h0n24

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 21.5.2017  02:57
    Dámská jízda (2017)

Amy Schumer a Goldie Hawn je komické duo, které funguje. Něco mi říká, že je nevidíme spolu naposledy. Je škoda, že do snímku nezakomponovali něco více. Točit film dopředu s tím, že to bude průměrné béčko a o nic víc se nemá smysl snažit, je škoda.

• 15.5.2017  03:05

Maui, který by podle legendy mohl hrát v docela slušně morbidním péčku (podle legendy Maui zemřel, když se pokoušel lidi udělat nesmrtelnými tím, že se transformoval na červa a při vniknutí do vagíny bohyně Hine-nui-te-po byl rozmačkán obsidiánovými zuby, které tam měla), to spolu s Moanou (v autorskými právy zatížené Evropě pod jménem Vaianou) pěkně rozjedou. Dvojice dokáže podržet celý filmu. Na nich to stojí a padá. # Palec nahoru Disneyovu studiu za věrné zpracování legendy, která je tak náročná, že si ji šest národů vysvětluje trochu jinak.

• 11.5.2017  16:15
    The Shadow Effect (2017)

Špatné označení kategorie filmu, jedná se o scifi. Zápletka je vystavěna na psychologickém ztrácení sama-sebe, ale bohužel to v souvislosti s akčními scénami moc nefunguje. Ačkoli se finále snaží na poslední chvíli dohnat vysvětlování, působí to zmatečně a odfláknutě. Hlavní hrdina se snaží budovat napětí a i v jeho agresivním rozbíjení okolí se ozývá "vlastně ani nevím co dělám a proč". Možná režie jednoho páru a scénář druhého není dopředu odsouzena k produkci ucelené myšlenky.

• 10.5.2017  14:42

Příjemně překvapilo. Filmu se podařilo navázat na styl prvního dílu (to jest akčnější parodie Bonda s klasickým romantickým, tj. "roztrhaným", hrdinou zasazeným do dnešní doby) a zároveň vtipem a šílenými kousky jej překonat.

• 9.5.2017  23:50

Možná, když nejsme připraveni zemřít, nejsme ani připraveni žít. Die or not to die, that is the question. Inteligentní scifi, kde se důležitý děj odehrává jako voiceover. Pokud jste připraveni na dlouhé scény, pomalý táhlý monolog a filozofování o smyslu života, film si zamilujete.

• 8.5.2017  12:48
    Ghost in the Shell (2017)

Jako aktuální remake Kôkaku Kidôtai naprosto parádní, splnilo práci na jedničku, zároveň to má všechny prvky dnešního filmu. Ale i věrná kopie zůstane kopií.

• 6.5.2017  14:43

Anya Taylor-Joy si snímkem stanovila vysokou laťku kvality hereckého umu. Tak vysokou, že ji to staví mezi nejlepší současné mladé hororové herečky. Film zpracovává příběh o čarodějnicích z pojetí 17. století, což dnes vypadá netradičně. Je to ten typ příběhu, ze kterého se vyvinuly dnešní pohádky. Tak dobrou noc.

• 3.5.2017  04:05
    Perspective (2011)

Volně dostupné ke shlédnutí: https://www.youtube.com/watch?v=PDKdaWVX6hM

• 28.4.2017  23:54
    Zkrat (2011)

Podhodnocený snímek. Knihy otce hrdinky srovnávají sama sebe s Bournem, respektive jím předpokládaný zvrat Mallory vs. privátní sektor. Problém je, že Haywire je náročnější než Bourne, roztříštěná kompozice a zápletka jsou hutnější. Tady jde zároveň o hyperbolu man-že(l/n)ství, resp. o postavení ženy ve světě špiónů. Jedinečnost je třeba si vybojovat. Celý film, ač teda začíná a končí slovem "Fuck", se zdá, nechce tvářit uceleně a zároveň nechce mít otevřený konec. Takže se jen tak zastaví.

• 13.4.2017  11:44
    Rozpolcený (2016)

Shyamalan, zdá se, vytváří svůj vlastní svět. Akčním filmům z dílny Marvelu to skvěle funguje, psycho-trillery jsou pak vlastně jen evolucí. Proč ne.

• 12.4.2017  20:52
    Split (2016)

Nulový příběh. Špatně prokreslené postavy. Nesprávné zařazení filmu (není sportovní ani komedie).

• 20.3.2017  21:43

(obsahuje spoilery) Hodnocení dávám po třetím shlédnutí v celkovém rozsahu 8 let, neb jsem očekával, že se můj názor změní. Chválím technologické zpracování, což dělá film významným sci-fi snímkem vůbec. Spousta detailů je dotažených k dokonalosti (kupř. zvuk ve vesmíru, lodě, Hal). Přesto si nemůžu odpustit kritiku myšlenky. Ač je film zamýšlen jako nadčasový, ve výsledku je z něj na dnešní dobu přehypovaný artový nesmysl. Snímek sám sebe řadí do hardcore sci-fi, jež se drží vědeckých poznatků. Koncept filmu je o objevu nástrojů (zbraně, počítače, monolity). Evoluční skok je znázorněn symbolem monolitu, kde konečná je lidská zoo a energetické entity. Akorát vždy je to o jedinci. Jenže taková myšlenka je založena na chybné premisi lidské evoluce. Srovnejte s nedávným Arrival (2016), rozhodně o úroveň výše. Odysea je vlastně tak Kubrickovou, ač to v řadě interview odmítá, cestou k bohu. Akorát s malým. Škoda jen, že evoluce je o syntéze (specializaci) a tím úspoře energie, což je přesný opak filmu. Z dalších problémů kromě nechutně natahovaných scén (možná laciný trik důležitosti, problému ega tvůrce nebo jen trendů doby) mě vadilo, ale to je subjektivní problém, očividné poražení AI jako "technologický" stupeň lidské civilizace (objeví se symbolika monolitu). Hal měl být potrestán jinak. TLDR: závěrem filmu, aby byl opravdu nadčasový, by muselo být znázornění Země jako inteligentního celistvého organicko-syntetického organismu, místo toho je tam další Ježíš. Fakt nedík.

• 13.12.2015  21:03
    Poyraz (2006)

Snímek, který ve třinácti minutách ukáže celý budoucí život mladé slečny. V místě, kde chcípl pes, i maličkosti vytrhnou z prostinkého nicnedělání a letargie. Film překvapí všechny snílky, jež by rádi bývali žili poblíž Černého a Egejského moře.

• 18.11.2015  01:54

Film přináší to, co Jobs předal světu. Není to snímek, který by chtěl šokovat výpravou do jeho osobního života (jako ostatní tohoto druhu). Je to pocta. Zmiňuje jen to podstatné. Jeho profesní život. Jeho úděl. Jeho budování "rodiny". Jeho souboj s lidmi, kteří by chtěli jeho dítěti ublížit.

• 17.11.2015  02:38
    Sufražetka (2015)

Jedinečný snímek. Známé, ohrané téma jinak. Prostinká myšlenka, jež překračuje snímek a v závěru i dobu samotnou. Táhle kulminuje, což zde překvapivě funguje. Syrové. Šedivé.

• 26.10.2015  12:23
    Špičák (2009)

Až někde uslyším "své děti učíme řádu a disciplíně", "trávíme spolu více času jako rodina", nebo "já v těch svých dospělých dětech vidím děti", asi si rozpomenu na tento film, který kompletně přeházel můj náhled na "systematické rodičovství". Peklo. Vlastně Vám to ani nedoporučím vidět. Je to děsivé, chladné a co hůř - uvěřitelné. A už nikdy nebudete jako dřív.

• 20.10.2015  15:33
    Infini (2015)

Takový Mr. Nobody nebo Avatar. Poslepováno z kousíčků jiných filmů. Když se to dá dohromady, je to známá, ale zároveň trochu jiná podívaná. Skvěle fungují "mentální souboje", které jsou děsivé. Má to atmosféru, napětí, děj i přesto, že se jedná o nízkorozpočtový film. Velmi překvapilo. Happyend konec (začátek), pro tento typ filmů originální, je pro planetu zemi trochu depresivní, protože není jasné kam se mimozemské buňky poděly. Infini 2 může klidně nastat na naší rodné planetě, díky neopatrnosti oné skupiny.

• 19.10.2015  03:23
    Chaos (2005)

Velmi podhodnocený a zdá se mnohými nepochopený snímek. Ohromně propletená bankovní loupež, která ač se v první části zdá příliš jasná, se posléze zkomplikuje a připraví nečekaný zvrat. Film je jedinečný tím, že nemá přesně stanoveného hlavního hrdinu a ani hlavního antihrdinu. A navíc na konci se některé role smísí. Nejbližší přirovnání: loupež po italsku říznutá obvyklými podezřelými.

• 18.10.2015  04:13
    Blesk (2011)

Velmi zajímavý scénář dle bezpochyby pozoruhodné předlohy. Umně prokreslené hlavní postavy (dvojice policistů a pachatel) celý film však neutáhnou. Prakticky všem by se hodil hlubší background. Celé by to pak působilo méně strojeně. Vedlejší postavy jsou vesměs nadbytečné, ba co hůř, mnohdy se chovají nelogicky. Myšlenka filmu se navíc znatelně utápí v porovnání s činy hlavního (anti)hrdiny.

• 17.10.2015  22:50
    Nevyřízený účet (2013)

Statham je kouzelný v tom, že je pokaždé stejný. Stallone taky dokolečka stále jede tu svou. Je to krásně průměrný film. Zabaví. Má akční scény. Má příběh. A nic navíc. Na dlouhé večery dobré. Do mého žebříčku nejlepších filmových snímků, které stojí za to vidět však nepatří.

• 3.10.2015  23:03
    Válečný kůň (2011)

Pateticky pompézní film, který by byl býval zajímavý o desetinové délce.

• 27.9.2015  02:46
    Vzkříšení démona (2015)

Kopie hráčů se smrtí, řízlá filmy o démonech. Vyvražďovačka bez vyšší myšlenky. Konec je odfláklý a navíc scéna s malou holkou příliš nedává smysl. Bohužel nemohu dát nic horšího než odpad.

• 20.9.2015  21:48

Generační vztah válečného veterána s dítětem. Matka, která to nezvládá a biologický otec, který "neexistuje". Bill Murray se mírně ohraného, leč funkčního nápadu chytil s obrovskou vervou. Táhne jej. Možná jde o jeden z nejlepších Murrayho filmů, leč snímek sám o sobě se dotýká pomezí průměrnosti.

• 18.9.2015  01:52

Průměrný scifi akčňák s roboty. Nezklame, ale ani výrazně nenadchne. Evidentní inspirace v Manga. Sázka na "Bayeovskou" 3D techniku.

• 22.8.2015  03:01
    Špión (2015)

Zajímavá komedie ze špionážního prostředí. Paul Feig si splnil sen a natočil komediální Bondovku, která poletuje na velmi tenké hranici mezi úplně debilní a vkusná. Melissa McCarthy je rozený komik a její střídmé, nenucené vtipy filmu sedí. Ozvláštnění o "větší celebrity" není špatné. Je tam řada hluchých míst, přesto je její role uvěřitelná. Postavy se vyvíjejí, jsou celistvé. Film samotný nabourává řadu konvencí. A jako správná americká komedie vše končí tím "správným happy endem". A nebo taky ne :D Každopádně pokud hledáte špionážní komedii, která není debilní jako většina těchto komedií, tohle by Vás mohlo zaujmout.

• 22.8.2015  00:25
    Terminator Genisys (2015)

Kombinace předchozích dílů, která vyústí v řadu WTF momentů, protože jednotlivé návaznosti nedávají smysl. Nadchlo počítačové zpracování starého Arnolda, těším se až filmy budou točeny tímto "CGI" způsobem. Je za tím spoustu potenciálu.

• 22.8.2015  00:22

Průměrný Mission Impossible. Honičky, akční scény, high tech technologie, humor. Celé už je to všechno na jedno brdo a rozdíly mezi jednotlivými díly se ztrácí. Film nenadchne. Neurazí.

• 16.8.2015  23:58

Dlouho vážených pět hvězd. Jde o specifický, originální horror, který se celý odehrává na ploše počítače. Je cílený na teenagery, což je ostatně důvod, proč má tak nízké hodnocení - starší věková skupina se v něm nemůže najít, nedokáže se ztotožnit s hrdiny, s de facto usmrkanýma malýma děckama. Každopádně snímek splňuje všech sedm aspektů, které u filmů hodnotím, čili pokud chcete svůj přehled doplnit o netradiční film z virtuální reality, doporučuji. Nedoporučuji nemáte-li nadhled anebo Vám dělá potíže oprostit se od chování hlavních hrdinů.

• 19.7.2015  22:41

Podhodnocený vysoce kvalitní film, který však není pro lidi, kteří nechtějí u filmů přemýšlet. ░ Originální thriller, který staví na jediném sci-fi prvku. Nerozpitvává technologie hollywoodským způsobem, ale ve dvou větách stanoví logiku celého příběhu, kterou se přesně řídí, takže nedojde k WTF momentu, což je u sci-fi filmů o cestování v čase raritní záležitost. ░ Perfektně zpracovaná charakteristika postav, které se každou sekundu vyvíjí a posouvají dále. Každá z nich má vymyšlené, co bude řešit dále a to i v neočekávaných situacích. Každá svým specifickým způsobem.

• 10.7.2015  16:27
    Šílený Max (1979)

Viděno po čtvrtém díle, který byl v kinech akcí našlapanou peckou, jedním z lepších snímků toho roku co vyšel. Zdá se, že první díl je natočen podobným stylem - akce stíhá akci. Jenže to, co v 79. fungovalo, pro nynějšího diváka působí dost lacině. Zvlášť bouračky, na kterých je částečně film vystavěn. Scénář 93 minutového filmu tvoří prvních 70 minut představování brutálního motorkářského gangu versus 23 minut posledních, kdy hlavní hrdina má důvod něco dělat a tak se tam i děje něco jiného než náhodně sestříhané ukázky toho jací jsou motorkáři zlí lidé a že život mají v paži.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11