JohnCZ

JohnCZ

okres Jablonec nad Nisou
Úředník

33 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 19 36 54 71
  • 18.3.2018  02:12

  Jeden z těch filmů, který má jistě své kvality, ale je příběhově natolik odporný, že mu prostě vyšší hodnocení udělit nemůžu a nechci. Tady toho samoúčelného násilí a krutosti bylo opravdu moc a není to dějově zas až tak kvalitní, aby si ho film dokázal obhájit. Herecky dobré, Sean Penn vyloženě excelentní. Ale znova se na to už rozhodně nepodívám.

  • 17.3.2018  23:53
  Nebe a země (1993)
  ****

  Líbí se, že co Stoneův film o vietnamské válce, to naprosto odlišný pohled a Heaven & Earth je pohled dost možná nejzajímavější a to proto, že je nejoriginálnější. Je to pohled na válku očima vietnamských vesničanů, konkrétně očima vietnamské dívky, která vskutku prožije příběh, který stojí za to vyprávět. Je to nádherný film. Ošklivý, surový, místy nepříjemný a přesto nádherný a to nejen překrásným audiovizuálem, ale i svým mírumilovným vyzněním. Krásná Hiep Thi Le je naprosto skvělá a přesvědčivá a překvapil i Tommy Lee Jones v pro něj dost atypické, ale dost možná nejsilnější roli. Oproti zbylým filmům Olivera Stonea pojednávajícím o vietnamské válce je Heaven & Earth rozhodně nejkýčovitější a nejmelodramatičtější, ale k tomu příběhu to i docela sedí.

  • 17.3.2018  16:14

  Část přímo ve Vietnamu drsná a nekompromisní a funguje jako skvělý trigger pro přerod hlavní postavy z idealistického mladíka na zničenou trosku. Tom Cruise tu ukazuje, kolik poloh dokáže s přehledem zahrát a to klidně i v rámci jedné jediné postavy. Ožralecký breakdown perfektní.

  • 17.3.2018  10:38

  Vlastně docela civilní film o lidech a následcích válečného konfliktu, ale také film, kde viceméně chybí nějaký větší konflikt a díky tomu je tříhodinová délka naprosto neopodstatněná a každá scéna v prvních dvou hodinách trvá průměrně 3x déle, než by musela. Je to ale kvalitně natočený film komplexně mapující všechny 3 fáze - před válkou, ve válce a po válce, perfektně zahraný, ale svou délkou dost ubíjející.

  • 11.3.2018  12:58

  In Loving Memory of our Princess Carrie Fisher. Přiznám se, že při těchto slovech a charakteristické hudbě v závěrečných titulcích jsem měl na krajíčku. Obavy se nenaplnily a zatímco The Force Awakens bodoval známou atmosférou a příběhem, který vzdával holt úplně první, resp. čtvrté epizodě, The Last Jedi naplno rozjíždí nový příběh. Abych řekl pravdu, moc nerozumím těm nářkům zaslepených fandů, který brečí snad v každé druhé diskuzi, že Disney dělá ságu infantilní. Spíše naopak. The Last Jedi je dost možná nejdospělejším filmem z tohoto světa a ta troška roztomilosti a infantilního humoru k němu odjakživa patřila. The Last Jedi je výbušná jízda od začátku do konce, stojící výhradně na silných charakterech (Kylo Ren je jedním, z nejlepších a nejzajímavějších záporáků na plátně za poslední dobu), nekompromisních zvratech a odhaleních (opět co se postav týče) a příběh jako takový jde mírně do pozadí, což je má jediná výtka. Tahle epizoda není ani zdaleka jen o špičkovém CGI, ale především o vývoji charakterů, které byly nastíněny v epizodě předchozí a zároveň je to epizoda, která je dost viditelně odrazovým můstkem pro úplně odlišný směr celé ságy. A ačkoli mi budou moji milovaní v čele s Lukem, Hanem nebo Leiou chybět, směle se těším na další dobrodružství a jsem připraven se posunout dál.

  • 10.3.2018  22:40

  Tenhle film byl se dal rozdělit na dvě části. Osobně se mi líbila nejvíce ta první nesoucí se v atmosféře klasické "kámoši na tahu" komedie. Druhá polovina sice navnadila jistým twistem, ale pak už to samotné akční pobíhání nějak ztrácelo dech. Je vidět, že situační komedie jde téhle partičce nejlépe a toho by se měli držet.

  • 10.3.2018  10:15

  Sympatický film, který ani není na komedii moc vtipný, ale za to je našlapaný kvalitní rockovou hudbou. Příjemná, i když ničím výjimečná, pohodovka a upřímná pocta rock'n'rollu.

  • 6.3.2018  23:28
  Paddington 2 (2017)
  ****

  Obdobně sympatické jako jednička, medvěd je rozanimovaný stejně úžasně, ale příběhově se mi to jevilo o fous slabší, ačkoli Hugh Grant je rozhodně lepší záporák. Finále ovšem nedojme jen největšího cynika a je fajn, že ho tvůrci neutopili v patosu, ale ukončili to hezky mile a úderně.

  • 6.3.2018  21:01
  Tvář vody (2017)
  ****

  R-ková wtf pohádka, ale tohle že je oscarový materiál? Ale asi proč ne, byť překvapení se zbavit nemůžu. The Shape of Water mě po spíše vlažných ohlasech docela mile překvapil. Je to divné, ale taky dost své. Rybák v hlavní roli je sympaťák a jeho femme fatale sice není kdovíjaká krasavice, ale je svým způsobem zajímavá. Je to pěkně stylizované, vizuálně přitažlivé, občas i překvapivě dost násilné, ale stále takové staromilsky mírumilovné.

  • 5.3.2018  21:22

  Škoda, že to nevydrželo být tak absurdně vtipné po celou dobu. Protože první polovina je mega vtipná deprese plná špičkově vypointovaných dialogů (přirovnávání církve). Je to takový mix In Bruges a Fargo a z obojího si bere to nejlepší - černočerný humor především. K tomu připočtěme netradiční příběh ignorující klasické žánrové šablony a skvělý hudební podkres (opět, inspirace ve Fargo se nezapře). V době hyperkorektního Hollywoodu jsem rád za takovýhle film. Obzvlášť, když hlavním hrdinou je policajt, co rád mučí negry... a mlátí bukvice... a prostě se vlastně s nikým zrovna moc nesere.

  • 4.3.2018  11:41

  Sympatické drama z amerického venkova, které stojí především na charismatu Johnnyho Deppa a výborném herectví Leonarda DiCapria. Ještě taková ta staromilská atmosféra amerického maloměsta je tu vystihnuta skvěle a vlastně jediné, co mi tu nesedělo, je krajně nesympatická Juliette Lewis. Jinak ale klasický dramatický Hallström.

  • 3.3.2018  21:12

  Kvalitní a zajímavý film s výborným hereckým výkonem nejen Matthewa McConaugheyho, ale i Jareda Leta, kterého jsem do poslední chvíle nepoznal. Bez nějakého zbytečného patosu a tlačení na emoce odvyprávěný, pro lékařství asi i docela důležitý, příběh tak, jak se asi i stal.

  • 27.2.2018  00:17

  Umírněná a realisticky příjemná dobovka se skvělými hereckými výkony a jednoduchým, leč lidským příběhem. Pěkná výprava i kvalitní režie, ale zas až tak moc výjimečné mi to také nepřišlo.

  • 26.2.2018  21:40

  Faktem je, že by tohle byla jinak vcelku nezáživná inscenace nebýt naprosto fantastického hereckého výkonu Garyho Oldmana, jehož hlasový projev dává všemu tomu řečnění neuvěřitelnou sílu a emoce fungují místy na 100 % (scéna ve vagónu!). Díky němu a samozřejmě i kvalitní režii je to celé radost sledovat. Je to trochu vtipné, ale hlavně naléhavé a trochu děsivé. Atmosféra strachu z blížícího se nebezpečí funguje a Gary Oldman to promítá do své postavy. A dává do toho všechno.

  • 25.2.2018  18:32
  Bokeh (2017)
  ***

  Sci-fi prvek je tu vlastně jen takový zprostředkovatel. Bokeh je především artovka a vztahovka, jenž pokládá množství otázek, na si ale divák musí zodpovědět sám. Ona metafora s vařením kafe je jen krásnou ukázkou toho, jak je člověk jako jednotlivec v dnešním světě naprosto zbytečný a nesamostatný.

  • 25.2.2018  16:43
  Lady Bird (2017)
  ***

  Vcelku reálně pojatý coming-of-age film s příjemnými hereckými výkony, především co se Saoirse Ronan týče. Ta je totiž správně pubertálně náladová a protivná, aniž by lezla na nervy. Jinak je to ale vcelku tuctovka, kde těm oslavným řečičkám ze strany akademiků moc nerozumím. Existuje mnoho lepších nezávisláren s daleko větším emocionálním dopadem.

  • 25.2.2018  10:19
  The Gateway (2018)
  ****

  Pěkné béčkové sci-fi o cestování mezi paralelními světy. Kdo ale čeká komplexní mystery motanici, bude asi zklamaný. The Gateway je spíš takový mix sci-fi a klasické thrillerové naháněčky, byť dobře zahraný a kvalitně zrežírovaný. Pocitově je to spíš televizní produkce, ale vizuál to má určitě nadprůměrný a paralelní světy zobrazené ve filmu vypadaly více než zajímavě a škoda, že jsme se o nich dozvěděli tak málo. Na druhou stranu ale o nich tvůrci řekli tak akorát, aby si zachovaly tajemný punc neznáma. Objektivně je to spíše na takové pěkně trojhvězdí, ale kdo má pro podobná menší sci-fi slabost tak, jako já, nebude určitě zklamán.

  • 24.2.2018  21:16

  Milej malej film z poměrně odlišného prostředí a kultury a přeci nakonec velmi podobný klasickým lidským starostem. Jednoduché, ale působivě vyprávění, které mi trochu kazil ne úplně dobře zmáknutý konec, který přichází dost nečekaně a chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomil, že to byla vlastně nejspíše záměrná pointa. Není to film, který by měl úplně obroušené hrany, jak je třeba u západní kinematografie zvykem, ale má svoje bezprostřední kouzlo všedního života.

  • 22.2.2018  19:30

  Hodně příjemný, obrazově velmi líbivý film, který sice možná neohromí dějovým průběhem - v rámci žánru dost klasickým (ale ne úplně), ale přesto nadchne silnou feel-good atmosférou a typickou francouzskou poetikou, kterou amíci vystihli velmi dobře. I přes svou vyumělkovanost to má duši. Na zlepšení nálady ideální film a to nejen pro milovníky dobrého jídla.

  • 20.2.2018  22:42

  Film skvělý jak po informační stránce (dává mnohým podivnostem v The Room kontext), tak po herecké a filmařské. Franco to vzal hezky komplexně, je to fakt vtipné a i přes to se film Wiseauovi nevysmívá. Naopak je to spíše pocta. Protože to, co Tommy Wiseau dokázal je svým způsobem výjimečné. Natočil pro mnohé diváky kultovní film, film, který se stále tu a tam stále promítá v kinech a film, u kterého se dodnes baví kvanta lidí, byť třeba ke smůle režiséra poněkud nechtěně. Wiseau je podivín se specifickým zevnějškem, mluvou i gestikulací, ale James Franco si ho dával úplně s přehledem. Porovnání pravděpodobně nejoblíbenějších scén filmu v závěru naprosto super (kdo si před zhlédnutím The Disaster Artist pustil i původní film, rozhodně neprohloupil) .

  • 20.2.2018  18:49
  Pokoj (2003)
  ***

  Tohle je jinej level. Jinej svět. Paralelní dimenze Tommyho Wiseau, která (ne)oplývá jak geniální zápletkou, tak precizní režií a v neposlední řadě uvědomělým herectvím. A ty seksuální scény... oh yeah, to je divočina. Škoda, že jsou tak krátké. No prostě je to tak až moc hroznej film, až je to vlastně docela slušná prdel.

  • 19.2.2018  22:25

  V dílčích momentech to není vůbec špatné. Civilní momenty jsou vlastně super. Návrat Clarka emočně funguje, situační humor taktéž, ale co sakra mělo znamenat to příšerné CGI. Takhle špatný béčkově vypadající vizuál moderní komiksovka snad ještě neměla. A co hůř, je to celé divně sestříhané a absolutně to nedrží pohromadě a to nejen kvůli střídání digitálních a nedigitálních sekvencí, ale i díky primitivnímu a přesto docela překombinovanému scénáři. Justice League je hodně na sílu zfilmovaná týmovka, která po stránce týmu samotného nefunguje. Nováčky v týmu nemá divák šanci nějak hlouběji poznat, chybí jim origin, takže jsou divákovi v první řadě naprosto ukradení (snad s výjimkou Aquamana, který dostal oproti ostatním více prostoru). Ani mizerný záporák tu bídu a vyprázdněnost moc nezachraňuje. Kolem a kolem jsem se určitě nenudil a úplně špatný film to není, ale je to po všem směrech odfláknuté, nedotažené, nekonzistentní a díky tomu v rámci žánru i velmi podprůměrné.

  • 19.2.2018  17:53
  Stargate Origins (TV seriál) (2018)
  ***

  Je to děsně levné a říkám si, že i přes ten mega nízký budget mohli alespoň vlejt prachy do brány a efektů okolo. Co jiného taky oddaného fandu zahřeje u šulínka víc, než bublající a vlnící se seksi hranice horizontu událostí červí díry, že ano. Všechno od CGI po zvuky je ale nepochopitelně příšerné. To ostatní, tedy herecké výkony, děj a obrazová stránka se mi ale zdá prozatím o něco lepší, než napovídaly naprosto ohavně amatérské trailery. Tvůrci se dušují, že se jedná o canon, ale zatím v něm akorát dělají solidní díry a uvidíme, jestli nakonec všechny ty logické lapsy nějak obstojně vysvětlí či nikoli. Prozatím na začátek nadsazené fanouškovské 3*, ale moc nepočítám, že to vydrží. Pokud z toho ovšem po stránce scénáře vybruslí se ctí, ve finále snižovat nebudu. Ale je to Stargate sakra! Edit: Ty kráso! Ono se jim to fakt povedlo vcelku uspokojivě vysvětlit. Sic jednoduše a předvídatelně, ale stačilo to a co víc, ve finálních dílech jsem z toho začínal cítit tu starou Stargate. Pravdou je, že se s každým dílem mírně zlepšovala režie i herecké výkony a i přes celkovou levnost a amatérské zpracování to za to nakonec i stálo. A teď je řada na nás. Ať už budou ohlasy jakékoli, hlavně musíme co nejvíc řvát a možná dostaneme víc a doufejme i v lepším provedení.

  • 18.2.2018  15:00

  Humor Tiny Fey mi sedí a Mean Girls, i když se tváří jako stupidní teen komedie, vlastně není tak blbá záležitost. Škoda, že v závěru sklouzne do klasického sebeuvědomění a ponaučení, což trochu degraduje ono snažení v první polovině, ale bez toho by se asi komedie pro náctileté neobešla. Lindsay Lohan ale tady vypadá ještě skvěle a celé je to vkusné a místy i dost vtipné.

  • 17.2.2018  10:24

  První polovina je slušně nahláškovaná, hravá a místy fakt nechutná záležitost, ale jakmile se zvážní, začíná to být už jenom nuda a finále už je dost slabé. Další údajný kult, který moc nechápu. Když film o drogách, tak raději Requiem for a Dream.

  • 16.2.2018  22:29
  Drsný časy (2005)
  ***

  Takovej celkem nesympatickej film o nesympatických magorech, ale jedno se musí nechat: Bale je tady zase naprosto prvotřídní. Ačkoli ho úplně nemusím, ten člověk je herecky o několik levelů jinde, než většina jeho kolegů. On své postavy nehraje, on se jimi stává a nejinak je tomu i tady.

  • 15.2.2018  23:44

  Oproti akčnější trojce je tohle o pěkný kus slabší. Herecky, dějově i režijně a závěr úplně trapně vykrádá originál. Jinak je to ale klasické béčko se slušně vyvedeným drakem.

  • 15.2.2018  21:47

  Jako jednoduché televizní dobrodružství s nadstandardními efekty to funguje dobře. Oproti infantilní slaboduché dvojce se tvůrci trojky rozhodli udělat naprosto ideální věc: udělali z toho úplně něco jiného. Pokračování to je spíš jenom názvem a některými motivy a neslyšet povědomou hudbu a nějaké to kecání o kodexu cti, tak si na původní Dragonheart ani nevzpomenu. A to je dobře! Originál je stejně jenom jeden.

  • 14.2.2018  23:18
  Dračí srdce 2 (2000)
  odpad!

  Snaží se to tvářit jako přímé pokračování, ale s původním filmem si to leda tak vytírá řiť. Tohle fakt nelze, prdící a flusající dráček vizuálně evokující levné televizní pohádky pro nejmenší ne-e.

  • 13.2.2018  22:57
  Věk draků (2011)
  *

  Měl jsem chuť na zábavnej brak, ale dostal jsem nudnou nelogickou sračku plnou prázdných dialogů o ničem a díky tomu táhnoucí se jak sopel, která nemá krom pěkné, ale generické hudby, co nabídnout. Age of the Wyverns nebo také Dragon Dick nenabízí ani pěknou přírodu a hlavně to ani není film o dracích. Jakési okřídlené potvory tam jsou, ale fungují jen jako trigger, aby měly hlavní postavy důvod se navzájem povraždit (že je to variace na Moby Dicka neberu). Co tam dělal Danny Glover je mi záhadou.

<< předchozí 1 2 3 4 19 36 54 71
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace