terunka003

terunka003

Tereza Caháková Blahová

okres Praha
Vdaná a stále pracující se stejně velkými sny do budoucna

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 28.5.2020  18:47
    Slunovrat (2019)

Barevné, napínavé, tajuplné, strašidelné, úchylné, jeblé, emoční, děsivé, zvrácené. Původně jsem se na to chtěla dívat kvůli Florence, pak jsem se trošku bála, že se budu třást strachy a lekat každých 15 minut. Ale tohle jsem nečekala. Bylo to skvělý. Vážně. Sice začátek filmu byl dost psycho, než se děj přesunul z temného města do stále slunečné barevné osady jedné švédské komunity. Pak to nabíralo na obrátkách až do finálního úsměvu. Charakterově zde není jediná pozitivní postava, ač jsou dost hloupý, když si nevšimnou, že začínají mizet kámoši. Členové komunity jsou chladní, bezcitní a plně dodržují svoje zvyky, pravidla a zákony. Některé scény byly už příliš, například coitus za přítomnosti hekajících žen a poslední scéna, to už bylo dost přes čáru. Film je sice dlouhý, ale je příjemně vypravován. Vizuálně moc hezký a záviděníhodně barevný. Chápu, že pro milovníky klasických hororů je to čajíček, a možná právě proto to nízké hodnocení. ..o filmu budu přemýšlet ještě dlouho, fakt se mi líbil, filmově mě ukojil..ty švédi jsou fakt cáklý..

• 28.5.2020  18:19

Akční, vzdálené, sci-fi, napínavé, hezké, koukatelné, zábavné. Po dlouhé době hezké pokoukání v robotickém stylu. Děj byl napínavý, měl hlavu i patu, byl uchopitelný a dalo se v něm dobře orientovat. Postavy neměly nijak komplikované charaktery, graficky i vizuálně příjemné. Christoph je srdcovka a doktor Ido mu slušel. Moc příjemné, víc takových snímků. ..mít tak něco robotického, to už tě ale nedělá obyčejným člověkem..

• 23.5.2020  17:52
    Anna (2019)

Akční, špionážní, napínavé, stručné svižné, modelkovské, nenáročné. Asi první špionážní film, který mě nenudil a který jsem pochopila. Mělo to šmrnc, nebylo to náročné, nebylo to zbytečně překombinované. Jen ty dvě větší bojovné scény, to bylo trochu přitažený za vlásky. Jinak OK. ..já nevím, že o naší krásné zemičce mluví jen ve spojitosti s Ruskem..

• 3.5.2020  17:16

Ženské, malující, milující, komorní. Hodně zvláštní (opět dlouhý) film o ženách, dívkách, obrazech a lásce. Bohužel jsem nepochopila sdělení filmu, vytáhla bych asi oslavu ženství, řešení nechtěných problémů, které muži nepoznají, přátelství, důvěra. Jako romanci bych to asi nenazvala. Nicméně co do uměleckého dojmu, hlavní hrdinka se mi moc líbila, herecky dobré. Nádherné byly scény tvořící obraz (kouření dýmky před ohništěm, trojice dívek u krbu v kuchyni, ...). Takový ten film pro vyšší dívčí. ..dovolenou bych tam klidně trávit mohla, nebo karanténu..

• 25.4.2020  11:09
    Boj o moc (TV seriál) (2018)

Rodinné, mocenské, bojující, falešné, rozmazlené, chladné, neosobní. Naprostý unikát. Abych neměla v oblibě žádnou postavu, to se mi asi ještě nestalo. Tahle rodinná sebranka je neskutečně citově chladná, falešná a zákeřná. Bohatý tatík, z kterého mají jeho děcka strach, začnou usilovat o prvenství ve firmě po zdravotní indispozici svého otce. Jdou si slušně po krku. Do toho se nacpe příbuzný ze druhého kolena a přiženěný člen rodiny. A už to frčí, psychické nátlaky, machinace, tvrdost, cukr a bič, neschopnost, póza a moc peněz, která pro nikoho nic neznamená, včetně úlisných zaměstnanců firmy. Prostě postavy k zblití. Doporučuji. První dva díly jsou utrpení ale k závěru se to slušně rozjíždí. Těším se na další sérii. ..s nima bych se teda kamarádit nechtěla..

• 21.4.2020  16:29

Napínavé, zašmodrchané, příjemné, herecké obsazení. Naprosto pohodový film o dvou starších lidech, co hledají..něco. Děj byl napínavý, krásně zašmodrchaný, herecké obsazení skvělé. Po dlouhé době přijatelný a pohodový film na sobotní večer co nenudil a bavil. ..ta Helen to je stejně pěkná ženská..

• 14.4.2020  18:26
    Drahokam (2019)

Dramatické, peněžní, židovské, černošské, diamantové, špinavé, sázkové, basketbalové. Nerozumím tomu nízkému hodnocení. Ale chápu, že to asi není film pro všechny. Od začátku jsem seděla jak zařezaná a nestíhala sledovat co všechno se dělo na plátně. Neskutečná slovní střelba všech postav, které neustále pálily jednu myšlenku za druhou. Adam Sandler neuvěřitelně vyrostl a tohle byl výkon, který si ho rozhodně budu chtít zapamatovat. Příběh je skvělý, hudba podtrhuje veškerou nervózní atmosféru a při závěrečném zaznění sirény, oznamující konec zápasu chcete vyskočit radostí, že ten parchant.. (spoiler)..a taky že vyskočíte. Je to lahoda. Nečekaná. ..chlapec nám vyrostl, hodně, a k lepšímu..

• 14.4.2020  17:58

Vtipné, klasické, americky trapné, zábavné. Vy rejpálci, co byste chtěli? Bylo to vtipné a svižné, zábavné, mělo to šmrnc, nějaké to napětí a detektivní zápletku. Pobavilo mě to. Američani ze sebe klasicky udělali trubky a totální hovada. Po dlouhé době fajn komedie. .sice nevím o čem to bylo, takže jasný případ na znovu shlédnutí..

• 14.4.2020  17:45

Akční, tajemné, napínavé, Claire x stručné, občas divné, postavy. Film je stejně jako knižní předloha jen nastavovaná zředěná omáčka, na rozdíl od původní trilogie. Claire je čupr holka, na kterou se pěkně kouká už od Malý Dorritky, takže důvod vidět tenhle film byl jasný. Je to fajn akční věc, u které nemusíte přemýšlet. Jediné co mi nesedlo, byl představitel Michaela Blomkvista, já vím, Michael Nyqvist byl jen jeden. ..jako zalepit si krvácející ránu vteřiňákem, to je dost hustý..

• 14.4.2020  17:38
    Charité (TV seriál) (2017)

Dobré, německé, historické, revoluční po všech směrech. Mám ráda tyhle příběhy z lékařského prostředí. Průměrné hodnocení je dáno možná tím, že jsem seriál viděla ve slovenštině, která mi sama o sobě přijde dost nezvučná a bez emocí. Příběh je to hezký, některé vyhrocené situace bych ale dotáhla trochu víc do konce. Nevím, zda se podívám na další řadu. ..ale stejně byli chytří všichni ty páni a dámy, co vynalezli očkování..

• 9.4.2020  18:43
    The Little Drummer Girl (TV seriál) (2018)

Špionážní, napínavé, předstírané, šílené, ovládající, exteriéry. První díl pecka, druhý "cože?", třetí super obrat, čtvrtý dostává šmrnc a jede se finále. Dobrý, napínavý, chvílemi zmatený. Hlavní dvojice mezi sebou ale nemá špetku přitažlivé jiskry. Michael Shannon je skvělý a moc ráda ho sleduji, v každé roli je perfektní. Fajn exteriéry z Čech, hlavně z mého rodného kraje. Zajímavá špionážní šesti kusovka. ..nevím, kdo z nich byl větší mimoň, doufám, že alespoň jeden z nich věděl, co je pravda..

• 9.4.2020  18:31
    Teroristka (2019)

České, vtipné, vážné, zvláštní, komunitní, odvážné. Děj celkem dobrý, pár vtipných scének. Upřímně nebýt Hofmanna tak je to úplně o ničem. Vilhelmová jako dobrý, ale strašně rachiticky přehrávala. ..zbytečný film..ale ten Hofmann..

• 9.4.2020  18:25

Temné, depresivní, dlouhé, nemilosrdné, velký špatný. Dle ostatních komentářů to musela být pecka podívaná. Já trpěla. Bylo to strašně studené, bez emoční, nelítostné, strašně tvrdé, nedokoukala jsem to. Bylo to dlouhé, upřímně půl hodinové rozhovory v autě při čekačce, no nevím, to si můžu užít se šéfem nebo manželem, ne ve večerním bijáku. Vadila mi bezcitnost některých scén, chvílemi jsem nevěděla, jestli se při přestřelkách mám smát nebo zděšeně zírat. A do třetice, to nikdo neměl víc jak jednu lampu v pokoji? (já vím, byl to účel autora). Nepochopila jsem to, neužila jsem si to. ..asi jsem na to koukala moc žensky, ale to si radši přečtu Stendhala a proložím to Tolstojem..

• 9.4.2020  18:19

Příjemné, německé, zamyšlené, koukatelné, svižné. Docela fajnová podívaná na německé kamarády, co se hecnou a vsadí se o 100 důležitých věcí. Je to celkem švanda, a trochu si uvědomíte na čem vám vlastně záleží a čím se obklopujete. Film byl svižný, sympatický a hezký. Zhruba uprostřed nastal zlom v kamarádství, ale pak se všichni usmířili, dali se zase dohromady, prostě hepijend. ..v těch bytech musela být celkem kláda, když zafoukalo..i když, kláda..no radši nic..

• 27.3.2020  14:49

Špionážní, hrdinné, skutečné, nebezpečné, tajné. Co se musí nechat je fakt, že ta paní co to udělala měla koule větší než kdejakej chlap. Co do filmového zpracování, Keira nám vyzrála a spolu se svojí depresí ztvárnila divnou, zpočátku hysterickou, uvědomělou hlavní hrdinku. První půl hodina děje na mě byla šíleně zmatená, chtěla jsem to vzdát. Jakmile ale na scénu přišel Ralph mělo to hned jiné grády a děj se blížil ke svému velkému konci. Je to spíš konverzačka, než aby někde někdo běhal (tep se zvýšil leda při scéně na letišti). Blbý je, že u takových filmů si za týden nebudu pamatovat, že jsem to viděla. .radši nevědět co ví ty ve vedení států..

• 27.3.2020  14:41

Barevné, ironické, utahující, výsměšné, dějové, dětské, naivní. Začátek jak od Wese Andersona, děj se nezadrhává, jede plynule svým tempem se vsuvkami spousty skvělých dialogů a odvážných činů (třeba házení granátů a postavení se židovské dívce). Taika Waititi si dělá velkou legraci z fanatických stoupenců Führera, Hitlerjugend i z Hitlera samotného. V poslední třetině děje ale ukáže, že to přeci jen byla válka, ve které šlo o lidské životy a legrace to v žádném případě nebyla. Dokonce se objeví i nějaký ten čin lidskosti a dobré vůle tam, kde byste to čekali nejméně. Herecky skvělé, doufám že malý Roman bude viděn dál, Sama by chtěl mít každý na své straně a Taika si zahrál lehce kýčovitě. Co do celku je to nesmírně zábavné, koukatelné, originální a osvěžující. "..na romantiku je čas vždycky.."

• 22.3.2020  14:43
    Vlastníci (2019)

Schůze, vlastníci, dům, sousedi, co člověk to individualita, sobeckost, česká nátura, stanovy, hlasování, výtah, .. Jsem ráda, že se česká kinematografie začala dávat do kupy, letošek (nebo minulek, rozuměj minulý rok) byl toho důkazem. Vlastníci jsou jedna velká jízda o naprosto nejvíc nudné věci, kterou si protrpí většina vlastníků bytových jednotek. Schůze SVJ, už první věta o schopnosti usnášeníschopného počtu členů mi otevřela kudlu v kapse, v nervózním stylu podtrženým sychravým počasím a se založenýma rukama, jsem vydržela až do konce. Bezvadně podtržená atmosféra, co člen to invidualista (od mladých po staré, rodiny a samotáře, pronajímatelé a bydlící), řešení problémů a lynčování všech sousedů, přesně jak to bývá na všech schůzích. To nejde popsat, to se musí vidět. Herecky skvělé, Tereza mě dost mile překvapila a Lva má oprávněně, hysterka. Tenisové dialogy přesné a vtipné. Tleskám, jen tak dál ..no už se těším zase na tu naší schůzi.. .."plyn byste si měli nechat..na sebevraždy.."

• 22.3.2020  14:20

Britské, rodinné, bojovné, milé, ženské, wrestlingové. Příjemné pokoukání o skutečném příběhu jedné britské holky a rodinném snu o wrestlingu. Tomu sportu moc nerozumím, legrace to ale určitě není. Příběh je moc hezky vyprávěn, nejedno to morální dilema, láska a podpora rodiny, vtip a šmrnc. Příjemná podívaná. ..dick me dead, and bury me pregnant..

• 20.3.2020  15:52
    Good Omens (TV seriál) (2019)

Hezké, nebeské, pekelné, ďábelské, kamarádské, vtipné, barevné, anglické, královské. To bylo tak hezoučké, až je mi líto, že toho bylo tak málo a stihla jsem to za dva dny. Báječně vtipná podívaná dle knižní předlohy, kterou si musím přečíst, o Antikristovi, Armagedonu, boje mezi anděly a démoni, a jednom přátelství trvajícím na věky věků. Herecky skvělé, Michael Sheen a David Tennant spolu bezvadně ladili. Hudba pecková - jak roztomilá ústřední melodie tak skvělé doplnění písniček Queenů. ..víc takového..

• 12.3.2020  17:34

České, barevné, vyladěné, příjemné, nenásilné, milé, pozitivní. Po běžeckém závodu jsem si tématicky pustila tento film. Tématicky co do běhání má tedy málo, ale to vem čert. Příběh je to milý, pozitivní a i když je to hloupé a všichni víme jak to skončí, je pěkné se na to dívat. Prostě průměrák, který pobaví (viz Vetchý a kluci). Obléct tenisky a vyrazit ven. ..běhat zrovna v létě není úplně slast..

• 15.2.2020  12:46
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Papežské, božské, vatikánské, převyšující, drzé, bílé, frackovské, nebeské. Upřímně jsem netušila, co od tohoto seriálu čekat. Ale po prvních scénách jsem byla naprosto pohlcena skvělými dialogy, monology, skvělým Judem Lawem, kterému ta role sedla, jako by byla psaná přímo pro něj. Kamera, světla a obraz, vše tak souměrné, harmonické, tak božsky čisté a jasné, tak veselé. Hudba a soundtrack melodická, a náramně vhodná k poslechu. Škoda jen 10-ti dílů. ..seriál putuje do top desítky..

• 15.2.2020  12:37
    Gentlemani (2019)

Akční, zajímavé, vyprávěcí, vtipné, bossové, manželka, marihuana, britské, Glenfarclas. Začátek byl neobvyklý, spousty postav, spousty vztahů, poslední třetina byla famózní. Pár slušných vtipných scén, dobré dialogy, prostě film, který zahřeje na duši. Herecky si každý odehrál to svoje. Colin Farrell se svými miminky byl asi nejlepší. Snímek, co se posouvá do kategorie "kluci vyrostli a hrají dospělou hru". ..by mě zajímalo kolikrát ve filmu zaznělo slovo "cunt"..

• 19.1.2020  21:55
    Stockholmský syndrom (TV film) (2020)

České, Ostrava City, kriminální, současné, napínavé, nechutné x škoda rozjetého děje. První díl byl dost našlápnutý co do děje, zápletek, atmosféry a charakteru postav. Druhý díl to totálně zabil. Spousty zápletek se nerozpletlo a nechaly se vyšumět do ztracena, pár postav se ztratilo a ten "napínavý" konec, to není asi třeba komentovat. Možná mít jeden díl navíc, tak by z toho něco bylo. V závěru pokoukání dobré, herečky fajn, hlavně Vondráček překvapil. ..aneb jak nějaký holky zbytečně podělají život sobě a rodině..

• 12.1.2020  14:48
    Na nože (2019)

Detektivní, vtipné, pohodové, koukatelné, milé, zábavné. Tenhle film mi sedl jak hrnec na prdel. Anglická detektivka v americké zbohatlické rodince. Bylo to vtipné, mělo to šťávu, zápletka klasická. Zhruba před bylo takové divné hluché místo, které se táhlo. Jinak nevytýkám nic. Herecké obsazení báječné. Víc takových snímků. ..automobilová honička mě pobavila hodně..

• 12.1.2020  14:41
    Irčan (2019)

Mafiánské, vyprávěcí x dlouhé, moc dlouhé Nevím, jestli je posledním trendem dělat filmy co nejdelší, ale dlouhý neznamená dobrý, (pánové!). Zcela upřímně netuším o čem film byl, vyprávění bylo sice plynulé, ale pro mě naprosto nezajímavé. Retrospektiva s omládnutím obličeje nebyla špatná, ale pohyby De Nira při mlácení prodavače byly dost pomalé a nemělo to jeho mladickou šťávu. Scorsese už mě asi ničím nepřekvapí. ..kdy z toho udělal seriál bylo by to možná lepší..

• 2.1.2020  16:41
    Bez vědomí (TV seriál) (2019)

Dramatické, historické, špionážní, napínavé, šedé, hnusné. Božínku, to byla doba, hergot, hnedle ji mít zpátky, co vy pionýři?! Dobře zahrané, skvěle vymyšlené a nechutně reálné. Ano, pár věcí bylo dost přitažených za vlasy, celkový dojem je ale dost strašidelný a bezútěšný. Začátek téměř kafkovské hledání zámku. Konec neskutečně ironický. Herecky dobré, interiéry ale za jedničku. ..takovýto, když se bojíš mluvit ve svém vlastním domově..

• 2.1.2020  16:34
    Marie Terezie II (TV film) (2019)

Pokračování x obsazení, děj. Pokračování mi nebylo úplně po chuti, a to díky výměně představitelky hlavní postavy, vážně mi byla protivná. Díky za Zuzanu Mauréry, který svojí mimikou trochu rozbila nudnou linii vyprávění. Co do děje, vše se točí jen kolem války války války, která nedává smysl. ..to vážně nemáme jiné herečky než Vlasákovou?

• 2.1.2020  16:30
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Historické, zdobné, kostýmové, hezké, navoněné x zdlouhavé, bez akce. Celkem dobré, nicméně jsem se toho o Rézině výrazněji moc nedozvěděla. Chvílemi dost nudné scény skoro o ničem. Co herecky dobré, obzvlášť představitelka Marie Teresie, a velmi mě překvapil Vojta Kotek (až na ty urážlivé a ublížené chlapské scény, ale to je vina scénáře). ..jediná ženská, co kdy vládla na našem území..

• 24.11.2019  15:27

Italské, skutečné, mafiánské, legendární, otřesné, děsivé. Dobrý italský film o italských mýtech, která existují. Cosa Nostra. Krásná vyprávění, ale občasné zvraty časů, míst a osob byly dost matoucí a únavné. Film byl dlouhý a konec zbytečně natahovaný. Pierfrancesco Favino hrál skvěle. ..obávám se, že dovolená po Sicílii nás čeká..

• 24.11.2019  15:22
    Le Mans '66 (2019)

Automobilové, závodní, skutečné, legendární, svižné. Jako zástupkyně ženského pohlaví, která má řidičský průkaz jen na to, aby zabíral místo v peněžence, jsem na film nahlížela poněkud neoptimisticky. Děj je ale jednoduchý, svižný a Christian Bale byl naprosto famózní. Záběry aut a jízdy samozřejmě dobré. Natočeno lehce a pochopitelně. ..7000 otáček..

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37