Život je krásný (1946)

Raz som to videl v rebríčku najviac opomínaných vianočných filmoch na prvom mieste. A právom

Fotky zítřka (2014)

Príejmné prekvapenie, som rád, že každý rok sa nájde nejaké nenápadné scifi, ktoré spraví svieži prievan do žánru (minulý rok to bol film Coherence). Hlavne hranie s časom mám veľmi rád a tu je to perfektne využité. Aj keď sa celý dej odohráva v 3 miesnostiach, sadlo to perfektne do filmu a nenudilo ma to. Nakoniec som čakal, že koniec vyústi do mnou očakávaného konca, ale pointa ma prekvapila. Jedine čo trocha vytknúť sú logické chyby, ale pri takýchto filmoch je to bežnejšie.

The Device (2014)

Hrozne ukecaný film, tempo pomalšiei byť ani nemohlo, uvažoval som nad 1* ale ten emzák ma na konci pobavil, takže slabšie 2.

Smrtící úder (2008)

No teda jedine čo si tu budem pamätať je výkon Josepha Gordon-Levitta, inak to bolo len kopec kecov, bez atmosféry, strašne tuctovým príbehom s ešte tuctovejším koncom.

Gekijōban Hunter x Hunter: Phantom Rouge (2013)

Určite lepšie filmy ako má Naruto, hlavná devízia je dobre navrhnutý príbeh, ktorý vzhľadom na seriál dáva zmysel a podarilo sa im ho dobre do neho zakomponovať, len toto anime nieje vhodné pre tvorbu filmov. Hunter x Hunter vyniká vo svojom komplexnom príbehu, pri ktorom pomaly graduje až ku veľkolepému finále sprevádzaný s veľkým vývojom postáv, je jasné že tu vo filme kvôli dĺžke sa im to nemôže podariť. Ďalšia vec čo mi vadila ale je vzhľadom ku filmu logická je to, že hrdinovia vedia len to čo práve v seriály a v tej dobe veľa schopností ešte nemali, tak ani súboje neponúkajú dobrú akciu a strašne ma štvali hlavne Killuove komplexy z brata ktoré v anime už boli vyriešené a tu som ich musel zažívať znova :D

Persona 3 the Movie #1 Spring of Birth (2013)

O rpg hre Persona 3 som predtým nikdy nepočul, tak som šiel do anime neznalý. Ako prvé tu upúta kresba, ktorá tu vyzerá veľmi dobre, kedy počas normálneho dňa je všetko je všetko žiarivé a pestré a počas temnej hodiny zas správne tmavé a ponuré a tak trocha bizarné. Čo sa týka príbehu tam už to také slávne nieje. Zo začiatku nevie človek čo sa deje a vysvetlenia postupne prichádzajú až neskôr a veľa vecí sa tam ani nedozvieme ( niečo o vlastnosti person, ako sa vyvolávajú, odkiaľ ku ním došli, odkiaľ sa vzali tiene, prečo je temná hodina ), postupne keď sa človek už v deji orientuje pribúdajú aj súboje, ktoré ale moc kreativity nepobrali a nieje to ani hlavný ťahúň. Hlavná postava mi taktiež neprišla moc sympatická, neprejavuje žiadne emócie, jedná strojovo, nič poriadne sa o nej ani nedozvieme, ale našťastie nieje to zas žiaden blbec s rozpoltenou osobnosťou a nejakou úchylkou. Neskorší ústredný motív o šíkanovanej Fuuko a jej kamarátkach mi tam tiež nepasoval. Ale zas čas ubehol pri sledovaní dosť rýchlo a nejaká ťažká nuda to nebola, tak preto 3*. Trocha zaujalo tak ďalší film asi kuknem.

Cabin Fever: Patient Zero (2014)

Predchodzie diely som nevidel, takže som šiel do filmu skorej stým že to bude skôr horor ako komédia. Prvých 30 minút sa tam toho moc nedeje, skorej sa tu rozoberajú vzťahy medzi postavami, ďalších 30 sledujeme vystrašené jednanie hlavných protagonistov, ale posledných 30 minút je to už parádna zábava, kde medzi najpamätlivejšie scény patrí mäsová bitka 2 ženských, potešila aj zabíjacia ustrelená ruka a taktiež konečný príbeh o malej myške.

Unesení vetřelci (2014)

V prvej tretine film ešte funguje, má to atmosféru, strach z tajomna a dej dobre odsýpa, len akonáhle sa "ukážu" alieni a rodinka sa dostane do chaty, tak to všetko začne stagnovať, lakačky sa zmôžu len na ukázanie svetla a hlasitý zvuk, kde postupne sa strácajú členovia rodiny a jeden vidiečan sa dokonca stratí 3krát. Ukončenie videa bolo ešte vzhľadom na začiatok dobré. Posledných 10 minút, kde sa len polemizuje o svetlách sa ale už tažko dalo pozerať.

Android Cop (2014)

No pokiaľ si človek odmyslí scénar, kameru, efekty, väčšinu hercov, okopírovanú myšlienku, dementné kecy, nefungujúce vtipy........ tak ostanú 2 dobré momenty, ktoré tu vcelku prekvapili, Michael Jai White (ako sa v tomto filme mohol objaviť ???), ktorý aspoň s bojovými scénami sem-tam prinúti vypnúť spánok a pár nepodarených scén na ktorých sa dá naozaj pobaviť. Za ne si film zaslúži tú jednu hviezdu, sú aj horšie filmy.

Očista (2013)

Nápad bol naozaj dobrý, len je trocha škoda že ho obmedzili len na 1 dom, bolo by zaujímavejšie sledovať čo sa deje v uliciach. Ale aj tak začiatok bol dobrý, ale bolo tam strašne veľa nelogických vecí, ala bezpečnostný systém, ktorý dokážu obyčajným autom rozbiť, nehovoriac o tom že v tomto filme zachránil hrdina na poslednú chvíľu niekoho 3krát, to bolo už dosť na mňa. Našťastie stopáž je dosť krátka dalo sa to v pohode dopozerať ( až na koniec)