h0n24

okres Brno

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 17.2.2018  06:22

Jedinečné. Doporučuji. Velmi jsem se filmu obával, že mě bude návštěva kina mrzet. Natáhnout krátké díly internetového seriálu do celovečerního filmu není jednoduché. Nedovedl jsem si představit, že by mě krátké puny bavily tak dlouho a na film jsem vlastně šel s minimálním očekáváním "politického Kameňáku". Ó mé překvapení! Prezident Blaník je bezpochyby sezónní záležitost – humor si divák nejvíce užije s premiérou. Přesto dílo seriál přesahuje. Fascinující je um, s jakým se podařilo do filmu nacpat nezměrné množství veřejných postav, které samy sebe "dehonestovaly". Člověka hnedle potěší, že naše česká společnost si umí dělat ze sebe srandu, a že Švejkovské a Cimrmanovské hodnoty jsou národním duchem i v dobách, kdy je "našinci nejhůře". No a Blaník toto umí parádně vyšvihnout do hyperboly.

• 19.1.2018  15:56
    The Gifted (TV seriál) (2017)

Zapomenutelné. Nedoporučuji. The Gifted chce být lepší verzí Heroes z Marvelovské verze Země-10005, ale kulhá v tom. Hrdinové, respektive jejich schopnosti, jsou mladšími, slabšími verzemi známých postav Rosomáka, Magneta, Kyklopa a dalších. Ústřední děj se oproti ryzích X-Men točí kolem "takové normální rodinky" na místo čirého souboje hodných se zlými. Ač i ten je přítomen a s blížícím se finále intenzivnějším. Je to scénáristicky rozvláté (obvyklý Matt Nix), hereckými výkony chudé (a ani ostřílená herečka Amy Acker, ač se snaží, jak může, nedokáže přebít unylost ostatních). Gifted je typický seriál o 13 dílech s osmi různými režiséry a jedním producentem, který vlastně ani neví, jak se seriálem naložit, přestože má dopředu připravený parádní svět se kterým si může hrát. Pevně doufám, že další série přijde s pevnější režií a myšlenkou, neb se stávajícím nastavením se může stát, že příští série bude tou poslední, a to by byla škoda. Po kvalitním seriálu typu The Gifted je tady určitě poptávka.

• 19.1.2018  15:55
    The Gifted - Série 1 (série) (2017)

• 20.12.2017  03:05

Zapomenutelné. Nedoporučuji. 150 000 dolarů. Podpis Darrena Arofonskyho. 65 sekund. 7 fotografií. 1 voiceover. A jedno... poselství? https://www.youtube.com/watch?v=5r1mG239wRM

• 20.12.2017  02:40
    matka! (2017)

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Snímek, který možná až neopatrně vrávorá mezi předělem pěti hvězd a odpadem. Ač se jedná o perfektně zpracované mysteriózní drama s hororovými prvky, posledních 30 minut filmu je přehaných a neustálá snaha šokovat a udržet diváka v ještě stísněnějším napětí snímku výrazně ubírá. Nejde tak ani o biblicky nechutné poselství, že lidé jsou odsouzeníhodná prasata do nekonečna odsouzená životu v utrpení a že matčina touha dávat bude vždy dopředu nedoceněná. Problémovou částí je finální spleť nápadů, které z filmu dělají jen chaos. Podobně jako když zahrnete do orchestru příliš mnoho nástrojů, jednou se z toho stane kakofonie. Darrenu Aronofsky by pomohlo opustit téma drog a náboženství a posunout se dále.

• 5.12.2017  21:16
    2:22 (2017)

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Teresa Palmer hrála před 11 lety ve filmu 2:37. Kdo s ní v roce 2028 natočí film 2:07? Apofenie v kostce a podobně "předvídatelný" je i tento snímek stavící sám sebe jako kopii Frekvence a čísla 23.

• 27.11.2017  23:24

Zapomenutelné. Nedoporučuji. The Gifted chce být lepší verzí Heroes z Marvelovské verze Země-10005, ale kulhá v tom. Hrdinové, respektive jejich schopnosti, jsou mladšími, slabšími verzemi známých postav Rosomáka, Magneta, Kyklopa a dalších. Ústřední děj se oproti ryzích X-Men točí kolem "takové normální rodinky" na místo čirého souboje hodných se zlými, ač i ten je přítomen a s blížícím se finále intenzivnějším. Nicméně dost tomu chybí. Je to scénáristicky rozvláté (obvyklý Matt Nix), hereckými výkony chudé (a ani ostřílená herečka Amy Acker, ač se snaží, jak může, nedokáže přebít unylost ostatních). Gifted je typický seriál o 13 dílech s osmi různými režiséry a jedním producentem, který vlastně ani neví, jak se seriálem naložit, přestože má dopředu připravený parádní svět se kterým si může hrát. Pevně doufám, že další série přijde s pevnější režií a myšlenkou, neb se stávajícím nastavením se může stát, že příští série bude tou poslední, a to by byla škoda. Po kvalitním seriálu typu The Gifted je tady určitě poptávka. (V komentáři hodnocena první série.)

• 27.11.2017  23:24
    The Gifted - got your siX (S01E06) (epizoda) (2017)

• 27.11.2017  23:24
    The Gifted - boXed in (S01E05) (epizoda) (2017)

• 27.11.2017  23:23
    The Gifted - eXit strategy (S01E04) (epizoda) (2017)

• 27.11.2017  23:23
    The Gifted - eXodus (S01E03) (epizoda) (2017)

• 27.11.2017  23:22
    The Gifted - rX (S01E02) (epizoda) (2017)

• 27.11.2017  23:22
    The Gifted - eXposed (S01E01) (epizoda) (2017)

• 26.11.2017  06:55

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Ať je snaha o myšlenkový či sociokulturní přesah jakákoli, čtyři díly třídílné knihy jsou příliš, a ani dokreslené, smyšlené scény nekorelující s knihou, film nepozvednou. Kudos za to, že z prvního dílu knihy o docela nudném souboji s hladem a o přežití vyrobili autoři snímek obklopený náročnou politikou, sázka na ni se povedla. Nicnémě filmy měly být jen dva. První s přesahem do druhého, jako úvod do politiky a scénerií a druhý, ve kterém to vše vykulminuje. Doufám, že budoucí remake za desítky let tohle obsáhne.

• 26.11.2017  06:54

• 26.11.2017  06:53

• 25.11.2017  03:01
    Americký zabiják (2017)

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Velmi podprůměrné béčko. Jakýsi mišmaš bournovky, kde se ale v přehršli zmatku utopila myšlenka. Nevím, na čem režisér jede, ale obsazení hlavního hrdiny, hlavního záporáka a vedlejších postav je prostě mimo. Hrdina je nudný, nezajímavý a jeho příběhy plné nehod (rodiče, přítelkyně) nejsou zrovna uvěřitelné. Záporák je sympaťák, který se na pozici gaunera hodí asi jako Mr. Beans. Překombinovaný a nezáživný děj dokáže z dvouhodinového filmu vykouzlit tříhodinový. Možná je to jako kniha skvělé, ale film se nepovedl. Mimo to neobsahuje nic novátorského, aby by stálo za to zmíněné vady přetrpět.

• 22.11.2017  21:44
    OtherLife (2017)

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Vyspělejší Počátek z vědeckého a CEO prostředí, který se netočí okolo souboje s naší temnou minulostí, ale se smyslem naší činnosti a ač se film tváří inovátorsky, moc v něm na druhý pohled nezbývá. Jessica De Gouw se v roli feťácké vědátorské workholičky snaží, oč může, sama snímek však neutáhne. Scénář se tváří zamotaně a přerývá jednu scénu za druhou, přesto je hned od začátku znát výsledek finále.

• 20.11.2017  21:30
    24 Hours to Live (2017)

Zapomenutelné. Nedoporučuji. 24 Hours to Live si bere insipraci ve filmu In Time a (novém) Johnu Wickovi. Jako celek působí přehnaně. Přestože je scénář výrazně prokreslený a nabitý, neustálé repetitivní záblesky minulosti jsou špatně načasované. Všichni herci jsou velmi slabí, chybí jim pevná ruka režie ve smyslu jak a proč by měli jednotlivou scénu hrát. Brian Smrz má sice úhledně zvládnuté plánování a jako pomocný režisér je vynikající, ale chybí mu nadhled, jakési poselství, které by chtěl do snímků vkládat. A dost to bolí. Navíc i s odstupem deseti let své prvotiny se příliš neposunul.

• 20.11.2017  03:06

Jedinečné. Doporučuji. Luc Besson si splnil sen svého mládí, když si prohlížel komixy ze světa města tisíců planet. Je v tom znát dětinská fantazie a nápady vskutku hýří barvami. Film se drží svého žánru a kategorie, čehož jsem se prve obával. Zároveň charakteristika resp. logika postav značně kulhá, a je na štíru, zda-li nálepka PG13 je jediným důvodem. Děj se točí jen kolem ústřední dvojice, nemá výrazného záporáka, ač je katastrofická část příběhu vystavěna právě na něm. Subjektivně mě moc neseděl Dane DeHaan v roli Valeriána. Ten je v komixech velmi výraznou postavou, ale ve filmu se nechal přehlušit desítkovou Carou Delevine. Od filmů založených na komixech by měl divák očekávat uvedení do neotřelých světů, jednoduchých akcí a nepodobných dialogů, hlubší úvahový aspekt filmu zpravidla přesahuje platformu, což pasuje film na maximální možné z binárního ohodnocení.

• 10.11.2017  22:38
    Singularity (2017)

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Hollywood potkal Singularitu. Když se obvykle naivní, stereotypy zatížený svět stříbrného plátna - kde klíčové momenty jsou vymezeny řádným sestupným odpočtem - potká s filozofickou myšlenkou, kterou ani filozofové samotní nemají v hlavně srovnanou, většinou to dopadá tragicky. Je to i případ tohoto filmu. Snaží se předat jakési poselství, ale jeho mluva je natolik prázdná, že vlastně nic neřekne.

• 6.11.2017  19:38
    The OA (TV seriál) (2016)

Jedinečné. Doporučuji. Hluboký a velmi citlivý náhled do nitra jedné schizofrenní duše, kterou ostatní nechápou, byť se snaží jak mohou. Někdy pro sou vlastní egoistickou zatíženost, jindy pro přesný opak. V prérii, když člověk dobře hledá a nechá si ten správný čas, může nalézt Opravdového Anděla. Křehkého ale pevně rozhodnutého to vše kolem pochopit. A kdo jsme my, jiní "andělé", než jen křehké bytosti odsouzené k nicotnému a prachmizernému životu v neznalosti, že?

• 6.11.2017  19:27

Jedinečné. Doporučuji. Skvost české kinematografie, satira, která paroduje béčkové horory o upírech, kteří jsou zde zaměněni "intelektuály".

• 31.10.2017  23:48
    Wheelman (2017)

Jedinečné. Doporučuji. Telefonní budka zpoza volantu. Naprosto prvotřídní střih a kamera. Úžasný Frank Grillo, který utáhne celý film. Nízkonákladově řízená krátká stopáž je krásné bezděčné plus, které pomáhá v atmosféře, která chytne, ale nepustí.

• 23.10.2017  11:49
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Jedinečné. Doporučuji. Naprosto úchvatně zpracované už tak parádní Douglasovy a Olshakerovy knihy. Cesta do hlubin pachatelovy duše. Společně s režiséry vytvořily jeden z těch seriálů, které utáhnou celý děj jen na dialozích.

• 18.10.2017  05:36
    Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Miluji původní Kingsman. Miluji nápad kombinace gentlemanství bondovských filmů s břitkým vulgárním humorem stylu Kick-Ass, nebo nově spíš Deadpool (to ale není Vaughnův film). U prvního dílu jsem se maximálně bavil. Druhý je ale natahovaná vata. Trénink gentlemanů v jedničce kombinovaný se záchranou světa je o několik úrovní výše než nový "revenge hunting" spojený s návštěvou Ameriky a ani sem tam se objevící Tatum/Berry to nezachrání.

• 14.10.2017  18:25

Jedinečné. Doporučuji. Inteligentní film s hlavními postavami, kde každá má brilantně propracovanou motivaci svých činů a kde hlavním téma se nese na rovině nedorozumění. Hlavním problémem filmu je délka a zejména samoúčelné dlouhé scény. Pokud to někdo prostříhá na kratší verzi, rucemuulíbám!

• 21.9.2017  06:13
    7 životů (2017)

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Vyspělejší a serióznější Wirkola, zlepšuje se i Botkin. Bohužel film, který je vystavěný na charakteristice postav, si nemůže dovolit na ní kulhat. Logika, vývoj a motivace jednotlivých sester pak táhnou jinak naprosto úžasný a neotřelý nápad dolů. Je to škoda. Rapace se snaží, kde to jde, byť slabí záporáci ji to kazí.

• 20.9.2017  05:02

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Špičková práce s megalomanskými efekty, pro rok 2017 prvotřídní CGI, parádní hudbou a pěkně drahým postprocessingem. Bohužel za cenu, která se neodpouští. Scénář je bahno a dialogy tomu nasazují korunu. Ve filmu neexistuje postava, která by dokolečka neomývala sou vlastní verzi "I am Groot", možná v deseti, dvaceti větách či replikách. Nechtělo se mi tomu věřit, tak jsem hledal statisticky nejčastější slovní spojení (trojky předchází dvojkám, čili come on z trojic se již nepočítá u dvojic a násl. Trojice: 1. what are you 13 (0.1%) 2. get out of 13 (0.1%) 3. no no no 12 (0.1%) 4. you want to 11 (0.1%) 5. out of here 10 (0.1%) 6. come on come 10 (0.1%) 7. on come on 10 (0.1%) 8. i don't know 9 (0.1%) 9. are you doing 9 (0.1%) 10. this is the 9 (0.1%) Dvojice: 1. come on 44 (0.3%) 2. all right 34 (0.3%) 3. this is 33 (0.2%) 4. of the 31 (0.2%) 5. are you 30 (0.2%) 6. out of 30 (0.2%) 7. no no 26 (0.2%) 8. want to 24 (0.2%) 9. i don't 23 (0.2%) 10. i know 23 (0.2%) Jedničky: 1. it's 117 (0.9%) 2. me 95 (0.7%) 3. go 90 (0.7%) 4. get 85 (0.6%) 5. got 80 (0.6%) 6. i'm 79 (0.6%) 7. don't 73 (0.5%) 8. oh 72 (0.5%) 9. right 69 (0.5%) 10. know 66 (0.5%) Sečtěte si procenta a uvidíte, že 30 nejčastějších trojek, dvojek a jedniček dělá 12% filmu. A pak taky Izabella nejčastěji říká "family", Optimus Prime "Optimus Prime", vědec "fyzika". Retardovanější dialogy, aby jeden pohledal.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13