maty39

Už ne student

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 25.2.2020  20:21
    Manhunt (2017)

Starší filmy Johna Woo mám hodně rád. Po nepříliš dobrých reakcích jsem Manhunt dlouho odkládal a když jsem se na něj konečně dostal, tak jsem nic extra nečekal a nic extra jsem nedostal. Bohužel John s jeho japonskou anabází spíše nudí. Akce je málo, není příliš dobrá a ani příběh nic nezachraňuje. Hlavní hrdina a ani jeho japonský protějšek nejsou příliš charizmatičtí. Manhunt je typický příklad průměru čínské kinematografie. Vypadá uhlazeně, řemeslně převyšuje své předchůdce, ale chybí tomu ono kouzlo levných akčních bláznivin let osmdesesátých a devadesátých. Kde jsou ty časy kdy John posílal tuny bezejmených pohůnků proti hlavním hrdinům aby byli efektně pobiti v precizně zaranžované choreografii. Kde jsou ty časy kdy John strávil natáčením závěrečné přestřelky v Hard Boiled 40 dní. Tady to vypadá jako by to dal na první dobrou za víkend.

• 17.2.2020  18:53

Geniální film, který jsem viděl víc jak 20x. V originále je neskutečně nahláškovaný a jak jsem se přesvědčil v minulosti, hlášky z Mean girls jsou v anglicky mluvícím světě všudypřítomné. Překvapující je, že neznám u nás v okolí nikoho kdo tento film zná, ale za hranicemi jsou Mean girls docela dobrý icebreaker (ehm, relativně :-)). Stačí použít That's so fetch... a jen sledovat kdo se chytne. Většinou když si Mean girls pustím, tak je sleduji alespoň dvakrát. No nic, jdu koukat dnes podruhé.

• 18.12.2019  21:57

Už jednička nebyla horor a dvojka jde ještě dále a posunuje žánr k sci-fi komedii. Počítám, že spousta nízkých hodnocení jde na vrub faktu, že to není horor. Mě nikdy horory nebavily, takže za mě naopak plusové body k dobru. Dvojka chytře neopakuje premisu jedničky, ale rozvíjí ji velmi originálně a pozvedá ji na další úroveň. A celé to dělá zábavně, postavy jsou sympatické, komediální rovina funguje a sci-fi element mě bavil víc než odkrývání identity vraha. Trojku bych si klidně dal a mohla by to být čistokrevná sci-fi komedie.

• 2.12.2019  21:17
    Pád anděla (2019)

Občas je fajn vidět akčňák staromodního střihu, ze kterého netrčí jedničky a nuly jako sláma ze slamníku. Film, kde se kompletně neignorují fyzikální zákony, ale pouze zdravý rozum a logika. Tak jak to bylo dobrým zvykem v ačních filmech let dávno minulých. Když zohledníme stárnoucího Butlera, průměrný scénář, tak zbyde pouze průměrná, relativně slušná akční historka s průměrnou hollywoodskou akcí.

• 2.12.2019  19:40
    Irčan (2019)

Scorsese ukecaný, Scorsese utahaný, Scorsese příliš dlouhý. Tak nějak si pamatuji Irčana. Irčan vypadá spíše jako film někoho, kdo kouká často na gangsterky, má rád Scorseseho a chtěl si vždy něco podobného natočit. Napadá mě jediný důvod proč to Marty natočil. Spojení De Nira, Al Pacina a Pesciho zní snově... na papíře. Koukat na digitálně omlazené verze všech přítomných je poněkud bizarní (a není to vina CGI - to vypadá v pohodě a dá se na to koukat), ale hlavně zbytečné. Irčan nenabízí nic, co by jsme v rámci žánru neviděli tisíckrát a mnohokrát i lépe, dokonce i v Martyho podání - Casino. Za sebe musím říct, že Irčan je načančaná ztráta času, která se dala vyplnit třeba sledováním Casina. Smutnější je fakt, že letos kinem proletěl jeden film, krerý Martyho nejlepší díla připomínal mnohem více a byl i o třídu lepší a o několik tříd zábavnější - Joker.

• 2.12.2019  19:23
    Parazit (2019)

Parazit ve mě vyvolává mírně protichodné reakce. Po většinu stopáže jsem si užíval briliantně zahraný, řemeslně dokonalý snímek, který se ve finále promění ve standartní thrillerovou historku, která mě nechala mírně rozladěného s touhou dát Parazitovi tři hvězdičky. Možná že důvod mého rozladění pramení z očekávání originálnějšího konce, nebo jsem jen pozapomněl, že podobné katarze jsou téměř trademarkem jihokorejské kinematografie. Nakonec ve mě vyhrála (zhruba) první polovina, která je vynikající a naznačuje velké věci. Ostatně, konec je také výborné řemeslo a relativně zajímavé vyústění.

• 18.9.2019  23:02

Tom Holland je sympaťák a jen díky němu a několika zábavným vedlejším figurkám je druhý Spider-man celkem obstojná zábava. Paradoxně jsem se více bavil když jsme sledovali Petera Parkera a jeho eurotrip. Možná bych překousl vypuštění Mysteria a raději bych sledoval teen komedii než superhrdinský film. Záporák a většina akčních scén mě příliš nenadchnula. Celé to je MCU standart, což zamrzí, protože z některých předchozích filmů víme, že to jde lépe. Na druhou stranu, MCU je stále záruka určité kvality, takže každý průměrně inteligentní divák by měl vědět do čeho jde (přeberte si to jak chcete podle vlastních preferencí). PS: "I love Led Zeppelin" .... to bolelo.

• 12.3.2019  19:15

Jailbreak není vrcholné mlátičkové řemeslo a především ta omáčka kolem bitek je naprosto bez chuti. Postavy existují jen proto, aby se mohli s někým mlátit a o nějaké charizmatické postavě si můžeme necht jen zdát. To je asi ale každému jasné a každý kdo si tento film pustí to udělá jen kvůli bitkám. Ty překvapivě nejsou špatné a je jich dost. Do vrcholu žánru jim mnohé chybí. Kamera si udržuje odstup, příliš se nestříhá a choreografie je na velmi vysoké úrovni.Je vidět, že hlavní aktéři a choreografové bitek věděli co dělají. Škoda jen, že po filmařské stránce to není úplně stoprocentně prodané. Dá se říci, že tomu místy chybí jiskra a onen pověstný wow moment. Občas někde prosvitne nějaký světlejší moment a já osobně nemám problém s dalším shlédnutím, ale budu jen přeskakovat mezi bitkami. Nicméně, ve výsledku jsem vcelku překvapený z faktu, že i v Kambodže jsou schopní natočit podobnou mlátičku. Škoda, že v Číně, potažmo v Hong Kongu to zapomněli.

• 25.2.2019  21:16

Alita je jediná manga, kterou jsem kdy četl a to jen proto, že jsem se kdysi před lety dozvěděl, že James Cameron se jí chystá adaptovat. Bylo to fajn, ale žádné výrazné stopy to na mě nezanechalo. Samozřejmě jsem nebyl nadšený, když si Jim vybral Avatara místo tohoto a Rodriguez jako režisér mě mírně znepokojil. Nyní musím uznat, že neprávem. Nevím, jaký vliv na film měl Cameron, ale Alita je zrežírovaná excelentně. Svět v Alitě vypadá dokonale a minimálně tento fakt postačí jako důvod k návštěvě kina. Navíc je tady styl jakým je Alita vyprávěná a vizuálně stylizovaná. Podobný styl jsem si vždy spojoval se stylem jakým jsou klasická anime stylizovaná a vyprávěná. To platí i akčních scénách. Navíc je tady i samotná Alita (Rosa Salazar), která je naprosto fantastická a neuvěřitelně sympatická. Od prvního momentu, kdy se objeví na plátně, je jasné, kdo je tahounem tohoto filmu. Celkově je Alita film, který má srdce a je z něj vidět láska a úcta k předloze. Alita samozřejmě nebude dokonalý film pro každého, ale pro mě osobně jediným výrazným záporem je fakt, že nikdy neuvidíme pokračování jejího příběhu. V záplavě zbytečných pokračování, které se na nás odevšud valí, by se dvě další kapitoly jistě ztratily :)

• 17.1.2019  20:28

Pouze pro fanoušky (se zvýšeným prahem tolerance) a možná pro pár lidí, co chtějí vidět ze studijních důvodů co se stane při podobném prostřihávání kvůli přístupnosti. Samotný film ztrácí návaznost jednotlivých scén, zábavných momentů výrazně ubylo a dotočený materiál nenahradí zážitek z původního filmu a popravdě ani neospravedlní ztrátu dvou hodin, které by jste věnovali sledování tohoto díla. Komu se nelíbila původní verze alespoň na 90%, tak klidně může zapomenout, že něco podobného existuje a jestliže se na to chce podívat někdo, kdo hodnotil pod 50%.... oh boy.... U mě zvítězila zvědavost a díky tolerantnosti k podobným experimentům jsem to dal v pohodě, ale nikdy více, obzvláště když máme originál.

• 3.10.2018  23:02

U prvního dílu u mě zafungovala nostalgie a odlehčená letní pohodová atmosféra nenáročného muzikálu s rozjásanými písněmi švédské Abby. Druhý díl už nebyl tak úspěšný v nabuzení stejného pocitu spokojenosti. Za prvé, nadpoloviční většina písní, která zde zazní je pro mě neznámá, takže nefunguje nostalgie a za druhé se někam se vytratila i ta pohodová letní bezstarostná atmosféra. To bude asi tím, že se místy řeší trochu závažnější témata a podstatně ubylo humoru (kterého v jedničce také nebylo až zas tak moc). Některé věci v tomto dílu hraničí až s bizardností (zombie Cher a Andy Garcia), ale na druhou stranu, když zazní notoricky známé songy, tak to opět funguje. Sice jsem s tímto dílem nebyl spokojený, ale ani jsem netrpěl.

• 29.9.2018  14:22
    Upgrade (2018)

Upgrade je překvapivě chytrý a kvalitní film, ale protože klame tělem, tak vám to dojde až na konci. Od začátku to vypadá jako klasické béčko o pomstě plné klišé a nelogického jednání jednotlivých postav. O to více překvapí závěr, kdy vše zapadne na své místo a vy dostanete ten "aha moment". Na druhou stranu je Upgrade jeden z těch filmů, co necítím potřebu vidět znova. No dobře, možná za pár let až zapomenu zápletku a závěr. Asi proto, že akce není úplně podle mého gusta. Vypadá sice stylově ale je trochu robotická, což je asi záměrně a v celkovém vyznění filmu i více příhodné. Rozhodně originálně konceptovaná zápletka a film co stojí za vidění.

• 3.9.2018  18:58
    Black-ish (TV seriál) (2014)

Co říct k tomuto sitcomu. Blackish se v některých epizodách věnuje vážným problémům a ve zbytku je to standartní sitcom o jedné dobře situované černošské rodině. Jakožto středovropanům jsou nám asi problémy amerických afričanů celkem šumák a mě osobně vážně brané epizody vysloveně nebavily. Ta zábavnější část vás asi bude bavit podle toho jak si oblíbíte jednotlivé postavy. Nejzábavnější postavy jsou otec rodiny Andre, který umí být afektovaně zábavný, geekovský najstarší syn a nejmladší dcera s psychopatickými sklony. Zbytek jsou jen žánrové figurky, které mě moc neuchvátily a platí to i o Laurence Fishbourneovi. Má své momenty, ale nejzábavnější vedlejší postavy jsou Andreho kolegové z práce. Bílí kolegové jsou samozřejmě magoři s rasistickými sklony, ale největší borec je Charlie, což je totální pošuk, zdroj nelepších vtipů a pro mě osobně asi jeden z hlavních důvodů, proč Blackish sleduji.

• 31.7.2018  18:27

Operation Red Sea nabízí dvě hodiny a něco profesionálně natočené válečné vřavy v čínském podání. To je asi nejvýstižnější popis tohoto čínského kinohitu. Víc nečekejte a pravděpodobně nebudete zklamaní. Čínské filmy obecně mají jiné tempo vyprávění, což pro některé neznalé může být rušivé. Zdánlivě uspěchanější bez jakékoliv mezihry. Nečekejte žádné hypnotické záběry provázené epickým soundtrackem, žádné vysvětlující rozhovory, také postavy a vztahy jsou charakterizované hektičtějším způsobem a občas problýskne typická afektovanost čínské a hong kongské kinematografie. Schéma je jednoduché. Přestřelka, dialogová scéna která pošle hrdiny do další přestřelky, dialogová scéna, přestřelka, ještě delší přestřelka a konec. Tím jsem pokryl rozdíly mezi hollywoodským spektáklem a tímto čínským příspěvkem. Akce se ve všem vyrovná západní konkurenci a dle mého názoru je místy strhující a fenomenálně natočená (netvrdím, že realisticky) nejen na poměry asijské produkce. Pokud porovnám tento film s mým oblíbeným Black Hawk Down, tak to je až překvapivě velmi důstojná prohra o pověstná prsa (v tomto případě) čínské běžkyně. Black Hawk Down je strhující atmosferický zážitek. Operation Red Sea je strhující zážitek. Vlastně mě napadá ještě jeden podstatný rozdíl. Operation Red Sea je extrémně brutální. Kamera moc neuhybá a nabízí občas až znepokojivé záběry na následky výbuchů na lidské tělo. Operation Red Sea je jeden z těch lepších filmů co čínská továrna na sny vyprodukovala za posledních pár let.

• 31.7.2018  17:59
    The Orville (TV seriál) (2017)

Pamatujete si staré Star Treky, Hvězdné brány a další sci-fi epizodické seriály, které už dnes vlastně nejsou moderní? Pak s Orvillem budete cítit silný pocit deja vu. Přestože jméno hlavního tvůrce tohoto seriálu napovídá, že půjde o ztřeštěnou anarchistickou komedii říznutou nekorektním a občas fekálním humorem (nic proti němu), tak samotný seriál je překvapivě umírněná komedie, která využívá dříve nejpoužívanější schéma sci-fi seriálů a přimíchává do něj humor, ale jinak se pohybuje v mantinelech žánru. Humor je nenucený a poměrně zábavný, postavy jsou sympatické a některé zápletky jsou zajímavé. Když nebudete čekat řachandu a jste fanouškem žánru, tak si Orville zřejmě užijete.

• 19.7.2018  21:11

Druhý Ant-Man je možná o chloupek lepší než první díl. Rozhodně má lepší akci a Evangeline Lilly, jejíž postava mě hodně překvapila. Příběh je možná opět zapomenutelný, záporák prakticky není, ale na druhou stranu je to překvapivě zábavná rodinná komedie, která má pekelné tempo a Michaela Peñu.

• 15.7.2018  21:31
    Apokalypsa (1979)

Kdysi před lety jsem viděl Apokalypsu poprvé. Dnes jsem se na ní po letech podíval znovu a poté jsem si pustil i redux verzi, kterou jsem nikdy před tím neviděl. Měl jsem z ní trochu strach. Už úvodní verze by se obešla minimálně bez jedné epizody a v prodloužené verzi jsou přidány dvě další. Apokalypsa je ve své podstatě road trip peklem vietnamské války a během cesty zažívá hlavní hrdina epizodická setkání. Během nich se vyvíjí postava a přesvědčení kapitána Willarda a jeho vztah k plukovníku Kutzovi se kterým se má setkat. Jednotlivá setkání mají rozdílnou úroveň - od geniálních (setkáním s plukovníkem Kilgorem a jeho kavalérií) až po ty zbytečné, které vysloveně zdržují a rozmělňují atmosféru (vystoupení zajíčků). Bohužel v redux verzi je poslední mnou zmíněná epizoda rozšířená ještě o jedno setkání a přidána jedna další epizoda na francouzské plantáži, která nemá k ději a postavám žádný vztah, pouze přidává politický komentář. Kdyby Coppola v redux verzi vystřihl epizodu se zajíčky, tak by jsme dostali naprosto geniální dvouhodinové dílo s neskutečnou hypnotickou atmosférou, výbornými postavami a geniální režii a hlavně s přímočarým tahem na branku bez zbytečného rozmělňování atmosféry. Pokud jste Apokalypsu nikdy neviděli, pak rozhodně je dobré začít kinoverzí, která je podle mě nejlepší. Pokud jste fanda kinoverze, pak si dejte redux verzi, ale podle mě budete koukat na horší film. PS: Martin Sheen je dokonalý.

• 9.7.2018  22:43
    Star Trek: Discovery (TV seriál) (2017)

Star Trek se odvážně vydal tam kam se předtím žádný jiný Star Trek seriál neodvážil. Tzn. opustil ideální svět federace, kde každý člen posádky je kladná a hrdinná postava a vydal se do světa moderních seriálů plných nejednoznačných charakterů a cliffhangerů za každou cenu. Tam kde předchozí seriály sázely na chemii mezi jednotlivými postavami přichází nová série s vyhrocenými vztahy a pochybnými motivacemi. Nejlepší přirovnání, které mě napadá je rozdíl mezi "veselým" MCU a "temným" DC. Samozřejmě, že vytvořit kvalitní temný příběh s nejednoznačnými postavami je těžší, než vytvořit veselé dobrodružství se sympatickými postavami které dokáží zachránit řadu nedostatků v příběhu. Přiznám se bez mučení, že dávám přednost druhému přístupu, protože v prvním přístupu je riziko, že některé postavy jsou vysloveně otravné a odradí od dalšího sledování. U nového Discovery se mi to naštěstí nestalo, ale polovina postav mi byla celkem ukradená (včetně hlavní postavy). Překvapivě nejvíce mě zaujal Jason Isaacs a Michelle Yeoh. Kdo viděl, pochopí ironii této volby. Příběh točící se kolem války s Klingony není marný, ale občas se dopouští přílišného zjednodušení a některých nelogičností. Vzhledem k délce seriálu občas příliš spěchá a místy se mi zdálo, že jsem vynechal epizodu nebo dvě (lépe řečeno: uvítal bych více epizod). Překvapivě, vzhledem k hlavní dějové lince, se nedočkáme až zas tak velkého počtu vesmírných bitev a když už, tak se mi zdály odfláklé a nedostačující. Rozhodně nepokračují v tradici předchozích seriálů, které i přes nižší rozpočty občas vypadaly epičtěji. To neznamená, že by Discovery byla vizuálně odfláklá. Peníze jsou na vizuálních efektech vidět, ale z nějakého důvodu to nevypadá epicky, ale jen hezky. Škoda...ale další sérii si nenechám ujít. 70%

• 26.6.2018  14:14

Rampage je béčko, které se nestydí za své zařazení, naopak ho využívá ke svému prospěchu. Využívá šablonu béček let dávno zapomenutých a jediné v čem se liší je áčkové řemeslo, rozpočet a obsazení. Něco podobného bez přidaných ambicí a ve slušném provedení mi scházelo.

• 20.5.2018  19:12

Všechny Marvelovky kvalitativně oscilují kolem stejné kvalitativní hladiny. Někdy se dostaneme pod tuto hranici a někdy nad ní. Něco jako seriál. Když sledujete seriál, tak jenom proto, že celá série má nějakou úroveň, nebo má postavy které vás baví a chcete vědět co se s nimi stane.Mě tento "seriál" poměrně baví a většinou se hodnocením pohybuji kolem 4 hvězdiček. Pokud se podívám na Black Panthera jako ty to byl samostatně stojící film, tak je to za tři. Příběh je vycpávka a standartní mytologie o vládci, který si musí svůj trůn zasloužit apod. Ideologie, která je nám zde prezentovaná mě nechala klidným, vizuálně je Wakanda zase jen další digitální bordel a akce je průměrná, spíše podprůměrná. Rozhodně nic, co bych chtěl vidět znovu. Vlastně celého pantera nepotřebuji vidět znovu. Samostatná postava pantera je celkem OK. Snad se ukáže lépe v dalších filmech.

• 17.9.2017  21:30

Tak se mi zdá, že už jsem asi poslední člověk na světě, který ještě nad Michaelem Bayem a Transformery nezlomil hůl. Uznávám, že scénáristicky je to to neskutečné peklo. Jednání některých postav v určitých momentech nedává moc smysl, některé postavy jsou zbytečné, celé to vypadá naivně a logika a fyzika je v některých momentech nepřítomná. To jsou všechno dobré argumenty pro mizerné hodnocení, ale protože jsem pravděpodobně poslední člověk na světě, co si užívá Bayův typický vizuál a jeho akci, tak mě to celé vůbec nevadilo, protože jsem se bavil (jen mi trochu vadilo, že ve filmu je překvapivě málo scén, kde se řežou roboti s roboty). Pokud vám Bayův styl vadí, tak se Transformerům vyhněte. Pokud někomu po předchozích dílech nedošlo co má čekat a co dostane, tak by se nad sebou měl zamyslet. Transformeři jsou čistá esence blockbusterovitosti (pěkné české slovo). Každý záběr, každý dialog, hlasitost, barvy a každá exploze je jako vystřižená z traileru na běžný blockbuster. Někoho to může zahltit, ale mě to bavilo. Michael řemeslo nezapomněl. Každý záběr vypadá dokonale a bezchybně. Spousta lidí u Transformerů nadává na Baye, ale já jsem jeho jméno v kolonce scénáře neviděl. Upřímně řečeno, kdyby takový scénář dostal kdokoliv jiný, tak z toho vyleze něco nepředstavitelného. Nechci tvrdit, že pátí Transformeři jsou dobrý film, ale podle mě jsou minimálně zábavní. PS: Místo Megan Fox máme tentokrát ve filmu Isabelu Moner, které je ve filmu 14 (Laura Haddock vypadá marně v porovnání). Michael asi konečně cílí na své hlavní publikum :-)

• 10.9.2017  20:58
    Okouzlený (1967)

Bez mučení se přiznám, že remake se mi líbil podstatně více. Tento styl humoru byl na mě nějak moc suchý. Myslím, že jsem poměrně přesně odhadl u jakých scén a dialogů jsem se měl smát, ale dostavila se jen reakce typu, hmm, to je vtipné ale jaksi nedoprovázená smíchem a často ani úsměvem. Asi mám raději fyzičtější humor novější verze.

• 30.8.2017  10:17
    Will a Grace (TV seriál) (1998)

Willa a Grace jsem nikdy na českých televizích nezachytil a ani jsem před pohledem do komentářů nevěděl, že někdy u nás běžel. Nicméně v originále je to parádní sitcom jehož největším kladem jsou vedlejší postavy. Will a Grace by sami o sobě nebyli až tak zábavní a uznávám, že místy jsou i otravní, ale vše nahrazuje postava afektovaného, povrchního a sebestředného Jacka a hlavně postava multimilonářky Karen, která u Grace "pracuje" jako asistentka jen pro zábavu a jejím největším koníčkem je utrácení peněz ve velkém, polykání přášků a pití alkoholu ještě ve větším a hlavně urážení všech okolo. Její pisklavý hlas tomu dodává to správné grády.

• 16.7.2017  20:41

Když největší hrozbou ve filmu z vetřelčí série není Vetřelec, tak je jisté že si film říká o průser. Když k tomu sledujete nejhloupější posádku v historii veškerých fiktivní letů, tak je dílo zkázy dokonáno. Prozatimní dno série

• 19.2.2017  23:10

Operation Mekong je moderní akčňák téměř hollywoodského střihu s přidanou nokorektností a kontroverzí. Jelikož se jedná o film založený na skutečných událostech, tak se dá říct, že se možná jedná o celkem věrný obraz skutečné situace v oblasti zlatého trojúhélníku. Takový pohled vám mainstreamový hollywood neukáže. Dante Lam je jeden z lepších režisérů v současném čínském filmovém průmyslu a na filmu je to vidět. Akce je nadprůměrná, ale nečekejte wooovské drama, choreografii a déšť kulek a ani hollywoodsky vybroušenou akci. Pokud znáte současné čínské akčňáky, pak asi víte co čekat. Operation Mekong příliš nevybočuje z řady. Pouze je to poctivé řemeslo a slušná zábava.

• 19.2.2017  22:50

Tsui Hark nenatočil dobrý film už téměř 20 let. Že je něco špatně mi došlo už v první přestřelce. Obraz se zastavuje a pak zase rozbíhá a vypadá to divně a rušivě. Naštěstí se to týká jen úvodní přestřelky. Pak sledujeme skupinu vojáků, kteří mají zlikvidovat tlupu banditů. Co na tom, že vojáků je maximálně třicet a banditů asi tisíc. To čínské hrdiny zastavit nemůže. To by mi nevadilo, horší je že film trvá dvě a půl hodiny a zůčtování přijde zhruba v poslední půlhodině. Co tedy se zbylými dvěmi hodinami. Raději ani nechtějte vědět. Jeden z vojáků infiltruje bandity aby získal informace a umožnil útok na opevněné sídlo banditů. Některé postavy jsou hodně zvláštní, obzvláště z komiksu vypadlý vůdce banditů. Ne že by ty dvě hodiny nudily, ale ani moc nebaví. Závěrečné dvě bitvy nejsou špatné a trochu napraví dojem. PS: Scéna s tygrem je jak z jiného filmu, ale je to čínská klasika, kdy do filmu nacpou scénu, která je totálně mimo. PS2: Film je adaptací románu, kterým byla ispirována víceméně stejnojmená čínská opera (scény z ní uvidíte i ve filmu). Celé je to velmi volně inspirováno skutečným bojem čínské armády s bandity a postava vojáka, který infiltruje bandity je také podle skutečnosti.

• 12.2.2017  21:46
    Pasažéři (2016)

Nejdříve bych rád řekl, že Passengers nejsou nejakým převratným filmem, nejsou ani extrémně chytrým filmem a nejsou ani opulentní akční blockbuster. Na druhou stranu mě tento film extrémně bavil. Ústřední dvojice Pratt - Lawrence je sympatická (především Pratt - Lawrence má jiné kvality ;-)), podle mě jejich chemie fungovala stoprocentně. Nebudu tvrdit, že podávají oscarové výkony, ale v rámci příběhu jsou adekvátní. Samotný příběh je relativně originální (minimálně místem a okolnostmi - jinak je to verze Robinsona Crusoe) a má zajímavě zapracované jedno morální dilema. Řekl bych, že kdokoliv jiný v Prattově pozici by udělal to samé. Řešení tohoto dilematu je teoreticky rozcestí na kterém by se různí tvůrci vydali různými směry, třeba směrem k hororu, psychothrileru, moralitě, revenge filmu a mnoha dalšími směry. Tvůrci tohoto filmu se vydali více "user friendly" směrem. Pro někoho to bude nepřekonatelný problém, ale mě to bavilo. Kombinace sci-fi, relativní originality zápletky, sympatických hrdinů a nenáročného příběhu je přesně to co mě dovedlo k plnému hodnocení.

• 22.1.2017  21:26
    La La Land (2016)

La La Land opravdu není film pro mě. Šel jsem na něj jen kvůli nadšeným recenzím, ale nečekal jsem žádný zázrak. Ani Whiplash mě moc nenadchnul a ani jeden z těchto filmů už nikdy nepotřebuji vidět znovu. S La la Landem jsem měl větší problém. U muzikálu mě buď musí zaujmout hudba nebo v muzikálu musí být komediální prvky. Pokud se na mě vytasíte s nudnou hudbou a taneční choreografií tak trpím. Jak se v La la Landu začalo zpívat a poskakovat, tak se mi myšlenky začaly toulat všude možně a já naprosto zapomněl, že sleduji film. To je docela zásadní problém. Klidně bych projekci ukočil po stmívačce po první hodině a šel domu. K postavám jsem si nevybudoval žádný vztah, takže mi bylo putna co bude dál a navíc jsem přesně odhadnul co bude následovat. Plusem díky kterému nejdu s hodnocením níže je, že Chazelle je docela talentovaný filmař a umí udělat pěkné záběry. Ale to už dneska v Hollywoodu umí každý druhý.

• 30.10.2016  22:46
    Mai wei (2011)

Plně chápu negativní reakce na tento film. Level patosu a sladkosti je celý film na úrovni kterou buď budete tolerovat a nebo vám totálně znechutí zážitek. Mě je patos, patriotismus a podobné péčka těžce u zadnice, takže jsem se mohl v klidu soustředit na zpracování, postavy, příběh a akci. Příběh je bez přehánění epický a velkofilmový. Mě tyto nepravděpodobné, ale (pro mě) překvapivé zvraty bavily. Sice v jednom filmu dostaneme klišé snad ze všech válečných filmů které vzniky, ale mě pořád zajímalo, co bude dál. Nehodlám se patlat ani v šablonovitosti postav, ale přesunu se k důvodu, proč se na tento film většina lidí dívala. Válečná vřava. Té se nám dostane dost a je i dostatečně intenzivní a poutavá. Občas to vypadá jako první Call of duty (třeba ruská nesibiřská linka je přesná kopie jedné mise z CoD), ale je to neuvěřitelně zábavné a navíc je to pěkně natočené a vypadá draze. Prostě a jednoduše dvě hodiny jednoduché, patosem nasáklé válečné šablonovité zábavy.

• 30.10.2016  22:05

Čínský válečný film o sniperovi, který obsahuje sniperskou akci vlastně jen v první polovině. Ve druhé polovině je akce a střelby dost, ale spíše se podobá filmům Johna Woo. Jakpak by ne, když režisér tohoto filmu pracoval jako střihač na mistrových filmech Hard Boiled, Better Tommorow 1,2 , Bullet in the head a dalších (kromě Killera). David Wu si své režisérské řemeslo piloval na průměrných amerických seriálech a na filmu je to vidět. Když tento film porovnáte s jeho čistě čínskými kolegy, tak zjistíte, že film nemá zběsilé tempo plné střihačského a dějového závodu s divákovou pozorností. Film plyne víceméně v poklidném tempu na které jsme zvyklí ale stále si zachovává asijskou poetiku. Pozitivně mohou někteří vnímat i skutečnost, že už v páté minutě nemáme bordel v postavách jako se stává v některých hong kongských filmech let minulých. Co mě na filmu zaujalo nejvíce bylo to, že příběh má stejnou důležitost jako akce. Tvůrci rozhodně neupozaďují jednotlivé postavy, vztahy mezi nimi a ani dějovou linku na úkor akce. A akce je dost a je výborná. Jak už bylo řečeno, střelba se drží v mantinelech Woovské poetiky. Jen není tak propracovaná s detailně choreografií. Ale moc nechybí. Rozhodně patří k největším kladům tohoto filmu. Jediným problémem filmu je, že tempo místy opadne a závěrečné zúčtování mohlo být o něco epičtější. Pak by to byla další klasika. Takto je to "jen" výborný akční biják z čínské produkce.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21