JohnCZ

JohnCZ

okres Jablonec nad Nisou
Co jsem? To kdybych věděl...

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64
    • 22.6.2017  15:01
    Druhá šance (TV seriál) (2016)

I když jsem to čekal dopředu, Second Chance je především promarněný potenciál. Sympatické obsazení a supr čupr námět, který se tradičně zvrhl do epizodického "case-of-the-week" konceptu. Nechci říct vyloženě kriminálky, protože se o čistou krimi nejedná. Jednotlivé zápletky se víceméně točí okolo minulosti hlavního hrdiny, který byl... no šerifem. Takže už z principu se tam přeci jen musí něco takového objevit. Ale ani jednotlivé zápletky nejsou kdovíjak zajímavé. Je tam málo humoru, málo emocí, málo vypjatějších momentů, málo všeho. Přitom technicky to vůbec není špatné, herecky také ne a třeba speciální jazyk používaný "dvojčaty" byl super, ale ve výsledku fungoval jen jako trigger pro jeden menší twist. Strašně dlouho seriálu trvá, než najde nějaký směr a v momentě, kdy se to tradičně trochu rozjede a překlopí víc do směru sci-fi, je konec. Díky bohu, že aspoň trochu uzavřený, i když 10sekundovému cliffhangeru se tvůrci také nevyhnuli. Jako celek to nebylo špatné, ale průměrné a nenápadité.

• 18.6.2017  17:29
    Zakladatel (2016)

Krásná ukázka toho, jak funguje podnikání. Film jako takový je po režijní spíše průměrný, ale Michael Keaton jako přehnaně ambiciozní had je naprosto libový a táhne to hodně nahoru. A "The Founder" je úžasně ironický název.

• 18.6.2017  09:34
    Steve Jobs (2015)

Film, který vůbec komplexně nevypráví o Jobsově životě a vzniku Applu. Ne, naopak za pomocí několika ryze na dialozích postavených momentů vyobrazuje (a to neméně komplexně) jeho charakter a pohled na život a podnikání. Je to skvěle napsané, skvěle zahrané, ale divákovi, který se o Jobse moc nezajímá a o Applu prakticky nic neví, to asi moc neřekne. Minimálně je určitě dobré si předtím střihnout jOBSe z roku 2013. Občas je to ale tak precizní dialogová masturbace, že tomu až trochu schází uvěřitelnost. Pořád je to ale neskutečně vtahující, což je u takhle ukecaného filmu opravdu husarský kousek. Aaron Sorkin mě už ale odzbrojil svou Sociální sítí, která se mi líbila přeci jen o maličko více. Tenhle chlápek fakt ví, co píše.

• 17.6.2017  15:22

Čekal jsem mizerné pokračování, ale Duch pomsty je fakt těžká sračka. Počínaje hrozně laciným lookem (ta dokumentární ruční a věčně na xichtech přilepená kamera se k tomu těžce nehodí), přes mizerné herecké výkony, praštěné klipovité LSD scény až po opravdu strašný scénář, který mě nudil k smrti. Vlastně ani nevím, za co tu jednu hvězdu dávám - možná za místy solidní akci podpořenou překvapivě neodpudivými efekty a pár vtipných sebeshazujících hlášek.

• 17.6.2017  13:05
    Ghost Rider (2007)

Návrat do doby, kdy byly Marvelovky spíše druhořadé filmy. Ghost Rider je taková neškodná kravinka, která nenadchne, ale ani vyloženě neurazí. Přímočarý béčkový příběh, cheesy dialogy, klasicky mírně toporný sympaťák Cage, slušné efekty, ale žádné CGI omalovánky, jak je tomu u současných komiksáren. Má to sice pomalejší rozjezd, ale finále dost věcí vynahrazuje. Slabší 3*.

• 17.6.2017  00:23
    Pád (2016)

Zas tak tragické to není, i když mám teda taky nutkání tomu srazit hodnocení čistě kvůli tomu, že film končí jakoby v půlce, kdy se jakože odhalí "nečekané" tajemství a začne se něco dít. To předtím je ale fajn teen fantasy. Nechybí tomu mírně hororová atmosféra, na takové béčko to má skvěle vybrané lokace, příjemnou obrazovou stránku, krásnou hudbu a řádně vyfešákované osazenstvo (Addison Timlin je tady tradičně... no.. oich). Samozřejmě je to naivní, jednoduché a přehnaně melodramatické, ale kdo má tenhle žánr rád a nevadí mu ten kýč, tak si to asi i užije. Ale jinak je to i v rámci žánru průměrné, dějově nepochopitelně useklé a vzhledem k nevalnému úspěchu se pokračování jen těžko dočkáme.

• 11.6.2017  17:18
    Divočina (2014)

Film, který není ani tolik o přírodě a putování. Jasně, chodí se tam z místa na místo, ale pěkné přírody je tam málo a Wild je především cestou za sebepoznáním. A jelikož mi hlavní postava nebyla kdovíjak sympatická, příliš mě nezaujala ani její minulost ve formě flashbacků. Reese ovšem hraje skvěle a díky ní se dá odpustit i poněkud monotónní děj a spíše fádnější prostředí.

• 10.6.2017  22:56

Zábavná akční řežba, která posouvá celou sérii po stránce šílenosti ještě o kus dále. Oproti předchozím dílům mi ale přišel scénář zbytečně překombinovaný na to, jak byl vlastně banální a akce je po režijní stránce také docela sterilní a některé scény zbytečně dlouhé. Na Linovy a Wanovy díly to prostě nemá.

• 10.6.2017  11:02

Jsem jednoduchý člověk. Je tam vesmír, je tam romance, je tam sentiment, má to pěknou hudbu (Andrew Lockington se dá odhadnout od prvních tónů), má to úžasné záběry jak z reálné Země, tak z CGI verze Marsu a co víc, má to sladkou Britt Robertson a skvělého Garyho Oldmana. A nakonec mi ani vůbec nevadí, že je to vlastně výtažek ze všech možných, novějších i starších, sci-fi, trochu naivní a plné logických děr a vlastně i šablona od začátku do konce a člověk prostě tak nějak tuší, jak to přibližně dopadne. Nenáročný, neinovativní, ale velmi milý film.

• 6.6.2017  20:30

Dva roky předtím, než se pocachtal ve vodách severního ledového oceánu, se Leo objevil v diametrálně odlišném filmu. Ve filmu o kterém jsem popravdě do poslední chvíle ani pořádně nevěděl. O feťácích jsme toho už spoustu a na Requiem for a Dream jen tak něco mít nebude, ale The Basketball Diaries je i tak velice dobrý a dost těžký film. Normálně bych asi napsal, že Leonardo DiCaprio tu předvádí životní herecký výkon, ale to bych asi kecal. Ne že by byl tady špatný, on je prostě jen perfektní úplně všude a i tady jeho herectví bere dech. A hodně mladej Mark Wahlberg mu dobře sekunduje. Film samotný krásně vykresluje všechen ten hnus a špínu okolo a docela bych i uvěřil, že realita je i daleko horší.

• 4.6.2017  18:56

Tak tohle mi do nálady padlo úplně přesně. Netradičně pojaté postapo drama, které si nenuceně hraje s očekáváním diváka a na malé ploše rozjíždí malý příběh o třech postavách. Výborně zahrané, příjemná hudba, krásné prostředí a nejednoznačná pointa.

• 3.6.2017  10:26
    Hitler: Vzestup zla (TV film) (2003)

Je to viditelně dost televizní a občas opravdu až přespříliš dlouhé, ale přesto je film v některých ohledech trochu zkratkovitý - zejména v první půli dost skáče v čase. Robert Carlyle je perfektní, byť vzhledově se Hitlerovi zas až tolik nepodobá. Potěší české lokace, v mém případě zejména využití budovy liberecké radnice. Film krásně zachycuje, jak lehko se může i malej vzteklej psychopatickej skřet dostat k moci za pomoci manipulace a dobrého řečnictví, obzvlášť když má okolo sebe schopné lidi. Místy to působí až jako absurdní dystopické sci-fi a je až k neuvěření, že se něco takového opravdu stalo. Nevím jak věrné zobrazení to v konečném důsledku je, ale společně s německým Der Untergang je to nejrozmáchlejší a nejobsáhlejší Hitlerův životopis.

• 1.6.2017  20:57

Obsahuje spoilery. Na jednu stranu docela solidní teen drama, které vykresluje příběh silně věřící Rachel. Asi za to půjdu za Crowleym do pekla, ale pro tyhle mírně naivní věřící dívčiny mám prostě slabost a nutno podotknout, že na laskavý úsměv Masey McLain se opravdu dobře dívá. Jenže pak je tu ta druhá část, kterou prostě tvůrci filmu nezvládli. Film totiž evidentně točili křesťanští filmaři a často jde film opravdu hodně daleko přes čáru. A i když jsou slova filmové Rachel velmi ušlechtilá a dokáží přimět k zamyšlení, křesťanská agitka opravdu z toho číší na všechny strany a po čase začnou všechny ty teatrální řeči o Ježíšovi a odpuštění působit stereotypně a otravně. Občas tomu chybí větší odstup, který by byl jedině ku prospěchu věci. Kdo tedy čeká detailní a věrohodnou rekonstrukci událostí o střelbě na Columbine, bude nejspíše zklamán. Tohle je opravdu spíše více o příběhu jednotlivce, o vlivu víry a o tom, že stačí okamžik, aby tragédie převrátila na ruby život mnoha lidí.

• 31.5.2017  01:17
    Kocour Bob (2016)

Jednoduchý, ale velmi milý lidský příběh o jednom nevšedním přátelství. Pohodová atmosféra, velice příjemný soundtrack, parádně natočené i zahrané. Žádný velký dějový konstrukt, žádná přehnaná dramatizace, pouze kvalitně odvyprávěný příběh ze života. Příběh, který měl pro jednou dobrý konec. Bob hraje defacto sám sebe a i cameo rolička pro skutečného Jamese Bowena je velice vtipně zakomponovaná - takové propojení reálného příběhu a filmové adaptace se jen tak nevidí. Překvapuje mě, že jsem o tomhle příběhu doposud neslyšel. S knihou to určitě plánuji napravit.

• 30.5.2017  20:21
    WildLike (2014)

Thriller? Nah. Dobrodružné indie drama s důrazem na to drama, postavy a pomalejší tempo. Slečna v hlavní roli je zpočátku trochu nesympatická, ale to se postupem času mění. Bruce Greenwood je sympaťák jako vždy. Film jako celek mi ovšem sedl naprosto. Taková pohodová, ale i trochu posmutněla road-movie o dvou životem zklamaných lidech v překrásném prostředí Aljašky.

• 28.5.2017  15:21

Willa Ferella nemám rád, Marka Wahlberga rád mám. Jejich hašteření docela funguje a Linda Cardellini jim k tomu příjemně sekunduje. Film jako takový je ale přehlídka těch největších klišé, není to ani nijak extra vtipné, ani zábavné a family-friendly to taky úplně není, protože si tvůrci neodpustili trochy trapného fekálního humoru.

• 27.5.2017  01:42

Hodně solidní doplněk, na web kraťas navíc kvalitně natočený - nebýt rozkouskování na několikaminutové díly, působilo by to jako další klasická epizoda. Elena Rodriguez je vcelku zajímavá postava a jsem zvědav, jak si s ní tvůrci v nadcházející sérii poradí.

• 26.5.2017  01:40

Jestli jsem u jedničky řekl, že je po filmařské stránce nadprůměrná, tak je druhý díl v tomto ohledu špičkou českého filmu. Vesměs je to úplně v pohodě srovnatelné se zahraniční produkcí. Můžou za to asi částečně i exotické lokace a trocha, byť lámané, angličtiny. Zakomponování několika absurdně vtipných momentů a hlášek musím vyloženě pochválit, byť se to asi úplně neslučuje s poměrně realistickým pojetím prvního dílu. Bohužel pořád tam jsou vidět rezervy, některé scény nejsou režijně úplně zvládnuté a filmu ubližuje především neúderný závěr, díky kterému celý film tak trochu vyšumí do ztracena.

• 25.5.2017  23:47
    Gangster Ka (2015)

Filmařsky i režijně určitě nadstandardní, způsob vyprávění je ale hlavně na začátku trochu nešťastně chaotický a chvilku trvá, než se divák zorientuje a také, než dostane Káčko konečně slovo. Film by mohl být o něco více polopatický, protože pro člověka, kdo Krejčířův příběh příliš nesledoval, to není úplně vhodně podané a často se ve filmu trochu nepřehledně skáče a unikají souvislosti. Hynek Čermák ale válí, stejně tak Igor Karkarov... eeeh, tedy Predrag Bjelac.

• 23.5.2017  17:21
    Anděl smrti (1998)

Námět připomíná epizodu ze Supernatural, atmosféra zase ty temnější díly Akt X. Čekal jsem temnou krimi a dostal jsou spíše fantasy s dost béčkovým scénářem. Zpracování je ale dost na úrovni, temná atmosféra je fajn a Denzel Washington ve své klasické roli dobráckého poldy možná neohromí, ale za to určitě potěší.

• 22.5.2017  00:20

Podobně o ničem jako jednička, ale má to sem tam docela fajn decentní seksi scény, režijně je to docela ukočírované a hádám, že ty předramatizované cringeworthy dialogy mají svůj původ především v předloze. Do trapnosti to tedy vyloženě nesklouzává, ale občas to nechtěně komediální přeci jen je a to především kvůli puritánské formě, s jakou je daná tématika předkládána. Jako romantika to sice docela funguje, ale chemie mezi herci není kdovíjak výrazná. Je to až tak vyumělkované, až jim to člověk prostě nežere.

• 21.5.2017  15:53

Hvězdu za hudbu. Jinak to bylo utrpení sledovat. Zoufale nevtipné a nudné.

• 20.5.2017  23:07

Je to teda ještě debilnější a nechutnější jak jednička, ale nějakým (asi vánočním) zázrakem mě to zase bavilo. Může za to hlavně Billy Bob Thornton, ten je pořád skvělej a celej film na jeho cynické póze víceméně stojí. Vtipy sice moc inteligence nepobraly, ale jsou docela vtipné, ale pravda je, že v mnoha ohledech jde film až moc přes čáru. Kathy Bates je tu fakt dost odpudivá. Slabší 3*.

• 20.5.2017  15:16

Vetchý v hlavní roli je super, ale film jak takový je scenáristicky příliš zkratkovitý, nedotažený a klouže hodně po povrchu. Filmařský ovšem velmi dobré, klipovité často kritizované prostřihy ani tak nevadí a je tam cítit velká inspirace režií Tonyho Scotta.

• 20.5.2017  00:08
    Volný pád (1993)

Popravdě jsem od Volného pádu zas tak moc nečekal, ale dostal jsem dost zábavný thriller. Michael Douglas je parádně děsivě sympatický psychopat (ač to zní celé jako oxymóron) a celá první polovina filmu nesoucí se v sarkastické, někdy až skoro komediální vlně, je vlastně dost trefná (scéna v Whammy Burgeru). Ani zbytek filmu v ničem nezaostává, ovšem nese se už spíše v klasické thrillerové rovině. Finále super a Robert Duvall je nejsympatičtější polda široko daleko.

• 19.5.2017  00:52

Syrová a nemilosrdná rozlučka s jedním z neikoničtějších superhrdinů, dá-li se Wolverine tak nazvat. Hugh Jackman dává do svého Logana všechno, Dafne Keen je příjemným překvapením a celé se to nese v relativně komorním a přímočarém, ale stále hodně adrenalinovém duchu, což je fajn změna po všech těch překombinovaných a přebarvičkovaných X-Menech z posledních let. A Rkový rating tomu vyloženě svědčí. X-Men Origins ale z mého pohledu zůstal nepřekonán.

• 15.5.2017  19:37
    THX 1138 (1971)

Velice mě překvapil hodně nadčasový vizuál navozující hutnou orwellovskou atmosféru prostředí dystopické budoucnosti, kterou paradoxně kazí některé nezapadající zastaralé CGI scény přidané v Director's Cut edici z roku 2004. Film působí dostatečně divně, ale zároveň ne natolik, aby nedokázal pohltit. Problém vidím spíš v tom, že je THX 1138 film až příliš nedějový, ústřední postavy neosobní (což byl tentokrát asi i záměr) a i přes kratší stopáž má velké problémy udržet si tempo. Prostě takový ten nešvar starých filmů.

• 15.5.2017  02:32
    6 Years (2015)

Jednoduchý film, který asi i docela věrně zobrazuje dlouholetý do háje jdoucí vztah. Problém je, že obsahově to vlastně nic moc navíc nenabízí. Herci sice hrají slušně, ale jejich role jsou otravné a obzvlášť Farmiga s tím nekonečným šmátráním se ve vlasech a afektovanými hysterickými záchvaty působila, že ji je minimálně o 5 let míň, než by její postavě mělo být. Přesto, jako celek asi docela koukatelný, ale nijak zvlášť obohacující film.

• 14.5.2017  18:21
    Eyewitness (TV seriál) (2016)

Pro krimi minisérie mám slabost a tahle slibovala seveřany inspirovaný příběh v atmosférickém prostředí amerického vidlákova. Nakonec je to ale ze 2/3 rodinné drama a gay vztahovka a krimi zápletka hraje mnohem menší roli, než jsem od seriálu očekával. V zásadě je celá krimi zápletka strašně jednoduchá a děj moc netáhne. A i k postavám jsem po celou dobu přistupoval spíše neutrálně. Ne že by byly vyloženě nesympatické, ale osobně mě nijak zvlášť neoslovily a to včetně záporáka, který byl tak trochu promarněnou příležitostí. Nicméně je to atmosférické, místy docela napínavé a po těch 10 epizod si to drží slušné tempo. Finále je překvapivě uspokojující a seriál se dá tedy považovat za velice dobře uzavřený.

• 8.5.2017  03:25
    Aftermath (2017)

Arnie na stará kolena bere role v malých dramatických filmech a po slabší Maggie je Aftermath příjemné překvapení. Tedy, "příjemné." Film to naopak moc příjemný není. Vlastně je to neředěná depka o ztrátě blízkých. Ale Arnie je skvělej a kdo říká, že neumí hrát, tenhle film je důkazem o jeho hereckých kvalitách. Po formální stránce je to ale vcelku rutinní film, který neurazí a ani nenadchne.

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64