• Fantasy

Avatar: Legenda o Aangovi - Hadí průsmyk (2006) (epizoda)

Už dlouho jsem nezažil seriál, který by tak osobitě a vytrvale pokračoval v pětihvězdovém tempu. Oproti mírně rozpačité první sérii je tohle grandiózní krok kupředu.

Avatar: Legenda o Aangovi - Osiřelý Zuko (2006) (epizoda)

Obecně nemusím flashbackové epizody, ale tohle byla pecka. Na to, jak nemastný neslaný byl Zuko v první sérii, tak se za pár epizod stává jednou z mých oblíbených postav. Také zajímavý easter egg na prvního avatara.

Legenda Korry - Kniha první: Vzduch (2012) (série)

Kniha s názvem Vzduch byla moje první setkání s Avatarem. Aanga jsem neviděl a prakticky neměl tušení, že tento seriál existuje. To se změnilo, když jsem jeden den náhodou chytl s televizi jistý díl jisté série jistého seriálu. Parádní animace i napětí hmatatelné už po pár minutách mě zaujalo, tak jsem se na to vrhl od začátku. No a říct, že jsem byl unešen, je velmi skromné vyjádření. Mohl bych tu ještě chvíli metat superlativy, ale stačí říct, že jedná o nepopiratelný vrchol současné animované produkce. Hlavní postavy jsou sympatické a naoko obyčejný záporák v masce strká do kapsy svých charismatem a mystičností spoustu svých hraných kolegů, nemluvě o tom, že na prostoru pouhých dvanácti dvacetiminutových epizod dokázal seriál odvyprávět lepší příběh než většina filmových ság. 90%

Avatar: Legenda o Aangovi - Velký předěl (2005) (epizoda)

Po právu považováno za nejslabší epizodu série, potažmo celého seriálu. Kdybyste díl přeskočili, nic by se nestalo, nic důležitého totiž neodhaluje.