Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Obsahy (87)

Krtek a sněhulák (1997)

Další příběh o krtkovi, který si našel v zimě nového kamaráda - sněhuláka. Jenže začíná jaro a sněhulákovi hrozí rozpuštění. Sluníčko už si na něj totiž brousí zoubky! Krtek vyveze sněhuláka lanovkou na nejvyšší horu, kde v pohodě přečká do další zimy, aby se mohl zase vrátit zpátky do údolí ke svému kamarádovi.

Angèle (1934)

Snímek režiséra Marcela Pagnola vypráví příběh dcery statkáře Angele (Orane Demazisová), která neplánovaně otěhotní s mladíkem Louisem (Andrex). Situaci řeší společným odchodem ze statku, odjíždí do města, kde je přinucena k prostituci. Saturnin (Fernandel) se jí snaží zachránit.

Sněhy Kilimandžára (1952)

Dobrodružný snímek Henryho Kinga, který vychází z povídky Ernsta Hemingwaye. Hlavním hrdinou je spisovatel Harry Street (Gregory Peck), který je se svou ženou Helenou (Susan Hayward) v Africe pod Kilimandžárem a má těžkou infekci v noze. Ve chvílích kdy myslí, že nemoc nepřežije se ve svých vzpomínkách vrací k prožitému životu...

Napoleon (1927)

Vrcholné dílo němého filmu francouzské kinematografie. Monumentální historická freska francouzského režiséra Abela Ganceho o Napoleonově životě. Děj je složen z jednotlivých epizod vojevůdcova života, který se v konečné podobě skládal ze šesti dějství. Na začátku popisuje jeho dětství a studia na vojenské akademii. Následuje uvěznění na Korsice, odsouzení k smrti a útěk do Paříže. V dalším dějství dovede Napoleon francouzskou armádu k vítězství nad Angličany u Toulonu a stává se generálem. Poté je zatčen a setkává se s Josephine, kterou si později vezme za ženu. Poslední dějství končí italským tažením.

Černá věž (1985) (TV seriál)

Televizní krimi seriál podle stejnojmenného románu P. D. Jamesové. Intendant Scotland Yardu Adam Dalgliesh přijíždí na návštěvu ke starému knězi Baddeleymu, který žije v domově pro invalidy v Dorsetu. Po sérii podivných úmrtí na Toyton Grange, která se vždy jeví jako nešťastná náhoda, se Adam pouští do vyšetřování, které vyústí ke střetu tváří v tvář s rafinovaným vrahem.

Vášeň (1954)

Režisér Luchino Visconti natočil podle novely Camilla Boita tragický milostný příběh italské hraběnky (Alida Valli) a rakouského důstojníka (Farley Granger). Děj je zasazen do Benátek v době italského povstání proti rakouským okupantům (tzv. Risorgimento)

Ryba ve čtyřech (1987) (TV film)

Televizní hra na motivy knihy W. Kohlhaase a R. Zimmerové. Děj vypráví o třech stárnoucích neprovdaných sestrách Karolíně, Cecílii, Klementině a jejich komorníkovi Rudolfovi. Komorník, unaven obskakováním tří dam, se domnívá, že je nejvyšší čas vybrat si od nich slíbenou odměnu a uskutečnit svůj sen o cestě kolem světa. Odměnou má být majetek sester, který mu po své smrti odkážou. Jenže komorník už nechce čekat...

Vzpoura na lodi Bounty (1935)

Příběh inspirovaný skutečnou událostí, která se odehrála na lodi britského válečného námořnictva. Při zpáteční cestě z Tahiti v roce 1789 propukla na lodi vzpoura vedená prvním důstojníkem Fletcherem Christianem ( Clark Gable) proti sadistickému kapitánovi Williamu Blighovi (Charles Laughton).

Vzbouřenci pod vedením Fletchera Christiana našli domov na ostrově Pitcairn, kde jejich potomci žijí dodnes.

Wings (1927)

Historicky první snímek oceněný Oscarem za nejlepší film vypráví příběh milostného trojúhelníku, když se dva mladí chlapci Jack Powell (Charles "Buddy" Rogers) a David Armstrong (Richard Arlen) zamilují do jedné dívky, Mary Preston (Clara Bow). Z obou rivalů v lásce se stanou přátelé, když po vstupu Spojených států do první světové války společně bojují proti Němcům jako bojoví stíhači. Za letecké bojové scény získal snímek druhého Oscara v kategorii nejlepší technické efekty.

Jídlo (1992)

Netradiční pohled na gastronomii v krátkometrážním filmu Jana Švankmajera. Snímek je rozdělen na tři epizody. Snídaně, oběd a večeře.

42. ulice (1933)

Muzikál Lloyda Bacona, ve kterém je děj zasazen do broadwayského prostředí. Milostný trojúhelník mezi divadelním režisérem Julianem Marshem (Warner Baxter), hereckou hvězdou Dorothy Brockovou (Bebe Daniels) a mladou talentovanou Peggy Sawyerovou (Ruby Keeler) negativně ovlivňuje atmosféru v souboru a ohrožuje úspěch připravované revue.

Případ Platfus (1985) (TV film)

Televizní film Františka Filipa, jehož autorem je Zdeněk Svěrák. Hlavní hrdinou příběhu je bývalý učitel biologie Montelík (Vlastimil Brodský), který se dostane před soud, když neudrží nervy a uhodí svého bývalého žáka, který je synem z prominentní rodiny. Spřízněnou duši nachází profesor při soudním přelíčení v mladé začínající advokátce (Zuzana Bydžovská), která se přes neochotu okolí snaží zachránit čest a důstojnost starého profesora.

Sandakan č. 8 (1974)

Snímek japonského režiséra Kei Kumaie, který byl označen japonskou kritikou jako nejlepší film roku, rovněž byl nominován na Oscara. Hrdinkou je stará Japonka, která vypráví svůj pohnutý životní příběh. V mládí byla prodána na Borneo do nevěstince a po návratu do vlasti se k ní odmítá hlásit i její nejbližší rodina.

Teigin džiken: Šikeišú (1964)

Japonský režisér Kei Kumai debutoval kriminálním dramatem podle skutečné události, kdy muž vydávající se za hygienika otrávil všechny zaměstnance tokijské banky.

Bronte: cronaca di un massacro che i libri di storia non hanno raccontato (1972)

Italský režisér Florestano Vancini zasadil příběh do doby risorgimenta (hnutí za osvobození a sjednocení Itálie) . V tragickém příběhu obyvatel vesnice, kteří se stali nevinnou obětí složitých mocenských sil nastínil historickou paralelu mezi dobou před více než sto lety a dneškem.

Kristus se zastavil v Eboli (1979)

Italský režisér Francesco Rosi natočil snímek podle knihy Carla Leviho. Hlavní hrdinou příběhu evokující tehdejší společenskou atmosféru je antifašista (Gian Maria Volonté), který je v polovině 30. let poslán k nucenému pobytu do chudé vesnice na jihu Itálie.

Železný šéf (1977)

Italský režisér Pasquale Squitieri zrekonstruoval skutečný příběh, ve kterém popisuje marnou snahu policejního prefekta, který se snažil nekompromisním postupem vyhladit mafii na Sicílii. Brzy ovšem narazil na neprostupnou bariéru, když zjistil, že nitky mafiánských styků vedou až do římského centra státní moci.

Gott mit uns (1970)

Snímek, kterým italský režisér Giuliano Montaldo odsoudil nesmyslné a zvrácené důsledky války, které se podepsaly na lidech co jí prožili. Film evokuje skutečný příběh dvou dezertérů z nacistického wehrmachtu, s nimiž "soudci" z řad válečných zajatců v polovině května 1945 uspořádali přelíčení a poslali je s blahovolnou asistencí kanadské armády před popravčí četu.

Judex (1916)

Judex, soudce a detektiv amatér v jedné osobě, ztělesněný hercem René Cresteém, který ve své černé peleríně se zmocňuje zločinců, zachraňuje nevinné a vynáší spravedlivé rozsudky.

Tiro al piccione (1962)

Italský režisér Giuliano Montaldo natočil svůj první snímek Tiro al piccione (Střelba na holuby) podle stejnojmenného románu Giose Rimanelliho. Děj je zasazen do prostředí zahnívajícího režimu Italské sociální republiky Saló, kam se uchýlil Mussolini se svými věrnými. Hlavní postavou je mladý fašistický funkcionář, který prožívá pozdě, ale přece mravní konflikt pod dojmem hrůz a všudypřítomné tragédie.

Reklama

Reklama

Reklama