terunka003

terunka003

Tereza Caháková

okres Praha
Pracující s velkými sny do budoucna

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 1.6.2018  17:38

Animované, vtipné, bombarďácké, dětsky hrdinské, pohodové. Spousta lidí to tady odsuzuje, ale já se bavila. A to jsem byla střízlivá. Alkohol v krvi museli mít ale tvůrci, protože tohle byl vážně vtipný úlet, který byl spíš pro dospěláky než pro děcka. Kapitán Bombarďák. To nevymyslíš. Vtipné hlášky, příjemná animace, dokonce i český dabing byl krásný. Fakt pohodová podívaná. ..Tralalaaaaaaaaa..

• 1.6.2018  17:35

Je to zajímavé, dobře udělané. Pár minutový snímek a těch vjemů nepočítaně. Dobrá terapie.

• 13.5.2018  17:53
    Nepřátelé (2017)

Americké, indiánské, historické, citlivé téma, rodina, pomsta, strach, nenávist, tradice, přátelství. Věčně bolestivé téma v Americe. Indiáni a jejich "vyhlazování", zabírání jejich území, prolnuté bělochama a jejich osobními boji a strašáky. Jednoduchý příběh, za to plný snad úplně všeho. Nelze popsat, to musíte vidět. Scéna pohřbívání rodiny mě doslova uzemnil, brečela jsem za film ještě několikrát. Herecké výkony na jedničku s hvězdičkou. Je to týden co jsem film viděla a pořád jsem ho plná. ..my lidi si opravdu děláme všechno tak strašně složitý..

• 7.5.2018  17:30

Slovy Tondy Blaník "tohle byl průser"..ale oceňuji vlastneckou myšlenku v závěru filmu a to, že "pražská kavárna opravdu existuje". Dost mě zaujalo kolik známých lidí zverbovali. I nevědomky.

• 7.5.2018  17:19

Marvelovské, Avenger, logické, přátelské, velké, celosvětové, celoplanetární, celovesmírné, vtipné, zábavné. "What the ....!" Na poslední Avengery jsem si zašla konečně na velké plátno a stálo to za to. Dvě a půl hodinky jsem seděla jako zařezaná, zobala popcorn a skvěle se bavila. Jak někdo dokázal dát dohromady logický příběh s několika akčními hrdiny, kteří spojí síly v boji proti zlu to nechápu. Příběh plyne postupně, je místy dost vtipný, místy dramatický a smutný. V tak dlouhé stopáži se nevyskytují žádná hluchá místa. Marvelovky prostě válí. A ta hlavní myšlenka toho zloducha, nepřipadá vám to trošku jako Inferno od Browna? ..já si myslím, že ta scéna s Thorem, kdy se snaží udržet otevřený průchod pro světlo do pece, byla asi dost naschvál, co? Nemohla být delší?

• 7.5.2018  17:06

Muzikálové, cirkusové, barevné, svižné, odvážné, silné, pozitivní x stále dokola a dokola. Každopádně musím říct, že jsem se dost bavila, má to švih a šmrnc. Po dlouhé době zase pěkná muzikálovka, jejíž písničky mi pojedou v ipodu dokud mi je vzteky sám nesmaže. Postupem času jsem měla ale pocit, že jsem pořád někam spěchala, všechno bylo dynamické, to ano, ale takové nervózně dynamické. Rozhodně je to ale lék na ztrápenou duši a dostane vás pryč od všedních problémů. Ukládám do složky "léky". ..hmm, asi budeme trénovat zvedačky na svatební tanec, to by bylo moc romantické..

• 30.4.2018  14:36
    Mimi šéf (2017)

Animované, vtipné, miminkovské, šťěňátkovské, rodičovské, láskyplné, sourozenecké, roztomilé. To bylo hezký! Pohodový animák plný vtipných scének, originálních hlášek (kdo neviděl LOTRa v originále asi nepochytí narážky). Svým způsobem hrzoěn dojemný film, protože jestli své sourozence milujete jako já svojí sestru, tak se v tom najdete. ..já chci taky takový budík..

• 29.4.2018  21:22
    Tanečník (2016)

Baletní, dokumentární, záživné, vypovídající, legendární, poučné. Baletem jsem nepolíbená, proto mi dosud unikal životní příběh tohoto mladíka. Film je udělaný hodně poutavě a záživně. Jako absolutní negramot musím říct, že tančí opravdu nádherně a věřím tomu, že je něčím naprosto unikátní. Navíc je docela sympatický a hezoučký. Myslím si ale, že každý umělec to má těžké, a buď se s tím srovná nebo ne. Jediné co mi asi vadilo bylo to, že všechno co má a čeho dosáhl, vyčítá své matce, která ho k tomu údajně donutila. Mohl kamarád klidně kopat krumpáčem. Přesto opravdu skvěle natočeno, doporučuji. ..no ty jeho nožičky a zadek, tomu se říká slušná práce. A ta bolest těla během představení, nedokážu si to představit..a že tu bolest znám..

• 29.4.2018  21:17

Marvelovka, vtipné, crazy, divoké, bez většího přemýšlení. Tak na to musíte totiž koukat - bez přemýšlení. Sledovat obrázky. Bylo to prima. Místy docela vtipné. Barevné a čarovné. To mě baví. Nic náročného, zajímavý herci, slušný příběh, pěkné zpracování. ..čáry máry fuk, ať je z tebe bublifuk..

• 25.4.2018  16:43
    The Alienist (TV seriál) (2018)

Temné, detektivní, zvrácené, někdo by řekl nechutné, psychologické, patologické x čekala jsem to lepší, až příliš depresivní. Knížka se mi strašně moc líbila. O to víc jsem možná zklamaná ze zfilmování. Celé to na mě působilo až příliš depresivně a bezútěšně. První díly vůbec neměly šmrnc, poslední tři to trochu dohnaly. Celé mi to přišlo hodně svázané a nemotorné, nějak jsem se nemohla zamilovat do hlavních postav. A že mám Daniela hodně ráda. Dakota mi celkem vadila, Sáru jsem si představovala trochu víc pozitivnější. Nicméně pokud zfilmují i druhou knížku, ráda se podívám. ..v té době musel být takový všudy přítomný smrad, jako když jedete v tramvaji plné bezďáků..

• 25.4.2018  16:33
    Trojí život (TV film) (2018)

..taková oddychová bejkárna s opravdu, ale opravdu nehezkým hlavním hrdinou..

• 25.4.2018  16:31

Klasické, vypravěčské, silné, statečné, zlomové, přátelské. Knižní předlohu jsem četla, a měla své kouzlo a obsahovala silný příběh. Film je natočen tak decentně, že neruší dějovou linku. Pan Forman celý příběh krásně a nenásilně vypráví. Herecké výkony není třeba komentovat, jsou jednoduše skvělé. Snímek, který se dá považovat za klasiku. ..na počest pana Formana..děkuji..

• 8.4.2018  11:50
    Panství Downton (TV seriál) (2010)

Britské, vtipné, emotivní, suché, chladné, nahoře a dole, bohatí a poddaní, brilantní. U Downton Abbey se bavíme naprosto skvěle. Samozřejmě nejvíce u babičky Maggie Smith a slovní přestřelky s tetičkou Penelope Wilton. Samozřejmě přijdou na řadu i dost uslzené a bolestivé momenty. Je zajímavé sledovat změny charakterů, jak si člověka oblíbíte či mu postupem času a událostí odpustíte. I když všichni žijí pospolu, je hodně zřejmá linie mezi dolními a horními obyvateli Panství. A občas to není příjemná připomínka toho, kde se kdo nachází. Skvělé, příjemné a slušné pokoukání bez vulgarismů a trapných vtipů. ..tak ještě pár dílů a už umíme anglicky natolik dobře, abysme se odstěhovali do Yorkshiru na farmu..

• 25.3.2018  18:27

Britské, válečné, historické x zbytečné, temné, nudné. Ale neberte mě vážně, třeba jsem byla ve špatném rozpoložení. Film byl na mě příliš upovídaný, dlouhý a v závěru naprosto zbytečný. Filmů o Winstonovi již bylo natočeno několik a nevím, proč by tohle měla být kinematografická jednička. Zahráno skvěle, kulisy dobré, hudba také. Ale nic pro mě. ..na můj vkus příliš křičel..

• 18.3.2018  13:45
    Ladíme 3 (2017)

Pěvecké, holčičí, konečné x málo šmrncovní, dost unavené. Tohle bylo asi dostačující ukončení série pěveckých filmů o jedné holčičí a-capelle. Nebýt Rebel tak je to dost nuda. Písničky taky nic extra, ale ten závěr byl moc hezký. Nejvtipnější stejně byla celou dobu dvojice Banks & Higgins.. ..díky holky..

• 18.3.2018  13:36
    Bába z ledu (2017)

České, životní, tak jak to je, zajímavé, smutné, smířené. On ten pan Sláma je takový zvláštní pán, a ty jeho filmy mají hodně co povídat. A tohle zase sedlo. Po Divokých včelách další film, kde se tvůrci nebojí ukázat jaký život je. Tentokrát život matky v důchodu, babičky s novým koníčkem a novými přáteli. Děj je stručný, není nudný, herecké výkony všech naprosto fantastické, včetně Adély. Konec je takový jaký většinou bývá. Oceňuji intimní scénu. ..ten začátek, celá naše maminka, župan, hřeben..

• 4.3.2018  16:04

Špionážní, ruské, chladné, bolestivé a tvrdé, lživé, lstivé, snaha o přežití, koukatelné. Špionážní drama v kombinace s vyhnutím se kulce do hlavy, a ještě z toho něco získat pro sebe, pro rodinu, pro stát. Popisování ruského vlivu na mladé rekruty v řadách zpravodajské služby není nic překvapivého, přesto to bylo občas šokující. Film je natočen svižně, a i když je dlouhý (když vidím, že má film přes dvě hodiny, tak se v kině nenalejvám a necourám!), vůbec není čas na nudu, neustále se něco děje, žádné zbytečné scény. Herecky fajn, Jennifer byla skvělá, navíc se ve filmu prománaduje nahá (nechápu tedy, proč se rozčiluje nad únikem svých fotek, navíc je fakt pěkná), všechno mi tam sedělo (až na jednu scénu), občas to gradovalo nepěknými scénami. Dost dobré, líbilo se mi to. "..vaše tělo patří státu, od narození vás stát živil a šatil, a teď je na čase, aby vaše tělo splatilo službu státu.."

• 4.3.2018  15:46
    High Rise (2015)

Psychologické, šílené, morbidní, přeživší, primitivní, v rozkladu, sociální. Chápu, že pro spoustu lidí to muselo být naprosto zvrácené, a absolutně pozbývající jakoukoli logiku. On ten spisovatel, co napsal knižní předlohu, rád píše o sociálních problémech, o psychologii a primitivních pudech člověka. Své postavy zažene do nějaké izolace, zavře je na jednom místě a pak už jen sleduje jak pracuje čas a psychika jednotlivců. Líbilo se mi to, herecky zajímavé, prostředí odpovídající, začátek pokaždé trochu Kavkovský (na zámek a pořád dokolečka). Dobrý. ..jak umělecké..

• 23.2.2018  17:24
    Hadí doupě (2017)

Detektivní, rodinné, britské, klasické, Agatha Christie, překvapivé, temné. Nějak se mi tahle zpracování klasických detektivek zalíbila. Bylo to srozumitelné, svižné, strašidelné a hlavně s naprosto nečekaným závěrem. Herecky pro mě neznámé a příjemné. Za mě dobrý. ..ona ty jejich sídla si úplně říkají o nějakou temnou scénu a kostlivce ve skříni..

• 23.2.2018  17:18
    Avengers (2012)

Marvelovské, hrdinské, zlořádské, statečné, fantastické, drsné, svalové. Hodně slabý film o akčních superchhrdinech. Moc mě to netáhlo. Všichni byli příliš namachrovaní, nastavení tak, aby jim vystupovaly svaly. Jasný, pár vtipných hlášek a akčních scén tam bylo. Nebýt Lokiho, který je teda pěkný všivák, bych to asi ani moc nesledovala. Film ale pobaví, tím splní svou funkci. ..pokud chcete zdemolovat město a srovnat ho se zemí, zavolejte si Avengers..

• 20.2.2018  20:29
    Tvář vody (2017)

Pohádkové, láskyplné, přátelsky nepřátelské, neobyčejné, napínavé, dramatické, jiné, nečekané. Naprosto unikátní výtvor G. del Tora, o kterém se dá napsat spousty superlativů. Příběh zcela nevšední, zápletky a rozuzlení nečekané. Snad po dlouhé době jsem netušila jakým směrem se děj vyvine. Natočeno pro lehce náročnějšího diváka, atmosféra trochu ponurá, pár vtipných okamžiků, následovaly drastické scény (černé prsty jako ty Brumbálovo v posledním tažení), asi bych tam s nimi žít nemohla, vše sladěné do modrozelené. Dost zde vynikala otázka toho, že hlavním postavám nikdo nerozuměl, byly sami, kam se v životě dostaly, a přesto je tyhle výjimky sbližovaly. Herecky mě Sally trochu dráždila, přesto dobrý. Octavia fantastická a Michael Shannon - ten je prostě čím dál lepší, nemohla jsem od něj odtrhnout oči a odtáhnul celý film. Hudba skvělá. Tohle bylo zvláštní, pohádka pro dospělé - jak již bylo řečeno, ve zpětném pohledu to možná trochu drhlo a bylo to zdlouhavé, nicméně naprosto skvělý zážitek. ..mám strach si jít vyčisti zuby do koupelny, aby tam na mě ve vaně nečekal nějaký vodník..

• 19.2.2018  20:55

Zajímavé, rozdvojené, smutné, životní, poutavé, v jiném světě. Hezký film o reálné postavě velice inteligentního geniálního matematika, který viděl svět jinak než obyčejní smrtelníci. Příběh to byl zajímavý, napínavý až do konce. Herecké výkony dobré, začala jsem objevovat Russella a dost mě překvapuje. Film, který se asi neomrzí, pobaví i potěší, navíc díky Jennifer jako oddané manželce je svět v pořádku. ..a když si povídám s kámošem při cestě domů z práce, kterého samozřejmě nikdo nevidí, tak jsem taky geniální?

• 6.2.2018  20:49

Mořeplavecké, bitevní, slané, špinavé, chlapské, statečné, posedlé, objevitelské. Snad první film, ve kterém nehrála žádná žena. A bylo to velice příjemné. Film to je drsný, nebo alespoň se snažil představit jak to tenkrát asi bylo, když se chlapi roky pohybovali na moři v jedné lodi a ještě se snažili, aby je nepotopila jiná loď. Příběh je svižný, akční, charakter hlavní postavy jednoduše vykreslen. Skvělé mořské dobrodružství. ..jsem vládce všech moří, zvolal Jack, a vyrazil porážet další bitevní lodě..

• 3.2.2018  21:59

Umělecké, životopisné, smutné, životní, rozdvojené, milující, obětavé, trpící, ženské. Předně musím říct, že herecké výkony byly naprosto fenomenální. Příběh je to smutný, se spoustou emocí a tak obrovskou láskou, až to dojímá. Největší hrdinkou je pro mě stejně postava Gerdy, která obětuje svůj vlastní život, a vlastní život, manželovi a jeho převratu na ženu, a podporuje ho až do konce. Z pohledu Einara je to sobecké, přesto s ním musíte sdílet sympatie. Je to krásný film, bolestivý film, ale pro mě byl plnohodnotný. ..ten jejich krásný vztah asi nedostanu z hlavy..nebo ze srdce?

• 3.2.2018  18:46

Marvelovské, komiksové, akční, vtipné, hodně vtipné x počítačové, ne Thorovské. Musím říct, že jsem se hodně nasmála, černý humor a hodně vtipné situace. Bohužel musím konstatovat, že třeba já, která jsem neviděla Avengers, jsem byla chvílemi dost zmatená (co tam dělal Hulk, odkazy na další postavy, apod.) A to byla škoda. Navíc se Thor sice stal plnohodnotným pánem blesků, ale bez kladiva to nebylo ono. Natočeno je to bezvadně zábavně, barevně i hudebně. Blanchett nemusím, ale tady mi jako mrcha celkem seděla. Asi nejlepší díl Thora, ale on to vlastně nebyl Thor. ..tak snad se nevrhnou na Thora 253.díl..

• 3.2.2018  18:37

Thorovské, kladivové, pozemské, elfské, hrdinské, akční, marvelovské. Dobré jako první film. Spousta akce, hrdinských činů. Kombinace mečů, kladiv, luků a šípů, a létajících bitevních lodí a kulomety bylo trošku zvláštní. Každopádně příběh srozumitelný, který pobaví. ..ten by byl bez toho kladiva úpe marnej, kámo..

• 31.1.2018  18:07
    Thor (2011)

Akční, marvelovské, pohádkové, hrdinské, mytologické, fantastické. Taková super pohádka pro dospělé. Mělo to morální poučení, nějaké to rodinné drama, láska, přátelství, prostě co potřebuje každý dobrý příběh. A pohádky jsou fajn. Asi není třeba u toho moc přemýšlet, proto asi taky tento film nevznikal. Já se bavila a mám chuť na další díly. ..Loki je teda pěknej..a zmetek taky..

• 31.1.2018  13:24

Životopisné, bohémské, ženské, mužské, submisivní, nadřazené, novátorské x mohlo to být kratší. Příběh dle skutečných postav a osudech, o autorech Wonder Woman. Je pravda, že v době vzniku této legendární postavy, bylo téma této bohyně dost odvážné a pro většinu odpuzující. Filmově zpracováno zajímavě, poutavě. Přesto mi vadilo, jak od sebe odcházeli, pak přicházeli, věčné rozchody a odpouštění. A také to mohlo být kratší, občas zbytečně natahované. Každopádně zajímavé. Ale jen na jedno promítání. ..člověk by jim tu rodinou pohodu chvílema skoro záviděl..

• 31.1.2018  09:00

Vtipné, akční, napínavé, zábavné. Já se bavila, dvojice pseudodetektivů, kdy jeden je sice chytrý, ale totální tragéd, druhý je zase drsný vyčůraný týpek, a do toho nezletilá dcerka, která je lstivá jak opice. Zajímavý příběh, žádná hluchá místa, děj plynul ve stejné rovině. Taková ta pohoda co neurazí. .."bože to je debil" jsem během filmu zvolávala každých 10min..

• 28.1.2018  17:10

Černošské, otrokářské, americké, drsné, tvrdé, rasistické x příliš dlouhé, příliš americké, hodně černé. V Americe jistě oblíbený film mezi černošským obyvatelstvem. Mě příliš nezasáhl. Natočeno dobře, jen bych to zestručnila o půl hodiny minimálně. Snaha o emocionální film s dlouhými prázdnými pohledy. Moc to nefungovalo. Závěrečné minuty zbytečně natahované, bylo to protivné. Herecky Fassbender skvělý, malá Lupita dobrá, hlavní hrdina mi lezl trošku na nervy. Film jsem viděla, můžu si odškrtnout. Na toto otrokářské téma je podle mě lepší Tarantinův Django. ..divná doba..všechno je divný..lidi v republice jsou taky divný..po prezidentských volbách.

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34