h0n24

h0n24

Jan Šablatura

okres Brno

homepage

17 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Zardoz (1974)

  Jeden z těch filmů, který otevře oči. Jak by bylo, kdyby bylo... Aneb co když je smyslem života smrt? ░ Nejde o oddychovku pro vlahé letní večery, právě naopak, je třeba zapojit hlavu a neztratit se v na první pohled nudných a zdlouhavých scénách. Koneckonců hned na začátku je divákovi řečeno, že filmu neporozumí. ░ Vysvětlovat všechny aluze je zbytečné, kdo bude chtít film pochopit, přehraje si jej víckrát... Tak snad jen: ░ The Penis is evil! The Penis shoots Seeds, and makes new Life to poison the Earth with a plague of men, as once it was. But the Gun shoots Death and purifies the Earth of the filth of Brutals. Go forth, and kill! Zardoz has spoken.

 • poster

  Romeo a Julie (1996)

  Jedinečné. Doporučuji. Romeo a Julie, kde se střílí pistolemi. Shakespeare by plakal radostí!

 • poster

  Obvyklí podezřelí (1995)

  Hra na schovávanou, kde ve vzduchu visí otázka "kdo je tajemný Keyser Söze?" ░ The truth is always in the last place you look

 • poster

  Vynález (2004)

  Jedinečné. Doporučuji. Neznám inteligentnější film, který pro svou náročnost potřebuje absolutní koncentraci a desítek "skoků v čase přehrávače", aby šlo mnohé scény pochopit. Prakticky žádná část filmu není přímo ve filmu vysvětlena, divák má možnost pouze nezaujatě nahlížet na děj. K filmu doporučuji titulky, značně ulehčují orientaci se v jemných nuancích rozhovorů a dějových vodítkách. Zaměřte se na: telefony, automobily, sluchátka, počty hlavních postav, party, Grangerovu úlohu, "vypravěče".

 • poster

  Matrix (1999)

  Jedinečné. Doporučuji. Poslepováno z tisíců střípků jiných nápadů. Third Eye kombinovaný s Ghost in the Shell říznutý Alenkou v říši divů, biblí a solipsizmem a hrou na církev obecně. Dobří umělci kradou a někdy se to povede k dokonalosti.

 • poster

  V hlavě (2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace