní žánr sci-fi. Triky nic nezachrání – očividně suplují dějové nedostatky. Pokud jste fanoušci sci-fi, možná to snesete, pokud nemáte rádi nic, co má se sci-fi společného, vyhněte se tomuto širokým obloukem. Pokud se chcete zasmát, nudit, naštvat – skvělá volba!

• 8.12.2008  17:30

Skrytá identita je skvěle zvládnutý film – herecké obsazení, kdy mi do očí bije skvěle zahraná postava Leonarda Di Capria, která hravě zastiňuje „pouze“ dobře zvládnutého Sullivana Matta Damona. Dva muži, stojící na stejné straně zákona, na první pohled bojující za stejnou věc. Každý z nich má naprosto odlišné startovací podmínky. Zářný případ amerického poldy, který má skvělý rodokmen a ty nejlepší předpoklady stát se výborným detektivem – Colin Sullivan představuje na první pohled opak policisty Billa Costigana (Di Caprio mě ohromuje po velice dlouhé době – naposledy to bylo ve filmu Co žere Gilberta Grapea), muže s naopak pochybným rodokmenem, který je teoreticky na nejlepší cestě stát se prohnilým. Ano, líbí se mi způsob, jakým Scorsese interpretuje filozofii nepopsaného papíru, tabula rasa, a determinace okolím. Protože přestože má Sullivan ty nejlepší podmínky k tomu, aby odstartoval kariéru toho nejsprávnějšího správňáka, neděje se tak a stejně tak Costigan, postaven v mnohem těžší situaci agenta v utajení, často sváděn svým pochybným okolím se snaží nesklouznout na odvrácenou stranu zákona. Napětí filmu přirozeně graduje, nenacházím ani jedno hluché místo. Přesto – Skrytá identita určitě není nejlepší kriminální drama, jaké jsem kdy viděla. Předvídatelný děj mi trochu kazí zážitek, přesto si nemůžu vzpomenout, na lepší krimi viděnou v minimálně posledních 5 letech. (Moje soukromá poznámka – moc se mi nelíbí slovo předvídatelné v kontextu tohoto filmu, protože ten konec byl vlastně přirozený – myslím, že jinak to jednoduše skončit nemohlo)

• 8.12.2008  14:23
    Monology vagíny (TV film) (2002)

Tato jevištní hra není v žádném případě o nenávisti k mužům, jak tady někdo dost mylně pochopil. Vlastně, ve své podstatě není o mužích vůbec (a možná to někoho může dráždit), ale pouze o ženách – o jejich vnímáni sebe sama, sexualitě… místy vtipná, místy hysterická, místy dojímavá. Paní Enslerová se na jevišti nebojí mluvit o choulostivých a bolestných událostech života žen – zpovídala stovky žen – staré, mladé, svobodné, vdané, lesby, matky, znásilněné…. a na výsledku je znát, že do tohoto projektu vložila hodně ze sebe, ze svého ženského já – a primárně je možná určen pro ženy, ale myslím si, že chytrý muž se může královsky bavit, divit i dojímat. Pokud bude chtít.

• 20.11.2008  19:03
    Prstoklad (TV film) (2005)

Působivě natočené drama s (pro mě) překvapivými zvraty. Reálně depresivní prostředí viktoriánského Londýna, intriky a uprostřed toho všeho vášnivá láska. Knižní předlohu jsem nečetla, takže srovnávat nemůžu – mohu však doporučit těm, kteří chtějí něco víc než jen historické kostýmní drama.

• 20.11.2008  18:35
    Interview (2007)

Když se spolu setkají dva lidé, na první pohled velmi rozdílní, cítící k sobě navzájem dosti ambivalentní pocity, dá se očekávat dusno. Divák je svědkem konfrontace dvou osobností, které spolu jednají s opovržením a zároveň s láskou, což přidává filmu na dynamice. Konverzační souboje, ve kterých si aktéři navzájem odhalují svá nitra jsou napínavá a někdy vyznívají dost neuvěřitelně. Nakonec možná budete stát před rozhodnutím, kdo z obou aktérů se chová hůře. Interview by se dal jednou větou popsat jako komorní souboj dvou osobností, který vás může překvapovat a zároveň nutit k zamyšlení.

• 16.11.2008  17:41
    Gymnastka (2006)

Něžně natočený film o tom, jak je někdy těžké měnit zaběhnuté životní stereotypy a pravdy. O tom, jak je těžké překonat své strachy a vydat se svobodně za hlasem srdce. A také o tom, jak osvobozující může být podlehnou nespoutanosti lásky, která nezná škatulkování.

• 16.11.2008  17:31

Tento film je bezpochyby to nejpodivnější, nejšílenější co jsem kdy viděla. Obsahujíce jednu z nejkontroverznějších scén, jaké jsem kdy měla tu možnost vidět. Pokud se člověk nebude chtít zamýšlet nad smyslem jednotlivých scén, řekla bych, že toto je ideální film pokud zrovna žehlíte. Na druhou stranu dává dostatečně/nadbytečný prostor k zamyšlení – možná že pokud v tom chcete vidět nějaké poslání nebo zprávu, tak ji zachytíte. Znepokojivá nejednoznačnost scén, ve které mám však problém spatřit něco hlubšího. Když se nad tím tak zamýšlím, hodnotit toto zatím nebudu – zatím můžu říct jedno: pokud máte neodolatelnou chuť vidět něco „neobyčejného“, tak směle do toho. Ale varovala jsem vás.

• 30.7.2008  21:38
    Vesnice (2004)

Jeden z těch filmů, který vyvolává rozporuplné pocity. Na jednu stranu je zde originální nápad a zpočátku i hutná atmosféra prodchnuta očekáváním. V polovině se ale něco zvrtne a z mysteriozního thrilleru se stává drama se sociálním podtextem, což bohužel filmu spíše ublížilo – jako mávnutím proutku zmizel ten mrazivý pocit očekávání na jaký jsme byli u Shyamalana zvyklí. Samozřejmě i zde nám Shyamalan „šifruje“ další z jeho poselstvích, které tady místy působí možná trochu násilně.

• 30.7.2008  21:23
    Hlas moře (2004)

Hlas moře je film, který snad nikoho nenechá chladným – někoho bude pobuřovat Ramónův přístup ke své situaci a bude žehrat nad tím, že si neváží života, jiný může naopak s Ramóném soucítit a rozumět mu. Způsob, jakým režisér ztvárňuje Ramónovy touhy a pocity jsou působivým způsobem natočený a autentický herecký projev Bardema vytváří z tohoto díla pro mne neobyčejně citlivý film. Třebaže jsem chvílemi na Ramóna cítila vztek (proč si tak inteligentní a moudrý muž chce brát život, když ho dokáže prožívat mnohem niterněji a vášnivěji než leckterý zdravý člověk), nakonec si mne svými argumenty získal. Hlas moře nepostrádá lidský příběh, a to nejen Ramóna samotného – divák má možnost vidět osudy všech zúčastněných na Ramńově precedentu, jeho rodiny, přátel a v neposlední řadě dvou žen, kterým jeho nespoutaná povaha učaruje

<< předchozí 1 2 3 4