JohnCZ

okres Jablonec nad Nisou
Úředník

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69
    • 12.12.2017  21:03

Na 90. letech mě fascinuje jedna věc. Člověk mohl vlézt do Hollywoodu se sebevětším neoriginálním brakem a stejně měl šanci na natočení relativně vysokorozpočtového akčního filmu. Soldier je po stránce scénáře děsná žumpa, ale film jako celek je svým způsobem dost zábavnej. Potěší zejména perfektní kulisy a stylové praktické efekty, které mi připomněly Horizont událostí. A není ani divu, vždyť za tímhle filmem stojí stejný režisér. Přesto, akce v závěru je možná až trochu únavná. Nečekaný klidnější prostředek je o mnoho záživnější a Kurt Rusell sympatickej s tím jeho "Sir!" oslovováním a tupým čučením. Oscara za to ale asi nevyhrál.

• 12.12.2017  20:57
    Simone (2002)

Zábavná satira na Hollywood, která v určitých ohledech sklouzává do přílišné naivity a to na celkovém dojmu z filmu dost ubírá. Herecky ale super. Al Pacino je frajer jako vždy, Rachel Roberts je skvěle umělá a oko potěší mlaďoučká a miloučká Evan Rachel Wood. Šlo by z toho vytřískat ale asi i něco víc.

• 11.12.2017  23:02
    Jádro (2003)

Tak nějak jsem si zvykl, že katastrofické filmy často dělají z diváka retarda, ale tady to dosahuje fakt úplně nové úrovně. Pokud se ale přes to přenesu, je to solidní katastrofák se vším všudy. Sympatická parta lidí, co zachraňuje svět, skvělé ozvučení, poslabší digitál, ale celkově to funguje tak jak má - alespoň v mém případě. Ovšem jako celek je to oproti dalším podobným spektáklům průměr.

• 11.12.2017  13:56
    Saljut-7 (2017)

Salyut-7 je ze všech těch filmů o dobývání vesmírů z ruské produkce pravděpodobně nejambicioznější co se technické stránky týče. Strašně dobře se na to kouká, je to až hollywoodsky napínavé a postavy jsou více než sympatické, ale to je zároveň i problémem. Saylut-7 není historický film. Na to je tam až příliš do očí bijící fantazie, nehledě na patos. Vše ostatní je ale prvotřídní, Rusové tímhle filmem opravdu dosáhli na Hollywood - z mého pohledu především v tom dobrém slova smyslu.

• 10.12.2017  19:43

Solidní, dějově vcelku jednoduchá, ale docela sympatická krimoška šmrncnutá teen romantikou. Takovej ten typ filmu, co se v reálu může prostě stát. Není to dramaticky přepálené, ani zbytečné vykonstruované, ale pořád dostatečně zajímavé a napínavé. Elgortova postava mi nepřišla vůbec otravná, naopak jeho zapálení pro věc chápu i přes jistá blbá rozhodnutí s ním člověk lehko soucítí. Chloe tu je spíš na ozdobu, ale ono to nijak zvlášť nevadí.

• 9.12.2017  01:49

Trochu z Vesmírné odyssey, trochu z Mission to Mars, ale drtivou většinu stopáže je to celkem obyčejná pocitovka o osamělém astronautovi. Jasně, film se snaží vnuknout myšlenku, že tím nejsilnějším na člověku je ona emoce zvaná láska, jenže to už jsme slyšeli mnohokrát a rozhodně to není nic nového. Film však v posledních minutách ukazuje, že mohl byt něčím daleko víc, než čím nakonec je. Dost možná další Vesmírnou odysseou. A na takové sci-fi osobně čekám jako na boží smilování. Tak třeba někdy příště.

• 8.12.2017  19:43
    Dunkerk (2017)

Technicky brilantní, vizuálně precizní, ale též naprosto odosobněné a bezemoční. Hans tu navíc dost okatě kopíruje Jóhannssonův rytmický soundtrack ze Sicaria, což mi lezlo na mysl zhruba každých 10 minut (až tak moc to bylo podobné). Nemůžu si pomoct, ale jak jsem si Dunkirk snažil užít, tak jsem ho spíše prozíval. Je to vizuálně precizní nic.

• 8.12.2017  17:36
    Přeměna (2016)

I když tvůrci nezapírají, že se jedná o variaci na Let Me In (ve filmu je film zmiňován), pořád je to sakra svěží pohled na jinak velice ohranou upíří tématiku. Neznámí herci v hlavních rolích jsou super, obzvlášť Eric Ruffin předvádí na svůj debut odzbrojující herecký výkon. Celková atmosféra snímku je správně hypnotická díky přesné kombinaci obrazové a hudební stránky.

• 8.12.2017  09:16
    Tumbledown (2015)

Pěkná příroda a celkově taková mírně nadstandardní romantika, která mě ale osobně neoslovila tak, jak by mohla. Celý film je ale příjemně nevlezlý, humoru je spíše méně a je poměrně inteligentní. Celé je to postavené na mírně ironických dialozích. Herci v hlavních rolích příjemní a celé je to protkané takovým tím klasickým nádechem indie filmů.

• 5.12.2017  23:09
    Leatherface (2017)

Což o to, je to slušný gore fest. Milovník sekané a roztodivných úchylárniček si to určitě užije, ale dějově to už taková sláva není. Vlastně je to dost zbytečné a místy to na mě působilo jako epizoda z nějakého seriálu. Celej ten origin na mě moc nefungoval - onen náhlý obrat kožoxichťáka na temnou stranu síly působil dost nevěrohodně a vynuceně.

• 3.12.2017  23:30

Super oddychovka, kterou z 90 % táhne Cruise se svým charisma. Zábavný přímočarý příběh, svižně a vtipně odvyprávěný, trochu absurdní, ale podle všeho pravdivý. Přičteme-li k tomu pěkný vizuál, povedenou dobovou stylizaci a hudbu, dostaneme parádní jednohubku, která pobaví a z hlavy zas až tak brzy nevyšumí.

• 3.12.2017  15:36

Super úvod a celá první polovina, která slibuje osobní vendettu proti muslimákům se postupně mění v přehlídku klišé typického pro akční béčkové filmy, což je škoda a divák tak postupně ztrácí zájem o děj. Finální scéna na moři sice mnohé vynahrazuje, ale i tak jsem měl po dosledování jistou pachuť zklamání. Je to dobrý akčňák, to bezpochyby, ale začátek sliboval víc.

• 2.12.2017  11:59

Určitě mnohem napínavější a celkově lépe zvládnuté, než roztahaný Gagarin. K tomu parádní vizuál se snahou o realistický look, sympatické herecké výkony a na Rusko poměrně na patos střídmý scénář.

• 30.11.2017  20:46
    Anti Matter (2016)

Ultralevné sci-fko s parádním scénářem, hutnou paranoidní atmosférou, která neustále navozuje pocit, že je něco špatně, ale divák, stejně jako hlavní hrdinka, neví co. Vyvrcholení docela originální a film se snaží tvářit hodně vědecky a chytře, ale i mně jakožto obyčejnému peasantovi je jasné, že je to celé docela pitomost s haprující logikou. Jenže je to jinak fakt dobré, napínavé a dobře zahrané. Za tak mrzký peníz a se štábem složeným z několika málo lidí supr práce!

• 30.11.2017  00:11

Průměrný krimi příběh natažený o hodinu navíc skrze flashbacky a ohromně zdlouhavý epilog. Ačkoli je film po formální stránce takřka bezchybný, chyběla mu tak nějak duše či náboj, díky čemuž jsem druhou polovinu spíše protrpěl. Předloha, hádám, bude mnohem drsnější a co víc, mnohem komplexnější. Fincher umí, ale umí lépe.

• 28.11.2017  20:12

Variace na Piráty z Karibiku se nekoná. Nebejt tam Depp, tak tam vlastně ani není humor. The Lone Ranger klame tělem, je to vlastně docela vážně se beroucí, byť mírně stylizovaný, western. Moc dlouhý, nutno dodat. Abych pravdu řekl, mnohem více mě dostaly závěrečné titulky se záběrem na vzdalujícího se Deppa a dechberoucí Hansovo hudbou, která tu a tam připomíná jeho snad nejslavnější motiv Time, někdy zase Largo z New World Symphony od Antonína Dvořáka, ovšem nejvíce je tam cítit inspirace hudbou Ennia Morriconeho ze starých westernů. Tenhle hudební myšmaš funguje na 100 %, je to balzám pro uši. Samotný film neurazí, ale ani nenadchne.

• 27.11.2017  20:26

Akčnější a mnohem přepálenější, což je dobře. Kadence hlášek je obrovská (Elton John tyvole!), akce je solidní a záporák zábavnej. Jako protipól k vážnému agentu Jejího veličenstva to funguje více než dobře a tihle Kingsmani v mých očích hravě překonávají spíše rozjezdový první díl. Pokud budou i další pokračování takhle utržená ze řetězu a vyladí se slabiny jako nevyrovnané tempo, budu spokojen.

• 25.11.2017  21:04

Sám Jack Sparrow tu působí již mírně vyčpěle a to že je celej ožralej prakticky celej film sympatiím k němu moc nepřidává. Na druhou stranu všechno ostatní docela funguje. Taškařice je to konečně zase zábavná a vizuálně je to pořádná žranice podpořena skvělým spojením staré Hansovy hudby a nových motivů jakéhosi nováčka. Jako celek to na mě ale pořád dělalo dojem spíše tříhvězdičkový, ale za ten dojemný závěr pomrkávající na staré díly nemůžu jinak.

• 25.11.2017  12:15

Nedoceněný velkofilm, který mi nepřijde nijak výrazně horší, než další Costnerovy filmy. Je to naivní, je to plné patosu a amerického patriotismu, ale překvapuje mě, že zrovna v tady filmu to každému tak strašně vadí (ty copypaste komentáře předních uživatelů ČSFD jsou k smíchu). Naopak mi to tady dává naprostý smysl, protože co poslední lidstvo v podobných situacích má, když ne naději. K tomu poctivá výprava, velké davové scény, pěkné scenérie a nakonec i docela originální námět. Fanoušek údajně filozoficky laděné předlohy nejspíš bude skutečně otráven - přeci jen z toho tvůrci udělali naivní pohádku, ale upřímně: V čem je ten film tak špatný?

• 23.11.2017  21:30

Po formální stránce velice dobré a má to ty správné ingredience pro kvalitní horor. Nemá to ale nic moc navíc. Po stránce příběhu tuctovka, která chce hlavně děsit, což se většinou i docela daří.

• 19.11.2017  23:56
    Hollarovi (2016)

Strašně milý malý velký film. Trochu vtipný, někdy spíše smutný, ale i přesto šířící dobrou náladu a naději v lepší zítřky. Příjemné lidské postavy a jednoduchý příběh ze života podbarvený citlivým kytarovým soundtrackem. Jednoduché, ale naprosto funkční.

• 18.11.2017  23:12

Trochu zbytečné a otravné lekačky v první polovině jsou postupně nahrazeny hutnou atmosférou a zajímavým příběhem, který je následně zabit debilně useknutým (ne) koncem. Achjo a přitom to do poslední chvíle byl tak fajn horor. Body ovšem k dobru za to, že se tu dlouho nechodí kolem horké kaše a strašení začne během prvních 10 minut.

• 18.11.2017  20:54

Velíce průměrná špionážní oddychovka, která ale není ani moc vtipná a ani napínavá. Je to takový ničím nevybočující řemeslně obstojně natočený standard s docela sympatickou ústřední trojkou a nevyužitým Hughem Grantem. Čekal jsem asi trochu víc.

• 18.11.2017  09:59
    Rudé horko (1988)

Jeden z nejslabších filmů se Schwarzeneggerem, který se do role sovětského kapitána zoufale nehodí, jelikož neudrží ani ten svůj příšerně hraný ruský akcent. Belushi je zase dost nevtipný a ty jeho sexistické narážky jsou spíše otravné. Akce to také moc nemá a příběh moc neohromí. Jediné, čím se může film pyšnit, že se filmaři mohli exkluzivně vydat do samotného srdce Ruska, na neznámější náměstí Moskvy.

• 17.11.2017  19:22

Příběhově trošičku nezáživné, ale sakra, pro ty akční one-shot scény to stojí za to vidět. Charlize se tady hodně hecla a předvádí parádní bojovou choreografii podpořenou špičkovou kamerou a luxusním ozvučením. Dějově je to ale bohužel klasicky překombinovaný špionážní thriller, ze kterého je velice cítit komiksová předloha a jistá nerealistická stylizace. Charlize to ovšem táhne a to nejen pro potěchu oka, ale především herecky.

• 16.11.2017  20:26
    Baby Driver (2017)

Není to asi film, který by divákovi něco dal. Dějově je to opravdu strašně jednoduché. Ale takhle zábavný a po stránce postav sympatický akčňák jsem letos ještě neviděl. Spojení komedie a heist krimi, podpořené skvělým audiovizuálem, sázející jednu stylově sestříhanou akční scénu za druhou a ještě navíc podbarvené parádní muzikou. V tom filmu prostě funguje všechno, včetně romantické linky.

• 14.11.2017  22:23

Už jen tvrzení, že je lepší o filmu dopředu nic nevědět, je svým způsobem spoiler. K plné spokojenosti mi chyběl snad jen Rkový rating, který by dohnal některé scény do větších extrémů, protože hlavní záporák tu je vyloženě lahůdkově zajímavý a po stránce psychologie je jeho porucha spíše jen naznačena, než zcela využitá. I tak ale hodně dobrý a poměrně originální thriller.

• 14.11.2017  18:58

Čekal jsem blbost. A dostal jsem blbost. Ale v dobrém slova smyslu. Žádný horor, ale nahláškovaný gore slasher. Je to vtipné, správně dementní, nepřekračuje to hranici vkusu co se brutality týče, ale i tak to má drive, o kterém by si mohly podobné žánrovky jenom nechat zdát a prostě to upřímně baví. Prostě takový Rkový Sám doma.

• 12.11.2017  19:37
    Revolt (2017)

Zábavné béčko v atraktivních kulisách a s parádními triky, jehož největší slabinou je scénář, který nedokáže odpovědět na žádnou z otázek, jež od začátku pokládá. Jinak ale spokojenost - má to spád, skvělou kameru i vizuál a dravý McCrearyho soundtrack, který se drží na vlně rytmického a překvapivě i poslouchatelného dubstepu.

• 12.11.2017  17:24
    Megan Leavey (2017)

Jednoduše odvyprávěný, ale hezký a realistický příběh a přátelství mezi psem a člověkem bez nějakého zbytečného tlaku na city. Kate Mara hraje vojandu výborně a všechny scény z boje jsou, byť střídmé a skoro bez akce, vtahující a zajímavé. Jednoduše takhle nějak se celý příběh Megan Leavey asi i stal.

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69