Piškotka

Piškotka

Česko
duševní nudistka


14 bodů

Moji oblíbení režiséři

 • foto

  Pedro Almodóvar

  Skandální, otevřený všemu a všem, v ohnisku jeho zájmu jsou obyčejní lidé. A zpracovává náročná témata (Mluv s ní, Volver) nebo bolest zobrazí jako crazy úlet (Ženy na pokraji nervového zhroucení). I jeho kostyméři si umí vyhrát. Vše působí tak vesele.

 • foto

  Quentin Tarantino

  Pulp Fiction je v jeho tvorbě bezkonkurenční. Jednotlivé příběhy v něm jsou propletené a související zároveň, což je pro Quentina typické. Quentin na mě působí silně nonkonformně a nevázaně.

 • foto

  Věra Chytilová

  Náročná, temperamentní režisérka, což je asi záměr, aby celkový dojem byl kvalitní. Vykresluje vztahy mezi lidmi ze všech úhlů, stran, hran. Je realistka, nic nepřibarvuje, nepřikrášluje, je svá. Kopytem sem, kopytem tam je nadčasovka a to vůbec neměla vzniknout, protože Tomáš Hanák se dlouho šprajcoval. Zlatým hřebem je Dědictví aneb Kurvahošigutentag, to fakt nemá chybu.

 • foto

  Alejandro González Iñárritu

  Mexičan, co fakt něco umí a má zaručenou budoucnost. Umí si pohrát s divákem a jeho trpělivostí snášet děj napřeskáčku nebo ala Pulp Fiction. I výběr herců je víc než dobrý. Nad jeho 21 gramy přemýšlím neustále.

 • foto

  Stanley Kubrick

  Dokonale mě dostal v Mechanickém pomeranči, naprosto skandální, což mám ráda. V Eyes Wide Shut zpracoval téma opředené tajemnem a vzrušením. Inteligentní člověk.

 • foto

  Karel Kachyňa

  Zlaté české ručičky. Jeho tvorba je úctyhodně rozsáhlá a známá. Filmy nepostrádají skromnost, pokoru a obdiv k člověku jako takovému. České poměry v jakékoli době nám podávají důkaz a odkaz mladším generacím. Jako třeba seriál Vlak dětství a naděje, Blázni a děvčátka, Sestřičky a jeho mistrovský počin v Uchu.

 • foto

  Clint Eastwood

  U Clinta nešetřím superlativy. Charismatický, chladně sexy, sympaťák, drsňák, zkrátka Clinťák. Jako herec i jako režisér, u něj je to téměř vždy sázka na kvalitní podívanou. Jako Harry Callahan, jako Robert v Madisonských mostech, jeho režie v Tajemné řece. Clint se nikdy neokouká. Stárnutí mu sluší. Má vkus.

 • foto

  David Ondříček

  Nenápadný, nevtíravý, zato jeho filmy mají děj, náboj, tělo i nitro, hlavu a patu. Začalo to Šeptej, přes Samotáře, Jedna ruka netleská mě sice nenadchla, ale Patka v Grandhotelu vše vyrovnal a upravil celkové skóre na maximum.

 • foto

  Roman Polanski

  Přes svou pohnutý osud je tento režisér nadčasový, dokáže si pohrát s jakýmkoli tématem. Šokuje mě, uspokojuje, nabuzuje, uklidňuje - kupř. Hořký měsíc nebo Rosemary má děťátko. V Pianistovi mu byl hlavní hrdina nápadně podobný.

 • foto

  Woody Allen

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace