• Historický

Policie Hvar (2024) (seriál)

Ale no tak, nebolo to vôbec zlé, súhlasím s hodnotením Prochy38. Pohodový letný seriál, ktorý si robí srandu sám zo seba. Medzi Jakubem Štáfkem a Betkou Ferencovou to pekne iskrí, Xindlova pesnička je chytľavá a celé je to zaliate slnkom. Neriešte, vyložte si nohy a užívajte.

Četníci z Luhačovic (2017) (seriál)

Musím povedať, že ma tento seriál príjemne prekvapil. Prvý diel mi prišiel slabší, ale potom sa to pekne rozbehlo. Za mňa veľká spokojnosť. P.S. A to nie som fanúšička Humoresiek. :)

Povídka o policajtovi (1975)

Neviem, čo sa stalo, ale tento film ma nenadchol a to mám tvorbu Jacquesa Deray rada. Veľa rečí, málo atmosféry a ani herci (Delon, Trintignant) mi nejak do postáv nesadli. Ospravedlňujem sa všetkým fanúšikom tohoto filmu, možno som len nemala správnu náladu, ale za mňa tentokrát nie. Ale skúsim tomu dať po čase opať šancu a uvidíme.

Miláčci bohů (1989) (TV film)

Televízne spracovanie manželstva dvoch hereckých legiend - Laurenca Oliviera a Vivien Leigh. Celé 2 hodiny v podstate sledujete len hádky, frustráciu, žiarlivosť, hystériu, ktoré striedajú udobrovania a to všetko utopené v sladkobôľnych dialógoch. Škoda, že scenár nebol prepracovanejší.

Roky a roky (2019) (seriál)

Desivá, desivá, desivá blízka alternatívna realita.... Záleží len na nás, ako sa naša budúcnosť bude vyvíjať. A tento seriál je veľmi silným varovaním.

Zločiny z vřesovišť (2011) (seriál)

Nenápadná záležitost, ktorá sa postupne dostane človeku pod kožu. Nie zrovna prvoplánová hlavná hrdinka, precizne vystavaný scenár, poctivé remeslo, ktoré nekričí špeciálnymi efektami ani prekombinovanými zápletkami. A ako bonus zábery krásnej anglickej prírody.

Pán času (2005) (seriál)

Moja srdcová záležitosť. Seriál sa tvári ako kované sci-fi, ale s hlbokým humanistickým presahom. Veľký podiel na kvalite má samozrejme scenárista Steven Moffat (okrem Doctor Who aj napr. Sherlock). Zo začiatku nenápadné, ale s každou ďaľšou sériou silnejšie a silnejšie. A diely, ako "Blink" sa Vám dostanú pod kožu a už nikdy sa z nej nedostanú...

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Kultová záležitosť, skvelé, vypointované dialógy založené na klasickom anglickom humore. Funguje kedykoľvek, kdekoľvek.

Nejkrásnější manželka (1970)

Výborné spracovanie skutočného prípadu obyčajného ale hrdého sicílskeho dievčaťa, ktoré sa postavilo dobe a spoločenským pomerom. Damiani mal šťastnú ruku pri výbere hercov a pre svet objavil krásnu Ornellu Muti, ktorá s postavou Franci dokonale splynula. Zlatý fond talianskej kinematografie.