MiaMahoney

Mia Mahoney

Česko

• 20.5.2018  22:59
    Deadpool 2 (2018)

Lepší a vyspělejší než jednička, jak zde velmi často prohlašujete?! No tak to ani hovno, vážení! Smějavé to samozřejmě je, Dedpůlovy hlášky, parodické reference a Pítr fungují dobře a osobně je považuju za tahouny filmu. Co má ale, kurva, znamenat ten patos okolo a skákání z humoru rovnou do tklivou hudbou podkreslených a natahovaných, rádobydojemných scén, které se berou fuckt vážně?! Do toho navíc docela o ničem děj a nebýt několika poměrně dost zdařilých humorů a fajnových úvodních bondtitulků, stěží by to na ty tři dosáhlo. Jako jednorázová zábava to ale účel splnilo, takže zlatá střední cesta.

• 17.5.2018  22:19

Já vím, že někteří zdejší se budou na toto moje hovnocení tvářit jako muslim na vepřové podávané levačkou, ale jelikož se za vlastní, nepretvářený názor u nás zatím ještě nestřílí a nebanuje, opřu se do toho tak, jak si myslím a jak mi zobák narostl... To, že se jedná o trochu jiný komix, parodii, atd. atd., beru. Je to vtipné i svižné. Jenže! Na to, aby to vybočovalo mezi všemi těmi superhrdiny a jejich superpříběhy, se to na můj vkus bere pořád ještě příliš málo parodicky. I přes všecky hlášky a vtipnou nesourodost party antihrdinů, se jedná zase jen o omalovánkový příběh o tom, jak chce někdo zničit svět a jiný mu v tom má zabránit (zívnutí), čili je to pořád akční, vesmírný komix, i když komediálně laděný. Asi je to tím, že prostě nejsem cílovka, ať už to má formu jakoukoliv. Na druhou stranu, už jsem zažila komix, který sám sebe dokonale parodoval, a ten mě pobavil. Mluvím samožrejmě o nahláškovaném Deadpoolovi a když se to s ním pokusím srovnat, mám pocit, že srovnávám nesrovnatelné. Prostě partička Sráčů Gutalaxu funí někde za ním, byť jsou jednotlivé postavy napsané dobře a šikovně jim vévodí militantní trash panda a roztomilý Groot, který chodil do stejné jazykové školy jako Hodor. Kdybych neznala Deadpoola a nevěděla, jak mohou vypadat dobré, sebeparodické komixy, šla bych možná o jednu hvězdu výš. Takhle to bude za tři a uvidíme, s čím přijde pokračování.

• 12.5.2018  22:44

To ale byla zase jednou velesračka! Řecké Latimérii opět příliš nasněžilo do nosu - ne sice tolik, jako u totálně pičoidního a zvráceného Humra, který byl už tuplem xzblití - ale přece! Odporně unylá psychojízda o hovně, kterou zachraňuje jen výborně zahraný hlavní usmrkanec, patrně brácha toho zmrdečka z Better Watch Out, kterému by člověk vypálil ránu z milosti hned v první minutě. Kidmanka s Šulinem Fáralem předvádějí 121 minut naprosto sterilního hraní, vrcholícího jejich skutečně "vzrušujícími" sexuálními scénami. Posuďte sami, taková mrtvolná poloha z Nudasútry, nazvaná "celková anestezie", je něco, co vás kdykoliv dostane do kolen. (Smíchy.) Dál to doladí už jen artově otravné zvuky i obrazy a opus je hotov. Zkrátka Trír hadra a zcela bez okolků a naprudko bych oběma "pánům režisérům" nechala soudně zarazit točení takových velesraček.

• 8.5.2018  21:33

No konečně, sláva, heuréka!!! Po dlouhé době a všem tom nudném nestrašení skřípajícími démony a trapným bloumáním po bububarabiznách někoho napadlo splácat a natočitoriginální, vcelku inteligentní, svižný a zajímavý horor, u kterého jeden nasraně nečeká, až se děsivě pohne záclona nebo vrznou dveře a nějaká šeredná bububaba udělá "baf". Tiché místo je nápadité, příjemně napínavé, dobře obsazené i zahrané a neseroucí se ukázat emzáky hned zpočátku a naprudko (pouč se, Šajmalane!). Byť by se dalo poukázat na nějaký ten prohřešek proti logice, vůbec ničemu to není na škodu, protože to prostě funguje, děj graduje a občas je přítomen i Nehtohryz, který za poslední roky chudák ani nevystrčil rypák. Audiolekačky fungují z povahy filmu dokonale a Mia je naprosto spokojená, pač nemá co vytknout. Supiš filmík a hvězdičkové volume tudíž poputuje prudce doprava!

• 29.4.2018  21:31

Tyvole, tenhle vyčpělý Worcester by nevyděsil ani chovance Jedličkova ústavu a myslím, že jediné děsivé na něm bylo, do jakého hovna se uvolila šlápnout Helena. Další posraný bububarák s trapným nestrašením, pokud se tedy nebojíte průvanu a kolečkové brusle, která se sama pohybuje (!!!). Nuda od prvopočátku, ještě ke všemu nesympaticky obsazená a nezaslouží si vypálit ani tu jednu hvězdu z milosti.

• 28.4.2018  23:40

Originální? To bezpochyby! Ale budu za urýpaného burana a s klidem prohlásím, že se mi na film díky tomu, jak byl natočen, dívalo vcelku špatně. Zpočátku, než oči přivyknou, je ten rozpohybovaný impresionismus dobrý tak akorát na bolehlav. Ale pokud to ustojíte, dá se to dokoukat, jen nečekejte žádné dějové terno. Hlavní postava se tak nějak potácí filmem z místa na místo, od osoby k osobě a z celého počinu je cítit silný lartpourlartismus. Což je škoda, nápad by to byl vcelku zajímavý, jen kdyby mohl stavět na silnějším základu a neutápět se ve formě. Takhle zůstanou ukojeni akorát fanoušci holandského Schmitzera a my ostatní, které nechávají impresionistické tahy štětcem naprosto v klidu, krčíme tak nějak rameny a asi si radši počkáme, až nějaký řádně zhulený režisér natočí Pičassovy odporné bordely na plátně, to se aspoň pořádně od plic zasmějeme.

• 15.4.2018  19:23

Zkusila jsem, ale dokoukat se to nedalo. Tohle snad nemůžou žrát ani ti náctiletí.

• 29.3.2018  22:27

Více Googlu, více chytrých domácností, více šmírování! Nucený pokrok za každou cenu! Výborně dohnané ad absurdum, kam až jednou dojde zasraná digitalizace a muldernizace všeho. A jsem scullopevně přesvědčená, že to nebude trvat tak dlouho! Takže si vesele krmte své fejsbuky, foťte každou pičovinu na instagramy, šérujte, lajkujte, rejtujte a záhy se z toho poserete. fAKTA Xblití! (Dost to připomíná tenhle starší kousek, který je čím dál méně utopistický: http://www.zvedavec.org/humor/2004/01/775-objednavka-pizzy-v-roce-2015.htm A pokud je vám tenhle varovný prst stále málo, třeba prozřete tadyhle: https://www.theguardian.com/commentisfree/2018/mar/28/all-the-data-facebook-google-has-on-you-privacy?CMP=Share_AndroidApp_Facebook)

• 19.3.2018  21:38
    Morava 360 (2018)

Nápad pěkný, provedení pěkné a byť chápu, že sestavení dokumentu z časosběrných fotografií muselo dát neskutečnou práci (mimochodem stál by za zmínku celkový počet fotek), čekala bych ještě větší profesionalitu v záběrech, v rozlišení i větší pestrost ve výběru lokací, případně o fous kratší stopáž. Tu čtvrtó přihazuju jen proto, že su rodilé Moravák. :-)

• 18.3.2018  21:57
    Tomb Raider (2018)

Přesně takhle má vypadat dobrodružný film; plný akce, sympaticky obsazený, napínavý, s vyhovující stopáží a vizuálně podmanivý. Sice je Lara klasicky neohrožené děvče a ze všech krkolomných zarukoviseček, kostilamskoků a megapádů vyvázne s pouhými lehkými škrábanci, a to jen proto, že si občas chodí do ringu nechat dát průpravnou nakládačku a semtam šlápne do pedálů v divokém londýnském provozu, ale zase vybrali koukatelnou holku bez nafouknutých rtů a devadesáti afričančaty v závěsu. Chlapečkům sice bude chybět to, co dělalo vždy Laru Larou, ale popravdě, kdyby měla ta holka tahat ještě taková dvě závaží, tak by dost možná spadla hned z první jednorukovisečky.

• 11.3.2018  21:25

Dobré, kua, dobré, ale k těm čtyřem přece jen něco chybělo. Možná mohly kratší stopáž vyměřit nějaké qualitní švýcarské hodinky (počáteční neustálé utíkání hlavní divoženky začalo brzy trochu nudit), možná mohli inženýři z CERNu uplácat trochu logičtější závěr (šerif ve skalách - wotdfak tedy vlastně waszumtojfl?!), nebo se prostě jen mohli tvůrci vyvarovat tak kapitálního pépéčka (pravděpodobnostní pičoviny), jako že by snad kněz přechovával v tajné kobce pod kostelem ženskou namísto desetiletého, růžolícího vykuřovače. Přesně za 3,5.

• 4.3.2018  21:54
    Tvář vody (2017)

No, tak režisér opět dostál svému jménu, protože tahle jeho rybí sračka byla pro mě jak červená muleta před xichtem a milý Guillermo tak zase prokázal, že by měl sbalit svoji skládací režisérskou židli a vzít to skrz Faunův debilrint na Purpurový kopec, tam vztyčit šibenici a tu židli pod sebou rituálně podkopnout. Prý poetická pohádka pro dospělé s naivní duší a nové zpracování Romea a Julie, no to určitě! Kromě toho, že je na kameře plácnutý pěkný retrofiltr, někdo si vkusně vyhrál se stylizací a je to dobře zahrané, film nenabízí nic než trapně předvídatelný děj, tunu patosu a stopáž, během které jednomu mají šanci narůst i ty žábry. Prostě tehnle Česílko neměl nikdy opustit svůj rybník a lézt před kameru. Jinak naprosto smekám před tím krutohustým lingvistou, který má na svědomí překlad pro českou distribuci. Evidentně stačí absolvovat první lekci tvorby diakritiky a pak ji s pionýrskou vervou čerstvého absolventa okamžitě fláknout do prvního překladu, který tomu müsliteli přistane na stole. Bravo!

• 27.2.2018  21:56
    Fitna (2008)

Povinně tesat!!! A to dřív, než nám Spojené Státy Eurofašistické vydají nový, nejméně čtyřsetkrát normovaný slabikář s textem Ema má burku, táta má bombu. Máma je bita, táta lítá. Ó, my se máme!

• 25.2.2018  21:39

Tři billboardy kósek za Štatlem, Morava: U Staré dálnice mezi Popůvkami a Bástrem, kousek před odbočkou na Kykyrýksdorf, můžete od nynějška potkat tři debilbórdy. Na prvním z nich je písmem černějším než obyvatelstvo Bronxu vyveden nápis: Před těžkéma járama panští dopekli jámu pro šalinu v berglu před Pisoárkama. Druhý pak pokračuje sdělením: Zbórali tam dva betlémy a od té doby se bumluje a nikdo nebóchá. A třetí uzavírá: Jak to, štatlovej fíro Vokřále? Vše má na svědomí pořádně nasraná řidička, která se ráno řadí do kolony v místě, kde se ze tří jízdních pruhů stává jeden. V místě, kde i slušně vycvičený řidič zapomíná pojem zipování a mění se na sebestředné hovado, dokonce i když nemá na espézetce Áčko. Jistě, mohla by to vzít přes Jobsko a napojit se v Pisoárkách, ale znamenalo by to zdržní na dvou světlech a jelikož už spósta domorodců začala tento úhybný manévr využívat taky, možná by cesta k těm světlům byla úplně stejně zasekaná. Takže tam, kde už se několik let mělo kutat do skály, aby si v ní šalina hrála na krtka a místo kolejí už kurva měly být silniční pruhy, žene vítr akorát prach, suché listí a zmačkaný výtisk deníku Rovnost, v díře ve zmíněné skále se usídlil bezďák a na řidiče z magistrátu kývá vztyčený prostředník. Debilbórdy u Staré dálnice budou o neschopnosti magistrátu informovat rok. Pak se buďto začne konečně stavět nebo řidička pozve celou partu zdržujících ouředníků v čele s milým primátorem na pár Molotovů... K filmu nemám, co bych dodala, snad jen, že se jedná o jeden z nejpovedenějších kousků loňského roku, a to po stránce scénáristické, dialogové, atmosférické, hudební... a tak bych mohla pokračovat dál. Výborně napsané, naprosto nekonvenční, avšak uvěřitelné postavy v čele s nekorektní a neseroucí se Františkou MekDormandovou dělají z celkem dějově obyčejného filmu parádní zážitek natřískaný emocemi. Chvílemi vás bude trápit asi spadené smetíčko v oku, vzápětí zase poskakující bránice, takže se připoutejte a vydejte se na cestu do Ebbingu, stojí to za to!

• 14.2.2018  21:43
    Berlin Job (2012)

Crickey, mate, this ain't no fokin' fun, I tell ya! Whoev-ah says the British tend ter bey ratha 'eserved don't know nothin'! They can bey quite tough and I'm not shittin' ya! Don't Adam and Eve that mafia fam'lies are only Italian and Russian, this clan of British scumbags'll show ya how they can get ya into serious Barney Rubble, especially when it comes ter dealin' Persian Rugs and owing fokin' lot of tenn-ah. 'Twas quite 'ard ter 'ecognize all the Airs and Graces firs', cos they Butcher's Hook simila', but ya'll get used ter. And blimey, from the beginnin' ya tot'ly keep yer Longers and Lingers ter them cunts, no bollocks! Lemon Lime blossoms e'en in the land of the Baked Bean and this film shows it in a fine-plotted, thrillin' way. So, Robin Hood Dog's Knob, Frank Harp-ah, bless ya and "may the best of yer past bey the worst of yer future!"

• 12.2.2018  21:51
    Teď ne, Broskvičko (amatérský film) (2015)

Notypyčo, tak z tohoto fylma mě malem braly mory! Taka sonda mezi ynteleguany, to je maras jak cyp! Je až strašidelny kukat, co za gizdy se tu pohybuje volně bez nahubka; hotova elyta, chlopi najebani, baby tež maju plne ryny a na hajzlech pak společně robi kupu novych ynteleguanu, bo olačku neviděli ani z rychlyka. No tim lip pro společnosť!... Na začatku v kraji razovitem, kaj se s ničim neseru, zamorduju taku robku, pak se ňaku dobu kvuli robky klopi, až to dva take fajne chlopky bantuje k vendettě po seversku a je jasne, že někdo brzo nafasuje na pysk. Občas je to i silne kafe, gdyž na vas z monitora vyskoči taka morgoška bulata a vyvali cycky, no vygrcate se a je to zase cajk. Ale chuj s tym, to su enem take duperle, fylmik je to fajny, su tam dobre dřysty, dluhe je to tak akurat a doporučim ho fšem gizdum s permanentně krabatym pyskem, ať se aspoň chvilu zahihňaju...

• 11.2.2018  20:53
    Soumrak templářů (TV seriál) (2017)

Očekávala bych od kanálu History, že nám předloží opravdový kus historie; ukáže, jak to bylo s templáři, zaměří se na to, co vedlo k jejich vyvraždění, zpracuje proces s Žakem a rozebere vztah mezi králem, rytíři a papežem. Místo toho jsem měla sem tam pocit, že sleduju Templ v růžové zahradě, což kulminovalo hlavně v posledním díle. O úloze a životě templářů jsme se dozvědeli hovno, Žak odcválal na koni, aniž by mu za patama hořelo, Filip Slizký si k bájnému pátku 13. ani nečuchl, a tak všichni šťastně hledí vstříc nové sérii... Ale abych jen nekafrala, musím říct, že jsem se po celou dobu dobře bavila..., na nepřesnosti jebat, když je zajímavý a napínavý děj. A ten jsem dostala. Královské i nekrálovské intriky á la Trůny, naprosto dokonale zahraný papež, dobře vybraní herci, skvělé lokace včetně těch "našich", dobrá výprava a jelikož jsem žena, potěšila i ta dějová linka okolo královny, která byla slušně napínavě podaná (až na ten zmiňovaný telenovelský poslední díl). Pokud se člověk povznese nad poohýbanou historií, dostane příjemný seroš, který účel zabavení rozhodně splní.

• 27.1.2018  22:26

To si tak člověk pustí ty internety, aby s nasráním zjistil, že lopaty a měňavky o5 yntelygentně rozhodly o dění v Čé Er znovuzVOLEním ožralé vepřové hlavy, která nás má následujících 5 let rePRASEntovat. Z čehož, pokud jste na druhé straně barikády, vám zákonitě jebne: temno před očima, zástava hercny, rovná čára a táhlé pípání. A vy doufáte, že tahleta klinická zmrd bude trvat přesně těch pět let, abyste na tu hrůzu nemuseli koukat a zažívat pocity enormního studu. Tohle limbo asi nebude tak špatné, řeknete si, takže protáhnete své nehmotné tělo a vydáte se na obchůzky. Poté, co proletíte stropem, oblaky i červí dírou, ocitnete se na místě, které nápadně připomíná to, ze kterého jste právě uprchli. Jenže je něco trošku jinak. Po ulicích si to štrádují černé pytle; nejfrekventovanějším českým příjmením je Rashid; z důchodců se stali žebráci; děti jsou ve škole systematicky vyplachovány a vedeny k toleranci multikulturalismu; na veřejných prostranstvích jsou vylepeny plakáty s hesly "Evropská unie - náš vzor!", "Andrej Tě sleduje!", "Buduj politickou korektnost - posílíš mír!"; v inzertních novinách patřících skupině Mafra a na značně cenzurovaném internetu si člověk může vybrat, pro který gigant (Ministerstvo pravdy nebo Agrofert) bude s nadšením a do sedření kůže bóchat; na Hradě sedí už pěknou řádku let Endy Babitch; premiérem je nějaký Mohamed Abd al Jabbar a právě vešla v platnost nová evropská direktiva Dublin VI, nařizující všem rodinám, které mají byt větší než 1+kk, povinně poskytnout azyl nejméně jedné uprchlické rodině z blízkého východu, který kompletně rozmrdali Emeričani, protože tam narazili na nedostatek demokracie (v hodnotě 60 dolarů za barel). S nasráním zjišťujete, že z pultů zmizelo vepřové, a to už je poslední kapka a impuls k tomu namířit si to k prvnímu veřejnému AED přístroji a zkratovat se plnou třistašedesátkou. Šup zpátky do reality, která sice stojí za hovno, ale furt dává jakous takous naději, že třebas jednou vezmeme rozum do hrsti... Mimo toho bych se ráda dočkala zpracování tématu trochu rozumněji, bez bubavé, brakové paranormální stránky, která vytváří zbytečná klišé a téma dehonestuje. Sice to má sympatickou Stránku, Ninu a Kefíra HrajusinadoktoraHouse, zbytek osazenstva je ale napřesdržku, a to v čele s odporně slizkým Diegem Měsícem, ze kterého se mi zvedal bachor, čepec i kniha už u té trapné Hříšnětaneční Havananajt pičoviny. S původními Fletlajnery nesrovnávám, neboť jsem je viděla už někdy za minulého života a paměť si zrovna vzala dovolenou. Dnes to bude za 2,5.

• 22.1.2018  22:04

Třeskutě vtipné, protože tam pár holek ukázalo kozy!!! Zbytek jsem raději, v rámci zachování duševního zdraví, zaspala a po dalším díle, který má aspoň slibný název a který jsem kvůli tomu ochotna ještě zhlédnout, končím s tímto seriálem. Podle Mirky Spáčilové "nejde o levný sitcom", ale o "vzácnou oázu chytrého smíchu", takže se tu vy všichni erudovaní kritici, vedeni svojí rytířkou, uhvězdičkujte ostopéro. Já se tu znovu objevím, až bude odemčeno celkové hovnocení, abych té kokotině trochu srazila rejtynk.

• 14.1.2018  22:07

Tak nejen v JůEsEj, ale i u protinožců se staví baráky, do jejichž prostoru mezi dvojitými stěnami by se bez problému vešla celá opera v Sydney, Uluru a nejedna rezervace Aboridžinců i s krokodýlem Dandým! Sice jsem celou první polovinu filmu přemýšlela, jestli mi víc vadí vizuální teror (snad nejodpudivější hlavní hrdinka, hned po všech počinech s Melisou Mekkárty) nebo audioteror (australská angličtina je na poslech horší, než přejíždění kovovými drápy po tabuli či libovolný „mástrpiss“ od Janáčka!), ale celkově jsem se dobře bavila nenáročnou kokotinkou, dobře zahranou, v druhé polovině solidně akční a ulítlou. Příjemné béčko na zpestření šedivého nedělního odpoledne. Přesně 3,5.

• 11.1.2018  21:06

To se zase jednou urodilo velkohubých prohlášení o báječném, ultravtipném a vyšperkovaném seriálu s obrovským potenciálem; v práci člověk poslouchá, jakéže tam jsou smíchemchcací momenty, za zády vám furt někdo hláškuje…, a tak si to teda pustíte, abyste byli pod obraz. Teda v obraze. No mu-he-he!!! Málem jsem se udusila smíchy, když v dabingovém studiu exl rejžák a do toho herečka nerušeně dabovala seksuální scénu! Anebo jaxe tu jeho zmrd jakože ostatní herci snažili zakamuflovat, ó cho-chó! Prostě bžunda jaxviňa, pokud jste fanoušci humoru á la upocený Novotný a o víkendu se chystáte do urny vhodit Miloše! Abych ale zase neházela jen hovna, scénka v taxíku a s Barťákem byla aspoň Trošku chichotavá, byť ničím originální. Uvidíme, kdy se na scéně objeví Trojský kůň Ivan, který by mohl tu bídu krapet pozvednout, jak to udělal u stejně nevalné Čtvrté hvězdy, u které aspoň první tři díly slibovaly občasné zahihňání, než to šlo úplně ku brosqi. Bohužel ale platí, že jedno jaro vlaštovku nedělá, takže i když nám Ivánek párkrát zaperlí, celkovou laťku pouze na svých bedrech neunese a zbyde zase jen vyčpělá, pseudohumorná Čtvrtá hvězda s jedním až dvěma povedenými vtípky na díl, která to tady ovšem rozhodně na čtvrtou nevytáhne.

• 6.1.2018  14:43
    Občan X (TV film) (1995)

Když se někde objeví Andrej z východu, zavání to průserem, to se ví! Tak si zkusme porovnat, jak budou skórovat Endy_USSR a Endy_SK v soutěži nazvané Chcete být kriminálníkem?. Zatímco Endy_USSR terorizoval pouze oblast cca 50 čtverečních kilometrů, Endy_SK se může pyšnit polem působnosti 78.866 km2. 1:0 pro slovenského zmrda. Obětí Endyho_USSR bylo 56, obětí režimu Endyho_SK je zaručeně víc a očekává se, že budou nadále astronomicky přibývat. 2:0 pre maďarského chuja. Endymu_USSR se dařilo vyjebávat s autoritami, to samé se daří i Endymu_SK. Sovětskij sukin syn skóruje, ale stále je ve vedení zmrdSlovensko, 2:1. Rusáci si svého Endyho nezvolili dobrovolně. Čeští müslitelé, věřící neprozřetelně v lepší zítřky pod taktovkou novodobého dicktátora, udělili hlas svému sp(r)asiteli zcela z vlastní vůle. Manipulátor je to skvělý - holt kdo umí, umí. 3:1 pro konec demokracie v Čechách. Taktéž se musí nechat, že Endy_USSR svoje prasárny nenutil ostatním - žral své oběti sám. Československý altruista a poctivec nám své produkty z podniků, kterých vlastní už naprostou většinu, nutí všem, ať se nám to líbí, nebo ne. Jeho oběťmi jsou polská kuřata, přebalená a vydávaná za ryze česká. Mňamiki! Endy_SK 4:1. No a v neposlední řadě, Endy ze Sojuzu se nakonec ke svým zmrdstvům přiznal, zatímco v Čechách máme kampaně, účelovky a chudáky obětní beránky. Endy_SK vítězí 5:1. A pak mi někdo tvrďte, že Andrej z Ruska byla bolše sviňja! Bohužel, Sověti aspoň měli tu možnost skoncovat se svým Endym ránou do týla.

• 2.1.2018  22:04
    Casino (1995)

Dokonalá a brutální sonda do zákulisí fungování kasín a jejich napojení na mafiánské podsvětí. A kua, ještě nikdy jsem tolik nefandila zločineckému zmrdovi, jako v tomto případě. Bobík byl naprosto skvělý záporák; hajzl, ale svým způsobem lidský a kvůli té jeho nevděčné, marnivé, hysterické a mamonářské pizdě, se kterou měl do poslední chvíle neuvěřitelnou trpělivost, mi ho bylo fuckt líto, mafián nemafián! ... No, po mně patrně půjde brzy taky nějaká ta Kozí Nozdra, neboť tady zcela upřímně a neskrývaně prohlašuji, že Casino je dle mého skromného názoru lepší a dějově zajímavější než kultovní Kmotr. Tak andiamo, mafiosi, andiamo...!

• 31.12.2017  14:38
    To (2017)

Haló, I.T.? - Prosímvás, nějak mi u Toho nefunguje atmosféra 80. let, ale když spustím Divnověci, tak funguje dobře, nevíte, co s tím? - A zkoušela jste to vypnout a zapnout? - Zkoušela, ale nepomáhá to, nemáte na To nějaké jiné řešení? - Zkuste ještě chvíli vyčkat... - Vyčkávám jak debil, leze To rychlostí vytáčeného připojení! - No vidíte, a máte hned osmdesátkovou atmosféru! ... Já vám nějak nevím, ale tohle To mě nijak zvlášť neoslovilo. Bylo sice drsnější, ale to To nezachrání, když dvě hodiny vesměs prozívete nudou, semtam se jakože na povel leknete prasknuvšího balónku nebo bubajícího digiklauna, ze kterého díky té hydrocefalické digitalizaci nejde zdaleka taková hrůza, jako z jeho indicky kořeněného předchůdce. Tajemno nahradily tři řady zubů a explicitní útoky, přitom někdy je síla právě jen v tom naznačení a ponechání zbytku akce na divákově imaginaci, zvlášť pak u Štěpánových adaptací. No, ve druhé části se snad dočkáme sympatičtějšího obsazení a doufám, že i kratší stopáže.

• 16.12.2017  21:30
    1922 (2017)

Toho času se v jakémsi vidlákově, pravděpodobně texaském Hammelnu, udála tak děsuplná nuda, že než jsem se dočkala závěrečných titulků, stihla jsem několikrát usnout a probudila jsem se, až už mě, značně zapáchající, obrostlou pavučinami, s vlasy náhle po prdel a bobrem po kolena, ohlodávaly krysy. Nenechte se zmást, rozhodně mě těší, že se Štěpánovi poslední dobou filmaři tolik věnují, ale pěkně mě sere, že téměř ani jeden to neumí podat dostatečně zajímavě. Nu což, taxme si aspoň užili užvaněnou nudu s pár haluškami a nelogickým, amatérským provedením vraždy. (Pozor, bojler a návod na mord, platící ovšem pouze pro farmáře!: Představte si, že žijete ve vyhnálkově na farmě, chováte prasata a máte v plánu se zbavit hnusně nepříjemné manželky, které náhle jeblo v řepě, chce se stát městskou paničkou a prodat vaši střechu nad hlavou. A taxi jednoho dne vyhrnete rukávy a že to teda provedete. Můžete to udělat dvěma způsoby: totálně si zasvinit pokoj, až tu mařenu budete pižlat žabikuchem a pak její tělo odklidit do vyschlé studny, kde je šance, že dříve či později někdo odhalí kostru. Aby se tak nestalo, shodíte tam chudáka nevinnou kravičku, která rozhodně nebyla taková piča jako ta vaše squaw, jen si tak poklidně bučela a dokonce vám zajišťovala část obživy. To, že budou z obou krav jednou jen kostry a až někdo cizí do studny náhodou nahlédne, uvidí lidskou lebku a bude vyšilovat, patrně vysvětlíte tak, že kráva (zvíře) sežrala krávu (manželku) a jelikož ji tlačil bachor, čepec, kniha i slez, rozhodla se svůj život ukončit skokem do studny... Nebo to můžete provést ynteligentněji: udusit paničku polštářem, čímž se zbavíte nutnosti úklidu vnitřností z nočního stolku, smývání krve ze stropu a podlahy a praní ložního, no a o tělo se postarají zemanovití v ohradě, neboť dobré prase všecko spase. A vy to máte bez bordelu a hlavně bez důkazů... Vzkaz pro ty, co by si po přečtení kokotmentáře chtěli objednat moje služby: přijímám jako zálohu 80% z celkové částky a jako měnu preferuju Ethereum, protože Bitcoin jde dle mého do prdele.)

• 27.11.2017  21:33

A nyní vám, milí diváci, povím, jak tohle vlastně vzniklo: To vám takhle ten tajuplný vlakový vynálezce pan Wilford, jeden z řady stoprocentně poctivých českých podnikatelů, jinak též zvaný Sudetský Agent Radim JanČurák, přemýšlel, jak by nazval svůj nový, na kasty pečlivě dělený vlak. Zatímco procházel vagóny a plánoval, jak zrecykluje sračky zadního plebsu na automatovou čokoládu zdarma pro hochnóbl cestující vepředu, padl mu zrak na dva v rámci rasové korektnosti dosazené korejské pasažéry, Dej-sem Drogoo a Ya-mam Bomboo. I pácl se pan podnikatel do čela a slavnostně zvolal "Nechť je tento vlak znám jako Žlutý!" Pak už stačilo přizvat zbytek posádky: partu nasvalených řezníků se sekerami, otylou Adele s metrem (asi aby každý den měřila JanČuráka a utvrzovala milého pana podnikatele, jaký je i přes všecku tu zimu okolo pořádný chlapák) a rekrutovanou matikářku, od které by jeden při prvním proslovu čekal zákeřnost typu "vlak jede z bodu A do bodu B konstantní rychlostí 532 km/h, venku je teplota -80°C, vypočítejte hmotnost Jupiteru" (a kdo si mimochodem nevzpomněl na toto, tomu ať zmrzne pazoura)... Hodně dobrá dystopická jízda, hlavně originální a nadupaná akcí, která vtáhne od prvpopočátku. Nemusíme totiž znuděně čekat, než se něco začne dít a než se banda kokotích hrdinů vykecá. Svérázný humor v prvních momentech působí trochu parodicky a mírně rušivě, ale brzy dokreslí celkovou atmosféru ujetého postapo akčňáku a rozhodně si takhle nějak představuju kvalitní béčkovou zábavu bez nutnosti filozofování o detailech (vzkazy v jídle, 18 let bez havárie, každodenní přísun takového množství švábů atd.). A když už jsme u těch švábích amarounů ve spojení s našimi žlutými přáteli, zrovinka nedávno jsem zakotvila v jejich restauraci Maeun goyang-i, kde mi naservírovali omáčku naprosto totožné barvy. Byla dobrá, ale příště to radši beru přes kuchyň s důkladnou inspekcí. S doprovodem z hygieny. A s těmi sekerami.

• 18.11.2017  21:45
    Střelný prach (TV seriál) (2017)

Spiknutí Geje Fóxe aneb Kterak si katolíci chtěli vystřelit z protestantů. Na Bibli to sice neodpřisáhnu, neboť by to pro mě mělo zhruba stejnou hodnotu, jako přísahat třeba na Ezopovy Bajky, nicméně musím přiznat, že jsem si nemyslela, že moje maličkost (po Billu Maherovi druhý největší světový heretik) bude kdy fandit té partě od římskokatolíků. Musela jsem si u toho sledování sakra připomínat, jaká naprosto ekvivalentní zmrdstva byli římští schopni páchat, a že jsou si se svými protestantskými nemesis v násilném obracení na víru a potírání toho, co se jim nehodí do krámu naprosto, ale naprosto rovni... Minisérie se může pochlubit naprosto precizním zpracováním; tíživá atmosféra té doby je výborně vykreslená, kulisy se všemi detaily jsou zkrátka dechberoucí a hudba je rovněž perfektně komponovaná. Nebýt obsazení křečovitého Džona Snoua, který tentokrát ví jen o něco málo než nic, zato si ale pečlivě hlídá, aby náhodou neměnil svůj permanentně bolestínský výraz (pracovně též nazvaný "skřípli-mi-koule-ale-myslím-si,že-mi-to-dělá-seksy-kukuč"), koukalo by se na to ještě lépe. Chválím taky možnost brát to jako edukační materiál, až za pár let budeme v utiskované menšině křesťanů/ateistů praktikovat naši víru/indiferentnost natajno ve většinově muslimské společnosti. Výhodou pro nás bude, že výbušniny se toho času budou shánět velmi snadno.

• 25.10.2017  22:18

Tak jsem si dnes večer udělala výlet do džungle a musím říct, že zase takový kástingový obrprůser, jaký jsem čekala, to nebyl. Pravda, trochu jsem se bála, neboť posledně, když se Daneček ocitl v pusté přírodě, lobotomicky čuměl a prděl pod režijní taktovkou nějakého zkurveného artového masturbanta, to byl takový sračkoid, že bych skutečně nic podobného už podruhé vidět nechtěla a radši bych se nechala opíchat tou bandou červených mravenců. Tentokrát ale skutr „Hery“ vcelku zajímavě courá po Zapovězeném lese, sem tam máchne nějakým klackem (jak už jsme u něj ostatně zvyklí), místo s hady mluví s přeludy a občas si vymáčkne nějakou Bradavici. Scénáristicky dobré, kamera pěkná, pár scén hodně naturalistických a připisuji velké plus za ten spektakulární pohled na hvězdnou oblohu…; ale tak nějak mi k většímu zážitku a napětí „něco“ chybělo. Bohužel nedokážu definovat, co by to „něco“ mělo být – zkusím to doplnit, až si loknu ayahuasky a olížu pár pralesních žab. Pak to možná zvednu i na 4.

• 22.10.2017  21:33
    Sněhulák (2017)

Ten den jsem se rozhodla vidět Sněhuláka, a to hned ze dvou důvodů: Zaprvé, chtěla jsem, aby mé oči přivykly pohledu na věčně zasněženou krajinu, až po zveřejnění výsledků voleb sbalím kufry a odjebu se nejlépe do Grónska. Zadruhé, chtěla jsem vytáhnout kamarádku, toho času v depresi z odcházejícího otce jejích dětí, čehož jsem hned v počátku filmu, kdy od ženy a syna utíká jejich chlebodárce, poněkud zalitovala. Inu, to holt člověk nevěděl. Věděla jsem ale, že jdu do poměrně rozvláčného filmu s údajně mnou tolik "milovanými" dlouhými záběry, tudíž jsem do kinosálu nakráčela s notnou dávkou skepse. A světe div se, to, z čeho místní (j)elita, samozvaní erudovaní filmoví kritici a honiči nad knižní předlohou vzteky mlátí do klávesnic, nebylo vůbec špatné. Ódinzaplať se nekonala druhá Wind River s nekonečnými pohledy na zasněženou severskou krajinu a útrpně nudnými pasážemi o hovně. Uběhlo to celkem svižně a to hlavní, co se mi chce filmu vytknout, je jen přílišné množství různých dějových linek, které jsou ve finále naprosto zbytečné a v průběhu děje jen matou a tvoří zbytečný mrdník okolo vrahonaháněčky, která mohla být ještě intenzívnější. Ta je ale i tak solidní, vrahoun staví sněhuláky, lidi kvůli tomu ztrácejí hlavu a nebýt těch slepých uliček, postavila bych tu dnes sněhuláka se čtyřmi knoflíčky. Takhle to bude jen za 3,5.

• 15.10.2017  21:12
    Ghost House (2017)

Když si vyrazíte do Thajska, může to dopadnou dvěma způsoby: buďto se vrátíte s jiným pohlavím, než s jakým jste do země vkročili nebo se na vás nalepí ohyzdná, značně uleželá bangkoxká houmlesačka s obsesí pro strkání svých pařátů do krků turistů a bude vám děsně nečekaně bafat přes rameno. Gousthaus je ten druhý případ. To, co se parádně dařilo vybudovat v Drag Me to Hell se tady stalo nudnou pičovinou, která může bavit a vyděsit tak leda pár obyvatel klecových lůžek nebo (oprava: včetně) LIVINGDEADa. Jako cestopiss by to snad vydalo i na tu jednu, ale jako horor je to sračka z nejhlubší phuketské žumpy, které je třeba se vyhnout jako nemytému ovoci z tamějšího pouličního stánku.