rastlinka

Rastislava Hliničanová

okres Liptovský Mikuláš

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 11.12.2014  12:30

Sklamanie takmer na celom fronte. Koľko hrdinstva a pátosu v jednom filme. Pokiaľ viem, nemecká armáda bola špičková (po technickej aj taktickej stránke), ale tu vykreslené scény a konanie jej vojakov nedávali miestami žiadny zmysel a tá ich "nešikovnosť" bola až na smiech :)

• 6.4.2014  20:49
    NASA: Nejvýznamnější mise (TV seriál) (2008)

Jedinečné zábery, jedinečné príbehy a jedineční ľudia. Vidieť toľko krásy, odvahy, radosti, úspechu a žiaľ aj tragédie v jednom 6-dielnom dokumente z tak neskutočných miest na "tomto" svete, je naozaj silný, až neopísateľný zážitok.

• 23.9.2013  12:11

Milé, úsmevné, šteklivé, dojímavé, uveriteľné a zo života. A najmä výborne zahrané! Kto by povedal, že takáto kombinácia hercov môže (a aj bude) fungovať...?! :)

• 30.7.2013  20:51
    Retreat (2011)

Nuž, ťažko tento film nejako extra komentovať. Napadá mi len jednoduché - traja známejší herci a pekný domček ešte dobrý film nespravia.

• 14.4.2013  14:26
    Mazel (2012)

Veľmi sympatický filmík! :)

• 13.3.2013  17:04

Smutné, čoho sa Clint na staré kolená chytil. Klišé a schematizmus naozaj pomaly v každej jednej scéne. Žiaľ ani taký ten klasický výraz Clinta (mimochodom, občas až nudný) nič nezachránil a snaha o "zdramatizovanie" zo strany Amy a Justina skutočne nevyšla. Príbeh nezaujímavý. V celku nuda a len taká tá americká béčková "lightovka". Neodporúčam.

• 19.2.2013  14:12
    Nemocnice pod Everestem (TV seriál) (2006)

Až na niekoľko záberov, ktoré môžu odradiť slabšie povahy, sa jedná o celkom bežnú sondu do života doktorov a záchranárov vo vysokohorských oblastiach. Najviac to okorenili úžasné skutočné zábery z čelových či ručných kamier horolezcov a šerpov, ktoré ešte viac umocňujú silu prírody a "maličkosť" nás ľudí v týchto horách. Tí, ktorí snívate o expedícii na osemtisícovku alebo len milujete zábery Himalájí, si určite nenechajte tento seriál ujsť :)

• 15.1.2013  22:22
    Mistr (2012)

Až dnes (po dni) vo mne The Master dozrieva a dokážem ho ohodnotiť s jasnejšou hlavou, po titulkoch som v nej totižto mala poriadny chaos. Kto sa naň odváži, pochopí:) Film ako taký takmer nemá chybu. Po technickej, vizuálnej a hereckej stránke si skutočne zaslúži obdiv a plné hodnotenie. Iné to je s "pôsobením" príbehu filmu, cítením a konaním postáv. Ale vďaka bohu za takýto počin! Za jeho jedinečnosť, odvahu a nepochopiteľnosť. Mám pocit, akoby sa po rokoch natočil film, ktorý je iný a ktorý má nárok na to, aby bol braný ako pravé filmové umenie. PS: Phoenix vyzeral miestami dosť desivo, až sa o neho človek bál...

• 8.1.2013  13:43
    Divoši (2012)

Nemôžem si pomôcť, ale toto ma úplne minulo. Po sľubnom úvode a peknom vizuáli, ma nemilo prekvapil lacný príbeh alá prehnaná americká rozprávočka plná nezmyslov. O dĺžke filmu nehovoriac. Vhodné na zaspanie... :)

• 24.11.2012  16:03

Aj keď sympatizujem s myšlienkou tohto filmu, samotné spracovanie ma ničím neohúrilo a informácie, ktoré nám boli podané, neboli ničím novým... škoda.

• 21.9.2012  20:03
    Projekt X (2012)

Nič hlboké tu naozaj nečakajte, ale tento film má taký spád a "príťažlivosť", že koniec! Čistá Amerika:)

• 19.9.2012  19:02

Niekedy sa asi ozaj neoplatí pustiť si film "len" kvôli obľúbeným hercom (Liu, Murphy) a odľahčenému nádychu.

• 5.9.2012  21:13

Neviem, jednoducho musím dať 5*. Síce sú pre mňa sci-fi prvky niekedy až smiešne, ale toto fungovalo ako celok a krajší koniec sme si priať snáď ani len nemohli. Pre dobro a zlo sa vhodnejší herci vybrať asi nedali. Môj pocit. Neskutočný zážitok.

• 27.5.2012  12:36
    J. Edgar (2011)

Nemastné, neslané. Aj keď som sa o J.E. Hooverovi dozvedela kopec informácií, mám pocit, ako by to aj tak všetko len kĺzalo po povrchu a o jeho osobnosti som sa dozvedela len veľmi máličko, resp. nič podstatné, vďaka čomu by som si vedela vytvoriť sympatie či antipatie.

• 11.5.2012  10:31

Veľmi podarená komédia, ktorá ma odzbrojila svojou jendoduchosťou a iskrou. Alisa Frejndlich mi v dobrom pripomenula moju učiteľku fyziky na gympli:) Neupravená, no neskutočne rozhľadená a inteligentná žena s pevnou rukou a svojským humorm, ktorá však za tým svojim čiernym humorom skrývala dobré srdce a ochotu pomôcť. Presne týmto mi ju pripomenula postava riaditeľky Kaluginovej, ktorá však svojim (spočiatku) odmeraným chovaním a bežným výzorom, vôbec nevysielala signály o svojej skutočnej osobnosti. Veľkým plusom bola tiež humorná zložka filmu, ktorá fungovala perfektne. Pri niektoých scénach som sa nemohla ubrániť výbuchom smiechu. Škoda, že nemáme možnosť pozrieť si takýto film v televízii, viem si úplne predstaviť, ako by som si ho pozrela v pohodový nedeľný večer v TV... (namiesto neuveriteľne náročného zháňania filmu).

• 8.5.2012  22:47

Napriek totálne mylnému názvu dokumentu, ktorý teda naozaj nemá s Titanicom veľa spoločné a rôznym (občas až konšpiračným) teóriám o potopených ponorkách, to bolo zaujímavé sledovanie. No nabudúce by mali tvorcovia či distribučné spoločnosti zvážiť samotný názov a nezavádzať diváka.

• 3.5.2012  14:50

Po dopozeraní vo mne ostal akýsi čudný prázdny pocit, až znepokojivý... To je asi znamenie, že film fungoval a zasiahol ma.

• 27.4.2012  10:51

Iba ťažko hľadám slová po tomto neskutočne silnom a srdcervúcom dokumente...

• 20.4.2012  10:17

Vidím, že nie som jediná, ktorá čakala od Sherlocka viac. A ani si neviete predstaviť, ako som sa na tento film tešila! Ale ono to tak býva... Toto spadá do kategórie, ktorá uspokojí úplne nenáročného diváka. Škoda, že tvorcovia stavili na digitálne triky v takom veľkom množsve (nielen tie exteriéry boli skutočne o ničom a človek by si myslel, že technika ide vpred...), pokusy o humor (necítila som žiadnu chémiu medzi hlavnými predstaviteľmi), akciu (ktorá bola hodná skôr Terminátora než anglických legiend) a ovládanie bojových (?!) umení (David Carradine v novom šate?). Očakávala som to najjednoduchšie - krimi dej a dôvtip, a toho sa mi nedostalo.

• 18.4.2012  10:43

Obsadenie parádne, to sa musí uznať. Myslím, že Al Pacino bol maximálne presvedčivý a neviem si predstaviť iného herca v tejto úlohe. Napriek tomu ma film až tak veľmi neuchvátil a občas som mala pocit, že mi tam niečo nesedí, ale predsa som "vytiahla" hodnotenie na 4*...Čo sa mi však skutočne páčilo a nemohla som od toho odtrhnúť oči, bola výprava a kostýmy - prekrásne.

• 16.4.2012  15:30
    Ed Wood (1994)

Dokonalý kasting, čo viac dodať?

• 3.4.2012  10:14

Ejha, Forman rúbe do živého. Aj keď je jasné, že tu vidíme americkú pozlátku a realita bola asi o čosi temnejšia, aj pri tomto pekne zamrazí. Chválení Woody Harrelson aj Edward Norton sú síce uveriteľní, ale mám pocit, že až prehnane „ulízaní“ a držia sa v norme. Naopak Courteney Love to zahrala neskutočne, až som sa obávala, že niektoré scény ani veľmi hrať nemusela. A Tříska potešil a zahrial pri srdci úplne najviac. Celkovo, obraz americkej spoločnosti ako vyšitý a ja budem mať asi problém vypustiť tento film dosť dlho z hlavy.

• 27.3.2012  13:06
    Město Zero (1989)

Leonid Filatov, s jeho smutnými očami, či skôr pohľadom vystrašenej srnky, je ideálna voľba pre chlapíka, ktorý je maximálne dezorientovaný tým, čo sa okolo neho deje. Síce som mala pocit, akoby postupom času film strácal dych, ale celkovo je to asi veľmi verné spracovanie pocitov tej doby. Jednoznačne film, ktorý mi utkvie v pamäti.

• 20.3.2012  21:21

Paráda! Prvotriedna zábava.

• 7.3.2012  10:36
    Kličko (2011)

Toto je presne ten typ filmu, ktorý mi sedí - dozviem sa niečo o športe, ale aj o samtných športovcoch ako ľuďoch. Bratia Klitschkovci sú naozaj unikátni, pretože obaja sa stali majstrami vo svojej kategórii. Ešte včera som o nich nevedela dokopy nič a hľadela na nich ako na dvojmetrové nesympatické gorily, ktoré svojim úderom zanechavajú súperovi "pamiatku" do budúcnosti:) Dnes je to inak. Človek by akosi automaticky očakával, že boxer ďalej ako za ohradou ringu bojovať nebude. Ale oni sú majstri sveta, ktorí sa dostali z ťažkých podmienok, navyše sú vzdelaní, rozhľadení, vedia vystupovať a bojujú za demokraciu vo svojej rodnej vlasti. A v ringu nikdy nenastúpia proti sebe. To nie je málo. Je to veľmi chytľavo natočené a Klitschkovci majú aj prostredníctvom tohto dokumentu najlepšiu reklamu. A myslím, že si ju zaslúžia. Box ako šport (z rozumných dôvodov) neobľubujem, ale musím uznať, že títo chlapi sú makači a pre šport ako taký je len a len dobre, že sa stali šampiónmi.

• 4.3.2012  19:38
    Bílý dům skrze objektiv (TV film) (2010)

Jedinečné už len z toho dôvodu, že bežný smrteľník sa asi nikdy nedostane tak "blízko" k prezidentovi USA. Navyše ma veľmi bavilo sledovať samotného Obamu v práci aj v súkromí a hádať, či náhodou nebude mať v ďalšom zábere namiesto obleku a kravaty tričko a džínsy. Ale hádajte, nie nebude:)

• 17.2.2012  09:44

Spolu s 50/50 mi tento filmík prišiel ako také svetielko medzi ostatnými komédiami:) Po jeho dopozeraní som mala veľmi dobré pocity a preto mi to nedá a dávam plné hodnotenie. Minimálne za humor, ktorý je inteligentný a netlačí na pílu, čo mi fakt veľmi sedí a nekrútim hlavou nad nezmyslami. Nenudila som sa ani minútu, nenašla som v ňom vyslovene slabé momenty a najmä je to film, ktorý pobaví, zahreje pri srdci a aj nás donúti čo-to popremýšľať o živote a o tom, akým smerom sa ľudstvo uberá.

• 11.2.2012  17:50

Úžasná výprava s dôrazom na detail, čarovná príroda nekonečného Ruska a usmiata sympatická hlavná predstaviteľka. Musím sa priznať, že som nečakala taký hollywoodsky a komediálny tón filmu, ale aspoň sme mali možnosť vidieť opäť čosi iné, nie len "klasickú" drámu. K tej sa film schyľuje (ale naozaj len vlažne) ku koncu filmu. Určite podarený filmársky kúsok, ku ktorému sa niekedy rada vrátim.

• 10.2.2012  10:35

Film som si pustila s tým, že o ňom nič neviem a nečakám nič dobré - nechala som sa totiž ovplyvniť hodnotením iných užívateľov a pristihla som sa, ako prvú pol hodinu iba hľadám chyby, namiesto toho, aby som sa zamerala na to, čo sa mi páči. Napokon som rada, že som sa do neho pustila a vydržala. Viem, že film nie je ani zďaleka na najvyššej úrovni (najviac mi vadila miestami dosť otravná kamera a naozaj dosť čudný a pre mňa nepochopiteľný záver), ale keď som sa zamerala na dobové Anglicko, peknú hudbu, kostýmy a najmä zápletku medzi Keirou a Cillianom, tak to vyšlo. Postupne som už iba čakala čo sa bude s nimi a medzi nimi diať v nasledujúcej scéne. Takže, ak máte chuť na nenáročný vojnový film a máte radi pekné tváričky (Knightley, Miller, Murphy), tak sa nemusíte ničoho obávať a pokojne sa do filmu pustite:)

• 1.2.2012  16:58

Napokon som sa rozhodla, že zmením hodnotenie a dám filmu preda len 5*. Zaslúži si to. Noomi Rapace bola čoby Lisbeth Salander v mojich očiach neprekonateľná, ale stala sa zvláštna vec a ja teraz neviem, či sa mi viac nepáči Rooney Mara:) Každopádne, americké spracovanie výslednému efektu neuškodilo a už iba tie úvodné titulky... nie som jediná, čo to spomína, ale nedá mi to - páni, to bolo niečo!

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11