Nutrička

Barbora Regneriová

okres Ostrava

<< předchozí 1 2
    • 5.5.2017  00:10

Za mě mnohem lepší, než přehnaně nadhodnocený Mad Max. Komiksový vizuál plný stínů a kontrastů v kombinaci s luxusní atmosférickou hudbou vytvářejí skutečný audiovizuální požitek. Akorát Mila Kunis v tom byla neskutečně otravná.

• 19.3.2012  11:46
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Ačkoli nemám moc ráda modernizace, Sherlock tvoří čestnou výjimku. Takhle nadšená už jsem dlouho nebyla! Výběr herců se moc povedl - Martin Freeman a (pro mě nová tvář) Benedict Cumberbatch si skvěle rozumí a sedí do svých rolí perfektně. Ovšem nejen oni - co teprve Andrew Scott jako hlavní padouch nebo občas se vyskytující Mark Gatiss! Příběhy podkresluje hudba, která perfektně dotváří atmosféru. Taky kamera a popisky toho, co si zrovna Sherlock myslí, jsou povedené. Vtipné, napínavé, inteligentní. Řadím mezi svých top 10.

• 27.9.2008  14:19
    Dr. Horrible's Sing-Along Blog (TV seriál) (2008)

Dr. Horrible si mě získal od první vteřiny. Písničky jsou úžasně chytlavé, celou dobu jsem si pobrukovala. Tady jde vidět, že se dá natočit něco originálního, i když základní zápletka je vlastně celkem prostá. Dr. Horrible je i přes svou zlotřilost sympaťákem na první pohled a nejde jinak než mu celou dobu fandit. Captain Hammer je zase dokonale zparodovaný kladný superhrdina, který oslňuje už jen svým zářným zjevem. Moje největší nadšení si ale získali ti tři absurdní zpívající koňáci. První scénu s nimi jsem si musela pustit znovu, protože poprvé jsem ji nemohla pořádně vnímat, jak jsem se smála. Signed Nutrička :)

• 17.9.2008  11:29

Tak jsem někde slyšela, že prý je to fanouškovský počit. Vypadá to na to...

• 4.10.2008  15:35
    Jumper (2008)

Konec mi přišel nějak nedotáhnutý. Celý film byl vlastně tak nějak... urychlený a o ničem. Christensen byl v hlavní roli tak nesymaptický, že jsem si hned po pár prvních minutách přála, aby mu Samuel L. Jackson tím svým šikovným elektrickým bičem urychleně dal co proto. Skončil u mě odepsaný, hoch. A co se dělá v případě, že hlavní hrdina nezaujme? Soustředí se na jiného hrdinu. Proč jen se nedalo víc prostoru mnohem zajímavější a charismětičtější postavě, kterou si zahrál Jamie Bell?

• 19.4.2008  22:19
    Monstrum (2008)

Tak jsem se bavila s kamarádkou, co pracuje v kině a že prý chtělo dost lidí po shlédnutí vrátit peníze. A když jsem řekla, že je mi líto, že jsem netihla na to do kina jít, tak ona, že kousek viděla a že toho nemusím vůbec litovat, protože je to blbost. Přesto jsem se nenechala zmást a konečně se podívala. A... myslím, že lidem se to nelíbí, protože nedostali dostatek informací a nebylo toho moc vidět. Leč podle mě je to právě dobře. Bylo to tím víc autentické. Líbil se mi roztřepaný obraz, i když jsem takhle skoro nic pořádně nestihla zaznamenat a chvílema jsem si solidně namáhala zrak. Kdyby se něco podobného přihodilo, z jednotlivých pohledů by to vypadalo přesně takhle, takže já říkám: proč ne?

• 4.10.2009  10:43
    VALL-I (2008)

Ostatní už napsali vše, co jsem měla na srdci, takže prostě musím svou pozornost zaměřit na opomíjené, přesto však originální závěrečné titulky, které se v podstatě staly jakýmsi epilogem a zobrazují nový vývoj lidstva (nejen svým obsahem, ale taky tím, jak je znázorněn - střídání výtvarných stylů, jak jdou po sobě, počínaje jeskynními malůvkami, přes mozaiku až po impresionistické olejomalby).

• 8.12.2007  21:18

Emma Watson je sice hezká holka, neříkám, že ne, ale pouze na tomhle se stavět nedá. V tomto díle není herecky moc dobrá. Vadila mi téměř každá scéna s ní, kdy jsem nemohla odtrhnout zrak od jejího (pravděpodobně dlouho nacvičovaného) nakrčování obočí, vzdychání a vyděšeně vážného výrazu v deklamování banálních vět typu "Ronalde, jsi citlivý jako pařez.". Když toto pominu, jeden z lepších dílů, obsahující scény, se kterými si tvůrci a herci vážně vyhráli.

• 13.9.2008  00:52

Ne každému sedne britský humor. Já ho zbožňuju, proto si dovolím říct... co říct, rovnou zvolat: GENIÁLNÍ! Už od první minuty jsem byla nadšená. Rychlý spád, pravý britský humor, originální zápletka a sympatičtí herci. Pegga a Frosta mám film od filmu radši, ale krom nich mě nadchla taky přítomnost jiných osob, které zazářily i ve svých drobnějších rolích - například zastoupení herců z Black Books v podobě mnou zbožňovaného Billa Baileyho (dokonce tuplovaně), čističe (Kevin Eldon) a Franiny bývalé spolužačky (Olivia Colman). Takže, jestli se mi film líbil? "Jarp..."

• 29.5.2008  17:40
    Mlha (2007)

Kdyby strašilo nějaké neviděné "cosi" místo těchto zmutovaných krvežíznivých pokémonů, tak dávám 4*, leč ty potvůrky za sebou zanechaly celkový dojem podobný jako u Pavoučího teroru. Logicky nemůže být řeč o nějakém nesnesitelném strachu, tudíž hvězda padá. Nejlepší byly scény zaměřeny na extrémy lidského jednání.

• 7.1.2009  19:17
    Phineas & Ferb (TV seriál) (2007)

Pokaždé se fakt válím smíchy. A Ptakopysk Perry je prostě frajer! :D

• 28.12.2007  11:23

Kdyby děj nepřekombinovávali a takových čtyřicet minut z prostředku vystřihli, tak je film mnohem koukatejnější. Takhle jsem v polovině usínala a až konec opět za něco stál. Moc jsem se neorientovala. To bych si to musela pustit znova a jako nášup i Truhlu mrtvého muže, ale skutečně nemám odvahu přečkat znova ty nekonečné minuty. Když už nic, tak jsem čekala aspoň trochu těch komediálních prvků jako v předchozích dílech. Snad mi odpustíte, když napíšu, že tenhle díl si označení "komedie" nezaslouží. Možná že je dobrodružný, fantasy i akční, ale komedie určitě ne. Zasmála... vlastně ne, nezasmála. Usmála jsem se asi třikrát. Přesto si tři hvězdičky vysloužil, protože posledních dvacet minut bylo dobrých, skončilo to přece jen nečekaně a ty efekty! Efekty jsou skvělé, to se musí nechat. (Aby taky ne, když na to podle všeho rozpočet mají)

• 26.12.2007  21:30
    Zodiac (2007)

Atmosféra byla vynikající a celkově mám z filmu dobrý pocit, je ale pravda, že jsem se ke konci přestávala orientovat. A kdyby se film vlezl do dvou hodin (je mi jasné, že to takřka není možné), nestěžovala bych si. Při scéně ve sklepě mě hodně mrazilo.

• 31.5.2008  19:46

Tak jsem asi poprvé u něčeho brečela jak želva. Možná to bylo způsobeno tím hezkým hořkosladkým koncem.

• 2.7.2008  22:12
    Miss Potter (2006)

Krásně barevné, kouzelné drama. Když jsem viděla první kresby, měla jsem dojem, že je od někud znám. A když pak přišla na řadu husa, došlo mi, že jsme doma měli knížku těchto příběhů, což mě nadchlo.

• 14.3.2008  20:08
    Muzikál ze střední (TV film) (2006)

Tak trochu pohádka, naivní, sladký film pro děti, ale proč ne? Není to určeno dospělým nebo náročným divákům. Svou funkci to splňuje dokonale. Ač mám v hudbě trochu odlišný vkus, tak z obou dílů se mi tři čtyři písničky docela líbily a byly chytlavé. Co se týče písniček dvou hlavních představitelů, nechytla mě ani jedna z nich, ale zato dvojice sourozenců hrála vysokou hru, kdy jsem se nad jejich kreacemi docela dobře bavila. Rozhodně mi ten film přišel vkusnější, než takové Prcičky nebo obdobné komedie, které se pro mladší moc nehodí. Pro děti super a pro děti to je taky určené, na to nezapomínejme.

• 20.7.2008  16:56

Vtipně inteligentní. Nebo inteligentně vtipné? Humor mi zkrátka a dobře seděl. Líbily se mi různé vizuální techniky (nekvalitní obraz při pohledu na televizi v televizi, zrychlené záběry, poetická telefonní budka v zapadákově...). Forma dokumentu má taky něco do sebe a námět je neokoukaný a originální.

• 31.8.2008  15:38
    Zombies (2006)

Už když jsem viděla tři pěkné hlavní hrdinky ve věku od desíti do pětatřiceti let a byla mi naservírovaná základní zápletka, která mi přijde sešitá horkou nití, aby to nějak pasovalo a film se dal jakžtakž chápat, bylo mi jasné, že tohle žádné terno nebude. Po dokoukání scény v autě by se ve mě krve nedořezal. Nebyla jsem vystrašená, byla jsem znechucená. A přestala jsem se dívat. Do té doby jsem pořád čekala, že ve filmu bude alespoň děsivá atmosféra, když už chybí logický děj, ale byla jsem silně zklamaná. Dvanáctileté masožravé emo děti s lopatami ve mě skutečně nevyvolaly ani špetku napětí. A jedna hvězda je za... hm... no třeba za toho celkem pěkného kluka. Mimochodem, můžete mi někdo vysvětlit ten stupidní český překlad?

• 16.3.2011  22:32

Nenazývala bych to zombárnou. Spíš je to sympatická romantická komedie s pár napínavými momenty a dávkou nadhledu. To vše v příjemném anglickém prostředí.

• 5.1.2008  21:32

Ačkoli jsem hry nikdy nehrála, film se ke mně nějakým záhadným způsobem dostal. Předtím jsem (neukamenujte mě) vůbec nevěděla, že existuje. Leč o samotné hře jsem jisté tušení měla. Podívala jsem se a přesto, že jsem z toho minimálně půlku nechápala, jsem byla nadšená. Našla jsem si o tom tedy nějaké informace a podívala se víckrát, abych z toho měla víc než jen vizuální a zvukový zážitek. Hudba je okouzlující, scény mají náboj a zpracování je dokonalé.

• 4.10.2008  22:10
    Generace X (2005)

V některých scénách jsem si nemohla nevzpomenout na Stepford (a nebyla ta pouze přítomnost Glenn Close, co mi Stepfordské paničky připomnělo). Až se divím, že při správné atmosféře a příběhu může být normálnost absurdní a skoro děsivá. Komedií bych Chumscrubber asi nenazvala, přesto se našlo pár humorných situací. A že je ten humor fakt docela černý...

• 22.5.2008  21:45
    Med a čtyřlístek (TV seriál) (2005)

Velmi krásné anime (nejen co se výborné animace týká). Žádná nekonečná soap-opera, ale reálné vyprávění o každodenních radostech i bolestech pěti studentů, jejich známých, přátel a lásek, to vše v příjemném prostředí umělecké školy. Silnou stránkou je detailní propracování a charakterizace postav (především Takemoto), jejich pocity a také jednoduše znějící, přesto však hluboké myšlenky. Aspoň mi teda přišly hluboké. Ale aby si někdo nemyslel, že je to moc velké drama, tak jsem se hodněkrát zasmála. I hudba je hezká a příjemně podkresluje situace. Jsem ráda, že vzniklo pokračování, ale nutno přiznat, že mi tento původní částečně otevřený konec vyhovoval, takže by další série vůbec vznikat nemusela. Tím by si ale tvůrci proti sobě určitě poštvali celou řadu nadšených fanoušků.

• 23.2.2008  15:54

Líbil se mi nápad s filmem ve filmu, i když jsem chvílemi ztrácela přehled o tom, co je "realita" a co "film". Ale to měl být nejspíš záměr a vlastně mi to vůbec nevadilo. Naopak to vytvářelo zvláštní atmosféru. Hudba se mi líbí, francouzština je vážně libozvučná. Místy mi celý film přišel zbytečně hektický. Zpočátku se vše hezky rozvíjelo, ale potom to skákalo až moc po dost krátkých intervalech. SPOILER: Zaráželo mě ale, že sestry se skoro vůbec neusmívaly, dokonce ani na vlastních svatbách. Záměr? I kdyby tomu tak bylo, tak mi to moc nesedí. A komedií bych to určitě nenazvala.

• 7.2.2011  22:03

Těšila jsem se na nářez typu Od soumraku do úsvitu. Navíc britský humor mám opravdu ráda. Ale asi spíš ten sitcomový. Z půlky je film tak trapný, až je opravdu vtipný. Otázkou zůstává, jestli je to zamýšleno, nebo je to prostě tak špatné. Ale chvilkama je docela solidní komedie, to musím uznat. Hlavně v parodizujících momentech, kdy sličné dívky na sobě mají čím dál méně oblečení a chlapi hážou ty nejprotřelejší drsňácké hlášky. Až na pár scén jsem se ale spíš nudila. I když bych si přála, aby to bylo naopak, ne každý si asi může dovolit natočit lacinou vyvražďovačku, která by fungovala.

• 26.2.2010  12:14

Zcela záměrně špatný seriál. To není béčko, to je přímo geniálně vtipné efko!

• 21.8.2008  22:21
    Mighty Boosh (TV seriál) (2004)

V současnosti můj nejoblíbenější seriál (především celá druhá série). Kdo by nechtěl bydlet se samozvaným umělcem všeho druhu, králem frajerů, šamanem z jiné planety a mluvící gorilou? Mighty Boosh je úžasné nejen svými neprvoplánovými vtipy a originálními zápletkami, ale taky kreslenými příběhy, kulisami a kostýmy, které má na svědomí Noel Fielding a hudbou, za kterou stojí geniální Julian Barratt. Chtěli jste taky někdy pobíhat jen v tílku a házet po sobě mandarinky?

• 20.3.2008  20:33
    Strings (2004)

Příběh rozhodně není to, na čem je film postaven. Jde samozřejmě spíš o hudbu, atmosféru, výtvarné pojetí a vyhrání si s loutkami. A to všechno se určitě povedlo. Alespoň mě film nadchnul a oslovil. Těšila jsem se na něj už dlouho (asi tak dva tři roky), od chvíle, kdy jsem si o něm přečetla v jistém filmovém časopise. Teď jsem si ho sehnala a nezklamal mě. Líbily se mi nápady smrti a narození, vězení a vzájemné propojenosti. Přestože mají loutky stále tytéž výrazy v obličeji, připadaly mi pokaždé jiné - když měly být smutné, viděla jsem v jejich tvářích smutek, když se rozzuřily, byly pro mě rozzuřené. To všechno závisí na práci s hudbou a hlasem. Závěr s ptákem byl hřejivý a povzbudivý.

• 21.4.2008  12:51

Pohledný hlavní pár, který v sobě samozřejmě najde zalíbení a i přes nepřízeň osudu jim to vyjde, trocha magie a otřepaný příběh. Pohádka by to vlastně byla i bez kouzel. Nenadchne, neurazí. Vlastně nadchne, byla jsem nadšená z přítomnosti oblíbence Erica Idlea.

• 27.11.2009  17:43

Takové anime, akorát si místo obrázků dosaďte reálné herce.

• 11.1.2009  12:55
    Is It College Yet? (TV film) (2002)

Na konci těžká melancholie z konce Darii. Ale přestat by se mělo v tom nejlepším že?

<< předchozí 1 2