Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Dobrodružný

Recenze (673)

plakát

Zahrajte mi "MISTY" (1971) 

Pro slabost ke Clintovi filmu dávám více hvězdiček, než by si zasloužil. Děj byl předvídatelný. Dave, lamač ženských klínů, se nechal snadno a setrvale ovlivnit psychopatickou Evelyn. Její zbraně byly násilně manipulativní. Možná z úcty k ní jako k ženě byl velmi ohleduplný nebo to byl strach? Clintovi tato role moc neseděla. Přece jenom ho vidím jako inspektora nebo westernovou postavu. Prostředí bylo hezky zvolené.

plakát

Pustina (2016) (TV seriál) 

Asi jsem od seriálu očekávala více. Děj mi celkově přišel kostrbatý, některé dialogy buď zbytečné nebo nepřiléhavé. Osobnost Jaroslava Duška byla nadpozemská a naprosto dominantní. On byl v popředí a zbytek byl jen rozmazaným komparsem. Docela napínavé mi přišly první dva díly, ty další se navzájem překombinovávaly. Chtěly v divákovi vyvolat podezření, že vrah je známý, aby v dalším díle toto podezření přešlo na někoho jiného. Líbila se mi celková ponurá atmosféra, nuda a šeď. Prázdnota lidí a beznaděj. Palec nahoru Janu Cinovi.

plakát

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015) 

Leonardo zraje jako víno, ohromný posun od Titanicu. Drsný příběh v ještě drsnějších exteriérech a touha po mstě donutila Hughe putovat nehostinným krajem za spravedlností. Krkolomné byly záběry s medvědicí. Jinak film předčil očekávání.

plakát

Spotlight (2015) 

Bála jsem se přílišného žurnalismu, ale naopak, film byl napínavý, měl spád, novináři byli neskuteční pracanti a draci bez soukromého života, s bločkem v kapse. Vynesli na světlo boží skandál nebývalých rozměrů a opět potvrdili hříšnost a pokrytectví církve. Výborný Ruffalo a Keaton.

plakát

Joy (2015) 

Nevím, co si mám myslet. Děs běs. Bojovnice s nepřízní osudu a větrnými mlýny. A samozřejmě s americkým snem. Hvězdné herecké obsazení bohužel filmu pomohlo minimálně.

plakát

Dánská dívka (2015) 

Moc hezký film po všech stránkách. Redmayne mě ohromil v Teorii všeho, je to týpek, ve kterém se snoubí jak muž tak i žena. Proto mu ta role sedla. Vikander působí urozeně a vyzrále, její roli jsem snadno uvěřila. Svou múzu si hýčkala a stála při ní i v těch nejhorších chvílích. I když jí vnitřně nerozuměla. Potupné byly tehdejší lékařské experimenty a naprostý průlom představovala snaha německého lékaře Einarovi/Lili pomoci.

plakát

O kuřatech a lidech (2015) 

Dost ujeté a místy bizarní. Bratři jak se patří. Jeden otec, různé matky, zvěřinec v strašidelném domě. Více drama než komedie. Oblíbeného Madse bych tady skoro nepoznala.

plakát

Brooklyn (2015) 

Zajímavá love story odehrávající se na dvou různých kontinentech. Ztráta kořenů bolí, zato naděje lepších zítřků tady je. I láska, jak se dalo očekávat. Zaujala mě dobovost snímku oproštěná od technických prostředků a platnost jakýchsi mravních principů. U hlavní hrdinky bylo patrné, jak rychle zraje, krásní a miluje. Svázaná konvencemi tutlá svůj "stav" a jakoby se přepíná do režimu popření a zapomnění. Zpočátku jsem věřila, že bude žít ve lži, ale naštěstí její morální kredit neupadl. Vynikající Saoirse, zvláštní to tvor mezi herečkami.

plakát

Otcové a dcery (2015) 

Film má velký potenciál. Bohužel jeho struktura mi přišla chaotická, což ubíralo na jeho opravdovosti. Na druhé straně se mi líbilo zobrazení reálnosti života. Jack svůj boj prohrál a předal štafetu Katie, která se životem protloukala tak nějak bezprizorně a takřka paradoxně si volila i své profesní uplatnění. USA ala US peněžní si utáhly samy ze sebe - palec nahoru. Velmi se mi líbil výkon R. Crowa, paralela s Čistou duší, jeho výraz bojovníka se světem a sebou samým. Roztomile byly jeho dialogy s malou Katie.

plakát

Žena v kleci (2013) 

Ženě v kleci chybělo napětí a zápletka. Začátek byl hodně nudný. Jakmile se rozproudilo pátrání, dostal se film na průměr. Hrozivé bylo prostředí, kde probíhalo mučení. Touha po pomstě se zdála u mučitele pochopitelná po ztrátě základních jistot a vlastní důstojnosti v dětství. Na druhé straně tragická událost bylo souhrou náhod, ze které nelze jednoznačně někoho vinit. Tyhle momenty se podařilo vystihnout velmi dobře. Herecky přesvědčil komisař a pachatel. Assad nezapadal.

Reklama

Reklama