Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Drama
  • Dokumentární

plakát

3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové (2013)

Psychologický snímek o životě ve sklepě Natashi Kampuschové na mě velmi silně zapůsobil. Z filmu jde cítit strach a takový ten nepříjemný pocit. Proto se ptáte, proč jsem dal filmu pouze 2 hvězdy? No, čekal jsem, že to bude něco ve stylu ROOM (2015) - život po věznění a medializace případu. Jenže ten film je jen o trápení mladé Natashi a takové filmy o týrání jednoduše nemám rád. Měl jsem to sice čekat, ale nečekal jsem, že to bude až v takových extrémech. Takže radši si pustím svůj oblíbený ROOM, který má ještě krásnou hudbu a více působí na emoce. Takže sorry Němci a sorry Constantin film, ale zase jste se moc nepředvedli, spíše jste měli zůstat u vašeho vzteklého Hitlera, než u natočení této úchylárny.

plakát

Willy Fog na cestě kolem světa (1981) (TV seriál)

Na to, že se jedná seriál pro děti, tak jako 15letý teenager jsem se u něj bavil a každý díl si naplno užíval. Nevím, zda je to nostalgií, nebo opravdu se jedná i na dnešní poměry výborný seriál. Dle mého názoru by se mělo dětem pouštět tohle, než ty dnešní sračky, které vidíte všude - v kinech, v televizích nebo na internetu. Když se vrhnu na podrobnější rozbor seriálu, ze všech úhlů je výborný. Animace samozřejmě už není nejnovější a našel bych zde určité chyby, přesto má však to kouzlo těch typických 80./90. let. Hudba se mi taky líbila, i když to taky žádný Hans Zimmer není. Hlavní příběh z knihy Julese Verna je ještě doplněn o menší, avšak stále zajímavé zápletky. To stejné mohu říci i o postavách. Dbá se na jejich charakter mnohem více, než v knize, a tím pádem se s nimi vždy vžijete a prožívate to dobrodružství s nimi. Navíc je to doplněno úžasným českým dabigem Viktora Preisse, Evy Spoustové, Inky Šecové, Jiřího Brudera, Václava Postráneckého, Stanislava Fišera.... takhle mohu pokračovat donekonečna. Takže za mě - super seriál z dětství a dávám mu 5/5!!!

Captain America (1990)

"Kde je péro mé tety? Péro mé tety je na STOLE! Říkám to správně AMERIKÁNE? Chci mluvit dobrou angličtinou!" "Ty zasranej bastarde!" "AHH!" "Zastav ty hodiny, zastav..." "Pomo... POMÓC!" KOMEDIÁLNÍ ZLATO TVL!

plakát

Rain Man Parody (2018) odpad!

Lituji, že jsem si radši nepustil německý fekál porno, než tenhle německý nepovedený odpad na 1000% lepší film!

Slender (2016) odpad!

To je film?

plakát

Byl jednou jeden... život (1987) (TV seriál)

Myslím, že je to nejlepší výukový seriál o lidském těle. Pouštěla nám to i učitelka přírodopisu v 8. třídě (na základní škole), když jsme se učili o lidském těle. A nic tomu seriálu nechybí - originální nápad, na tu dobu výborná animace, sympatické postavy atd.... Verdikt - 4/5 - Ať se tento výborný výukový seriál nadále pouští na školách

plakát

Herkules 3D (2009) odpad!

Nemám slov - prostě pí*ovina

Občan X (1995) (TV film)

Snad žádný film mě nedonutil se k němu tak vracet. Sice u Foresta Gumpa, Gladiátora a dalších filmových legend jsem si řekl, že se na ty filmy určitě ještě někdy podívám, ale nedonutilo mě to až tak, že bych si je pustil 3x po sobě. A to přesně udělal Občan X. Zpracování tohoto reálného krimi příběhu sériového vraha se povedlo briliantně. Prostředí lesa a vlakového nádraží je úžasné a dodává filmu výbornou atmosféru. A když jsme u té atmosféry, víte co mě donutilo si ten film pustit 3x po sobě? Je to soundtrack od Randyho Edelmana, který třeba skládal hudbu pro Krotitele duchů. Jeho soundtrack je jeden z nejlepších, který jsem ve svém životě slyšel. A autentické zvuky vlaku, když třeba vrah zabíjí svou oběť je úžasná a dodává ten pocit úzkosti a strachu. No a co to nejdůležitější - příběh? Vůbec nemám slov! Pojednává o sovětském sériovém vrahovi (později znám jako Andrej Čikatilio), který vraždí především děti. Případ má vyřešit pitevní lékař Viktor Burakov, ale i když je velmi šikovný a chce pracovat s vyspělejšími prostředky, ostatní mu házejí klacky pod nohy (protože v Sovětském svazu žádný sériový vrah "neexistuje"), a tak musí pracovat sám. Víc nechci vyzrazovat. A s tím se pojí další věc, a to, že film hezky nestranně líčí, jak komunistická byrokracie brání ve vyšetření vražd a nemůže tedy efektivně fungovat. Film také nabízí dobře napsané postavy (přestože se to na první pohled nezdá). Detektiv Burakov - starostlivý a chytrý vyšetřovatel, kterému je bráněno případ efektivně vyřešit. Plukovník Fetisov - voják ze staré školy, který je velký sympaťák a ani cholerický člověk ho jen tak nerozčílí. Vrah Čikatilo - tichý a plachý člověk, který zažívá neúspěch v osobním životě a své choutky si chce vybít na svých obětech. Film natočený dle knihy Roberta Cullena - Oddělení vražd, se velmi povedl a nemůžu na něj říct nic špatného. Jen je strašná škoda, že film neběžel v kinech, ale jen v televizi, jinak by byl určitě mnohem populárnější a třeba by získal i Oscara (alespoň za herecké výkony Donalda Sutherlanda, hrající plukovníka Fetisova). Finalní verdikt - 5/5 = Nejlepší detektivka dle skutečné události, kterou jsem zatím viděl.

The Matrix (1999)

Ach, ty stará 90. léta. Jak krásná doba pro filmy. Škoda, že jsem se narodil po roce 2000, jinak bych tomu filmu dal 5/5. Na dnešního diváka (což jsem já) už ten film není až tak revoluční, jak před 21 lety, ale stále má co do sebe. Efekty a animace už samozřejmě nejsou tak revoluční, ale to musíme tolerovat u tak starého filmu. Takže velké plus. Samotný nápad Matrixu je skvělý, protože je opravdu možné, že jsme součástí jen nějakého programu. Dál chválím postavy s velmi dobrými charaktery. Ty si během filmu zamilujete a fandíte jim. Kvalitní český dabing tomu ještě přidává grády. Bohužel mám s jednou věcí problém - příběh. Jo jasně, je to už 21 let starý film, a dnes existují lepší zápletky, ale přijde mi, že příběh byl někdy až moc jednoduchý a nebyly tam nějaké nečekané zvraty. Většinu zvratů byste naopak čekali. Ale nechci tady nic spoilerovat. Takže finální verdikt - 4/5 - na 21 let starý film stále dobrý!

Ovládací panel
3 body