Nutrička

okres Ostrava

<< předchozí 1 2
    • 24.12.2007  22:55
    Benny a Joon (1993)

Tak milý a hřejivý film jsem už dlouho neviděla. Bezchybný song "I´m gonna be" jsem několik dní nemohla dostat z hlavy. Po shlédnutí filmu "Chaplin" jsem si uvědomila, že mi některé Deppovy kousky připomínají samotného nejslavnějšího z komiků (především scéna s tancujícími rohlíky).

• 24.12.2007  22:59
    Black Books (TV seriál) (2000)

Jedna z mých srdečních záležitostí. Je snad možné nezbožňovat symapticky nesympatického Bernarda, poťouchlého Mannyho a bláznivou Fran s jejich ironickým humorem, spoustou knih, lahvinkou vína a krabičkou cigaret?

• 16.3.2011  22:32

Nenazývala bych to zombárnou. Spíš je to sympatická romantická komedie s pár napínavými momenty a dávkou nadhledu. To vše v příjemném anglickém prostředí.

• 7.9.2008  19:08
    Chaplin (1992)

Skvělý film s celou plejádou výborných herců. Smutně veselý, tak trochu jako Chaplinovy osudy. Moc se mi líbily scény ze života natočené stejným komickým stylem jako ty známé krátké černobílé filmy, které i po tolika letech stále baví a okouzlují.

• 8.1.2009  16:30

Počínaje tímhle filmem (a dvěma posledními díly čtvrté série) dostává Daria (poslední série i druhý film) nový rozměr. Už to není jen ten úžasně sarkastický seriál jako na začátku, teď se začínají řešit vážnější problémy. Postavy se mění, stárnou. Otázkou je, jestli přeladění seriálu na trochu vážnější notu je to pravé ořechové. Někomu to možná nemusí sedět. Já jsem to i docela uvítala. Seriál neztrácí na vtipnosti (i když některé díly jsou spíše vážnější), ale posouvá se dál. Už jsem byla s postavami natolik sžitá, že mně jejich trápení zajímalo určitě víc, než kdyby v tomhle stylu seriál začínal (ale i kdyby tak začínal, věřím tomu, že bych si ho přesto zamilovala).

• 24.12.2007  22:51
    Desáté království (TV seriál) (2000)

Ano, film asi není kdovíjak kvalitní a fenomenální, přesto jsem jím byla okouzlena. Možná jsem až moc velký romantik, nebo se ve mně probudilo nadšené dítě, nevím. Každopádně jsem s nadšením čekala na každý díl.

• 27.9.2008  14:19
    Dr. Horrible's Sing-Along Blog (TV seriál) (2008)

Dr. Horrible si mě získal od první vteřiny. Písničky jsou úžasně chytlavé, celou dobu jsem si pobrukovala. Tady jde vidět, že se dá natočit něco originálního, i když základní zápletka je vlastně celkem prostá. Dr. Horrible je i přes svou zlotřilost sympaťákem na první pohled a nejde jinak než mu celou dobu fandit. Captain Hammer je zase dokonale zparodovaný kladný superhrdina, který oslňuje už jen svým zářným zjevem. Moje největší nadšení si ale získali ti tři absurdní zpívající koňáci. První scénu s nimi jsem si musela pustit znovu, protože poprvé jsem ji nemohla pořádně vnímat, jak jsem se smála. Signed Nutrička :)

• 5.1.2008  21:32

Ačkoli jsem hry nikdy nehrála, film se ke mně nějakým záhadným způsobem dostal. Předtím jsem (neukamenujte mě) vůbec nevěděla, že existuje. Leč o samotné hře jsem jisté tušení měla. Podívala jsem se a přesto, že jsem z toho minimálně půlku nechápala, jsem byla nadšená. Našla jsem si o tom tedy nějaké informace a podívala se víckrát, abych z toho měla víc než jen vizuální a zvukový zážitek. Hudba je okouzlující, scény mají náboj a zpracování je dokonalé.

• 24.12.2007  23:05
    Futurama (TV seriál) (1999)

U prvního dílu jsem si říkala: "Jó, není to zlé... ale Simpsni jsou Simpsni," u druhého se to dostalo k: "Dobře, líbí se mi oboje tak nastejno..." a po shlédnutí dalších tří jsem dospěla až k nápisu "Bite my shiny metal ass" na tričku vedle vlastnoručně nakresleného Bendera. S postavami jsem se skutečně sžila a u Futuramy jsem proseděla hezkých pár dní v kuse.

• 17.9.2008  11:29

Tak jsem někde slyšela, že prý je to fanouškovský počit. Vypadá to na to...

• 26.2.2010  12:14

Zcela záměrně špatný seriál. To není béčko, to je přímo geniálně vtipné efko!

• 4.10.2008  22:10
    Generace X (2005)

V některých scénách jsem si nemohla nevzpomenout na Stepford (a nebyla ta pouze přítomnost Glenn Close, co mi Stepfordské paničky připomnělo). Až se divím, že při správné atmosféře a příběhu může být normálnost absurdní a skoro děsivá. Komedií bych Chumscrubber asi nenazvala, přesto se našlo pár humorných situací. A že je ten humor fakt docela černý...

• 24.12.2007  23:09
    Haló, haló! (TV seriál) (1982)

První britcom, který jsem kdy sledovala, aniž bych měla ponětí, co pojem britcom znamená. Zbožňovala jsem ho a i nadále budu.

• 8.12.2007  21:18

Emma Watson je sice hezká holka, neříkám, že ne, ale pouze na tomhle se stavět nedá. V tomto díle není herecky moc dobrá. Vadila mi téměř každá scéna s ní, kdy jsem nemohla odtrhnout zrak od jejího (pravděpodobně dlouho nacvičovaného) nakrčování obočí, vzdychání a vyděšeně vážného výrazu v deklamování banálních vět typu "Ronalde, jsi citlivý jako pařez.". Když toto pominu, jeden z lepších dílů, obsahující scény, se kterými si tvůrci a herci vážně vyhráli.

• 15.1.2009  00:45
    Herkules (1997)

Vím, že kdysi když jsem byla mladší, se mi to moc líbilo, ale asi jsem to teď přecenila. Jo, docela jsem se bavila, ale ty postavy... Herkules je nebetyčně tupý, ta fialová slečna zas od první minuty nehorázně nesympatická a Hádovi poskoci... no tak ti mi lezli na nervy přímo neuvěřitelně. Hádes sám je ale naopak nejlepší postava filmu, jeho nervní výbuchy vzteku a hořící paruka jsou výborné. A dobrý byl i boj s tím drakem na začátku, i když mi trochu vadil rozdíl mezi počítačovým drakem a kresleným zbytkem.

• 11.1.2009  12:55
    Is It College Yet? (TV film) (2002)

Na konci těžká melancholie z konce Darii. Ale přestat by se mělo v tom nejlepším že?

• 24.12.2007  23:55
    Jana Eyrová (1996)

Čím víckrát to vidím, tím víc mi přijde, že mezi hlavními představiteli to nejiskří tak moc, jak by mělo. Připadá mi, že si stále drží jakýsi odstup, i když jsou zrovna v tolik očekávaném objetí. Myslím, že začátek v sirotčinci je až příliš dlouhý na úkor zkráceného a zjednodušeného konce. Přesto se mi film velmi líbí, je to dosti zdařilé zpracování knihy. A já si teda nemůžu pomoct, ale pan Rochester dle mého není vůbec ošklivý. Právě naopak mi přijde jako přitažlivý a charismatický muž.

• 13.9.2008  00:52

Ne každému sedne britský humor. Já ho zbožňuju, proto si dovolím říct... co říct, rovnou zvolat: GENIÁLNÍ! Už od první minuty jsem byla nadšená. Rychlý spád, pravý britský humor, originální zápletka a sympatičtí herci. Pegga a Frosta mám film od filmu radši, ale krom nich mě nadchla taky přítomnost jiných osob, které zazářily i ve svých drobnějších rolích - například zastoupení herců z Black Books v podobě mnou zbožňovaného Billa Baileyho (dokonce tuplovaně), čističe (Kevin Eldon) a Franiny bývalé spolužačky (Olivia Colman). Takže, jestli se mi film líbil? "Jarp..."

• 4.10.2008  15:35
    Jumper (2008)

Konec mi přišel nějak nedotáhnutý. Celý film byl vlastně tak nějak... urychlený a o ničem. Christensen byl v hlavní roli tak nesymaptický, že jsem si hned po pár prvních minutách přála, aby mu Samuel L. Jackson tím svým šikovným elektrickým bičem urychleně dal co proto. Skončil u mě odepsaný, hoch. A co se dělá v případě, že hlavní hrdina nezaujme? Soustředí se na jiného hrdinu. Proč jen se nedalo víc prostoru mnohem zajímavější a charismětičtější postavě, kterou si zahrál Jamie Bell?

• 5.5.2017  00:10

Za mě mnohem lepší, než přehnaně nadhodnocený Mad Max. Komiksový vizuál plný stínů a kontrastů v kombinaci s luxusní atmosférickou hudbou vytvářejí skutečný audiovizuální požitek. Akorát Mila Kunis v tom byla neskutečně otravná.

• 24.12.2007  23:19
    Kovboj Bebop: Lovec odměn (TV seriál) (1998)

Nejspíš neexistuje žádný zápor, který bych mohla zmínit. Osobně se mi líbí jak kresby a hudba, tak i poměrně inteligentní humor a občasné jakoby mimochodem prohozené filosofické věty, které vůbez nezní kýčovitě. Zpočátku se Cowboy Bebop možná tváří nevinně, ale komu se zalíbí, zjistí, že se nemůže jen tak odtrhnout, natožpak aby nezačal charakterově skutečně reálným postávám fandit a prožívat jejich pohnuté osudy. Konec zasáhnul i mě, ačkoli u televize brečím zřídka. Lepší anime neznám a v mých očích budou konkurenti "lovce odměn" překonávat velmi obtížně.

• 26.1.2008  22:24
    Max a Kevin (1998)

Moje citová záležitost... krásný příběh, dojemný konec, úžasná hudba!

• 22.5.2008  21:45
    Med a čtyřlístek (TV seriál) (2005)

Velmi krásné anime (nejen co se výborné animace týká). Žádná nekonečná soap-opera, ale reálné vyprávění o každodenních radostech i bolestech pěti studentů, jejich známých, přátel a lásek, to vše v příjemném prostředí umělecké školy. Silnou stránkou je detailní propracování a charakterizace postav (především Takemoto), jejich pocity a také jednoduše znějící, přesto však hluboké myšlenky. Aspoň mi teda přišly hluboké. Ale aby si někdo nemyslel, že je to moc velké drama, tak jsem se hodněkrát zasmála. I hudba je hezká a příjemně podkresluje situace. Jsem ráda, že vzniklo pokračování, ale nutno přiznat, že mi tento původní částečně otevřený konec vyhovoval, takže by další série vůbec vznikat nemusela. Tím by si ale tvůrci proti sobě určitě poštvali celou řadu nadšených fanoušků.

• 31.5.2008  19:46

Tak jsem asi poprvé u něčeho brečela jak želva. Možná to bylo způsobeno tím hezkým hořkosladkým koncem.

• 21.8.2008  22:21
    Mighty Boosh (TV seriál) (2004)

V současnosti můj nejoblíbenější seriál (především celá druhá série). Kdo by nechtěl bydlet se samozvaným umělcem všeho druhu, králem frajerů, šamanem z jiné planety a mluvící gorilou? Mighty Boosh je úžasné nejen svými neprvoplánovými vtipy a originálními zápletkami, ale taky kreslenými příběhy, kulisami a kostýmy, které má na svědomí Noel Fielding a hudbou, za kterou stojí geniální Julian Barratt. Chtěli jste taky někdy pobíhat jen v tílku a házet po sobě mandarinky?

• 2.7.2008  22:12
    Miss Potter (2006)

Krásně barevné, kouzelné drama. Když jsem viděla první kresby, měla jsem dojem, že je od někud znám. A když pak přišla na řadu husa, došlo mi, že jsme doma měli knížku těchto příběhů, což mě nadchlo.

• 31.1.2008  20:38
    Mladí v partě (TV seriál) (1982)

Přiznám se, že první díl se mi nezdál, přišel mi křečovitý a herci se mi zdáli nemožní. Ale potom... asi jsem si zvykla, každopádně s každým dalším shlédnutím se mi to líbí čím dál víc. Plus ta hudba... už úvodní písnička je neuvěřitelně chytlavá. A všechny hlavní postavy - ženami posedlý Mike, násilnický punkrocker Vyvyan, lidový básník Rick, utlačovaný smradlavý hipík Neil (hierarchicky sestupně seřazeni), jejich domovník se svou početnou rodinou i Vyvův sarkastický křeček jsou mi moc sympatičtí. Oh, wow! That´s heavy!

• 29.5.2008  17:40
    Mlha (2007)

Kdyby strašilo nějaké neviděné "cosi" místo těchto zmutovaných krvežíznivých pokémonů, tak dávám 4*, leč ty potvůrky za sebou zanechaly celkový dojem podobný jako u Pavoučího teroru. Logicky nemůže být řeč o nějakém nesnesitelném strachu, tudíž hvězda padá. Nejlepší byly scény zaměřeny na extrémy lidského jednání.

• 25.12.2007  00:02

Divím se tak rozporuplným názorům. Film mi přišel vtipný a milý. Nebyla to žádná přeslazená limonáda, naopak i přes happy end to bylo dostatečně střízlivé (zajisté zapříčiněním hlasité famílie).

• 19.4.2008  22:19
    Monstrum (2008)

Tak jsem se bavila s kamarádkou, co pracuje v kině a že prý chtělo dost lidí po shlédnutí vrátit peníze. A když jsem řekla, že je mi líto, že jsem netihla na to do kina jít, tak ona, že kousek viděla a že toho nemusím vůbec litovat, protože je to blbost. Přesto jsem se nenechala zmást a konečně se podívala. A... myslím, že lidem se to nelíbí, protože nedostali dostatek informací a nebylo toho moc vidět. Leč podle mě je to právě dobře. Bylo to tím víc autentické. Líbil se mi roztřepaný obraz, i když jsem takhle skoro nic pořádně nestihla zaznamenat a chvílema jsem si solidně namáhala zrak. Kdyby se něco podobného přihodilo, z jednotlivých pohledů by to vypadalo přesně takhle, takže já říkám: proč ne?

<< předchozí 1 2