terunka003

terunka003

Tereza Caháková Blahová

okres Praha
Vdaná a stále pracující se stejně velkými sny do budoucna

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 14.10.2018  20:22

Samurajské, americké, velkolepé, japonské, čestné, přátelské, statečné. Já věřím tomu, že když tohle šlo do kin tak lidi padali na zadek a tleskali ve stoje. Já to moc nežeru. Američani si převzalijaponskou kulturu a vmísili do ní jednoho americkýho cápka co vybíjel indiány a najednou se jde statečně prát po boku padlého čestného samuraje. Americká velkodramatičnost mě trošku irituje. Na tenhle film se pěkně kouká, je to příjemný a moc není třeba přemýšlet. Ale víc bych tomu nedávala. ..jsem si teď vzpomněla jak kulky z kulometů pokosily všechny kromě hlavní postavy..vtipný..

• 6.10.2018  18:18
    Kazišuci (2018)

Infantilní, tupé, přehnané, americké, komediální, maturitní, sexisticky sexistické, rodičovské. Čekala jsem, že to bude trošku trapárna, takže žádný velký šok. Na to, že to byla americká komedie, tak se v ní objevovalo tolik sexistických narážek, že se dost divím, která nána vymyslela likvidační akci Metoo! Co se týče kulturního zážitku,film nenudil, měl spád, byl de facto originální, pár scének a vtípků bylo dobrých (nevím co, ale smála jsem se). Film co zítra zapomenete.. ..nějak ty svoje maturiťáky prožívají..já frčela ve tři ráno v prosinci prvním busem domů nějakých 100km, pecka to byla..

• 30.9.2018  18:05

Krejčovské, houbové, dětinské, malicherné, psychotické, originální, unikátní, komplikované. Do svého posledního filmu dal Daniel Day-Lewis všechno co měl a k tomu přidal ještě něco navíc. Jeho postava měla prim a ostatní jen dělali křoví. Neskutečně zajímavý příběh o zvláštním charakteru komplikovaného člověka, který nalezl sobě rovnou, podobně komplikovanou ženu, která ho dokázala odhadnout a dokázala mu pomoci, a společně zvládli toho démona náročného charakteru zvládnout. Celá nálada filmu je jako na houpačce, kde se ocitáte mezi úsměvy a návaly štěstí, hned sledujete hádky a nervozní nálada z obrazovky jen odkapává, následuje usmíření a další návaly štěstí. Hudba příjemná, prostředí depresivní a skličující. Divím se, že film má tak nízké hodnocení. I když slovy mého manžela: "..na chvíli jsem zavřel oči, vždyť jsem o nic nepřišel..", chápu že ve filmu nebyl žádný atraktivní spád. Ale mně se to líbilo moc. Krásná romance. "..kiss me, my girl, before I´m sick.."

• 28.9.2018  14:54
    Collateral (TV seriál) (2018)

Britské, policejní, vyšetřovací, špionážní, propletené, uprchlické, převaděčské, dobré. Dobrá čtyřdílná britská kriminálka. Carey mám ráda, takže to byla jasná volba. Špatné to nebylo. Jen ten konec byl takový nijaký. Dost aktuální téma, přesně ukazující jací angličani jsou - vstřícní. Zahrané to bylo dobře, mělo to spád, hodně se zde míchaly osudy postav, zejména vojandy a pastýřky. Příjemné pokoukání. ..pizzu si teda pěkně dlouho neobjednám..

• 28.9.2018  12:19
    Everest (2015)

..jakože dobrý, ale tak strašně depresivní..

• 23.9.2018  17:02

Napínavé, nečekané, skvělé, umělecké, obsesivní. Tohle byla paráda. Dvouhodinový dějový zvrat. Film začal dost tajemně, bylo napínavé a zajímavé. Pak přišla trochu nudnější část, kdy se děj ustálil, rychle se přelil do šťastného období starého muže, a pak přišel vcelku zajímavý konec. Konečně snímek, u kterého divák netuší jak to vše skončí. Geoffrey Rush naprosto fantastický. Trochu mi vadily neustálé změny v chování a úsudku, v závěru je ale jasné, proč tomu tak bylo. Film na doporučení. Moc dobré. ..prostě zajímavý..

• 23.9.2018  16:51
    Nezlomný (2014)

Film o válce. Film o Mirku Dušínovi. Film o americké síle. Moc čistý na válečný film, trochu zbytečný. Ta jejich americká nezdolná síla z filmu přímo stříkala. Poznámka: nepotřebujete ani příliš umět anglicky, abyste tomu zvládli porozumět.

• 2.9.2018  16:27
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

Špionážní, napínavé, nebezpečné, odvážné, obchodní, poutavé, britské. Přidávám se k ostatním a hodnotím tento seriál jako konverzační bondovku. Aneb jak lze natočit špionážní drama v dnešní době bez litrů prolité krve. Příběh skvělý, vyprávění ještě lepší. Má to šmrnc, je to napínavé jak kšandy, postavy skvělé, zejména herci Hugh Laurie a Olivia Colman byli podle mě naprosto fantastičtí. Tom Hiddleston, ač neskutečně krásný chlap, občas přehrával, přesto své postavě dal co měl. Britsky elegantní, doporučuji. ..prý má být pokračování, já si myslím, že to skončilo jak mělo, ale prachy jsou prachy. Každopádně na Tomíka se zase ráda podívám..

• 2.9.2018  16:19
    Tomb Raider (2018)

Akční, pohodové, koukatelné, příjemné, nenásilné. Pohodový film, který ničím nenarušuje, na Alicii se krásně kouká, scény plné akce, děj má smysl, taková odpolední pohodovka. Jasný, pár scén je úsměvných, ale jelikož je Lara tak trochu jako super hrdinka, tak se jí musí nechat, že její neustálé visení někde za ruce jí nezpůsobilo vytahané paže jako u opičáků a pořád u toho vypadala přirozeně. Za mě dobrý. Sem s dalším dílem. ..tak osvěžující dívat se konečně v klidu na filmy..

• 31.8.2018  18:06
    Láska z románu (TV film) (2016)

Taková ta bejkárna u který se dobře uklízí..

• 31.7.2018  19:14
    Rodinné sídlo (TV seriál) (2017)

Klasické, britské, dobové, romantické, vztahové x dost zvláštní postavy, rychlé, nedotažené. Přiznám se, že knižní předlohu neznám a vlastně nevím o čem má Howards End pojednávat, ale veškeré postavy byly dost ujeté. Hrozně rychle měnily názory a nálady. Občas jsem měla pocit, že v ději jsem o něco přišla. Žádná postava mi nebyla sympatická. Hodně průměrný britský seroš. Ale Matthew byl zase moc hezký a pěkně se mi na něj koukalo. ..to bylo hodně slabé. To už jsem psala? Tak to bude asi fakt..

• 5.7.2018  19:36

Mexické, americké, všichni proti všem, napínavé, akční, hudba. Po prvním filmu se mi do kina na ten druhý moc nechtělo. Začátek dvojky mě v tom utvrdil. Ale jakmile se na scéně zjevil Benicio nešlo odolat a musela jsem ho slepě následovat do všech přestřelek. Parádně poskládaný příběh, který mě bavil, mělo to spád, myšlenku, akci. Hudba opět fantastická, herci skvělý. Tohle bylo sakra lepší než první Sicario. ..já bych tam stejně nemohla žít. Stačí mi místní sídlištní psí gangy.. PS: tohle je můj 1000 komentář! Lízátko nedostanu?

• 5.7.2018  19:29
    Wildlife (2018)

Rodinné, těžké, milující, komplikované x nedotažené, nervozní. Nechci být zlá, a tak dám tři hvězdy místo dvou. Nicméně jsem z tohoto snímku dost v rozpacích. Pro režisérský debut celkem komplikované téma. Rozkol rodičů z pohledu syna. Jediné co hodnotím pozitivně, je důkaz toho, jak syn své rodiče miluje a dokáže jim odpouštět. Nemůžu si ale odpustit, že film byl tak zvláštní, že ani ústřední dvojice hlavních herců nevěděla, jak naložit se svými postavami. Škoda, snad příště. ..Carey je prostě super holka.. (KVIFF 2018)

• 30.6.2018  22:47
    Dívka (2018)

Složité, těžké, podporující, zoufalé, statečné, baletní, frustrující. Dánská dívka v nízkorozpočtovém belgickém provedení. A o to syrovější, opravdovější. V 16ti je život těžký. O to víc, když se narodíte do špatného těla. Dramatický snímek o nelehké cestě za splněným cílem, kdy výsledky jsou vidět pomalu a vy přestanete věřit v úspěch. Poslední scéna byla vrcholem všeho. Herecký výkon Victora Polstera je neskutečně dobrý. ..ten kluk měl tak zajímavý úsměv, že jsem se taky usmívala..až mi to přišlo nemístné.. (KVIFF 2018)

• 30.6.2018  22:28
    Beze stop (2018)

Rodinné, mizející, proti všem, samotářké, sobecké, bolestné, strachující, volné, ... Krásný příběh mezi otcem a dcerou, sdílející samotu v přírodní rezervaci. Zvrat a změna v názorech nastane po odhalení jejich domova a separace do "normálního" života. Ve filmu jsou jasně zvýrazněné hranice mezi oběma světy, kontrasty mezi zelení ve volné přírodě a uschlými kytkami v pronajatém příbytku, ticho lesa a typické zvuky města, moderní život a primitivní věci obživy v lese. Hlavní postavy byly plné svých vlastních strachů. Postava otce postižená válkou byla vlastně hodně sobecká, dcera zase chtěla rodinu a zázemí. Herecky perfektní, mladá Thomasie je fantastická. Exteriéry skvělé. A zelené. Ve snímku je hodně nevyřčeného a každý si v tom trošku najde to své. Třeba to, že domov máme tam, kde jsou naši nejbližší.. "..můžeme si ale myslet co chceme.." (KVIFF 2018)

• 26.6.2018  16:36

Pokračování, plné agentů, akční, vtipné, dobrá kamera, umělecký dojem. Zlatý kruh je mnohokrát lepší než jednička, z té si totiž beztak moc nepamatuju. Děj je dobrý, zápletka klasická. Zdvihám ceduli s 10 body za umělecký dojem při choreografii rvaček a precizních pohybů sladěných s kamerou. To mě teda opravdu nadchlo. A vidět ve filmu Eltona Johna "přítel" spolu se šviháckým Pedrem Pascalem, to už byla jen třešinka na dortu. Sice delší stopáž, ale ta nebyla na škodu. ..děcka, tady vidíte jak to dopadá, když berete drogy..

• 26.6.2018  16:28

Vtipné, neobvyklé, zajímavé, svižné. Celkem vtipně natočeno. O tomto období nemám větší poznatky, ale bylo to vytvořeno stručně a jednoduše, jako divák se v ději orientuji. Pár momentek je opravdu vtipných. Plus za všechny scény, které měly být vážné, ale jsou udělány hodně uvolněně až neskutečně lehkomyslně. Steve Buscemi exceluje, Jason Isaacs je k nepoznání. ..těch vulgarismů je ve filmu nějak moc, se pak můžeme divit, že mluvíme jak dlaždiči. V advokátní kanceláři.

• 26.6.2018  16:18
    Paddington (2014)

Nenáročné, milé, britské, kouzelné, hravé. Taková pěkná roztomilá pohádka o medvídkovi, který je statečný a nebojácný a dokáže stmelit rodinu. Dobré a uklidňující. ..pomerančová marmeláda..

• 21.6.2018  20:40

Austenovské, britské, romantické, správně švihlé, snové, vtipné. To takhle jednou přijdu vyřízená domů z práce, padnu po sto letech vyjímečně na gauč, pustím telku a tam tohle. Chytlo mě to od začátku, a bavilo mě to tak, že mi nevadil dabing ani otravné reklamy. Sen snad každé romantické ženy, která beztak tajně miluje nějakého pana Darcyho. Děj byl jednoduchý, předvídatelný, a pokud nebudete brát vážně některé trapné okamžiky, tak se vážně pobavíte. A navíc, JJ Feild je prostě rozkošný. ..tak si říkám, že bych měla oprášit svojí sbírku Jane Austenové, a pořádně se zamilovat..

• 21.6.2018  20:34
    Escobar (2017)

Životopisné, rychlé, stručné, nenáročné. Takhle - Narcos jsem neviděla, ale doma to běželo a občas jsem mrkla co se děje, takže příběh znám. Escobar mi přijde hodně stručný a začíná jakoby v půlce děje. Ale do filmu nenarvete to, co do několika sériového seriálu. Javier je skvělý pupkáč, Penélope zestárla a dost přehrávala. Průměrný dobrý snímek, který nenudí. ..natočí už někdo něco originálního, nebo se pořád budou dělat předělávky?

• 1.6.2018  17:38

Animované, vtipné, bombarďácké, dětsky hrdinské, pohodové. Spousta lidí to tady odsuzuje, ale já se bavila. A to jsem byla střízlivá. Alkohol v krvi museli mít ale tvůrci, protože tohle byl vážně vtipný úlet, který byl spíš pro dospěláky než pro děcka. Kapitán Bombarďák. To nevymyslíš. Vtipné hlášky, příjemná animace, dokonce i český dabing byl krásný. Fakt pohodová podívaná. ..Tralalaaaaaaaaa..

• 1.6.2018  17:35

Je to zajímavé, dobře udělané. Pár minutový snímek a těch vjemů nepočítaně. Dobrá terapie.

• 13.5.2018  17:53
    Nepřátelé (2017)

Americké, indiánské, historické, citlivé téma, rodina, pomsta, strach, nenávist, tradice, přátelství. Věčně bolestivé téma v Americe. Indiáni a jejich "vyhlazování", zabírání jejich území, prolnuté bělochama a jejich osobními boji a strašáky. Jednoduchý příběh, za to plný snad úplně všeho. Nelze popsat, to musíte vidět. Scéna pohřbívání rodiny mě doslova uzemnil, brečela jsem za film ještě několikrát. Herecké výkony na jedničku s hvězdičkou. Je to týden co jsem film viděla a pořád jsem ho plná. ..my lidi si opravdu děláme všechno tak strašně složitý..

• 7.5.2018  17:30

Slovy Tondy Blaník "tohle byl průser"..ale oceňuji vlastneckou myšlenku v závěru filmu a to, že "pražská kavárna opravdu existuje". Dost mě zaujalo kolik známých lidí zverbovali. I nevědomky.

• 7.5.2018  17:19

Marvelovské, Avenger, logické, přátelské, velké, celosvětové, celoplanetární, celovesmírné, vtipné, zábavné. "What the ....!" Na poslední Avengery jsem si zašla konečně na velké plátno a stálo to za to. Dvě a půl hodinky jsem seděla jako zařezaná, zobala popcorn a skvěle se bavila. Jak někdo dokázal dát dohromady logický příběh s několika akčními hrdiny, kteří spojí síly v boji proti zlu to nechápu. Příběh plyne postupně, je místy dost vtipný, místy dramatický a smutný. V tak dlouhé stopáži se nevyskytují žádná hluchá místa. Marvelovky prostě válí. A ta hlavní myšlenka toho zloducha, nepřipadá vám to trošku jako Inferno od Browna? ..já si myslím, že ta scéna s Thorem, kdy se snaží udržet otevřený průchod pro světlo do pece, byla asi dost naschvál, co? Nemohla být delší?

• 7.5.2018  17:06

Muzikálové, cirkusové, barevné, svižné, odvážné, silné, pozitivní x stále dokola a dokola. Každopádně musím říct, že jsem se dost bavila, má to švih a šmrnc. Po dlouhé době zase pěkná muzikálovka, jejíž písničky mi pojedou v ipodu dokud mi je vzteky sám nesmaže. Postupem času jsem měla ale pocit, že jsem pořád někam spěchala, všechno bylo dynamické, to ano, ale takové nervózně dynamické. Rozhodně je to ale lék na ztrápenou duši a dostane vás pryč od všedních problémů. Ukládám do složky "léky". ..hmm, asi budeme trénovat zvedačky na svatební tanec, to by bylo moc romantické..

• 30.4.2018  14:36
    Mimi šéf (2017)

Animované, vtipné, miminkovské, šťěňátkovské, rodičovské, láskyplné, sourozenecké, roztomilé. To bylo hezký! Pohodový animák plný vtipných scének, originálních hlášek (kdo neviděl LOTRa v originále asi nepochytí narážky). Svým způsobem hrzoěn dojemný film, protože jestli své sourozence milujete jako já svojí sestru, tak se v tom najdete. ..já chci taky takový budík..

• 29.4.2018  21:22
    Tanečník (2016)

Baletní, dokumentární, záživné, vypovídající, legendární, poučné. Baletem jsem nepolíbená, proto mi dosud unikal životní příběh tohoto mladíka. Film je udělaný hodně poutavě a záživně. Jako absolutní negramot musím říct, že tančí opravdu nádherně a věřím tomu, že je něčím naprosto unikátní. Navíc je docela sympatický a hezoučký. Myslím si ale, že každý umělec to má těžké, a buď se s tím srovná nebo ne. Jediné co mi asi vadilo bylo to, že všechno co má a čeho dosáhl, vyčítá své matce, která ho k tomu údajně donutila. Mohl kamarád klidně kopat krumpáčem. Přesto opravdu skvěle natočeno, doporučuji. ..no ty jeho nožičky a zadek, tomu se říká slušná práce. A ta bolest těla během představení, nedokážu si to představit..a že tu bolest znám..

• 29.4.2018  21:17

Marvelovka, vtipné, crazy, divoké, bez většího přemýšlení. Tak na to musíte totiž koukat - bez přemýšlení. Sledovat obrázky. Bylo to prima. Místy docela vtipné. Barevné a čarovné. To mě baví. Nic náročného, zajímavý herci, slušný příběh, pěkné zpracování. ..čáry máry fuk, ať je z tebe bublifuk..

• 25.4.2018  16:43
    The Alienist (TV seriál) (2018)

Temné, detektivní, zvrácené, někdo by řekl nechutné, psychologické, patologické x čekala jsem to lepší, až příliš depresivní. Knížka se mi strašně moc líbila. O to víc jsem možná zklamaná ze zfilmování. Celé to na mě působilo až příliš depresivně a bezútěšně. První díly vůbec neměly šmrnc, poslední tři to trochu dohnaly. Celé mi to přišlo hodně svázané a nemotorné, nějak jsem se nemohla zamilovat do hlavních postav. A že mám Daniela hodně ráda. Dakota mi celkem vadila, Sáru jsem si představovala trochu víc pozitivnější. Nicméně pokud zfilmují i druhou knížku, ráda se podívám. ..v té době musel být takový všudy přítomný smrad, jako když jedete v tramvaji plné bezďáků..

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34