Jinny

okres Praha

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 11.5.2020  22:45

Sympatický film o jedné svatbě, kterou nakonec vidíme jenom optikou party hrozně necool lidí, kteří k sobě objeví vzájemné sympatie. Drama je tu takové všední a postavy vám snadno připomenou někoho, koho znáte - a možná i sebe samotné. Zkrátka komedie bez přehnaných ambicí, u které skutečně platí, že pohladí.

• 11.3.2020  21:36

Musím se přiznat, že tuhle hru, tedy tudorovskou propagandu, nemám vlastně nijak zvlášť ráda. Jednak kvůli tendenčnosti a jednak kvůli tomu, že rozhodnutí postav nejsou moc pochopitelná. Benedict je skvělý a over the top, kdokoliv další je proti němu vlastně průměrný. Málem bych mu přála, aby všechna ta moralistická hovádka převálcoval :D Jako zákončení nevyvážené trilogie je toto vlastně odpovídající.

• 11.3.2020  21:26

Krvavá semínka zasetá v prvním díle tady naplno rozkvetou. Stejně tak postavy jsou tady tentokrát ukázané v celé své parádě a "parádě" - slabost svatouškovského krále Jindřicha, který je neschopný ukočírovat šlechtu, sebestřednost a krutost královny Markéty, která přeceňuje svoje schopnosti, ambice vévody z Yorku a jeho synů. Dějově je to docela nabyté, ačkoliv o hladkém plynutí děje nemůže být řeč - co jiného taky čekat od filmu, kde postavy stále mění strany a je v něm časový skok o deset let. Epizoda ostatně obsahuje většinu bojových sekvencí z celé trilogie. Nejsilnějšími scénami jsou drsná smrt vévody z Yorku a samozřejmě celý závěr, který už patří Richardovi.

• 11.3.2020  21:11

Počátek shakespearovského vyprávění o Válce růží je rozjetý celkem fascinujícím způsobem. Uvidíme hlavně intriky, zákulisní rozhovory a asi nemusím zdůrazňovat, že na rozdíl od historie je tu spousta motivací vysvětlená osobními antipatiemi a zájmy. Ticho před bouří, kde nejemotivnější scénou je nejspíš upálení Johanky z Arku. Nebudu tvrdit, že Sophie Okonedo je průšvih, ale bohužel je pouze průměrná, což nevynahradí fakt, že je tam jak pěst na oko.

• 17.2.2020  14:15
    1917 (2019)

Čistě za technické hodnoty bych filmu dala plné hodnocení. Člověk nestačí žasnout, kolik práce a načasování za každým záběrem stálo, stejně jako kolik kameramanské invence stálo bylo vynaložené, aby určitě scény působily přesně tímhle způsobem. Bohužel přijde jedno ale. Film se omezí na konstatování, že válka je řezničina a přestože je působivý a emočně vypjatý (občas až fyzicky nepřijemný), děj nikdy nedovolí postavám, aby se na chvíli zastavily a divák si k nim udělal vazbu. Chápu, že by to bylo na úkor poklusového děje. Ale je to ten důvod, je Zachraňte vojína Ryana klasika a proč z 1917 nikdy klasika nebude.

• 17.2.2020  14:07
    Malé ženy (2019)

Klasika rozumně updatovaná pro 21. století. Jo a Amy jsou zahrané parádně, stejně jako Laurie, který je obě miluje. Bohužel film sám sobě podráží nohy tím, že chronologicky skáče tak, že člověku neznalému látky odjinut přivodí epileptický záchvat. Divácky vstřícnější tak pořád je verze z roku 1994.

• 17.2.2020  14:00

Příjemné, trochu bizardní, ale také dost předvidatelné válečné drama. Nebudu tvrdit, že se jedná o komedii, protože humoru - vyjma úvadu - ve filmu není tolik, aby to opravňovalo použití toho termínu. Sam Rockwell i Scarlett Johansson si vystřihli vděčné postavy, ale skutečnou hvězdou je dvanáctiletý Davis v titulní roli. Jeho výkon v komediálních i dramatických scénách si přinejmenším zaslaužil nějakou tu nominaci.

• 8.1.2020  14:06
    Na nože (2019)

Milá variace na klasické detektivky s Danielem Craigem v roli amerického Hercula Poirota. Zápletka není šokující a vývoj nejde nuceně proti diváckým očekáváním. Co nezmizelo, tak to je typické Johnsonovo pomrkávání na diváka. Jak to bylo s úmrtím slavného autora detektivek se dozvíme dost brzy. Okolnosti kolem jsou ale neméně zajímavé. Riah Johnson je výjimečný režisér a jeho stále stoupající zkušenosti coby scénáristy a režiséra jsou znát. Krásně vyvážil dramatickou i komediální složku filmu a i když má Na nože přes dvě hodiny dlouhou stopáž, divák se nenudí. Jsem ráda, že v záplavě remaků, adaptací a sequelů dokázala originální filmová látka vydělat přes dvě stě milionů dolarů.

• 5.1.2020  15:03
    Dracula (TV seriál) (2020)

Inu, musím říct, že Moffat opět za nablýskanou slupkou a rádoby chytrými twisty a dialogy neskrývá zrovna oslnivý obsah. Za cynickým přístupem k postavám se nedá schovat fakt, že minisérie nemá nosné téma. První díl má alespon sevřený děj a odpovídající atmosféru. Nakonec ale zjistíte, že každý díl minisérie je natolik odlišný, že vyžaduje vlastní expozici. Není to rozhodně jeden příběh ve třech částech. Nakonec zjistíte, že jediné, co vám tvůrci chtěli říct, je to, že Drákula se bojí smrti. Má to být objevné, když to je do určité míry pravda snad pro jakouliv upírskou postavu, co hned nespáchá sebevraždu?

• 19.12.2019  12:28

Tři hvězdy a ta třetí je jenom za technické hodnoty. Jaký film TROS je? Kdybych ho měla popsat jedním slovem, bylo by to "nepromyšlený". Kdybych ho měla popsat více slovy, označila bych to za fanfikci napsanou dvanáctiletým fanouškem, který se zoufale snaží ostatním fanouškům zavděčit, ale nezná základní pravidla vypravěčství ani lore Hvězdných válek. Když si vzpomenu, že jsem JJe a LucasFilm bránila... To, co předvedli, je zahanbující. Využívali zájem různých skupin fanoušků a dávali jim všem před nos mrkvičku. Možná měli v Lucas Filmu být od začátku trochu upřímnější v tom, čeho chtějí novou trilogií dosáhnout. Protože uctít dědictví Skywalkerů to rozhodně nebylo a i ten název filmu je vtip. Merry fucking Christmas!

• 10.12.2019  15:29

Pokud od filmu čekáte vánoční romanci... tak kvůli jistému dějovému zvratu, který do vánoční komedie nepatří, budete zklamáni. Ona tedy multikulturní propaganda a politická témata do vánoční komedie taky nepatří a jsou tam jak pěst na oko. Ale přejděme k tomu lepšímu. Emilia Clarke je tahounka filmu a pokud ji máte jenom trochu rádi, vyplatí se kvůli ní Last Christmas vidět. Milá je samozřejmě atmosféra vánočního Londýna a poselství o laskavosti. Když ovšem zvlážím plusy a mínusy, na vánoční klasiku tenhle film nikdy nepovýší.

• 10.12.2019  15:20

70 % Vizuálně stylový horor, který osciluje na hraně toho, co může předvést s teenagorovskými postavami... a pro teenagerovské diváky. Nečekejte tedy záplavu střev, spíš lekačky. Pokud je ale čisté napětí to, co od filmu hledáte, přidejte si jednu hvězdu navíc

• 10.12.2019  15:17

Inu, Grace a její Tarantinovská svatba. Hlavní hrdinka je sympaťanda, která se sebou nenechá vyorávat. Horůrek sice nepřináší nic převratného, ale pro páteční večer s balíčkem čipsů a pivem nebo stylovým červeným vínem rozhodně stačí.

• 14.11.2019  13:45

Poctivých 70 %. Film má dvě a půl hodiny a část z toho jsou scény, které klidně mohly skončit ve střižně, protože neříkají nic nového o postavách ani co se týče worldbuildingu. Plus jsou dospělí herci. McGregor i Fergusovonová zvlášť si postavy užívají a berou je vážně, navíc oba mají charisma a kamera je miluje. Problém pro mě byla Abra. Její představitelka je mi nesympatická, většinu času má naprdnutý výraz, IMO ani moc dobře nehraje a navíc stěží projde i jako míšenka (což ve filmu na rozdíl od předlohy je) i s tou obhajobou, že ne všichni míšenci jsou béžoví. Vzhledem k její velké roli mi to dost kazilo dojem. Co se týče návaznosti na filmové a knižní Osvícení a jak si film poradil s jejích odlišnostmi, tak Doktor Spánek navazuje skoro výhradně na Osvícení filmové. Jedna skvělá věc z toho určitě vzešla, totiž že ve fimu znova vidíme hotel Overlook, který ve filmovém Osvícení zůstal nepoškozený, zatímco v předloze shořel. Konec Doktora je tak dramatičtější než předloha. No a teď k jedné dost problematické záležitosti na konci. SPOILER Vzhledem k tomu, že předloha není vyloženě horor, tak pro Dannyho Torrance skončí happy endem. Vypořádá se s alkoholem, ošklivým traumatem z dětství a najde i rodinu. Filmový Danny skončí stejným způsobem jako jeho otec v knižním Osvícení. Nevím, do jaké míry si to tvůrci uvědomovali, ale dávají stejné depresivní a fundamentálně špatné poselství jako Hra o trůny o Danerys - genům neutečeš. Aplaus za to bohužel nesklidí. SPOILER

• 7.11.2019  16:18
    Potvora (TV seriál) (2016)

Seriál, který si se mnou pěkně pohrál. Potvora je na první pohled nesympatická, sebestředná a amorální. Čím víc se ale dozvíme o jejím životě a jejích skutečných myšlenkách, tím víc se odkrývá skutečná, vnitřně nejistá ženská. Potvora má divný vztah s otcem, mrtvou matku a sestru kariéristku, se kterou se věčně hádá, ale přesto by pro ní udělala první poslední. Je to už pár let třicátnice a začíná kvůli tomu trochu panikařit - a navíc v první sérii je i po krk v dluzích. A to všechno je podané s humorem, ale tak jako každý správný humor, i tenhle je v jádru vlastně dost vážný. Když rozrušená hlavní hrdinka žádá o radu a přiznává pocit, že všechno, co v životě udělala, jako by udělala špatně, zasáhlo to asi nejen mě až moc hluboko.

• 29.10.2019  14:01
    Joker (2019)

Filmu dám plný počet bodů, protože tak ambiciózní komiksový film jsme neviděli od Temného rytíře. Ne že bychom postupný skluz člověka do násilného šílenství neviděli i jinde a dokonce i sociální komentář je nový jenom v rámci dnešních mainstreamových filmů. Upřímně řečeno, tak velkou kontroverzi, jakou Joker vyvolal, zase nic ve filmu neopravňovalo. Hodně lidí ale nejspíš neví, jak naložit se popcornovým filmem, který jasně říká, že ze zkrachovalého komedianta se Joker nestal proto, že by byl od přírody zkažený, natož pak člen mafie.

• 29.10.2019  13:53
    Ad Astra (2019)

Malý velký film. Tedy, velký je svými ambicemi, malý je v tom, že se jedná o osobní příběh hlavního hrdiny a jeho vztahu s otcem ve vesmírných kulisách. Brad Pitt i Tommy Lee Jones hrají jako o život a nedivila bych, kdyby jednomu z nich přistála nějaká herecká cena. Věčné monology hlavního hrdiny byly ovšem dost únavné a na 22. století je většina technologii až příliš povědomá dnešnímu divákovi (většinou se jedná jen o mírné upgrady dnes známých technologií).

• 29.10.2019  13:49

Sázka na jistotu jak obsazením, tak tématem. Ve výsledku je film taková - navzdory tématu - pohodová road movie s dost přímočarými hodnotami. Na druhou stranu, Don Shirley je opravdu zajímavá postava - černoch, jehož doménou je klasická hudba, který má problémy jak v bělošském, tak černošském okolí.

• 29.10.2019  13:45

Film, který je snad ještě víc meta než jeho předchůdce. Pravda je, že ani první díl nebyl nijak zvláštní výhra v loterii. Pokud se vám líbil, pak vězte, že dvojka je (obecně) opravdu jen více toho samého.

• 5.9.2019  13:24

Na To jsem se vážně těšila a o to víc mě mrzí, že tahle druhá část zůstala za očekáváními. Problém je, že první verze filmu byla ještě mnohem, mnohem delší a to, co vidíme v kinoverzi, je tedy nutná kostra. Film je tedy na jednu stranu příliš dlouhý a má některé repetitivní a zbytečné scény, na druhou stranu se některým věcem věnuje jen zkratkovitě a krátce. Pennywise je i v druhé části docela dost, ale bohužel nepředvede nic nového. Dětští protagonisté jsou sice fajn, ale jsou tu na úkor času, který strávíme s dospělými postavami, o kterých se s výjimkou Eddieho a Richieho nedá mluvit o tom, že by to měly nějakou osobnost. Odlehčování humorem byl sice hezký pokus, ale na můj vkus ho tentokrát bylo až moc. Zdá se, že Kingovským příběhům přece jenom víc sluší časově volnější obrazovka než plátno.

• 2.9.2019  16:27

Solidní atmosféru i vizuál zabilo posledních patnáct minut, které z filmu dělají spíš parodii na všechny ty horory, kde oběti jsou debilní a disponují silou batolete. Škoda. Herci si zasloužili něco lepšího, včetně kočičího představitele (představitelů) kocoura Churche.

• 2.9.2019  16:23
    Lví král (2019)

Nevím, z jakého důvodu se Disney rozhodlo pohádkový příběh zpracovat dokumentárním stylem. Jon Favreau má určitě na víc a byť sem tam se snažil propašovat nové nápady, všechno je to pohřbené pod snahou uspokojit ty, kteří mají rádi původní film a o nic nového nestojí. Jestli tohle je budoucnost hollywoodských blockbusterů, pak bych se radši vrátila do roku 2009.

• 2.9.2019  16:17
    Aladin (2019)

Upřímně - nikdo v Aladinovi moc dobře nehraje, nejlepší práci ještě odvádí představitelé sultána a Jaffara. Neškodný film, který je přece jenom inovativnější než předělávka Lvího krále. Což na druhou stranu moc nepovídá.

• 10.7.2019  14:08
    Občan X (TV film) (1995)

70 % Občan X je překvapivě věrná rekonstrukce případu ukrajinského kanibala s několika desítkami obětí. Film je - bohužel - natočený ještě částečně jakoby ve stylu osmdesátých let a zvlášť ze začátku by mu sedělo ubrat na prkenosti. To samozřejmě neznamená, že by HBO nešlo do grafického zobrazení některých scén, byť toho nejhoršího diváka ušetří. Atmosférou film kupodivu dost připomíná seriál Dobrodružství kriminalistiky. Zkrátka mám dojem, že dnes by z tohohle tématu vznikl lepší film - s lepší kamerou, větším hloubkou postav a emotivním soudním procesem, které v tomhle filmu neuvidíte. Případně by vůbec nejlepší byla forma minisérie. Na druhou stranu - herci jsou skvělí a mojimi favority jsou šarmantní protřelý generál Donald Sutherland, psychiatr Max von Sydow a samozřejmě Jeffrey DeMunn jako samotný nesmělý pervert Čikatilo.

• 8.7.2019  15:17
    Léto 84 (2018)

Jak padá v ostatních komentářích, film jede na osmdesátkové retro vlně. Problém je ovšem v závěru filmu - nostalgie je ne tak uplně nepříjemný pocit a filmy a seriály, které na ten pocit hrají, by rozhodně neměli diváka na konci odměňovat krvavou sprchou a traumatem pro přeživší postavy.

• 8.7.2019  15:12
    Good Omens (TV seriál) (2019)

V Good Omens je několik zajímavých originálních nápadů, to ale nestačí na pět a půl hodiny děje. Troufám si říct, že líp by materiál dopadl ve formě filmu. Takhle v seriálu sledujeme nekonečnou třídílnou expozici, abych nakonec zjistili, že - a asi to nebude spoiler - se zase tolik nestalo a Crowley a Azirafal si zase pokecají v nějakém útulném londýnském podniku.

• 20.6.2019  09:35

70 % Lehkonohé, vizuálně krásné. Jako zakončení série je to plnohodnotný film, byť jediný vývoj u lidských postav vydíme u hlavního hrdiny. Hvězdou je tedy Bezzubka a jeho nová přítelkyně - bílá dračice je mimochodem neuvěřitelně roztomilá. Asi největší překvapení je ovšem to, že tvůrci si nenechali skoro žádná zadní dvířka pro pokračování a skončili předtím, než sérii zničí.

• 18.6.2019  10:27
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Na seriálu jsou vidět roky pečlivé přípravy a skvělé je, že všech pět dílů napsal jeden scénárista a natočil jeden režisér. Díky tomu vzniklo víc než soubor částí, třebaže první (nejlepší) díl je o katastrofě samotné, druhý a třetí o okamžitých akcích a osudech postav, čtvrtý o dlouhodobé práci a pátý je hlavně soudní drama. Černobyl se vyznačuje jistou hororovou mrazivou atmosférou a zároveň úctou k těm, kdo u Černobylu umřeli a riskovali život. Ačkoliv mají tvůrci skoro všechno dokumentárně podložené, nečekejte hraný dokument, jde o velmi sugestivní a velmi přesnou dramatizaci událostí okolo Černobylu. Jedná o seriál, který nebude zapomenutý dva týdny po odvysílání posledního dílu. Ani nevím, jestli se mi víc líbil Harris nebo Skarsgard, protože obě jejich postavy prošly podobnou cestou rozčarování (druhý z nich samozřejmě nejdřív musí přijmout vážnost situace). Zkrátka za tenhle počin klobouk dolů.

• 28.5.2019  22:57

Byť film není bez atmosféry, toho zabalení do sci-fi a hororových klišátek je škoda. Záhada smrti ruských turistů z roku 1959 má skoro jistě prozajčtější vysvětlení skládající se z paniky, umrznutí a pád do nízké rokle, přesto ale autorská licence dovolovala prozkoumat řadu dramatických teorií. Takhle... je Záhada Hory mrtvých jen další horor o přihlouplých amerických studentech.

• 11.4.2019  11:26
    Hellboy (2019)

O něco více krvavé a méně stylové než Del Torro. Byť musím ocenit, že se studio nebálo nejtvrdšího ratingu, tak to prostě není všechno. Hellboy je sympaťák a film má slušné tempo, aby není tak nadsazený, aby se člověk odlehčeně bavil. Na takovou kokotinu se to zkrátka bere moc vážně. Celkově je nový Hellboy mířený asi nejvíc na tak dvanáctileté kluky, akce je tedy zvýrazněná, romance neexistuje a jediná trochu prokreslená postava je ta hlavní. Pět hvězd ovšem dávám za sekvenci s Babou Jagou a překlady hlášek, které jsou mnohdy lepší originálu.

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39