JohnCZ

JohnCZ

okres Jablonec nad Nisou

<< předchozí 1 2 3 4 19 38 56 74
    • 16.9.2018  23:48
    Crossbones (TV seriál) (2014)

Taková light verze Black Sails, která je však zábavnější, než jeho první série. Ale Black Sails vyrostl v něco velkého, Crossbones tu možnost nedostal. Crossbones má naopak solidní tempo hned od začátku, méně se tam kecá a více koná. Jenže z toho není až tak cítit ta pravá pirátská atmosféra a po celou dobu mi tam chybělo to "něco," co Black Sails postupem získal. Malkovich jako Blackbeard je zvláštní volba, to bez debat, ale volba nakonec dobrá, protože kdykoli se objeví na obrazovce, tak si pro sebe získává celou scénu. Ale i ostatní mu zdatně sekundují. Look je velmi televizní, i když slušný rozpočet je postupem času znát a finále vyloženě překvapí poměrně rozsáhlou a režijně zvládnutou bitvou. Co už ale nepotěší je určitá roztříštěnost, kde se poměrně jasná zápletka nakonec úplně sesype a divák tak úplně netuší, kam celé to Černovousovo snažení vedlo.

• 15.9.2018  14:15
    Malý princ (2015)

Animák, který rozvíjí předlohu a myšlenky v ní vyřčené předkládá divákovi více doslovně, což mi ale úplně nesedlo. Stejně jako mnohým především ta druhá polovina. Zobrazení "dospěláckého" je ovšem super a nemohl jsem si nevzpomenout na úžasný kraťas More, takže ani nepřekvapí, že za filmem stojí ten samý tvůrce.

• 14.9.2018  22:49

Milý animák, který příběhově moc nepřekvapí, ale za to okouzlí překrásnou animací a úžasnou hudbou. A že ten příběh je úplně banální ani nevadí. Jakkoli jde o provařenou šablonu, tohle podání hledání vlastní hodnoty a nalézání sebe sama má duši.

• 11.9.2018  21:29
    Titan A.E. (2000)

Škoda, že byl tenhle animák tak neúspěšný, za což asi může především špatné načasování. Mix CGI a klasické kreslené animace je to nadmíru povedený a hlavně nechybí hromada originálních nápadů (a to nejen těch vizuálních). Po všech těch novodobých trojrozměrných animácích s grafikou a postavičkami jak přes kopírák je tohle hodně svěží podívaná. A to nejen proto, že to vypadá parádně, ale také, že to vypráví ne úplně dětský příběh. Svou potemnělostí mi to trochu připomnělo Firefly, takže mě vlastně ani nepřekvapuje, že byl součástí tvůrčího týmu sám velikán Joss Whedon. Závěr se mi zdál trochu zkratkovitý a až příliš pohádkový a trochu tak shodil jinak dobře budovanou mystery atmosféru, ale divák se musí smířit s tím, že to je pořád animák pro mladší. Kdo má ale v sobě stále ještě kousek dítěte a nemá nakoukaná kvanta zcela jistě promakanějšího východního anime, toho tahle nenápadná pecka určitě bavit bude.

• 10.9.2018  23:57
    Střelný prach (TV seriál) (2017)

Vizuálně i herecky skvělé. Kvalitní výprava, bohaté kostýmy, dobří herci v hlavních rolích. Dějově už je to ale trochu suché a místy neúnosně natahované. Dost mě překvapila nekompromisní brutalita. Po všech těch gore slasherech jsem myslel, že už mě nic nezaskočí, ale lámání páteře či trhání týpka na kusy hnedka v úvodu byla podívaná jen pro otrlé. Až tak syrově a nepříjemně to bylo podané. Jon Snow v hlavní roli potěší, byť Kit Harrington je tu prkennější snad ještě víc jak v GoT.

• 9.9.2018  22:18
    Mistr popravčí (TV seriál) (2015)

Jako pilot to má dost strašnej. Tak strašnej, že mě to od seriálu prvně odradilo a dostal jsem se k němu snad až po půl roce, kdy jsem měl chuť na nějakou krátkou historickou jednohubku. A tady to slovo "historická" je potřeba opravdu v tučných uvozovkách. Spíš je to fitktivní drama zasazené do středověku, které se velmi pomalu rozjíždí a od vyloženě mizerné a divně natočené úvodní epizody to začíná velice záhy slušně stoupat. Problémem celého seriálu je až příliš nevýrazný příběh a nejasné směřování děje. Nemá to moc drajv. Je to škoda, protože postavy to má poměrně zajímavé. S dalšími epizody jsem jim začal propadat a některé si i ve finále oblíbil a klidně bych s nimi strávil víc času. Obrazová stránka je pěkná, stejně tak úvodní opening podbarvený hudbou Eda Sheerana. Éďa si v seriálu střihnul, a to překvapivě dost přesvědčivě, i jednu z vedlejších rolí. Potěší fakt, že to zásadní z první série je v seriálu dotaženo do konce, byť závěr je poměrně otevřený. Zrušení není ani tak nečekané, do žánru historických seriálů je to spíše průměrnější příspěvek. Průměrný, leč chytlavý.

• 8.9.2018  23:59

Klasický found footage film, který ovšem vybočuje z řady nezvykle kvalitním provedením a hlavně dinosauří tématikou. Pořád je to béčko, ale dá se na to dobře dívat a i přes roztřesenou ruční kameru typickou pro tento žánr je tam toho dost vidět. Pěkná džungle, fajn CGI ještěři a docela sympatické postavy. Škoda toho určitého klišé v druhé polovině, to si mohli tvůrci odpustit.

• 6.9.2018  22:07

Třetí díl a stejně se nevysvětlilo, proč se to jmenuje Mad Max, když právě Max tam snad jako jediný "mad" není. Každý díl je úplně jiný a tahle už vysokorozpočtová trojka mi sedla nejvíc. Asi hlavně proto, že má konečně příběh, který stojí i docela za řeč. Také ale kamera a výprava velmi mile překvapí a i když se závěrečná honička nevyrovná svou velikostí té z dvojky, celkově je natočená o něco lépe. Pro mainstreamového diváka je to nejspíše nejpřijatelnější podívaná. Ve výsledku to ale působí malinko jako slepá ulička, jelikož se filmový remake i videoherní adaptace stylem a především vizuální podobou inspirují především druhým dílem.

• 5.9.2018  23:22
    Rudá Sonja (1985)

Fleischer si chtěl natočit spin-off k Barbaru Conanovi. Znovu obsadil Arnolda Schwarzeneggera (ovšem do úplně jiné vedlejší role). Hlavní part dostala nesympatická válečnice a ještě otravnější děcko. Ale hlavně je to těžká nuda. Zatímco Barbar the Destroyer i přes svou brakovost pobavil, Sonja se bere smrtelně vážně. Příběhově to přitom nemá vůbec co nabídnout a tempo je i přes krátkou stopáž až příliš utahané.

• 5.9.2018  21:59

První díl Conana má jednu nespornou výhodu. Odolal zubu času a to především díky své temné atmosféře, kvalitní práci s kamerou a absenci výraznějších vizuálních efektů. Dvojka už je více klasickou papundeklovou fantasy s ještě brakovějším scénářem, pořád dost zábavnou, ale ve všech směrech minimálně o třídu horší.

• 4.9.2018  23:53
    Barbar Conan (1982)

Příjemná potemnělost, bohatá výprava, Rková řež a hlavně to za ta léta nijak výrazně nezestárlo. Arnie herecky klasicky topornej, ale jinak ve vrcholné formě!

• 4.9.2018  19:26

Pěkná fantasy pohádka s možná až příliš jednoduchým příběhem, ale také s pěknou obrazovou stránkou a stylovým synth soundtrackem, který se někdy hodí, někdy moc ne, ale jako takový je super a příjemně odráží dobu vzniku.

• 2.9.2018  21:53
    Excalibur (1981)

Brnění možná nablejskanější, jak má budoucnost, ale po stránce děje strašně nezáživně napsaný film působící v dnešní době již značně zastarale. Slabé jak herecky, tak trikově. Toto mi velmi nesedlo.

• 1.9.2018  22:11

Film vyďobal to nejlepší a nejzákladnější z knihy, doplnil o řadu vlastních věcí, dost pasáží vyhodil (ku prospěchu), dějově to lépe provázal a navrch přidal opravdu dechberoucí audiovizuál. Už dlouho mě 140 minut takhle neuteklo. Na druhou stranu mi ale přišlo tempo natolik překotné, že jsem místy skoro až nestíhal. Geekovin oproti knize výrazně ubylo, na druhou stranu ale OASIS a Hallidayovy hádanky v něm dávají po hráčské stránce mnohem víc smysl. A to nejlepší? Mark Rylance jako Halliday. To byl herec na svém místě. Velmi přesný a příjemně dojímavý herecký výkon.

• 30.8.2018  00:11
    Johanka z Arku (TV film) (1999)

I přes televizní formát z konce 90. let solidní výprava. Poměrně syrová atmosféra temného středověku se tu mísí s lehce pohádkovou atmosférou. Leelee jako Johanka je super, ostatní herci obstojní, dokonce se tam mihne i David Nykl. A to není jediná česká stopa. Potemnělé exteriéry českých hradů tomu dávají specifický feel. Jako celek dobré. Trochu rutina, což je limit daný formátem, ale pořád dobré a dostatečně vtahující.

• 28.8.2018  22:41

Mad Max 2 je pro mě film plný rozporů. Na jednu stranu parádní kaskadérské kousky a o poznání více akce celkově. Posun k drsnému absurdnímu postapu je určitě dobrý a na svou dobu jde o něco neokoukaného. Na stranu druhou mi ale film připadá režijně často poněkud nezvládnutý. Z některých scén až příliš smrdí fušeřina. Dějově to také není žádná hitparáda. Zápletka je vyloženě banální a dialogy jsou sice o něco méně debilní, jak v jedničce, ale pořád jsou spíše do počtu. Kdo ale hlavně hledá dobrou akci ze staré školy, Mad Max 2 ho imo docela uspokojí. Za mě je to tak půl na půl.

• 26.8.2018  22:00

Nemůžu tomu upřít jistou atmosféry nejistoty. Divák neví, kdy se to přesně odehrává a o co v tom světě vlastně jde. Jinak je ale děsný brak, který kdoví proč má kultovní status. Hodinu divák čeká na něco, co se mělo stát hnedka na začátku a když konečně Max dostojí své přezdívce, tak je konec. Akční sekvence nejsou špatné, ale je to celé tak nekonzistentně poslepované a s tak retardovanými dialogy, že je to docela otrava. Tehdy nezkušený Mel Gibson tu navíc podává netradičně velmi toporný výkon a lépe na tom nejsou ani záporáci. Nicméně je zajímavé vidět, jak se George Miller vypracoval a a jak za ty roky došel od laciného trashe až k režijně vymakanému postapo akčňáku.

• 26.8.2018  16:50
    Děti planety Duna (TV seriál) (2003)

Vizuálně i trikově určitě mnohem lepší, jak původní Duna, nicméně dějově mě to pořád ne a ne pořádně chytit. Na to, že to narozdíl od první minisérie tentokrát adaptuje dokonce 2 knihy ságy, tak je to dějově takové prosté a celou dobu se tam vlastně nic moc neděje, postavy chodí sem a tam, pronášejí teatrální repliky a akce nula nula nic. Pohnutky postav mi tady již byly naprostou záhadou. Stále jsem měl pocit, jako kdyby mi unikala podstata, což je možná tím, že jsem nečetl předlohu. U filmové adaptace to ale znamená jen jednu věc: není prostě dobrá. Jinak je to ale na jedno zhlédnutí solidní televizní podívaná s překrásnou epickou hudbou Briana Tylera. Slabší 3*.

• 25.8.2018  21:45
    Duna (TV seriál) (2000)

K mému překvapení více fantasy než sci-fi. Ačkoli jsem slavnou předlohu doposud nečetl, svět Duny mě vždycky z doslechu zajímal, Televizní minisérie, navíc točena v barrandovských studiích určitě zaujme. Minimálně svou barevností a opulentními kostýmy, které mě však naopak spíše vadily a první díl odehrávající se převážně v paláci mě díky tomu moc nebavil. V druhé části jsme se podívali do zajímavějších lokací a trochu se to i rozjelo. Triková nedokonalost je v tomto případě paradoxně dost zábavná a nemůžu říct, že by to vypadalo špatně. K těm teatrálním hereckým výstupům to vcelku i sedělo, byť těch pár předpotopních CGI sekvencí renderovaných v nízkém rozlišení si tvůrci mohli buďto odpustit a nebo je prezentovat trochu jinak. Dějově to též kdovíjak neupoutá a pochybuju, že je takhle suchá i předloha. Nedívalo se na to špatně, nenudilo to, ale něco tomu chybělo. Slabší 3*.

• 18.8.2018  13:20
    Deadpool 2 (2018)

Podruhé to samé. Jen je toho víc. Je to často fakt hodně vtipné, výrazně akčnější, místy i dramatické. Nicméně je to především stále oddychová popcornová zábava, která určitě pobaví, ale kvůli fádnějšímu ději z hlavy asi i brzy vyšumí.

• 14.8.2018  22:51

Překvapivě ne až tak dobré, jak jsem po všem tom hajpu očekával. Je to vlastně neskutečně bezdějové a to tak, že je to místy až nuda. I za ty dvě a půl hodiny nedostane nikdo z klaďasů pořádný prostor. Je to víceméně jen slepenec kvalitních akčních scén a krásného CGI, ale nějak to nemá gradaci nebo dokonce tah na branku. Na druhou stranu humorné vsuvky fungují a audiovizuálně je to dechberoucí. Tempo hektické, superhrdinové se řežou o sto šest, ale také není to nic, co bychom už mnohokrát neviděli. Finále svůj emocionální dopad má, ale je také natolik prvoplánové, že se člověk nebojí, protože už teď je jasné, že to je jen cliffhanger na oko a nic to neznamená. Rád bych se mýlil. Thanos samotný je ovšem ukázkou kvalitního záporáka. Není to samoúčelné psychopatické chvástající se pako, ale jedná na základě určité logiky a divák chápe jeho motivace. To je při tvorbě záporné postavy věc zásadní a že takový antagonista funguje nejlépe je Thanos důkazem. Jako celek střízlivé čtyřhvězdí. Solidní blockbuster, ale jako vyvrcholení desetileté cesty v mých očích zatím poněkud nejisté. Na úplný verdikt si nicméně ještě počkám...

• 12.8.2018  11:49
    Dağ II (2016)

Ohromný krok kupředu. Zatímco první díl spíše takovou nezáživnou poloamatérsky natočenou propagandou, dvojka jde ve všech směrech mnohem více do hloubky. Film je to viditelně mnohem dražší. Akčnější, epičtější, vizuálně vypiplanější a s větším dějovým záběrem. Co mě ovšem překvapuje je fakt, že za dvojkou stojí stejný režisér. Režijně je tohle totiž v porovnání s prvním dílem doslova nebe a dudy. Řemeslně perfektní válečný film, který se nebojí kopat do vlastních řad. Je vidět, že herci potřebují především silné vedení a nesmí se ošulit ani následná postprodukce. Pocitově je dvojka úplně někde jinde a hlavně v porovnání s jedničkou jde o 200 % zábavnější film. V závěru sice nechybí kvanta patriotistických řečiček a patos teče po kýblech, ale k celkovému vyznění filmu to docela sedlo a divák se musí naučit tu povinnou propagandu přehlížet. Turci tentokrát velice mile překvapili.

• 11.8.2018  22:41
    Dağ (2012)

Motivován vysokým hodnocením na IMDB jsem se odhodlaně vrhnul na můj první turecký film. Čekal jsem kvalitní válečný survival... a to jsem zrovna tak úplně nedostal. Jako jo, jsou tam dva vojáci obklíčeni nepřítelem snažící se přežít. Film je ale hodně naředěný flashbacky z civilního života, které jsou někdy úsměvné, mnohdy otravně melodramatické a skoro vždy velmi povrchní a často i velmi slabě zahrané. Hlavní hrdina, takový turecký Jake Gyllenhaal je sympaťák, ale těžko se do jeho postavy proniká. Celé je to dost neosobní, poloamatérsky natočené (nasvícení u některých scén působí jak z té nejlevnější turecké telenovely) a hlavně ne moc dobře odehrané. Fanda žánru ocení pěkné scenérie a pohled na netradiční kulturu, ale jako celek to je docela nuda.

• 9.8.2018  23:55
    Extinct (TV seriál) (2017)

Jak už psal UncleMorty, Extinct je strašně těžko hodnotitelný. Přináší nekokoukaný a hodně atraktivní námět a producentem je Scott Orson Card stojící za Enderovic ságou. Jenže Extinct je ultra-low budget seriál, často spíše působící jako fanfilm nebo webseriál od party nadšenců z Kickstarteru. Vlastně mi to až nezdravě připomínalo svou kvalitou céčkovou filmovou ságu Mythica (nehledě, že se tam mihne i jeden z hlavních herců). Zasazení do divočiny v americkém Utahu je fajn. Krajinky pěkné a ušetří se za kulisy. Hlavní hrdinové pobíhají po scéně v roztodivných kostýmech připomínajících spíše cosplayové setkání fanoušků fantasy. No a nakonec i ten scénář moc nestihá. Po prvních svěže působících dílech to spadne do stereotypu a divák zjišťuje, že je zápletka vlastně velice banální. Dějově to vykrádá kde co, především Hvězdnou bránu - nechybí zlé parazitické organismy přichycené k mozkovému kmeni hostitele, žhnoucí oči a dokonce ani tyčové energetické zbraně. Finále sice přineslo dobrý cliffhanger, ale obávám se, že kvůli nedostatečným financím by z toho stejně nakonec nic moc zajímavého nebylo. Přesto je mi zrušení trochu líto. Ono to bylo nakonec docela snaživé, herci sice nebyli kdovíjak zkušení a věrohodní, ale bylo vidět, že do toho dávají hodně a byli.. no... prostě snaživí. Svým způsobem mě to docela chytlo, byť místy ale i nudilo. Více jak padesátiminutová stopáž na jeden díl je fakt moc, obzvlášť, když je to dějově vlastně docela prázdné. Sympatické, ale prázdné, zrušené a nedokončené.

• 5.8.2018  11:17

Nadčasově působící katastrofák, kde paradoxně to nejvíc zastarale působící je zdlouhavý úvod a všechny ty prkenné dialogy a sexistické momenty. Jakmile se rozjede to pravé inferno, tak je to film plný skvělých praktických efektů a napínavých momentů. A jde to i bez trapných hlášek a přepáleného patosu.

• 4.8.2018  19:10
    9/11 (2017)

Ono to vážně není moc dobrej film, ale je fakt, že to obsahuje pár reálných záběrů, ze kterých mrazí i po takové době. Je to klasické béčko odehrávající se na jednom malém místě. Tentokrát o uvězněných lidech v jednom z výtahů uvnitř WTC. I přes nízké hodnocení mě námět zaujal a navíc to má na béčko dost solidní herecké obsazení. Takže proč ne, říkal jsem si. Inu, docela mě překvapilo, jak špatné výkony dokáží dobří herci podat, když nemají schopné vedení. 9/11 tématika dělá tenhle film zajímavým (což asi byl i účel), jinak je to podprůměrná záležitost.

• 4.8.2018  14:42
    Nebe (2002)

Esteticky pěkné (kamera, prostředí), herecky silné, ale emocionálně mě to v pozdější fázi už úplně minulo. Možná proto, že se film s blížícím se koncem čím dál více vzdaluje realitě a a směřuje do artových vod. Cover filmu velmi klame tělem.

• 4.8.2018  02:37

Technicky slušné řemeslo, ale celé je to napsané takovým tím neosobitě mdlým způsobem. Skáče se tam z místa na místo, film se na žádný aspekt, postavu či dějovou linii dostatečně nesoustředí a ještě se plýtvá místem na afektovaný taneční pseudoart. Nekompromisní a nekomplikované finále potěšilo, byť celkově rozpačitý dojem z filmu už moc nezachránilo.

• 1.8.2018  23:03
    Letec (2004)

Opravdový velkofilm beroucí životní příběh Howarda Hughese od podlahy. Jak moc je to zfilmování reálné asi neposoudím, ale zábavnost je značně kolísavá. Režijně i vizuálně je to klasický vypiplaný Scorsese. Poctivou výpravu a bohaté kostýmy trochu kazí levněji vypadající CGI, což asi bude i poplatné době vzniku. Hlavní problém vidím v tradičně přepálené stopáži. Film s nesympatickým hlavním hrdinou prostě nedokáže diváka 100% udržet celé tři hodiny. To je vlastně můj jediný a nejzásadnější problém, který s Letcem mám. Herecká sestava je prvotřídní, Leo podává tradičně špičkový výkon a dodává své postavě překvapivou mnohovrstevnatost. Film se více než na letectví soustředí na samotnou hlavní postavu. Což je možná zajímavý tah, ale občas to kvůli své délce spíše uspává.

• 30.7.2018  22:37

Klasická coenovská absurdní satira, která ale měla na víc. Oceňuji fakt, že se scénář oprošťuje od jakýchkoli šablon a film je všechno, jen ne předvídatelný, ale přes tu hromadu šíleností se tak nějak zapomnělo na to hlavní: příběh. Má to pár fajn hlášek, má to skvělého Pitta, ale k lepšímu hodnocení tomu něco chybělo.

<< předchozí 1 2 3 4 19 38 56 74