Armáda temnot (1992)

Evil Dead 2 je lepší, ale Ash je v tomhle díle větší řízek :-))

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Asi suveréně to nejlepší, co ve sci-fi seriálové tvorbě kdy vzniklo. Samozřejmě, že některé díly jsou lepší a některé horší. Osobně si vzpomínam na dva horší, které i tak byly za 4 hvězdy. Některé díly jsou ale vysloveně geniální. Třeba epizoda Scar (Jizva), kdy lidé potřebují těžit důležité suroviny v pásu asteroidů. Tam nemůžou být pod ochranou Battlestarů a tak je musí hlídat stíhačky. Cyloni zde mají samozřejmě své zastoupení. Jedním z nich je i děsivý stíhač, kterému všichni říkají Jizva, podle.. (koukněte a uvidíte). Každopádně excelentní seriál odlišující se naprosto od všeho, co vzniklo doposud. Děj se převážně zaměřuje na lidi tvořící posádku a nenabízí je jen jako chrabré hrdiny jako Star Trek a SG, ale jako obyčejné lidi. Dokáží se spolu pohádat, porvat, chlastají, mluví sprostě, nenávidí se, podvádí se (a to i hlavní postavy, co mají být kladné). Akorát kapitánův syn se chová malinko jako skautík (ne vždy, taky si slízne svoje). Cyloni zde nejsou bráni jako absolutní zlo, ale jako děti lidstva, které se snaží vyrovnat svým stvořitelů a na rozdíl od zde prezentovaného lidstva věří v jediného boha a ne v několik, jako kolonisté. Jedinou výhradu mám ke konci druhé série (konkrétně druhá část posledního dílu), kdy se děj řítí najednou z ničeho nic mílovými kroky a my se posouváme o celý rok v ději. Sice to připravuje vcelku zajímavou zápletku pro třetí sérii, ale po pravdě řečeno mám strach, kam tento seriál směřuje.

Jak na věc (2002)

Will má skvěý život. Jeho jedinou starostí je co koupit za hudbu, kde jíst, na co koukat v TV a kde co nejsnáze ulovit nějakou povolnou slečnu. Závidím mu ;-)

Adresát neznámý (2001)

Klasický Ki-duk. Brutalita spojená s pomalým tempem a ne příliš zajímavym dějem. Navíc herci hrající američany jsou asi jen nějací američané žijící v Koreji. Jsou opravdu špatní, takže americkej voják mi přišel jak z argentinský telenovely. Bez brutálních scén by to byl naprostej brak. Naštěstí v tomhle se Ki-duk vyzná. A neserte se do mě, nebo vám uřežu kozy ;-))

Město bohů (2002)

Kvalitní film. Další země, která dokáže dělat lepší filmy, než Česká republika :-(

Pakárna (2006) (seriál) odpad!

Přepnu na ČT1 a tam nabíhá nějakej animák. WTF. Sem si myslel, že je to zase nějakej instruktážní hnus. Kéž by byl. Hnus, hnus, hnus. A řekne mi někdo, co je to frézovačka? Znám frézku, ale ta vypadá značně jinak

Křižník Potěmkin (1925)

Žádný film bez dialogů není tak přeceňovaný, jako Křižník Potěmkin.

Umučení Krista (2004)

Blbá sranda. Člověk čte, jak je to brutální, ale pak to vidí a kde nic tu nic. V tom nejlepšim se kamera vždy odvrátí. Bez té pověsti, kterou tomu přisoudily staré babky standartní TV film bez jakékoliv zajímavosti. Ale co, kdo chce, tak si i v Rambovi najde duchovní film s veeeelkou myšlenkou.

Fotbal za mřížemi (2001)

Pohodovej filmeček. Neni to žádný veledílo, ale bavil jsem se. A fotbal mám rád, obvzvláště v podání Albionu

Hon na Orla (2006)

Evidentně nízkorozpočtový pokus o Black Hawk Down. Jen bojové scény nejsou tak efektní, nazvat aktéry herci je výsměch a děj je opravdu nezajímavý. Tak koho zajímá 90 minut střílení ať se na to podívá, nebo ať se koukne na kamaráda, jak hraje Call of Duty ;-)