Zed70

Arnold Rimmer

okres Karlovy Vary

2 body

• 1.4.2019  02:11

Přes všechny výtky se mi ten film líbil, takový trochu katalog zemí kam se jet, připadně nejet podívat. Vizuálně skvělé, jsou tam vtipné momenty (stopování v Indii) tak i trochu bezvýchodné situace (Mongolsko), zkrátka jsem se nenudil, ačkoliv je opravdu dlouhý. Ale chybí mi tam nějaký průběh vztahu mezi Gwen a Patrikem. Podle toho filmu byla celá cesta vyskládána srdíčky a růžovými poníky. Že by dva lidi neměli za 3,5 roku na cestách mezi sebou nějaké konflikty a krize? Některé úseky cesty jsou jenom čárky na mapě. Myslím že toho natočili tolik že by se z něj dal udělat vícedílný dokument. Trochu mi tam chybí i takové praktičtější informace, třeba jestli měli nějaké úspory, nebo se prostě živili po cestě. Ve filmu pracují za byt a stravu, ale cestou měli i vydání. Otázek spousty, ale zůstává mi tam jedna zásadní, proč zrovna na festivalu Jeden svět? Žádné lidskoprávní otázky, ani klimatické změny, ... prostě taková roadmovie na růžových jednorožcích. Tenhle film bych čekal spíš na nějakém cestovatelském festivalu nebo přehlídce filmů.

• 1.4.2019  01:39

No zas taková pecka to není, navíc tahle konkrétní skládka má asi 300x300m, ono je to patrné i ze záběrů, že tam jsou vidět stejné věci z různých úhlů. Vyvážet toxický odpad (to elektroodpad je) z EU už je dávno zakázané. Takže řeči tohle přivezl bratranec z EU jsou mimo. Je to na místě bývalého slumu, který byl dávno zlikvidován. A tuhle konkrétní skládku řeší přímo to město kde ta skládka je, protože znečišťuje ovzduší a asi 400m od ní je například plnírna Coca-Coly. Obyvatelé skládky v převážné většině nejsou Ghaňané, ale lidi kteří přišli z okolních zemí. Každopádně problém odpadů je daleko děsivější než si asi umíme představit. Ale zrovna tohle není ten správný příklad. Nakonec zkuste se podívat na to jak vypadají delty vekých zejména Asijských řek. To je nekonečný proud odpadků do moře. Vizuálně ohnivé scény z vypalování kabelů a pálení plastů je velmi vděčné, ale hlavně je podle mě ten film moc dlouhý. Hodina by mu slušela víc.

• 1.4.2019  00:51

Nějak nejde poznat jestli to je dokument nebo hraný film. Je to takový střet BIO salónních vyznavačů výchoních kultur a vegetariánů s realitou skutečného života na vsi. Vtipné to samozřejmě je.

• 2.3.2019  23:36

Jestli se na tu debilitu chcete dívat, tak dál nečtěte! To se tak prostě stane že pod člověkem vybuchne v moři atomová bomba, málem to sice převrátí několik letadlových lodí, tlaková vlna na nich urve kdejakou anténu či okap, ale dva týpci ve vrtulníku zažijou něco podobného jako Remek s Gubarevem při nácviku letu na Saljut 6 a jako bonus jinej týpek s propíchlým hrdlem ležící někde na jachtě která byla k vybuchující bombě nejblíž náhle vyplave svěží a oholen a bez propíchlého hrdla v Dubaji. Notyvole kdo tohle vymyslel.

• 20.1.2019  23:40
    Věc (1982)

Teď jsem to viděl asi po čtvrté a pokaždé když to končí mám nepříjemný pocit. Vždycky mě to trochu vyděsí a do toho ten Morricone...

• 25.12.2018  14:19
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Vám se ten film pane Zelenko jako líbil? Prvních dvacet minut docela v pohodě, ale pak už velký špatný. Nesmyslně komplikovaný děj, zejména ve druhé polovině. Hudební vložky působí jakoby na chvíli někdo přepnul televizi na nějaký muzikál. Scény jejichž smysl mi zcela unikl, například to svlékání dvořanů a poletovaní Pavla Kříže. Škoda času, který jsem věnoval tomuto komentáři.

• 9.9.2018  23:51

Tohle je záležitost, kterou je třeba vidět na vlastní oči! Ideálně jako půlnoční projekci na #KVIFF (děj se odehrává v Karlových Varech). Josef VInklář během závěrečné automobilové honičky na silnici třetí třídy střílí z jedoucího Žigulíku na Avii plnou sodovek. Zlý muž a vrah Rudolf Jelínek kontruje a vyhodí z jedoucí Avie za sebe pytlík se slupkami od banánů po kterých jeden ze stíhajících policejních vozů uklouzne a skončí mezi smrčky mimo vozovku. Napětí se stupňuje. Avie smykem zastaví a Rudolf Jelínek prchá. Evidentně nic nezapomněl ze svého elitního výcviku který získal coby major Hradec z Bella Vista a svými přesně mířenými střelami eliminuje jednoho policistu za druhým. Ale Josef Vinklář je těžký protivník a nakonec dobře mířenými střelami mezi loptaky ukončuje život Rudolfa Jelínka. Jeho tělo klesá k zemi v několika piruetách za které by se nemusel stydět žádný westernový hrdina. Za mě paráda.

• 9.7.2018  01:10
    Lítost (2018)

Hlavní hrdina mě celou dobu dost lezl na nervy a vlastně byl čím dál protivnější. Ale ono to bylo vlastně docela vtipné. Až na ten konec tedy.

• 9.7.2018  01:03
    Bob Roberts (1992)

"Já vás už tenkrát varoval." řekl Tim Robbins před uvedením filmu ve velkém sále Thermalu na KVIFF 2018. To jsem netušil jak moc byl v tom roce 1992 předvídavý. Zajímalo by mě na co po filmu myslela nová ministrině průmyslu paní Marta Nováková, kterou jsem na projekci viděl mezi hosty.

• 9.7.2018  00:58

Ty dvě hvězdy jsou jenom díky první polovině filmu. Druhou jsem tak nějak trpěl. Instantní nuda.

• 9.7.2018  00:52

Nebudu opakovat co tu už psali jiní, od začátku skvělá zábava a na konci návrat do reality. Best of KVIFF 2018.

• 9.7.2018  00:46
    Geula (2018)

Repertoár rockové kapely si představuji trochu jinak, ale to není podstatné. To je snad poprvé co se mi na KVIFF líbil film který dostal ocenění Ekumenické poroty.

• 9.7.2018  00:42

Ask by to mohlo být kratší, ale prakticky až do konce film udržuje diváka v napětí.

• 9.7.2018  00:40

Za mě paří mezi 4 nejlepší filmy na KVIFF 2018. Je to trochu jako si číst knížku. Jak už zmínil "Choze", Telefonní budka a Pohřbený jsou na podobném principu.

• 9.7.2018  00:33
    Holky sobě (2018)

Jackie Brownová (na ní jsem si vzpomněl když se na scéně objevila Regina Hall) dělá, coby provozní, prostředníka mezi lehce vypatlaným majitelem podniku a personálem. Docela se mi to líbilo, ale na víc než na tři to asi není.

• 9.7.2018  00:27
    Čistý (studentský film) (2017)

Dost přesný popis života narkomana. Pro mě o to víc, že znám člověka který je Fudovi podobný nejen chováním, ale i tím jak vypadá.

• 9.7.2018  00:24

Škoda že se ty příběhy nějak víc nepotkávaly. Takhle to bylo 6 příběhů, které prakticky mohly běžet za sebou.

• 9.7.2018  00:19
    Domestik (2018)

Někde v rozhovoru Adam Sedlák říkal, že natáčeli i v exteriérech ale že film by měl pak 3 hodiny. Já myslím že kdyby měl trochu rychlejší tempo a byl kratší, že by se na to dalo i koukat. Takhle to byla místy neskutečná otrava. Také se nechal slyšet, že by chtěl, aby během filmu lidi z kina i odcházeli. No myslím že tohle se povedlo. Z premiéry lidi opravdu odcházeli. I když myslel jsem že filmy se dělají proto, aby na ně lidi koukali a neodcházeli. Ale asi jsem moc starej.

• 8.7.2018  23:54
    Tina a Vore (2018)

Je poznat že když jsou na severu noci velmi dlouhé, vznikají podobné bizarnosti.

• 8.7.2018  23:48

Kdyby to nebylo tak dlouhé, dal bych víc.

• 8.7.2018  23:40

Opravdu dost nuda. Prakticky se celý film nestane nic co byste nečekali. Nechápu za co to ocenění na KVIFF 2018

• 8.7.2018  23:27
    Invaze (2017)

35 minut jsem se snažil nějak pochopit co se to děje, ... pak jsem to vzdal. Lidi pobíhali sem a tam, nosili divné věci z místa na místo, divně mluvili "Ty jsi Réza? Ne já jsem Amir, Rézu jenom hraju", Dvojčata bratr a sestra předstírali že sestra zmizela na druhou stranu hranice. Avšak jeden z nich se vždy schovával v "kufru" ani rodiče nepoznali že jednou je doma syn a jindy dcera ... v Íránu alkohol asi nahradili nějakým opravdu kvalitním hulením.

• 22.4.2018  22:40

"ZAPOMNĚL JSEM SE PŘEDSTAVIT, JSEM FRU-FRU"

• 25.8.2017  21:41
    Historky od krbu (TV seriál) (1994)

Na fotkách není Robert Nebřenský, ale Fero Burda.

• 29.1.2017  00:52
    Okupace (TV seriál) (2015)

Mrazivě uvěřitelné.

• 25.12.2016  21:51
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Já ty vaše negativní hodnocení nechápu. Mě to bavilo. Dobro vyhrálo a zlo bylo poraženo. A ještě to bylo docela vtipné. Ani jednou jsem neměl chuť to vypnout. Což se o jiných uječených českých filmech nedá říct.

• 11.10.2016  10:58

Na film co o sobě tvrdí že je komedie jsou dvě hlášky trochu málo. Ona to vlastně komedie ani není. Což by asi nevadilo, ale v tom filmu vlastně není ani žádná dramatická zápletka a jak začal, tak zase skončil. Trochu to na mě působí jako slohová práce žáka 5. třídy na ZŠ. Za mě lepší 2,5

• 10.7.2016  02:13
    Démoni (2015)

Je hodně divné, když v polovině filmu najednou zmizí skoro všechny postavy a konflikty a na scéně se objeví úplně jiný příběh. A na konci jsou překvapivě všechny konflikty vyřešeny. Jestli je pravda že autor napsal scénář za dva týdny, tak je škoda že tomu nevěnoval týdny čtyři.

• 10.7.2016  02:07
    Belgica (2016)

Na konci filmu jsem měl pocit že jsem to celé prožil. Skvělá hudba, až po filmu jsem zjistil že všechna pochází od Soulwax. Ve filmu zní mnohlem lépe než na soundtracku. Film je vždycky lepší v kině než v televizi nebo na monitoru, ale tady to platí úplně nejvíc.

• 10.7.2016  02:01
    Podivíni (2014)

Ve zábavné formě zabalené sdělení abychom žili své životy a nesnažili se být někým jiným.