Star Trek: Podivné nové světy (2022) (seriál)

Takhle není to agresivně debilní jako Discovery, ale přestalo mě to bavit někde v půli sezóny. Možná někdy dokoukám zbytek, ale spše ne. Přesunu Star trek do stejné kategorie jako nové Star Wars (kategorie ignorovat).

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Chtěl jsem dát odpad, ale své dva momenty to asi mělo. Jinak je to naprosto zbytečný seriál s obrovským množstvím logických lapsů, teleportujících se postav, nesmrtelných postav a amatérismu. Teď to nějak vymazat z paměti, ale to myslím půjde samo. 20%

Obi-Wan Kenobi - Část VI (2022) (epizoda)

Zase se postavy náhodně teleportují. Zase to nedává moc smyslu. A když to celé vezmete je to vlastně totálně zbytečné a není to vlastně vůbec o ničem. Tenhle díl jsem ani nedokoukal. A tak nějak se SW končím. nemá to prostě už co nabídnout. Leda, že by se toho ujal někdo schopný. Jaký smysl má natáčet dramatické scény když mají všichni plotarmour a všichni jsou nesmrtelní. V nových SW už opravdu všichni. Propíchnou tě neva. Propíchnou tě podruhé v pohodě to se rozchodí (mimochodem za pár minut). Rozseknou tě napůl ? Ne v pohodě vezmu si aspirin. Zastřelí tě neva stačí radiátor místo pupku. Postava, které alespoň jednou nenatáhne brka a není oživena nemá ve SW co dělat. A že jsou tu některé, které přežili i dva výbuchy včetně hvězdy smrti.

Obi-Wan Kenobi - Část V (2022) (epizoda)

Ty vole to byla parodie. Desetiletá holka opravuje zařízení základny. Banda blbců stojí v místnosti a střílí po sobě aniž by se kdokoliv do čehokoliv trefil. Postavy mají granáty ale nikoho nenapadne je použít na obranu (až pak na sebe v dramatické chvilce). Dramatická vsuvka smrti dvou postav o kterých nevíte nic ale máte slzet. Složitě střílí do dveří ačkoliv lightsaber je otevře jedním seknutím. Jednotlivé scény na sebe ani nenavazují rozpojený meč se nějak objeví a pak i záhadně spojí. A k tomu ten naprosto debilní souboj s Vaderem. Někdo tě propíchne lightsaberem ? V pohodě to rozchodíš. Ach jo. Tohle je opravdu děs.

Obi-Wan Kenobi - Část IV (2022) (epizoda)

Takže podvodní základna nemá vodotěsné dveře. Nějak se dá utéct před vodou (ok Obi-wan je jedi, ale i tak). Základna imperia nemá protileteckou obranu z nějakého důvodu. Celé je to hrozně nesmyslné když stejně víte že Obi-wana nechytí ani se jim nic nestane protože prostě co by se jím asi mohlo stát. Všichni jsou až žalostně neschopní. A ten závěr už je extémně dementní. Asi nastal čas říct černé kryse dost (myslím tím Disneyho, aby bylo jasno). Vynechal jsem Boba Fetta a už to tak zůstane.

Obi-Wan Kenobi - Část III (2022) (epizoda)

Krásně se scénáristi chytili do pasti, kterou si na sebe ušili. Prequely a sequely jsou strašná past. Už mě ty totální lapsy v kontinuitě docela nebaví. Viz "je to dlouhá cesta" a 2 minuty na to vystupují :-D. Uhasit plameny jo v pohodě, ale jen poprvé podruhé už to nejde. To Vaderovo killing spree mi taky dost nesedělo.  Už mě tohle unavuje. Stále to samé zajetí - útěk - zajetí - útěk - skrývání - zajetí atd dál. Osudový souboj (první, druhý, čtvrý, dvustý patnáctý až to úplně ztratí jakýkoliv smysl). Dojná kráva nostalgie se musí dojit až z ní zbudou jen kosti a kůže na buden.

Star Trek: Podivné nové světy - Pamatuj na smrt (2022) (epizoda)

Kdo nemá nějáké trauma (ať už zavražděnou rodinu/ smrtelně nemocnou dceru/ rodinu zemřelou při nehodě/ tajnou minulost ohroženou rasisismem/ trauma z budoucnosti :-D atd.) nemá ve flotile co dělat. Vidím ty náborové plakáty. Jste sirotek, máte trauma a kostlivce ve skříni, jste mentálně nestabilní ? Přidejte se k nám flotila vás vítá. To, že je zrovna na Enterprise augment a náhodou je tam i Noonien-Singh a Kirkův brácha taky asi přehlédnu. Počítám, že se brzo objeví nějaký další Spockův ztracený bratr/sestra (možná bude tentokrát třeba fereng). Jinak díl je ok jen je to až hodně podobný Khanovu hněvu. 50% zatím. Potenciál tu je, ale zatím je dost skrytý.

Lucifer (2016) (seriál)

Bohužel tohle hodně rychle ztratilo drive. Nápad zpočátku celkem fajn, ale brzy se téma vyčerpá. Rád bych viděl tohle zpracováno brity :-D 65%