Nutrička

okres Ostrava

1 2 následující >>
    • 20.3.2008  20:33
    Strings (2004)

Příběh rozhodně není to, na čem je film postaven. Jde samozřejmě spíš o hudbu, atmosféru, výtvarné pojetí a vyhrání si s loutkami. A to všechno se určitě povedlo. Alespoň mě film nadchnul a oslovil. Těšila jsem se na něj už dlouho (asi tak dva tři roky), od chvíle, kdy jsem si o něm přečetla v jistém filmovém časopise. Teď jsem si ho sehnala a nezklamal mě. Líbily se mi nápady smrti a narození, vězení a vzájemné propojenosti. Přestože mají loutky stále tytéž výrazy v obličeji, připadaly mi pokaždé jiné - když měly být smutné, viděla jsem v jejich tvářích smutek, když se rozzuřily, byly pro mě rozzuřené. To všechno závisí na práci s hudbou a hlasem. Závěr s ptákem byl hřejivý a povzbudivý.

• 14.3.2008  20:08
    Muzikál ze střední (TV film) (2006)

Tak trochu pohádka, naivní, sladký film pro děti, ale proč ne? Není to určeno dospělým nebo náročným divákům. Svou funkci to splňuje dokonale. Ač mám v hudbě trochu odlišný vkus, tak z obou dílů se mi tři čtyři písničky docela líbily a byly chytlavé. Co se týče písniček dvou hlavních představitelů, nechytla mě ani jedna z nich, ale zato dvojice sourozenců hrála vysokou hru, kdy jsem se nad jejich kreacemi docela dobře bavila. Rozhodně mi ten film přišel vkusnější, než takové Prcičky nebo obdobné komedie, které se pro mladší moc nehodí. Pro děti super a pro děti to je taky určené, na to nezapomínejme.

• 23.2.2008  15:54

Líbil se mi nápad s filmem ve filmu, i když jsem chvílemi ztrácela přehled o tom, co je "realita" a co "film". Ale to měl být nejspíš záměr a vlastně mi to vůbec nevadilo. Naopak to vytvářelo zvláštní atmosféru. Hudba se mi líbí, francouzština je vážně libozvučná. Místy mi celý film přišel zbytečně hektický. Zpočátku se vše hezky rozvíjelo, ale potom to skákalo až moc po dost krátkých intervalech. SPOILER: Zaráželo mě ale, že sestry se skoro vůbec neusmívaly, dokonce ani na vlastních svatbách. Záměr? I kdyby tomu tak bylo, tak mi to moc nesedí. A komedií bych to určitě nenazvala.

• 2.2.2008  11:48
    Zaklínač (TV seriál) (2002)

Úžasné knihy, nepříliš dobrý seriál. Čtenáři zapláčou. Už například jen postava Marigolda... nechci podceňovat představitele, ale on se na tu postavu prostě ani omylem nehodí. Přiznávám, že tohle mě zklamalo asi nejvíc. Kdybych knihy nečetla, jsem nadšená víc.

• 31.1.2008  20:38
    Mladí v partě (TV seriál) (1982)

Přiznám se, že první díl se mi nezdál, přišel mi křečovitý a herci se mi zdáli nemožní. Ale potom... asi jsem si zvykla, každopádně s každým dalším shlédnutím se mi to líbí čím dál víc. Plus ta hudba... už úvodní písnička je neuvěřitelně chytlavá. A všechny hlavní postavy - ženami posedlý Mike, násilnický punkrocker Vyvyan, lidový básník Rick, utlačovaný smradlavý hipík Neil (hierarchicky sestupně seřazeni), jejich domovník se svou početnou rodinou i Vyvův sarkastický křeček jsou mi moc sympatičtí. Oh, wow! That´s heavy!

• 26.1.2008  22:24
    Max a Kevin (1998)

Moje citová záležitost... krásný příběh, dojemný konec, úžasná hudba!

• 25.1.2008  20:34
    Rabbits (2002)

Já skutečně nevím, co si o tom mám myslet. Vím jedno - atmosféra byla dokonalá! A s tímto vědomím jsem si to taky pouštěla. Když jsem si po prvních třech minutách uvědomila, že Rabbits trvá asi třičtvrtě hodiny, začala jsem se bát, že to nedokoukám, že na to nebudu mít sílu, že mě to nebude bavit. Ale ono to kupodivu uběhlo dost rychle a já se nestačila divit, že už je tady konec. Konec, který... inu, trochu jsem se lekla. Dávám čtyři, protože jsem u toho vůbec nevnímala čas a jak už jsem jednou napsala, atmosféra, vizuální pojetí a originalita ve všech ohledech byla skvělá. Kdybych z toho neměla tak rozporuplné pocity, tak dám pět nebo žádnou.

• 5.1.2008  21:32

Ačkoli jsem hry nikdy nehrála, film se ke mně nějakým záhadným způsobem dostal. Předtím jsem (neukamenujte mě) vůbec nevěděla, že existuje. Leč o samotné hře jsem jisté tušení měla. Podívala jsem se a přesto, že jsem z toho minimálně půlku nechápala, jsem byla nadšená. Našla jsem si o tom tedy nějaké informace a podívala se víckrát, abych z toho měla víc než jen vizuální a zvukový zážitek. Hudba je okouzlující, scény mají náboj a zpracování je dokonalé.

• 28.12.2007  11:23

Kdyby děj nepřekombinovávali a takových čtyřicet minut z prostředku vystřihli, tak je film mnohem koukatejnější. Takhle jsem v polovině usínala a až konec opět za něco stál. Moc jsem se neorientovala. To bych si to musela pustit znova a jako nášup i Truhlu mrtvého muže, ale skutečně nemám odvahu přečkat znova ty nekonečné minuty. Když už nic, tak jsem čekala aspoň trochu těch komediálních prvků jako v předchozích dílech. Snad mi odpustíte, když napíšu, že tenhle díl si označení "komedie" nezaslouží. Možná že je dobrodružný, fantasy i akční, ale komedie určitě ne. Zasmála... vlastně ne, nezasmála. Usmála jsem se asi třikrát. Přesto si tři hvězdičky vysloužil, protože posledních dvacet minut bylo dobrých, skončilo to přece jen nečekaně a ty efekty! Efekty jsou skvělé, to se musí nechat. (Aby taky ne, když na to podle všeho rozpočet mají)

• 26.12.2007  21:30
    Zodiac (2007)

Atmosféra byla vynikající a celkově mám z filmu dobrý pocit, je ale pravda, že jsem se ke konci přestávala orientovat. A kdyby se film vlezl do dvou hodin (je mi jasné, že to takřka není možné), nestěžovala bych si. Při scéně ve sklepě mě hodně mrazilo.

• 25.12.2007  00:02

Divím se tak rozporuplným názorům. Film mi přišel vtipný a milý. Nebyla to žádná přeslazená limonáda, naopak i přes happy end to bylo dostatečně střízlivé (zajisté zapříčiněním hlasité famílie).

• 24.12.2007  23:55
    Jana Eyrová (1996)

Čím víckrát to vidím, tím víc mi přijde, že mezi hlavními představiteli to nejiskří tak moc, jak by mělo. Připadá mi, že si stále drží jakýsi odstup, i když jsou zrovna v tolik očekávaném objetí. Myslím, že začátek v sirotčinci je až příliš dlouhý na úkor zkráceného a zjednodušeného konce. Přesto se mi film velmi líbí, je to dosti zdařilé zpracování knihy. A já si teda nemůžu pomoct, ale pan Rochester dle mého není vůbec ošklivý. Právě naopak mi přijde jako přitažlivý a charismatický muž.

• 24.12.2007  23:43
    Titanic (1997)

Filmová klasika, na kterou se vždycky ráda podívám. Dle mého nejsou nejsilnější scény ty s Jackem a Rose. Mnohem větší dopad na mě mají ty, kde za procítěného hraní hudebníků leží dva staří lidé spolu v posteli a svorně čekají na smrt a maminka, která uspává své děti.

• 24.12.2007  23:19
    Kovboj Bebop: Lovec odměn (TV seriál) (1998)

Nejspíš neexistuje žádný zápor, který bych mohla zmínit. Osobně se mi líbí jak kresby a hudba, tak i poměrně inteligentní humor a občasné jakoby mimochodem prohozené filosofické věty, které vůbez nezní kýčovitě. Zpočátku se Cowboy Bebop možná tváří nevinně, ale komu se zalíbí, zjistí, že se nemůže jen tak odtrhnout, natožpak aby nezačal charakterově skutečně reálným postávám fandit a prožívat jejich pohnuté osudy. Konec zasáhnul i mě, ačkoli u televize brečím zřídka. Lepší anime neznám a v mých očích budou konkurenti "lovce odměn" překonávat velmi obtížně.

• 24.12.2007  23:09
    Haló, haló! (TV seriál) (1982)

První britcom, který jsem kdy sledovala, aniž bych měla ponětí, co pojem britcom znamená. Zbožňovala jsem ho a i nadále budu.

• 24.12.2007  23:05
    Futurama (TV seriál) (1999)

U prvního dílu jsem si říkala: "Jó, není to zlé... ale Simpsni jsou Simpsni," u druhého se to dostalo k: "Dobře, líbí se mi oboje tak nastejno..." a po shlédnutí dalších tří jsem dospěla až k nápisu "Bite my shiny metal ass" na tričku vedle vlastnoručně nakresleného Bendera. S postavami jsem se skutečně sžila a u Futuramy jsem proseděla hezkých pár dní v kuse.

• 24.12.2007  22:59
    Black Books (TV seriál) (2000)

Jedna z mých srdečních záležitostí. Je snad možné nezbožňovat symapticky nesympatického Bernarda, poťouchlého Mannyho a bláznivou Fran s jejich ironickým humorem, spoustou knih, lahvinkou vína a krabičkou cigaret?

• 24.12.2007  22:55
    Benny a Joon (1993)

Tak milý a hřejivý film jsem už dlouho neviděla. Bezchybný song "I´m gonna be" jsem několik dní nemohla dostat z hlavy. Po shlédnutí filmu "Chaplin" jsem si uvědomila, že mi některé Deppovy kousky připomínají samotného nejslavnějšího z komiků (především scéna s tancujícími rohlíky).

• 24.12.2007  22:51
    Desáté království (TV seriál) (2000)

Ano, film asi není kdovíjak kvalitní a fenomenální, přesto jsem jím byla okouzlena. Možná jsem až moc velký romantik, nebo se ve mně probudilo nadšené dítě, nevím. Každopádně jsem s nadšením čekala na každý díl.

• 24.12.2007  22:47

Tímto bezduchým dílem jsem byla natolik znechucena, že mi bohatě stačila necelá půlka. Obávám se, že tvůrci se trochu sekli věkovou kategorií, pro kterou byl film určen. Může totiž nadchnout leda tak předpubertální děti, pro které ale zároveň není moc vhodný.

• 8.12.2007  21:18

Emma Watson je sice hezká holka, neříkám, že ne, ale pouze na tomhle se stavět nedá. V tomto díle není herecky moc dobrá. Vadila mi téměř každá scéna s ní, kdy jsem nemohla odtrhnout zrak od jejího (pravděpodobně dlouho nacvičovaného) nakrčování obočí, vzdychání a vyděšeně vážného výrazu v deklamování banálních vět typu "Ronalde, jsi citlivý jako pařez.". Když toto pominu, jeden z lepších dílů, obsahující scény, se kterými si tvůrci a herci vážně vyhráli.

1 2 následující >>