h0n24

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 21.9.2017  06:13
    Seven Sisters (2017)

Vyspělejší a serióznější Wirkola, zlepšuje se i Botkin. Bohužel film, který je vystavěný na charakteristice postav, si nemůže dovolit na ní kulhat. Logika, vývoj a motivace jednotlivých sester pak táhnou jinak naprosto úžasný a neotřelý nápad dolů. Je to škoda. Rapace se snaží, kde to jde, byť slabí záporáci ji to kazí.

• 20.9.2017  05:02

Špičková práce s megalomanskými efekty, pro rok 2017 prvotřídní CGI, parádní hudbou a pěkně drahým postprocessingem. Bohužel za cenu, která se neodpouští. Scénář je bahno a dialogy tomu nasazují korunu. Ve filmu neexistuje postava, která by dokolečka neomývala sou vlastní verzi "I am Groot", možná v deseti, dvaceti větách či replikách. Nechtělo se mi tomu věřit, tak jsem hledal statisticky nejčastější slovní spojení (trojky předchází dvojkám, čili come on z trojic se již nepočítá u dvojic a násl. Trojice: 1. what are you 13 (0.1%) 2. get out of 13 (0.1%) 3. no no no 12 (0.1%) 4. you want to 11 (0.1%) 5. out of here 10 (0.1%) 6. come on come 10 (0.1%) 7. on come on 10 (0.1%) 8. i don't know 9 (0.1%) 9. are you doing 9 (0.1%) 10. this is the 9 (0.1%) Dvojice: 1. come on 44 (0.3%) 2. all right 34 (0.3%) 3. this is 33 (0.2%) 4. of the 31 (0.2%) 5. are you 30 (0.2%) 6. out of 30 (0.2%) 7. no no 26 (0.2%) 8. want to 24 (0.2%) 9. i don't 23 (0.2%) 10. i know 23 (0.2%) Jedničky: 1. it's 117 (0.9%) 2. me 95 (0.7%) 3. go 90 (0.7%) 4. get 85 (0.6%) 5. got 80 (0.6%) 6. i'm 79 (0.6%) 7. don't 73 (0.5%) 8. oh 72 (0.5%) 9. right 69 (0.5%) 10. know 66 (0.5%) Sečtěte si procenta a uvidíte, že 30 nejčastějších trojek, dvojek a jedniček dělá 12% filmu. A pak taky Izabella nejčastěji říká "family", Optimus Prime "Optimus Prime", vědec "fyzika". Retardovanější dialogy, aby jeden pohledal.

• 5.9.2017  16:23
    Zátah: Vykoupení (2011)

Za zmínku k filmu stojí mistrovsky provedená choreografie soubojů, škoda akorát, že je zkazil zvukař "hekáním".

• 21.8.2017  17:22
    Baby Driver (2017)

Film, kterým si režisér splnil dávný sen. Bohužel nic víc.

• 19.7.2017  02:14
    Lovci zločinců - Série 5 (série) (2016)

Aneb jak peníze zabily skvělý seriál. Pátý nejsledovanější seriál v USA. A prodej značky studiu Warner Bros se ukázal jako finanční chyba level Firefly. Nenažrané marže velkých studií. Poslední série spíchnutá horkou (levnou) jehlou, jakási snaha vměstnat nápady dalších 4 sérií do 13 dílů. Působí to zmateně. Nefunguje. Nedívejte se na poslední sérii, nekažte si památku na geniální dílo.

• 1.7.2017  00:46
    Tenkrát v Kalifornii (2017)

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Akční Willis koncipovaný jako Prci Prci Prcičky. Lítá tam nahej, klátí děvy, sprostě nadává a nebo dostává do držky. Chybí ucelená myšlenka a vlastně i scénář. Film ani nemá promyšlené základní prvky jako třeba proč je vypravěč vypravěčem nebo minulost hlavní postavy. Všechny komediální prvky jsou vystavěny na dehonestaci áčkových hollywoodských herců. Konečná pro Marka a Robba Cullenovy, jejich další film by musel zaplatit, natož v něm hrát, jen totální psychopat.

• 28.6.2017  21:35
    Život (2017)

Zapomenutelné. Nedoporučuji. To takhle vezmete nápad spojit Vetřelce a Gravitaci... No a výsledkem je nuda, která nemá epický nádech Gravitace ani strašidelnost Vetřelce. Úvod je střihnutý výukovými videi NASA. Konec podtrhuje chybějící pointu filmu a poukazuje na další copypaste.

• 7.6.2017  05:08
    Mimi šéf (2017)

Jedinečné. Doporučuji. První film na světě, kde cílová skupina diváků jsou prvorozené děti s bujnou fantazií. Naprosto geniální. Až si budete pořizovat druhé dítě, s tím prvním se na tohle koukněte.

• 6.6.2017  20:34
    The Circle (2017)

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Circle je zajímavý nápad, kterému chybí pointa. Respektive inteligentní pointa. "Nábožensky" založený film o uctívání technologií a otevřenosti je zakončen tím, že to nejlepší je přesný opak, technologie se zbavit a možná i žít v jeskyni. Takové vyhánění čerta ďáblem. # Přemýšlel jsem, jak by se dal snímek vylepšit a v podstatě by stačilo na konci z úst "nezaujatého" zemřelého či rodičů říci, že "jakákoli technologie nebo firma je odsouzena k zániku ve chvíli, kdy přestane sloužit obyčejným lidem". # Tom Hanks je hodně slabý, tam kde film mohl herecky pozvednout, jej potopil.

• 6.6.2017  20:26
    John Wick 2 (2017)

Jedinečné. Doporučuji. Překrásná choreografie soubojů, málokdy se vidí tak surově realistické souboje, kde se počítá i s přebíjením nábojů. Nechtěl bych být ale v kůži herců, muselo to pekelně bolet.

• 21.5.2017  02:57
    Dámská jízda (2017)

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Amy Schumer a Goldie Hawn je komické duo, které funguje. Něco mi říká, že je nevidíme spolu naposledy. Je škoda, že do snímku schází "něco více". Není nic horšího, než točit film dopředu s tím, že to bude průměrné béčko a o víc se nemá smysl snažit.

• 15.5.2017  03:05

Jedinečné. Doporučuji. Maui, který by podle legendy mohl hrát v docela slušně morbidním péčku (podle legendy Maui zemřel, když se pokoušel lidi udělat nesmrtelnými tím, že se transformoval na červa a při vniknutí do vagíny bohyně Hine-nui-te-po byl rozmačkán obsidiánovými zuby, které tam měla), to spolu s Moanou (v autorskými právy zatížené Evropě pod jménem Vaianou) pěkně rozjedou. Dvojice dokáže podržet celý filmu. Na nich to stojí a padá. # Palec nahoru Disneyovu studiu za věrné zpracování legendy, která je tak náročná, že si ji šest národů vysvětluje trochu jinak.

• 11.5.2017  16:15
    The Shadow Effect (2017)

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Špatné označení kategorie filmu, jedná se o scifi. Zápletka je vystavěna na psychologickém ztrácení sama-sebe, ale bohužel to v souvislosti s akčními scénami moc nefunguje. Ačkoli se finále snaží na poslední chvíli dohnat vysvětlování, působí to zmatečně a odfláknutě. Hlavní hrdina se snaží budovat napětí a i v jeho agresivním rozbíjení okolí se ozývá "vlastně ani nevím co dělám a proč". Možná režie jednoho páru a scénář druhého není dopředu odsouzena k produkci ucelené myšlenky.

• 10.5.2017  14:42

Jedinečné. Doporučuji. Příjemně překvapilo. Filmu se podařilo navázat na styl prvního dílu (to jest akčnější parodie Bonda s klasickým romantickým, tj. "roztrhaným", hrdinou zasazeným do dnešní doby) a zároveň vtipem a šílenými kousky jej překonat.

• 9.5.2017  23:50

Jedinečné. Doporučuji. Možná, když nejsme připraveni zemřít, nejsme ani připraveni žít. Die or not to die, that is the question. Inteligentní scifi, kde se důležitý děj odehrává jako voiceover. Pokud jste připraveni na dlouhé scény, pomalý táhlý monolog a filozofování o smyslu života, film si zamilujete.

• 8.5.2017  12:48
    Ghost in the Shell (2017)

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Jako aktuální remake Kôkaku Kidôtai naprosto parádní, splnilo práci na jedničku, zároveň to má všechny prvky dnešního filmu. Ale i věrná kopie zůstane kopií.

• 6.5.2017  14:43

Jedinečné. Doporučuji. Anya Taylor-Joy si snímkem stanovila vysokou laťku kvality hereckého umu. Tak vysokou, že ji to staví mezi nejlepší současné mladé hororové herečky. Film zpracovává příběh o čarodějnicích z pojetí 17. století, což dnes vypadá netradičně. Je to ten typ příběhu, ze kterého se vyvinuly dnešní pohádky. Tak dobrou noc.

• 3.5.2017  04:05
    Perspective (2011)

Jedinečné. Doporučuji. Volně dostupné ke shlédnutí: https://www.youtube.com/watch?v=PDKdaWVX6hM

• 28.4.2017  23:54
    Zkrat (2011)

Jedinečné. Doporučuji. Podhodnocený snímek. Knihy otce hrdinky srovnávají sama sebe s Bournem, respektive jím předpokládaný zvrat Mallory vs. privátní sektor. Problém je, že Haywire je náročnější než Bourne, roztříštěná kompozice a zápletka jsou hutnější. Tady jde zároveň o hyperbolu man-že(l/n)ství, resp. o postavení ženy ve světě špiónů. Jedinečnost je třeba si vybojovat. Celý film, ač teda začíná a končí slovem "Fuck", se zdá, nechce tvářit uceleně a zároveň nechce mít otevřený konec. Takže se jen tak zastaví.

• 13.4.2017  11:44
    Rozpolcený (2016)

Jedinečné. Doporučuji. Shyamalan, zdá se, vytváří svůj vlastní svět. Akčním filmům z dílny Marvelu to skvěle funguje, psycho-trillery jsou pak vlastně jen evolucí. Proč ne.

• 12.4.2017  20:52
    Split (2016)

Nulový příběh. Špatně prokreslené postavy. Nesprávné zařazení filmu (není sportovní ani komedie).

• 20.3.2017  21:43

Zapomenutelné. Nedoporučuji. (obsahuje spoilery) Hodnocení dávám po třetím shlédnutí v celkovém rozsahu 8 let, neb jsem očekával, že se můj názor změní. Chválím technologické zpracování, což dělá film významným sci-fi snímkem vůbec. Spousta detailů je dotažených k dokonalosti (kupř. zvuk ve vesmíru, lodě, Hal). Přesto si nemůžu odpustit kritiku myšlenky. Ač je film zamýšlen jako nadčasový, ve výsledku je z něj na dnešní dobu přehypovaný artový nesmysl. Snímek sám sebe řadí do hardcore sci-fi, jež se drží vědeckých poznatků. Koncept filmu je o objevu nástrojů (zbraně, počítače, monolity). Evoluční skok je znázorněn symbolem monolitu, kde konečná je lidská zoo a energetické entity. Akorát vždy je to o jedinci. Jenže taková myšlenka je založena na chybné premisi lidské evoluce. Srovnejte s nedávným Arrival (2016), rozhodně o úroveň výše. Odysea je vlastně tak Kubrickovou, ač to v řadě interview odmítá, cestou k bohu. Akorát s malým. Škoda jen, že evoluce je o syntéze (specializaci) a tím úspoře energie, což je přesný opak filmu. Z dalších problémů kromě nechutně natahovaných scén (možná laciný trik důležitosti, problému ega tvůrce nebo jen trendů doby) mě vadilo, ale to je subjektivní problém, očividné poražení AI jako "technologický" stupeň lidské civilizace (objeví se symbolika monolitu). Hal měl být potrestán jinak. TLDR: závěrem filmu, aby byl opravdu nadčasový, by muselo být znázornění Země jako inteligentního celistvého organicko-syntetického organismu, místo toho je tam další Ježíš. Fakt nedík.

• 13.12.2015  21:03
    Poyraz (2006)

Jedinečné. Doporučuji. Snímek, který ve třinácti minutách ukáže celý budoucí život mladé slečny. V místě, kde chcípl pes, i maličkosti vytrhnou z prostinkého nicnedělání a letargie. Film překvapí všechny snílky, jež by rádi bývali žili poblíž Černého a Egejského moře.

• 18.11.2015  01:54

Jedinečné. Doporučuji. Film přináší to, co Jobs předal světu. Není to snímek, který by chtěl šokovat výpravou do jeho osobního života (jako ostatní tohoto druhu). Je to pocta. Zmiňuje jen to podstatné. Jeho profesní život. Jeho úděl. Jeho budování "rodiny". Jeho souboj s lidmi, kteří by chtěli jeho dítěti ublížit.

• 17.11.2015  02:38
    Sufražetka (2015)

Jedinečné. Doporučuji. Známé, ohrané téma jinak. Prostinká myšlenka, jež překračuje snímek a v závěru i dobu samotnou. Táhle kulminuje, což zde překvapivě funguje. Syrové. Šedivé.

• 26.10.2015  12:23
    Špičák (2009)

Jedinečné. Doporučuji. Až někde uslyším "své děti učíme řádu a disciplíně", "trávíme spolu více času jako rodina", nebo "já v těch svých dospělých dětech vidím děti", asi si rozpomenu na tento film, který kompletně přeházel můj náhled na "systematické rodičovství". Peklo. Vlastně Vám to ani nedoporučím vidět. Je to děsivé, chladné a co hůř - uvěřitelné. A už nikdy nebudete jako dřív.

• 20.10.2015  15:33
    Infini (2015)

Jedinečné. Doporučuji. Takový Mr. Nobody nebo Avatar. Poslepováno z kousíčků jiných filmů. Když se to dá dohromady, je to známá, ale zároveň trochu jiná podívaná. Skvěle fungují "mentální souboje", které jsou děsivé. Má to atmosféru, napětí, děj i přesto, že se jedná o nízkorozpočtový film. Velmi překvapilo. Happyend konec (začátek), pro tento typ filmů originální, je pro planetu zemi trochu depresivní, protože není jasné kam se mimozemské buňky poděly. Infini 2 může klidně nastat na naší rodné planetě, díky neopatrnosti oné skupiny.

• 19.10.2015  03:23
    Chaos (2005)

Jedinečné. Doporučuji. Velmi podhodnocený a zdá se mnohými nepochopený snímek. Ohromně propletená bankovní loupež, která ač se v první části zdá příliš jasná, se posléze zkomplikuje a připraví nečekaný zvrat. Film je jedinečný tím, že nemá přesně stanoveného hlavního hrdinu a ani hlavního antihrdinu. A navíc na konci se některé role smísí. Nejbližší přirovnání: loupež po italsku říznutá obvyklými podezřelými.

• 18.10.2015  04:13
    Blesk (2011)

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Velmi zajímavý scénář dle bezpochyby pozoruhodné předlohy. Umně prokreslené hlavní postavy (dvojice policistů a pachatel) celý film však neutáhnou. Prakticky všem by se hodil hlubší background. Celé by to pak působilo méně strojeně. Vedlejší postavy jsou vesměs nadbytečné, ba co hůř, mnohdy se chovají nelogicky. Myšlenka filmu se navíc znatelně utápí v porovnání s činy hlavního (anti)hrdiny.

• 17.10.2015  22:50
    Nevyřízený účet (2013)

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Statham je kouzelný v tom, že je pokaždé stejný. Stallone taky dokolečka stále jede tu svou. Je to krásně průměrný film. Zabaví. Má akční scény. Má příběh. A nic navíc. Na dlouhé večery dobré. Do mého žebříčku nejlepších filmových snímků, které stojí za to vidět však nepatří.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12