• Krátkometrážní

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Po dlouhé době seriál který mě opravdu baví. Někdo tu psal že komu se líbí "Six feet under" bude se mu líbit tohle. Zajímavé, opačně to asi nefunguje. Chápu proč skončil po druhé sérii. Zkrátka je málo akční. Ale to je přesně to co se mi na něm líbí. Děj pomalu pluje a přitom nenudí. Asi bych opakoval co psal Fuckme. Takže výborná zábava, ale problém je že se asi nedostane k "masám" když se kryje s Housem.

Dotkni se mě (2018) (studentský film)

Silné téma a během filmu si člověk uvědomí že to může potkat kohokoliv z nás. #kviff2019

Tiché doteky (2019)

Námět filmu je postaven na pravidlech reálné náboženské sekty 12 kmenů, jejíž členové se po problémech s justicí v Německu přestěhovali z Bavorska roku 2017 do ČR do Mšecký Žehrovic ve středních Čechách. #kviff2019

Yesterday (2019)

Takový pěkný film do letňáku, dát si k němu pivo víno Frisco nealko co kdo preferuje a tak nějak nechat ten film proplout. A pak na něj zapomenout. takové je Yesterday. Ani happyend nechybí. Beatles jsem nikdy nijak zvlášť neposlouchal, ale je příjemné je slyšet. Faktor letní zábavy 5* zejména po sérii těžkých filmů na #kviff2019.

Konfuciánský sen (2019)

Na #kviff2019 zvláštní cena dokumentární poroty. Mijie-Li je taková začínající Helena Třeštíková. Takže můžeme čekat rodinu Chenových po letech. Rodina má o natáčení zájem.

Šampion (2019)

Že by to byl film který bych chtěl vidět víc než jednou, to zase ne. Nic složitého nebo něco co by se reálně mohlo stát bych v něm nehledal. Na to se ve fotbale točí moc peněz. Ale je poměrně zábavný, z prostředí fotbalových hvězd a s nutným happyendem na konci. Nejleipší by asi bylo ho vidět jako poslední film po zakončení festivalu ve velkém sále Thermalu. Ale tam už se dost dlouho druhou sobotu festivalu kolem půlnoci nepromítá. #kviff2019

Patrick (2019)

No zase taková sranda to nebyla. Klidně bych slovo komedie ze synopse škrtnul. Jsou tam vtipné momenty. Ale jinak je film docela vážný. To že jsou všichni v každé situaci, i na schůzi, nahatí vám za chvíli nepřijde vtipné. #kviff2019

Příběh cesty kolem světa (2017)

Přes všechny výtky se mi ten film líbil, takový trochu katalog zemí kam se jet, připadně nejet podívat. Vizuálně skvělé, jsou tam vtipné momenty (stopování v Indii) tak i trochu bezvýchodné situace (Mongolsko), zkrátka jsem se nenudil, ačkoliv je opravdu dlouhý. Ale chybí mi tam nějaký průběh vztahu mezi Gwen a Patrikem. Podle toho filmu byla celá cesta vyskládána srdíčky a růžovými poníky. Že by dva lidi neměli za 3,5 roku na cestách mezi sebou nějaké konflikty a krize? Některé úseky cesty jsou jenom čárky na mapě. Myslím že toho natočili tolik že by se z něj dal udělat vícedílný dokument. Trochu mi tam chybí i takové praktičtější informace, třeba jestli měli nějaké úspory, nebo se prostě živili po cestě. Ve filmu pracují za byt a stravu, ale cestou měli i vydání. Otázek spousty, ale zůstává mi tam jedna zásadní, proč zrovna na festivalu Jeden svět? Žádné lidskoprávní otázky, ani klimatické změny, ... prostě taková roadmovie na růžových jednorožcích. Tenhle film bych čekal spíš na nějakém cestovatelském festivalu nebo přehlídce filmů.