Mama (2013)

Podprůměrné dílko, které si notuje se současnou hororovou produkcí. Podobné vizuální postupy, podobné zvukové efekty, spíše nechutná než děsivá hlavní potvora a hloupá pointa. Mění se jedině základní premisa. Tenhle horůrek mohl budovat na zvláštních rodinných vztazích hlavních postav, ale ani to se nestalo.

Barbar Conan (2011)

Laciné parazitování na zavedené značce. Hlavní hrdina je nesympatický šovinista, jeho společnice je (na rozdíl od původního filmu) nudná a slouží hlavně k tomu, aby ve správné chvíli odložila oblečení, a hlavní záporák je nudný a klišovitý až hanba. Možná by to byl postačující příběh pro počítačovou hru, film má ovšem nároky pořád ještě trochu vyšší.

Nevědomí (2013)

Pastva pro oči, která neurazí ani nenadchne. Jestli děj něco připomíná, tak je to hlavně seriál Krajní meze a po první třetině je zhruba stejně předvídatelný. Pochválit na druhou stranu musím Toma Cruise, který svůj part odehrál s přehledem, a vizuální stylizaci.

Lesní duch (2013)

Lesní duch se v traileru tvářil, že je něco víc, než tuctová předělávka staršího hororu, ale trpí úplně stejnými chybami jako ostatní současné horory. Nulový smysl pro černý humor, nevýrazné postavy, scénář založený na hlouposti postav, které jako by přišly do domu masového vraha a začaly ječet, jestli je někdo doma. Z kina rozhodně nebudete odcházet vyděšení. Bude vám mírně fyzicky nevolno.

Argo (2012)

Ben Affleck sebejistě vypráví příběh o spravedlivě naštvaných muslimech a lidech, co to odskákali. Jen tak bokem nás zasvětí do jednoho úžasně ujetého plánu a předhodí pár ukázek z reality filmové branže. Byla to od něj sázka na jistotu? Byla. A zaslouženě vyhrál.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Oddechovka, která by byla sympatičtější, kdyby hlavní pár nehrály dvě hollywoodské hvězdy. Od Toma Cruise bych čekala trochu víc než druhého Ethana Hunta.

Umění lhát (2009)

Lehce cynický nápad o vynálezu lhaní, který by byl výborný jako komediální skeč (postavy ostatně nejenže nedokážou lhát, ale nedokážou ani držet hubu). Ale těžko se na něm staví americká romantická komedie. První polovina je díky krutě upřímným výstupům postav fajn, druhá polovina je natahovaná, neupřímná a hloupá.

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Základní premisa není špatná a na jejím základě mohlo vniknout cosi jako odlehčené Velmi nebezpečné známosti. Na amerických mainstreamových filmech ostatně nemá smysl kritizovat neoriginalitu a předvídatelnost. Zatímco Sebastianu Valmontovi jsme ale jeho proměnu mohli věřit a většiny diváků se nejspíš nějakým způsobem emotivně dotkla, tady to neplatí ani náhodou. Navíc ani jednoho z přítomných herců nemám příliš v lásce.

Ďábel (2010)

Sbírka hříšníků a ďábel uvěznění ve výtahu... Je milé, že tvůrci tentokrát přesně odhadli, že na delší stopáž prostý námět nestačí. Milá hororová jednohubka.

Noční můra v Elm Street (2010)

Hodina a půl je nejspíš příliš málo na to, aby tvůrci prodali koncept vraha ze snů a historii toho, jak zemřel a proč se mstí (nápověda: ve skutečnosti na to stačila první půl hodina a zhruba první dvě vraždy). Tvůrci nové noční můry to vysvětlují pomalu celou stopáž a zbylo málo času na hororovou zábavu. Krueger byl vždycky krutý bavič, který své oběti zabíjet s fantazií sobě vlastní a na základě jejich osobních nočních můr. Tady se mění v pouhého chraplajícího psychopata.