Vražda - Série 1 (2007) (série)

ehm. proč všechno v noci. efekt: WAU!WAu!Wau Wau. Wau Wau. wau wau. wau. Wau? what? ehm. problém všech detektivek je, že musí stát na pevném základu. V podstatě musíte buď jen nechat všechny ve spoustě nezodpovězených otázek, anebo, což je případ tohohle seriálu, úplně odkrýt veškerou zápletku. Jenže aby to zůstalo dobrým seriálem, tak v tomhle druhém případě potřebujete zápletku super neprůstřelnou. Tady je tolik nelogičností a takového množství nekonzistence, že si tak od desátého dílu říkáte... už? neee Už? neee... kdy už to skončí?... jo a brutální neprofesionalitu kodaňské policie snad ani tvůrci sami nechtěli takhle odhalovat :D 35% za první séri - a i přes téma se mi spalo dobře, protože to nebylo tak věrohodné, jako u jiných detektivek. p.s.: ono to téma nebylo špatné, ale postavit sérii na tom, že ji potřebuju natáhnout a do každého dílu vložit nějakou smyčku většinou vede do kšá...

Pět mrtvých psů (2016) (seriál)

o něco slabší. ale pořád zvláštní a na můj vkus zajímavé. 4*

Modré stíny (2016) (seriál)

to je ART. Je to prostě něco jiného. a o tom to JE. Pro mě první setkání a taky nejldpší s detektivy od Svaté trojice. 5*

Případ pro exorcistu (2015) (seriál)

Ze všech tří sérií nejslabší, ale pro mě jako setkání třetího druhu. Po strašně dlouhé době něco, na co se dá koukat. 4*

Šepot srdce (1995)

Já mám prostě strašně rád ty ghibli exteriéry, nemůžu si pomoct. 5*

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Oproti Raplovi míň supermanů. Oproti Raplovi ne tak kvalitně odvedená filmařina (Rapl spíš fakt filmová série). takže 4*

Rapl (2016) (seriál)

Dobrý seriál. Jen škoda, že všechno vyřeší jen Kuneš-superman hadr. Kvůli tomu 4* narozdíl od detektivů od Svaté trojice...

Zázračný nos (2016) (TV film)

Už to vypadalo na další propadák. Poslední dobou mám pocit, že se pohádky točí podle scénáře: vystavíme příběh na nějaké banalitě a uděláme z komára velblouda... Kvalita starých pohádek stojí na často brutálních, dobře známých kauzách, a pohádka měla sloužit dětem i dospělým jako ponaučení. Prostě byl v kraji hlad, a tak rodiče poslali své děti do lesa jako na maliny, aby je tam "dostala" divá zvěř. Jenže místo toho došli k bezservítkovým lidem, kteří kvůli hladu klesli ještě níž. Pravděpodobně skutečně ty dvě děti zabili a ti rodiče se s nimi (po sebevraždě) šťastně setkali. atd. Jenže vystavět příběh na tom, že se zvědavé princezničce zvětší nos z 1 na 1,3 (ne, opravdu jsem si nevšiml, že by takhle naaranžovaný nos tomu obličeji dominoval...), to mi přijde strašně málo. No. Ale pak to nějaké twisty dostalo. A škoda toho totálního dabingu (možná by bylo zajímavé dát obyvatelům jednoho království češtinu a druhého slovenčinu... ;) nicméně to studiu bylo (ne)slyšet už v asi třetím dialogu - bylo to nepřirozené). Takže nakonec plytkost nahradila plochost - lepší střed. 3*

Neřízená střela (2010)

Tak Martin Freeman dokáže bejt i úchylák. Naprostej fuj! :D no a jinak je to tak anglický, že musím neustále myslet na Amélii z Montmartru a její přeblikávání. Do Regiojetu ideální společník ;)

Trhák (1980)

strašně mě to mrzí, ale bohužel se mi nepodařilo najít smysluplnou linku, kterou tak nějak mám spojenou s hudebními filmy. Tzn. i ten strašně blbej muzikál Rebelové měl ty písničky aspoň trošku "smysluplně", Tzn. písničky nějak dotvářejí smysl filmu. To, že tvoří zhruba dvě třetiny času pak znamená, že se v podstatě při každé nové písničce oči odvrací od obrazovky a tak nějak člověk ztrácí pozornost. Možná za to může taky moje celkem velká nesympatie s tehdejším druhem hudby - ale to by celkem nevadilo pokud by třeba texty dávaly nějaký širší smysl. Takhle ftípky trošku vyčpějí, i když se jedná o mistry nad mistry :( 1*