Jinny

okres Praha

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 11.1.2019  13:45

Ano, je to otevřené self-promo studia Disney a film je plný product placementu, za který se vůbec nestydí. Netvrdila bych, že film není pro děti - poselství o přátelství je rozhodně pro děti a děti jsou zároveň dnes často zběhlejší na internetu než jejich rodiče (i tohle ve filmu uvidíte). Pro dospělé jsou hlavně povedené meta vtípky (Disney princezny!) Je tu samozřejmě posun oproti prvnímu dílu, ale to je v rámci pokračování animáků vlastně dobře.

• 7.1.2019  23:53
    Upgrade (2018)

Příběh si hraje s očekáváním toho, kdo je jeho záporák, a nakonec ze sebe přece jenom vychrlí... jiné sci-fi klišátko. Pravda je, že ten konec na druhou stranu dost zamrazí, pokud přijmete to, že Upgrade si na nic nehraje a prověřené postupy příliš uprgradovat nebude. Ony prověřené postupy ovšem film provádí na jedničku. Nejblíž bych film přirovnala k některých epizodám seriálu Black Mirror, který je na druhou stranu přece jenom odvážnější. Upgrade se vyniká v tom, že je přímočarostí připomene akční filmy osmdesátých let, na druhou stranu při tom, jak dneska akční filmy občas spíš připomínají počítačovou animaci, díky bohu za to.

• 1.1.2019  15:18

Po řadě poněkud únavných a podobných si marvelovek je tu animovaný Spider-Man a... je všechno, co člověk od dobrého komiksového filmu čeká. Je především vizuálně krásný, moderní a celkově technicky prvotřídní film. To by samo o sobě nestačilo, ale zároveň má uvolněnou atmosféru, aniž by se sám snižoval na frašku. Miles Morales je teenager, ale zároveň sympatický teenager, který na nové schopnosti reaguje přesně tak, jak čekáte, a zvládá je zprvu opravdu mizerně. Přesto se mým oblíbencem stal spíš Peter Parker, tentokrát v roli, v jaké jsme ho ještě neviděli, a naštěstí bez origin story. Kvalitní film a kvalitní komedie, na které je vidět, že byla dělaná s láskou.

• 30.12.2018  20:02
    Sestra (2018)

Atmosféra středověkého rumunského kláštera je sice působivá, jinak ale film o mnoho víc nepředvedl. Asi je zbytečné tohle u hororu po tisící kritizovat, ale nějaká ta pravidla vlastního světa - co démon může udělat a co nemůže a proč v mnoha chvílích postavy jenom straší - by se dodržovat mohla. Postavy nejsou úplně hloupé nebo neschopné, ale přece jen si u nich můžete odškrtávat hororové tématické tropy. Sestra je jednohubka na odreagování, nic víc. Protože bát se příliš nebudete.

• 28.12.2018  13:35
    Castlevania (TV seriál) (2017)

Ačkoliv je seriál inspirovaný sérií počítačových her, je úplně fuk, jestli je znáte, seriál s hrami má společného opravdu jen málo. Kdybych měla styl seriálu jednoduše popsat, tak si představte vizuální styl komiksového R-ratingového manga. S Drákulou. A nekromancií. A lovcem upírů a středověkým Bladem. A masakrem vesničanů skoro v každém dílu. Takhle násilný animovaný seriál jsem možná neviděla ještě nikdy. A kupodivu s tak dobře napsanými postavami - hlavně poslední zástupce slavné válečnické dynastie, Drákulův syn a dva lidští Drakulovi pomocníci. Abych jenom nechválila, tak hudba mohla být lepší a občas jako by se děj zastavil, aby nám postavy něco řekly o sobě a svých motivacích. Třetí série už je mimochodem schválená, takže uvidíme, kam se seriál posune.

• 28.12.2018  13:34

Inu, občas je vidět trochu horší animátorské řemeslo a děj neubíhá úplně plynule. Film obsahuje ingredience, které od Constantina chceme - cynismus, démony a krev. Všechno v neředěné podobě. Fanouškům komiksového Constantina bych ale přece jen doporučila krotší Ligu spravedlivých: Temno, zkrátka protože se jedná o celkově lepší film.

• 19.12.2018  15:49
    Venom (2018)

Na režiséra firmu Zombieland je toto poněkud krotké a nijak zvlášť vtipné (ano, vím, že je to vina studia, ale to na výsledném produktu nic nemění). Hlavní postavě dodává na zajímavosti jedině charisma Toma Hardyho. Zato Venom si vede líp. Je to brutální hajzlík, kterého byste chtěli vidět víc. Zápletku radši řešit nebudu, je tak v rámci komiksů tuctová a předvídatelná, až si říkám, že to není chyba, že je to tak schválně

• 13.12.2018  09:09
    Aquaman (2018)

Velmi krásné, velmi barevné a pravděpodobně cesta, na kterou by se DC filmy měly navázat. Momoa je skvělý a zasloužil si každý cent. Příběhově film pokulhává, což nejspíš nikoho nešokuje. Nevím ovšem, co u komiksové pohádky opravňuje skoro dvou a půl hodinovou stopáž.

• 27.11.2018  15:35

Největší devízou filmu je skvělá Blake Lively jako über-bitch, sympatická je i Anna Kendrick. Film si hraje s premisou filmu Zmizelá, ale příběhově mu zůstaly kalhoty stažené na půl žerdi. A ani to lehkonohé zakončení není to, co film celou dobu sliboval. Hezký film pro chvilku s alkoholickým nápojem s kamarádkou, nic víc.

• 27.11.2018  14:13

Vizuální přehlídka nejmoderší trikové technologie. Jinak také telenovelí drama s rodinnými odhaleními, kde se kouzlení používá bez vnitřního řádu kouzelnického světa, prostě cokoliv, co se právě tvůrcům hodí, je pomocí kouzel možné. Žádná z postav vyjma Newta Scamandera tentokrát zajímavá není. A černokněžník Grindelwald není nic víc než chodící vysvětlující epozice. Vlastně nejsilnější stránkou filmu je nostalgický návrat do Bradavic a Jude Law jako Brumbál, což bohužel o něčem vypovídá.

• 29.10.2018  14:41

Ústřední dvojka je spolu roztomilá a tradičně se propracuje od antipatií k pochopení a romantickým citům. Kromě romantické linky je ale stejně důležitý mírně morbidní podtón okolností, za jakých se setkávají. Celkově je většina humoru sarkastická nebo (až překvapivě) vyloženě černá. Billy Wilder zároveň lehkonohou komedie obohatil obligátní dovolenkovou nahotou a krásnou scenérií jižní Itálie plus strefováním se do některých italských klišé. Je to příjemné pokoukání, které právě proto, že hlavním hrdinům umřeli rodiče a hlavní hrdina je tvrdý byznysmen, řeší maximálně tak radost ze života. A to i přes neustálé zdůrazňování, že mužská část páru má kdesi daleko (odcizenou) manželku a děti.

• 19.10.2018  13:12
    Halloween (2018)

70 % Nový Halloween je rozhodne "gory", přesně tak, jak to mají fanoušci žánru rádi. Michael Myers je stále působivý strašák s nadlidskou silou, takže za něj taky dávám palec nahoru. Co si tvůrci mohli odpustit, tak je vnucované feministické poselství.

• 19.9.2018  13:54
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Zajímavý seriál, který rozhodně diváka nešetří. Očekává určitou spolupráci a pokud jste nedávali pozor, budete se aspoň na chvíli ztrácet. Děj často skáče do minulosti a občas by si člověk přál trochu přímočařejší způsob vyprávění. A některým událostem se ideálně mohl věnovat pilotní film. Altered Carbon se odehrává v zajímavé, temné, ale ne beznadějné budoucnosti a atmosféra by se dala shrnout jako film noir sci-fi. Celkově musím říct, že na dané téma s danými postavami bych si klidně dovedla představit filmovou sérii. Rozhodně se mi ale seriál líbil víc než tématicky obdobný, ale protilidsky naladěný Westworld.

• 19.9.2018  13:46

Vzhledem k tématu vás asi nepřekvapí, že film je takvou ujetou verzí pohádky o Malé mořské víle. Atmosféra filmu je skvělá, trochu pohádková, trochu magicko-realistická a trochu pornografická. A nenechte se mýlit, ty dvě holky mají právem zuby a ocasy jako barakudy. Čili i na krev dojde. Asi nejlepší částí filmu jsou hypnotická hudební čísla. Co filmu podráží nohy je konec, od kterého bych čekala vzhledem k odvážnosti filmu něco přece jenom inovativnějšího.

• 14.9.2018  12:29

70 % Ano, není to vůbec špatné. Ale jak se říká, bohužel to není ani nijak výjimečně dobré. Ve filmu vlastně není nic, co by člověka zaskočilo. Je to dobrý příspěvek do SW univerza co se týče world buildingu, ale myslím, že se v tomhle případě mělo studio vydat cestou žánrového filmu. I přes moje očekávání nebyl představitel hlavní role slabou stránkou filmu, ale nejzapamatovatelnější postavou je paradoxně (podobně jako u Rogue One) droid.

• 13.9.2018  11:07

Nový Predátor je poněkud chaoticky sestřihané a má problémy s plynutím děje. Pokud dojde na akci, tak stojí za to, potíž je v tom, že film rozhodně mohl a měl být nadupanější. Není to špatný příspěvek do predátořího univerza (byť si o pokračování říká trochu moc hlasitě). Predátoři z roku 2010 se mi ovšem líbili víc, už kvůli vážnějšímu a temnějšímu pojetí.

• 13.9.2018  11:02

Horůrek s pomalu budovanou atmosférou, kde Vás nejdrsnější scény ne až tak vyděsí... spíš znechutí syrovostí. Film se dlouho tváří jako duchařský horor a divák až při finišování zjistí, že se jedná o jiný subžánr a že drobné zmínky a vizuální detaily ze začátku příběhu vůbec nebyly náhodné. Suma sumárum solidní práce, kterou ke čtyřem hvězdám donese tísnivá atmosféra.

• 12.8.2018  20:58
    Annihilation (2018)

Annihilation má ambice, které z velké části splnil. Interpretaci konce nechává z velké části na divákovi a film docela hezky graduje ke katarzi. Garland předvedl několik mrazivých sci-fi-hororových scén. Postavy jsou pojaté chladněji a chvíli mi trvalo, než jsem trochu chápala chování hlavní hrdinky, ale tohle koneckonců nemá být pschologická nebo vztahová studie.

• 12.8.2018  20:51
    Noc hrůzy (1985)

70 % Z filmu je cítit až dětinské nadšení pro dané téma. Nejedná se o horor v tom smyslu, že by vás něco vyděsilo - spíš už znechutilo. Hlavní hvězdou je Chris Sarandon a jo, ten chlap ví, co dělá. Při současné osmdesátkové nostalgické vlně můžu fanouškům žánru doporučit spíš tenhle originál než novější remake, které oproti svému předchůdci jakoby zůstal někde na půl cesty.

• 12.8.2018  20:44

Hacksaw Ridge je válečný film staromódního střihu - pomalu se rozjíždí, hodnoty jsou americké a když konečně dojde na akci, stojí to za to. Technicky se jedná o skvělou podívanou a všechny postavy jsou dobře zahrané. Mel Gibson nezklamal v tom, že válečnou řezničinu ukázal krvavou a brutální a chaotickou. Problém je ovšem v tom, že hlavní hrdina je postava je (bohužel) někdo, s jehož motivacemi se dnešní člověk jenom těžko ztotožní.

• 8.7.2018  17:22
    Blok 99 (2017)

Skvělý Vince Vaughn v revenge pornu... Film začíná v neuspěchaném tempu, ale postupně si vybuduje kvalitní timing. Nečekejte vězeňské drama, i když i jeho elementy film má. Blok 99 je především o explicitním násilí, až do té míry, že ke konci jsem si už říkala, že by film mohl ubrat. No, neubral. Pokud bych měla Blok 99 k něčemu přirovnat, tak jsou to akční filmy sedmdesátých let, které taky před ničím necouvaly.

• 8.7.2018  17:14
    Nová šance (2017)

Komediální drama o čtyřech nalomených lidech, kteří na sebe vzájemně mají ten nejlepší vliv. Nová šance není nic nového pod sluncem, ale ty, kdo mají rádi americká indie dramata a herectví J.K. Simmonse můžu jedině doporučit.

• 15.5.2018  21:33
    7 životů (2017)

70 % Kombinace dobrého a špatného. 7 životů je sci-fi o světě budoucnosti na pokraji zhroucení a originální je zpracováním, ne už tak příběhem. Dost věcí nedávalo při zamyšlení smysl a celé téma o příliš mnoho dětech zasazené do Evropy působí trochu zvláštně. Sledovat sedmerčata je na začátku samozřejmě matoucí, ale film je pak docela šikovně od sebe odliší a každá má aspoň chvíli svůj prostor. A konec? No, na první pohled je ambivalentní, na druhý pohledu už moc ne :)

• 7.5.2018  09:49

Avengers jsou technicky skvěle udělaná komiksovka, ale nic přelomového to skutečně není. Postav bylo ještě víc než v Civil War a tentokrát je víc vidět, jak těžké bylo dopřát všem aspoň trochu místa. Tvůrci měli některé postavy prostě vynechat a ne plnit fanouškům přání. Co se mi líbilo nejvíc, tak to byla interakce Starka a Strange a Throra s Quillem. Taky Thanos byl lepší, než jsem čekala, a jestli budou chtít, může to ještě být celkem shakespearovská postava. A ano, postav umřelo dost a absolutně souhlasím s názorem, že u aspoň části z nich to bude dočasné. Taky neměli odvahu aspoň dočasně zabít některého z držáků filmového univerza.

• 2.5.2018  10:19

Tiché místo je především atmosférická chuťovka a nějakou hlubší analýzu filmového světa neustojí (rozhodně ne jeom s tím, co vidíme). Ani hororovým klišátkům se film nevyhnul, od lekaček až po ostré zuby mimozemských potvor. Nicméně... klišátka fungují, řemeslně se jedná o dobrou práci a herci zdatně nahrazují to, že o postavách nevíme nic kromě jejich rodinných vztahů. P.S. Dabéři se tentokrát při svojí práci pochopitelně nepředřou :)

• 2.5.2018  10:04
    The Hero (2017)

Velmi civilní film o (zase jedou) umírání, který vynáší nahoru hlavně Sam Elliott. Herec jedné role se snaží před koncem napravit, co se dřív podělal, a světě div se, tady to nepůsobí pateticky. Musím ocenit i konec, který jenom zdánlivě ukazuje, že se nic nezměnilo, protože my jako diváci víme, že to není pravda.

• 24.4.2018  09:37
    Spojenci (2016)

Zemeckis se snaží, Pitt se snaží, Cotillard se snaží. Výsledkem je bohužel emočně plochý film, kde emoce měly hrát zásadní roli. Určitě nejsilnější pasáž je ta střední, ve které Max Vatan dostane paranoidní pilulku. Ve výsledku jsou Spojenci solidní špionské drama z II. světové války, ale to není zrovna nevyužitý žánr. Možná největší chybou bylo obsazení velkých jmen do hlavních rolí, protože to zbytočně přidává na plakátovosti filmu.

• 29.3.2018  23:07

Nebudu tu rozebírat technickou stránku filmu - je skvělá, Spielberg pořád umí akční scény a vizuál je překrásný. Můžeme popojet? Srdce filmu je jeden typický americký kluk, který (tak jako většina lidí v jeho době) před realitou utíká do světa, který je barevnější, odvázanější a můžete v něm každou chvíli být někdo jiný. Velmi dobře funguje spojení s dívkou jeho srdce, které rychlostí vývoje odpovídá jejich mládí a jejich odcizené době. I nápad se třemi klíči ke splnění úkolu a závěrečná zkouška se do filmu hodily jak p...l na nočník. První věc, co film sráží, jsou záporáci. Ne že by neměli osobnost, ale Nolan Sorrento nedostal příležitost opravdu někomu uškodit a jeho podřízená, která by skutečně měla na to někomu ublížit, má příliš málo prostoru. Druhá věc je nevyužité zpracování tématu, které je... příliš plakátové. Spielberg z námětu mohl udělat klasiku, ale jezdí příliš po povrchu na to, aby tenhle film byl něco víc než geekovská jízda.

• 22.3.2018  16:29

Uvolněná dobrodružná komedie, která si na nic nehraje. Ví přesně, čím chce být a dělá to dobře - a právě té nadsázky a toho, že postavy jsou prezentované jako figurky, ale sám film se do toho faktu laskavým způsobem naváží, si vážím nejvíc. Na rozdíl od spousty jiných soudobých dobrodružných filmů Jumanji chápe důvod, proč se diváci rozhodli jít právě na tenhle druh filmu. Výlet do džungle, který si stejně jako u prvního Jumanji nebudu mít problém zopakovat.

• 22.3.2018  16:20

Ano, pointu jsem znala, i když tohle je ve skutečnosti moje první vcelku viděná verze Vraždy v Orient expresu a tak hodnocení trochu nadsadím. Nikdo nepřinesl na stříbrné plátno tolik klasiky jako Kenneth Branagh a ani tentokrát nezklamal. Všechny aspekty filmu jsou poctivé jako jednička na desetilibrovce a sám Branagh je skvělý Poirot - excentrický, inteligentní a o něco méně okatě roztomilý než David Suchet. Divadelní odhalení na závěr mi svým pojetím nesedlo, Poirotova závěrečná reakce ovšem ano.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38