JohnCZ

okres Jablonec nad Nisou
Úředník

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 55 73
    • 25.6.2018  00:25

Zas o kousek méně strašidelné, ale pořád hodně kvalitní pokračování se stále parádní Lin Shaye. Ač film až tak moc neděsí, atmosféru to umí navodit řádně hutnou a vizuálně je určitě na co koukat. Nechybí ani nenucené pokusy o humor, které to příjemně odlehčují, byť pochopím, že budou ne každému úplně po chuti. V rámci žánru to navíc není úplně nenápadité a i když twisty na zadek vyloženě neposadí, tak přeci jen dokáží diváka překvapit.

• 23.6.2018  15:09

Nevěřil jsem, ale ona je to pravda. Vskutku je to tak strašné, jak se povídá. Slyi, proč jsi do toho omg lezl. Neskutečně lajdácky odvyprávěné a zrežírované pokračování, které sice zaujme designem high tech věznice, ale po chvíli divák zjišťuje, že je to celé nebetyčná kravina s otravně rozlítanou kamerou, snažící se zakrýt nulovou bojovou choreografii a laciné triky. Sly se tam objeví jen jako cameo a hlavní postavy jsou všechny tak nějak stejné, takže jsem do konce vůbec netušil, kdo je kdo. A největší gól je, že to asi chtěj dojit dál, protože to končí (obdobně laciným) cliffhangerem. Hvězdu za stylový elektronický soundtrack.

• 22.6.2018  01:05
    Blok 99 (2017)

Všechnu tu brutalitu trochu shazovaly viditelně umělé masky, ale vzhledem k tomu, že se ve finále film nese skoro až na vlně tarantinovské sebeparodie, tak to nakonec zas až tak nevadilo. Oproti tarantinovkám tomu ale chybí ony pověstně vyšperkované dialogy. I tak je ale Blok 99 výborně zrežírovanej a Vaughnem skvěle zahranej film. Kvůli té ohromné míře (ač libově ozvučených) násilností to ovšem není něco, na co by se dalo dívat vícekrát.

• 21.6.2018  00:16
    Rain Man (1988)

Herecký koncert Dustina Hoffmana a příjemný výkon Toma Cruise. Nejsympatičtější a nejrealističtější autista široko daleko v milém, mírně dojemném, ale nijak přehnaně patetickém příběhu. Na svou dobu dost nadčasově natočený film a dílo, které si rád tu a tam zopakuju.

• 20.6.2018  19:52
    Big Lebowski (1998)

Pár solidních hlášek a perfektní Julianne Moore mi nestačí. Kult okolo tohoto filmu jde naprosto mimo mě. Nebylo to moc vtipné a dějově je to vyloženě nezáživná utahaná nuda.

• 18.6.2018  23:56

Po sračkózní trojce jsem tak fajnové pokračování nečekal. Sice se to už vykašlalo na found footage formát, vlastně to už nebyl ani tak horor, jako spíš survival vyvražďovačka, ale v rámci svého žánru velmi dobře zmáknutá a vizuálně velice líbivá. Dějově se to ale už moc nerozvíjí a nejspíš je to i dobře vzhledem k tomu, že scénář byl nejspíš díl od dílu vymýšlen za pochodu.

• 18.6.2018  20:57

Zajímalo by mě, proč tohle vlastně vůbec vzniklo. To není [REC], ale obyčejný zombie thrash - navíc obohacený o hromadu nesympatických postav. V rámci kvalitně rozběhnuté série je to ale nepochopitelný krok úplně jiným směrem.

• 17.6.2018  22:56
    Rec 2 (2009)

Technicky vymakanější a audiovizuálně vypiplanější. Tempo naopak trochu zvolnilo a už to není tak nervydrásající, ale pořád je to co do hrůzy na míle daleko před současnými horory (a do toho to stíhá být i vtipné). Je to i o něco zábavnější, protože dvojka je výrazně dějovější a více se zaměřuje na otázku ohledně původu viru. Deepthroat lol.

• 17.6.2018  03:05
    REC (2007)

"Hodina patnáct," říkám si, "to by mohla bejt v takhle pozdních hodinách dobrá jednohubka před spaním." Místo toho jsem dostal nekompromisní náser, jehož intenzita se dá těžko s něčím srovnávat. [REC] je opravdu děsivý, uřvaný, krvavý a na sledování i dost nepříjemný. Prostoru na vydechnutí je minimum a diváka z té děsivé řežby osvobozuje krátká stopáž, která se mi ovšem zdála naprosto a zcela dostatečná. [REC] je opravdu kvalitní found footage horor, objektivně bych se se ho dost možná nebál zařadit mezi to vůbec nejkvalitnější, co ve found footage žánru vzniklo, ale osobně mi to místy přišlo ukřičené až příliš. Finální desetiminutovka je ale vyloženě lahůdková. Nicméně není to úplně lehko stravitelná podívaná, jako bejvá u současného light hororu normálně zvykem.

• 16.6.2018  12:14
    Orel Eddie (2016)

Příjemná komedie o lásce ke sportu a nezdolnému odhodlání jít si za svým snem (vlastně takový to, co já přesně nemám). Dějově nijak překvapivá, ale typicky britsky laskavá, s výborným castingem a zasazená do pěkného prostředí.

• 15.6.2018  21:06

Nelson Mandela byl ohromně zajímavý, i když kontroverzní člověk. Invictus je filmařsky precizní, ale až příliš přímočarý. Nebejt Mandely a té trošky politiky, tak je to vlastně klasický sportovní film s jasně daným průběhem a vyústěním. Což určitě není špatně, jen to na mě nepůsobilo až tak emocionálně, jak by asi mělo.

• 14.6.2018  19:08
    13 Reasons Why - Série 2 (série) (2018)

To, co dělalo seriál tak dobrým je naprosto fuč. Zůstalo je natahování a moralizování. Příběhově to akorát mírně rozvíjí děj první série, místy ho šíleně překrucuje a přidává další za vlasy přitažené dějové linky, které spíše rozbíjejí kompaktní prvotní dojem. Nelze tomu upřít, že to má opět řadu dobrých scén. Režijně i herecky je to pořád solidně zmáknuté, ale absence nosné předlohy a nějaké tvůrčí vize ten seriál táhne ke dnu. Seriál už jednoduše nemá pořádně o čem vyprávět. Místo mysteriozního děje divák dostává moralizující agitku přiživující se na všem, co je momentálně v murice nejdiskutovanější. Některé scény navíc působí, jakoby se tvůrci omlouvali kritice, která se na seriál po první sérii snesla (viz např. dialog o "popularizaci" sebevražd). Kde je sakra ta nekompromisně a bez příkras zobrazovaná realita, kterou předvedla první série? Inu, za mě zklamání. Druhá série 13 Reasons Why je zářným příkladem, že dojení značky za každou cenu je někdy spíše ke škodě. Samo o sobě to není špatné, ale po takřka dokonalé první sérii jsem čekal trochu něco jiného. Finální scénu raději rozebírat nebudu. To už bruslilo na hraně sebeparodie. 2,5*

• 7.6.2018  23:48

Jistě notně zidealizované, ale svými myšlenkami a upřímným zpracováním to určitě dokáže nadchnout. Příběhy o bojích jednotlivce proti systému mají něco do sebe a Amazing Grace má navíc to štěstí, že v jeho čele stojí špičková herecká sestava. I po výpravné stránce je to poctivá podívaná plná pevných kulis a detailních kostýmů. A samozřejmě nechybí ani jistá míra zdravého patosu. Užití stejnojmenného songu v závěru filmu tedy překvapí asi málokoho. Husina zaručena.

• 5.6.2018  20:25
    Wimbledon (2004)

Komediální to moc není, ale ta feel-good motivační atmosféra protkaná celým filmem je velice příjemná. Kirsten Dunst je sladká jako vždy a Paul Bettany dost překvapil, jelikož by mi do podobných rolí obecně moc nesedí. Na rozdíl od klasických amerických sportovních komedií se tu netlačí přehnaně na pilu, tedy až na závěr, který řádně napnul i takového sportovního nefanouška, jako jsem já.

• 4.6.2018  22:21
    Cizinec (2010)

Odlehčená, lehce bondovská zábava, která si jakoby hraje s divákem, aby ho nakonec uzemnila 100% předvídatelným vyústěním. Furt jsem čekal, že film naprosto otočí (hlavně proto, že Angelina celej film čučí jako kdyby sežrala všechnu moudrost světa a věděla něco, co ostatní ne) a to, co divákovi tak okatě podsouvá převrátí zcela naruby. No a ono nakonec ne. I tak ovšem fajn oddechovka v krásném prostředí Benátek.

• 2.6.2018  21:05
    Hercules (2014)

Dějově zbytečně zmatené, ale po akční stránce zábavná pecka, která na diváka chrlí jednu bitvu za druhou. Ta parta okolo Hercula je navíc hodně sympatická a zajímavá, byť prostoru dostali pomálu. Chytlavá a pěkně vypadají řežba bez výraznějších ambicí.

• 31.5.2018  14:37

Spíš drama než komedie s dost nesympatickými postavami. Občas je to vtipné, má to vcelku pěkný soundtrack, ale působí to celé dost neupřímně a to neustále lhaní je dost nezáživné.

• 29.5.2018  23:08
    Tomb Raider (2018)

Parádní dobrodružná podívaná, která trpí trochu pomalejším rozjezdem, ale postupně to dostává solidní grády. Úpravy v příběhu pro účely filmu jsou naprosto v pořádku, k plné spokojenosti mi chyběla snad nějaká lovecká scéna na úvod, ale hádám, že ta by pro potřeby filmu byla zbytečná, byť v herní předloze je to jeden z nejsilnějších momentů celého rebootu. Digitální vizuál mi nevadil, občasný popový soundtrack už ano. Obzvlášť ten finální song byl střelou dost vedle. Jako celek ale fajn akční dobrodružná oddechovka, kterou si rád i někdy zopáknu.

• 29.5.2018  17:19
    Medvěd (1988)

Pěkný film s krásným poselstvím. Film o přírodě, která je vlídná i krutá zároveň. Místy trochu zdlouhavý, ale díky medvědům v hlavních rolích je stále na co koukat. V zásadě jsem s tím měl pouze dva problémy: zbytečný "dabing" medvíděte, které kňourá jak malé dítě a nehodící se snové/halucinogenní pasáže tvořené českým animačním týmem. Vyústění mi nevadilo. Sice je krajně nerealistické, ale za tu krásnou myšlenku to myslím stojí.

• 29.5.2018  00:33

Tady vyloženě pasuje kultovní hláška: "To muselo dát práce a přitom taková blbost." Vizuálně je to překrásné, CGI je vypiplané do posledního detailu. Postavičky jsou v pohybu možná trochu tuhé, ale vesmírné bitvy vypadají moc dobře a ze začátku to ohromí. Jenže dějově to je těžko uchopitelná nuda plná nelogičností a nedodělků, takže i ty bitvy velmi rychle omrzí.

• 28.5.2018  19:11
    Metanol (TV film) (2018)

Režijně a vizuálně hodně televizní, ale po výpovědní stránce hodně solidní rekonstrukce podpořená velice uvěřitelnými a kvalitativně vyrovnanými hereckými výkony. Tempo je sice trochu pomalejší, ale je fajn, že je každý díl z jiného úhlu pohledu, což se odráží i na náladě. Zatímco první půlka se zaměřuje na výrobu a tragická úmrtí, ta druhá je již z pohledu frustrovaných vyšetřovatelů.

• 24.5.2018  19:02
    Oasis (TV film) (2017)

Rozhodně zajímavý pilot, který mi svým prostředím připomněl starší britskou pecku Outcasts. Atraktivní námět, vyspělý vizuál a potenciál do budoucna by tu byl. Škoda, že si Amazon neobjednal celou sérii. Takhle nám zůstala jen tahle ochutnávka. I'm only human after all.

• 23.5.2018  23:07
    Malí muži (2016)

Takový ten typ filmu, který znenadání přijde, potěší a zase zmizí v zapomnění. Příběh o přátelství dvou chlapců a jejich rodin, které mezi sebou řeší nějaké ty spory. Není to nijak přehnaně dramatické, je to vlastně hodně realistické a to včetně vyústění. Je to příběh, který se může stát kdekoli a je jedno, jestli se jedná o Spojené státy či naši malou zemičku. Příběh ze života podaný jednoduchou, skromnou a především uvěřitelnou formou.

• 22.5.2018  23:16

Domek v horách uprostřed lesů, nikde ani noha, náhodně mizející a přemisťující se věci. Dobrý základ pro kvalitní horor. A on ten film vlastně funguje dost dobře. Není to moc originální, ale má to příjemně vlezlou tíživou atmosféru, za což může především plíživá kamera a nervní ozvučení. Koncem se to ale celé nějak posralo. A to jsem měl vymyšlenou docela hustě překombinovanou teorii.

• 22.5.2018  19:08
    Daybreak (TV seriál) (2012)

Mnohem zajímavější jak Touch, na který Daybreak velmi volně navazuje. Vlastně mi tak trochu přišlo, že tohle byl směr, kterým se mohly a pravděpodobně i chtěly další série Touch či možná lépe případný spin-off vydat. Škoda, že zůstalo jen u kratičkého webseriálu. Vizuálně je to velmi dobré, hudba klasicky mccrearovsky dunivá (a vlastně docela geniální) a v závěru to oplývá slušnou mystery atmosférou. Je teda docela škoda, že se příběh nestihl pořádně rozvinout a co se provázání s Touch týče, tak zůstalo jen u náznaků.

• 20.5.2018  17:44
    Doteky osudu (TV seriál) (2012)

--- PRVNÍ SÉRIE --- Na jména Tim Kring (tvůrce Heroes) a Kiefer Sutheland slyším a když jsem si přečetl popisek a podíval se na cover, věděl jsem, že by to mohl být seriál pro mě. O to víc mě mrzí, že Touch veškerý svůj potenciál zahazuje na neuvěřitelných a ne moc zajímavých epizodických příbězích. Dlouho tomu chybí nějaký směr, což trochu vynahrazuje dvojdílné finále, jež však následně trochu rozbíjí "bonusová" třináctá epizoda, která seriál navrací do svého epizodického formátu. Seriál se navíc chytře jen tváří. Veškerá seriálem nastavená pravidla vlastně ani pravidly nejsou. Jakeovu "moc" si tvůrci cucají z prstu a přizpůsobují potřebám scénáře. Touch je oddychová rodinná zábava, ale osobně jsem si od toho sliboval trochu víc. Víc mysteriózna zejména. Hodnocení série: 2,5/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Výrazně odlišná série. Pryč jsou podivné epizodické zápletky, fuč je pohodová rodinná atmosféra. Celá druhá řada je klasická thrillerová naháňěčka s megazlou korporací v čele. Kiefer Sutherland tu zužitkovává své zkušenosti s postavou Jacka Bauera. Utíká, střílí, mlátí. Je to drsnější, násilnější, ale také výrazně zábavnější, než stereotypní úvodní řada. Pořád je to ale jako celek dost průměrné a bez větších ambicí. K mé spokojenosti je to však alespoň důstojně zakončené. Postavy mi k srdci nakonec docela přirostly a jsem rád, že se jejich příběh dočkal smysluplného rozřešení. Hodnocení série: 3/5

• 19.5.2018  20:06
    Annihilation (2018)

Ono to nebude zas až tak chytré, jak se to na první pohled tváří a taky chvíli trvá, než se film rozjede. Ale nakonec to stálo za to, protože jsem už dlouho neviděl tak vizuálně (a to i přes slabší CGI jako takové) a především audiodesignem originální a nápaditý film. "Béčkový Arrival" je vlastně docela trefné přirovnání, byť kvalit Villeneuveho díla to intelektuálně samozřejmě ani zdaleka nedosahuje. Ale ta atmosféra něčeho cizího a mimozemského nemá chybu.

• 18.5.2018  00:31

Chaotickou nudu plnou nejasných dialogů a mizerně představených postav v první polovině naštěstí zachraňuje polovina druhá, která se již naplno zaměřuje na hlavní téma filmu. Na Spielberga je to ale těžká rutina plná kvalitních, ale též poměrně rutinních hereckých výkonu. Pár let starý Spotlight byl o něco záživnější.

• 17.5.2018  19:43

Obrazově precizní a dějově dobře absurdní, ale také dost roztahané a bez drajvu. Kvalitně natočený, ale ne moc zábavný film.

• 17.5.2018  00:58
    To (2017)

Po dlouhé době vysokorozpočtový horor a teda musím říct, že tohle se opravdu vydařilo. Knihu jsem nečetl a určitě je film v mnoha souvislostech osekaný, nicméně to co má dělat, dělá sakra dobře. IT je řádně děsivý a poměrně i originální hnusák ve všech jeho podobách a trochu mě mrzí, že nebylo všechno okolo něj prozatím zcela dovysvětleno. Filmařsky je to velmi zručné, herecky perfektní a na film s dětskými hrdiny velmi dospělé a sebevědomé. I ty poměrně prvoplánové děsy jsou tak zábavně nasnímané, že mi ani nevadilo, že to jsou ve své podstatě vlastně docela klasické lekačky. Finále milé a už se těším, až se do městečka Derry v další kapitole vrátím.

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 55 73