JohnCZ

JohnCZ

okres Jablonec nad Nisou

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 58 77
    • 17.1.2019  22:34
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

--- PRVNÍ SÉRIE --- I přes pomalý rozjezd mě Iron Fist chytnul. První Defenders seriál, který se nemáchá v temnotě kriminálního prostředí newyorských ghett, což je alespoň pro mě po lehce stereotypním Daredevilovi docela příjemné oživení. Zároveň ale Iron Fist působí o poznání levněji, což je poznat už na první pohled z viditelně lacinější postprodukce. Také je to plné neznámých herců (snad až na Faramira), kteří ale vykreslují velice zajímavé charaktery (Gao, Harold, Ward) a celkově odvádí svou práci parádně. Pár známých se ovšem i vrací, stejně tak potěší mírné propojení s předchozími sériemi Daredevila a Luka Cage. Rozumím ale i výtkám. Seriál je nekonzistentní a občas podivné skáče v jednotlivých scénách stejně jako sám Danny Rand ve svých názorech. Celkově je Iron Fist zajímavá postavička - jeho dětinská naivita je fascinující i otravná zároveň. Ale nakonec docela pochopitelná. Hodnocení série: 4/5

• 12.1.2019  00:24

Obsahuje nepřímé spoilery! Člověk čeká hororovu úchylárničku a dostane toto. Námět z popisku mě zrovna 2x nepřesvědčil a to i navzdory tomu, že se jedná o adaptaci knihy Stephena Kinga. Pár jede na venkov trochu si o okořenit, pán je trochu horlivější, klasika, bude nějaké to snaženíčko, zkoušeníčko, násilíčko, dušeníčko. A bum, twist. Film nabírá tempo, připletou se do toho nějaké ty .. nové nečekané prvky... a je to celé nějaké divné... takový lehce absurdní survival. No a nakonec je z toho úplně něco jiného. Gerald's Game je takový ten typický příklad filmu, o kterém se těžko dá něco říct bez spoilerů. Mě osobně nakonec překvapilo, jak komplexní vlastně tenhle film je a po zpětném přemítání si divák uvědomí, že to co explicitně viděl, nemusí být tak úplně pravda a jakmile to spojí do souvislosti, tak zjišťuje, že to vlastně dává smysl (těch hintů pro pozorného diváka je tam dost). A není to vůbec tak blbé, jak se to nejdříve jeví.

• 11.1.2019  03:13

Je to na oko hodně levné (taky to bylo financované z Kickstarteru), točené jakousi digitální kamerou a podomácku sestříhané. Takže yea, veskrze amatérský projekt o pár lidech. Herci se ale snaží, i když se nejedná o žádná esa, a po půlhodině naprosto zbytečných a laciných lekaček, kdy jsem měl film chuť odstřelit do odpadu, se to solidně rozjede. Flanagan začne pracovat s atmosférou a dokáže vyděsit a napnout i za pomocí jednoduchých triků. Absentia jako debut za pár šupů začínajícího režiséra nezklame, jako regulérní film je to spíše lehce podprůměrný kousek. Obsahuje zajímavé nápady, ale jako celek je až příliš táhlý a nejistě zahraný.

• 11.1.2019  01:12

Úplně brutálně teatrální kýč, který zachraňuje především obrazová stránka. Zmateně čučící Cage je tu zábavný (především jeho grimasy při milostné scéně), Meg Ryan je klasicky nesympatická, nicméně celkem to mezi nimi jakousi záhadou funguje a ta snová atmosféra má taky něco do sebe. Není to špatný film, to určitě ne, ale i jakožto fanda (přirozené) romantiky mi to místy přišlo totálně over the top.

• 8.1.2019  21:17

Na film s Lundgrenem překvapivě dost dobrá béčková zábava, A i toho Lundgrena to tady baví, jinde jsem ho projevit tolik emocí snad ani neviděl. Craig R. Baxley je "král" televizních filmů, ale kdo ví proč, i přes tu levnost mě jeho výtvory většinou baví. Dark Angel nebo ještě lépe I Come in Peace má dobrý základ pro klasické průměrné sci-fi béčko tehdejší doby. Tohle má navíc vtipný (trapný) hlášky a i přes jistou temnost to má takový oddychový vibe, možná i díky špičkující se ústřední dvojici.a srandovnímu záporákovi,

• 6.1.2019  13:49
    Robocop (2014)

Vkusně zaktualizovaný Robocop pro dnešní generaci. Méně brakový, více vážný, ale pořád dostatečně sebeuvědomělý. Dějově je ale film poněkud sterilní a lehko zapomenutelný. To samé režijně - dobré, ale rutinní.

• 5.1.2019  17:09
    Miss Hanoi (2018)

Skromná, ale kvalitně natočená krimi z neokoukaného prostředí vietnamské komunity. Samotný případ je veskrze jednoduchý a nepřehnaný. Osobně mě ale krom úderného rozuzlení zas až tak nenadchl. David Novotný tu hraje takového toho typického "slušnočecha," který, když se zrovna nechová jako hulvát, je i zkušený vyšetřovatel. Co mě ovšem překvapilo byla Ha Tranh Špetlíková a její přirozené herectví. Neříkám to často, ale tohle bude nový objev na poli českého filmu. I ostatní herecké výkony jsou tu nezvykle vyrovnané a interakce mezi postavami uvěřitelná a zábavná. Dialogy tu a tam trochu skřípou a potenciál taky nebyl úplně využitý, ale ty postavy mě bavily a vůbec bych se nezlobil za nějaké volné pokračování.

• 5.1.2019  14:37
    Ghoul (TV seriál) (2018)

Vlastně je docela škoda toho fantasy elementu. Protože zejména první epizoda jako náhled do indické dystopické budoucnosti je super a mnohými vytýkaná zdlouhavost mi vůbec nevadila. Škoda, že je to nakonec tak nekonzistentní. Druhý díl je klasický horor a finále je zase akční thriller. Zajímavě rozjetá atmoférická minisérie se nakonec zvrhává v přímočarou vyvražďovačku, která je sice v rámci žánru slušná, ale imo to klidně mělo na víc.

• 1.1.2019  17:35

Chvilku teatrální fantasy s gotickým nádechem, v zápětí upířina, která tak trochu nastolila trend, jakým se upíři prezentují dodnes. Tady se ale narozdíl od všech těch moderních upířích deníků nešetří krví a erotický nádech je skutečně erotický nádech. Celé je to podpořené fakt dobrými hereckými výkony, obzvlášť malá Kirsten Dunst hrající upíra s lookem nestárnoucího dítěte bere dech. Místy je to trochu roztahané, možná až moc překombinované a díky tomu filmu v druhé polovině už dochází dech, ale po řemeslné a výpravné stránce je to prakticky bezchybné.

• 1.1.2019  14:23
    Vrána (1994)

Ponurý film, který by asi zapadl nebýt tragédie, která ho nakonec proslavila. Dějově banální, vizuálně poměrně zajímavý, nicméně to na mě trochu působilo jako filmařský trénink na daleko zajímavější Dark City, které přišlo na svět posléze.

• 31.12.2018  02:55
    Haunted (TV seriál) (2018)

Obsahuje spoilery! Na Haunted mě především lákal původ. Přeci jen vidět na Netflixu seriál z české produkce je docela zajímavý milník. Nicméně už samo hodnocení napovídá, že to asi nebude žádná sláva. A není. Haunted místy funguje v jednotlivých scénách, které k mému překvapení často působí jak z béčkového amerického hororu. První dvě epizody po této stránce fungují velmi, ale nutno dodat, že nejsou ani tak děsivé, jako spíš velmi depresivní. Pak tam je díl s Eliškou Křenkovou, který sice nevyděsí, ale je tam Eliška Křenková ve vaně a fajne bábuk cosplayující Dartha Maula. Poté už to jde z kopce a vrcholí to "únosovou" epizodou, která by možná byla cool v první polovině 90. let, kdy frčelo Věřte nevěřte (a tohle by se dalo říci i o seriálu jako celku), ale v roce 2018 je to lol. Sice mě donutila zavzpomínat si na děsivé večery s Mulderem a Scullyovou, ale kristepane, v téhle epizodě nebylo ABSOLUTNĚ nic originálního - ani slovo "klišé" to pořádně nevystihuje, nulová snaha o nějakou autorskou invenci. A duch znásilňovač bažící po teence v proklatě průhledném tílku ve finální epizodě pobavil a krásně zahnal prvotní depku. Jinak ale nene, tohle se moc nepovedlo. Jediná opravdová zábava je sledovat hysterické amíky na IMDB, jak se dohadují, jestli jsou to skutečné příběhy nebo ne.

• 30.12.2018  22:15

Klasická dvojka. Všeho je víc. Je to akčnější, barevnější, viditelně dražší, celkově naleštěnější, ale už tomu chybí ta osobitost (pokud nebudu počítat klasický del Torovský vizuál) a humor, kterým oplývala jednička.

• 30.12.2018  02:51
    Hellboy (2004)

Hellboy je sympaťák, vizuálně je to klasický nápaditý del Toro a i přes odlehčené pojetí si to drží sakra temnou atmosféru. Dějově je to trochu přeplácané a přitom docela banální, ale to mi ani tak nevadilo. Hlavně, že tam rudoch Perlman všechny řeže, nezapomíná hláškovat, do toho hraje moc pěkný Beltramův motiv a příběhem nás provází Rodenův voice-over. A styl si to drží až do úderného finále.

• 29.12.2018  22:30
    Inhumans (TV seriál) (2017)

Že je to nízkorozpočtové a celkově rushnuté je vidět z každého záběru, ale přesto mě ta partička Inhumanů docela rychle přirostla k srdci. Po stránce filmařské to sice kvalit marvelovských seriálů nedosahuje, CGI efekty jsou místy dokonce až žalostné, ale i tak je je to příjemná komiksová oddychovka, která se netváří za každou cenu vážně. A připočtěme prostředí Havaje, na které se samo o sobě dobře kouká, skvělý soundtrack Seana Calleryho a fajn záporáka s tváří Iwana Rheona. Celkový hejt na tenhle projekt chápu, ale i z toho mála tvůrci vykřesali docela chytlavou, i když nevyváženou minisérii.

• 28.12.2018  19:55
    Venom (2018)

Co začíná jako temný sci-fi thriller se postupně překlopí v parádní nahláškovanou oddychovku, která ale musela být ještě o třídu lepší, dokud měla Rkový rating a nezačalo se brutálně stříhat. Hardyho žbrblání je úplně boží a z Venoma se postupně vyklube solidní badass, který ale skončí dřív, než se dostane pořádně na scénu. Škoda, že to vypadá, jako kdyby někdo vystřihnul třetinu filmu. Potitulkové scény mám rád, ale natáhnout stopáž 10minutovou ukázkou k jinému filmu, to už mi přijde skoro jako podvod.

• 28.12.2018  00:14

Pohodová párty oddychovka, které ke konci, kdy se tvůrci více zaměří na příběh, trochu dochází dech. Dokud se jede na vlně improvizovaných scének a retardovaných hlášek, tak je to velice solidní jednorázová zábava se sympatickým obsazením.

• 27.12.2018  21:23
    Prázdniny (2006)

To hysterické pitvoření v prvních minutách ve mě vyvolávalo chuť dát filmu stopku hned ze začátku. Cameron Diaz je tu na pěst, ale Kate Winslet to zase naopak dost vyvažuje a jejich mužské protějšky jsou sympaťáci každým coulem. Jinak je to ale kýčovitá hollywoodská limonáda, kterou si člověk jednou za čas rád člověk dopřeje, byť v této podobě už to bylo místy za hranicí snesitelnosti. Odkazy na filmovou tvorbu byly fajn, stejně tak dějová linka s vysloužilým scénáristou a nechybí hrstka povedených vtipů.

• 26.12.2018  00:55

Dvojka se zaměřuje na to, co bylo na prvním díle nejzábavnější a to špičkování mezi Trojanem a Dvořákem. A to možná i trochu na úkor samotného příběhu, který je velice prostinký a celý film působí spíš jako pohádková parodie. Což mi osobně vůbec nevadí, protože na klasické české pohádky mě fakt neužije a tohle je přesně to, na co se rád kouknu a neunudím se u toho k smrti. Strach měl viditelně tentokrát větší rozpočet a na výpravě to znát je. Jednička byla sice taková umírněnější a ponurejší, dvojka ale zas zahazuje ten brutální televizní look, byť lokace a kostýmy působí o něco méně dobově. Jako celek je ale dvojka určitě o třídu zábavnější a kdo se alespoň trošičku orientuje v Bibli, narazí i na pár ne zcela zřejmých odkazů či narážek.

• 26.12.2018  00:44

Pěkná nekýčovitá pohádka s parádní dvojkou Trojan/Dvořák, kde možná akorát zamrzí hodně televizní look. Ze všech těch trapných současných českých pohádek je to ale kousek, který diváka neurazí a až na občasnou rozvleklost příliš nenudí.

• 25.12.2018  01:47

K mému překvapení suprová vánoční pohádka, která, nejenže je místy fakt vtipná a ráda si dělá srandu ze santovských klišé, také není ani na chvíli nevkusně kýčovitá. V poslední třetině ubyde humoru a trošku to díky tomu ztrácí dech, ale Kurt Rusell to s přehledem táhne. A i přes ono moderní pojetí to má stále své vánoční kouzlo.

• 24.12.2018  02:16

Těžkopádný animák s otravnými postavami a nezáživným příběhem. Jindy hravý Zemeckis to tady moc neukočíroval a stvořil sterilní film, který se tváří jako vánoční pohádka, ale přitom je spíše temný a depresivní. Na hlavního hrdinu se da zvyknout, ale třeba duchové Vánoc jsou jeden otravnější než druhý - zejména u toho uchechtaného jsem měl sto chutí to vypnout. Sorry Zemeckisi, ale toto mi nesedlo.

• 23.12.2018  11:29

Klasický odvar o něco lepší jedničky. Opět je tu nejlepší první třetina, tedy ta část, která ještě není napěchovaná digitálními potvorami. Zatímco u jedničky to byla obstojna teen romance, tady je to zase středoškolská komedie. Potom už je to jen digitální klišé honička, která možná zaujme děcka tou přehršlí rozpohybovaných halloweenských potvor, ale dospělému divákovi toho film v této chvíli už moc nenabízí. Snad jen cameo Jacka Blacka, ale ten má oproti jedničce po hříchu málo prostoru.

• 23.12.2018  00:40

Dějově naprosto banální, ale líbí se mi, jak dokázali tvůrci dokázali ryze dětskou knížku zmodernizovat a vkusně přizpůsobit současnému divákovi. Zajíci jsou jak roztomilí, tak i správňácky oprsklí, má to překvapivě dynamiku a hlavně je to natřískané situačním humorem od začátku do konce (kohout a jelen vedou), takže se očekávaná nuda nekonala. Jen ty až příliš moderní hudební vsuvky... ale jó, i ty byly nakonec docela snesitelné.

• 22.12.2018  18:48

Jako asi určitě bych mohl mít výtky směřující k zejména trochu jednoduššímu příběhu, kde jsem asi čekal přes všechnu tu unikátní výtvarnou stránku malinko promyšlenější rozuzlení. I tak je to ale fakt krásný animák s duší a snahou odvyprávět netuctový příběh, který sice pohádkový je, ale rozhodně to není klasická šablonovitá animovaná báchorka. Děcka, obzvlášť ta menší, tohle asi moc nedocení (ten českej distribuční název je tradičně úplně blbej). Ani mě nenapadá, kdy jsem naposled viděl co do umělecké stránky takhle nápaditý americký animovaný film (záměrně řikám americký, není vyloučena inspirace japonským anime). Přípočtěme vymazlenou kombinaci stop-motion animace a CGI, překrásný soundtrack dolující emoce snad z každé scény a minimum infantilního humoru a dostáváme film, který si jednou určitě rád pustím znova.

• 16.12.2018  16:14

Příklon ke stylizaci a více komiksovému vizuálu bych bral jako plus, ale když on ten film kromě stylových cákanců krve a absrudních poprav nic moc navíc nenabízí. Ray Stevenson není moc dobrej Punisher, záporák je spíš otravnej a celkově mě to moc nebavilo.

• 16.12.2018  13:44
    Kat (2004)

Výrazně lepší, než Punisher z 80. let. Hlavně Thomas Jane jako Frank Castle má narozdíl od Lundgrena určité charisma. Tento Punisher má také určitý dějový oblouk, i když scénář moc nepřekvapí a člověk spíš jen fandí, ať Frank všem těm grazlům nakope zadky. Akční scény jsou fajn, dialogy už méně, ale i těch poměrně dlouhých 140 minut uteče jak nic.

• 15.12.2018  22:21
    Mstitel (1989)

Poměrně nezáživné akční béčko s tady ještě docela obstojným Lundgrenem, ale příšerně nezajímavým scénářem a postavami. Nebylo tam pořádně komu fandit, nebylo koho nenávidět. A tenhle zásadní nedostatek ani slušné akční scény a efektní výbuchy nenapraví.

• 13.12.2018  22:40

Bylo by to spíš na tři nebýt toho milého poselství v závěru. Má to řadu vtipných dílčích scén, pěknou animaci, ale jako celek je to docela nevýrazné a to jak po stránce postav, tak po stránce hudební. Písničky to nemá určitě špatně, ale úplně tomu chybí nějaká výrazná ústřední melodie, podobně jako třeba Let It Go nebo I See the Light, která se vryje pod kůži. Ale jinak fajn zimní animák, který neurazí.

• 9.12.2018  18:10
    Equalizer 2 (2018)

Bavilo mě to ještě víc jak jednička. Dvojka je osobnější (a využívá některých naznačených motivů z prvního dílu), má uvěřitelného, ale přesto nebezpečného záporáka, místy je i příjemně civilní a film využívá to nejlepší z hereckého projevu Denzela Washingtona. Bavila mě jak detektivně-špionská první polovina, tak akčnější půlka druhá, kde se napětí skoro pořád dalo opravdu krájet a parádně nasnímané a lahůdkově ozvučené finální zúčtování je chutná třešnička. Nemám výhrad, už dlouho jsem neviděl tak chytlavý akční thriller a Robert McCall tu ukázal, jaký má v sobě potenciál. Dal bych si ho klidně i napotřetí.

• 8.12.2018  11:57

Nenáročná oddychovka, kde se The Rock ohání mečem a u toho nezapomíná hláškovat. Výpravou je to takové roztomile béčkové, ale zároveň to nepůsobí úplně lacině. Dějově je to klasická pohádková fantasy, která sice nepřináší nic moc nového, ale zároveň ani nenudí. Jen to spojení s Mumií je takové pofidérní, dokonce spíše žádné.

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 58 77