Nutrička

Barbora Regneriová

okres Ostrava

<< předchozí 1 2
    • 5.5.2017  00:10

Za mě mnohem lepší, než přehnaně nadhodnocený Mad Max. Komiksový vizuál plný stínů a kontrastů v kombinaci s luxusní atmosférickou hudbou vytvářejí skutečný audiovizuální požitek. Akorát Mila Kunis v tom byla neskutečně otravná.

• 19.3.2012  11:46
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Ačkoli nemám moc ráda modernizace, Sherlock tvoří čestnou výjimku. Takhle nadšená už jsem dlouho nebyla! Výběr herců se moc povedl - Martin Freeman a (pro mě nová tvář) Benedict Cumberbatch si skvěle rozumí a sedí do svých rolí perfektně. Ovšem nejen oni - co teprve Andrew Scott jako hlavní padouch nebo občas se vyskytující Mark Gatiss! Příběhy podkresluje hudba, která perfektně dotváří atmosféru. Taky kamera a popisky toho, co si zrovna Sherlock myslí, jsou povedené. Vtipné, napínavé, inteligentní. Řadím mezi svých top 10.

• 18.6.2011  16:33

Klasika všech klasik!

• 18.6.2011  16:31
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Jeden z nejkultovnějších sitcomů, ale - před pěti lety bych tohle napsat nemohla - možná až příliš nadhodnocený. První dvě série jsou tutovky, s dalšími sériemi mi ale RD přijde horší (především poslední dvě série), i když v každém díle (opravdu v každém) je minimálně jedna naprosto úžasně vtipná situace či hláška. Ale ve srovnání s jinými, většinou méně profláklými, seriály pro mě trpaslík ztratil onu genialitu, kterou si mě kdysi získal, když jsem se teprve rozkoukávala po britské sitcomové scéně.

• 16.3.2011  22:32

Nenazývala bych to zombárnou. Spíš je to sympatická romantická komedie s pár napínavými momenty a dávkou nadhledu. To vše v příjemném anglickém prostředí.

• 7.2.2011  22:03

Těšila jsem se na nářez typu Od soumraku do úsvitu. Navíc britský humor mám opravdu ráda. Ale asi spíš ten sitcomový. Z půlky je film tak trapný, až je opravdu vtipný. Otázkou zůstává, jestli je to zamýšleno, nebo je to prostě tak špatné. Ale chvilkama je docela solidní komedie, to musím uznat. Hlavně v parodizujících momentech, kdy sličné dívky na sobě mají čím dál méně oblečení a chlapi hážou ty nejprotřelejší drsňácké hlášky. Až na pár scén jsem se ale spíš nudila. I když bych si přála, aby to bylo naopak, ne každý si asi může dovolit natočit lacinou vyvražďovačku, která by fungovala.

• 26.2.2010  12:14

Zcela záměrně špatný seriál. To není béčko, to je přímo geniálně vtipné efko!

• 27.11.2009  17:43

Takové anime, akorát si místo obrázků dosaďte reálné herce.

• 4.10.2009  10:43
    VALL-I (2008)

Ostatní už napsali vše, co jsem měla na srdci, takže prostě musím svou pozornost zaměřit na opomíjené, přesto však originální závěrečné titulky, které se v podstatě staly jakýmsi epilogem a zobrazují nový vývoj lidstva (nejen svým obsahem, ale taky tím, jak je znázorněn - střídání výtvarných stylů, jak jdou po sobě, počínaje jeskynními malůvkami, přes mozaiku až po impresionistické olejomalby).

• 15.1.2009  00:45
    Herkules (1997)

Vím, že kdysi když jsem byla mladší, se mi to moc líbilo, ale asi jsem to teď přecenila. Jo, docela jsem se bavila, ale ty postavy... Herkules je nebetyčně tupý, ta fialová slečna zas od první minuty nehorázně nesympatická a Hádovi poskoci... no tak ti mi lezli na nervy přímo neuvěřitelně. Hádes sám je ale naopak nejlepší postava filmu, jeho nervní výbuchy vzteku a hořící paruka jsou výborné. A dobrý byl i boj s tím drakem na začátku, i když mi trochu vadil rozdíl mezi počítačovým drakem a kresleným zbytkem.

• 11.1.2009  12:55
    Is It College Yet? (TV film) (2002)

Na konci těžká melancholie z konce Darii. Ale přestat by se mělo v tom nejlepším že?

• 8.1.2009  16:30

Počínaje tímhle filmem (a dvěma posledními díly čtvrté série) dostává Daria (poslední série i druhý film) nový rozměr. Už to není jen ten úžasně sarkastický seriál jako na začátku, teď se začínají řešit vážnější problémy. Postavy se mění, stárnou. Otázkou je, jestli přeladění seriálu na trochu vážnější notu je to pravé ořechové. Někomu to možná nemusí sedět. Já jsem to i docela uvítala. Seriál neztrácí na vtipnosti (i když některé díly jsou spíše vážnější), ale posouvá se dál. Už jsem byla s postavami natolik sžitá, že mně jejich trápení zajímalo určitě víc, než kdyby v tomhle stylu seriál začínal (ale i kdyby tak začínal, věřím tomu, že bych si ho přesto zamilovala).

• 7.1.2009  19:17
    Phineas & Ferb (TV seriál) (2007)

Pokaždé se fakt válím smíchy. A Ptakopysk Perry je prostě frajer! :D

• 4.10.2008  22:10
    Generace X (2005)

V některých scénách jsem si nemohla nevzpomenout na Stepford (a nebyla ta pouze přítomnost Glenn Close, co mi Stepfordské paničky připomnělo). Až se divím, že při správné atmosféře a příběhu může být normálnost absurdní a skoro děsivá. Komedií bych Chumscrubber asi nenazvala, přesto se našlo pár humorných situací. A že je ten humor fakt docela černý...

• 4.10.2008  15:35
    Jumper (2008)

Konec mi přišel nějak nedotáhnutý. Celý film byl vlastně tak nějak... urychlený a o ničem. Christensen byl v hlavní roli tak nesymaptický, že jsem si hned po pár prvních minutách přála, aby mu Samuel L. Jackson tím svým šikovným elektrickým bičem urychleně dal co proto. Skončil u mě odepsaný, hoch. A co se dělá v případě, že hlavní hrdina nezaujme? Soustředí se na jiného hrdinu. Proč jen se nedalo víc prostoru mnohem zajímavější a charismětičtější postavě, kterou si zahrál Jamie Bell?

• 27.9.2008  14:19
    Dr. Horrible's Sing-Along Blog (TV seriál) (2008)

Dr. Horrible si mě získal od první vteřiny. Písničky jsou úžasně chytlavé, celou dobu jsem si pobrukovala. Tady jde vidět, že se dá natočit něco originálního, i když základní zápletka je vlastně celkem prostá. Dr. Horrible je i přes svou zlotřilost sympaťákem na první pohled a nejde jinak než mu celou dobu fandit. Captain Hammer je zase dokonale zparodovaný kladný superhrdina, který oslňuje už jen svým zářným zjevem. Moje největší nadšení si ale získali ti tři absurdní zpívající koňáci. První scénu s nimi jsem si musela pustit znovu, protože poprvé jsem ji nemohla pořádně vnímat, jak jsem se smála. Signed Nutrička :)

• 17.9.2008  11:29

Tak jsem někde slyšela, že prý je to fanouškovský počit. Vypadá to na to...

• 13.9.2008  00:52

Ne každému sedne britský humor. Já ho zbožňuju, proto si dovolím říct... co říct, rovnou zvolat: GENIÁLNÍ! Už od první minuty jsem byla nadšená. Rychlý spád, pravý britský humor, originální zápletka a sympatičtí herci. Pegga a Frosta mám film od filmu radši, ale krom nich mě nadchla taky přítomnost jiných osob, které zazářily i ve svých drobnějších rolích - například zastoupení herců z Black Books v podobě mnou zbožňovaného Billa Baileyho (dokonce tuplovaně), čističe (Kevin Eldon) a Franiny bývalé spolužačky (Olivia Colman). Takže, jestli se mi film líbil? "Jarp..."

• 7.9.2008  19:08
    Chaplin (1992)

Skvělý film s celou plejádou výborných herců. Smutně veselý, tak trochu jako Chaplinovy osudy. Moc se mi líbily scény ze života natočené stejným komickým stylem jako ty známé krátké černobílé filmy, které i po tolika letech stále baví a okouzlují.

• 31.8.2008  15:38
    Zombies (2006)

Už když jsem viděla tři pěkné hlavní hrdinky ve věku od desíti do pětatřiceti let a byla mi naservírovaná základní zápletka, která mi přijde sešitá horkou nití, aby to nějak pasovalo a film se dal jakžtakž chápat, bylo mi jasné, že tohle žádné terno nebude. Po dokoukání scény v autě by se ve mě krve nedořezal. Nebyla jsem vystrašená, byla jsem znechucená. A přestala jsem se dívat. Do té doby jsem pořád čekala, že ve filmu bude alespoň děsivá atmosféra, když už chybí logický děj, ale byla jsem silně zklamaná. Dvanáctileté masožravé emo děti s lopatami ve mě skutečně nevyvolaly ani špetku napětí. A jedna hvězda je za... hm... no třeba za toho celkem pěkného kluka. Mimochodem, můžete mi někdo vysvětlit ten stupidní český překlad?

• 21.8.2008  22:21
    Mighty Boosh (TV seriál) (2004)

V současnosti můj nejoblíbenější seriál (především celá druhá série). Kdo by nechtěl bydlet se samozvaným umělcem všeho druhu, králem frajerů, šamanem z jiné planety a mluvící gorilou? Mighty Boosh je úžasné nejen svými neprvoplánovými vtipy a originálními zápletkami, ale taky kreslenými příběhy, kulisami a kostýmy, které má na svědomí Noel Fielding a hudbou, za kterou stojí geniální Julian Barratt. Chtěli jste taky někdy pobíhat jen v tílku a házet po sobě mandarinky?

• 20.7.2008  16:56

Vtipně inteligentní. Nebo inteligentně vtipné? Humor mi zkrátka a dobře seděl. Líbily se mi různé vizuální techniky (nekvalitní obraz při pohledu na televizi v televizi, zrychlené záběry, poetická telefonní budka v zapadákově...). Forma dokumentu má taky něco do sebe a námět je neokoukaný a originální.

• 2.7.2008  22:12
    Miss Potter (2006)

Krásně barevné, kouzelné drama. Když jsem viděla první kresby, měla jsem dojem, že je od někud znám. A když pak přišla na řadu husa, došlo mi, že jsme doma měli knížku těchto příběhů, což mě nadchlo.

• 31.5.2008  19:46

Tak jsem asi poprvé u něčeho brečela jak želva. Možná to bylo způsobeno tím hezkým hořkosladkým koncem.

• 29.5.2008  17:40
    Mlha (2007)

Kdyby strašilo nějaké neviděné "cosi" místo těchto zmutovaných krvežíznivých pokémonů, tak dávám 4*, leč ty potvůrky za sebou zanechaly celkový dojem podobný jako u Pavoučího teroru. Logicky nemůže být řeč o nějakém nesnesitelném strachu, tudíž hvězda padá. Nejlepší byly scény zaměřeny na extrémy lidského jednání.

• 22.5.2008  21:45
    Med a čtyřlístek (TV seriál) (2005)

Velmi krásné anime (nejen co se výborné animace týká). Žádná nekonečná soap-opera, ale reálné vyprávění o každodenních radostech i bolestech pěti studentů, jejich známých, přátel a lásek, to vše v příjemném prostředí umělecké školy. Silnou stránkou je detailní propracování a charakterizace postav (především Takemoto), jejich pocity a také jednoduše znějící, přesto však hluboké myšlenky. Aspoň mi teda přišly hluboké. Ale aby si někdo nemyslel, že je to moc velké drama, tak jsem se hodněkrát zasmála. I hudba je hezká a příjemně podkresluje situace. Jsem ráda, že vzniklo pokračování, ale nutno přiznat, že mi tento původní částečně otevřený konec vyhovoval, takže by další série vůbec vznikat nemusela. Tím by si ale tvůrci proti sobě určitě poštvali celou řadu nadšených fanoušků.

• 21.4.2008  12:51

Pohledný hlavní pár, který v sobě samozřejmě najde zalíbení a i přes nepřízeň osudu jim to vyjde, trocha magie a otřepaný příběh. Pohádka by to vlastně byla i bez kouzel. Nenadchne, neurazí. Vlastně nadchne, byla jsem nadšená z přítomnosti oblíbence Erica Idlea.

• 19.4.2008  22:19
    Monstrum (2008)

Tak jsem se bavila s kamarádkou, co pracuje v kině a že prý chtělo dost lidí po shlédnutí vrátit peníze. A když jsem řekla, že je mi líto, že jsem netihla na to do kina jít, tak ona, že kousek viděla a že toho nemusím vůbec litovat, protože je to blbost. Přesto jsem se nenechala zmást a konečně se podívala. A... myslím, že lidem se to nelíbí, protože nedostali dostatek informací a nebylo toho moc vidět. Leč podle mě je to právě dobře. Bylo to tím víc autentické. Líbil se mi roztřepaný obraz, i když jsem takhle skoro nic pořádně nestihla zaznamenat a chvílema jsem si solidně namáhala zrak. Kdyby se něco podobného přihodilo, z jednotlivých pohledů by to vypadalo přesně takhle, takže já říkám: proč ne?

• 6.4.2008  09:26

Něco takového si můžou dovolit fakt jen Rodriguez a Tarantino. Celý film (a především kosení upírů) je podán s vtipem a nadhledem, což také divákovi udává směr, jak na dílo pohlížet. Tvůrci si vyloženě hráli a bavili se. Já se také bavila, přímo královsky.

• 21.3.2008  17:13

Ačkoli většině lidí přijde animace dost zaostalá, mně se líbí. Je to roztomilé i přes všechny nedokonalosti. Film je kouzelný, i když mi některé věci přišly nelogické. Přesto jsem se nechala unést příběhem, hudbou i již zmiňovanou animací. Poslední jednorožec nekončí vyloženě dobře. Je to zvláštní, ale neříkám, že špatné.

<< předchozí 1 2