MiaMahoney

Mia Mahoney

Česko

• 4.5.2012  10:19
    Melancholia (2011)

Myslím si, že Lars von Trier a David Lynch sdílejí stejný polstrovaný pokoj....

• 19.8.2017  22:02

Ubohé čurákování pseudokomického hispánce okořeněné natolik předvídatelnými situacemi a trapným přehráváním všech zúčastněných, že se vůbec nedivím kačerovi Donaldovi, že si tu sebranku nechce pustit přes hranice.

• 1.8.2017  22:04

I přes fekální humor, který by jiným filmům vynesl okamžitý odpad, Movie 43 má své kouzlo, a to spočívá v originalitě. I ty ne až tak zajímavé části (basket, konec světa, leprechaun) byly podány docela solidně a zbytek komedie se nesl v duchu neotřelých a zábavných minifilmů (děti v přístrojích naprostá pecka!!!; domácí výuka jakbysmet; koule na krku s výbornou Winsletkou taky bez chybičky; první krámy sice s odpudivou Chloe, ale s humorem a finální loztomiloušká košiška taky prima...). Mezi všemi těmi ubohostmi typu Dance Flick, Date Movie, Disaster Movie, Scary Movie (kromě prvních dvou!) a nevímjakýmidalšímimůví rozhodně koukatelný počin. Wayansové, dívejte se a učte se, že i na první pohled samoúčelný a ujetý humor se dá spáchat tak, aby si divák nemusel lít po celou dobu projekce bělidlo do očí.

• 19.3.2018  21:38
    Morava 360 (2018)

Nápad pěkný, provedení pěkné a byť chápu, že sestavení dokumentu z časosběrných fotografií muselo dát neskutečnou práci (mimochodem stál by za zmínku celkový počet fotek), čekala bych ještě větší profesionalitu v záběrech, v rozlišení i větší pestrost ve výběru lokací, případně o fous kratší stopáž. Tu čtvrtó přihazuju jen proto, že su rodilé Moravák. :-)

• 5.6.2010  20:07
    Morgiana (1972)

Kamera skvělá, výkon(y) Janžurové výborné, krásná siamská kočička a ponurá atmosféra = to jsou plusy. Za minusy považuji zdlouhavost (např. karetní scény!!!), hudbu (kromě jedné skladby) a převážně velká odlišnost od knižní předlohy (nechápu, proč se Morgiana jmenovala kočka, když to byla v knize právě zlá sestra, zatímco hodná byla Jessie). Kniha byla jednoznačně lepší a napínavější.

• 16.6.2010  21:54
    Mr. Bean (TV seriál) (1990)

Nemám slov :-).

• 11.1.2011  07:03

dvě hvězdičky za atmosféru

• 1.10.2017  11:10
    Mrtvý sníh (2009)

Kdo by si kdy pomyslel, že i céčková, stokrát omletá vyvražďovací sračka s partou lidí na horské chatě může něčím zaujmout. Pokud přežijete první půlku, kdy největším napínákem je sledování vašeho váhavého prstu, klesajícího k tlačítku ffwd, odměnou vám bude originální a bláznivě vtipné masakrování zombí nácků. Tak blbé, až tomu musím ty tři napálit.

• 14.4.2014  08:10

Já nevím, jestli se mi to fakt jenom nezdálo....

• 12.6.2017  22:45
    Mumie (2017)

No tak tedy dobrá, holt budeme koukat na Čárlího Babita-Hobita, jak ve vojenském ohozu sekunduje rádobydrsné archeoagentce a hádá se s ní, jak dlouhý pobyt v Řecku jí dopřál, když spolu naposled stavěli obelisk a objevovali tajná zákoutí její hrobky. Navštívíme i pár zajímavých a vcelku rychle se střídajících lokací a dokonce zažijeme pád v letadle, které záhadně odolává gravitaci a visí tak nějak pár minut v jedné výšce, aby dopřálo hrdinům pobrat v tom chaosu padák a ujistit se pěkně po emericku, že to dobře dopadne (no pun intended, aneb pro případné rýpavé neanglofily "bez zamýšlené slovní hříčky"). Tím ale veskrze končí zajímavý počátek a dále už sledujeme žonglování s chaotickými záběry ve tmě (kameraman a střihač by zasloužili pohřbít zaživa), s nijak zvlášť zajímavým dějem, s exhumovanou hajzlpapírovou omotávkou, která své oběti mění na lacině vypadající zombíky, jež by dokázal vmžiku vyrenderovat student prvního semestru na grafárně a dokonce dojde i na nejslavnějšího schízaře, pana Jerk-it-and-Hide. Chyběl už jen canis Baskervillus, baron Práshil, Kvasimodo a (J)Erkyl Poaró. Tento výsledný splácanec je sice sem tam i koukatelný pro svoji akčnost a již zmíněné lokace, to mu nelze upřít, ale jako celek má spíš tendence nudit a rázem sklouzává mezi mnohé podobné do společného sarkofágu, který zavřete, zakopete a za pár dní ani nebudete vědět, kde se nachází.

• 16.6.2010  21:58
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Tak tady by to chtělo nekonečně mnoho prostoru. Snad ani není možné napsat komentář k Twin Peaks, který by měl shrnout pocity diváka z tohoto seriálu - zasvěcení ví proč a nezasvěcení nechť se na seriál podívají. Neopakovatelná atmosféra, zabarvenost, nepochopitelnost, napětí, vtip, hudba i obsazení dělají tento seriál jedinečným.

• 26.6.2019  23:06
    Můj táta napsal Porno (TV film) (2019)

Jakožto přísná katolická panna a prudérní chovanka kláštera cítím, že bych se měla pohoršit nad tímto úchylným počinem. Samozřejmě jsem celé estrádě téměř nerozuměla, neboť tam padaly dost odborné termity, které se v Bibli běžně nevyskytují, tudíž jejich význam mohu jen odhadovat. Tak například takový bod G, tam si nejsem jistá, jestli se jedná o nějakou zkratku pro Golgotský vrch nebo Gethsemanskou zahradu... Co myslíte? Pak se taky domnívám, že slovo klitoris je zkomolenina latinského Qui tollis, což jistě znáte z písně Pie Jesu a někdo by to těm neznabohům měl opravit! No a konečně se tam vyskytují také naprosto nelogické až rouhačské poznámky, tak například že nějaký muž vstoupil do ženy. To je přece naprostý nesmysl, neboť já moc dobře vím, že vstoupit do nás může jedině Otec, Syn a Duch svatý! Někde se tomu prý říká gangbang, ale to bude asi nějaký termín z novějšího ekumenického překladu Bible, který neznám. No, celou tuhle šou jsme sledovaly se sestrami v refektáři a na chvíli se k nám připojil i pan farář. Ten se v momentě, kdy tam zrovna jedna žena druhé sáhla na ňadro - teda takhle to jen vypadalo, samozřejmě je nutné za tím spatřovat duchovní metaforu, kdy se dotkla jejího srdce, aby patrně dosud hříšná žena duchovně procitla - zvedl a poznamenal, že je potřeba oprášit svícen v kapli, načež se zvedla i sestra Klára s tím, že mu pomůže utírat steklý vosk. Asi dobře udělala, neboť zatímco my ostatní jsme trpěly nad nezáživnou estrádou, sestra měla po návratu takový blažený úsměv na tváři. Nejspíš jí v kapli prostoupil Duch svatý, což se nám, nevěstkám Kristovým občas stává. Jedna starší sestra se po skončení začala křižovat a prohlásila, že to prý celé bylo o seksu, ale tomu já prostě nevěřím! Kdyby to totiž o seksu bylo, tak by se tam nevyskytovalo takové množství postav, ale pouze manželský pár a odehrávalo by se to v ložnici, po tmě a pod peřinou, tohle zase já náhodou vím z hodin katechismu! Každopádně téhleté televizní společnosti Bring Back Christ napíšu dopis, že bychom my sestry od svatého Dyndy uvítaly, kdyby zpracovala místo těchto podivných nesmyslů, kterým nikdo nerozumí, nějaký klasický, starozákonní příběh, od kterého by pan farář neodcházel znuděn... Inu, docela se to těm Anglánům vydařilo, až na toho slizkého, nehereckého bukanýra, kterého měli odvést z pódia po prvním křečovitém úsměvu a ladném, ryze neheterosexuálním mávnutí ruččččkou. Prostě takové příjemné scénické čtení knihy, která bude určitě ve finále lepším literárním počinem, než libovolný díl Padesáti odstínů nudy.

• 21.7.2019  22:34

Když není na konci tunelu světlo, je to dost v prdeli. Ale zase je tam týpek na kriplkáře, který si posvítí na partu neseroucích se zlodějů, a to i přesto, že ovládá jen hlavu, ruce a počítač. Zpočátku průhledné, ale postupem času gradující až do kulervoucího finále, přesně jak to Iberijci ukázali už u La cara oculta nebo Mientras duermes. Týpka jako je Joaquín bychom tu potřebovali jako španělská inkvizice odpustky, aby si posvítil i na české tunely a zejména ty, kterými jednosměrně tečou evropské dotace našemu altruistickému spasiteli v čele vlády. Docela ráda bych už totiž viděla, jak té kurvě hrabivé někdo konečně zatne tipec. A krumpáč do palice jako bonus.

• 3.7.2019  22:04

Nesympatičtí herci a tupě odhalitelná metafora. Zdejší hororové experty zřejmě vyděsí i igelitový sáček vlající ve větru.

• 4.5.2019  22:05
    Nancy (2018)

No naprostá paráda! Zběsilé tempo vyprávění, hlavní hrdinka sympaťanda, která jde z akce do akce, což skoro nestačíte sledovat, absolutně žádné vataření a zbytečné postavy do počtu a celé se to uzavře v totálně dechberoucím a nečekaném závěru! Dokonale využitý potenciál příběhu, pěkně smysluplný a ani trochu artový!

• 5.12.2018  22:16
    Narcos - Série 2 (série) (2016)

Ten den byl jako předurčený k završení druhé série Narcos, neboť ráno se cestujícím v tramvaji málem podařil menší výlet do Kolumbie. Z ničeho nic se totiž ozvala tlumená rána a dřív, než bys řekl "hijo de puta", se odkudsi vyvalil mrak bílého prášku a zasněžil polovinu vozu. Že by se nám nějaký místní Escobar rozhodl takhle před Vánoci přilepšit? No, rozhodně lidem veselo nebylo, neboť se okamžitě strhla panika, tramvaj svoji jízdu místo v Medellínu skončila na Mendláku a prchající cestující byli poháněni spíš strachem než čímkoli jiným. Inu, tomu říkám ideálně navozená atmosféra! ... Co dodat, seroš je to výborně natočený, realistický, zajímavý, napínavý, úžasně zahraný a tak vůbec, ale i přes to všechno je to ode mě jen za čtyřku. A sice z čistě subjektivního důvodu, že jsem už viděla lepší seriály a byť se srovnat samozřejmě nedají, v jednom jsou přecejen porovnatelné - v míře přišpendlení Miiny prdele u obrazovky. Narcos poskytlo dobré pokoukání, dalo by se říct i natěšené. Ale kurva, takové absťáky, když jedete díl za dílem, padáte na hubu, bo chcete taky někdy chrápat; kdy vám není jedno, jestli si další díl pustíte hned nebo až zítra, ty se bohužel nedostavily. Uvidíme, s čím se vytasí 3. řada. Doufám, že bude přinejmenším stejně dobrá a nic se nepoCálí.

• 7.10.2019  22:10

Takže asi takto: Film zbytečný jako katapultovací sedadlo pro pilota helikoptéry nebo, chcete-li tematicky, jako luxusní psací pero od Párkra pro hlavního hrdinu (jednoho nebo druhého, neboť jeden psát umí, ale nemůže a o tom druhém dost pochybuji). Rymejk byl stopro stvořen výhradně pro negramotné požírače donatů a hambáčů, kteří by si francouzský originál nepustili, bo titulky. A to, jak každý ví, kazí dojem z obrázků a nutí člověka soustředit se na činnost nazvanou čtení! A tupani v s litrem coly v otylé pazouře a megakrabicí popcornu pod upocenou paží přece nešli na horor, nýbrž na kokotmedii! Ano, zde je namístě uvést, že byla značně kokotská. Tam, kde Frantíci taktně a vtipně naznačili choulostivé situace, museli samozřejmě Emeričani vytasit naprudko celou “parádu” a pořádně se v ní vyrýpat, aby to obecenstvo pochopilo a náležitě si zachrochtalo blahem. Inu, není se co divit, vezmeme-li v úvahu inteligenci průměrného, modrobíločerveného jedince se středoškolským (!!!) vzděláním, například pomocí této ankety (varování: jen pro otrlé! https://m.9gag.com/gag/aWEqEex) Nutno podotknout a přičíst na kreditu filmu, že Kidmanka tomu dávala šmrnc, Stývn Hóking byl taky vcelku dobře zahranej a ten trapně se pitvořící negr mě tentokrát sral méně, než obvykle... Teď zbývá asi jen počkat, až za přispění Agrofertu a nakradených eurodotací natočí Troška český rymejk o našich Nedotknutelných. Na obalu dývka se na nás pak bude křenit Endy tlačící na kriplkáře Zemanovic zombíka.

• 24.5.2014  08:42
    Nepřítel (2013)

WTF! Donnie Darko teď místo králíků vidí pavouky. Na "hlubokomyslné metafory" hážu s*anec, tohle si nezaslouží víc jak dvě hvězdičky za atmosféru.

• 24.7.2018  22:30

Zatímco zdejším samozvaným hororovým exprdům Psychorovi a ŽIVÉMRTVOLE, kteří evidentně táhnou za jeden Prozac, zřejmě film až příliš připomínal léta strávená v polstrované místnosti, všem ostatním, normálním a soudným divákům se tenhle milý psychothriller prostě musí líbit a neříkejte, že ne! Zpočátku sice trochu naivní a pomalejší, ale jako celek naprosto funkční napínák, který dokáže i vcelku fádní zápletkou potěšit mé divácké oko.

• 2.3.2009  18:20

Pretty Woman byla úspěšná. Nevěsta na útěku úspěšná není. Pardon, ale tento film není ničím víc, než jen nevydařenou sázkou na původní herce (Gere, Robertsová, Elizondo, Miller…) okořeněnou trapným dohadováním dvou osob, u kterých prakticky od začátku víme, že spolu stejně skončí. Občas hysterický, občas provokativně klidný Gere v této roli nepřesvědčí, Robertsová má tu svoji skutečně trapnou (jestli se takhle chovají dospělé americké ženy, pak je to zřejmě zbytečné komentovat) a celková ujetá koncepce filmu má do dokonale pohádkové atmosféry Pretty Woman hodně, hodně daleko. Dvě hvězdičky za soundtrack a Richarda Gerea, „děsícího hady“ :-).

• 16.6.2010  22:09

Plusy: pár zajímavých akčních scén. Minusy: námět, herecké (ne)výkony a hlavně ta neúnosná opakovanost. Celkově: film nenabízí vůbec nic, pouze trapné opakování koncepce "parta mladých > jeden z nich má vizi > záchrana několika lidí > pár přeživších umírá (známější hrdinové samozřejmě až nakonec) > parta zjišťuje případy z minulých dílů a snaží se přelstít smrt > chvilkový pocit vítězství > konec ukazující, že smrt neobelstili. Už je to vyloženě ubohé.

• 16.6.2010  22:11
    Noc v muzeu (2006)

Jedna hvězdička za roztomilý pokus dinosaura o hru s kostí. Zbytek filmu neuvěřitelně trapný.

• 11.4.2017  20:54
    Northangerské opatství (TV film) (2007)

Poněkud slabší "Austenka"... Nebylo to zlé, ale taky to nebylo nic převratného, pokud bych měla srovnat například s R&C. Jako anglofilka mám slabost pro éru regentství, anglickou krajinu, krásná stavení a samozřejmě britský akcent, ale to je tak vše, tudíž dnes to bude za průměrné 3 hvězdy a to ještě musím trochu přimhouřit své viktoriánské oko...

• 31.12.2019  11:29

Ačkoli jsou monstra poměrně zábavná a dobře zmáknutá (český prezident jako strašák v kukuřici, můj nejmenovaný americký kolega coby zombí bez palce, stará Paroubková plahočící se špitálem a pouličním indickým chiropraktikem léčený Igráček), celek stojí za totální vyližprdel, a to jak nudivou stopáží, tak nepovedenou a nechytlavou jakožeretro atmosférou, abnormálně nesympatickým obsazením a absencí jakéhokoliv napětí. Opravdu svinstvo pro děti začínající s hororovým žánrem a to jsem si jistá, že by i ony tímto opusem pohrdly.

• 14.7.2017  22:17
    Něvesta (2017)

Ivánek a Nastěnka ryloudyd? Ani ne, spíš neskutečně hloupý nehoror. Hlavní hrdinka kandidátka věd už od pohledu; děj prostoduchý a tak děravý, že i vyžraný mozek hlavní bububáby byl v lepší kondici; zoufalé tempo, trapné kopírování stokrát ohraných amerických hororů, nesympatičtí herci, příšerný závěr a tak bych mohla pokračovat donekonečna. Místo toho sem fláknu rychlou jednu za aninevímco a ještě rychleji na celé tohle bubání ve svatebních šatech zapomenu.

• 5.5.2019  19:40
    OA - Série 2 (série) (2019)

To, co v první řadě bylo zajímavě mysteriózní, se přetvořilo v narkáčskou sračku bez hlavy a paty, kde se jen vrší další a další rádobymystéria a nehodlám ani čekat na konec, protože beztak z toho vyleze hrozitánské hovno, které by mi zbytečně smrdělo v komplu. Nesmyslný příběh o tom, jak parta pomatenců dělá jakože šíleně mysteriózní pohyby, to nezachrání ani vždy dokonalý Džejsn, se kterým by se daly dělat dočista jiné pohyby a ani příjemné lokace San Franciska. Zkrátka to vypadá, že se tvůrci inspirovali Lynčem, Trírem, Latrínmosem a ostatními zrůdně artovými rejžiséry, a na to Mia rozhodně není zvědavá.

• 18.4.2017  20:18
    Obr Dobr (2016)

Big Fucking Gibberish! Vážně by zkratka BFG měla znamenat právě toto. Nevím, jak vám ostatním, ale ty neustálé rádobyvtipné neologismy z úst Obra Bobra mě začaly vytáčet, sotva ten ušoplesk promluvil. U zrzounků (čti britských dětí) to možná kápne na úrodnou půdu, bohužel u mě to způsobovalo spíše lehké přinasrání a přála jsem si, aby ta malá sympaťanda konečně vzala Oxford English Dictionary a natlačila svému kámošovi do palice aspoň trochu normální britštiny spolu s kapkou RP (za což by se mé uši vůbec nezlobily)... Vizuálně podmanivé dílko, vyladěné efekty, zdařilý casting a umístění do Británie (ani kapka suchého humoru nebyla opomenuta) jsou plusy této pohádky. Bohužel stopáž a celkový byť originální, ale ve finále přece jen dost nudný děj, této Špilbergovině dost škodí. Dle mého, i přes dokonalé zvládnutí efektů v kombinaci hraní/animace je CGI až příliš líbivé, kýčovité a zkrátka až moc dokonalé. Přirovnala bych to k pocitu, když se díváte na kalendář nahých krasavců/krasavic (vyberte si dle vlastní orientace). Na první pohled dobré, slina možná ukápne, ale pak vás ta bezchybnost začne děsit a zjistíte, že na něco takového přece vlastně ani tak koukat nechcete... Podtrženo, sečteno, slabší tři hvězdičky.

• 6.1.2018  14:43
    Občan X (TV film) (1995)

Když se někde objeví Andrej z východu, zavání to průserem, to se ví! Tak si zkusme porovnat, jak budou skórovat Endy_USSR a Endy_SK v soutěži nazvané Chcete být kriminálníkem?. Zatímco Endy_USSR terorizoval pouze oblast cca 50 čtverečních kilometrů, Endy_SK se může pyšnit polem působnosti 78.866 km2. 1:0 pro slovenského zmrda. Obětí Endyho_USSR bylo 56, obětí režimu Endyho_SK je zaručeně víc a očekává se, že budou nadále astronomicky přibývat. 2:0 pre maďarského chuja. Endymu_USSR se dařilo vyjebávat s autoritami, to samé se daří i Endymu_SK. Sovětskij sukin syn skóruje, ale stále je ve vedení zmrdSlovensko, 2:1. Rusáci si svého Endyho nezvolili dobrovolně. Čeští müslitelé, věřící neprozřetelně v lepší zítřky pod taktovkou novodobého dicktátora, udělili hlas svému sp(r)asiteli zcela z vlastní vůle. Manipulátor je to skvělý - holt kdo umí, umí. 3:1 pro konec demokracie v Čechách. Taktéž se musí nechat, že Endy_USSR svoje prasárny nenutil ostatním - žral své oběti sám. Československý altruista a poctivec nám své produkty z podniků, kterých vlastní už naprostou většinu, nutí všem, ať se nám to líbí, nebo ne. Jeho oběťmi jsou polská kuřata, přebalená a vydávaná za ryze česká. Mňamiki! Endy_SK 4:1. No a v neposlední řadě, Endy ze Sojuzu se nakonec ke svým zmrdstvům přiznal, zatímco v Čechách máme kampaně, účelovky a chudáky obětní beránky. Endy_SK vítězí 5:1. A pak mi někdo tvrďte, že Andrej z Ruska byla bolše sviňja! Bohužel, Sověti aspoň měli tu možnost skoncovat se svým Endym ránou do týla.

• 21.6.2017  20:07
    Oldboy (2013)

V domění, že stahuju vysoce hovnocený korejský originál, nakoupila jsem na internetech tohoto Oldboje a pak se nechala nepříjemně překvapit zjištěním, že jsem stáhla nedopatřením emerický rymejk. Po prověření databáze jsem váhala, jestli má vůbec cenu zmáčknout play. A světe div se, mělo! Velice slušný thriller o milujícím otci a jeho hledání pravdy, kterou naštěstí objevil dřív, než stačila vypučet do zdegenerovaných rozměrů a o poněkud jeblém protivníkovi s nepříliš přesvědčivou, ale ve finále fungující motivací. Co na tom, že v bojových scénách opět útočí jeden, maximálně dva hajzlíci a ostatní kokotsky pózují, než na ně dojde řada..., já se bavila po celou dobu slušným akčním napínáčem a původní záměr zkouknout ťamanský origoš je ten tam.

• 21.3.2016  09:26

Tak jsem si myslela, že tento film bude 180 minut hrozných a tipovala jsem, že usnu během prvních 20 minut, ale kupodivu tomu tak nebylo. Kventýnova konverzačka vcelku zaujala, i když je pravda, že úvod by zasloužil projít znovu střižnou a zejména se zbavit zdlouhavých záběrů na zasněženou krajinu. V Minnie's Haberdashery se ale rozjede solidní podívaná a opravdu se z těch vykecávaček oči neklíží. Herci si to evidentně užívali. Western není můj oblíbený žánr, takže jsem k filmu přistupovala trochu skepticky, o to větší ale bylo překvapení. Doporučuju na dlouhé zimní večery, pokud jste aspoň trochu fanda QT.