terunka003

terunka003

Tereza Caháková

okres Praha
Pracující s velkými sny do budoucna

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 8.4.2018  11:50
    Panství Downton (TV seriál) (2010)

Britské, vtipné, emotivní, suché, chladné, nahoře a dole, bohatí a poddaní, brilantní. U Downton Abbey se bavíme naprosto skvěle. Samozřejmě nejvíce u babičky Maggie Smith a slovní přestřelky s tetičkou Penelope Wilton. Samozřejmě přijdou na řadu i dost uslzené a bolestivé momenty. Je zajímavé sledovat změny charakterů, jak si člověka oblíbíte či mu postupem času a událostí odpustíte. I když všichni žijí pospolu, je hodně zřejmá linie mezi dolními a horními obyvateli Panství. A občas to není příjemná připomínka toho, kde se kdo nachází. Skvělé, příjemné a slušné pokoukání bez vulgarismů a trapných vtipů. ..tak ještě pár dílů a už umíme anglicky natolik dobře, abysme se odstěhovali do Yorkshiru na farmu..

• 25.3.2018  18:27

Britské, válečné, historické x zbytečné, temné, nudné. Ale neberte mě vážně, třeba jsem byla ve špatném rozpoložení. Film byl na mě příliš upovídaný, dlouhý a v závěru naprosto zbytečný. Filmů o Winstonovi již bylo natočeno několik a nevím, proč by tohle měla být kinematografická jednička. Zahráno skvěle, kulisy dobré, hudba také. Ale nic pro mě. ..na můj vkus příliš křičel..

• 18.3.2018  13:45
    Ladíme 3 (2017)

Pěvecké, holčičí, konečné x málo šmrncovní, dost unavené. Tohle bylo asi dostačující ukončení série pěveckých filmů o jedné holčičí a-capelle. Nebýt Rebel tak je to dost nuda. Písničky taky nic extra, ale ten závěr byl moc hezký. Nejvtipnější stejně byla celou dobu dvojice Banks & Higgins.. ..díky holky..

• 18.3.2018  13:36
    Bába z ledu (2017)

České, životní, tak jak to je, zajímavé, smutné, smířené. On ten pan Sláma je takový zvláštní pán, a ty jeho filmy mají hodně co povídat. A tohle zase sedlo. Po Divokých včelách další film, kde se tvůrci nebojí ukázat jaký život je. Tentokrát život matky v důchodu, babičky s novým koníčkem a novými přáteli. Děj je stručný, není nudný, herecké výkony všech naprosto fantastické, včetně Adély. Konec je takový jaký většinou bývá. Oceňuji intimní scénu. ..ten začátek, celá naše maminka, župan, hřeben..

• 4.3.2018  16:04

Špionážní, ruské, chladné, bolestivé a tvrdé, lživé, lstivé, snaha o přežití, koukatelné. Špionážní drama v kombinace s vyhnutím se kulce do hlavy, a ještě z toho něco získat pro sebe, pro rodinu, pro stát. Popisování ruského vlivu na mladé rekruty v řadách zpravodajské služby není nic překvapivého, přesto to bylo občas šokující. Film je natočen svižně, a i když je dlouhý (když vidím, že má film přes dvě hodiny, tak se v kině nenalejvám a necourám!), vůbec není čas na nudu, neustále se něco děje, žádné zbytečné scény. Herecky fajn, Jennifer byla skvělá, navíc se ve filmu prománaduje nahá (nechápu tedy, proč se rozčiluje nad únikem svých fotek, navíc je fakt pěkná), všechno mi tam sedělo (až na jednu scénu), občas to gradovalo nepěknými scénami. Dost dobré, líbilo se mi to. "..vaše tělo patří státu, od narození vás stát živil a šatil, a teď je na čase, aby vaše tělo splatilo službu státu.."

• 4.3.2018  15:46
    High Rise (2015)

Psychologické, šílené, morbidní, přeživší, primitivní, v rozkladu, sociální. Chápu, že pro spoustu lidí to muselo být naprosto zvrácené, a absolutně pozbývající jakoukoli logiku. On ten spisovatel, co napsal knižní předlohu, rád píše o sociálních problémech, o psychologii a primitivních pudech člověka. Své postavy zažene do nějaké izolace, zavře je na jednom místě a pak už jen sleduje jak pracuje čas a psychika jednotlivců. Líbilo se mi to, herecky zajímavé, prostředí odpovídající, začátek pokaždé trochu Kavkovský (na zámek a pořád dokolečka). Dobrý. ..jak umělecké..

• 23.2.2018  17:24
    Hadí doupě (2017)

Detektivní, rodinné, britské, klasické, Agatha Christie, překvapivé, temné. Nějak se mi tahle zpracování klasických detektivek zalíbila. Bylo to srozumitelné, svižné, strašidelné a hlavně s naprosto nečekaným závěrem. Herecky pro mě neznámé a příjemné. Za mě dobrý. ..ona ty jejich sídla si úplně říkají o nějakou temnou scénu a kostlivce ve skříni..

• 23.2.2018  17:18
    Avengers (2012)

Marvelovské, hrdinské, zlořádské, statečné, fantastické, drsné, svalové. Hodně slabý film o akčních superchhrdinech. Moc mě to netáhlo. Všichni byli příliš namachrovaní, nastavení tak, aby jim vystupovaly svaly. Jasný, pár vtipných hlášek a akčních scén tam bylo. Nebýt Lokiho, který je teda pěkný všivák, bych to asi ani moc nesledovala. Film ale pobaví, tím splní svou funkci. ..pokud chcete zdemolovat město a srovnat ho se zemí, zavolejte si Avengers..

• 20.2.2018  20:29
    Tvář vody (2017)

Pohádkové, láskyplné, přátelsky nepřátelské, neobyčejné, napínavé, dramatické, jiné, nečekané. Naprosto unikátní výtvor G. del Tora, o kterém se dá napsat spousty superlativů. Příběh zcela nevšední, zápletky a rozuzlení nečekané. Snad po dlouhé době jsem netušila jakým směrem se děj vyvine. Natočeno pro lehce náročnějšího diváka, atmosféra trochu ponurá, pár vtipných okamžiků, následovaly drastické scény (černé prsty jako ty Brumbálovo v posledním tažení), asi bych tam s nimi žít nemohla, vše sladěné do modrozelené. Dost zde vynikala otázka toho, že hlavním postavám nikdo nerozuměl, byly sami, kam se v životě dostaly, a přesto je tyhle výjimky sbližovaly. Herecky mě Sally trochu dráždila, přesto dobrý. Octavia fantastická a Michael Shannon - ten je prostě čím dál lepší, nemohla jsem od něj odtrhnout oči a odtáhnul celý film. Hudba skvělá. Tohle bylo zvláštní, pohádka pro dospělé - jak již bylo řečeno, ve zpětném pohledu to možná trochu drhlo a bylo to zdlouhavé, nicméně naprosto skvělý zážitek. ..mám strach si jít vyčisti zuby do koupelny, aby tam na mě ve vaně nečekal nějaký vodník..

• 19.2.2018  20:55

Zajímavé, rozdvojené, smutné, životní, poutavé, v jiném světě. Hezký film o reálné postavě velice inteligentního geniálního matematika, který viděl svět jinak než obyčejní smrtelníci. Příběh to byl zajímavý, napínavý až do konce. Herecké výkony dobré, začala jsem objevovat Russella a dost mě překvapuje. Film, který se asi neomrzí, pobaví i potěší, navíc díky Jennifer jako oddané manželce je svět v pořádku. ..a když si povídám s kámošem při cestě domů z práce, kterého samozřejmě nikdo nevidí, tak jsem taky geniální?

• 6.2.2018  20:49

Mořeplavecké, bitevní, slané, špinavé, chlapské, statečné, posedlé, objevitelské. Snad první film, ve kterém nehrála žádná žena. A bylo to velice příjemné. Film to je drsný, nebo alespoň se snažil představit jak to tenkrát asi bylo, když se chlapi roky pohybovali na moři v jedné lodi a ještě se snažili, aby je nepotopila jiná loď. Příběh je svižný, akční, charakter hlavní postavy jednoduše vykreslen. Skvělé mořské dobrodružství. ..jsem vládce všech moří, zvolal Jack, a vyrazil porážet další bitevní lodě..

• 3.2.2018  21:59

Umělecké, životopisné, smutné, životní, rozdvojené, milující, obětavé, trpící, ženské. Předně musím říct, že herecké výkony byly naprosto fenomenální. Příběh je to smutný, se spoustou emocí a tak obrovskou láskou, až to dojímá. Největší hrdinkou je pro mě stejně postava Gerdy, která obětuje svůj vlastní život, a vlastní život, manželovi a jeho převratu na ženu, a podporuje ho až do konce. Z pohledu Einara je to sobecké, přesto s ním musíte sdílet sympatie. Je to krásný film, bolestivý film, ale pro mě byl plnohodnotný. ..ten jejich krásný vztah asi nedostanu z hlavy..nebo ze srdce?

• 3.2.2018  18:46

Marvelovské, komiksové, akční, vtipné, hodně vtipné x počítačové, ne Thorovské. Musím říct, že jsem se hodně nasmála, černý humor a hodně vtipné situace. Bohužel musím konstatovat, že třeba já, která jsem neviděla Avengers, jsem byla chvílemi dost zmatená (co tam dělal Hulk, odkazy na další postavy, apod.) A to byla škoda. Navíc se Thor sice stal plnohodnotným pánem blesků, ale bez kladiva to nebylo ono. Natočeno je to bezvadně zábavně, barevně i hudebně. Blanchett nemusím, ale tady mi jako mrcha celkem seděla. Asi nejlepší díl Thora, ale on to vlastně nebyl Thor. ..tak snad se nevrhnou na Thora 253.díl..

• 3.2.2018  18:37

Thorovské, kladivové, pozemské, elfské, hrdinské, akční, marvelovské. Dobré jako první film. Spousta akce, hrdinských činů. Kombinace mečů, kladiv, luků a šípů, a létajících bitevních lodí a kulomety bylo trošku zvláštní. Každopádně příběh srozumitelný, který pobaví. ..ten by byl bez toho kladiva úpe marnej, kámo..

• 31.1.2018  18:07
    Thor (2011)

Akční, marvelovské, pohádkové, hrdinské, mytologické, fantastické. Taková super pohádka pro dospělé. Mělo to morální poučení, nějaké to rodinné drama, láska, přátelství, prostě co potřebuje každý dobrý příběh. A pohádky jsou fajn. Asi není třeba u toho moc přemýšlet, proto asi taky tento film nevznikal. Já se bavila a mám chuť na další díly. ..Loki je teda pěknej..a zmetek taky..

• 31.1.2018  13:24

Životopisné, bohémské, ženské, mužské, submisivní, nadřazené, novátorské x mohlo to být kratší. Příběh dle skutečných postav a osudech, o autorech Wonder Woman. Je pravda, že v době vzniku této legendární postavy, bylo téma této bohyně dost odvážné a pro většinu odpuzující. Filmově zpracováno zajímavě, poutavě. Přesto mi vadilo, jak od sebe odcházeli, pak přicházeli, věčné rozchody a odpouštění. A také to mohlo být kratší, občas zbytečně natahované. Každopádně zajímavé. Ale jen na jedno promítání. ..člověk by jim tu rodinou pohodu chvílema skoro záviděl..

• 31.1.2018  09:00

Vtipné, akční, napínavé, zábavné. Já se bavila, dvojice pseudodetektivů, kdy jeden je sice chytrý, ale totální tragéd, druhý je zase drsný vyčůraný týpek, a do toho nezletilá dcerka, která je lstivá jak opice. Zajímavý příběh, žádná hluchá místa, děj plynul ve stejné rovině. Taková ta pohoda co neurazí. .."bože to je debil" jsem během filmu zvolávala každých 10min..

• 28.1.2018  17:10

Černošské, otrokářské, americké, drsné, tvrdé, rasistické x příliš dlouhé, příliš americké, hodně černé. V Americe jistě oblíbený film mezi černošským obyvatelstvem. Mě příliš nezasáhl. Natočeno dobře, jen bych to zestručnila o půl hodiny minimálně. Snaha o emocionální film s dlouhými prázdnými pohledy. Moc to nefungovalo. Závěrečné minuty zbytečně natahované, bylo to protivné. Herecky Fassbender skvělý, malá Lupita dobrá, hlavní hrdina mi lezl trošku na nervy. Film jsem viděla, můžu si odškrtnout. Na toto otrokářské téma je podle mě lepší Tarantinův Django. ..divná doba..všechno je divný..lidi v republice jsou taky divný..po prezidentských volbách.

• 14.1.2018  15:57

Dramatické, sarkastické, sprosté, drsné, maloměstské, životní, osudové, rodinné, zábavné. Silný film o maloměstě a jeho obyvatelích, zejména o policistech a jedné ženě. Film má temnou zápletku v podobně nevyřešené vraždy jedné mladé holky. Do toho rodinné drama s násilnickým bývalým manželem, parta šílených policistů, vyřešení rakoviny, a vzetí spravedlnosti do svých rukou. Dialogy jsou vtipné, stejně jako humorné okamžiky ve vážné situaci. Jsem ráda, že je McDonagh zpět v parádní formě. Frances je skvělá, Sam ještě lepší, radost se na ně dívat. Jsem spokojená. ..konečně dobrý plnohodnotný film..

• 13.1.2018  16:02

Historické, podle knižní předlohy, dramatické, láskyplné, špinavé, smradlavé, beznadějné. Knížku jsem četla. A příběh je to dobrý. Zfilmované dobře, herecky lákavé, dramatické v nákupech cibulek, strach z odhalení. Nevyskytuje se zde vyloženě zlá postava, každý jde za svým snem. Hlavní postavě přejete štěstí a přitom vás mrzí, že chudáka manžela tahá za fusekli. Příjemný film. ..to musela být hrozně odporná doba co do hygieny..

• 7.1.2018  13:58
    Velká hra (2017)

Pokerové, skutečné, obžalované, peníze, ženské, tajné. Zajímavě natočený příběh pokerové princezny, která brala velké peníze, ale vlastně byla čestná a na nikoho ze svých klientů nic nenapráskala. Bylo to dobré, ale dlouhé a rozhovory v kanceláři obhájce zbytečné a nudné. Nicméně Jessica byla na jedničku. ..hadříky měla hezké ale proč se pořád oblíkala jako prostitutka..

• 1.1.2018  18:04
    První republika (TV seriál) (2014)

První republika, dobovost, rodina, vražda, zločin, podvody, prachy x nemastné a neslané, chladné. Takže za prvý - paní Klára je neskutečná ... a za všechno vlastně může ona. Navíc její představitelka je víc než otravná, nesympatická a nejradši bych to těžítko použila na ní i na její postavu. Co k seriálu samotnému - celkem ucházející, napínavá zápletka, zhruba od poloviny stejně víte kdo je ta černá ovce. Herecky slabší, výborný je Holub a všechny děti. Průměrný seriál, který baví. ..kostýmy maj holky ale pěkný, to zase žádná..

• 31.12.2017  11:25
    Soudce (2014)

Smutné, neobvyklé, životní, tvrdé, rodinné, bolestivé, otcovské, soudcovské. Nečekala jsem, že to bude taková paráda. Dokonce zhlédnuto na komerční televizi v dabingu a s otravnými reklamami. Příběh těžký a vůbec ne veselý. Tvrdá výchova Soudce a jeho synů, zejména Juniora, který se vracel k otci nerad a s nenávistí. Touha po odpuštění, po uznání, po zodpovědnosti a vysekání klienta, a současně o záchraně otce před vězením, a konečným zjištěním a usmířením. Herecky skvělé, obsahově plné, děj plyne bez nudných úseků. Vážně hezké. ..Robertovi to fakt slušelo..

• 31.12.2017  11:11

Animované, soví, letka, dobro a zlo, sister and brother, trošku zmatečné. Většinou nemám problém s pohádkovými zeměmi a fantasy světy. Ale na začátku jsem se trošku nechytala. Nicméně příběh hezký a statečný, plný ctnostných a ryzích vlastností hlavního hrdiny. Zpomalené záběry byly moc pěkné. ..takový soví Pán prstenů..

• 31.12.2017  10:59
    SMS pro tebe (2016)

Romantické, předvídatelné, vtipné, sympatické, smutné, pozitivní. Takové filmy jsou potřeba. Sice trochu šokující začátek, těžký rozjezd a pár slz, přesto je vám jasné jak to dopadne. Vtipná německá komedie, která nic nevezme a naopak vám dá něco dobrého. Dobrý. Líbilo. Ráda se podívám znovu. ..aneb jak se v dnešní době seznámit..

• 24.12.2017  16:57

Pohádkové, klasické, české, milé, vtipné, poučné, andělsky čertovské. Po čertech andělská pohádka. Hezky zpracované, moc miloučké, zábavné. Ivan Trojan je fantastický, Jiří Dvořák jakbysmet, hlášky dvojsmyslné a inteligentní. Musím říct, že se mi to opravdu líbilo. ..taková zasněžená česká pohoda..

• 24.12.2017  16:51

Vcelku ucházející příběh s krásnou myšlenkou a morálním ponaučením, zejména pak se šťastným koncem.

• 17.12.2017  12:05
    Mudbound (2017)

Lidské, vztahové, rodinné, předsudky, černošské, bělošské, depresivní, válečné. Myslím, že Mudbound má šanci na sošku. Je tu všechno - láska, rodina, válka, hnusný domov, špína, rasové problémy. Většina postav je charakterově dost zkažená, a ani o válečných veteránech nemůžete říct, že jsou to morální lidé. V tomhle filmu život vůbec není férový. A to vše podtrhuje zablácené prostředí a věčně trvající deště. Dvě hodiny utečou jako nic. Herecky dobré, dohromady úžasné, v paměti zůstane lepkavé bahno ještě hodně dlouho. ..konečně se mi Carey vrátila z mateřské, už se mi po ní stýskalo..

• 16.12.2017  14:57
    Baby Driver (2017)

Řidičské, plné, akční, napínavé, hudební, morální. Moc jsem se bavila. Slušný neokoukaný příběh o mladičkém řidiči s milým úsměvem a neskutečným výběrem pro hudební pecky. Žádná hluchá místa, občas vtipné momenty, děj se řítil stejně jako auťáky s Bejbym za volantem. Kevin byl opět za jedničku, takže ten hon na čarodejnice co má teď na krku mě vůči němu dost štve. Za mě dobrý. Po dlouhé době film, co měl šmrnc. Edgar od Cornneto trilogie zase zabodoval. ..takhle dobře umí řídit i můj šéf..asi mu navrhnu, jestli nezačnem dělat banky a pošty..jako Bonnie a Clyde, bejby..

• 16.12.2017  14:28

Vtipné, typické, sračkoidní, happyendové. Že se teď točí samé fekální komedie? No, točí. Doba je taková. James zahrál tohohle roztomilého zamilovaného pracháče opravdu důvěryhodně. Takový pozitivní snímek plný ujetých věcí jako třeba sob ve vlastní moči, a japonský multifunkční záchod. Nedalo, nevzalo. ..co je to dvoj..d radši nechci vědět..

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33