Jinny

Jinny

Alena Svobodová

okres Praha

homepage

56 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Život Briana (1979)

  A co ty, taky se chceš zasmát jménu mého pfítele, Pyja Čůva? V Norsku prý Briana zakázali pro parodování církve. Potřebujete snad lepší doporučení?

 • poster

  Dobyvatelé ztracené archy (1981)

  "Nechtěl jsem ti ublížit."-"Byla jsem dítě. Zamilovaná. Ale tys věděl, co děláš."-"Ty zrovna tak." Žádný film se v mojich očích nevyrovná Dobyvatelům ztracené archy. Poprvé jsem je viděla v němčině a i tak bych dala pět hvězdiček. Málem jsem se rozbrečela, protože něco takového jsem vždycky chtěla vidět - šarmantní a jednoduše krásnou karnevalovou jízdu. Bez poselství? Možná. Ale odolejte.

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

  Polibek z filmového nebe.

 • poster

  Vetřelci (1986)

  V dětství jsem viděla jako první Camerovy Vetřelce, snad proto k nim mám blíž než k zrovna tak vyvpiplanému prvnímu dílu. Druhý díl je totiž tak nadupaný hororovými scénami, "militantními" hláškami a ženskou silou poručíka Ripleyové, že se mi zkrátka vryl hluboko do paměti a s přibývajícími lety neztrácí nic ze svého slizkého kouzla.

 • poster

  Ukradené Vánoce (1993)

  Stovka dobrých nápadů v příběhu o Vánocích, které byste určitě chtěli zažít (napíšu Ježíškovi o toho plyšového hada!). Je ovšem tenhle kouzelně bizardní svět pro děti nebo pro dospělé? Já odpovím, že pro všechny milovníky filmu.

 • poster

  Hvězdný prach (2007)

  Nepohádka, která potěší vtipem a romantikou a a hlavně tím, že dává smysl. A která obsazením dává na frak i Dannyho parťákům.

 • poster

  Záskok (divadelní záznam) (1997)

  "No počkejte, to bych uměl taky, takhle dědit. Co říkáte, paní mámo? Tenkrát na seně? Je to sichr, dědím půl statku!" Cimrman ve své životní formě - hravý, absurdní a nekonečně vtipnější než cokoliv, co je běžně k vidění v televizi od osmi večer. Maryša dostává pořádný kopanec do rozkroku.

 • poster

  Ratatouille (2007)

  Neubráním se a po dlouhé době dám nějakému filmu pět pyšných hvězd. V tomhle animáku je totiž skvěle vyvážená technická i příběhová složka. P. S. Remy je tak okouzlující krysa, že si příště pořádně rozmyslíte natahovat pastičky na myši.

 • poster

  Nebeská stvoření (1994)

  Ve skutečném světě jsou nešťastné a mají jenom sebe, a tak začnou psát knihu, kde si vysní krásný bizardní svět ve stylu ženských historických románů. Přesto to rozhodně není dojemný film pro maminy na mateřské - a nechybí ani pár zrnek zvláštního Jacksonovského humoru. Kdo by si pomyslel, že film o dvou kamarádkách/lesbičkách, které se dopustí vraždy, může být tak plný zářivých barev. Nebýt nezvládnutého konce, byl by to podobně dokonalý film jako Shawshank.

 • poster

  Kladivo na čarodějnice (1969)

  90%... Režim si (jako tak často) zaplatil film, který měl na cosi útočit (zde církev) a vyšlo z toho něco úplně jiného - alegorie na zrůdnost moci a obludné sobectví. Mistra inkvizitora v jeho tažení za majetkem ostatních nic nezastaví a ze všeho nejméně laxní úřady nebo bezzubost jeho odpůrců. Smyčka se utahuje i kolem děkana Lautnera, představitele toho nejlepšího v lidech... Pro mě osobně možná nejlepší český film vůbec, právě kvůli přesahu, který je v naší kinematografii tak vzácný. Vávra byl přece jenom velký režisér a ve svém nejlepším filmu předvádí, jak si mocní lidé poradí se svými čarodějnicemi, ať už je to krásná kuchařinka nebo Milada Horáková.