JohnCZ

okres Jablonec nad Nisou

<< předchozí 1 2 3 4 22 44 65 86
    • 16.5.2020  23:39
    Syn temnoty (2019)

Ka-El gone wrong... Jako jo, tahle myšlenka na hororovou skoro až parodii na Supermana je super už v samotném námětu. Film samotný má pár mňamozních mordů, sem tam nějakou napínavou scénu, ale scénář je dost nenápaditý a zkratkovitý, trikově se viditelně hodně šetří a tak celkově je potenciál tak skvělého nápadu trestuhodně nevyužitý. Ale je fajn, že se to nebere zas až tak vážně, takže člověk aspoň zasměje.

• 16.5.2020  22:01
    Potomek (2019)

Vcelku nevýrazný horor s podobným námětem, jako o 10 let starší a výrazně zajímavější Orphan. Atmosféru to má místy hodně slušnou, zejména v první půli a zásluhou Colma Feoreho, který se umí xichtit fakt děsivě. Na druhou stranu ostatní herecké výkony dost zaostávají a jsou strašně nezajímavé a necharismatické. Režijně dobré řemeslo, ale nic nového.

• 15.5.2020  00:30

Na to, že je finální scéna často postována na sociálních sítích jako dost creepy gif, tak jsem čekal asi trochu víc. Found-footage formát mě ani po letech neomrzel, ale tady je jeho využití takové... meh. Všechno je strašně hrr hrr a o nějakém budování napětí a nedejbože strachu se snad ani nedá mluvit. A je to bezpochyby škoda, protože Jill Larson je jinak jako Deborah Logan skvělá.

• 12.5.2020  23:52
    6. Batalion (2005)

Jedno se filmu musí nechat: má fakt poctivou výpravu čítající desítky herců a stovky komparzistů a parádní obrazovou stránku. Dějově je to ale takové divné a dost těžko se do filmu dostává a orientuje, ačkoli je to vlastně v zásadě docela banální příběh. Prostříhat to o půl hodiny, vyřadit veškeré nicneříkající kecací scény a bylo by to asi o dost lepší. Minimálně finální "the great raid," o kterém má tenhle být především, je natočenej dost dobře a stojí za to si na něj počkat. Do té doby se to ale často fakt neúměrně vleče.

• 11.5.2020  12:50
    Rob Roy (1995)

Film těžící především z přenádherného Skotska. Jinak je to oproti Braveheart ze stejného roku spíše taková romanticky laděná podívaná, která se může rovněž pyšnit poctivou výpravou a kvalitními hereckými výkony, ale zároveň ji trochu chybí drajv a výraznější konec.

• 10.5.2020  00:31

Možná trochu televizně působící, ale vizuálně i herecky hodně autentické drama, které dává vzpomenout na Most přes řeku Kwai. I přes očekávaný průběh a vyústění to má řadu silných momentů, které pramení především z kulturních odlišností mezi vězni a vězniteli.

• 9.5.2020  00:23

Survival na moři, který sice nepřináší v rámci žánru nic nového, vizuálně je to na úrovni australského The Reef a poměrně hojně používané CGI je dost žalostné, ale jako umírněná s úctou zpracovaná true based story to funguje. Trojice trosečníků je sympatická a dobře zahraná. Mnozí píší cosi o stupidním chování, ale docela bych řekl, že se to jejich občasné zkratovité jednání dá docela dobře logicky obhájit.

• 7.5.2020  01:00

Kdo by to byl čekal, že dostaneme ještě jeden - naprosto a zcela finální run. Po skvělých trailerech jsem očekával dost. Prvních 8 dílů jsou klasické Clone Wars, kde se střídají lepší, i horší momenty, ale už tady jsem si začal všímat soustředěnějšího writingu a faktu, že tvůrci daleko více pracují s postavami a atmosférou a nehrne se všechno tak překotně kupředu. Zklamán jsem tedy zas až tak nebyl. No a pak přijde 4dílné finále jedoucí paralelně s třetí epizodou Skywalkerovic ságy a já musím říct: wow. Tahle čtveřice epizod nejenže udělala celý seriál, ale dost významně prohlubuje i samotnou Epizodu III. S Clone Wars jsem to měl těžké. Ze začátku mě to moc nebavilo, postupně se to zvedlo a dostali jsme, i přes hromadu fakt špatných dílů, řadu dost dobrých příběhů. Ale že tvůrci finále přetaví v jeden z nejlepších, nejepičtějších a nejemotivnějších momentů celého universa, v to jsem si ani snad netroufal doufat. Vizuálně, hudebně a především režijně to šlape od začátku až do konce. Naprostá spokojenost a důkaz pro věčně ubrečený fandom, že Star Wars sága s nepovedeným TRotS ještě neřekla své poslední slovo...

• 6.5.2020  11:23
    Tamara Drewe (2010)

„Why does the asshole always get the girl?" Až na Luka Evanse poměrně dost nesympatické postavy jsou ten hlavní důvod, proč je tenhle film víc otravnej, než zábavnej. Potěší staromilská atmosféra anglického venkova, který je jakoby odtržen od reality. Film však balancuje na hraně parodie a dramatu, což v kontrastu, že je to tam vlastně "každý s každým" a všichni se chovaj praštěně, vlastně moc nefunguje.

• 4.5.2020  16:52

První půle docela fajn. Prostředí zámku je vymazlené a vizuálně dost bohaté. Pak už to jde úplně do kytek kvůli hrůzostrašným digitálním trikům a sebeparodicky teatrálním hereckým výkonům (Owen Wilson je v hororu lol af). Byla na tom vidět snaha udělat akční fantasy duchařinu pro celou rodinu, ale v tomhle pohádkovém zpracování je to stejná nuda, jako pozdějších 13 duchů. Film jsem si chtěl oživit, protože to byl v dětství můj první horor a dodnes vzpomínám, jak mi některé scény přivodily solidní noční můry. Dnes už to ale působí bohužel spíš směšně.

• 4.5.2020  01:48
    Ovečky Boží (TV seriál) (2019)

Parádní minisérie, obsahově nadupaná, parádně napsaná, zrežírovaná i zahraná. A hlavně originální. Mixuje všemožné žánry - od dramatu, přes mysteriozní thriller, až po ponurý skoro až horor. A tu a tam ani nezapomíná být absurdně vtipná. Hlavně je to ale celé nenatahované a i přes dost velkou nepředvídatelnost a nejednoznačnost vedené do jasně určeného, i když možná malilinko přestřelenějšího konce, než by bylo třeba. Je to celé sice mega divné, ale je to originální a hlavně díky již zmíněné nepředvídatelnosti neskutečně zábavné. Hodně svěží vítr mezi současnými sériemi.

• 3.5.2020  18:34

Ve výsledku trochu škoda, že to v druhé polovině až příliš zdisneyovatělo, protože syrová atmosféra Aljašky a dobrodružné výpravy za zlatem mají v tomhle podání hodně co do sebe. K tomu výborné scény se zvířaty v čele s nejznámějším medvědem filmového plátna a sympaťákem Jedem v roli Bílého tesáka. No a to lidské křoví taky ok.

• 3.5.2020  01:45

Fajnové dobrodružství na moři a řekl bych i trochu neprávem podhodnocený a opomíjený film. Příběh o dospívání, hledání sama sebe a svého místa na světě. Možná místy i na úkor tempa a akce. I když mě schopný Ridley Scott obecně svým poměrně rutinním řemeslem málokdy vyloženě ohromí, tady ta jeho jednoduchá režie ala hollywoodská učebnice sedí a neruší. Příběh založený na skutečné události je to moc pěkný.

• 2.5.2020  16:53
    Psí domov (2019)

Novodobá variace na Neuvěřitelnou cestu, která však nemá ani tu boží dobrodružnou atmosféru, ani takového toho ducha, kvůli kterému si zmíněný film velice rád zopáknu i po letech. Psí poslání od stejného autora mělo něco navíc, Psí domov je už o poznání obyčejnější, i když nemůžu říct, že ne sympatická podívaná. Psí filmy se prostě neokoukají. Problém ještě vidím v nadužívání nepříliš kvalitního CGI, bez čehož by se ale film, vzhledem k povaze scénáře, asi holt neobešel. Párkrát jsem u filmu kroutil hlavou nad blbou dějovou kličkou ohledně zákazu a možnosti zabavení pitbulů v Denveru, než jsem zjistil, že takový kontroverzní (rozuměj debilní) zákon v onom městě skutečně existuje.

• 2.5.2020  02:45
    Polaroid (2019)

Je to vlastně remake Kruhu, akorát místo prokleté VHSky redukuje počty amerických adolescentů prokletý polaroid. Vůbec nic originálního, Sam a Dean Winchesterovi by to brali jako naprosto rutinní případ. Sympatická hlavní hrdinka v podání Kathryn Prescott a její přátelé však nemají o svěcené vodě se špetkou sole šajn, takže místo 40minutové rychlovky tu hrdinové křičí, běhají a padají zhruba hodinu dvacet. Ze začátku to má fajn atmosféru a i když se strach postupně vytrácí, řemeslně je to zpracované dost dobře. Zejména ústřední bubák, i když je zrovna vidět, nepůsobí ani komicky, ani levně. Navzdory provařené zápletce dobré žánrové řemeslo.

• 2.5.2020  00:48
    1BR (2019)

Obsahuje nepřímé spoilery! Velice hutnej psychothriller, kterej je hororovější, než leckterý samozvaný horor. Jen to není pro diváka, kterej si pod pojmem horor představí hlasité lekačky, křik, krev a střeva. Ve své podstatě je to myšlenková vykrádačka Orwella a jak mě mrazilo při čtení 1984, tak stejnou intezivní úzkost jsem cítil i při sledování 1BR. Protože nenapadá mě nic děsivějšího, než zažít a žít v takovéhle situaci. Hodně dobré béčko. Cením neokoukané herce v čele se sympatickou racionálně uvažující hlavní hrdinkou.

• 30.4.2020  00:21

Dogs are not our whole life, but they make our lives whole. Kdybych tvrdil, že jsem u prvního dílu neřval půlku filmu, tak bych samozřejmě kecal. Dvojka je v tomhle ohledu k divákovi naštěstí o něco vstřícnější a tak můžu hrdě prohlásit, že jsem to statečně vydržel skoro až do konce. Potěšil návrat starých známých, stejně jako nová tvář v podobě roztomilé Kathryn Prescott. I když to už není tak vyhrocená citová vydíračka, pořád je to srdcem natočená limonáda, která nedělá svému předchůdci vůbec ostudu. Naopak celý příběh rozvíjí a zakončuje. Na vrcholu. A tak to má být.

• 27.4.2020  23:01

S jedničkou to nemá nic společného, ale teda nemůžu říct, že by mi to vadilo. Režijně je to slabší, kamera už není tak příjemně elegantní a občas je to solidní epilepsie světel. Asi i proto, že se nepracuje se stísněnou atmosférou jedné klece, ale film je o dost ambicioznější. Začíná to jako blbnutí praštěných puberťaček, pokračuje vizuálně uchvacujícím skoro-dokumentárním dobrodrůžem, přes nečekaný survival v labyrintu podzemních chodeb, kde klaustrofobie sálala z každého záběru, až po to možná naprosto přepálené, ale hodně zábavné finále. Nižšímu hodnocení rozumím, jednička byla o třídu kvalitnější a serióznější film, ale nemůžu si pomoct, dvojka mě svou pestrostí a přestřeleností bavila ještě o fous víc. Vizuál (až na slabší CGI) a ozvučení perfektní.

• 27.4.2020  02:38
    47 metrů (2017)

Parádní podvodní thriller se vcelku sympatickou hlavní dvojicí a skvělou kamerou a vizuálem, který televizní 16:9 poměr stran využívá jen ku prospěchu věci. Je to dynamické, napínavé, vzhledem ke krátké stopáži bez výrazného natahování. Ke konci tomu sice trochu dochází dech, ale finále to zase nakopne. Škoda jen, že tvůrci neměli cojones a neudělali ho zlomyslnější.

• 27.4.2020  00:56
    Útes smrti (2010)

Realistický survival thriller s postavama, co se nechovaj jako idioti. Bravo! Je to natočené příjemně vkusně, ale jednak i dost přímočaře a místy to trochu nudí. Za zmínku stojí jakoby společně s postavami topící se kamera. Za pomocí téhle vděčné fičurky a jednoho realisticky se chovajícího žraloka dokázal režisér z filmu vykřesat místy solidní napínák.

• 26.4.2020  10:37

Vtipně vysvětlená teorie relativity, ale jinak vesměs rutinní žraločí film s nezáživnejma postavama. Což je vlastně pořád docela výhra, protože to není ani slabě natočená nuda a ani záměrně debilní kravina od Asylumu. A to se počítá!

• 25.4.2020  14:16

Komu sedí tenhle typ suchého humoru, bude se bavit. Kdo má rád pomalé Jarmuschovy filmy, bude se bavit o to víc. Béčková zombie žánrovka s hollywoodským obsazením natočená jako správně divná nezávislá festivalovka. Šlo z toho vytřískat asi víc, řada postav zůstala trestuhodně nevyužita, ale minimálně první ryze dialogová polovina je fakt hodně zábavná.

• 25.4.2020  09:18

Originalita se filmu upřít nemůže. Pěkné prostředí, klasicky sedlácky působící McConaughey urputně lovící svou vytouženou rybu. Jenže Hemingwayův Stařec a moře tohle není a brzy film začne střílet náznaky, že je to celé trochu jinak. I přes pomalé tempo mě to bavilo a docela rychle jsem k mému překvapení odhadl, o čem to celé vlastně je. On se film těžko hodnotí bez nějakého spoilerování, ale můžu říct, že pravděpodobně stejně jako ostatním, i mně celá zápletka přišla, sice zajímavá, ale taky děsně nedotažená. Film je jako epizoda Black Mirror, kde měl Steven Knight nějakou určitou myšlenku a chtěl z ní vykřesat šokující pointu, ale že to vlastně nedrží příliš pohromadě, nad tím si už hlavu tolik nelámal. A buď tohle divák překousne a přijme to nebo film nadobro odstřelí.

• 23.4.2020  01:26
    Zrádci (TV seriál) (2020)

Zprvu to trochu působí jako další z řady kriminálek české televize posledních let, pro které mám sice slabost, ale člověk si posteskne, že už je čas točit taky něco inovativnějšího. A tím "inovativěnjším" Zrádci k mému překvapení jsou. Viktor Tauš je kapitola sama o sobě. Ač mám slabost pro ruční kamery a různé zoomovačky, Taušova kamera je hodně svérázná. Někdy je super, někdy to ale taky přežene a je spíše rušící. Když však pominu rozdováděné kameramanství, Tauš svým minisériím dává specifický umělecký otisk, který v české produkci obecně dost chybí. Občas je ta snaha o art trochu samoúčelná, ale hodně mě bavilo sledovat např. práci s barvami, využití pro českou kinematografii atypické architektury, významové propojení úvodního Largo a credits songy od Rottrové apod. Co ovšem Tauš dlouhodobě nezvládá si uhlídat je ozvučení, které je opět často vyloženě tragické. Miloslav Pecháček je ve své roli bezpochyby výbornej, ale pomalu celý první díl mu není ani pořádně rozumět a rozhodně to není problém výhradně jen jeho replik. Dějové každopádně raději nečekejte úplně klasickou krimi. Práce policie je tu spíš upozaděná nebo hodně stylizovaná. Je to hodně o postavách, které jsou mnohovrstevnaté a celkově nečernobíle napsané. Ač mi to ve finále přišlo na některých frontách do určité míry nedotažené, oceňuji bohatej a hravej scénář. Z rodinné večeře ve finálním dílu mi až bylo fyzicky špatně. Tak hutnou atmosféru to občas mělo a tak dobře to bylo zahrané.

• 20.4.2020  23:14
    Za svitu měsíce (TV seriál) (2007)

Zprvu hodně nápadité case-of-the-week zápletky postupně trochu slábnou, ale je fajn, že se prakticky výhradně točí okolo hlavních postav a tahle osobní zainteresovanost dodává seriálu něco navíc. Protože právě v hlavních charakterech je ta největší síla Moonlight. Jen těžko bych si dokázal představit pro '07 typičtější seriálový styl. Žlutý filtr, klipovitý střih, emo rock fláky na konci každého dílu, spíše epizodické zápletky a na pozadí se pomalu odvíjející ústřední love story. Podobných seriálů vzniklo a vzniká stále mnoho, ale jen málokterý se dokáže vymanit z vod průměrnosti. Moonlight má velkou výhodu v příjemných postavách s funkční chemií a poměrně chytrém writingu, takže mě absence minimálně alespoň ještě jedné série docela mrzí. Na druhou stranu je i přes mnohá otevřená vrátka seriál finální scénou dostatečně uzavřený a uspokojivě vypointovaný.

• 19.4.2020  18:22

Už to nemá tak bezchybný flow a zejména v poslední třetině mi to přišlo malinko natahované, ale pořád je to výborná komedie, které vévodí Woody Harrelson a zdatně sekunduje roztomile stupidní Zoey Deutch. Ostatní jsou tam tak trochu do počtu, obzvlášť postava Rosario Dawson nemá prakticky žádný prostor.

• 18.4.2020  22:31
    Zombieland (2009)

Já ten film mám prostě rád. Díky krátké stopáži je to jízda od začátku do konce, bez hluchých míst a vatových scén. Příběh sice neohromí, je to v zásadě road-trip s nejasným koncem, ale zábavně napsané postavy a jejich dialogy všechno zachraňují. Nenáročné, krvavé a i po letech stále vtipné.

• 15.4.2020  11:47

Obsahuje nepřímé spoilery! Rodinné drama s výrazným křesťanským otiskem a s tím souvisejícím sentimentem, který tu teče po kýblech. Ač tu víra hraje také svou pro charaktery podstatnou roli, film předkládá divákovi i racionální vysvětlení. Ve finále je vlastně úplně jedno, zda divák věří nebo ne, jde především o samotné postavy jejichž odhodlání a víra minimálně dopomohla ke šťastnému konci.

• 14.4.2020  23:49

Je to klasický americký, spíše televizně působící, cajdáček. Věřícího to asi ohromí, skeptika už tolik ne. Greg Kinnear je v podobných taťkovských rolích jistej v kramflecích a mám ho takhle rád. Příběh je dost prostý, ale sympatický. Škoda, že polemizaci následně nahradí jistá tendenčnost. Na druhou stranu film nic okatě nevnucuje a za to si zaslouží uznání.

• 14.4.2020  01:58

Ze začátku to funguje jako detektivka, tam všechno dobré. Jakmile se na scéně objeví usměvavý maor Cliff Curtis coby Ježíš Kristus, už se to nedá brát moc vážně. Co do výpravy to je solidní a nenudil jsem se, ale ve finále nemůžu rozklíčovat, co tím vlastně chtěli tvůrci říct. Měla to být křesťanská pohádka? Nebo snad snaha historické drama? Rozhodně spíš to první. Nemohl jsem se totiž zbavit pocitu, že je to vlastně docela blbé. Ježíš tu působí spíše jako takový věčně usměvavý, duchem nepřítomný a možná aj lehce vyhulený o lásce mrmlající sluníčkář.

<< předchozí 1 2 3 4 22 44 65 86