MiaMahoney

Mia Mahoney

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 21.7.2019  22:34

Když není na konci tunelu světlo, je to dost v prdeli. Ale zase je tam týpek na kriplkáře, který si posvítí na partu neseroucích se zlodějů, a to i přesto, že ovládá jen hlavu, ruce a počítač. Zpočátku průhledné, ale postupem času gradující až do kulervoucího finále, přesně jak to Iberijci ukázali už u La cara oculta nebo Mientras duermes. Týpka jako je Joaquín bychom tu potřebovali jako španělská inkvizice odpustky, aby si posvítil i na české tunely a zejména ty, kterými jednosměrně tečou evropské dotace našemu altruistickému spasiteli v čele vlády. Docela ráda bych už totiž viděla, jak té kurvě hrabivé někdo konečně zatne tipec. A krumpáč do palice jako bonus.

• 15.6.2019  22:09
    Hotel Mumbai (2018)

Již brzy v evropských městech...

• 16.5.2019  11:01

A soudružské kurevstvo pokračuje! Není co vytknout! Atmosféra hutnější než uran; herecké výkony přesvědčivější, než soudruzi od KGB při výslechu; vizuál depresivnější, než libovolná schůze komunistické strany a děj napínavější, než sledování ukazatele na dozimetru! Rozhodně má Černobyl nakročeno být jedním z top seriálů, co kdy byly natočené. ... “Do I smell metal?” - “Yeeeeaaaaah!!!” 🤘🎸 a namísto “Vnimaniye, vnimaniye!” by se z tlampačů v Pripjati ozvali Gamma Ray...

• 14.5.2019  21:14

Kurva jo! Tuhle ad absurdum vyhnanou a přesto stále reálnější jednohubku doporučuji všem sluníčkářům, liberálům, anarchisticky smýšlejícím rodičům, inkluzivistům a podporovatelům “americké výchovy”. Jen si nestěžujte, až vám to jednou nasere zpátky na hlavu...

• 30.4.2019  20:51
    Klér (2018)

Czy jest kler parta krzywych pedałów w czarnych szlafrokach? No ewi-kurwa-dentnie! Bravo tomuto filmu a bravo dvakrát tolik, že vznikl v samém středobodu kudlanek, ve Watykanu 2.0, tedy v Polsku. Film odvážně ukazuje to, co je potřeba ukazovat donekonečna: že ta prohnilá instituce je jen banda odporných pokrytců parazitujících na zmanipulovaných kudlankách a jejich penězích! Dva tisíce let fungující firma založená na důvěřivosti svých stoupenců, na manipulaci, lžích, zastrašování; s vlastní jurisdikcí a nehorázným bohatstvím, to si, panečku, někdo uměl vybrat marketingový tah, to by i náš Endy mohl závidět! No, naštěstí jsme tu ještě my, bojovníci za otevřenou mysl a potírání dogmat, vyzbrojeni perem či v případě Wojciecha kamerou a můžeme táhnout na naše skromné křížové výpravy za vlastní rozum! Nejhorší je, že bigotní kudlanky takový film vezmou jako fikci, aniž by se zamyslely (neboť to by byl asi hřích!), že záležitosti v něm ukázané se takto klidně mohou odehrávat, ba co víc, odehrávají. Ve filmu nebylo ukázáno nic, co bych nevěřila, že se někde běžně děje (snad jen až na setkání neonacistů v sídle církevních hovnostářů, což už zavánělo trošku přeháňkou, ale co my vlastně víme, po tom všem, čeho je ta bezskrupulózní parta hovad schopná...?). Zkrátka praedicant aquam, bibunt autem vinum v celé své kráse a povinnost shlédnout alespoň jednou v životě! Smutné je, že na tohleto relativně neškodné a i přes všechna ta svinstva vesměs lidské a pro 21. století reformované náboženství budeme v brzké budoucnosti vzpomínat s láskou, až nás tu zaplaví ono náboženství míru z jihovýchodu. Protože katoličtí pohlaváři sice můžou být a mnohdy jsou pěkné kurvy, ale pořád nám, kteří s nimi nesouhlasíme, nepižlají hlavy tureckou šavlí. To jen takové malé slovo na zamyšlenou a nyní mne omluvte, neboť mé poslání je jasné: vyzbrojena projektorem, plátnem a tímto filmem, spěchám do nejbližšího kostela, abych nedělní bohoslužbě trochu přidala grády...

• 9.12.2018  21:25
    Pátrání (2018)

Upustí-li člověk od té rušivé, sociálněmediální formy, kterou tvůrci zvolili nejspíš proto, aby to bylo děsně kůl, moderní a koukatelné i pro degenerace oheštegovaných pičinek a kokůtků, co neodlepí od fejsbuku rypák 24/7, není to tak špatné a plytké, jak by se podle popisu mohlo zdát. Pokud u toho zrovna taky nečumíte na instáč nebo nestrímujete nějaké trapné kecy obvyklého podprůměrného pseudojůtubera, vcelku brzo odhalíte i nějaké ty "jakožewow" zvraty, takže když už na ně teda dramaticky dojde, jenom si odškrtnete, případně poupravíte položku v checklistu. Ovšem závěr až tak odhalitelný není a vede k němu nakonec hodina a tři čtvrtě poctivé zábavy a občas i napětí. S čerstvými dojmy je to za pět, byť neříkám, že časem přecejen nesnížím na "pouhé" čtyři. Půlhvězda tu opět chybí jako Margot u své misky s kimchi na rodinném stole.

• 25.8.2018  21:50
    Papírový dům (Netflix verze) (TV seriál) (2017)

Señoras y señores, si, puta, si!!! haleká Mia na celý quartýr a fláká bez otálení plný počet. Takhle to má vypadat! Napínák od začátku do konce, kdy i ty šílené náhody na poslední chvíli tolerujete, prostě proto, že se náramně bavíte, dáváte jeden díl za druhým a tajíte dech spolu s hlavními i vedlejšími hrdiny. Dokonalé po všech stránkách a víc nevím, co bych měla napsat. Me gusto jaxviňa!!!!!

• 24.5.2018  22:45
    Učitelka (2016)

Zažili jsme to asi všichni. Já sice až po revoluci, ale tyhle archetypální kurvy se nemění, jen převlečou kabát a jede se dál. Se vztyčeným ukazovákem tedy zdravím "soušku" Holáskovou, které tímto gratuluji k vlastnímu portrétnímu filmu a okamžitě chci podepsat petici za britský rymejk s Imeldou!!!

• 8.5.2018  21:33

No konečně, sláva, heuréka!!! Po dlouhé době a všem tom nudném nestrašení skřípajícími démony a trapným bloumáním po bububarabiznách někoho napadlo splácat a natočitoriginální, vcelku inteligentní, svižný a zajímavý horor, u kterého jeden nasraně nečeká, až se děsivě pohne záclona nebo vrznou dveře a nějaká šeredná bububaba udělá "baf". Tiché místo je nápadité, příjemně napínavé, dobře obsazené i zahrané a neseroucí se ukázat emzáky hned zpočátku a naprudko (pouč se, Šajmalane!). Byť by se dalo poukázat na nějaký ten prohřešek proti logice, vůbec ničemu to není na škodu, protože to prostě funguje, děj graduje a občas je přítomen i Nehtohryz, který za poslední roky chudák ani nevystrčil rypák. Audiolekačky fungují z povahy filmu dokonale a Mia je naprosto spokojená, pač nemá co vytknout. Supiš filmík a hvězdičkové volume tudíž poputuje prudce doprava!

• 27.2.2018  21:56
    Fitna (2008)

Povinně tesat!!! A to dřív, než nám Spojené Státy Eurofašistické vydají nový, nejméně čtyřsetkrát normovaný slabikář s textem Ema má burku, táta má bombu. Máma je bita, táta lítá. Ó, my se máme!

• 25.2.2018  21:39

Tři billboardy kósek za Štatlem, Morava: U Staré dálnice mezi Popůvkami a Bástrem, kousek před odbočkou na Kykyrýksdorf, můžete od nynějška potkat tři debilbórdy. Na prvním z nich je písmem černějším než obyvatelstvo Bronxu vyveden nápis: Před těžkéma járama panští dopekli jámu pro šalinu v berglu před Pisoárkama. Druhý pak pokračuje sdělením: Zbórali tam dva betlémy a od té doby se bumluje a nikdo nebóchá. A třetí uzavírá: Jak to, štatlovej fíro Vokřále? Vše má na svědomí pořádně nasraná řidička, která se ráno řadí do kolony v místě, kde se ze tří jízdních pruhů stává jeden. V místě, kde i slušně vycvičený řidič zapomíná pojem zipování a mění se na sebestředné hovado, dokonce i když nemá na espézetce Áčko. Jistě, mohla by to vzít přes Jobsko a napojit se v Pisoárkách, ale znamenalo by to zdržní na dvou světlech a jelikož už spósta domorodců začala tento úhybný manévr využívat taky, možná by cesta k těm světlům byla úplně stejně zasekaná. Takže tam, kde už se několik let mělo kutat do skály, aby si v ní šalina hrála na krtka a místo kolejí už kurva měly být silniční pruhy, žene vítr akorát prach, suché listí a zmačkaný výtisk deníku Rovnost, v díře ve zmíněné skále se usídlil bezďák a na řidiče z magistrátu kývá vztyčený prostředník. Debilbórdy u Staré dálnice budou o neschopnosti magistrátu informovat rok. Pak se buďto začne konečně stavět nebo řidička pozve celou partu zdržujících ouředníků v čele s milým primátorem na pár Molotovů... K filmu nemám, co bych dodala, snad jen, že se jedná o jeden z nejpovedenějších kousků loňského roku, a to po stránce scénáristické, dialogové, atmosférické, hudební... a tak bych mohla pokračovat dál. Výborně napsané, naprosto nekonvenční, avšak uvěřitelné postavy v čele s nekorektní a neseroucí se Františkou MekDormandovou dělají z celkem dějově obyčejného filmu parádní zážitek natřískaný emocemi. Chvílemi vás bude trápit asi spadené smetíčko v oku, vzápětí zase poskakující bránice, takže se připoutejte a vydejte se na cestu do Ebbingu, stojí to za to!

• 2.1.2018  22:04
    Casino (1995)

Dokonalá a brutální sonda do zákulisí fungování kasín a jejich napojení na mafiánské podsvětí. A kua, ještě nikdy jsem tolik nefandila zločineckému zmrdovi, jako v tomto případě. Bobík byl naprosto skvělý záporák; hajzl, ale svým způsobem lidský a kvůli té jeho nevděčné, marnivé, hysterické a mamonářské pizdě, se kterou měl do poslední chvíle neuvěřitelnou trpělivost, mi ho bylo fuckt líto, mafián nemafián! ... No, po mně patrně půjde brzy taky nějaká ta Kozí Nozdra, neboť tady zcela upřímně a neskrývaně prohlašuji, že Casino je dle mého skromného názoru lepší a dějově zajímavější než kultovní Kmotr. Tak andiamo, mafiosi, andiamo...!

• 27.8.2017  22:05

A víte co? Já tomu tu pětku napálím, a to i přes pocitově dlouhou stopáž, tak trochu scénáristickou nevyváženost a zbytečně natahované některé scény. Bavila jsem se totiž dokonale; po dlouhé době někdo natočil akční komedošku ve stylu často přehnaných devadesátkových kousků, která není stupidní, fekální a dementně obsazená. Asi ani nemusím na pomyslný piedestal stavět jako vždy skvěle hláškujícího Samuela Motherfucking Jacksona, který si roli očividně užívá a je opět alfou i omegou celého filmu. Kupodivu mu dobře sekunduje i jinak průměrný Rájen Nicmoc Rejnolds; jejich "nenávistnomilující" chemie mezi nimi dokonale funguje a vtipné hlášky a komické situace prší se stejnou kadencí jako kulky z použitých samopalů. Sirius Black je standardně kulantním záporákem, navíc se konečně dozvídáme, co dělal těch 12 let v Azkabanu - evidentně šprtal ruštinu, neboť ji, tavaryšč Zlosyn, zvládá bravurně a jeho rusglish je tože popitchi... I Salmonelóza Hájková je zde (narozdíl od nedávné kokotiny o latinskoamerickém zlatokopském milenci) opět ve svém živlu a být jen trochu bi, určitě bych nad ní zaslintala. Pokud tvůrcům odpustím některé příliš vážné momenty, u kterých je komedie najednou tatam a rovněž přivřu oči nad circa třemi natahovanými akčními či žvanivými scénami, vychází mi z toho opravdu plná palba. Ale vlastně kecám a tou pátou hvězdou to korunuji coby rodilé Moravák čistě za "Fucking Prague!".

• 17.6.2017  21:08

Kdo říkal, že z Jižní Emeriky musí vzejít jen sračkoidní teledebility? Tohle argentinské Pulp Fiction o tom, jakým způsobem někdy zafunguje karma; o tom, jak jsme častokrát tlačeni být otupělými oběťmi zdegenerovaného systému; o tom, jaké jsou lidi kurvy prodejné a že temperamentní jihoameričané si pod pojmem "jiskra ve vztahu" představují asi trochu něco jiného, ve mně zanechal naději, že to s tou argentinskou produkcí asi tak zlé ve finále nebude. Jasných 5.

• 30.5.2017  18:20
    Diktátor (2012)

Ano, ano a ještě jednou ano! Ano politické, rasové, genderové, sexuální a náboženské nekorektnosti! Je potřeba ji podporovat čím dál víc v dnešní zajebané době, kdy se kdejaká pošahaná minorita dožaduje respektu a prapodivných práv a je schopná to hnát i tak daleko, aby jejich právo na respekt nějaký stejně postižený pičus zakotvil i v zákoně! V době, kdy není možné nazývat věci pravými jmény bez toho, aby se nějaký ubožák neurazil a kdy si můžete pakovat krabici se svým blokem, tužkou, fotkou vypaseného potomstva a napůl uschlou dracénou, podíváte-li se škaredě na kolegu z Eritreje třeba proto, že vás tlačí bota a on je zrovna prostě ve vašem zorném poli, potřebujeme posílit zbytky zdravého rozumu a smyslu pro nekorektní satiru a černočerný humor, trochu otupit přecitlivělé senzory, které se nám snaží současný establishment vyostřit neustálým masírováním a servírováním toho, co ještě ano a co už ne. Tak já říkám rezolutní ne všem samozvaným mravokárcům, bigotním kokotům, environmentáně zapáleným teploušům, lesbickým feministkám a aktivistům za práva přeoperované zeleniny a naopak ješte znovu a důrazněji velké ano podobným počinům. K filmu samotnému snad jen, že konečně vidíme Annu Faris aspoň trochu hrát a SBC chválím za očividný entusiasmus, se kterým se role Dicktátora zhostil.

• 22.4.2017  23:10

999 hodnocených filmů. A teď dilema, jak se postavit k tisícému filmu. Nechat si hovnocucem vytáhnout z filmové žumpy nějaký totální odpadfilm nebo k tomu přistoupit zcela obráceně? Mno, nechala jsem si odborně poradit místní (j)elitou a pustila si tuhle konverzační jízdu. Kvalita byla poznat už v prvních minutách - takové téměř "palpfikšní" hlášky nemůžou značit naprostou kravinu... A fuckt, že ne! Líbilo se mi vše - od celkové stylizace (komixové přechody, filtr na kameře, návaznost jednotlivých povídek...) přes hlášky až po vhodně zvolený soundtrack. Povídky z vidlákova, navíc tak pěkně provázané (tenhle styl je moje guilty pleasure, ať už v krimi hávu (Pulp Fiction) nebo v romanticko-komediálním (Love Actually)) bylo příjemné sledovat a nenudila jsem se ani trochu. K tarantinovské dokonalosti tomu však chyběl mistr sám, ale ve finále to zase taková škoda nebyla, neboť egomaniakální stopáž 1258 minut bych asi měla problém dávat. Poněkud jsem se obávala, že si tento film bude na PéeFko tak trochu hrát; o to příjemnější bylo překvapení, že to tak nebylo a tvůrci se vydali po vlastní, originální ose. Jediná, drobná výtka: měla jsem pocit (ze zabarvení, použitých aut a outfitů), že se děj odehrává v nějakých osmdesátkách... A pak najednou borec drží smartfoun a vy si říkáte WTF... Stále je tu ale šance, že budete unešeni touhle jízdou a takové drobnosti si ani nevšimnete.

• 22.6.2012  11:03
    Hotýlek (TV seriál) (1975)

Pure brilliant, genial, extraordinarily amazing, more than funny and totally addictive must-see! Díkybohu jsem byla ušetřena české verze a nedívala bych se na ni, i kdyby mi za to platili. Takový "mástrpís" je prostě určen jen a pouze pro originální anglické znění.

• 7.6.2012  08:00

BRAVO! Přesně takto má vypadat psychothriller. Zpočátku pohled na člověka, co se chystá spáchat sebevraždu skokem z budovy. Myslíte si "neskákej, všecko se dá nějak vyřešit". Střih, chlápek se probouzí vedle své přítelkyně/manželky/milenky a odchází do práce. Ale ouha, nic není tak, jak se zdá být. Chlapík bude docela úchyl, pomyslíte si po několika minutách, ale ouha podruhé, to by bylo slabé slovo. Jak se mění děj, mění se i divákovy pocity. Znovu scéna s plánováním sebevraždy, jen s tím rozdílem, že tentokrát si neříkáte "neskákej", ale "skoč, ty hnusnej parchante!" Ale ono to jde ještě dál. Mrazí vás až v kostech a z toho závěru nejen to - máte pocit, že proskočíte obrazovkou a toho hnusnýho hajzla z obočím Groucho Marxe vlastnoručně zabijete, než znovu spáchá něco podobného.... Tady nemohu jinak než ohodnotit plným počtem. Dechberoucí, úžasné, promyšlené, skvěle zahrané, jedinečné!

• 23.5.2012  18:01
    Rozum a cit (1995)

Brilantní! Najděte mi film, kde se sejde tolik hereckých hvězd. Alan Rickman, Emma Thompson, Hugh Grant, Imelda Staunton, Hugh Laurie. Impozantní dílo klasické literatury převedené do filmové podoby - doporučuji všem "anglomilům". :-)

• 16.6.2010  21:54
    Zázračná planeta (TV seriál) (2006)

Vynikající seriál, mnohokrát je záchranou večera mezi všemi těmi Ordinacemi a Pojišťovnami a bůhví čím vším ještě...

• 24.11.2019  18:32
    Le Mans '66 (2019)

Díky dvěma kilům za lupen u zlodějských Cinezmrdů, kterým už nestačí prodávat jen popcorn, ale najeli už i na načosy a jen se děsím, kdy začne éra hambáčů, pizzy a bárbekjů, mi za chvíli nezbyde ani na to Ferrari a budu si moct stěží koupit akorát tak Ferrero.

• 9.5.2019  22:37
    Černobyl - 1:23:45 (E01) (epizoda) (2019)

сука блять! Na celé téhle katastrofě bylo nejhorší, jak (ne)zareagoval zkurvený Sovětský Sajuz. Přesně v jejich stylu, "nas mnogo", na pár životech nezáleží, takže tutlat, co to jde, jen aby nešířili paniku a imperialistický nepřítel si samou škodolibostí nepocákal hvězdy a pruhy šampusem při oslavách, jací jsou Rusáli pěkní mantáci. To raději pustíme spolu s radioaktivním mrakem do éteru naprosto marginální zprávu o zanedbatelných hodnotách, pro jistotu ještě o 3 dny později a ty hujery z velína přesvědčíme, že vlastně nic špatného neviděli, že několika dozimetrům vystřelily hodnoty a shořely prostě proto, že to byly vadné kusy a do světa pustíme fotku reaktoru z takového úhlu, že to bude vypadat jako opravdu nepatrná havárka. A to ještě můžeme být rádi, že jako první vypustilo zprávu o zvýšené radiaci Švédsko, neboť jsem si téměř stoprocentně jistá, že bez toho by to ty kurvy sovětské tajily dodneška. No a naši soudruzi se k tomu samozřejmě postavili tak, jak jim bylo ze Sajuzu nadiktováno. Mlžení, zprávy o pouhých dvou obětech v bezprostřední blízkosti a nad naší krásnou, socialistickou vlastí samozřejmě ani smítko bordelu. Co na tom, že Rakousko naměřilo hodnoty jako kráva, u nás se přece poroučí větru dešti, takže tu nic být nemůže a kdo tvrdí opak, je imperialistický nepřítel. No na blití, soudruzi! A ještě víc na blití je, že tu i po tom všem, co ty bezskrupulózní mrdky 40 let předváděly, jsou v současnosti 3. nejvolenější strana a vychovávají novou komunistickou mládež. Myslím, že je načase, abych vztyčila všech počernobylských 8 prostředníčků do xichtu těm, kteří by se odvážili tvrdit, že za komančů bylo líp. Ano, dalo by se namítnout, že nikdo nebyl ponechán osudu bez prostředků a na ulici s holou prdelí oproti dnešku, kdy nikoho nezajímáte. Ovšem zaměstnanost byla umělá, doktor bral stejně jako kulturní referentka nebo nástěnkářka, na hajzlpapír se stály fronty a kliďánko mohl taky dojít, člověk se bál přátel, sousedů i vlastního stínu, doma jste mohli mít nastražené pamflety a jít si hezky hačnout díky vykonstruovanému procesu, protože jste se křivě podívali na nějakého papaláše, na byty sice nebyly hypotéky, ale čekalo se třeba i 10 let a o životě, dovolené, studiích... vám rozhodovala zkurvená komise, Ale jo, jinak to bylo všecko báječný a sluníčkový a komunismus vlastně znamená jenom tu frontu na banány a oslovení "soudruhu". Debilové...

• 5.12.2018  22:16
    Narcos - Série 2 (série) (2016)

Ten den byl jako předurčený k završení druhé série Narcos, neboť ráno se cestujícím v tramvaji málem podařil menší výlet do Kolumbie. Z ničeho nic se totiž ozvala tlumená rána a dřív, než bys řekl "hijo de puta", se odkudsi vyvalil mrak bílého prášku a zasněžil polovinu vozu. Že by se nám nějaký místní Escobar rozhodl takhle před Vánoci přilepšit? No, rozhodně lidem veselo nebylo, neboť se okamžitě strhla panika, tramvaj svoji jízdu místo v Medellínu skončila na Mendláku a prchající cestující byli poháněni spíš strachem než čímkoli jiným. Inu, tomu říkám ideálně navozená atmosféra! ... Co dodat, seroš je to výborně natočený, realistický, zajímavý, napínavý, úžasně zahraný a tak vůbec, ale i přes to všechno je to ode mě jen za čtyřku. A sice z čistě subjektivního důvodu, že jsem už viděla lepší seriály a byť se srovnat samozřejmě nedají, v jednom jsou přecejen porovnatelné - v míře přišpendlení Miiny prdele u obrazovky. Narcos poskytlo dobré pokoukání, dalo by se říct i natěšené. Ale kurva, takové absťáky, když jedete díl za dílem, padáte na hubu, bo chcete taky někdy chrápat; kdy vám není jedno, jestli si další díl pustíte hned nebo až zítra, ty se bohužel nedostavily. Uvidíme, s čím se vytasí 3. řada. Doufám, že bude přinejmenším stejně dobrá a nic se nepoCálí.

• 18.11.2018  15:57

Když se zrovna vášnivě neháže mýdlem po zemi, baví se mukli demolováním svého ólinkluzif hotelu. Ač poněkud lacině působící, řežba je to slušná, má to prima nápad i kulantního Luise v roli Putamadre. Jen ten hlavní hrdina Chujan by se mohl tvářit aspoň občas trochu jinak, než že mu spolumukli právě hromadně zarazili čórnutý pendrek do prdele, když na něj navíc vůbec nedošlo! No a pak to samozřejmě postrádá to pravé vězeňské drama! Posuďte: daleko lépe by se dal vystavět příběh o tom, jak Chujan obere všechny ty yntelygentňý hochy o poslední prachy a s příslibem "kvalitního" příspěvku do fondu vězeňské knihovny po nocích na samotce, kdy zrovna nemá koho píchat, sepíše děsně kůl deníček o svých dvou dnech za katrem. Jaká věčná škoda, že na to nedošlo! No co už, tak budu aspoň doufat, že si Dvěstějedenáctku pouští před spaním Endy Hrabiš, ať se mu sní, když náhodou spí, o své zářivé budoucnosti. Akorát by mohlo dojít i na to mýdlo. Nebo třeba kosteleckou štangli turisťáku...

• 18.11.2018  15:39

"Boudo, budko, kdo v tobě přebývá?" - "Já, egoistický vychcánek z Ňůjorku a jsem tu držen na mušce nějakým samozvaným kazatelem, který mě svými sedmimilimetrovými argumenty nezadržitelně vede k poka(ká)ní a mně se to nelíbí!" - "Klid, pošleme ti tam psychicky nevyrovnaného detektiva, se kterým ti bude líp. Neboj se a hlavně neudělej žádnou pičovinu, dobře to dopadne...!" A taky, že jo (ups, asi spojler, neboco...)! I přes pár ementálových děr, nesympatického Šulina Fárala a ještě nesympatičtější Kejtý "Mámvpičivýchovu" Holmes musím vypálit čtyři rány, neboť to bylo celkem svižné a napínavé...

• 16.9.2018  21:24

No jo, kdyby ti dva zlodějští pošuci místo kradení raději absolvovali kurz "Jak čerpat dotace" přímo od mistra Endyho, narazili by při noční exkurzi do sklepa Pičího hnízda akorát tak na Moniku, jak se po vzoru strýčka Skrblíka noří do zlaťáků svého z lásky pojatého chotě. To by byla ale jiná pohádka, daleko víc k nasrání. Takhle z toho byl příjemný napínák, kterému se dá odpustit i to místy absurdní chování hlavních hrdinů.

• 24.7.2018  22:30

Zatímco zdejším samozvaným hororovým exprdům Psychorovi a ŽIVÉMRTVOLE, kteří evidentně táhnou za jeden Prozac, zřejmě film až příliš připomínal léta strávená v polstrované místnosti, všem ostatním, normálním a soudným divákům se tenhle milý psychothriller prostě musí líbit a neříkejte, že ne! Zpočátku sice trochu naivní a pomalejší, ale jako celek naprosto funkční napínák, který dokáže i vcelku fádní zápletkou potěšit mé divácké oko.

• 10.6.2018  22:17

Výborné! Sice mi tam něco neurčitého (sama nevím co) trochu vadilo (vlastně možná vím, nevyhnutelně srovnávám s tématicky naprosto identickou hrou Life is Strange, která je dle mého skromného názoru logičtější [jak jen logické může tohle téma být] a přehlednější, a proto nedávám plnou palbu), ale vesměs se jedná o perfektní film dle mého gusta (byť to má slizkého Kačera) a jen lituju, že jsem si během filmu nepsala nějaké poznámky. Takhle by se mohla současná Mia vrátit a upozornit tu o dvě hodiny mladší, aby si, kurva, vzala k projekci kapesník.

• 9.6.2018  22:22
    Ztracená brána (TV seriál) (2012)

Když jsem v prvním díle slyšela, že se bude matlat dohromady Voynichův rukopiss a zednářství, rozblikal se mi varovný majáček a hlavou mi problesklo "a do prdele, tohle nemůže dopadnout slušně!" Dost jsem se obávala konspiračního kočkopsa splácaného z výprodeje Vašíčkových opusů v Levných knihách, kterého nezachrání ani dokonale obsazené trio Trojan-Geisslerka-Dvořák. Ovšem klobouk, tedy v tomto případě spíš jarmulku, dolů! Až na pár naprosto kapitálních kokotin typu "až tak ne úplně střežené zednářství" (jsem zednář, někdo mi vybíjí lóži, ale srát na to, zajdu si večer do hospody a v nezamčeném bytě nechám na viditelném místě zednářské insignie) a ve finále nerozpletených zapletenců (vlákno z první oběti, rukopiss, průchod turniketem), se jedná o velice dobře natočenou mysteriózní krimi, které prostě Strach točit umí. Na české poměry zdařilé, s dobrými a vtipnými dialogy (byť těch narážek na sázku mezi Geisslerkou a Dvořákem už bylo zbytečně moc a Töpferovy židovské anekdoty přetvořené do normální, vážné konverzce působily taky trochu násilně) a ve finále i správně nastudovaným fucktickým pozadím. Oceňuju totiž, že šli kluci do hloubky (v tomto případě až k Chíramovi a detailní symbolice) a zpracovali zednářské záležitosti opravdu s geometrickou pečlivostí, namísto obvyklé povrchnosti a bulvárního podávání konspiračních pičovin. A na obhajobu všech zednářů z příběhu, kterým by snad někdo vyčítal nelogické chování, proč se kurva po nocích toulali v ulicích sami, když jim někdo šel po kejháku, dodávám: pokud byste byli chlap a dostali od své milky textovku "Boáz a Jakín", asi by se váš toho času odkrvený mozek taky nesoustředil na nic jiného, než jen verzálky toho vzkazu, žeano...

• 4.6.2018  21:10
    Dukla 61 (TV film) (2018)

"Heleeee, pýýýýčo, veděš tu soc...tramvaaaj?" - "No jasněěěě, voleeee, tou pojedeme!" - "No tou asi nepojedeme, ta vepadá, že nezastavuje!" - "No faaaakt, to mě vomeeeej, tu snad musí řídit nějakej šulýýýýn!" - "Heleeee, čum na tooo, ona normálně vykolejila" - Notypýýýýčo, až mi z toho žvejkaaaa zaskočila! A koukeeeej, pořád se řííítííí i převrácenááá, radši se přesuneme, než nás to rozemele a přijdeme do práce dýýýýl!" ... Tak asi takhle by to vypadalo, kdyby se například do filmu o nejznámější pražské dopravní tragédii pustilo studio ČT Ostrava a obsadilo svoje herce, kteří by se snažili napodobit cajzlovštinu. Co z toho vyplývá? Že při vší té vážnosti, kterou téma přináší, špatné obsazení zákonitě způsobí, že film vyzní až parodicky! To se přesně stalo v případě Dukly. Co to, kurva, mělo znamenat s těmi Pražáky?! Issová jede na sílu, z její snahy o přízvuk v kombinaci s příšerným přehráváním praskají ušní bubínky a z očí tečou proudem slzy smíchu; o Langošově představě ostravštiny ani nemluvím! Pár místních herců to sice statečně zachraňuje, ale to fakt nestačí a absolutně nechápu, proč se tvůrci nerozhodli vyhrabat z ďury víc rodáků a dodat tomu tak punc autentičnosti. Takhle se film zmítá na hranici skvělého dramatu a sebeparodie, a to není "fajne" ani trochu. I přes tu nechtěně komickou stránku se ale jedná o velice zdařilé dílo. Holt jednou za čas se z toho ČéTéčka podaří něco qualitního vytěžit (no pun intended).

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8