JohnCZ

okres Jablonec nad Nisou
Úředník

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66
    • 17.8.2017  23:48

Je to americky naivní, je to dojáček (ale ne vyděračka!), ale je to takové milé a co víc, je to fakt luxusně zahrané. A to nejen ze strany naprosto fenomenálního Seana Penna, kterému jsem žral každé gesto a mimický záchvěv, ale taky ze strany Michelle Pfeiffer, jež mi je jindy obvykle docela nesympatická. A nesmím zapomenout na mrňavou Dakotu Fanning, kterou považuju za jednu z vůbec nejlepších dětských hereček své doby. Nevím co místní smetánka blázní, špatný film to rozhodně není, naopak. "Daddy, did God made for you to be like this or was it an accident?"

• 13.8.2017  22:33

Klasický námět časové smyčky provedený jako teen drama? Supr a co víc, výborně to funguje. Vypointování je sice trochu naivní, ale když divák překousne pubertální výstřelky v úvodu, je prozření hlavní hrdinky velice zábavné na sledování. Holky v hlavních rolích jsou sympatické, všemu vévodící Zoey Deutch vyloženě božská a ani režie není vůbec pozadu, potemnělý háv tomu velice seděl a prostředí kanadského města Squamish, kde se měl film údajně natáčet, je oku velmi lahodící. Já myslím, že hodně dobrý a být třeba o 7 let mladší, tak je to u mě jasná kultovka. Takhle "jen" velmi dobré lehce mysteriozní drama.

• 13.8.2017  16:07

Přišlo mi to ještě o maličko nadupanější než první díl, ale k plné spokojenosti mi chyběl výraznější příběh. Jinak je to ale hodně vtipná, barevná, akční a hlavně velice zábavná digitální omalovánka s se sympatickou partou, kterou bych chtěl vidět rozhodně ještě několikrát. Soundtrack opět perfektní, postavy se skvěle doplňují a to jejich hašteření mezi nimi skutečně funguje, Baby Groot je roztomilej božan a těším se na jeho pubertální verzi. V závěru se ale překvapivě docela zvážní a kupodivu v tomto bodě film funguje lépe, než kdy jindy a potěší i titulková sekvence, která je stejně hravá, jako samotný film. Trojka se bude doufám věnovat Rocketovi. Jeho minulost mě zajímá teď asi ze všeho nejvíce.

• 12.8.2017  18:25
    Událost (TV seriál) (2010)

Obsahuje spoilery! The Event na první pohled působí jako takový ten cool konspirační seriál, který nenechá vydechnout. Ona to ale není moc pravda. Zejména začátek mě opravdu zklamal. Úvod do děje je nemastný, neslaný, děj chaoticky podaný, postavy nevýrazné a celé si to hraje na něco velkého, aniž by to bylo podpořeno atraktivním scénářem. Na začátku nám je představena skupina lidí, která je americkou vládou držena pod zámkem. Vypadají jako lidé, chovají se jako lidé, ale oni to jsou mimozemšťané. Problém ovšem je, že jim divák ten mimozemský původ vůbec nevěří. Ačkoli celou sérii dělají bububu, jediné, co předvedou je jakási červí díra (a k tomu jen 2x za celou sérii). Furt se jen kecá, často se mlží a divák si po staru musí všechno představovat. Jenže co fungovalo u Akt X tady kvůli absenci jakékoli mystery atmosféry moc nefunguje a zůstává jen nuda. Ovšem zhruba v polovině série tvůrci konečně odhalují, že mají o čem vyprávět a mytologii mají evidentně promyšlenou na několik sérií dopředu. O samotnou Událost se samozřejmě otřou jen jednou jedinou zmínkou a drtivá většina série je jen velmi natahovanou béčkově působící akční honičkou. S postavami se těžko ztotožňuje, protože jsou nevýrazné a tu jedinou atraktivní - Sophia - scénáristé postupně degradují na plochou pomstychtivou figurku. Přitom jí ale její představitelka dodávala hloubkou a tak celkově Laura Innes hrála svou roli o několik tříd lépe, než zbytek hereckého ansámblu. Přesto mě finální twist nadchl a dost mě mrzí, že seriál nepokračoval, protože tenhle zlomový moment byl přesně to, co The Event od začátku potřeboval. První řada byla evidentně jen zdlouhavou rozehrávačkou něčeho, co mělo v budoucnu přijít.

• 7.8.2017  18:37

Zvláštně pojatý film. Velmi střídmé zpracování této severské báje, natočené jakousi starou kamerou. Celý film vypadá, jako kdyby byl o nějakých 15-20 let starší, než ve skutečnosti je. I název je poměrně zavádějící. Kdo bude očekávat bitvu ve stylu Davida a Goliáše, bude zklamán. Film především vypráví o tom, jak jsou na sebe lidé zbytečně zlí a jak se v historii každá odlišnost trestala smrtí. On to je vlastně dobrý nápad, ale zpracování je bohužel takové režijně dost suché, děj málo vygradovaný a vizuál ryze televizní, což je trochu škoda.

• 6.8.2017  18:23

Sympatickej malej historickej film zasazenej do věčně zasněženého Norska. Dějově jednoduchý klasický, ale divácky vděčný příběh o útěku a záchraně nastupujícího krále. Pěkně natočený, s dobrými bitkami a skvělými záběry na historické lyžaře. Není to nějak přehnaně epické, ale je to celkem i uvěřitelné.

• 3.8.2017  14:13

Jednička excelovala právě v tom, co hodně diváků odsuzuje. Ten film si krásně hrál na něco, co vlastně nebyl a a co víc, ono to fungovalo. Vypadal, že je chytřejší, než ve skutečnosti je. A v tomhle dvojka selhává. Více než na triky se soustředí na akci a poměrně klasickou, byť strašně překombinovanou, cestu za pomstou. Je to akčnější, výbušnější, ale také méně hravé a více násilné, což je škoda. Má to pár supr momentů, ale ten potenciál, který jsem v tom po prvním díle viděl, se prozatím nenaplnil. Příště bych to nasměroval někam úplně jinam. Tahle neobyčejně sympatická partička by si to zasloužila.

• 1.8.2017  19:17

Poctivě, ale tak trochu rutinně natočená gangsterka. S minimem vizuálních efektů, postavena na hercích a dobové atmosféře. Nenudí, ale také nijak zvlášť neohromí.

• 31.7.2017  18:03

Nevím, proč by tihle dva pošuci Krayovi měli být legendami zločinu. On vlastně jejich příběh není ani moc zajímavý, natož aby se dal považovat za legendární. Celý film stojí hlavně na perfektní dvojroli Toma Hardyho a vtipně černohumorně pojatém stylu vyprávění (zvrhle srandovní headshot v poslední třetině neměl chybu). Režisér a herci dokázali i z nevýrazného příběhu vytvořit docela zajímavý a dost zábavný film a to se cení. 4*, i když trochu slabší.

• 29.7.2017  20:09
    Ztracená budoucnost (TV film) (2010)

Vcelku stravitelný a docela i zábavný, ale jinak hodně rutinní televizní sci-fi s přímočarým dějem a fádní režií. Většinou to působilo jako epizoda z nějakého seriálu z konce 90: let. CGI je ale na tak levný film dost solidní. Ovšem, co tady dělal Sean Bean, to je mi záhadou...

• 29.7.2017  10:20

První Blair Witch byl docela zjevení a vlastně jeden z prvních, ne-li úplně první found footage horor. I tak to byl vlastně docela průměrnej a nezajímavej film a nejinak je tomu i tady. Jen je to o 17 let novější, ale je to nudné, nic tam pořádně není vidět, hodinu a půl tam kdosi s kamerou běhá v noci po lese a natáčí listoví stromů, do toho hystericky a řve a hučí do toho random různé wannabe děsivé zvuky. Finále je pak intenzivní, až jsem se zamýšlel nad zvednutím hodnocení, ale samotnej konec je slaboučký a o ničem. Prostě znova úplně to samé, jen snad ještě horší a bez jakýchkoli inovací.

• 28.7.2017  21:11
    Diablo (2015)

Občas se najde podprůměrně hodnocený film, který mě dokáže pobavit víc, jak leckterý hollywoodský tříáčkový popcorňák. A Diablo mi přichystal velmi zajímavé překvapení, protože se mu to nadmíru povedlo. Je to jasné béčko, takové trochu jednoduše, ale jinak kvalitně napsané. Má to skvělou kameru, putuje se tam překrásným prostředím a postupně to buduje hustší a hustší atmosféru. Režii nemám moc co vytknout. Vskutku dobře se na to dívá a stejně tak se to i poslouchá. Ani ten Scott Eastwood mi nepřišel zas až tak prkenný, jak mnoho lidí povídá. Z mého pohledu zbytečně sestřelený film a i přes trochu lacině useklý konec za mě palec nahoru.

• 27.7.2017  20:39

O trošičku lepší, než jednička řekl bych. Je to celkem vtipné, dějově dost přepálené, zlobotomizované, ale to se dá odpustit, protože to viditelně cílí na mladší diváky. Občas dostanu chuť na nějakou digitální pohádku a i když i tyhle korytnačky jsou spíše průměrné, vesměs jsem se příjemně bavil. Digitál je fakt digitální a je ho hodně, akce je ale v rámci mezí docela přehledná. Jablonského soundtrack burácí na všechny strany, ale hošík se dost nechutně vykrádá. Kdo v tom neslyší transformerský Arrival to Earth, tak kecá. Lidské postavy jsou tak trochu navíc, zejména opět příšerně toporná Megan Fox, která tam vlastně běhá jen pro potěchu oka a nejsem si úplně jistý, jestli takováhle samoúčelná sexualizace jediné ženské hlavní postavy je úplně to pravé ořechové vzhledem k cílovce. Jinak ale fajn blbinka na zhltnutí a zapomenutí.

• 26.7.2017  07:25
    Přežít! (TV seriál) (2008)

V první sérii mírně stereotypní a spíše umírněná "evropská" variace na postapo filmy, byť bez zombie či podobných fantasy vylomenin. Postavy zpočátku jsou sice mírně nesympatické, nejedná se o klasické líbivé typy, ale člověk k nim po zhruba 6 dílech přilne a i přes časté kiksy v logice jednání s nimi začne žít jejich příběh (a ve výsledku se zalíbí i zpočátku nesmírně otravná Samantha). Pomáhá tomu i kvalitnější druhá série, která se už netočí na místě, ale postavy jsou více v pohybu, v nebezpečí a dostávají se do vyhrocenějších situací. Škoda, že to celé končí cliffhangerem. Naštěstí se alespoň ta jedna linka s hledáním ztraceného syna dočká uzavření, takže tvůrcům leccos odpustím.

• 22.7.2017  14:21

Super nápad, kvalitní zpracování v kulisách salónu z Westworldu a co víc, je to skutečně i vtipné!

• 20.7.2017  14:28

Jak by řekl klasik: "To je ale pičovina." Normálně se snažím k filmům vymejšlet komentáře na úrovni, ale tady výjimečně nějak nemám potřebu. Po solidním Diary of the Dead drtivé zklamání.

• 19.7.2017  21:59

Oproti předchozímu kousku rozhodně kvalitativně někde jinde. Found footage styl se tu osvědčil. Vcelku sympatické postavy, kvalitní gore a trocha satirického humoru. Místy to kazí ne zcela přesvědčivé výkony béčkových herců, ale jako nenáročná zombiárna to určitě funguje lépe, než nudný a zastarale působící Land of the Dead.

• 18.7.2017  00:09
    Nostalgik (2014)

Velmi zajímavý námět a supr zpracování jak vizuálně, tak herecky. Na kraťas obzvlášť. Rád bych i viděl v podobném duchu celovečerák, jen s tím rozdílem, že onen twist bych více zakamufloval a neodhalil karty tak brzy

• 17.7.2017  19:13

Původní Night of the Living Dead jsem neviděl, ale od zakladatele žánru bych čekal asi trošičku víc. Romero evidentně zamrzl v čase. Efekty a masky působí jak z desítky let starého filmu. Zombíci jsou nevěrohodní, přehnaně inteligentní a celkově prostě divní. Ono by to všechno až tak nevadilo, kdyby to mělo aspoň nějaký použitelný příběh, ale působí to spíš jak střípek vytažený z nějakého dlouho jedoucího starého seriálu, než jako plnohodnotný film. Celé je to je to bez děje, bez gradace, bez zajímavých postav a blbé k tomu.

• 16.7.2017  16:31
    Girlboss (TV seriál) (2017)

Do seriálu jsem vlastně šel jen kvůli Britt Robertson. Celá zápletka okolo spuštění internetového obchodu s módním oblečením mě vskutku nelákala a opravdu, prvních pár dílů je takový křest ohněm. Protože Sophia je nesympatická panovačná kráva, která si neví rady sama se sebou. Neví, co vlastně od života chce a její vášeň působí spíš jako naivní sen. Seriál ovšem postupně přestává působit tak povrchně, scénář docela slušně postavu Sophie rozebere a divák se tak nakonec i dozví, proč se tak chová. Celá série spíše působí jako sled epizod z jejího života, kvalitativně trochu jako na houpačce - jednou nuda a jednou takřka pětihvězdičková záležitost. Vlastně až v závěru série to začne působit ucelenějším dojmem. K mé radosti se seriál více zabývá vztahy než módou. Kdyby tomu bylo naopak, asi bych to ani nedokoukal. Britt je skvělá jako vždy, ale jako k postavě k ní divák přilne jen s potížemi a určitě ne hned po prvním díle. Nakonec ale fajn, ovšem těch 13 epizod bylo tak akorát.

• 16.7.2017  10:41

Pohodová sci-fi jednohubka, která svým otevřeným koncem působí spíše jako pilot k seriálu. I přes ryze televizní look to je dost zábavné, místy napínavé, dějově trochu banální, ale chytlavé. Hlavní hrdinka je sympatická i přes to její mírně hysterické chování v první půli a Joe Flanigan je hodně vtipnej. Seriálový nášup, kdyby nějaký byl, bych si rozhodně dopřál.

• 15.7.2017  15:30

Pěkná indie vztahovka koncipovaná jako zábavný mindfuck. Ne úplně originální, ale pořád velmi neotřelý a atraktivní námět. Žánrové zařazení může působit mimo, ale to jen proto, že film tak trochu klame tělem, což je ale zároveň jeho nejsilnější stránkou. A opravdu, čím méně o filmu divák ví, tím více si ho užije.

• 15.7.2017  11:53
    Život (2017)

Béčkový scénář, který dostal áčkový vizuál a kvalitní herce. Ale jo, ono to funguje a osobně mě tyhle survival variace na všechny ty Vetřelce a Věci jen tak neomrzí. Jen škoda, že to finále je předvídatelné až hanba a chybí tomu nějaký opravdu dechberoucí moment. Nicméně i tak velmi dobré a zábavné řemeslo.

• 13.7.2017  21:21
    John Wick 2 (2017)

Vesměs to samé, co první díl, jen je všeho více. Akce je pořád vrcholová a Keanu Reeves se rve ze všech sil, ale příběhově je to jinak docela nezáživná nuda. Hodně to zachraňují umělecké headshoty, parádní bitky a sympaťák Reeves.

• 13.7.2017  06:41
    Kruhy (2017)

Další zbytečnej sequel. Samařin vliv měl v původním filmu jasně daná pravidla a omezení, jelikož byl striktně vázán na videokazetu a dávalo to v rámci žánru víceméně dokonalý smysl. Dvojka už tuhle vizi pokazila a trojka si s ní vyloženě vytřela prdel. A bohužel i jako béčkový horor je to prostě slabé. Kruh vždycky stavěl spíše na atmosféře, než na otravných jump scares a to třetímu Kruhu úplně chybí. Vlastně nebýt těch několika záběrů z původního filmu a převzaté hudby, nebylo by se pořádně čeho bát. A to je špatně.

• 11.7.2017  22:58

Je to zábavné, akční, ale působí to na mě hodně jako zakázka. I přes místy slabší CGi je to po vizuální stránce moc pěkné a John C. Reilly je totální sympaťák, ale jinak je to dějově dost sterilní a ta diletantská práce s postavami mně vyloženě vadila. Snaha o atmosféru 60. let je patrná a místy to funguje dobře, akce je fajn. Nicméně Jacksonův King Kong v mých očích jasně vede. Odkazy na Godzillu ovšem potěšily. Snaha vybudovat vedle MCU další universum je patrná a doufám, že se to nakonec i povede. Našlápnuto je k tomu dobře.

• 9.7.2017  16:30
    Leviathan (2015)

Vím jen jedno: chci film! Prosím, moc prosím. Parádní vizuál, supr nápad a pokud by se k tomu přidal i dobrý scénář, mohlo by se jednat o velice dobré a originální sci-fi.

• 8.7.2017  11:57
    Hacker (2015)

Obsahuje nepřímé spoilery. Dobrý thriller, který sází na při zemi se držící děj, nijak zvlášť přehnané hackování a velice realistickou akci (tak dobré přestřelky a kontaktní souboje jsem už dlouho neviděl). Ani na minutku jsem se nenudil, režijně to Mann drží pevně v rukou a jediným zaškobrtnutím se mi tak jevil scénář, který má velice nefilmové vyvrcholení. Ale je to opravdu zaškobrtnutí? Žádný sáhodlouhý proslov, zdlouhavé nahánění nebo gradovaná přestřelka na vrcholu mrakodrapu. Popravdě se mi rychlé a efektivní vyřešení celé situace líbilo, bylo to příjemně svěží. Nedoceněný film.

• 7.7.2017  10:50
    Miami Vice (2006)

Režijně precizní, ale po dějové stránce velmi průměrné krimi drama s minimem akce. I na tu ovšem nakonec dojde a když už se tak stane, je skvělá a intenzivní. A digitální kamera se tu hodí mnohem více než u dobového Public Enemies.

• 6.7.2017  19:20
    J. Edgar (2011)

Snaha o komplexní nahlédnutí do života této slavné osobnosti, která místy trochu drhne díky přespříliš častému skákání v čase a přehršli témat, které chce film řešit. Divák musí poměrně udržovat pozornost, kvůli kontextu možná dokonce vědět i něco málo dopředu (mně třeba dost pomohlo, že jsem bezprostředně před zhlédnutím J. Edgara viděl tématicky související snímek Public Enemies), ale funguje to dobře i jako samostatný film. Sám Hoover je velice zajímavá, i když ne úplně sympatická postava. Není to tedy kompletní životopis, jak je zvykem (na to by bylo potřeba asi mnohem více času), ale jako vyobrazení charakteru J. Edgara Hoovera to funguje dobře. Mistr DiCaprio zvládne opravdu cokoli.

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66