Han_Quintet

Jan Hřebíček

okres Praha-východ

• 20.1.2020  20:30
    Ares (TV seriál) (2020)

Lehce depresivní seriál o tom, že mít ambice a materiální nadbytek není zdaleka vše. Lehká sonda do duše psychopatů a sociopatů, kteří pro osobní prospěch a úspěch ztrácí lidskost a vše co je dělá lidmi.

• 15.1.2020  21:21
    Blok 99 (2017)

Průměrný snímek, který neurazí, ale má nulovou přidanou hodnotu, na zabití volného času ideální. Zápletka je neuvěřitelně prostá, takže doporučuji i po náročném dni, v ději se rozhodně neztratíte. Až na rozdupávání hlav ve snímku není nic, co by stálo za zmínění.

• 4.1.2020  19:42
    Lesní lupiči (TV seriál) (2017)

Super seriál, který má své kvality poměrně vysoko, jedná se spíše o drama, takže akční řežba se nekoná a za sedm dílů se pětkrát vystřelilo z pistole, přeci jenom je to fakt velmi povedené dílo, který se svým tématem(sociální realismus) přibližuje skvělým Bídníkům.

• 4.12.2019  18:41
    Irčan (2019)

Díky za tenhle film, Scorsese již v minulosti dokázal, že dramata z mafiánského a kriminálního prostředí dokáže vytěžit na maximum (Mafiáni, Skrytá identita, Casino, Taxikář) film Irčan tak není výjimkou a jedná se opět o skvělý film, přesto to ale nedosahuje kvalit Casina.

• 14.11.2019  18:03
    Nekonečná osmička (studentský film) (2019)

i jako celovečerňák by to bylo trapný několik generací se nedá odříkat v jednom filmu. Anglické titulky naprosto zbytečné, cizinci vůbec nebudou tušit, která bije. I jako desetiminutové dílko velmi slabé, připomínající powerpoint prezentaci. Když už vím, že mám dělat 10 minutový snímek, přizpůsobím tomu téma, naprosto nezvládnuté.

• 12.11.2019  21:06

Konečně nějaký smysluplný film o Vietnamu, který není plný levicového balastu a nářků o tom ,co že to tam ti američtí hoši vlastně dělali. Patřím mezi velké zastánce války Vietnamu a jsem rád, že se konečně objevil snímek, který není vůči angažovanosti USA nijak zaujatý, naopak je čistě apolitický a dává si velký pozor, aby nikdo nebyl Vietnamskou válkou uražen a proto se obloukem vyhýbá jakékoliv interpretaci dějin a zaměřuje se pouze na toho času aktuální reálie přímo ve Vietnamu. Lepší snímek co se týče vietnamských bitev nebyl nikdy natočen. Skvělá práce. A pětihvězdičkový generál jak vyšitej! Jen škoda, že tenkrát kvůli komunistickým vlastizrádcům působících přímo v USA, kteří rozjeli neuvěřitelně efektivní dezinformační kampaň a propagandu vůči angažovanosti usa, dosáhli svého cíle za spolupráce komunisty prolezlých demokratů, kteří se vyvlékli ze všech smluvních závazků vůči Jižnímu Vietnamu a nechali tak komunisty umučet 2 milióny lidí a nechali zemřít milióny na improvizovaných člunech, nebyli by to demokraté, kdyby přes palubu nehodili všechny tamější obyvatelé, kteří s nimi spolupracovali a doslovně zamítly jejich imigraci a tak spousta těchto vietnamských rodin byla umučena k smrti kvůli politice komunisty prolezlých demokratů. Ironií osudu je, že zatímco v koncetračních táborech po celém Vietnamu umírali nevinní lidé jen kvůli politickému přesvědčení, hipísáci a oslavovali konec války a nový křehký světový mír.......

• 6.11.2019  17:51
    Lednice (2018)

Žádná explicitní nahota naprostá nuda, poprvé jsem viděl že někdo nechodí do lednice nahatý a neupravený, nerealistické, málo cgi efektů a žádná akce, naprostá absence sexuální scén, je to prostě out! Akční scény nulové a když už tam nějaká akce je jedná se o nudu, soundtrack okay, ten je stejně tak dobrý jak výtahová hudba na marsu.

• 2.11.2019  17:34
    Král (2019)

Jestli něco Netflix umí a natírá to HBO na celé čáře, jsou to historické filmy, které věrně a realisticky zachycují dobu. Po Outlaw king, máme další výborný snímek, který svou přirozeností a upřímností zastiňuje všechny předešlé. Není stavěn na falešném patosu, emočním ždímání jako například Bravehearth, ale jde si vůbec tou nejvěrohodnější a nejrealističtější cestou pojmutí historie. Tenhle snímek nemá v současné době co se týče autentičnosti pojetí historické etapy a bitev žádnou konkurenci. Ostatní prostě prodávají pohádky, Netflix historii.

• 29.10.2019  00:55
    John Wick 3 (2019)

Béčko o nesmrtelném Romovi pokračuje, v třetí díle jsem již nabyl přesvědčení, že je to prostě terminátor, který přežije úplně všechno, bez ohledu na to, jak moc sesekaný je. Jednička mi přišla super, dvojku už si nepamatuji, ale na trojku nezapomenu, kvůli přepáleným akčním sekvencí, které velice často gradovali absurdní akrobatické divadlo, kterým se dalo maximálně tak smát. John wick 4 se doufám, bude odehrávat převážně v cirkuse, protože tam prostě patří.

• 27.10.2019  23:34
    Critters Attack! (TV film) (2019)

Jsem velký fanda Critters, vždy mě na tom bavili jak samotné příšerky a jejich komické eskapády jak se střetávali s lidskou civilizací a technologií, tak i humor, a to včetně zábavných lovců odměn a poblázněného pozemšťana, který nakonec převzal jejich řemeslo. Bobby Miller nedosáhl kvalit předchozích dílů, pár scén tam bylo skutečně velmi vtipných, ale u starých critters byl ten humor přeci jen v trošku drsnější kadenci. Mínusy: Hlavním problémem je zde příběh, až moc se kecá a dlouze se představují jednotlivé postavy, o proti starým critters příběh byl jen nutné pojítko a postavy prakticky ihned byly vrženy do akce, během níž se případně odkrývalo jejich příběhové pozadí. Chyběli mi tam lovci odměn, kteří nebyli důstojně nahrazeni žádnou postavou. O proti starým critters snad film měl menší rozpočet, protože atmosféra je poloviční. Zatímco u starých critters máte pocit, že se odehrává apokalypsa, tady se prostě nepodařilo vytvořit obraz zničující zkázy. Mizerné finále a naprostá absence napětí. Klady: Rozhodně oceňuji snahu o "retro nádech" i když se hra odehrává v současnosti, stejně tak naprostou absenci CGI efektů a že autoři sáhli po old-schoolové metodě loutek s mraky slizu. Některé vtípky byly povedené a určitě jsem se u některých nasmál, o proti starším dílům však humor pokulhává. Hodnocení: Nejraději bych dal 2,5 hvězdičky na čistou trojku tomu prostě chybí tah na branku, film mě sice "bavil" nelituji toho času, ale podruhé si jej rozhodně nepustím, to raději sáhnu po klasice :)

• 26.10.2019  01:45
    Aniara (2018)

První otázkou je, jestli je vůbec možné tenhle snímek považovat za scifi, protože vesmírné lety s lidskou posádkou na vzdálenější planety jsou již "reálným" plánem na několik málo dekád let. Máme již technologie na to, dosahovat jiných planet, ale přesto se zdá být vůbec tím nejpalčivějším problémem lidská psychika a definitivní odloučení člověka, při takovéto cestě, od planety. Jednosměrná jízdenka do vesmíru, byť třeba jen na Mars, může mít zdrcující dopad na psychiku člověka a právě tomuto "morálnímu dilematu a problému, je v poslední době věnována snad vůbec ta největší pozornost a nosným tématem celého filmu. Aniara je na motivy knihy, která vznikla před více než padesáti lety. V samotném snímku pak vidíme postupně rozpadající se stavební kameny společnosti, která ztratila naději a vizi v budoucnost, ve které se sem tam zmítá alespoň pokus o falešnou naději za cílem nalezení smyslu života. Film je skutečně silným psychologickým dramatem, který vedle zmíněného, lehce nadnáší i téma, kam nás technologie mohou dotlačit, ba dokonce bych se to nebál interpretovat i jako varováním před "přetechnologizací" lidstva. Nejblíže má snímek svou bezvýchodnou a skličující atmosférou ke snímku "The Divide", ve kterém postavy příběhu také čelí bezvýchodné situaci. Nazvat tento snímek průměrným, může skutečně jen negramot. Je to úžasné dílo.

• 24.10.2019  22:39
    Wind River (2017)

Průměrný snímek, který neurazí, velmi lehké "krimi" s primitivní zápletkou a jednoduchým řešením, který možná lehce pootevírá tabuizované téma, mizejících mladých indiánek na Aljašce, které končí podobným osudem bez nějakého pořádného prošetření.

• 22.10.2019  19:21

Rozhodoval jsem se mezi odpadem a pěti hvězdičkami, protože Godzzila 2 je naprosto otřesný akční/dobrodružný/thriller/scifi, kde je vedlejším produktem super komedie, ve které je jedna debilnější hláška vedle druhé, kterou vždy následuje ještě debilnější akční scéna. (hláška z filmu: [rozkaz stíhacím pilotům] "Všem lodím, plujte za námi! ") Nedalo se tomu nesmát! Jelikož jsem se na to díval ještě v českém dabingu, který je stejně špatný jako vše předešlé a kterému kraluje jedna debilnější hláška vedle druhé, na super komedii je zaděláno a zcela jistě se vůbec jedná o tu nejdražší komedii, která kdy byla natočena. (hláška z filmu:"Města Moskva, Londýn, Washington DC, všechna jsou napadena! Titáni na všech kontinentech způsobují požáry, zemětřesení, tsunami a katastrofy pro které ještě nemáme ani jména!") Cílová skupina odhaduji je někde mezi 9-13 rokem, těm film zaručuje slušnou show, ale s kamarády epileptiky do kina raději nechoďte. Film je celkově směsicí všech různých žánrových klišé a dobrot, že výsledkem to připomíná kuchařské umění pejska a kočičky, pokud se dostatečně inteligentní a nadprůměrným divákem, zjistí, že před vámi je neuvěřitelný poklad, tak špatného filmu, že se za bránici budete popadat a ještě víc se bavit reakcemi průměrného diváka. (hláška z filmu:[okřídlený tříhlavý drak vylétá z moře, voják se na to dívá a komentuje to] "Přijde teplé období"....[druhý voják] Ježíši!) POST SCRIPTUM: Kdyby byl někdy v budoucnu k filmu přiřazen štítek komedie, prosím dejte mi vědět, ihned měním hodnocení na pět hvězdiček.

• 21.10.2019  20:36
    Sobibor (2018)

Američané mají Nicolase Cage a Rusáci mají Konstantina Chabenskijho, co ti dva mají společného? Jsou naprosto otřesní prkení a stupidní herci, z jejichž hereckých výkonů se mi vždy zvedá kufr, zde je to ještě umocněno tím, že jsem dříve viděl Trockijho v podání Chabenskijho, který ho nejen zahrál naprosto otřesně, ale už jen ta postava z jednoho největšího masových vrahů, je naprosto samo o sobě odporná a tak nějak si ten ksicht furt spojuji s tím mentálním kriplem Trockým. Film o sám sobě je fajn a zachraňují to herecké výkony okolo, ale dívat se na ten ksicht Chabenskijho prostě fakt nemůžu, ten prostě fakt hrát neumí až to bolí. Chabenskijho je mi celkově špatně jako z jeho komoušské rodiny, a ani v tomto případě nezapomněl komunistickou agitku a propagandu a zneužít tak téma holocaustu způsobem, který snad fakt může být vlastní jen sovětským bukvicím.

• 21.10.2019  00:09

Slabá variace na Prokletý Ostrov, ve kterém v hlavní roli byl Leonardo DiCaprio. Celkem předvídatelné a nepomohla tomu ani houpačka událostí (je magor, není to magor). Uvěřitelné by to bylo, kdyby to bylo zasazeno do české zdravotnictví, tam bych se fakt ničemu nedivil :D Zasloužené, důstojné tři hvězdy.

• 20.10.2019  18:19
    Herbář (TV pořad) (2013)

Když se člověk podívá na takovouhle stupiditu, chápe všechny námitky na koncesionářské poplatky. Tohle by prostě žádný daňový poplatník nikdy neměl hradit ze svých peněz a vzhledem k obsahu, lze mluvit jen o protekci, rád bych se pak podíval taky na smlouvy, ale jelikož ČT, který se stále tváří jako jediný arbitr pravdy porušuje zákony, tak bych s největší pravděpodobností viděl jen začerněný list.

• 20.10.2019  02:36

Zaprvé je nutné zmínit, že Fritz Honka nebyl psychopatický násilník, ale zakomplexovaný člověk jako kdejaký ryšavec, k tomu zcela jistě trpěl nějakou vážnou sexuální poruchou, kdyby byl totiž psychopat, tak v blázinci neskončí. Honka si záměrně vybíral starší prostitutky bez zubů, jelikož preferoval orální sex, ale měl strach z případného zranění. Spouštěč jeho agresivity vůči ženám byl teprve až alkohol, tvrdit, že je psychopatický násilník je pak sprostá lež a urážkou všem kariérním psychopatům(soudcům, lékařům, advokátům, politikům, manažerům). Film pak vůbec nebyl špatný, jedná se o lehce nadprůměrný snímek, který věrně zachycuje svou dobu, ale na geniálního Lars von Trier s jeho "The House That Jack Built" to prostě nemá. Tenhle film je prostě ten nejtvrdší realismus říznutý s Bídníky od Victora Huga a přivádí vás k samotnému dekadentní sociálně nejnižší skupiny obyvatelstva, který ekonomický zázrak západního Německa prostě minul a je to vskutku žalostný pohled, ale i tak za to dík.

• 17.10.2019  21:33

Starý horor IT považuji za velice kvalitní snímek, remake It jedničky za super horor, jak je možné že dvojka byla k uzoufání nudná slátanina noční můry z elmstreet a the Thing? Bohužel takhle to končí, když si někdo přestane scénáristicky a režisérky věřit. Instantní nuda v prášku, kterou mi ještě totálně znechutil odporný ksicht samotného Kinga a jeho neumětelské neherectví. Po dvou hodinách jsem to prostě vypnul, totální nuda.

• 16.10.2019  22:26
    Slunovrat (2019)

Stačilo mi vidět pouhý trailer abych, rozpoznal(viz diskuze u filmu) jedinečnou přednost tohoto hororu a pak už jen sledovat jak někteří bystří a intelektem obdaření jedinci došli ke stejnému názoru. Slunovrat je horor, který otáčí celý žánr o 180 stupňů, rozbijí základní premisu a žánrové klišé hororu, kde horor potřebuje temné stíny a oblaka mlhy, Slunovrat přichází s jasným sluncem a rozkvetlou přírodou, kde horor potřebuje nelidské zvuky a monstra, Slunovrat přichází s úsměvy a smíchem. Slunovrat je antitezí hororu jak ho známe, přesto si zachovává napětí, úzkost, strach a buduje perfektní ponurou atmosféru. Co je vlastně na tom filmu tak děsivé? Tohle může být naprosto subjektivním kritériem, přesto se pokusím popsat obecnou objektivní rovinu, ale to až zítra teď nemám čas :D

• 16.10.2019  22:04

Jak už to tak bývá, kvalitu dokáže jen málo kdo ocenit, zatímco u vykalkulovaných blbostí jako je Saw se derou do kina masy, film jako the witch není jejich šálkem hořčice a to z toho důvodu, že prostě byl natočen pro náročnější publikum, které nemůže například parta plochých charakterů pobíhajících v pláštěnkách a se super schopnosti, které získali tím, že jim někdo plivl do kakaíčka, nijak oslovit, jelikož je to hluboko pod úrovní jejich diváckého intelektu. The witch je výborným filmem, který si velice dlouho pohrává s pozorností a myslí a balancuje na prahu empirické reality, ze které pomalu sklouzává do mystiky a dosavadní vybudovaná empirická realita je pomalu a jistě mění v entropii a vrcholí svou antitezí. Velmi propracované dílo, které si velmi dobře hraje s pozorovatelem(divákem), které je postaveno na perfektní atmosféře, které perfektně mate diváka, celou dobu se díváte na drama, které se jak přepnutím vypínače změní v horor.

• 16.10.2019  21:29

Pokud jste někdo viděl mluvené filmy Chaplina, tak zjistíte že tenhle snímek je novodobou Chaplinovkou, která nabízí skvělou a přesto elegantní jízdu, gentlemanský humor a záběry a kameru jako od Chaplina.

• 15.10.2019  23:01
    Joker (2019)

Úžasně zpracovaná neomarxisticko-bolševická propaganda o utrpení nejnižší třídy, podívejte se jakou stokou hnoje si musel chudáček Joker projít, jak moc musel trpět, jak byl chudinka semelen osudem a posunut na samotný okraj společnosti, ach ano za všechno může opět klasicky systém a nějaký romantickými komunisty vysněný "white supremacy" a "white privilege"(rape culture tam můžem narvat taky, že? :D), ale důležitý je, že teď všichni s nedokončenou základou vědí kde je problém, není to tím, že jsou přeci hloupý a neschopní, je to způsobeno tím, že systém(čti zlý kapitalismus a privilegia bílých) je zašlapal do země, každej antifák se zaradoval, neboť zjistil, že jeho existence není zbytečná! Ach ano a batman ochránce systému je klasický nácek a třikrát fuj kapitalismu a demokracii. Congrat comrades ! top komentáře: xxmartinxx, alchac

• 12.10.2019  16:49

Kdysi se neomarxisti, kteří tak rádi šíří mýtus o "white privilege" a "white supremacy", snažili svou propagandu nabízet alespoň podprahově, ono jim to velice často šlo, protože si vybírali fantaskní a scifi témata, kde skutečně umělecká licence snese všechno, ale v případě historických nedávných událostí je to už složitější, protože člověk má tu možnost si ověřit fakta. Pokud tak učiníte, zjistíte, že se jedná skutečně o pouhou politickou propagandu, která mystifikuje a překrucuje události, které se tenkrát v Detroitu staly, přičemž snímek do příběhu se nehodící, raději vůbec nezmiňuje(ty dvě bílé slečny skutečně byly prostitutkami a ještě k tomu narkomanky). Faktem je, že policisté u soudu uspěli a byli propuštěni a po právu kritizováni za brutální zásah. Přesto jsme ve filmu svědky toho, jak tam doslova popravují civilisty a mučí černošská děcka, prostě proč je ve filmu neodsoudit na základě něčeho, co se prakticky nestalo. Film má jediný úkol a cíl a to je rozdmýchávat rasovou nenávist v USA, vytvářet pocit v černošské populaci, že si s nimi někdo vytírá nepěkné otvory a posílit silné komunistické a extrémisticky levicové hnutí, které si říká "Black life matter. Hodnotím odpadem. Filmu nelze upřít výborné herecké výkony, zvláště pak těch dvou prostitutek.

• 12.10.2019  16:25
    Válka o planetu opic (2017)

Propagandistický snímek, okeřeněný silnou dávkou neomarxismu, zneužívající náboženskou symboliku, historické nuance, podprahově vštěpuje politické socialistické vidění světa, i témata, a dokonce vykrádá i Schindlerův seznam. Hodnotím odpadem.

• 12.10.2019  15:44
    Seveřané (TV seriál) (2016)

Skvělá netflixovka, která se od samého začátku snažila býti vtipnou a komediální a to se jim podařilo a nevzešlo to jako nechtěný vedlejší produkt, jak je tomu v případě Vikings.

• 12.10.2019  03:11
    Vikingové (TV seriál) (2013)

První tři série se dají celkem zkousnout, ale jakmile to začne vrzat i po dějové stránce je to nekoukatelná hovadina, která nedokáže uspokojit lehce náročného diváka a je urážkou i průměrné inteligence. Bitvy jsou neuvěřitelně trapné, kostýmy také, a historické kulisy velice vágní. Snad vůbec nejzoufalejší je umělé natahování děje a otřesný střih, v jednom díle pak většinou sledujeme 5 dějových linií z toho 2 vedlejších a každá na obrazovce dostává cca 5- 10 minut, prohodí se dvě tři věty a šup na další pidi dějovku a takhle je to napříč celým seriálem, prostě ubožárna. Hodnotím zaslouženým odpadem. Pokud hledáte po všech stránkách kvalitnější alternativu: https://www.csfd.cz/film/59676-the-last-kingdom/prehled/ https://www.csfd.cz/film/544989-severane/prehled/

• 8.10.2019  23:33

Hej děcka povím vám příběh, tak starý a vzdálený, že většina z vás možná o něm nikdy neslyšela! Víte, že náš pán Bůh, poslal na zem svého syna, který byl křivě obviněn, ponížen, trpěl a nespravedlivě byl zavražděn? Tahle story měla super ohlas a většina plebsu na tohle moderní pojetí, reaguje úplně stejně jako tenkrát křesťané. Protože na utrpení nevinného! hodného člověka(nebo zvířátka!) se tuze těžce dívá ! A tak jste to opět sežrali i s navijákem, naprostou lacinou trapnou emotivní ždímačku. Předloha sama o sobě je katastrofa, slabá limonáda, ale Darabont tomu nasadil korunu, protože zcela jistě četl i Babičku od Boženky a tak si řekl...ježíšovo stigma + Babička to bude epická hollywood limonáda, kterou všichni zbaští, sežrali to přeci i Kingovi, tak proč ne mě? A tak natočil po obsahové stránce naprostý béčkový brak, ve kterém pozorujeme partičku vězňů, kteří se všichni dostali do vězení omylem a jsou nevinní a je to taková kamarádská parta veselá parta. K tomu sledujeme depresivní monotónní ksicht Tom Hanks, který kdyby točil reklamu na rakovinu rázem všichni přestanou kouřit. Úžasná práce mistrů manipulace a loutkařů s lidskou hloupostí, která vládne světem, že takový laciný brak, postavený na biblickém příběhu vyprodal kina a byl v ČR vyhajpován do top 10. Ach ano, pár let na to si King řekl, hele a proč fakt neudělat film s trpícím Ježíšem? Lidi budou řvát jak malé děti a vyděláme ještě víc jak si strhaj peněženky! Co ty na to Darabonte? Do hlavní role dáme postiženého černocha s dětskou duší a super božskými schopnosti a dáme ho zase do basy a hlavně musí trpět! Hoodně moc trpět a být nevinej jako náš pan Ježíš Kristus! Představ si to! Bezpráví na postiženém hodném člověku to bude pecka! Lidi si zase strhaj peněženky! BUM Zelená míle je na světě. Po režisérské stránce film nemá jedinou chybu, po obsahové je to naprostá kýčovitá stoka, která musí být urážkou i průměrné inteligence.

• 8.10.2019  23:29
    Zelená míle (1999)