Janko666

Janko666

Janusz Dudys

okres Frýdek-Místek
Kaizoku-Ó ni ore wa naru!!!

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 18.10.2017  20:51
    The Orville - Krill (E06) (epizoda) (2017)

"We were on our way to get our chin horns waxed."

• 5.4.2017  22:11

Totally majestical! We didn't chose the skux life. The skux life chose US!!!!! Viděl jsem zatím jenom pár novozéland filmů, tenhle byl určitě nejlepší. Few notes: 1) Soundtrack byl nejkouzelnější. 2) Prvních pár kapitol bylo nejroztomilejších. 3) Formát kapitol zase nejzbytečnější. 4) Bela byla mothalickin' badass! 5) I když nesnáším montáže, kterými se tady nešetří, tyhle ty byly majestical. 6) Slovo majestical je moje nové nejoblíbenější fake slovo. 7) Pár scén bylo sice dost zbytečných a trochu zpomalily děj, ale to jsem odpustil hned při "I'm a menace to society!". 8) Zag umřel a ani se nedočkal svého Ziga :( 9) Rhys Darby je bůh. Říkejte si co chcete, hejtři. 10) Ta terminátorská ženská byla odporná píča. 11) Look at the balls on Andy. 12) Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. (tohle to jsem celé napsal, nekopíroval, asi proto, že se mi nechce psát bakalářku) Ortel: Trees. Birds. Rivers. Sky. Running with my uncle Hec. Living forever........... Míň než tři. (if you get it, good for you)

• 25.8.2016  14:21
    Hrdý Budžes (divadelní záznam) (2003)

Communism is bad, yes. Bára Hrzánová is god, hell yes.

• 7.4.2016  14:44
    Lucifer (TV seriál) (2016)

Komixem sem nepolíben, ale tohle bylo fakt moc velké zklamání. Sorry, Tome, ty jsi boží (nebo raději ďábelský což), ale asi to už nedokoukám.

• 1.4.2016  10:19

"Pánovi" Peytlovi přeji pěkné studium vysoké školy života a krásné prožití mateřské dovolené ale určitě ne dovolené.

• 4.10.2015  12:50

Jakože nenudil sem se, ale, čím víc nad tím přemýšlím, tím víc mi do příde, jako strášná kravina. Let me eleborate. Few notes and spoilers: 1) Hned na začátku filmu bije do očí (respektive uší) vykradený Zimmer. 2) Zakryté tváře mi tak trochu prozradily konec. 3) Sarah Snook (nádherná, nádherná, NÁDHERNÁ) a maskéři se sice snažili, jak mohli, ale Johny stejně vypadá spíš, jako hodně butch lesba, než chlap. 4) Režie a narace Johnova vyprávění jsou boží, to nežene. 5) Takže fake NASA potřebovala někoho, kdo atronautům roztáhne nohy a přitom vypočítá hmotnost nějaké hvězdy? WTF?!? 6) Jasně dospělé ženské, závistivé, jako v našem světě, si svoje problémy vyřizují fight clubem a ne pomlouváním a psychickou šikanou, jako v našem světě. 7) Takže, řekněme, že v tomhle podivném, podivném, PODIVNÉM světě neexistuje něco jako pohlavní identita a lidé z toho nepáchají sebevraždy, jako u nás. Sexuální orientace je taky tak trochu ve větru. Ale ty pičo, dybyste byli bi, pedofil, nekrofil nebo nějaký jiný -fil a viděli byste třeba svoji fotku z minulosti, řekli byste si: "Kua tak toho bych vomrdal."??!?!?!?! Sarah je sice nádherná, nádherná, NÁDHERNÁ, ale OMFG! 8) Johny má asi setsakramentsky špatnou paměť, když si nepamatuje, kde přesně a za jakých okolností proběhla událost, co mu tak trošku změnila život. Johny vol.2 si to už zapamatoval. 9) Celý ten mindfuck není mindfuck. 10) Na konci sem čekal, že Big Johny bude aji Robertson, všichni chirurgové a doktoři, další agenti, všechny děti v sirotčinci, svůj dědeček, babička pra pra pra i ne pra pra, týpek který ji málem přejel jako dítě, všichni hosté v baru, recepční ve fake NASA, astronauti, další kurvy/uchazečky, auta, psi, kočky, everything, everything, EVERYTHING in the discovered and undiscovered dimensions. Ortel: http://goo.gl/P5Zrk8

• 8.9.2015  20:01

American Horror Story for five year olds, mentally retarded a někoho, kdo před tím neviděl žádný horror (nebo vlastně cokoli, co má hlavu a patu). Few notes and spoilers: 1) Normálně mě vystraší všechno, ale jinak chválených prvních pár "horrorových" minut je pěkně solidní fail. 2) Ale nééééé!!! Tate je duch?!?! 3) Ale nééééé!!! Tate je tyn týpek v latexu?!?! no blik pičo.... 4) Může mi někdo prosíííím vysvětlit, proč ženské atd viděly Moiru, jako Frances Conroy a nadržení týpci, jako lahodnou Alexandru Breckenridge? Všichni ostatní duchové vypadali přesně, tak, jak zemřeli, tak WTF?! 5) Zachary je naprosto neodolatelná buznička :D 6) Takže, duch emaře omrdá už těhotnou milfku a splodí(!!!) antichrista. Think about it... 6) A může mi taky někdo vysvětlit, proč je většina ostatních duchů lehce vypatlané, nestabilní stvoření a jen hlavní duchové (následně hlavní hrdinové, překvapivě) v podstatě stejní a normální??? 7) Koncept flashbacků na počátku každého dílu, které představili nového zdechlého, aby se pak mohl náhodně a z ničeho nic ukázat v současnosti, byl zasraně stupidní. 8) Ono vlastně většina flashbacků byla zbytečných a zasraně stupidních. 9) Nedostalo se nám absolutně žádných odpovědí. Ortel: It must be hard being so fucking stupid (and actualy like this shit).

• 31.8.2015  21:18
    Zahrada slov (2013)

Film vznikl díky Šinkaiova foot fetishe, který pravděpodobně započal s jeho sexy učitelkou ze střední.

• 25.7.2015  00:50

Bezpochyby minimálně, MINIMÁLNĚ jeden z nejlepších filmů všech dob. Podvědomě to tušil v šestnácti, velmi dobře to ví teď.

• 19.7.2015  23:27
    Vetřelec ³ (1992)

Poslední půl hodina filmu je naprostý vrchol světové kinematografie....

• 13.6.2015  23:26

Čtverec je stejně tak dobrý (průměrný), jako trojec, o hooodně lepší než do neumírné divnosti dohnaný dvojec, ale furt horší než parádní jednička ((jednec nefunguje)). Few notes and spoilers: 1) Intro, jak je již zvykem, zbytečné. 2) Úvod moc urychlený, nelogický ("Purge" asi začala před pár minutami, proto spídím přes polovinu města, kde mě čeká loď(!!!); + Selena neměla problém vybít všechny ty super vojáky, ale každý jiný upír skapal jen tak) a nepříjemně digitální. 3) Když už jsme u digitality. Digitální Scott Speedman je digitální. 4) Film má před finálem velké odhalení, takže security Antigenu měla zákaz ukázat, co opravdu umí. 5) Selena ví, že Mike je nesmrtelný se vším všudy (taky to viděla), ale přesto věří, že je po něm, když dostal nějakou větší kulkou. 6) Každý upír má z nějakého důvodu anglický přízvuk. 7) Matrixovská masáž srdce. 8) Mladá "hybridka" vypadá, jako by právě vylezla ze studny na TV obrazovce. 9) Po dvou pivech sem to odhalení ani nečekal, takže uuuuh. 10) Detektiv dobrák riskuje život bez vysvětlení, becuase fuck logic. 11) Přerostlý vlkodlak dostal, tak málo prostoru a byl tak neoriginální, že si ho už ani nepama... o čem to píšu??? 12) Rea nebyl špatný zloun, ale furt málo prostoru. 13) Finální konflikt byl náhodou pecka. 14) Otevřený konec už moc ne-e. Ortel: Kate Beckinsale budu žrát, i když ji bude 70.

• 9.6.2015  00:35

Krásně melancholické, jako celá tvorba pana Šinkaie, místy dokonce vysloveně strhující, jako menší část tvorby pana Šinkaie, ale taky kurewsky nelogické a s nepřeberným množstvím nevyužitého potenciálu, jako větší část tvorby pana Šinkaie. Few notes and spolers: 1) Život pod zemí podle všeho přináší super schopnosti, ale přesto jen tak z ničeho skapete. 2) Rádio funguje díky kamínku wtf původu. 3) Neko-chan, kawai vždy, ještě že tak :) 4) Mladší bráška nevysvětlitelně čiluje na stejném místě, co starší bráška, takže hlavní hrdinka ho může najít a tím i Mr. Morisaki. 5) Není vysvětleno, proč je pod zemí nějaké slunce. 6) Není vysvětleno proč "lover boy" Shun vůbec lezl na povrch a jakou měl vazbu z Asuno. 7) Proč Izoku nespapali Asunu hned, když mohli nvm. 8) Hodný benevolentní dědeček to the rescue!!! 9) Mr. Morisaki si mohl na pár hodinek spočnout, zdřímnout a pak sešplhávat dál. Proč riskovat smrt kvůli únavě. Aha příběh to chtěl. 10) Celý koncept té díry je EPIC!!! 11) Zajímalo by mě, co by se stalo kdyby Izoku byli postříkáni vodou. Být Asuna tak bych to určo zkusil. 12) Všechny emoce totálně zabity rozbitím clavisu pouhou dýkou. Jen pár existujících krystalů otevírajících brány do světa pod zemí a k tomu klíče ke splnění jakéhokoli přání rozbity pouhou dýkou OMFG 13) Aby nemuseli riskovat život, vhodná a pohodlná cesta zpátky z díry. Ortel: Vykradačky Miyazakiho a studia Ghibli nejsou ke škodě jen částečně.

• 1.6.2015  12:46

Film pro lidi přežírajíci se popkulturou, u kterého nesmíte přemýšlet, bohužel já nejsem šimpanz. Few notes 'n' spoilers: 1) Začátek, vykradačka snad všech filmů ever. 2) Superagent, co zrovna lehounce vybil asi sedm padouchů, je v koncích, když někdo zaklepe na dveře, a tlemí na ně dostatečně dlouho, aby ho superpadoušnice/kripl mohla přeseknout vejpůl. 3) Extranekorektní film má v každé partě kriminálních výrostků alespoň jednoho negra. 4) Couvání stovkou na dálnici? NOPE. 5) Supertajná špionská organizace, o které nemá v podstatě nikdo vědět, má nějakým způsobem pravomoc dostat někoho z vazby. Tím pádem o nich musí někdo vědět omg. 6) "Manners maketh man." Colin je na film ta nejlepší věc. 7) Ehm, ten trénink.... Roxy měla bobky se seskoku, tzn že to byl její první seskok? A jestli ano, tak oni jich tam poslali bez jakéhokoli tréninku? A oni to přežili? 8) Mark Strong nehraje padoucha. 9) WTF to střílení psa?!? 10) WTF MacDonald?!?!??!? Ajo vlastně, product placement..... 11) Takžeeee nikdo na světě, až na naše hrdiny, si nedokáže dát dva a dva dohromady a nevšimnout si, že všechny ty celebrity a politokovevovníci se ztratili přesně po návštěvě Julse? 12) Vyvraždění těch close minded, rasistických, vymaštěných kreténu bych si užil i bez rock'n'rollu a Colina. 13) Ti samí degenerovaní hillbillies mají smartphony a já ne :D 14) "This ain't that kind of movie." 15) Padouši hlavního hrdinu netrefí samopalem ani z metru :D :D ležel sem na zemi. 16) Princezna po měsících v zajetí je furt strašně sexy a má chuť na sex. 17) Posh hajzlík, co vyletěl z tréninku je zničeho nic zpět a chce překazit Vejccym plán na záchranu světa because fuck logic.... 18) Takže CIA, MI6, Interpolu nebo KGB všichni souhlasili s Julsovým plánem a nikomu z těch organizací to nebylo proti srsti a nic nepodnikl a pak jim všem pukly hlavy? Tak to ještě, že máme v záloze nadržené princezny, které nám povedou svět ;) Ortel Fuck logic by měl být podtitul filmu.

• 8.1.2015  23:33

Filmový Pán Prstenů ovlivnil jednu generaci, moji generaci, tohle je produkt elektřiny velice pochybných kvalit....

• 3.1.2015  22:59

Sorry, Hajao. Tvoji tvorbu miluju, a fakt sem se snažil, ale tohleto opravdu není dobrý film, a to se mi na počátku hláška The wind rises. Now we must live. tak moc líbila. Hold když se film na počátku sám začne hypovat a pak jde do sraček je to zlo...

• 17.11.2014  21:52

Když z toho setkání/rozhovoru/jam session použijete tak málo, tak proč to vůbec organizovat? Few notes: 1) překvapilo mě, jaký má Edge obyčejný byt 2) White bude buď v klidu týpek, nebo totalní kretén 3) když sem si všim, že bych něco z toho dokázal zahrát, radost 4) koho kurva zajímá historie U2, tak se koukne na dokument o U2 5) Edgeovy voice-overy ubíraly na autentičnosti a přídávaly na patetičnosti 6) celkově, pokusy o poetičnost sem moc nepatří 7) raní U2 byli ovlivněni punkem :D 8) Page je sice frajer, ale tady byl z daleka nejméně zajímavým 9) "Pop music was rubbish... so we weren't going to play that" některé věci se nemění 10) Whiteův hudební vkus 11) "He was probably in the middle of saying totally organic" Ortel "Get a loud off, Annie" rlz!!!! U2 moc ne.

• 26.10.2014  22:55

Strašně moc doufám, že ta kráva nakonec skočila, nebo alespoň šla sedět.

• 31.7.2014  01:31
    Zátah 2 (2014)

Prvoplánová brutalita nebyla tak výrazná v prvním díle, komiksové postavy nebyly v jedniče vůbec, stejně jak pokus o mafiánský epos s asijsky vypadajícím němcěm v hlavní roli. Jde vidět, že Berandal neměl původně být žádné pokračování a je škoda, že není samostatným filmem, protože, v porovnání s předchůdcem, mimo poslední zadeknakopávající půlhodinky, "kecy kecy a skutek tak trochu utek". Každopádně se jedná o silnější 3*, především díky ony "zadeknakopávající půlhodinky". I když "No, I'm done." a elektro hudba nebyly uspokojivé.

• 15.7.2014  00:12
    Lásky čas (2013)

Pěkná pohádka, která by v reálném životě nemohla fungovat (nemám na mysli časové cestování, což (zatím) taky nejde), kdyby hlavní hrdinové nebyli na nějakých mňamózních drogách. Pak taky nechápu, jak se mohla z většiny mega sympatických postav stát po polovině taková banda křupanů.

• 25.6.2014  00:26
    The Trip (2010)

Miluju ten lehký dotek melancholie. Seriálová podoba je možná o něco lepší.

• 10.4.2014  20:16

Jelikož mám japonskou kulturu a jazyk moc rád, tak mě nepřikrášlený pohled na současnou japonskou společnost odrovnal.

• 23.3.2014  23:44
    Wallander (TV seriál) (2008)

Kenneth Branagh je nejlepší herec současnosti.

• 21.1.2014  22:35
    Metropolis (1927)

Jak natočit "epic" film na to už přišli, ale o tom jak napsat uvěřitelné, neretardované postavy a celistvý příběh neměli sebemenší ponětí.

• 18.1.2014  20:54
    Nathan Barley (TV seriál) (2004)

Kdyby se Barley v posledním díle utopil ve vlastních výkalech, dal bych vyšší hodnocení.

• 20.12.2013  23:23

Ještě pořád se mi nechce věřit, jak špatný to byl film. Randall Miller by měl spáchat sebevraždu a 'meričani by si měli vytáhnout hlavy z prdele. Jedna * navíc za punk a Rickmana, i když by Hilly klidně mohl být v komatu a na ději filmu by se to nijak zvlášť neprojevilo.

• 16.12.2013  12:36

Do „Koyaanisqatsi“ jsem šel s jistým skepticismem. Hodinu a půl dlouhý hudební videoklip si moji pozornost může udržet maximálně na 5 minut. Vždyť ty obrázky, jakkoli budou krásné, nakonec zůstanou jen obrázky. No, je pravda, že po 10 minutách jsem dával svým předtuchám za pravdu, pak se ale kamera rozpohybovala, a my jsme s ní sjížděli hladinu jezera a následně pole hrající všemi barvami. Potom mě už film nepustil. Film obsahuje některé z nejvíce dech beroucích obrazů zachycené na filmu vůbec. Hudba Phillipa Glasse souzní s těmito vizuálními proudy. Přeloženo z jazyka Hopiů, název znamená "život vychýlen z rovnováhy", a pokouší se, a to velmi úspěšně, zobrazit všechny aspekty moderního života, obvykle v neskutečných detailech, ale také často zrychlenými záběry (noční New York je naprosto úžasný). Tyto aspekty jsou srovnávány s přírodou, s naším přirozeným prostředím, chcete-li. Obrazy jsou hypnotické, některé až nadpozemsky krásné a když film na konci zpomalil, byl jsem zklamaný, že skončil. Startující raketa uzavírá film. Jejím tragickým koncem a pádem Reggio možná odkazuje na budoucnost lidské rasy, jestli bude stále pokračovat v odklonu od přírody. Ačkoli, je „Koyaanisqatsi“ jeden z těch filmů, kde se počet jeho interpretací rovná počtu diváků.

• 15.12.2013  19:50
    Stalker (1979)

„Stalker“ není film pro každého, ani bych neřekl, že se bude sto procentně líbit všem filmovým nadšencům, fajnšmekrům a intelektuálům. Vždyť ani po zhlédnutí si sám nejsem jistý, jestli je pro mě. Pojmenovat žánr tohoto filmu je na dlouhou diskusi. Výsledku se dopídíte asi podle toho, jak chápete význam „Zóny“, ale ve zkratce bych řekl, že se jedná o psychologické sci-fi, velice se lišící hollywoodské představě o vědecké fantastice. Sovětské/Evropské sci-fi se, jako většina Tarkovského filmů, vyznačuje metafyzickým spojením člověka a přírody, spojením Stalkera a Zóny na velice hluboké úrovni. Zóna pro něj znamená domov, naději, ale také vykoupení pro každého člověka, který je toho hoden.Hodnotit tento film je velmi těžké. Bylo tam něco, co jde milovat, ale na druhou stranu hodně, co jde bez mála nenávidět. Dokážu ocenit, že to není film, u kterého jen sedíte a pasivně se bavíte. Toto je film, který vzbuzuje, přemýšlivost a pozornost. Jsou tam scény, které mě donutily zpochybňovat mé přesvědčení o tom, co motivuje lidi k jednání, moji víru, a to, co v životě skutečně stojí za úsilí. A za to Andrejovi děkuji. Film je určitě krásně nasnímán. Díky pohybům kamery se budete cítit, jako byste byli v hodně zajímavém snu a skoro každý záběr vypadá, že by mohl být orámován a vystaven. Bohužel délka oněch záběrů, je až neúnosně dlouhá, radikální zkrácení alespoň o půl hodiny by, podle mého názoru, filmu velmi prospělo. Na druhou strany, je „Stalker“ dlouhý a matoucí. Chápu, že někteří lidé mají rádi, když jejich představivost létá při hledání smyslu uměleckých děl. Dokážu to do jisté míry ocenit. Nicméně, mám raději nějakou soudržnost a směr. Nemohl jsem se citově zainvestovat do žádné z postav, protože mi nedaly nic, čímž by si získaly moji pozornost. Jelikož jsem se nestaral o postavy, nebo chápal, co je motivuje, bylo mi, jak dopadnou tak trochu jedno. Nechápal jsem jejich jednání, nebo, to, jak mezi sebou interagovali. Když se ukázal pes, pokoušel jsem se sám interpretovat jeho význam, ale prostě mi chyběly informace, aby to dávalo jakýkoliv smysl. Jde mi o to, že bych raději měl alespoň nějaký kontext, aby bylo možné interpretovat a dopídit se smyslu toho, co jsem sledoval. Jsem si vědom, že se jedná o veledílo, které se objeví jednou za 20 let, a kromě toho mám rád filmy, které vás donutí myslet, a které si, každý může interpretovat podle svého, ale „Stalker“ byl na můj vkus příliš abstraktní.

• 15.12.2013  19:30

Abych pravdu řekl, tak Tarkovského dílo nějak vyloženě nezbožňuji. Stalker mě místy hrozně nudil. Ale tenhle dokument, je pěkné dílko. Lyrika, jak má být, a zobrazení úsilí natočit několika-minutovou scénu na jeden záběr, bylo podle mě bezmála strhující. Ale nejenom to, myslím, že se také jedná o užitečnou lekci, pro každého ambiciózního filmaře. Voda a země. Živly a lidé.

• 15.12.2013  00:08
    Insidious 2 (2013)

I když se částečně jedná o variaci na Psycho, je druhý Insidious strašidelnější, temnější, bez čerta a příběhově zajímavější. Scénář je sice pořád děravý jak cyp, ale nedělá mi problém to přehlédnout. Prostě pokračování, tak jak má být. Teď se jenom modlím, aby trojka dostala nějakého schopného režiséra, a aby si čert nezopakoval svoji roličku. 4,5 * Btw. hudba mi už u jedničky neskutečně připomínala atmosféru klasických hororů z 60. - 70. let. Malá ochutnávka této nesvaté záležitosti.

• 13.12.2013  19:48

Udělat z takové kariéry, co měl HHH, takový nudný dokument, musí opravdu vyžadovat nějaký zvláštní talent. Give that man a shovel.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7