Hismael

okres Praha
Jasnovědec

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 3.2.2019  04:20

Pěkný písničky, ale co ten zbytek. Rami Malek dokonale napodobuje Mercuryho, jenže samotný příběh a události v něm, nebude pro diváka který nemiluje kapelu Queen něco, co by nějak extra prožíval. Celé to působí poměrně obyčejně, přesně podle přání kapely. To co chybí, částečně asi nahradily koncerty. Záznamů z koncertů je tam několik a ten nejdelší u konce, trvá téměř čtvrt hodiny. Vysoké hodnocení není ani tak hodnocení filmu, jako spíš hudby kapely Queen.

• 24.1.2019  17:26
    Lady Bird (2017)

Kdyby ve filmu nebyl homosexuální přítel Lady Bird, nejspíš by nebyl nominovaný na Oscara. Film je to naprosto nezajímavý a v podstatě bez nějakého většího příběhu. Stopář je poměrně krátká, což je jedině dobře, protože není moc co vyprávět.

• 18.1.2019  01:45

BlacKkKlansman má poměrně hodně dialogů a častokrát nepůsobí nějak extra vážně nebo vlastně i věrohodně. Možná je to i kvůli tomu, že černochům film trošku nadržuje. Z některých bělochů jsou buď směšní blbečci, nebo magoři. Z černochů inteligentní jedinci, hájící svá práva. Určitá vyváženost by filmu prospěla. Jinak jde o zajímavý námět, který se věnuje takovým událostem, aby jasně definoval, koho má rád a koho ne.

• 27.12.2018  01:28

Ani se moc nedivím, že na premiéře někteří lidé odešli ze sálu. Provokatér Tiers opět balancuje na hraně akceptovatelného. Tentokrát úchylárny vynechal a rozhodl se ukázat sériového vraha i se všemi podrobnostmi, které se mu honí v hlavě. Komunikace Jacka hlavně na začátku je dost nepřesvědčivá a i jeho improvizace je velmi špatná, ale naštěstí pro něj, jsou oběti hodně naivní a nakonec se stanou obětí své hlouposti. I když je to i přiznáno ve scénáři, bral jsem to trochu jako rušivý element. Navíc policisté nedělají svojí práci moc dobře, což se potvrdí minimálně dvakrát. Film je rozdělený do dvou částí, které se průběžně střídají. V jedné Jack surově masakruje své oběti a v druhé vypráví o spojení jeho činů s uměním. Celé je to hodně dlouhé, není to pro každého, ale když se dostanete k závěru, čeká na vás docela nečekaný konec, který je v podstatě taková třetí část.

• 25.12.2018  05:24
    Slender Man (2018)

Slender man dokáže komunikovat přes smartphone a když se za ním jde na návštěvu do lesa, tak jedině v noci. Tma je prakticky neustále. Ani v domech světlo není. Lustry jako by neexistovaly. Scénář je poměrně dost jednoduchý, strašidelné scény jsou často jen ve snech a spíše abstraktní, které končí probuzením. Podprůměr je cítit na každém rohu od dialogů až po různé události a tak setkání se Slender manem nějak moc děsivé není i přes občas dobrou atmosféru.

• 23.12.2018  05:35

Myšlenka asi byla vymyslet něco hodně zvláštního a konspiračního. Základ se docela povedl, ale různé věci okolo jsou slepené i na místech, kde do sebe příliš nezapadají, nebo se jim těžko dá věřit, vzhledem ke spoustě zvláštním náhodám. Ani po více jak hodině nebudete tušit o co tam vlastně jde a navíc vám bude připadat, že film běží už tak 2 hodiny. Téměř na konci se konečně divák dozví hlavní motiv toho všeho a začne mít pocit, že přijde velké finále. Na to je už ale příliš pozdě a tak film paradoxně skončí nejvíc obyčejně jak to jen jde. I přes poměrně negativní kometář děj dokáže velmi dobře držet pozornost a rozjede něco, kde originalita rozhodně nechybí.

• 11.4.2018  22:20

Hodně brutální a taky hodně dobře udělaný. Celý film je jako pc hra z pohledu první osoby. Pouze akce, která tvoří v podstatě celou hodinu a půl nevadí, ale milion náhod nacpaných vedle sebe už trochu jo.

• 1.4.2018  02:32
    Týden s prezidentem (TV pořad) (2017)

Pořad televize Barrandov, kde se moderátor ptá a prezident Zeman odpovídá. Žádnou nenávist k prezidentovi necítím, takže nemám důvod dávat odpad. Jen bych ubral soukromých názorů pana Soukupa, které by si měl nechat na nějaký jiný pořad.

• 29.3.2018  21:43
    Ceny Anděl 2017 (TV pořad) (2018)

Vizuelně zajímavě měnící scéna, do které občas vstupuje dobře připravený moderátor Bouček. Celé předávání jsem shlédl živě přímo ve Fóru Karlín a bylo vidět, že to režisér chtěl udělat kreativně, aby kamera jen staticky nekoukala na jedno místo. A teď to horší. Nominovaných bylo minimum. U některých by se dalo polemizovat, jestli tam nejsou spíše omylem. Vystoupení předávajících občas dost zvláštní. Některé hudební kategorie Anděl vůbec nemá. Politická agitace nízká, ale i tak sklidila v rámci jedné písničky bouřlivý potlesk i od lidí, které taková hudba absolutně nezajímá.

• 29.3.2018  19:59
    Newsroom ČT24 (TV pořad) (2015)

Silně nevyvážený propagandistický pořad, který vidí chyby pouze u představitelů politického směru, který se nestotožňuje s názory současné falešné rádoby demokracie a evropské unie. Bez pár politiků o kterých se stále dokola točí reportáže, by Newsroom vůbec neměl důvod existovat.

• 1.11.2017  00:07

Woody Allen napsal scénář z povinosti a obsadil do hlavní role svojí mladší verzi. Vzhledem k tempu jakým píše scénáře a následně na ně natočí filmy, musela přijít chvíle, kdy dojdou nápady. Ta chvíle je tady. Jak tomu posledních X let bývá zvykem, zápletka je opět kombinací partnerských vztahů a umění všeobecně. O hlavní postavě Bobbym se mluví jako o nesmělém hochovi a přitom je naopak skoro až zvláštní, jak takový hubený kluk s ohnutými zády dokáže být tak společenský a sebevědomí. I zde se trochu ukazuje, že vznikající vztahy jsou více méně zásluha zázraku. Je to takový vysněný svět Woodyho Allena. Celkově bohužel scénář nikam moc nevede a spíš se jen čeká, co z toho nakonec bude. Na tento moment se čeká tak dlouho, až to celé skončí. Možná za rok to bude lepší.

• 7.10.2017  03:06
    Pevnosť Boyard (TV pořad) (2017)

Česká verze je lepší. Jeden ze dvou moderátorů, je tam naprosto zbytečný. Český Bouček oba dva slovenské moderátory hravě překonává. Pravidla úkolu azbestová ručička v prvním dílu, nedávají žádný smysl a v české i zahraniční verzi by soutěžící prohrál. Zde však vyhraje a získá indícii. Jinak soutěže celkem dobrý, stejný jako jinde, ale ten zbytek to trochu kazí.

• 3.12.2016  23:51
    Anthropoid (2016)

Má to jenom dvě menší vady. Nácky bojující stylem "tady jsem, tak si mě zastřel" a trochu angličtina. Herecké obsazení je kombinací zahraničních a českých herců. Režisér Sean Ellis si sebou do ČR přivezl z Velké Británie hlavní dvě postavy a tak je celý original film v angličtině. Škoda že nevznikla nějaká česká verze, hned by to bylo trochu víc autentický. Na druhou stranu, takhle se Anthropoid možná dostane víc do světa. Jestli v kostele zemřelo skutečně tolik nácků jako ve filmu, patří lidem z odboje velká poklona. Od závěrečné scény pouze s hudbou jsem dostal emocionální facku, a začal polemizovat nad pěti hvězdama. Čim víc událost neznáte, tím víc vás to bude bavit.

• 12.11.2016  19:37

DC má bez Nolana docela problém. Začalo to Batman vs Superman a ted tohle. Navíc konkurence Marvel má v současný době celkem navrch. Je rozvinutější, větší, vtipnější, ale taky přehnanější a barevnější. V DC je to všechno naopak s tím, že je předevších temnější. Sebevražedný oddíl měl být start, jak představit další superhrdiny, posunout se dopředu a dohnat Marvel. Bohužel se to moc nepovedlo. Ve výsledku by to možná i mohl být samostatný film Deadshota, kterému je věnována největší pozornost. Jen nevím proč ho hraje černoch, když je v původních komixech běloch. Kromě Supermana, (který ve filmu vůbec neni) Batmana a Jokera, ostatní postavy uvidíte poprvé. Podle informací o přípravách na roli Jokera se nedivím, že byl Jared Leto zklamaný. Kromě Batmana se ve filmu objevuje nejméně. Každopádně se jedná o logický krok, vzhledem k tomu, že šlo o představení dalších postav a Jokera všichni dobře znají. Fanoušky DC Sebevražedný oddíl nejspíš neuspokojí. Scénář není žádný zázrak a děje se v něm přesně to, co čekáte. DC si bude muset více hlídat své filmy.

• 11.7.2016  02:41

Woody Allen asi hodně čte. Myšlenky o životě se mu nahromadily, přidal opět umění a tentokrát bohužel spoustu vztahů a situací, které by se ve skutečném životě mnohem víc než jindy, nikdy nestaly. I tak je to zábavný klasický konverzační film Woodyho Allena o vztazích, který se vás bude snažit donutit přemýšlet o vlastním bytí.

• 10.7.2016  15:59
    Antikrist (2009)

Antikrist je o šílené psychicky narušené ženě, trpící prudkými změnami nálad a léčící depresi souloží. Lars von Trier je provokatér. Za každou cenu se snaží vymyslet něco, jak diváka šokovat a zde to opět dokazuje. Tam kde by kdokoliv ukázal decentní sexuální scénu, vám Trier rovnou ukáže penis a vagínu v akci. Detailů se opravdu nebojí. Kontroverzní film, který na jednu stranu může působit jako jednoduchá temná úchylárna a na druhý, jako psychologické drama s hlubokou myšlenkou, kterou ocení především "intelektuální" kritici.

• 6.7.2016  21:51
    Spectre (2015)

James Bond se v této části sveze v letadle, vrtulníku, vlaku, lodi, autě a už po pár větách ženy automaticky roztahují nohy. Takže vlastně asi klasický Bond. Jeho snaha je získat informace, zabít a přežít, ale taky mu nedělá problém bez větších obav strčit hlavu na špalek a čekat na zázrak, který samozřejmě opět přijde. Celkově je Spectre taková o něco horší verze Skyfall, ale stále solidní film.

• 8.5.2016  19:20

Ideální příklad velmi dobrého válečného filmu, vycházejícího ze skutečné události. Přímočarý děj, režie Ridleyho Scotta a hudba Hanse Zimmera, dává dohromady super podívanou.

• 8.5.2016  18:49

Třetí díl Captain America by klidně mohl být třetí díl Avangers nebo i čtvrtý díl Iron mana. Přidávání dalších a dalších postav způsobuje určité splívání a divák, který by neznal název filmu, by mohl mít docela problém identifikovat, kterému superhrdinovi film vlastně patří. Občanská válka už nechtěla přijít s další nadpřirozenou super silnou zápornou postavou jako byl třeba Ultron a tak na to šla úplně opačně. Pak už jen zbývalo vymyslet, proč by kladní superhrdinové měli bojovat proti sobě. To se vyřešilo poměrně dobře i když motivace třeba Ant-mana mi trochu unikla. Hawkeye se v komixech objevuje už od roku 1964, ale co se týče jeho luku a nulové nadpřirozené síle, je jeho místo v přední bojové linii trochu zvláštní. Každopádně film je gigant. Obří rozpočet, dlouhá stopáž na spoustě místech, hodně postav. Snaha nenudit ani vteřinu, je na diváka poměrně velký náklad, který se ale ve výsledku dá bez větších problémů strávit.

• 13.3.2016  19:32
    Deadpool (2016)

Po 10 minutách jsem měl pocit, že jsem díky trailerům všechno už viděl. Celkově ze všech ukázek mě nechával Deadpool klidným a celou dobu jsem ho bral jako další komix v řadě. Jenže hodnocení najednou úplně obrátilo očekávání. Výsledek je nakonec někde mezi. Deadpool má velmi jasný a srozumitelný příběh, který nemá žádné nečekané zvraty. Občas je i předvídatelný a spíše je postavený na vtipných hláškách a situacích. Deadpool v dnešní době desítek komixových filmů prostě musí být jiný. Kdyby nebyl, zcela určitě by zapadl do průměru, ze kterého by ho příběh nedostal, ale vzhledem k tomu jak je koncipovaný, nepotřebuje mít jiný. Mluvit o revoluci a překonání konkurence mi přijde přehnaný. Je to zábava, dobře se na to kouká, určitě je možné spoustu věcí pochválit, ale osobně mám pocit, že je trochu nadhodnocený. Deadpoola bych vám určitě doporučil, ale o něco víc bych vám doporučil Zeleného sršně, pokud se mám držet v něčem, s čím se dá aspoň vzdáleně srovnat.

• 16.1.2016  02:58
    Rivalové (2013)

Auta obecně mě v podstatě vůbec nezajímají a formule už vůbec ne. Zde, to ale nehraje žádnou roli. Je to stejné jako u Černé labutě. Tam je taky úplně jedno, že vás balet nebaví. Celý film táhnou skvělé rozhovory a situace mezi Huntem a Laudou. Na závody F1 bych se v televizi dokázal dívat možná pár minut, ale zde to má úplně jiný rozměr. Může za to především skvělá kamera a režije Rona Howarda, který zatraceně dobře ví co dělá. Rivalové vytěžili ze skutečné události naprosté maximum a posadili se na trůn filmů, se sportovní tématikou.

• 16.1.2016  02:57
    Creed (2015)

Asi mi stále nějak unikají špatné filmy ze sportu. Creed je super. S Bojovníkem, který vznikl ve stejný rok, je to hodně vyrovnané. Scény v ringu vypadají opravdu velmi dobře. Zatim co Rocky byl v ringu boxovací panák, tady je vše nesrovnatelně lepší. Jenže Rocky má zase o něco silnější příběh. Syrovost a taková jako opravdovost, Creedovi moc sluší. Rozhodně se jedná o solidní navázání a nevaří se z vody. No a že bude další díl? Sem s ním!

• 9.1.2016  22:08

A to si pro tu pušku na konci fakt nemohl dojít? No nic. Nejlepší na celém filmu je rozhodně kamera. Ta především na začátku předvádí vizuální orgasmus. Ale ne jen kamera. Ve spojení s nehostinou krajinou, hereckým nasazením a nelítostným dějem, jde o skvělou podívanou, která ovšem postupem času trochu ztrácí tempo. DiCaprio by si toho Oscara už fakt zasloužil.

• 8.1.2016  00:29
    Joy (2015)

Námět o tom, jak Joy vynalezne mop, je vlastně to nejlepší na celém filmu. Příběh obecně je dobrý, ale scénář je jedno velké utrpení, které nedokáže logicky řešit situace v příběhu, ani přirozeně řídit jednání postav a tak častokrát předvádí podivnou hru na autentičnost. Joy balancuje na hraně nad propastí a řešení následně přichází mávnutím kouzelného proutku. Celé to pak ještě dorazí předvídatelnost. Když přijde radost, musí hned přijít smutek a další speciálně načasované události. Prostě továrna na patos.

• 5.1.2016  01:40

Možná bych měl varovat některé méně finančně gramotné diváky, aby neočekávali nějaký úchvatný filmový zážitky, po tom co uvidí vysoké hodnocení. Možná někdy časem, nebo pokud jim nevadí, že se budou držet jen základní kostry příběhu a v tom zbytku občas zabloudí. Téma je podobné jako u filmu Vlk z Wall Street, ale jinak jde o docela rozdílné snímky. Vlk zaujme více běžných diváků a zároveň má blíž ke komedii. Sázka na nejistotu je složitější na pochopení finančních operací, dala dohromady několik velkých hereckých osobností, což je pro režiséra McKay, který zatím není příliš známý, poměrně velký úspěch. Celkově se to dost povedlo. Jsou tam různé vysvětlující vsuvky, herci kteří se najednou začnou bavit s divákem a další častokrát vtipné části, které film ještě více oživují.

• 28.12.2015  00:26

Po velkém odklonu v roce 2009, se Genisys pokouší vrátit zpět k prvním třem dílům. Salvation byl pro mě konečná stanice série a zároveň místo, kam se Terminátor neměl nikdy dostat. Třetí změna režiséra nic nevylepšila. Spojením návratu Schwarzeneggera a snahy těžit ze značky Terminátor, vznikl pátý díl, který je bohužel postavený už jen na explozích a nejrůznějších dopravních nehodách. Série jako celek, je už poměrně dost nestabilní. Říkal jsem to už dávno a budu to říkat stále. James Cemeron si měl Terminátora pohlídat sám pro sebe. Tohle je prostě paskvil.

• 3.9.2015  23:22
    Leviatan (2014)

Casting musel probíhat asi nějak - máte rád vodku? Zahrajte nám opilost. Jestli se takhle v rusku chlastá běžně, tak se nedivím, že jsou tam schopný všeho. Film má poměrně dobrou myšlenku, ale na to jak je dlouhý, působí díky nekonečným záběrům spíše prázdně. Leviatan je hlavně pro náročnější diváky, kteří nemají problém s trpělivostí. Tohle je přesně ten film, o kterém můžu říct, že je natočený s citem a všechno zapadá do sebe. Herecká nebo umělecká hodnota, mě bohužel v tomto případě až tolik nezajímá, když jsem se při sledování moc nebavil.

• 20.8.2015  00:57

Z filmových komixů je to určitě jeden z nejhorších. Horší už je snad jen Daredevil, Ghostrider nebo původní díly F4. Velké plus je, že film nenudí, ale je na něm hrozně vidět promarněný potenciál. Tato třetí dospělejší verze F4 nevypráví špatný příběh, problém je v tom, jakým způsobem to celé dělá. Některé PC triky opravdu nevypadají zrovna profesionálně a některé ostatní, kde triky nejsou potřeba, zase působí odfláknutě. To, že záporná postava Dr. Doom stráví na scéně pár minut, bych jako zápor neviděl. Chtělo by to atmosféru a aby to nevypadalo tak chudě. Tohle je prostě rutina, která v divákovi moc emocí nevzbudí.

• 19.8.2015  00:14

Nedřív se zdá, že jde o zajímavý horor, který těží z atmosféry scén, strachu z neznáma a snaží se o jakousi minimalistickou originalitu. Po čase se bohužel ukáže, že příběh je celkově nedomyšlený. Film umí pouze naznačovat, ale příběh nikam nedovede. Scéna v lese kam jde pouze žena v masce, je poměrně zbytečná, protože se na konci zdá, jako kdyby do příběhu vůbec nepatřila. Nic se nedozvíte ani o minulosti té ženy a hlavně o co jí jde. I když děj zase trochu naznačuje, pointa nikde. Rozuzlení nulové. Z obětí se stanou útočníci, z útočníka oběť a konec. Kdyby se film konceptem aspoň trochu přiblížil k filmu Kůže, kterou nosím, mohlo to být hodně povedený.

• 18.8.2015  23:28

Přehnaný. Celé to hraje až moc na efekt a super cool nereálné akční nejen atomobilové scény, které doplňují silácká gesta a supermodelky. Utěcha pro smutné fanoušky TopGeara.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15