Duna: Část druhá (2024)

Asi nebudem jediný, keď poviem, že druhá Duna je sama  sebe niekoľkonásobne lepší film ako jednotka (aj jednotka bola skvelá) a doručuje nám fantastickú odyseu Paula Atreidesa, kedy samotný film dokáže doručovať epickú akciu a dosť možno ešte epickejšie "komorné" scény, kedy som si hovoril, že takéto filmy sa dnes už proste nerobia. 10/10 Fakt som sa cítil, ako keby som sedel v kine na originálnych Star Wars alebo Jacksnovom Pánovi Prsteňov. Bravo Denis!

Král Tulsy - Série 1 (2022) (série)

Taylor Sheridan sa po púti Montanou v Yellowstone vydáva spoločne s fantastickým Slyom na výlet to Oklahomy, aby nám opäť ukázal ako sa robia dobré seriály v 21. storočí.

Bod obnovy (2023)

Jo! Nečakane príjemná česká variácia na Blade Runnera, ktorá dokázala byť aj prekvapivo originálna a pevne stojí na vlastných nohách. Síce neviem odkiaľ Rohan dostal heslo od sejfu + pár nedokonalostí (vrátane toho, že skoro všetky nápisy sú po anglicky a nie po česky = to by filmu pridalo na autenticite) mi úplne nesadlo, ale vo finále som dosť spokojný. 7/10

Kosmonaut z Čech (2024)

"You go wherever I go, and I go wherever you go. Right, Spaceman?" // Fakt som nečakal, že by som niekedy videl práve Adama Sandlera v tak depresívnej (?) existenciálnej ceste za poznaním samého seba, odlúčenia, lásky, samoty... A aj keď tento film v niektorých momentoch vizuálne nepôsobil úplne najlepšie (hl. v častiach s Hanušom, kedy sa jednalo o taký vizuálny mišmaš), tak príbehovo a herecky doručil absolútne maximum, ktoré nie len že poteší československé publikum, ale má na to uchvátiť aj to celosvetové. 9/10

The Beekeeper (2024)

V rámci možností docela fajn John Wikcovská Stathamovina.

Dáma ve zlatém (2015)

Nudné, nezaujímavé a zbytočne rozťahané nič, kde sa buď dookola rieši to isté, alebo sa nerieši vôbec nič, kedy som na konci nevedel nájsť jediný dôvod prečo bol tento film vôbec urobený. Áno, jeden by sa mohol hádať, že to je preto aby poukázal na to koľko majetku židia/židovské rodiny stratili počas 2. Svetovej Vojny (holokaustu) a nikdy im to nebolo vrátené. avšak spôsob akým k tomu celý film speje ma od nejakých sympatií skôr odpudzuje, než naopak (vzhľadom na to že hl. postava v jednom kuse žvásta o tom, aký je pre ňu obraz, ktorý patril kedysi jej rodine, emocionálne dôležitý a snaží sa ho tým pádom nervo-mocou dostať von z múzea, len na to aby ho na konci filmu predala do druhého). // Celkovo si myslím, že tento film má až moc americký/hollywoodsky prístup témam, ktoré zlyháva spracovať, a tým pádom európskeho diváka nemá veľkú šancu zaujať. 2/10

Pokoj (2003)

Tommy Wiseau vytvoril kultúrny fenomén z vlastne dosť obyčajného (obyčajne špatného) independent-filmu. Ja ani vlastne neviem ako mám The Room vôbec ohodnotiť. Tento film je skutočne veľmi zlý vo všetkom čo robí. Či už je to nezaujímavá kamera, dementný príbeh, ešte dementnejšie prevedenie, zvuk ako z Markízovej telenovely, herci (u ktorých silno pochybujem, či sa skutočne jedná o hercov) ako z priemerného seriálu na Jojke, alebo neuveriteľný herecký prejav samotného Tommyho Wiseaua (ktorý je zároveň režisérom, scenáristom a aj producentom) v roli hlavného protagonistu Johnnyho, ktorý je tak neskutočne mimo a odveci, až sa z toho budete válať smiechom po zemi. Tento film je skrátka tak neuveriteľne zlý kus odpadu, až vás absolútne pohltí (ja sám som, po tom čo pocitovo plynulo ako päť minút, len prekvapene civel na fakt, že tento exkrement pozerám už skoro pol hodinu). Nikdy som nevidel tak zle spravený film, ktorý by zároveň tak moc dokázal svojou špatnosťou zaujať, že aspoň nejaký ten credit tomu dať musím. 2/10

Shaolin fotbal (2001)

Stephen Chow je buď absolútne šialeným bláznom, alebo neuveriteľným géniom. Alebo rovno oboje dokopy. Shaolin Soccer má totižto všetko. Nie len super príbeh, fantastické postavy a... ťažko udýchateľnú dávku ptákovin, ktoré len ťažko nevykúzlia úsmev na tvári. Ale hlavne, majú futbalisti Shaolinu ohromné, ale fakt ohromné srdiečko. A to sa cení. 7/10

Fargo (1996)

Coenovci natočili docela fajn kriminálny thriller, s drsnou atmosférou, krásnym záberovaním a dosť zaujímavým príbehom. A aj keď sa bez pochyby ráta o veľmi dobrý film, tak predsa som od ikonického Farga čakal trochu viac. 8/10

Mlčení jehňátek (1991)

"I wish we could chat longer, but... I'm having an old friend for dinner." // Do morku kostí zarážajúca famóznosť. Takto napínavý film sa len tak nevidí, ak vôbec. 10/10 Anthony Hopkins si po tomto filme pripísal jeden z najlepších hereckých výkonov, aké sme mohli na striebornom plátne vidieť. // "I thought, I tought if I could save just one, but... he was so heavy. So heavy."

Ovládací panel
4 body