Nutrička

Barbora Regneriová

okres Ostrava

1 2 následující >>
    • 25.12.2007  00:02

Divím se tak rozporuplným názorům. Film mi přišel vtipný a milý. Nebyla to žádná přeslazená limonáda, naopak i přes happy end to bylo dostatečně střízlivé (zajisté zapříčiněním hlasité famílie).

• 25.1.2008  20:34
    Rabbits (2002)

Já skutečně nevím, co si o tom mám myslet. Vím jedno - atmosféra byla dokonalá! A s tímto vědomím jsem si to taky pouštěla. Když jsem si po prvních třech minutách uvědomila, že Rabbits trvá asi třičtvrtě hodiny, začala jsem se bát, že to nedokoukám, že na to nebudu mít sílu, že mě to nebude bavit. Ale ono to kupodivu uběhlo dost rychle a já se nestačila divit, že už je tady konec. Konec, který... inu, trochu jsem se lekla. Dávám čtyři, protože jsem u toho vůbec nevnímala čas a jak už jsem jednou napsala, atmosféra, vizuální pojetí a originalita ve všech ohledech byla skvělá. Kdybych z toho neměla tak rozporuplné pocity, tak dám pět nebo žádnou.

• 2.2.2008  11:48
    Zaklínač (TV seriál) (2002)

Úžasné knihy, nepříliš dobrý seriál. Čtenáři zapláčou. Už například jen postava Marigolda... nechci podceňovat představitele, ale on se na tu postavu prostě ani omylem nehodí. Přiznávám, že tohle mě zklamalo asi nejvíc. Kdybych knihy nečetla, jsem nadšená víc.

• 24.12.2007  22:59
    Black Books (TV seriál) (2000)

Jedna z mých srdečních záležitostí. Je snad možné nezbožňovat symapticky nesympatického Bernarda, poťouchlého Mannyho a bláznivou Fran s jejich ironickým humorem, spoustou knih, lahvinkou vína a krabičkou cigaret?

• 8.1.2009  16:30

Počínaje tímhle filmem (a dvěma posledními díly čtvrté série) dostává Daria (poslední série i druhý film) nový rozměr. Už to není jen ten úžasně sarkastický seriál jako na začátku, teď se začínají řešit vážnější problémy. Postavy se mění, stárnou. Otázkou je, jestli přeladění seriálu na trochu vážnější notu je to pravé ořechové. Někomu to možná nemusí sedět. Já jsem to i docela uvítala. Seriál neztrácí na vtipnosti (i když některé díly jsou spíše vážnější), ale posouvá se dál. Už jsem byla s postavami natolik sžitá, že mně jejich trápení zajímalo určitě víc, než kdyby v tomhle stylu seriál začínal (ale i kdyby tak začínal, věřím tomu, že bych si ho přesto zamilovala).

• 24.12.2007  22:51
    Desáté království (TV seriál) (2000)

Ano, film asi není kdovíjak kvalitní a fenomenální, přesto jsem jím byla okouzlena. Možná jsem až moc velký romantik, nebo se ve mně probudilo nadšené dítě, nevím. Každopádně jsem s nadšením čekala na každý díl.

• 24.12.2007  22:47

Tímto bezduchým dílem jsem byla natolik znechucena, že mi bohatě stačila necelá půlka. Obávám se, že tvůrci se trochu sekli věkovou kategorií, pro kterou byl film určen. Může totiž nadchnout leda tak předpubertální děti, pro které ale zároveň není moc vhodný.

• 24.12.2007  23:05
    Futurama (TV seriál) (1999)

U prvního dílu jsem si říkala: "Jó, není to zlé... ale Simpsni jsou Simpsni," u druhého se to dostalo k: "Dobře, líbí se mi oboje tak nastejno..." a po shlédnutí dalších tří jsem dospěla až k nápisu "Bite my shiny metal ass" na tričku vedle vlastnoručně nakresleného Bendera. S postavami jsem se skutečně sžila a u Futuramy jsem proseděla hezkých pár dní v kuse.

• 24.12.2007  23:19
    Kovboj Bebop: Lovec odměn (TV seriál) (1998)

Nejspíš neexistuje žádný zápor, který bych mohla zmínit. Osobně se mi líbí jak kresby a hudba, tak i poměrně inteligentní humor a občasné jakoby mimochodem prohozené filosofické věty, které vůbez nezní kýčovitě. Zpočátku se Cowboy Bebop možná tváří nevinně, ale komu se zalíbí, zjistí, že se nemůže jen tak odtrhnout, natožpak aby nezačal charakterově skutečně reálným postávám fandit a prožívat jejich pohnuté osudy. Konec zasáhnul i mě, ačkoli u televize brečím zřídka. Lepší anime neznám a v mých očích budou konkurenti "lovce odměn" překonávat velmi obtížně.

• 26.1.2008  22:24
    Max a Kevin (1998)

Moje citová záležitost... krásný příběh, dojemný konec, úžasná hudba!

• 15.1.2009  00:45
    Herkules (1997)

Vím, že kdysi když jsem byla mladší, se mi to moc líbilo, ale asi jsem to teď přecenila. Jo, docela jsem se bavila, ale ty postavy... Herkules je nebetyčně tupý, ta fialová slečna zas od první minuty nehorázně nesympatická a Hádovi poskoci... no tak ti mi lezli na nervy přímo neuvěřitelně. Hádes sám je ale naopak nejlepší postava filmu, jeho nervní výbuchy vzteku a hořící paruka jsou výborné. A dobrý byl i boj s tím drakem na začátku, i když mi trochu vadil rozdíl mezi počítačovým drakem a kresleným zbytkem.

• 24.12.2007  23:43
    Titanic (1997)

Filmová klasika, na kterou se vždycky ráda podívám. Dle mého nejsou nejsilnější scény ty s Jackem a Rose. Mnohem větší dopad na mě mají ty, kde za procítěného hraní hudebníků leží dva staří lidé spolu v posteli a svorně čekají na smrt a maminka, která uspává své děti.

• 24.12.2007  23:55
    Jana Eyrová (1996)

Čím víckrát to vidím, tím víc mi přijde, že mezi hlavními představiteli to nejiskří tak moc, jak by mělo. Připadá mi, že si stále drží jakýsi odstup, i když jsou zrovna v tolik očekávaném objetí. Myslím, že začátek v sirotčinci je až příliš dlouhý na úkor zkráceného a zjednodušeného konce. Přesto se mi film velmi líbí, je to dosti zdařilé zpracování knihy. A já si teda nemůžu pomoct, ale pan Rochester dle mého není vůbec ošklivý. Právě naopak mi přijde jako přitažlivý a charismatický muž.

• 6.4.2008  09:26

Něco takového si můžou dovolit fakt jen Rodriguez a Tarantino. Celý film (a především kosení upírů) je podán s vtipem a nadhledem, což také divákovi udává směr, jak na dílo pohlížet. Tvůrci si vyloženě hráli a bavili se. Já se také bavila, přímo královsky.

• 24.12.2007  22:55
    Benny a Joon (1993)

Tak milý a hřejivý film jsem už dlouho neviděla. Bezchybný song "I´m gonna be" jsem několik dní nemohla dostat z hlavy. Po shlédnutí filmu "Chaplin" jsem si uvědomila, že mi některé Deppovy kousky připomínají samotného nejslavnějšího z komiků (především scéna s tancujícími rohlíky).

• 7.9.2008  19:08
    Chaplin (1992)

Skvělý film s celou plejádou výborných herců. Smutně veselý, tak trochu jako Chaplinovy osudy. Moc se mi líbily scény ze života natočené stejným komickým stylem jako ty známé krátké černobílé filmy, které i po tolika letech stále baví a okouzlují.

• 18.6.2011  16:31
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Jeden z nejkultovnějších sitcomů, ale - před pěti lety bych tohle napsat nemohla - možná až příliš nadhodnocený. První dvě série jsou tutovky, s dalšími sériemi mi ale RD přijde horší (především poslední dvě série), i když v každém díle (opravdu v každém) je minimálně jedna naprosto úžasně vtipná situace či hláška. Ale ve srovnání s jinými, většinou méně profláklými, seriály pro mě trpaslík ztratil onu genialitu, kterou si mě kdysi získal, když jsem se teprve rozkoukávala po britské sitcomové scéně.

• 24.12.2007  23:09
    Haló, haló! (TV seriál) (1982)

První britcom, který jsem kdy sledovala, aniž bych měla ponětí, co pojem britcom znamená. Zbožňovala jsem ho a i nadále budu.

• 31.1.2008  20:38
    Mladí v partě (TV seriál) (1982)

Přiznám se, že první díl se mi nezdál, přišel mi křečovitý a herci se mi zdáli nemožní. Ale potom... asi jsem si zvykla, každopádně s každým dalším shlédnutím se mi to líbí čím dál víc. Plus ta hudba... už úvodní písnička je neuvěřitelně chytlavá. A všechny hlavní postavy - ženami posedlý Mike, násilnický punkrocker Vyvyan, lidový básník Rick, utlačovaný smradlavý hipík Neil (hierarchicky sestupně seřazeni), jejich domovník se svou početnou rodinou i Vyvův sarkastický křeček jsou mi moc sympatičtí. Oh, wow! That´s heavy!

• 21.3.2008  17:13

Ačkoli většině lidí přijde animace dost zaostalá, mně se líbí. Je to roztomilé i přes všechny nedokonalosti. Film je kouzelný, i když mi některé věci přišly nelogické. Přesto jsem se nechala unést příběhem, hudbou i již zmiňovanou animací. Poslední jednorožec nekončí vyloženě dobře. Je to zvláštní, ale neříkám, že špatné.

• 18.6.2011  16:33

Klasika všech klasik!