JohnCZ

okres Jablonec nad Nisou
Úředník

<< předchozí 1 2 3 4 18 34 51 67
    • 18.10.2017  18:48

Sled vizuálně zajímavých scén a sem tam nějaké to povedené CGI, ale jako celek je ten film maximálně nefunkční. Je to celé tak nějak divně sestříhané, chaotické a dějově přitom banální. Scénářem to má maximálně tak na nějaký kraťas od Blomkampa, ale celý film to ani náhodou neutáhne. Postavy více než nevýrazné.

• 15.10.2017  13:53

Apes.. together... strong! Parádní finále, které však nejde úplně naproti diváckému očekávání a nechrlí jednu akční scénu za druhou. Válečný film to vskutku je, jen na to ale jde trochu jinak. Místo výbušného blockbusteru dostáváme drsné válečné drama s troškou té filozofie o povaze lidstva, které kope z posledního. A je to především jedna velká emocionální jízda. Žádný omalovánkový digifest (takhle si představuju účelně použité CGI), ale parádní počítačem vytvořený vizuál v kombinaci s krásným prostředím a monumentální hudbou dělá strašně moc. Opice jsou snad ještě o třídu vymakanější a tvůrci z jejich pohledů a detailní mimiky (Maurice mě opakovaně dostával) dostávají maximum. Za mě tedy naprostá spokojenost, takhle si představuju poctivý tříáčkový film a zakončení skvělé trilogie. Ten mírně neoriginální scénář tomu klidně odpustím.

• 14.10.2017  15:28
    Únos (1997)

Dobrá únosová jednohubka, která sice nedosahuje na ty nejlepší akční filmy tehdejší dekády, ovšem ani tak určitě neurazí. Dějově je to možná ale až příliš prosté, chybělo mi tak nějaké překvapení. Na druhou stranu mi střídmé a relativně realistické provedení sedlo.

• 8.10.2017  22:26
    Terminus (2015)

Komorní sci-fi, které potěší fandy komorních béčkových filmů stojících na postavách. Bez výraznějších efektů, bez akce, "pouze" film se zajímavou, byť neoriginální myšlenkou. Divák, který má žánr alespoň trochu nakoukaný, pointu velice lehko odhadne. Na druhou stranu má film supr atmosféru a připoutal mě k obrazovce až do konce.

• 8.10.2017  17:58
    Wonder Woman (2017)

Takový Captain America na ženský způsob. Nemůžu si pomoct, ale i přes průměrný Suicide Squad mám DC komiksovky rád a novému vesmíru fandím. A Wonder Woman mi nepřišla o nic horší, než startovací Supermani. Pěkná superhrdinská pohádka, byť určitě ne tak veselá a barevná jak je zvykem u MCU. Na Gal Gadot se dobře kouká, ale herecké výkony bych spíš viděl v podpůrných postavách. Dějově to moc neohromí, ale podání příběhu mi sedlo - nechybí tomu humor, ani klasický boj se zlem a ze začátku funguje i ta troška tajemna. Zasazení do 1. světové války beru jako obrovský klad a třeba celá část o tom, jak Diana poznává svět je vtipná a hodně zábavná.

• 8.10.2017  09:22

Milé překvapení v tom ohledu, že se nejedná o klasický origin, ale k filmu tvůrci přistupují jinak. Jednak je naplno zapojen do MCU a jednak se počítá s tím, že Peter Parker své schopnosti už nějakou dobu má. Po všech těch akčních CGI komiksárnách je tenhle Spider Man příjemnou změnu, komediální teen linka má hlavní slovo. Originální to sice není ani trošku, ale je to pořád odlehčená svižně natočená komiksová zábava a nakonec i dost povedený restart.

• 6.10.2017  09:08
    The Choice (2016)

Klasický Sparks v tom dobrém i zlém. Jednoduchá a předvídatelná slaďárnička, kterou z podprůměru táhne především pěkná obrazová stránka a sympatický ústřední pár. Jinak je to ale klasická dějová šablona, která díky bohům není zas až tak ubrečená, jak bych od Sparkse očekával.

• 5.10.2017  06:14

V té době ještě snesitelná Miley a mladej Hemsworth sice nemají kdovíjakou chemii a ta romantická pubertální zápletka moc nefunguje, ale jakmile začne Sparks cpát do příběhu ty svoje twisty ala životní rány, začnou oba docela solidně hrát. Nakonec to i dostane z diváka nějaké ty emoce, protože onu postavu, která se dostane do nesnází nelze mít nerad. Jinak je to ale klasická cukr šablona, která diváka buďto osloví a nebo otráví.

• 4.10.2017  00:04
    Talisman (2012)

Celkem standardní slaďárnička ala Sparks a SPOILER tentokrát se to kupodivu obejde bez nějaké over the top tragédie na závěr. Jinak je to zase ten typ filmu, kde je všechno pěkné, láska vládne světu, neexistuje ošklivý člověk ani znečištěná krajina, všichni se k sobě chovají hezky (a i když se nechovají, tak stejně nakonec vyjdou jako vítězové). Jó, prostě idylka. Akorát v tomhle případě film směřuje hlavně na ženské publikum. Kamera se až nezdravě fixuje na Efronovic sixpack a hlavní ženská postava jde spíše do pozadí. Pro cukrovkáře určitě nelze, ovšem kdo si rád čas od času dopřeje nějakou nezávadnou limonádičku, s The Lucky One asi nešlápne vedle.

• 30.9.2017  16:55
    Zygote (2017)

Z celé první série rozhodně nejlepší kousek. Kompaktnější, komornější a postavený na dvou hercích a hororové atmosféře ala Věc. Zrůdička je správňácky odporná.

• 30.9.2017  16:29
    Firebase (2017)

Stejně jako u prvního kraťasu musím ocenit i u Firebase velice slušnou technickou stránku a hodně zajímavý nápad, který ale po stránce logiky stojí na velice vratkých nohách (okolnosti vzniku zejména). Prostředí vietnamského konfliktu ovšem zaujme vždy a temná, skoro až predátorovská atmosféra, tu je navozena skvěle. Dějově by to ale opět chtělo dotáhnout do něčeho uspokojivějšího.

• 30.9.2017  15:58
    Rakka (2017)

Super nápad a luxusně nápaditý vizuál, ale celé to působí až moc jako trailer na něco, co by mohlo v budoucnu být celovečerákem. Těch 20 minut mi přišlo z hlediska děje trestuhodně nevyužitých, byť atmosféru to dokázalo navodit více než zajímavou.

• 29.9.2017  19:22

Výživná akční řežba, která je na Bayovy poměry i docela realisticky působící. Dějově to sice neohromí, ale jako rekonstrukce událostí to funguje velmi dobře (když se člověk přenese přes fakt, že scénář zase hraje typicky Američanům do karet) a audiovizuální stránka je, jak je u Bayovek zvykem, nesmírně vypiplaná.

• 28.9.2017  22:16
    Přízrak (2017)

Romantická fantasy artovka, která definici "indie" splňuje úplně na maximum. A Ghost Story není žádná mega komplexní záležitost, je to vlastně úplně jednoduchý příběh, ale svým atmosférickým a osobitým zpracováním dokáže uhranout. Jen je třeba od toho nečekat mainstreamové fantasy či dokonce klasický béčkový horor. Osobní poznámka: u scény s koláčem jsem dostal hlad.

• 28.9.2017  17:02

Po velice solidní čtyřce mírný pokles dolů. Dějově je to příšerně překombinované a přitom dost banální a nelogické a ten infantilní humor ala Želvy Ninja mi do toho taky úplně neseděl. Ovšem po technické stránce je to opět ukázka kvalitního řemesla. CGI je barevné, viditelně hodně drahé a souboje přehledné a zábavné. Zvuková i hudební stránka boží. Bay akci umí, jen škoda, že příběhy mu poslední roky píšou nějací patlalové. Ale nenudil jsem se, to vůbec.

• 27.9.2017  08:07

Pomalý atmosférický film o životě tří opuštěných žen na americkém jihu. Do žánru bych přidal i slovo "thriller," protože je to místy hodně husté a napínavé. Trochu mi to připomnělo loňský Brimstone, akorát to nejde v rámci brutality až tak moc na dřeň. Je to pomalý, dějovým schématem jednoduchý, avšak velmi kvalitně zrežírovaný (obrazová stránka a poklidný střih) a výborně zahraný film. Hutnou dobovou atmosférou i velice dobře doplňuje minimalistická, ale docela originální a moc pěkná hudba.

• 24.9.2017  23:46
    Mumie (2017)

K mému překvapení jsem s touhle Mumií velice spokojen. Místy se to možná až moc okatě snaží startovat nové universum a trochu tím trpí samotný film, ale jinak je to oproti původní Mumii notně odlišná zábava. Ne tak rozjařile dobrodružná, ale temnější, vážnější a přesto zábavným a stylovým způsobem sebeparodická. Je to jiné, občas docela praštěné, ale musím říci, že jsem se opravdu skvěle bavil a s vesměs průměrným hodnocením absolutně nesouhlasím. Cruise je tu takový zvláštní a ten jeho věčně udivený pohled mu divák moc nežere, ale přesto mě, kdo ví proč, jeho herecký projev bavil.

• 24.9.2017  17:10

Abych pravdu řekl, nepřijde mi trojka o nic horší, jak předchozí díly. Dokonce je i v něčem předčí a to výpravou, která již nepůsobí tolik studiově, za což nejspíše můžou vyspělejší triky. Pořád je to ale jen zábavná oddychovka s primitivním dějem. Absence Rachel Weisz zpočátku zamrzí, ale na přeobsazení její postavy se dá kupodivu velice rychle zvyknout a Maria Bello se role zhostila s grácií. Film jako celek možná trošičku zbytečný, ale mě tedy rozhodně nezklamal.

• 24.9.2017  11:49

O maličko lepší, jak první díl. Lepší herecké výkony, více akce, lepší efekty a řekl bych i o maličko nápaditější scénář. Hlavně je to o něco svižnější, ale pořád je to spíše taková kravinka na jedno použití.

• 23.9.2017  17:00
    Mumie (1999)

Jeden z filmů, kde jsem měl u sledování pocit, že ta čtyř a pětihvězdičková hodnocení má především na svědomí nostalgie. Mumii jsem totiž viděl až teď a je to úplně obyčejná béčkově působící fantasy, která mnohými zmiňovaným Jonesovkám nesahá ani po kotníky. Herci přehrávají, snaží se to být až příliš vtipné, prostředí je až příliš studiové a efekty slaboučké. A i ten scénář nestojí za moc. Jako celek je to sice docela zábavná oddychovka, ale znova bych si to asi nepustil.

• 11.9.2017  10:18
    Pláž (2000)

Zvláštní film se zvláštně, dost nepředvídatelně vystavěným příběhem, což mě přikovalo k obrazovce od začátku do konce. A ačkoli je už druhá polovina slabší (to bláznění se tam imo moc nehodilo), pořád se jedná o velmi zajímavý film, který tak trochu klame tělem. Dodnes pamatuju, jak na to svého času běžela kvanta upoutávek v televizi a neustále se o filmu mluvilo, ale já ho nikdy neviděl. Až dnes.

• 10.9.2017  10:32

Neskutečně zajímavá tématika, ale zpracování je takové mdlé a bez nápadu, což je prostě strašná škoda. Parta mladých fotografů je navíc sympatická jen do chvíle, než se začnou chovat jako hyeny a hrát si na nesmrtelné hrdiny. Celkovou atmosféru JAR to ale má, hrůzy války jsou z toho cítit, byť ne úplně přímo na kameře.

• 9.9.2017  18:00
    Oči války (2009)

Trošku rutinně natočený, ale jinak výborný film o hrůzách války, který se paradoxně přímo ve válce odehrává jen chviličku. Triage se válkou zabývá především po psychologické stránce a ukazuje návrat domů - v tomto případě ne vojáka, nýbrž válečného fotografa. Colin Farrell hraje o sto šest a Christopher Lee si vystačí se svým charisma a odzbrojí diváka hned první svojí scénou.

• 9.9.2017  14:00
    To the Bone (2017)

Na jednu stranu výborný herecký výkon Lily Collins a takové příjemné drama o nepříjemné tématice, ale pro člověka, kterého toto téma naprosto míjí, to nemá úplně 100% vypovídací hodnotu, což je možná trochu škoda. Ovšem jako film o hledání smyslu života to funguje dobře.

• 8.9.2017  23:12
    The Recall (2017)

Je to strašná joudovina, ale je to celkem zábavné. Takové nenáročné béčko, které sice nenadchne, ale ani diváka neotráví. Myslel jsem, že RJ Mitte toho retarda v Breaking Bad jen hraje, ale on hraje jak po obrně i tady. Wesley je srandovní, ale moc toho bohužel nepředvede.

• 8.9.2017  17:13
    Brimstone (2016)

Hodně nepříjemný thriller. Násilí tu není samoúčelně použité pro zábavu, ale diváka opravdu bolí a trpí ho spolu s parádně zahranými postavami, kterým vévodí démonický Guy Pearce. Kvalitní film, ale přesto snímek, na který se pro svou psychickou náročnost vícekrát dívat nedá.

• 6.9.2017  22:11

Sympatická dvojice a pěkný vizuál, ale celé je to tak vyumělkované a nevěrohodné, že mi to vlastně zas až tak úplně nesedlo.

• 5.9.2017  07:39
    Frequency (TV seriál) (2016)

Zajímavý námět převzatý ze skvělého filmu automaticky nedělá dobrý seriál. Pokud tvůrci nemají krom vaty nic navíc, vede to většinou k selhání. Frequency má to štěstí, že má příjemné herecké obsazení, ale že se pomalu každý nový sci-fi seriál, který se odehrává v současnosti, musí zvrhnout ve stereotypní kriminálku mě mrzí. První polovina série totiž není moc dobrá a je to prostě vata. V momentě, kdy se hlavní postavy dopátrají ústředního záporáka, začne se konečně něco dít, ale v konečném důsledku je námět trestuhodně nevyužitý. Nehledě na to, že Frequency si s časovými paradoxy vysloveně vytírá prdel a jakous takous logiku si staví na svých mechanismech, které navíc ne vždy úplně dodržuje. Kdo má tedy alespoň trochu nakoukaná díla o cestování čase, bude chtě nechtě kroutit hlavou. Frequency je tedy, pokud divák překousne občas hodně stupidní jednání postav, v konečném důsledku spíše, byť slušná, celkem rutinní krimi než chytlavé sci-fi, což je prostě škoda. I tak jsem se slušně bavil, na the CW je to totiž velice solidní práce. Plusové body navíc k tomu, že je to vesměs uzavřené. Sice je finále strašně moc hrr, ale dějová linka je uzavřená a žádný otravný cliffhanger se nekoná.

• 3.9.2017  11:12
    Šepot (2007)

Slaboučký horor se satanickým děckem, který ale postrádá výraznější atmosféru a který táhne nahoru prakticky jen sympatické seriálové obsazení. Jako celek to ale působí až příliš televizně a vyděsit to nedokáže prakticky vůbec.

• 2.9.2017  17:22
    2:22 (2017)

Podobný typ filmů mám velice rád a 2:22 je dalším kvalitním zástupcem žánru, byť v tomto případě je scénář vystavěn až na příliš vratké logice, což filmu trochu škodí. Celá zápletka je totiž jinak velice zajímavá a divák je celou dobu udržovat v napětí. K tomu nějaká ta neškodící romantika, pěkný mírně potemnělý vizuál a příjemné obsazení v podobě Terezky a "toho, co klátil Daenerys a poté se někam vypařil." Je to prostě celé pěkné, jen ten scénář to úplně nestíhá.

<< předchozí 1 2 3 4 18 34 51 67