Jinny

okres Praha

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 19.9.2018  13:54
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Zajímavý seriál, který rozhodně diváka nešetří. Očekává určitou spolupráci a pokud jste nedávali pozor, budete se aspoň na chvíli ztrácet. Děj často skáče do minulosti a občas by si člověk přál trochu přímočařejší způsob vyprávění. A některým událostem se ideálně mohl věnovat pilotní film. Altered Carbon se odehrává v zajímavé, temné, ale ne beznadějné budoucnosti a atmosféra by se dala shrnout jako film noir sci-fi. Celkově musím říct, že na dané téma s danými postavami bych si klidně dovedla představit filmovou sérii. Rozhodně se mi ale seriál líbil víc než tématicky obdobný, ale protilidsky naladěný Westworld.

• 19.9.2018  13:46

Vzhledem k tématu vás asi nepřekvapí, že film je takvou ujetou verzí pohádky o Malé mořské víle. Atmosféra filmu je skvělá, trochu pohádková, trochu magicko-realistická a trochu pornografická. A nenechte se mýlit, ty dvě holky mají právem zuby a ocasy jako barakudy. Čili i na krev dojde. Asi nejlepší částí filmu jsou hypnotická hudební čísla. Co filmu podráží nohy je konec, od kterého bych čekala vzhledem k odvážnosti filmu něco přece jenom inovativnějšího.

• 14.9.2018  12:29

70 % Ano, není to vůbec špatné. Ale jak se říká, bohužel to není ani nijak výjimečně dobré. Ve filmu vlastně není nic, co by člověka zaskočilo. Je to dobrý příspěvek do SW univerza co se týče world buildingu, ale myslím, že se v tomhle případě mělo studio vydat cestou žánrového filmu. I přes moje očekávání nebyl představitel hlavní role slabou stránkou filmu, ale nejzapamatovatelnější postavou je paradoxně (podobně jako u Rogue One) droid.

• 13.9.2018  11:07

Nový Predátor je poněkud chaoticky sestřihané a má problémy s plynutím děje. Pokud dojde na akci, tak stojí za to, potíž je v tom, že film rozhodně mohl a měl být nadupanější. Není to špatný příspěvek do predátořího univerza (byť si o pokračování říká trochu moc hlasitě). Predátoři z roku 2010 se mi ovšem líbili víc, už kvůli vážnějšímu a temnějšímu pojetí.

• 13.9.2018  11:02

Horůrek s pomalu budovanou atmosférou, kde Vás nejdrsnější scény ne až tak vyděsí... spíš znechutí syrovostí. Film se dlouho tváří jako duchařský horor a divák až při finišování zjistí, že se jedná o jiný subžánr a že drobné zmínky a vizuální detaily ze začátku příběhu vůbec nebyly náhodné. Suma sumárum solidní práce, kterou ke čtyřem hvězdám donese tísnivá atmosféra.

• 12.8.2018  20:58
    Annihilation (2018)

Annihilation má ambice, které z velké části splnil. Interpretaci konce nechává z velké části na divákovi a film docela hezky graduje ke katarzi. Garland předvedl několik mrazivých sci-fi-hororových scén. Postavy jsou pojaté chladněji a chvíli mi trvalo, než jsem trochu chápala chování hlavní hrdinky, ale tohle koneckonců nemá být pschologická nebo vztahová studie.

• 12.8.2018  20:51
    Noc hrůzy (1985)

70 % Z filmu je cítit až dětinské nadšení pro dané téma. Nejedná se o horor v tom smyslu, že by vás něco vyděsilo - spíš už znechutilo. Hlavní hvězdou je Chris Sarandon a jo, ten chlap ví, co dělá. Při současné osmdesátkové nostalgické vlně můžu fanouškům žánru doporučit spíš tenhle originál než novější remake, které oproti svému předchůdci jakoby zůstal někde na půl cesty.

• 12.8.2018  20:44

Hacksaw Ridge je válečný film staromódního střihu - pomalu se rozjíždí, hodnoty jsou americké a když konečně dojde na akci, stojí to za to. Technicky se jedná o skvělou podívanou a všechny postavy jsou dobře zahrané. Mel Gibson nezklamal v tom, že válečnou řezničinu ukázal krvavou a brutální a chaotickou. Problém je ovšem v tom, že hlavní hrdina je postava je (bohužel) někdo, s jehož motivacemi se dnešní člověk jenom těžko ztotožní.

• 8.7.2018  17:22
    Blok 99 (2017)

Skvělý Vince Vaughn v revenge pornu... Film začíná v neuspěchaném tempu, ale postupně si vybuduje kvalitní timing. Nečekejte vězeňské drama, i když i jeho elementy film má. Blok 99 je především o explicitním násilí, až do té míry, že ke konci jsem si už říkala, že by film mohl ubrat. No, neubral. Pokud bych měla Blok 99 k něčemu přirovnat, tak jsou to akční filmy sedmdesátých let, které taky před ničím necouvaly.

• 8.7.2018  17:14
    Nová šance (2017)

Komediální drama o čtyřech nalomených lidech, kteří na sebe vzájemně mají ten nejlepší vliv. Nová šance není nic nového pod sluncem, ale ty, kdo mají rádi americká indie dramata a herectví J.K. Simmonse můžu jedině doporučit.

• 15.5.2018  21:33
    7 životů (2017)

70 % Kombinace dobrého a špatného. 7 životů je sci-fi o světě budoucnosti na pokraji zhroucení a originální je zpracováním, ne už tak příběhem. Dost věcí nedávalo při zamyšlení smysl a celé téma o příliš mnoho dětech zasazené do Evropy působí trochu zvláštně. Sledovat sedmerčata je na začátku samozřejmě matoucí, ale film je pak docela šikovně od sebe odliší a každá má aspoň chvíli svůj prostor. A konec? No, na první pohled je ambivalentní, na druhý pohledu už moc ne :)

• 7.5.2018  09:49

Avengers jsou technicky skvěle udělaná komiksovka, ale nic přelomového to skutečně není. Postav bylo ještě víc než v Civil War a tentokrát je víc vidět, jak těžké bylo dopřát všem aspoň trochu místa. Tvůrci měli některé postavy prostě vynechat a ne plnit fanouškům přání. Co se mi líbilo nejvíc, tak to byla interakce Starka a Strange a Throra s Quillem. Taky Thanos byl lepší, než jsem čekala, a jestli budou chtít, může to ještě být celkem shakespearovská postava. A ano, postav umřelo dost a absolutně souhlasím s názorem, že u aspoň části z nich to bude dočasné. Taky neměli odvahu aspoň dočasně zabít některého z držáků filmového univerza.

• 2.5.2018  10:19

Tiché místo je především atmosférická chuťovka a nějakou hlubší analýzu filmového světa neustojí (rozhodně ne jeom s tím, co vidíme). Ani hororovým klišátkům se film nevyhnul, od lekaček až po ostré zuby mimozemských potvor. Nicméně... klišátka fungují, řemeslně se jedná o dobrou práci a herci zdatně nahrazují to, že o postavách nevíme nic kromě jejich rodinných vztahů. P.S. Dabéři se tentokrát při svojí práci pochopitelně nepředřou :)

• 2.5.2018  10:04
    The Hero (2017)

Velmi civilní film o (zase jedou) umírání, který vynáší nahoru hlavně Sam Elliott. Herec jedné role se snaží před koncem napravit, co se dřív podělal, a světě div se, tady to nepůsobí pateticky. Musím ocenit i konec, který jenom zdánlivě ukazuje, že se nic nezměnilo, protože my jako diváci víme, že to není pravda.

• 24.4.2018  09:37
    Spojenci (2016)

Zemeckis se snaží, Pitt se snaží, Cotillard se snaží. Výsledkem je bohužel emočně plochý film, kde emoce měly hrát zásadní roli. Určitě nejsilnější pasáž je ta střední, ve které Max Vatan dostane paranoidní pilulku. Ve výsledku jsou Spojenci solidní špionské drama z II. světové války, ale to není zrovna nevyužitý žánr. Možná největší chybou bylo obsazení velkých jmen do hlavních rolí, protože to zbytočně přidává na plakátovosti filmu.

• 29.3.2018  23:07

Nebudu tu rozebírat technickou stránku filmu - je skvělá, Spielberg pořád umí akční scény a vizuál je překrásný. Můžeme popojet? Srdce filmu je jeden typický americký kluk, který (tak jako většina lidí v jeho době) před realitou utíká do světa, který je barevnější, odvázanější a můžete v něm každou chvíli být někdo jiný. Velmi dobře funguje spojení s dívkou jeho srdce, které rychlostí vývoje odpovídá jejich mládí a jejich odcizené době. I nápad se třemi klíči ke splnění úkolu a závěrečná zkouška se do filmu hodily jak p...l na nočník. První věc, co film sráží, jsou záporáci. Ne že by neměli osobnost, ale Nolan Sorrento nedostal příležitost opravdu někomu uškodit a jeho podřízená, která by skutečně měla na to někomu ublížit, má příliš málo prostoru. Druhá věc je nevyužité zpracování tématu, které je... příliš plakátové. Spielberg z námětu mohl udělat klasiku, ale jezdí příliš po povrchu na to, aby tenhle film byl něco víc než geekovská jízda.

• 22.3.2018  16:29

Uvolněná dobrodružná komedie, která si na nic nehraje. Ví přesně, čím chce být a dělá to dobře - a právě té nadsázky a toho, že postavy jsou prezentované jako figurky, ale sám film se do toho faktu laskavým způsobem naváží, si vážím nejvíc. Na rozdíl od spousty jiných soudobých dobrodružných filmů Jumanji chápe důvod, proč se diváci rozhodli jít právě na tenhle druh filmu. Výlet do džungle, který si stejně jako u prvního Jumanji nebudu mít problém zopakovat.

• 22.3.2018  16:20

Ano, pointu jsem znala, i když tohle je ve skutečnosti moje první vcelku viděná verze Vraždy v Orient expresu a tak hodnocení trochu nadsadím. Nikdo nepřinesl na stříbrné plátno tolik klasiky jako Kenneth Branagh a ani tentokrát nezklamal. Všechny aspekty filmu jsou poctivé jako jednička na desetilibrovce a sám Branagh je skvělý Poirot - excentrický, inteligentní a o něco méně okatě roztomilý než David Suchet. Divadelní odhalení na závěr mi svým pojetím nesedlo, Poirotova závěrečná reakce ovšem ano.

• 18.3.2018  23:25
    Tomb Raider (2018)

50 % Tohle mohla být zábavná akční jízda s parádním vizuálem a dvěma pistolemi vyzbrojenou rošťenkou v hlavní roli. Bohužel je výsledný produkt vizuálně nezajímavý, působí dost chudě, a co se týče příběhu, dělá naprosto stejnou chybu jako Assassin's Creed - příběh o organizaci snažící se pomocí nadpřirozených artefaktů ovládnout svět bere smrtelně vážně. Tomb Raider je typický produkt hollywoodského běžící pásu na každou aspoň trochu známou značku. Ten konec naznačující, že od teď to teda konečně bude sranda, je hřebíček do rakve.

• 8.3.2018  15:27
    Já, Tonya (2017)

Zvláštní, černohumorný a velmi lidský biopic. Tonya Hardingová je "white trash", mluví sprostě, nechá se mlátit manželem a při tom všem se zoufale snaží uspět v tom jediném, v čem je dobrá. Není to žádná extra sympatická filmová hrdinka, ale jak ostatně dokazuje i konec, je to velká bojovnice. Margot Robbie je skvělá a díky tomu, že trochu ubrala na vzhledu, vynikne její nasazení a schopnost prožívat emoce. Jednoznačně můžu film doporučit nejenom sportovním fanouškům, ale i těm, kdo ocení dramata všedního dne.

• 15.2.2018  13:08
    Tvář vody (2017)

Guillermova fetišistická mezidruhová love story... má především přepálenou stopáž. Příběh je prostý a předvídatelný a je to víceméně jednohubka a natáhnout stopáž na dvě hodiny logicky přineslo hodně zbytečných scén. Stylizace padesátých let je krásná, ale neukotvuje příběh tak, jak bych si představovala. Vidíme politické a sociální pozadí, ale to je až na nějaké třetí koleji, ačkoliv ta americko-sovětská podzápletka mohla vést do mnohem zajímavějších míst. Stejně jako kouzelné schopnosti našeho téměř půvabného vodního monstra. Michal Shannon je jako záporák skvělý, ale bylo by fajn, kdyby přece jenom dostal příležitost dodat charakteru větší nuance.

• 13.2.2018  11:30
    Láska v bílém pekle (TV seriál) (2004)

Nemylte se, i přes téma kapitalismu jde tahle minisérie pevně ve stopách Pýchy a předsudku a Jany Eyrové. I tady k sobě ústřední pár od začátku cítí silnou vazbu, ale zároveň jsou tak trochu sociálně retardovaní a jejich zázemí je naopak rozděluje. Ačkoliv je hlavní hrdinka zahraná dobře (a přesně), je to Richard Armitage, kdo si krade scény pro sebe. Za ten soustředěný výkon, výmluvné pohledy na Margaret a seveřanský přízvuk v kombinaci se sametovým hlasem si zasloužil každou libru.

• 3.2.2018  18:04
    1922 (2017)

Nepříliš nápaditá adaptace typické Kingovské novely. 1922 je původně příběh ve stylu řecké tragédie, příběh, který nezačíná pro hlavní postavu dobře a bude jenom hůř, příběh o fatálním rozhodnutí hlavní postavy a bizardních ranách osudu, které ho následují. Adaptace tohle nedokázala dobře prodat, i když povinné dějové prostocviky splnila. Místo aby se soustředila na to, co měla v příběhu zdůraznit, drží se příliš otrocky předlohy, aniž by byla stejně úderná. Hororové elementy zrovna tak nebyly pojaté jako něco, co zrovna tak dobře můžou být jenom halušky hlavní postavy. Suma sumárum tři kukuřičné klasy tenhle film získává na výpravu a výkon Thomase Janea.

• 29.1.2018  10:53

Obrazově působivé akční sci-fi, které má sympatické hrdiny a typický Bessonovský nadhled. Bohužel ale nemá přidanou hodnotu ani překvapivé zvraty a vyčpí ve stylu "přišel a zase odešel a nikdo se kvůli tomu nevěšel". Možná to chtělo zajímavější představitele dvou hlavních rolí, možná trochu serióznější pojetí. Každopádně se jedná spíš o oddechový film na víkendový večer než povinnost pro fanoušky žánru.

• 27.1.2018  14:04
    Coco (2017)

Že je Coco animák o rodinných hodnotách, to asi nikoho nepřekvapí. Zpracování tématu ale už určitě ano. Nemluvím ani tak o originální inspiraci mexickým svátkem mrtvých a výletu do záhrobí, které je vizuálně překrásné. Jde o neinfantilní poselství o rodinné dynamice, vzpomínkách na mrtvé a fakt, že vzpomínky na mrtvé nemusejí nutně vést k pláči. Právě kvůli poslednímu bodu bych film doporučila spíš dětem starším devíti let, které ho už budou schopné pobrat. Coco je pro mě jeden z nejpovedenějších animáků za poslední roky a třebaže je těžké nebýt na konci filmů citově pohnutý, Coco nikdy nesklouzne do takové té brutální formy citového vydírání.

• 17.1.2018  18:09

Moc se mi líbilo téma epizody - rodiče a jejich touha ze strachu děti ovládat (což je jednodušší než vychovávat) a jak to dopadá, když ta touha zajde příliš daleko. Není to v žádném případě překvapivý příběh a je zpracovaní poctivě, ne invenčně. Body navíc ale dávám za všeříkající poslední záběr, kde dcera udělá přesně to, čeho se všichni rodiče děsí.

• 11.1.2018  19:12

70 % Vizuálně vymazlený biopic o tom, jak byl appeasement poražen. Wright je o něco lepší režisér než vypravěč, a tak dramaticky film sice funguje, ale mezi špičku žánru v tomhle směru nepatří. Film tak táhnou hlavně Gary Oldman (opět skvěle hraje očima a gesty), Kristin Scott Thomas a Ben Mendelsohn jako stále občas koktající král Bertie. Mezi nejlepší filmy loňského roku bych Nejtemnější hodinu nezařadila už kvůli tomu, že některé scény jsou příliš kýčovité - nicméně s Nolenovým Dunkerkem tenhle film tvoří krásné vizuální a tématické combo.

• 20.12.2017  13:28
    Maudie (2016)

Sympatické biografické drama a nezvyklá love story. Maud je i přes těžkou artritidu pozitivní, trpělivě snáší výpady proti své osobě a nakonec je i překvapivě silná a stojí si za svým. Jejím protějškem je hrubián a emocionální pařez Everett, který navzdory svojí povaze dovolí Maud nastěhovat se do svého domu (a postele a srdce). Druhým tématem filmu jsou její rozkošné naivistické kresby, jejichž úspěch jí dodá sebevědomí. Ve zkratce jde o příběh losera, který ke štěstí přišel, a je podaný odpovídajícím sentimentálním způsobem, ačkoliv ve vesnických kulisách. Poselství filmu ho ale u mě vyšvihlo na čtyři hvězdy z pěti.

• 14.12.2017  14:03

Lepší než Force Awakens? To bezesporu. Tenhle film pevně stojí na vlastních nohou a nespoléhá tolik na nostalgii a odkazy. Velmi mě potěšilo, že v mnoha ohledech rozvíjí lore Hvězdných válek a to občas nečekanými způsoby. Pokud tvůrci mluvili o tom, že inspirací bude Impérium vrací úder, mysleli tím skutečně dospělejší tón, ne že Impérium bude použité jako šablona. Je to dobrý Star Wars film? Je... drzý, ale rozhodně bych ho kvalitou postavila na roveň původní trilogie. Je to film, který v mnoha ohledech připomíná dílo od fanouška pro fanoušky. Některé linky vedlejších postav potřebovaly prostřihat, aby film líp ubíhal. Film docela odvážně uzavřel některé otázky a konflikty už ve druhé části trilogie a u některých postav to bude chtít notnou dávku kreativity, aby v posledním filmu měly co nového nabídnout. Luke je skvělý a stejně tak Mark Hamill. Chápu, co Hamill myslel tím, že nesouhlasí s cestou, kterou pro Luka tvůrci vybrali - je cynický, odmítá roli "zachránce galaxie" a o přesvědčení Jediů o tom, že mají patent na světlou stranu Síly, si myslí svoje. Na to, že Hamill s tou vizí nesouhlasil, ji exekuoval na jedničku. A teď SPOILERová část. Ve Force Awakens mi Carrie Fisher přišla trochu nucená a byl to Ford, koho jsem po letech viděla hrát s určitým nadšením pro věc. Tady ale Carrie nezklamala. Dějový oblouk Leiy tu ale uzavřený není a bude zvláštní vidět, jak ve třetím díle trilogie uzavře její story úvodní text nebo dialog ostatních postav. Tohle myslím byla chyba a studio mělo udělat určité dotáčky a nechat si pro třetí film Lukea, ne Leiu.

• 8.12.2017  11:04

Jak už to u adaptací her bývá, tvůrci se snažili zůstat hře věrní a dostat do filmu zbytečné detaily, aniž by svět dané hry kvalitně zpracovali filmovým jazykem. Pravda je, že kdyby režisér udělal jedno nebo dvě blbá rozhodnutí, byl z tohohle "díla" nejspíš pořád zábavný film. U výsledné verze ale ani nevím, kde začít kritizovat, protože celé pojetí je špatně. Jako hlavní téma si scénáristi vybrali Jablko ráje, což je sci-fi červená nit, která se spojuje hry podobně jako rivalita Asasínů a Templářů, ale nikdy se kolem něj neměl tímhle způsobem točit celý děj. Druhý problém je prostředí. Zajímalo by mě, jestli Justin Kurzel viděl alespoň gameplay nějaké AC hry na YouTube. Pokud by ji viděl, věděl by, že mnohem, mnohem víc času se v AC tráví v historických kulisách. Teď si představte, jak zajímavé by bylo sledovat zamilovaný pár španělských asasínů, kteří se v době dokončované reconquisty a španělské inkvizice (pro potřeby filmu ovládané Templáři) snaží lavírovat mezi intrikujícími Ferdinandem Aragonským, Isabelou Kastilskou a zbytky maurské moci ve Španělsku. Je rigidní katolictví pro lidi opravdu lepší než islám, nebo inkvizice přináší řád a jednotu? Jak moc se musí panovník mýlit, aby ho asasín zradil? Ve vedlejší roli Kryštof Kolumbus. No a teď - co skutečně vidíme ve filmu? Sledujeme nepříliš zajímavého ani sympatického Cala odsouzeného na smrt za zabití pasáka (!), kolem kterého krouží kamera ve snaze dodat drama a akci. V trochu zmatečné a dost krátké historické lince sledujeme pár asasínů, kteří pravděpodobně (?) mají být Španělé, o kterých se příliš nedozvíme a příliš nás nezajímají, jak poskakují po andaluských střechách. Ponechme stranou, že Andalusie 15. století je prašná polopoušť plná starých budov, natáčená přes zažloutlý filtr, a z nějakého důvodu tu ve filmu všichni mluví španělsky, i když v herním světě všichni mluví anglicky, i když angličtinu někteří z nich nemohli slyšet ani z vlaku. Jenom minimum akce ve filmu by se dala označit za skutečně asasínskou. Ortel filmu podepsali Fassbender, Cotillardová i Jeremy Irons, kteří na plátně jenom existují a nejspíš si celou dobu přáli být někde jinde, protože nemají co hrát a když už, tak jenom šablony. Jiná herní adaptace - Warcraft - je oproti tomuhle veledílo.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38