JohnCZ

JohnCZ

okres Jablonec nad Nisou

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76
    • 19.11.2018  21:51
    Legion (TV seriál) (2017)

Každým dílem větší bizár, který se od Marvel komiksovek výrazně odlišuje už jen tím, že to rozhodně není klasický počin pro masy. Pomalý halucinogenní trip, na který možná musí mít člověk náladu a trpělivost, ale odměňuje se hodně originálním a podmanivým zážitkem. Minimálně bizarní audiovizuál a hravá režie je na seriálovém poli něco jedinečného. Připočtěme si příjemně sympatické herecké obsazení (hlavní dvojice zejména), které diváka dost zachraňuje od všeho toho wtf a výborně funguje jako záchytný bod.

• 18.11.2018  22:58

Nahlédnutí do války s Kolektory z jiného pohledu než toho Shepardovo je fajn nápad, ale zásadní problém vidím jednak v nenápaditém zpracování a jednak v tom, že to dělali Japonci. Pokud pominu nesrovnalosti co se lore týče, tak jsou tam až příliš cítit vlivy asijského anime a to nejen po stránce animace, ale i co se scénáře týče. Nechybí tuny hrdinského patosu a především ukňourané finale s over the top ubrečenou scénou přesně takovou, jak to umí jenom šikmoočka ve svých animácích. A k Mass Effectu se tohle vopravdu mega nehodí.

• 17.11.2018  23:55
    Curve (2015)

Docela standardní skromnější survival thriller, který jsme už viděli mnohokrát a často i v lepším provedení. Hlavní hrdinka je tu trochu otravná, ústřední záporák naopak docela zábavný a klidně mohl ještě malinko přitvrdit. Chvilkama se to možná až moc vleče, je to plné žánrového klišé, ale finále je zase docela uspokojivé.

• 13.11.2018  22:23
    Pomsta (2017)

Matilda je, jak by ju zhodnotil jeden všemi oblíbený uživatel, pěkná sexica a když řikám sexica, tak 5/7 sexica - totální splněný vlhký sen každého zdravého heteroseksuálního muže. Kamera to dává taky pořádně, možná skoro až nezdravě moc najevo. Fixace na Matildiny tělesné proporce je ale vlastně docela fajn a trochu ulehčuje jinak poměrně náročné sledování. Tyhlencty gore flicky asi nebudou úplně můj šálek kávy, Revenge je opravdu řádná nechuťárna a ty nekonečně close-upy a umělecké vsuvky natahující jinak banální děj mě dost unavovaly. Čekal jsem asi víc střílečku. Pár napínavých naháněček by se našlo, ale jinak je to film, kde jasně vítězí forma nad obsahem. A tahle forma, tedy snaha povýšit násilí na umění, se u mě míjí účinkem. Byla to nuda.

• 11.11.2018  11:59

Nekonfliktní oddychovka s parádními efekty, které však do klasik jako Back to the Future nebo většiny spielbergovek (resp. těch, které přímo režíroval) něco chybí. Možná propracovanější děj a možná i lepší obsazení. Meg Ryan není sympatická ani tady a Martin Short se zase otravně pitvoří a hodně to zachraňuje pohodář Dennis Quaid. Jinak ale fajn nápad a zábavná dobrodružná jízda, která neurazí.

• 11.11.2018  09:38

To roztomilé předpotopní CGI a levné masky bych v pohodě zvládnul, ale primitivní scénář bez napětí, gradace a záporáka už nikoli. Tohle je opravdu jednoduchoučké sci-fíčko určené pro tehdejší děcka žijící arcade hrami, ale pro dnešního diváka to možná krom trošky nostalgie nic moc nenabízí. Obzvlášť v porovnání s o pár let starší Star Wars trilogií.

• 10.11.2018  16:55
    Odplata (1999)

Mel Gibson je sympaťák i jako zmetek na opačné straně zákona, obzvlášť když začne hláškovat. Jinak je to ale film s trochu chaotickým začátkem a pak už to moc nepřekvapí a z hlavy hodně rychle vyšumí. Po všech směrech takový šedivý průměr.

• 9.11.2018  18:22
    RoboCop 3 (1993)

Nakonec mi to přišlo o malinko zábavnější jak dvojka. Hlavně proto, že si to ze sebe dělá prdel a ty suché hlášky tomu dost přidaly. Ale taky je to nejvíce family friendly díl. Dobrej film to ale není, to určitě ne.

• 7.11.2018  23:49
    RoboCop 2 (1990)

Vesměs to samé, co jednička, akorát o něco akčnější a taky utahanější a tupější. Že za kormidlem nestál Verhoeven je znát. Navíc ten srandovní chlápek v papundeklovým kostýmů je tu docela upozaděný, což je škoda, protože příběh stojí za starou belu a jakmile není plecháč na scéně, tak je to i docela nuda.

• 6.11.2018  22:40
    RoboCop (1987)

Je to teda fakt děsně béčko, kde člověk nenajde ani zvlášť zajímavý děj a ani dobré herecké výkony. Naštěstí to dost dohání Verhoeven na režisérské sesli, který film zvedá o úroveň vejš. Nechybí tam ani satirické vsuvky, ani ten jeho specifický vtipně humusácký gore. Nicméně oproti novějším Starship Troopers se tady v obou zmiňovaných trademarcích drží ještě poněkud zkrátka a celé je to takové nedomrlé.

• 4.11.2018  21:56
    Badatelé (1985)

V prvních dvou třetinách fajnové, i když trochu zdlouhavé dětské dobrodrůžo s klasickým 80's feelingem. Potom se to ale zvrhne v papundeklový bizár, který sice předkládá určité myšlenky, ale pro dospělého diváka to už, alespoň po 40 letech od doby vzniku, opravdu moc není. Efekty to má slušné (když nepočítám ty infantilní emzáčky) a ač film, alespoň u nás, moc známý není, hudba mi přišla velmi povědomá.

• 4.11.2018  17:39
    Summer of 84 (2018)

Fajn dobovou atmosféru, námět ve stylu Disturbie, luxusní soundtrack jdoucí ve stopách Stranger Things a sympatické postavy táhne mírně dolů lehce tuctový scénář, kterému chybí šťáva a trochu originality tvůrci předvádí až v závěru. I tak je to ale zábava výborná, obzvlášť pro diváka, který má pro tyhle retro kousky slabost. Řemeslně je to totiž jinak kvalitní filmařská práce.

• 3.11.2018  20:06
    Next Gen (2018)

Animák spíš pro odrostlejší děcka případně pro milovníky cyberpunku. Ta Číná v tom je cítit. Je to kopírka všech možných sci-fi - od Blade Runnera, přes I, Robot, Big Hero 6 až po Terminatora či 5th Element a řadu dalších. Ale docela to funguje. Hlavní postava je mega otravná, robůtek roztomilej a finální bossfight náležitě epický. Na animák to má i nezvykle hravou a dynamickou kameru. K tomu stačí přidat filmový šum a špetku chromatické aberace a hned to má celé trochu jiný nádech. Přesto jsem se nemohl zbavit pocit, že jsem tohle už mnohokrát viděl a něco mi ke spokojenosti chybělo - možná sympatičtější hlavní hrdinka.

• 3.11.2018  15:55

Krasnej animák jak po strance animace, tak po té hudební. Některé písničky jsou lepší, některé horší, ale ta ústřední je naprosto perfektní a směle bych ji zařadil po bok Let It Go a I See the Light. Hudebně a i zvukově je to boží a potěcha pro uši. Animace vrcholová (zejména voda), je to krásně barevné a na kvalitní televizi je na to opravdu radost pohledět. A hlavně, dějově to není zbytečné infantilní a má to vyloženě epický bossfight na závěr.

• 3.11.2018  10:52
    Croodsovi (2013)

Dynamický animák, dějově spíše pro děcka, ale pěknou animací a zajímavými vizuálními nápady pobaví i odrostlejší. Milostné jiskření mezi hlavní dvojkou navíc funguje velmi dobře, Cage jako sympaticky ochranářský tatík to táhne co se dá a finální temnější dramatická půlhodinka jde mírně za hranice klasického animáku. Ve výsledku trochu rutinní, ale řemeslně kvalitní film.

• 2.11.2018  23:53
    Rebelka (2012)

Pro Skotsko, jeho historii, mytologii, kulturu a v neposlední řadě hudbu mám neobyčejnou slabost, takže jsem všechny tyhle prvky ve filmu maximálně užíval. Proto mě trochu mrzí zápletka, která šla trochu jiným směrem, než jsem si představoval a nemůžu se zbavit pocitu zklamání. Tenhle setting by si zasloužil mnohem epičtější podívanou. Brave je v první řadě klasická pohádka o kletbě, která jede podle zajeté šablony - vztek, zbrklý čin, hrdinské skutky, odpuštění - a zas až tak ze skotské mytologie bohužel nečerpá. A to je velká škoda.

• 31.10.2018  22:32

Tak trochu psí Truman Show, částečně dobrodružná road movie a hlavně hodně zábavná komediální jízda plná hlášek a vypointovaných momentů. Dějový oblouk je sice takový klasický a jednotlivé zvraty jsou jak z učebnice pro scénáristy, ale jako celek to šlape jak hodinky a bez hluchých míst.

• 31.10.2018  20:05

Prakticky to samé, co jednička, jen mi to přišlo ještě o fous dospělejší. Celkově je to vlastně spíše pro dospěláka, než pro dítě, což neberu určitě jako zápor. Po stránce rodinné dynamiky a komediálních dialogů to je super, se samotným superhero dějem už je to ale výrazně horší. Záporák mě tu opět příliš nebavil a daleko víc jsem si užíval civilní podzápletky členů rodiny.

• 30.10.2018  21:51

K mému překvapení hodně zábavné pokračování, které možná nepřekvapí příběhem, ale pobaví pohodovou soutěživou atmosférou, prostředím americké vejšky a trefným finále v lidském světě, kde film hororově potemní. Samozřejmě v rámci možností animáku pro děcka. Dějově to sice neohromí, v zásadě je to vysokoškolská buddy komedie bez sprosťáren, ale zbytečné mi to též nepřijde.

• 30.10.2018  00:08

Už ani jako malému se mi Úžasňákovi kdovíjak nelíbili a ani po letech názor výrazněji neměním. Tady si Pixar možná vůbec poprvé vybral slabší chvilku. Přišlo mi to poněkud zdlouhavé a zábavný rodinný úvod později střídá zbytečně dlouhá honička džunglí. Hlavně to ale postrádá takovou tu pixarovskou duši. O špatný animák se určitě nejedná, o jedinečný ovšem také ne.

• 24.10.2018  23:23
    Uneseni (2006)

Trochu mi to připomínalo takové ty parodie na filmy, na které se dívají postavy ve filmech, akorát tady se to asi mělo brát vážně. Hvězdu za toho sympatického ekstraterestrijálního hnusáka v hlavní roli. Narazit na badatelských toulkách vesmírem zrovna na takovéhle idioty, tak chci lidstvo vyvraždit taky.

• 23.10.2018  23:06

Dokud se jede v náznacích, tak to funguje velmi dobře. Klasické neznámým zlem terorizované maloměsto je jistota a tady to po stránce atmosféry šlape jak hodinky. Jakmile se odhalí původ, už to takové terno není a naháněčka je to spíš průměrná. A ten cheesy závěr, který tvoří asi posledních 5 sekund, si mohli teda klidně odpustit úplně, to bylo dost pod úroveň filmu.

• 21.10.2018  22:02

Sympaticky divnej film o hodně zvláštním kamarádství. Ukázková indie festivalovka, která osloví především svou cílovku. Režijně je to ale zvládnuté náramně, po celou dobu jsem si ty táhle záběry podbarvené psychedelickou hudbou užíval a nasával podivnou atmosféru.

• 21.10.2018  17:28
    Volání mrtvých (TV seriál) (2003)

Na to, že je to vlastně klasický koncept "case-of-the-week" seriálu, je Tru Calling docela nápaditý a se základním schématem si velmi dobře pohrává a kombinuje různé nápady, takže i přes stereotypní "náplň" to určitě není nuda. Obzvlášť, když se ve druhé sérii přitvrdí a už to zachraňování Tru tak pěkně nevychází. Škoda, že to utnuli tak brzy, protože příběhová linka se teprve až s druhou sérii začala docela rozjíždět. S postavami je to trochu horší. Eliza Dushku mi vždycky přišla poněkud umělohmotná a zatímco v Dollhouse to k ní sedělo, tady mě to její každodenní vstávání s dokonalými vlasy, líčením a nepomuchlanýma tvářičkama docela lezlo na nervy (ten díl, kde si ji každej pletl se striptérkou byl vlastně dost trefnej). Na bráchu průseráře jsem si ale rychle zvykl, na sestru ani moc ne (naštěstí se na ni postupně tvůrci vykašlali) a Zach je tu takový málo výrazný, což je trochu škoda. Postava Jacka Harpera to ovšem dost nakopla, byť se mi až do konce seriálu nijak zvlášť nepodařilo rozklíčovat jeho osobní motivace a jeho postava na mě působila hodně nevěrohodně. A jestli to byl scenáristický záměr či jen prostě fail se už asi nedozvíme.

• 20.10.2018  19:17
    Singularity (2017)

Co dělají John Cusack a taťka Samanthy Carterové v tomhle filmů probůh? Jako určitě jsem se nenudil. Je to totiž děsné WTF. Úvod fajn, pak cool twist, pak tam běhá céčková verze Katniss Everdeen po lese v kožené bundičce, proti čemuž bych vlastně ani nic nenamítal, protože je docela seksi. Pak potká homo týpka, nechybí vášnivej románek a tak běží spolu a najednou z amerického future velkoměsta doběhnou do opuštěné české vesničky, kterou proběhnou lesíkem až k zřícenině českého hradu (s překvápkem). Sorry za spoilery, ale vypadá to stejně absurdně, jako to zní. Samotný námět ale není vůbec špatný a musím pochválit nápaditý art design, který v určitých sekvencích i přes levné CGI dokáže ohromit. Jinak je to overall takové dost amatérské a nechtěně srandovní. Když ale tohle filmu odpustíte, tak se na tom dá vlastně docela dobře zabavit.

• 16.10.2018  23:16

Dvě hvězdy za film, jednu za krásnou krajinu divoké Aljašky. Tenhle snímek je jeden z těch filmů, co se svého času furt dokola točily v televizi a taky film, co nesměl chybět nahraný na domácí videokazetě. Seagal moc nehraje, je to takové dost blboučké a ty pokusy o umění a promlouvání do duše diváka jsou svým zpracováním spíše úsměvné (byť jsou víceméně pravdivé). Na seagalovku je to ale docela zábavné, ta troška akce je natočena slušně a ani hudba nezklame.

• 14.10.2018  00:44

Tak supr námět a tááák nevyužitý. Wreck-It Ralph je fajn pohádka, ale mrzí mě, že to zůstalo jen u té pohádky. Film, který mohl být napěchovaný odkazy a retro atmosférou a místo toho se postavy drtivou většinu času potácí v infantilním sugarlandu, nehledě na to, že celá logika světa stojí na dost vratkých základech. Cílovkou jsou tentokrát spíše děti, což je v tomto případě docela škoda. Obzvlášť, když na obrazovce běžely hravé závěrečné titulky a já si říkal, že přesně takové to klidně mohlo být celé.

• 13.10.2018  10:34
    Coco (2017)

Ten pravý Pixar se v tomhle fimu vrací. Vtipný a v závěru i hodně dojemný příběh o tom, co znamená rodina. Tedy vlastně docela klasika, ale zasazení do mexické mytologie tomu dává opět něco nového neokoukaného. Pro Evropana obzvlášť. Animace je krásná, barevná, občas bych ale možná někde veprostřed krátil. I když je to animák pro děcka, občas toho poskakování a klasických padacích gagů bylo moc. Protože jinak je Coco vlastně dost dospělý film, obsahuje pár nečekaných dějových zvratů a jednoduše má, na rozdíl od mnoha jiných animáků, co vyprávět. Finále nedojme jen toho největšího cynika. K mému překvapení to ani není muzikál. Písničky tam sice jsou, ale jsou součástí děje a navíc jsou příjemně nevtíravé.

• 12.10.2018  00:06

Škoda, že je ten námět ve finále trošičku nevyužitý, ale i tak jde o dost originální počin. Kdo by očekával, že se ve filmu o hotelu pro kriminálníky objeví taková řádka zajímavých a sympatických postav s Jodie Foster v čele. Celý film je navíc ponořený do takové té mírné sci-fi postapo atmosféry, kdy divák vidí, že se svět řítí do háje, ale přitom neví pořádně proč. Atmosférou mě to vtáhlo a nakonec mě i docela udivuje tak střídmé hodnocení.

• 11.10.2018  20:38

Tak tohle mi sedlo. Našláplá oddychová akční týmovka, která si na nic nehraje, ale nechybí je dobrá akce, kvalitní efekty a v celé sérii nejjistější režie. Hlavně je to celé o mnoho sympatičtější, než kdy dříve. Vin Diesel se za ty roky naučil docela hrát, má po ruce fajn tým, je tam hromada pěknejch ženskejch (Nina Dobrev jasně vede) a je to hezky barevné, takže je na kvalitní obrazovce opravdu na co koukat. Z celé dosavadní trilogie řekl bych prozatím nejlepší.

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76