terunka003

terunka003

Tereza Caháková

okres Praha
Pracující s velkými sny do budoucna

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 31.7.2018  19:14
    Rodinné sídlo (TV seriál) (2017)

Klasické, britské, dobové, romantické, vztahové x dost zvláštní postavy, rychlé, nedotažené. Přiznám se, že knižní předlohu neznám a vlastně nevím o čem má Howards End pojednávat, ale veškeré postavy byly dost ujeté. Hrozně rychle měnily názory a nálady. Občas jsem měla pocit, že v ději jsem o něco přišla. Žádná postava mi nebyla sympatická. Hodně průměrný britský seroš. Ale Matthew byl zase moc hezký a pěkně se mi na něj koukalo. ..to bylo hodně slabé. To už jsem psala? Tak to bude asi fakt..

• 5.7.2018  19:36

Mexické, americké, všichni proti všem, napínavé, akční, hudba. Po prvním filmu se mi do kina na ten druhý moc nechtělo. Začátek dvojky mě v tom utvrdil. Ale jakmile se na scéně zjevil Benicio nešlo odolat a musela jsem ho slepě následovat do všech přestřelek. Parádně poskládaný příběh, který mě bavil, mělo to spád, myšlenku, akci. Hudba opět fantastická, herci skvělý. Tohle bylo sakra lepší než první Sicario. ..já bych tam stejně nemohla žít. Stačí mi místní sídlištní psí gangy.. PS: tohle je můj 1000 komentář! Lízátko nedostanu?

• 5.7.2018  19:29
    Wildlife (2018)

Rodinné, těžké, milující, komplikované x nedotažené, nervozní. Nechci být zlá, a tak dám tři hvězdy místo dvou. Nicméně jsem z tohoto snímku dost v rozpacích. Pro režisérský debut celkem komplikované téma. Rozkol rodičů z pohledu syna. Jediné co hodnotím pozitivně, je důkaz toho, jak syn své rodiče miluje a dokáže jim odpouštět. Nemůžu si ale odpustit, že film byl tak zvláštní, že ani ústřední dvojice hlavních herců nevěděla, jak naložit se svými postavami. Škoda, snad příště. ..Carey je prostě super holka.. (KVIFF 2018)

• 30.6.2018  22:47
    Dívka (2018)

Složité, těžké, podporující, zoufalé, statečné, baletní, frustrující. Dánská dívka v nízkorozpočtovém belgickém provedení. A o to syrovější, opravdovější. V 16ti je život těžký. O to víc, když se narodíte do špatného těla. Dramatický snímek o nelehké cestě za splněným cílem, kdy výsledky jsou vidět pomalu a vy přestanete věřit v úspěch. Poslední scéna byla vrcholem všeho. Herecký výkon Victora Polstera je neskutečně dobrý. ..ten kluk měl tak zajímavý úsměv, že jsem se taky usmívala..až mi to přišlo nemístné.. (KVIFF 2018)

• 30.6.2018  22:28
    Beze stop (2018)

Rodinné, mizející, proti všem, samotářké, sobecké, bolestné, strachující, volné, ... Krásný příběh mezi otcem a dcerou, sdílející samotu v přírodní rezervaci. Zvrat a změna v názorech nastane po odhalení jejich domova a separace do "normálního" života. Ve filmu jsou jasně zvýrazněné hranice mezi oběma světy, kontrasty mezi zelení ve volné přírodě a uschlými kytkami v pronajatém příbytku, ticho lesa a typické zvuky města, moderní život a primitivní věci obživy v lese. Hlavní postavy byly plné svých vlastních strachů. Postava otce postižená válkou byla vlastně hodně sobecká, dcera zase chtěla rodinu a zázemí. Herecky perfektní, mladá Thomasie je fantastická. Exteriéry skvělé. A zelené. Ve snímku je hodně nevyřčeného a každý si v tom trošku najde to své. Třeba to, že domov máme tam, kde jsou naši nejbližší.. "..můžeme si ale myslet co chceme.." (KVIFF 2018)

• 26.6.2018  16:36

Pokračování, plné agentů, akční, vtipné, dobrá kamera, umělecký dojem. Zlatý kruh je mnohokrát lepší než jednička, z té si totiž beztak moc nepamatuju. Děj je dobrý, zápletka klasická. Zdvihám ceduli s 10 body za umělecký dojem při choreografii rvaček a precizních pohybů sladěných s kamerou. To mě teda opravdu nadchlo. A vidět ve filmu Eltona Johna "přítel" spolu se šviháckým Pedrem Pascalem, to už byla jen třešinka na dortu. Sice delší stopáž, ale ta nebyla na škodu. ..děcka, tady vidíte jak to dopadá, když berete drogy..

• 26.6.2018  16:28

Vtipné, neobvyklé, zajímavé, svižné. Celkem vtipně natočeno. O tomto období nemám větší poznatky, ale bylo to vytvořeno stručně a jednoduše, jako divák se v ději orientuji. Pár momentek je opravdu vtipných. Plus za všechny scény, které měly být vážné, ale jsou udělány hodně uvolněně až neskutečně lehkomyslně. Steve Buscemi exceluje, Jason Isaacs je k nepoznání. ..těch vulgarismů je ve filmu nějak moc, se pak můžeme divit, že mluvíme jak dlaždiči. V advokátní kanceláři.

• 26.6.2018  16:18
    Paddington (2014)

Nenáročné, milé, britské, kouzelné, hravé. Taková pěkná roztomilá pohádka o medvídkovi, který je statečný a nebojácný a dokáže stmelit rodinu. Dobré a uklidňující. ..pomerančová marmeláda..

• 21.6.2018  20:40

Austenovské, britské, romantické, správně švihlé, snové, vtipné. To takhle jednou přijdu vyřízená domů z práce, padnu po sto letech vyjímečně na gauč, pustím telku a tam tohle. Chytlo mě to od začátku, a bavilo mě to tak, že mi nevadil dabing ani otravné reklamy. Sen snad každé romantické ženy, která beztak tajně miluje nějakého pana Darcyho. Děj byl jednoduchý, předvídatelný, a pokud nebudete brát vážně některé trapné okamžiky, tak se vážně pobavíte. A navíc, JJ Feild je prostě rozkošný. ..tak si říkám, že bych měla oprášit svojí sbírku Jane Austenové, a pořádně se zamilovat..

• 21.6.2018  20:34
    Escobar (2017)

Životopisné, rychlé, stručné, nenáročné. Takhle - Narcos jsem neviděla, ale doma to běželo a občas jsem mrkla co se děje, takže příběh znám. Escobar mi přijde hodně stručný a začíná jakoby v půlce děje. Ale do filmu nenarvete to, co do několika sériového seriálu. Javier je skvělý pupkáč, Penélope zestárla a dost přehrávala. Průměrný dobrý snímek, který nenudí. ..natočí už někdo něco originálního, nebo se pořád budou dělat předělávky?

• 1.6.2018  17:38

Animované, vtipné, bombarďácké, dětsky hrdinské, pohodové. Spousta lidí to tady odsuzuje, ale já se bavila. A to jsem byla střízlivá. Alkohol v krvi museli mít ale tvůrci, protože tohle byl vážně vtipný úlet, který byl spíš pro dospěláky než pro děcka. Kapitán Bombarďák. To nevymyslíš. Vtipné hlášky, příjemná animace, dokonce i český dabing byl krásný. Fakt pohodová podívaná. ..Tralalaaaaaaaaa..

• 1.6.2018  17:35

Je to zajímavé, dobře udělané. Pár minutový snímek a těch vjemů nepočítaně. Dobrá terapie.

• 13.5.2018  17:53
    Nepřátelé (2017)

Americké, indiánské, historické, citlivé téma, rodina, pomsta, strach, nenávist, tradice, přátelství. Věčně bolestivé téma v Americe. Indiáni a jejich "vyhlazování", zabírání jejich území, prolnuté bělochama a jejich osobními boji a strašáky. Jednoduchý příběh, za to plný snad úplně všeho. Nelze popsat, to musíte vidět. Scéna pohřbívání rodiny mě doslova uzemnil, brečela jsem za film ještě několikrát. Herecké výkony na jedničku s hvězdičkou. Je to týden co jsem film viděla a pořád jsem ho plná. ..my lidi si opravdu děláme všechno tak strašně složitý..

• 7.5.2018  17:30

Slovy Tondy Blaník "tohle byl průser"..ale oceňuji vlastneckou myšlenku v závěru filmu a to, že "pražská kavárna opravdu existuje". Dost mě zaujalo kolik známých lidí zverbovali. I nevědomky.

• 7.5.2018  17:19

Marvelovské, Avenger, logické, přátelské, velké, celosvětové, celoplanetární, celovesmírné, vtipné, zábavné. "What the ....!" Na poslední Avengery jsem si zašla konečně na velké plátno a stálo to za to. Dvě a půl hodinky jsem seděla jako zařezaná, zobala popcorn a skvěle se bavila. Jak někdo dokázal dát dohromady logický příběh s několika akčními hrdiny, kteří spojí síly v boji proti zlu to nechápu. Příběh plyne postupně, je místy dost vtipný, místy dramatický a smutný. V tak dlouhé stopáži se nevyskytují žádná hluchá místa. Marvelovky prostě válí. A ta hlavní myšlenka toho zloducha, nepřipadá vám to trošku jako Inferno od Browna? ..já si myslím, že ta scéna s Thorem, kdy se snaží udržet otevřený průchod pro světlo do pece, byla asi dost naschvál, co? Nemohla být delší?

• 7.5.2018  17:06

Muzikálové, cirkusové, barevné, svižné, odvážné, silné, pozitivní x stále dokola a dokola. Každopádně musím říct, že jsem se dost bavila, má to švih a šmrnc. Po dlouhé době zase pěkná muzikálovka, jejíž písničky mi pojedou v ipodu dokud mi je vzteky sám nesmaže. Postupem času jsem měla ale pocit, že jsem pořád někam spěchala, všechno bylo dynamické, to ano, ale takové nervózně dynamické. Rozhodně je to ale lék na ztrápenou duši a dostane vás pryč od všedních problémů. Ukládám do složky "léky". ..hmm, asi budeme trénovat zvedačky na svatební tanec, to by bylo moc romantické..

• 30.4.2018  14:36
    Mimi šéf (2017)

Animované, vtipné, miminkovské, šťěňátkovské, rodičovské, láskyplné, sourozenecké, roztomilé. To bylo hezký! Pohodový animák plný vtipných scének, originálních hlášek (kdo neviděl LOTRa v originále asi nepochytí narážky). Svým způsobem hrzoěn dojemný film, protože jestli své sourozence milujete jako já svojí sestru, tak se v tom najdete. ..já chci taky takový budík..

• 29.4.2018  21:22
    Tanečník (2016)

Baletní, dokumentární, záživné, vypovídající, legendární, poučné. Baletem jsem nepolíbená, proto mi dosud unikal životní příběh tohoto mladíka. Film je udělaný hodně poutavě a záživně. Jako absolutní negramot musím říct, že tančí opravdu nádherně a věřím tomu, že je něčím naprosto unikátní. Navíc je docela sympatický a hezoučký. Myslím si ale, že každý umělec to má těžké, a buď se s tím srovná nebo ne. Jediné co mi asi vadilo bylo to, že všechno co má a čeho dosáhl, vyčítá své matce, která ho k tomu údajně donutila. Mohl kamarád klidně kopat krumpáčem. Přesto opravdu skvěle natočeno, doporučuji. ..no ty jeho nožičky a zadek, tomu se říká slušná práce. A ta bolest těla během představení, nedokážu si to představit..a že tu bolest znám..

• 29.4.2018  21:17

Marvelovka, vtipné, crazy, divoké, bez většího přemýšlení. Tak na to musíte totiž koukat - bez přemýšlení. Sledovat obrázky. Bylo to prima. Místy docela vtipné. Barevné a čarovné. To mě baví. Nic náročného, zajímavý herci, slušný příběh, pěkné zpracování. ..čáry máry fuk, ať je z tebe bublifuk..

• 25.4.2018  16:43
    The Alienist (TV seriál) (2018)

Temné, detektivní, zvrácené, někdo by řekl nechutné, psychologické, patologické x čekala jsem to lepší, až příliš depresivní. Knížka se mi strašně moc líbila. O to víc jsem možná zklamaná ze zfilmování. Celé to na mě působilo až příliš depresivně a bezútěšně. První díly vůbec neměly šmrnc, poslední tři to trochu dohnaly. Celé mi to přišlo hodně svázané a nemotorné, nějak jsem se nemohla zamilovat do hlavních postav. A že mám Daniela hodně ráda. Dakota mi celkem vadila, Sáru jsem si představovala trochu víc pozitivnější. Nicméně pokud zfilmují i druhou knížku, ráda se podívám. ..v té době musel být takový všudy přítomný smrad, jako když jedete v tramvaji plné bezďáků..

• 25.4.2018  16:33
    Trojí život (TV film) (2018)

..taková oddychová bejkárna s opravdu, ale opravdu nehezkým hlavním hrdinou..

• 25.4.2018  16:31

Klasické, vypravěčské, silné, statečné, zlomové, přátelské. Knižní předlohu jsem četla, a měla své kouzlo a obsahovala silný příběh. Film je natočen tak decentně, že neruší dějovou linku. Pan Forman celý příběh krásně a nenásilně vypráví. Herecké výkony není třeba komentovat, jsou jednoduše skvělé. Snímek, který se dá považovat za klasiku. ..na počest pana Formana..děkuji..

• 8.4.2018  11:50
    Panství Downton (TV seriál) (2010)

Britské, vtipné, emotivní, suché, chladné, nahoře a dole, bohatí a poddaní, brilantní. U Downton Abbey se bavíme naprosto skvěle. Samozřejmě nejvíce u babičky Maggie Smith a slovní přestřelky s tetičkou Penelope Wilton. Samozřejmě přijdou na řadu i dost uslzené a bolestivé momenty. Je zajímavé sledovat změny charakterů, jak si člověka oblíbíte či mu postupem času a událostí odpustíte. I když všichni žijí pospolu, je hodně zřejmá linie mezi dolními a horními obyvateli Panství. A občas to není příjemná připomínka toho, kde se kdo nachází. Skvělé, příjemné a slušné pokoukání bez vulgarismů a trapných vtipů. ..tak ještě pár dílů a už umíme anglicky natolik dobře, abysme se odstěhovali do Yorkshiru na farmu..

• 25.3.2018  18:27

Britské, válečné, historické x zbytečné, temné, nudné. Ale neberte mě vážně, třeba jsem byla ve špatném rozpoložení. Film byl na mě příliš upovídaný, dlouhý a v závěru naprosto zbytečný. Filmů o Winstonovi již bylo natočeno několik a nevím, proč by tohle měla být kinematografická jednička. Zahráno skvěle, kulisy dobré, hudba také. Ale nic pro mě. ..na můj vkus příliš křičel..

• 18.3.2018  13:45
    Ladíme 3 (2017)

Pěvecké, holčičí, konečné x málo šmrncovní, dost unavené. Tohle bylo asi dostačující ukončení série pěveckých filmů o jedné holčičí a-capelle. Nebýt Rebel tak je to dost nuda. Písničky taky nic extra, ale ten závěr byl moc hezký. Nejvtipnější stejně byla celou dobu dvojice Banks & Higgins.. ..díky holky..

• 18.3.2018  13:36
    Bába z ledu (2017)

České, životní, tak jak to je, zajímavé, smutné, smířené. On ten pan Sláma je takový zvláštní pán, a ty jeho filmy mají hodně co povídat. A tohle zase sedlo. Po Divokých včelách další film, kde se tvůrci nebojí ukázat jaký život je. Tentokrát život matky v důchodu, babičky s novým koníčkem a novými přáteli. Děj je stručný, není nudný, herecké výkony všech naprosto fantastické, včetně Adély. Konec je takový jaký většinou bývá. Oceňuji intimní scénu. ..ten začátek, celá naše maminka, župan, hřeben..

• 4.3.2018  16:04

Špionážní, ruské, chladné, bolestivé a tvrdé, lživé, lstivé, snaha o přežití, koukatelné. Špionážní drama v kombinace s vyhnutím se kulce do hlavy, a ještě z toho něco získat pro sebe, pro rodinu, pro stát. Popisování ruského vlivu na mladé rekruty v řadách zpravodajské služby není nic překvapivého, přesto to bylo občas šokující. Film je natočen svižně, a i když je dlouhý (když vidím, že má film přes dvě hodiny, tak se v kině nenalejvám a necourám!), vůbec není čas na nudu, neustále se něco děje, žádné zbytečné scény. Herecky fajn, Jennifer byla skvělá, navíc se ve filmu prománaduje nahá (nechápu tedy, proč se rozčiluje nad únikem svých fotek, navíc je fakt pěkná), všechno mi tam sedělo (až na jednu scénu), občas to gradovalo nepěknými scénami. Dost dobré, líbilo se mi to. "..vaše tělo patří státu, od narození vás stát živil a šatil, a teď je na čase, aby vaše tělo splatilo službu státu.."

• 4.3.2018  15:46
    High Rise (2015)

Psychologické, šílené, morbidní, přeživší, primitivní, v rozkladu, sociální. Chápu, že pro spoustu lidí to muselo být naprosto zvrácené, a absolutně pozbývající jakoukoli logiku. On ten spisovatel, co napsal knižní předlohu, rád píše o sociálních problémech, o psychologii a primitivních pudech člověka. Své postavy zažene do nějaké izolace, zavře je na jednom místě a pak už jen sleduje jak pracuje čas a psychika jednotlivců. Líbilo se mi to, herecky zajímavé, prostředí odpovídající, začátek pokaždé trochu Kavkovský (na zámek a pořád dokolečka). Dobrý. ..jak umělecké..

• 23.2.2018  17:24
    Hadí doupě (2017)

Detektivní, rodinné, britské, klasické, Agatha Christie, překvapivé, temné. Nějak se mi tahle zpracování klasických detektivek zalíbila. Bylo to srozumitelné, svižné, strašidelné a hlavně s naprosto nečekaným závěrem. Herecky pro mě neznámé a příjemné. Za mě dobrý. ..ona ty jejich sídla si úplně říkají o nějakou temnou scénu a kostlivce ve skříni..

• 23.2.2018  17:18
    Avengers (2012)

Marvelovské, hrdinské, zlořádské, statečné, fantastické, drsné, svalové. Hodně slabý film o akčních superchhrdinech. Moc mě to netáhlo. Všichni byli příliš namachrovaní, nastavení tak, aby jim vystupovaly svaly. Jasný, pár vtipných hlášek a akčních scén tam bylo. Nebýt Lokiho, který je teda pěkný všivák, bych to asi ani moc nesledovala. Film ale pobaví, tím splní svou funkci. ..pokud chcete zdemolovat město a srovnat ho se zemí, zavolejte si Avengers..

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34