RichardLev

RichardLev

<< předchozí 1 2 3 4
    • 13.4.2015  19:00
    Dragon Ball (TV seriál) (1986)

Pro mě to je maximální nostalgie. Sledoval jsem to už jako malý na satelitu, naučil se na tom německy a mnohem později jsem četl i mangu kde jsem se pro změnu vylepšil v angličtině. Teď jsem si to po mnoha letech střihl španělsky. :) Ze začátku je to dobrodružný komediální seriál - nutno dodat, že perverzní. Dnes už by něco takového cenzurou jako pořad pro děti neprošlo. Jak to postupně pokračuje, soustředí se to více na boje a ke konci už to jsou skoro souboje a lá Dragon Ball Z. *** 1. První hledání Dragon Ballů - 80 % *** 2. Trénink s Kame seninem a první Tenkaichi Budokai - 90 % *** 3. Red Ribbon Army - 60 % (díly s Tao Pai Pai a s Karinem za 100 %!!) *** 4. Uranai Baba - 80 % *** 5. Druhý Tenkaichi Budokai - 90 % *** 6. Picolo Daimao - 100 % (přeskočte pasáže s ledovém labyrintu - nudný a zbytečný filler!) *** 7. Trénink s bohem a třetí Tenkaichi Budokai - 90 % *** 8. Svatební šaty.... přeskočit, naprosto zbytečný filler. *** Nejlepší části: pokaždé, když někdo dělá Kame-hame-ha :-D

• 13.4.2015  18:34

Bum bum! Vrrrrrr! Íííí. Plesk, bum! Prásk!!! Ratatatatata. Beng. Vžuuuum! Super zábava. Na pětku to nemá, ale ani chvíli jsem nelitoval peněz vydaných za lístek do kina. Nejlepčí akční pasáže jsou Kavkaz a Abú Dhabi. Poslední a závěrečné LA je slabší - zachraňuje to jedině The Rock. Ten je prostě boží. Mé IQ během sledování kleslo o 20 bodů, ale křenil jsem se u toho jak malý.

• 23.11.2014  21:22

Haters gonna hate, o čemž svědčí mnohé komentáře. Běžte se bodnout. Je to skvělá zábava stejně jak předchozí díly. Komu se líbily, ten si užije i tenhle díl. Těším se na čtyřku.

• 16.11.2014  13:55

Název slibuje něco, co ve skutečnosti není tak úplně pravda. Přesto potlesk překladatelům - díky názvu mě film zaujal a šel jsem na něj do kina. Nebýt názvu, asi bych ho přehlédl, což by byla obrovská škoda. Je to super gangsterka, ve které je velké množství hodně zvláštních momentů, které se prostě vidí jen v severských filmech (sbírání hovínek?? wtf??). Norská krajina je úžasná a mám chuť projet se ve sněžném pluhu.

• 10.11.2014  19:04
    Interstellar (2014)

Trailery mě nechávaly úplně chladným (nuda) a délka filmu (skoro 3 hodiny!!) mě taky děsila. Bál jsem se, že se tak po hodině začnu v kině nudit, vrtět se v křesle a koukat kde co lítá. Nakonec jsem čuměl jak puk na plátno, protože tam to teda lítalo. Nová Vesmírná odysea to fakt není (na to je tam až moc vysvětlovacích scén pro "obyčejného diváka"), ale to jsem ani nečekal. Nolan opět boduje. A neodpustím si srovnání: je to lepší než Gravity :)

• 10.11.2014  19:00

Skvěle jsem si to užil. Roboti a obří monstra nejsou zrovna můj šálek kávy a když Del Toro odešel od Hobbita, aby natočil tohle, říkal jsem si, jestli se náhodou nezbláznil. No možná trochu. Křenil jsem se u toho jak debil, tak moc to bylo dobré. Lituji, že jsem to neviděl v kině. Na dvojku si sto pro zajdu. Jen malá výtka....ten prostřední souboj mi teda přišel o dost lepší, než ten závěrečný.

• 5.9.2014  13:12

Tři hvězdy a to jen proto, že to je AVGN. Moc jsem se nenasmál, film mi přišel zbytečně dlouhý a ne zrovna zábavný. Je to docela zklamání. Šílenosti vyznívají spíše rozpačitě, než zábavně. Není to...není to prostě ono. Ale dobře - dvě hvězdy za snahu a další hvězdu za to, že to je AVGN. Škoda že James nevěnoval svou energii a čas raději kratičkým epizodám svého super seriálu, než tomuhle filmu.

• 17.6.2014  17:40
    Tři mušketýři (TV seriál) (2014)

Dávám slabší čtyři hvězdy. Je to nenáročný akční seriál k odpočinu. Scénáře jsou děravé, s historií to moc společného nemá, ale hlavní postavy jsou sympatické a v seriálu je i hodně krásných žen. Některé epizody jsou slabší (čtyřka), jiné zase velice povedené (sedmička, desítka). Mušketýři pálí z mušket jako kovbojové na divokém západě, pak zase mávají o sto šest meči, mezi akcí provádí kriminální pátrání jako detektivové a do toho všeho hláškují. Nechybí nějaký ten románek, zrada, temná minulost, kardinálovy intriky a tak podobně. Určitě se mrknu i na druhou sérii.

• 12.12.2013  08:30

(může obsahovat mírné spoilery) Veškerou kritiku na Hobita tak trochu chápu, ale srovnávání s prequelovou trilogií Star Wars není na místě – taková hrůza to prostě není. Hobit je totiž poměrně nevděčná kniha k zfilmování. Je hodně epizodická a atmosférou připomíná spíše pohádku. Kdyby to Jackson natočil přesně podle knihy, dopadl by film katastrofálně. Jackson se proto snaží trochu více oživit postavy, dát jim hlubší příběh a docílit tak ucelenějšího a epičtějšího vyprávění. Podle některých je to vata, podle mě by bez toho působil příběh jako vykastrovaný. Co funguje v knížce, ve filmu by prostě nešlo. Bard, Turiel, Gandalfovo putování – bez toho by to nebylo ono. V knížce se s Bardem skoro vůbec neseznámíme. Tolkien nevěnoval Bardovi vzhledem k jeho úloze v příběhu dostatek prostoru. Jackson to napravil. V knize se trpaslíci ani nepokusili se drakovi postavit. Jackson to napravil – ne sice úplně ideálně a přesvědčivě, ale snaha tu byla a chápu, k čemu ta „zbytečná“ akce na konci byla. Nevýhodou filmu je, že Bilbo ustupuje do pozadí. První díl se točil okolo toho, jestli je Bilbo hoden výpravy trpaslíků a jestli nebude jen přítěží. Na konci se prokázal jako kompetentní člen a tak ve druhém díle Bilbo ustupuje jiným postavám. Kdo četl knížku, ví, že ve trojce by měl Bilbo opět zazářit. Humor je výtečný – Bombur v sudu, Killi a Turiel („Neprohledáte mě? Co když něco schovávám v ….“), pašování trpaslíků do Bardova domu… Akční složka je spíše jen na efekt, hrdinům skoro nehrozí žádné nebezpečí, jsou nezranitelní a souboji jen tak proplouvají (občas doslova) – nevadí mi to zde tak, jako v prvním díle (postřelený Killi buď pochválen). Šmak je doposud nejlepší drak ve filmové historii a kdo říká, že ne, ať shoří v jeho plamenech. Lokace jsou nádherné, město Dale je úplně luxusní. Hudba skvělá. Dvojka je o něco lepší než jednička – možná to je tím, že jsem věděl co čekat a neměl jsem přehnaná očekávání. Lepší čtyři hvězdy.

• 6.12.2013  22:15
    Old Boy (2003)

Premisa je výborná. Po zajímavém a mysteriózním začátku následuje sem tam pár zajímavých scén a dobrých nápadů, které vyústí v naprosto neuvěřitelné rozuzlení. Neuvěřitelné v negativním slova smyslu. Nechápu, proč je všechno tak teatrální, přehnané, epické a mega dramatické – kazí mi to dojem z filmu a ubírá mu to na uvěřitelnosti. Nerozumím chování postav a to mi vadí. Později jsou některé lapsy v chování postav sice vysvětleny, pro mě však zcela neuspokojivým způsobem – to znamená vysvětleny prostřednictvím debilní pomocné berličky. Ani ta však nevysvětluje úplně vše. Pointu jsem tušil, jen jsem čekal, jak (a jestli) k ní film dopracuje. Old Boy má své kvality a dokážu pochopit, že má tak vysoké hodnocení. Dokázal bych však taky sáhodlouze vysvětlovat, co všechno je v něm špatně. Tři hvězdy z frustrace nad promarněným potenciálem. Poznámka: neviděl jsem remake, ale podle toho co jsem o něm četl, tak by se mi asi líbil víc.

• 17.11.2013  11:11

Thor: Temný svět je o třídu lepší než jeho předchůdce. Je to pořádná fantasy/sci-fi podívána, velice zvláštní mix všeho možného. Chvílemi jsem měl skoro pocit, jako bych se díval spíš na Star Wars, než na Thora. Je zde více humoru a vtipných scének, díky čemuž film nepůsobí zas až tak vážně, protože takový film se prostě vážně brát nedá. Loki je bůh (dvojsmysl zamýšlen). Natálka byla moc hezká panenka, ale ten pseudovědecký bullshit jí fakt nebaštím. Jo a zmínil jsem, že Loki byl super?

• 4.11.2013  18:23

Super thriller se super psychopatem. Dost jsem se u tohohle filmu nasmál. Některé situace mi přišly podobně absurdně zábavné, jako když Willis ve třetím díle Die Hard chodil po ghetu nahý s cedulí Nenávidím negry. Nevím, asi jsem divný, když se tomu směju. Ten psychopat byl prostě bůh. Jo a Colin to taky zahrál dobře, klobouk dolů. Akorát to na mě ke konci bylo až moc vážné a trošku to ztrácelo šťávu. Chtělo to aspoň ještě jednu mrtvolku navíc.

• 2.11.2013  21:45
    Enderova hra (2013)

Jako skoro vždycky - kniha je lepší, než film. S Enderem si ale vyhráli a snažili se maximálně. Rozhodně je to povedená adaptace, která knize nedělá ostudu..ale není to to pravé ořechové. Na vzdory délce mi film přišel strašně rychlý a události moc nahuštěné na sebe. Spousta momentů na mě nezapůsobila ve filmu zdaleka tak silně a uvěřitelně, jak v knize. Ale uvědomuju si, že to vidím moc kriticky - kdybych knihu nečetl, asi bych hodnotil o hvězdičku více.

• 28.10.2013  21:32

Dal jsem si tři albánské borovičky a v lehce podroušeném stavu vyrazil do kina. Už jen úvodní trailer na začátku filmu mě dokázal rozesmát. To jsem ještě nevěděl, že ten trailer není tak úplně fiktivní... Doporučuji stejný postup a k tomu si ještě přibalit nějakou flašku s sebou. Během filmu se budete muset napít několikrát. Čekal jsem, že to bude přehnané, že to bude ulítlé...ale až takhle??

• 22.9.2013  15:05
    Ospalá díra (TV seriál) (2013)

Zatím nehodnotím, ale první díl vypadal hodně slibně. Těším se na další.

• 17.9.2013  20:30

Je to takový pohodový divoký film, který spěje od nikud nikam a vlastně se toho zas až tolik kromě pár přepadení nestane.

• 16.9.2013  06:42

Nemám rád komedie, kde se chlap převléká za ženskou, nebo někdo předstírá, že je někým jiným. Hlavní hrdinové mi byli nesympatičtí a dělali obě výše uvedené věci a tak jsem jim ani moc nefandil. Jinak pohodová komedie.

• 15.9.2013  14:24
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Jeden z nejlepších seriálů vůbec. Skvělí herci, skvělý scénář, skvělé všechno. Nejsem fanda politických dramat, ale tohle je pošušňáníčko.

• 14.9.2013  20:24
    Elysium (2013)

Krásná sci-fi pohádka, na kterou už se asi na rozdíl od Districu 9 nikdy nepodívám. Je to na můj vkus moc černobílé a americky kýčovité. Se vším jsem při vstupu do kinosálu počítal, takže to nemám filmu za zlé. Blomkamp chce zaujmout širší masy, no snad se mu to povede a bude si pak moct více točit podle sebe. Je to podobné na Vyměřený čas (In Time), jen trošku akčnější. Roztřesená kamera mi tentokrát vadila - byla nadužita a často byla i ve scénách, kde vůbec nebyla třeba.

• 14.9.2013  20:19
    Podfukáři (2013)

Nedává to na konci smysl, ale o to stejně nejde. Díval jsem se kvůli dobré zábavě a tu jsem dostal. Akční scény s použitím hbitých rukou kouzelníků byly lahůdka. Stejně tak vysvětlující Morgan Freeman. Když už někdo má vysvětlovat kouzelnické triky, tak jedině on :)

• 22.8.2013  22:19
    Kick-Ass 2 (2013)

Je to stejný nářez jako jednička! Zatím nejlepší film tohoto roku. Absurdita, brutální násilí, černý humor a šílenství pokračuje v neskutečné jízdě. Mother Russia válí, Chloe je zlatíčko, Jim Carry nepřekvapil ani nenaštval a Jackman složil moc pěkný soundtrack. Teď jenom zjistit, co hrálo za skladbu, když si podávali Colonela… A Matthew Vaughn má u mě opět plus - jeho vliv je na filmu znát, i když ustoupil v režii Wadlowovi.

• 10.8.2013  13:46
    Jack a obři (2013)

Prozatím nejlepší fantasy film tohoto roku a velice příjemné překvapení. Obsazení sympatické, herci hráli s láskou a celé to působí krásně pohádkově a člověk má chuť vyrazit za dobrodružstvím. Možná bych dal klidně i půl hvězdičky navíc...nechápu, co film dělá v modrých číslech.

• 6.6.2013  21:54

První díl se mi líbil víc, než by pravděpodobně měl. Viděl jsem ho už třikrát a třikrát jsem si ho neskutečně užil. Ve dvojce však jako by veškerá novota vyprchala. Duchem je Do temnoty podobný svému předchůdci, ale něco mi tady chybí. Herci jsou super, příběh jakž takž, akce taky…nenapadá mě vlastně nic pořádného, co bych mohl vytknout. Ale film mě prostě nedokázal strhnout. Díval jsem se zcela nezaujatě. Možná to bylo špatným vygradováním? Zhruba od třetiny nedá film divákovi chvíli vydechnout a je to skoro nonstop akce. Bum, bum. Jeden průser střídá další. Pořád jsou všichni ve smrtelném nebezpečí a jak z něj uniknout, hned spadnou do dalšího. Nevím…asi jsem měl po skvělé jedničce moc velká očekávání. Dávám 70 %, ale spíš se kloním ke třem hvězdám než ke čtyřem…

• 27.5.2013  22:26

Naprostý nesmysl. Moc jsem nevěděl která bije. Céčkový film, v áčkovém hávu. Scénář je špatný, casting taky... Bylo tam tolik rušivých elementů, které mi bránili abych si to užil i jenom jako prostou zábavu. Podle mě je špatně natočená nuda. Přitom se toho neujali úplně špatní tvůrci. Někde ale šlápli vedle. Možná, kdyby scénář napsal jen jeden člověk?

• 26.5.2013  16:42
    Nevědomí (2013)

Smíchejte Matrix, Moon a možná trochu Vesmírné Oddysey (Sally-Hal?)...a máte tady slabší mix, který neurazí, ani nenadchne. Je to zajímavé, napínavé, ale moc dlouhé. Bohatě by stačilo devadesát minut. Slabší čtyři hvězdy.

• 25.5.2013  10:09

Na filmu mi vadí dvě věci, kvůli kterým nemůžu dát plný počet. 1. Jack Reacher je takový správňák až to bolí. Čekal jsem, kdy pomůže staré babičce s nákupníma taškama, nebo dědovi o berlích přes přechod. Dělají z něho velkého drsňáka co ignoruje pravidla a vytváří si vlastní zákony, ve skutečnosti je však jen Mirek Dušín, co se umí prát a střílet z pistole. 2. Proč se z toho snaží dělat komedii? Co měla znamenat ta trapná scéna s pálkama v koupelně? Nebo to jak ho lidé na autobusové zastávce schovali a ten černoch mu půjčili čepici. Takové blbosti úplně rozbijou jakékoliv napětí předtím film šikovně budoval. Jak pak má divák brát film vážně? S výjimkou těchto dvou bodů je slušná popkornová podívaná, která mě docela potěšila. Mimochodem srovnání s Bournem není podle mě na místě.

• 17.5.2013  14:48
    Samuraj Jack (TV seriál) (2001)

Netradiční seriál, kde se jen velice málo mluví, důraz je kladen spíše na video a audio. To se dneska vidí jen málo - většina seriálu pro děcka jsou ukecané až běda. Samurai Jack je akční mix sci-fi, fantasy a všeho možného. Některé díly jsou neskutečný bizár. Nevýhodou je, že seriál končí otevřeně. Nečekejte tedy na šťastný konec. Oblíbené epizody: Jack and the Warrior Woman; Jack and the Three Blind Archers; Jack and the Ultra-robots; Jack and the Spartans; Jack in Egypt; The Birth of Evil; The Aku Infection; The Scotsman Saves Jack.

• 3.5.2013  23:30
    Iron Man 3 (2013)

Je to dobrá popcornová zábava. Žádné velké překvapení se sice nekoná, ale úroveň je stále vysoká. Pro mě je to asi lepší než dvojka. Stojí to za návštěvu kina.

• 7.4.2013  19:25
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Po první epizodě je pro mě prozatím hvězdou seriálu Hugh Dancy. Těším se však, až to bude moct Mikkelsen pořádně rozbalit. Tahle dvojka vypadá na velice slibné ústřední duo.

• 16.3.2013  22:26
    Otec prasátek (TV film) (2006)

Divný miš maš. Ze Zeměplochy jsem četl jen jednu knížku a ta mě nezaujala. Vůbec se v tomhle bizarním světě neorientuju a tenhle film je tak pro mě nepochopitelný chaos. Pár momentů bylo, ale celkově jsem zklamaný. Zaslaná pošta byla teda o dost lepší. Tohle je na mě moc velký bizár.

<< předchozí 1 2 3 4