Hismael

Hismael

Patrik Němec

okres Praha
Jasnovědec

47 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

  100% Nejlepší film který jsem kdy viděl i po desáté. T1 byl velkým překvapením, T2 je ještě větším. Akční scény jsou na rok 1991 revoluční, téměř dokonalé. Příběh skvěle navazuje na první díl. Film vás pohltí a nepustí dokud neskončí, žádné prázdné místo, jednoduše klasika, kterou v mých oblíbených filmech může těžko něco překonat.

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  Role Jokera je naprosto nepřekonatelná! Záporná postava která nemá konkurenci. Tohle už není pohádka jako byla třeba Fantastická čtyřka, ale úžasné přenesení komixu do reality. Nejlepší filmový komix co jsem kdy viděl a to jsem viděl vlastně asi všechny. Konečně to někdo začal brát hodně vážně. Christopher Nolan vytvořil něco, co v žánru filmového komixu bude kdokoliv jiný (i on sám) jen těžko překonávat. Jakoby se pořád zlepšoval a Temný rytíř byl jeho vrcholné dílo. Občas se stane, že režisérům ve druhém nebo třetím pokračování dochází dech a každý další pokračování je horší a horší. Temný rytíř je pravý opak, s tím že už první díl byl mocný.

 • poster

  Temný rytíř povstal (2012)

  Úžasný. Sice bych se mohl šťourat v různých drobnostech, ale celé je to tak pohlcující, že to nemá ani cenu zmiňovat. Přesně tohle je ten případ, kdy se jednou kouknout nestačí. Po celých 164 minut pro mě hodiny přestaly existovat. Těžko říct který Batman od Nolana je nejlepší. V tomto díle je Batman vhozen na úplné dno, aby se vrátil na úplný vrchol. Bane nemá s organizací žádné problémy a spousta věcí mu skvěle vychází podle jeho plánů, což má částečně podobné s Jokerem z předchozího dílu. Catwoman velmi dobře zapadla do příběhu a jen se nelítostně vysmála Halle Berry, podobně jako se Nolan vysmál Schumacherovi. Lepší Batman by měl šanci vzniknout jedině tak, že by chtěl Nolan natočit čtvrtou část.

 • poster

  Predátor (1987)

  Tady nad ***** nemůžu váhat. Už jsem Predátora viděl asi 10 krát, ale i kdybych ho viděl 20 krát pořád se budu bavit.

 • poster

  Avatar (2009)

  Skvělá podívaná, film roku 2009 a James Cameron je největší borec. Od začátku do konce perfektní bez jediného zaváhání. Námět sice není nic extra originálního, ale zároveň je to přesně ta věc která mi byla při sledování absolutně ukradená. Avatar jsem viděl v kině ve 3D i doma na DVD a účinek to mělo naprosto stejný. Cameron ví jak na diváka a tak ukazuje svět ze kterého se mu jen tak chtít nebude. Vizuální stránka je za ty prachy téměř dokonalá ve které se odehrává úžasné dobrodružství. U žádného filmu mi neutekly 2,5 hodiny tak rychle. Ono by se to stejně asi ani nedalo zkrátit. Čekal jsem opravdu hodně a dostal jsem ještě víc.

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

  Na tomhle filmu je skvělé prostě všechno. Nemá ani cenu vyjmenovávat co všechno se mi vlastně líbilo, jednoduše a prostě je to všechno. Neskutečně působivý konec, který snad působivější už ani nemůže být. Jen malá výtka, kartáčkem na zuby jde zabít člověka,stačí ho jen trochu upravit.

 • poster

  Smrtonosná past (1988)

 • poster

  Zachraňte vojína Ryana (1998)

  Nejlepší válečný film ze všech. Není potřeba cokoliv dalšího dodávat.

 • poster

  Interstellar (2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace