jimikokta

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 7.10.2020  16:46
    1917 (2019)

Vymazlený dobový záběry, bohužel příběh je trochu jednoušší. Pradědek byl ČS legionář, takže pro mě o to zajímavější podívaná.

• 5.10.2020  21:37

Dost jednoduchý, ale aspoň s pěknou buchtou v hlaní roli.

• 29.9.2020  20:10

Meganuda za drobný. Těžko uvěřit, že tohle je Carpenter.

• 22.9.2020  15:53
    Podezření (1941)

Granta mám moc rád v North by Northwest, kde je prostě skvělej. Tady dost přehrává. Navíc je z toho filmu dost cítit divadlo.

• 19.9.2020  18:17
    Amadeus (1984)

Jedním slovem krása. Formanovo vrcholný dílo, i jeho osobní zpověď, o marném boji geniality s průměrností. Vymazlenej film ve všech směrech.

• 19.9.2020  17:31

Chlapská záležitost !

• 18.9.2020  01:32

O panu Formanovi jsem viděl několik dokumentů a každý z nich mi připadal v podstatě stejný. Stejné záběry, stejné příběhy, stejné repliky. V tomhle dokumentu je sice možno vidět hodně materiálu, který byl již použit dříve, ale zároveň i mnoho nového, neokoukaného. Skvělá stavba a střih, provázené hlasem Formanova syna, dělají z tohohle počinu nejlepší dokument o tomhle geniálním filmovým tvůrci a proto dávám plný počet. RIP pane Formane.

• 15.9.2020  19:36
    Mallory (2015)

Krásná pasáž o fungování českých úřadů. Neplánovaně zachycená práce úředníků, kteří hbytě najdou výmluvu proč něco neudělat, je taky roztomilá. Tak ať se Mallory vede líp. Někde musí být rááááááj .... !

• 13.9.2020  22:24

Nic převratnýho. Navíc je v průběhu dokumentu několik situací, které mají diváka ovlivnit a formovat. V každým případě je to tak jednoduchý. Nedávejte svoje osobní údaje a když už musíte, tak jen ty, co jsou nezbytný. V systému se ztratíte tak, že jej zahrnete fakovými informacemi, mezi kterými se ty opravdové ztratí. Občas klikejte na něco co vás nezajímá, používejte lokace, názory, příběh lidí, které znáte atd. Je to celý výmysl a nestane se realitou, dokud tomu punc reality nedáte. Peace.

• 11.9.2020  16:16

Beneš to vyřešil správně. Místo aby Čechoslováky postavil do první linie mezi Hitlera a zbytek Evropy, tak rozumně přenesl nevyhnutelnou válku na dvorek těch, kteří se nás pokusili hodit psům. Hlavní je konec a na konci Němci prohráli válku a nám zůstala skoro celá republika. Prý Němci byli ve čtyřnásobné přesile, s lepe vyzbrojenou armádou a leteckou podporou, které by ČS letectvo dlouho odporovat nemohlo. Pro ty, kteří by dali přednost jatkám, kvůli hrdé vzpomínce, tu dám příměr. POZOR příměr : Když budu v hospodě se svojí rodinou / žena a dvě děti / a dám se do sporu s jinými čtyřmi rodinami, tak je poměr již 16 : 4. Pokud jsem idiot, tak se pustím do boje a nevyhnutelně dostanu na držku jak já, tak i zbytek mé rodiny. Proč bych to ale dělal, když vím, že venku před hospodou se už srocují rodiny z okolí, které jsou na mýho nepřítele nažhavení, aby mu dali pořádně na tlamu ? Neudělám. Uchvácholím je a nenápadně se s celou mou rodinou dostanu ven do bezpečí k ostatním a spolu si pak tu hospodu zase vezmeme zpět. Je typicky české, že co bychom mohli vydávat za geniální taktiku a příklad toho, jak se mají takové situace řešit, tak vydáváme za hrozný utrpení a selhání. Lidi začněte používat hlavy, nebo dostanete do problémů jak sebe, tak i lidi kolem. Nakonec jsme ještě získali kontrolu nad Sudety a dostali z tama převažující německou populaci, což by se nám před válkou jen těžko podařilo.

• 11.9.2020  02:26
    Oni žijí! (1988)

OBEY !!!

• 10.9.2020  19:39
    PragueNight (2015)

Má to svoje mouchy, ale téma je to důležitý. Ta paní na konci, jak vychovala ty 4 děcka, to je mazec. Chtělo to lepší mikrofon, občas není lidem rozumět. K některým komentářům vůči homless lidem mě napadá jeden citát : " Najezený hladovému nevěří ! ".

• 10.9.2020  14:31

Naivní vhled na práci jednoho lupiče. Příšerní herci a příšerný střih. Pokud někdo rád tohle téma, tak spíš doporučím francouzký Veřejný nepřítel č.1.

• 7.9.2020  18:29

Inteligentní komedie se skvělým Crystalem a krásnou Meg. Taky mám ve svém životě holku, která se pravidelně objevuje a zase mizí. Tak tu celou situaci trochu chápu.

• 7.9.2020  18:17

Tož tak na tom světě.

• 7.9.2020  01:31

S prvním dílem to nemá nic moc společnýho. Místy je to dost plochý a hlavně části, kde hlavnímu hovadu všechno vychází na jedničku, jsou otravný. Silnější 3*.

• 5.9.2020  04:01

Nářez film. Poláci překvapili.

• 3.9.2020  21:16
    Trockij (TV seriál) (2017)

Intelektuální super socialista v akci ! Po prvních dvou dílech jsem to chtěl vypnout, ale pak se to rozběhlo a nasadilo to kvalitu o laťku výš. K závěrečným titulkám by se hodil song víc dobový, ten nářez se dobře poslouchá, ale k tomuhle tipu seriálu se vůbec nehodí. Herec v hlavní roli je skvělej. Stejně tak prsa Frídy. Akorát nevím, proč je ukazovala někomu s vadou zraku a bez brejlí ! Možná bych dal i 5*, kdyby to nebylo o takovým hovadu.

• 1.9.2020  17:54

Čínská agitka, aneb tisíce let staré legendy vydávané za pravdu.

• 31.8.2020  23:25
    Tootsie (1982)

Jedna za nostalgii. Viděl jsem to teď po letech a hrozná slátanina.

• 31.8.2020  01:50
    Jo (1971)

Tak tohle je docela tupý.

• 30.8.2020  23:47
    Legionář (1998)

Jeden z prvních schodů sestupující Van Dammovi kariéry. Námět skvělej, ale těch opěvných ód na Van Dammovo chlapáctví bylo přeci jen příliš.

• 30.8.2020  16:48

Jeden z nejlepších, nejkrásnějších, ale i nejsmutnějších českých filmů. Bohužel i dost přehlížený. Tradičně výborný pan Hrušinský. Jako kluka mě hrozně zajímalo, co mu řekl ??? Ale i nikdy se nedozvědět, je jedním z poselstvích tohoto filmu. Tož tak na tom Světě !

• 30.8.2020  15:56

Dobře natočený film o totálním hovadu.

• 30.8.2020  10:17

Keira mi opět zkazila celej film ! A potěšil mě typicky britský konec na pláži :D

• 29.8.2020  22:23

Nádherná Cher.

• 29.8.2020  13:22
    Insomnie (2002)

Roky jsem tomu nemohl přijít na chuť. Po posledním kouknutí jsem hodil hodnocení na 4*. Dal bych 5, kdyby tam bylo víc akce.

• 28.8.2020  19:03
    Koule (1998)

Za tu atmosféru ty 4* dát prostě musím. No prostě musím !

• 25.8.2020  20:02

DMT like film, kde všichni hrají špatně. Film OK, ale obsazení hnus.

• 24.8.2020  19:26

Westernový ladění tomu sluší.

<< předchozí 1 2 3